A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.19. 11:14

keF1r írta:
2021.12.19. 11:00
Rólad nem tudom, hogy lajos előtt kinek szurkoltál.
De van néhány sumaheres itt a forumon aki lajosba vezette át szurkolási családfáját...na az engem mindig elcsodálkoztat
Shumixx? (:n
Ezt már egyszer leírtam. (a valódi okokat meg hogy hogyan jött 2006 általam hitt Schumi tényleges befejezés után valaki aki borsot tört Alonso orra alá és még szimpatikus is volt)

Most azt mondom, hogy azért, mert csak olyan pilótának szurkolok aki szeret furán öltözködni.
Ha még buzis is az csak bónusz.

Szar ember vagyok, húzok a sikeres pilótákhoz!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.19. 11:31

Schumixx írta:
2021.12.19. 11:14
keF1r írta:
2021.12.19. 11:00
Rólad nem tudom, hogy lajos előtt kinek szurkoltál.
De van néhány sumaheres itt a forumon aki lajosba vezette át szurkolási családfáját...na az engem mindig elcsodálkoztat
Shumixx? (:n
Most azt mondom, hogy azért, mert csak olyan pilótának szurkolok aki szeret furán öltözködni.
Ha még buzis is az csak bónusz.
Ez jól hangzik (:v elfogadom a választ (:i
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.19. 11:37

vollebak írta:
2021.12.19. 11:09
keF1r írta:
2021.12.19. 11:00
Én közel 30 évet vártam senna halála után, hogy találjak egy olyat aki hasonló karakter...és rajta is csak az utolsó két évben jöttek elő ezek a sennás jegyek. Előtte egy ügyes de sokszor indokolatlanul agresszív és feleslegesen ütközgető versenyző volt...

Rólad nem tudom, hogy lajos előtt kinek szurkoltál.
De van néhány sumaheres itt a forumon aki lajosba vezette át szurkolási családfáját...na az engem mindig elcsodálkoztat
Shumixx? (:n
Mondjuk nekem meg az a fura, hogy volt ez a schumacheresek és sennások közötti ellentét. Gondolom, a kezdődő rivalizálás okán, csak Ayrton tragédiája miatt nem lett belőle igazán komoly párharc.

De a Senna-féle iskolát egyértelműen Schumacher, utána Hamilton vitte tovább, akik mind a ketten abszolút istenítették is a brazilt. Sőt, hát konkrétan mind a ketten Sennát nevezték meg, mint a versenyzésről alkotott felfogásuk eredőjét, és ennek megfelelően Senna családja, főleg a Vivianne mind Schumacher, mind Hamilton esetében elmondta, hogy ők ketten viszik tovább úgymond Senna versenyzői örökségét.

A Schumi-féle 2010 hungaroringi falhoz terelés lényegében egy az egyben 1988 Portugália volt Sennától, Schumi leparkolása a Rascasse-ban egy az egyben megfelelt annak, amikor Senna szándékosan akadályozta Alboretót ugyanott az időmérőn 1985-ben, 1994 Adelaide és 1997 Jerez 1990 Suzuka enyhébb kiadásai voltak, satöbbi. Egészen egyértelmű a linearitás Senna és Schumacher (utána pedig folytatva a sort, Hamilton) között.

Szóval ebben Schumixx épp, hogy következetes. Te vagy a kakukktojás, hogy utáltad Schumit, meg Lancelot, aki utálta Sennát, de így lett schumacheres és utána hamiltonos :D

Én meg pont emiatt engedtem el Verstappent akörül, amikor te megkedvelted (3 éve). Túlságosan „sennás” lett nekem. A tehetségét csodálom, méltó helyre került az idei cím, lesz még sok belőle szerintem, de nálam egyértelműen nem a gentleman versenyzői típus, akiket én kedveltem (Prost, Mika, Button, most Norris) és abszolút egy kategória Sennával, Schumival és Hamiltonnal.
Te csak a pályán követett viselkedésüket veszed alapnak.
senna alá soha nem volt csicskáztatva senki...kökemény és jó ellenfelekkel kellett megküzdenie minden címéért.
sumaher ebből a szempontból maga volt az ellentéte...saját gumiszállító fejlesztett kifejezetten csak rájuk... a rabszolgái a célegyenesben leparkolva és kiszállva még a piros szőnyeget is leterítették neki.
az FIA mint szent tehénre úgy vigyázott a csapatára és mindenben kivételeztek velük.

tehát az általad emlitett két versenyző csak részleteiben emlékeztet sennára...mig tappen szinte mindenben
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.19. 12:12

keF1r írta:
2021.12.19. 11:37
vollebak írta:
2021.12.19. 11:09


Mondjuk nekem meg az a fura, hogy volt ez a schumacheresek és sennások közötti ellentét. Gondolom, a kezdődő rivalizálás okán, csak Ayrton tragédiája miatt nem lett belőle igazán komoly párharc.

De a Senna-féle iskolát egyértelműen Schumacher, utána Hamilton vitte tovább, akik mind a ketten abszolút istenítették is a brazilt. Sőt, hát konkrétan mind a ketten Sennát nevezték meg, mint a versenyzésről alkotott felfogásuk eredőjét, és ennek megfelelően Senna családja, főleg a Vivianne mind Schumacher, mind Hamilton esetében elmondta, hogy ők ketten viszik tovább úgymond Senna versenyzői örökségét.

A Schumi-féle 2010 hungaroringi falhoz terelés lényegében egy az egyben 1988 Portugália volt Sennától, Schumi leparkolása a Rascasse-ban egy az egyben megfelelt annak, amikor Senna szándékosan akadályozta Alboretót ugyanott az időmérőn 1985-ben, 1994 Adelaide és 1997 Jerez 1990 Suzuka enyhébb kiadásai voltak, satöbbi. Egészen egyértelmű a linearitás Senna és Schumacher (utána pedig folytatva a sort, Hamilton) között.

Szóval ebben Schumixx épp, hogy következetes. Te vagy a kakukktojás, hogy utáltad Schumit, meg Lancelot, aki utálta Sennát, de így lett schumacheres és utána hamiltonos :D

Én meg pont emiatt engedtem el Verstappent akörül, amikor te megkedvelted (3 éve). Túlságosan „sennás” lett nekem. A tehetségét csodálom, méltó helyre került az idei cím, lesz még sok belőle szerintem, de nálam egyértelműen nem a gentleman versenyzői típus, akiket én kedveltem (Prost, Mika, Button, most Norris) és abszolút egy kategória Sennával, Schumival és Hamiltonnal.
Te csak a pályán követett viselkedésüket veszed alapnak.
senna alá soha nem volt csicskáztatva senki...kökemény és jó ellenfelekkel kellett megküzdenie minden címéért.
sumaher ebből a szempontból maga volt az ellentéte...saját gumiszállító fejlesztett kifejezetten csak rájuk... a rabszolgái a célegyenesben leparkolva és kiszállva még a piros szőnyeget is leterítették neki.
az FIA mint szent tehénre úgy vigyázott a csapatára és mindenben kivételeztek velük.

tehát az általad emlitett két versenyző csak részleteiben emlékeztet sennára...mig tappen szinte mindenben
khm... Nakajima, Dumfries... Proston kívül igazán hozzá méltó csapattársa nem volt. De Angelis igen, amíg meg nem halt, utána hozta is a csicskákat
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.19. 12:19

keF1r írta:
2021.12.19. 11:00
De van néhány sumaheres itt a forumon aki lajosba vezette át szurkolási családfáját...na az engem mindig elcsodálkoztat
Shumixx? (:n
Hamilton nagyjából 2007-ben volt vállalható játékos.
Talán még 2008-ban egy ideig... utána elszállt a kalapácsnyél a fejében.

Verstappen már első évben érdekes volt, sőt a forma1 nézettségén gyanítom dobott is. Nem nagyon volt olyan arc aki miatt akkoriban nézni lehetett volna ezt a szart. A holland ebben is kivétel.

Mondjuk olyan vagyok, hogy nem tudom elvonatkoztatni az embert a sportolótól.
Tehét adott egy kivarrt, LMBTQ-celeb, - sőt ha úgy vesszük utóbbi egyáltalán nem zavar, de a BLM-es faszkodása azért biztosan nem tett túl jót a szériának -, bármennyire is egy zseni, nem tudnék neki szurkolni. Soha.
2007-ben szerintem még lehetett (volna).

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.19. 12:21

vollebak írta:
2021.12.19. 11:09
Mondjuk nekem meg az a fura, hogy volt ez a schumacheresek és sennások közötti ellentét. Gondolom, a kezdődő rivalizálás okán, csak Ayrton tragédiája miatt nem lett belőle igazán komoly párharc.

De a Senna-féle iskolát egyértelműen Schumacher, utána Hamilton vitte tovább, akik mind a ketten abszolút istenítették is a brazilt. Sőt, hát konkrétan mind a ketten Sennát nevezték meg, mint a versenyzésről alkotott felfogásuk eredőjét, és ennek megfelelően Senna családja, főleg a Vivianne mind Schumacher, mind Hamilton esetében elmondta, hogy ők ketten viszik tovább úgymond Senna versenyzői örökségét.
Ennek oka valószínűleg abban keresendő, hogy Sennát Schumacher "váltotta", még akkor is ha ebben azért inkább a tragédia játszott szerepet.
Senna után MS volt a domináns versenyző-állat.
MS után pedig Alonso, ott is hatalmas ellentétek voltak a két tábor között.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.19. 12:24

vollebak írta:
2021.12.19. 11:09
...de nálam egyértelműen nem a gentleman versenyzői típus, akiket én kedveltem.
Szerintem "gentleman-versenyzői" típus nincs a nagyon sikeresek között, hacsak nem éppen nagyon jó csomag van a segge alatt.
Talán Hakkinen volt az egyetlen kivétel, de a 2 világbajnoki címe alatt űrautó volt alatta.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.19. 13:13

keF1r írta:
2021.12.19. 11:04





Felháborodásodnak kicsit ellentmond, hogy jó lajosunk mellett 5 évet húzott le egy csapattársnak hazudott rabszolga.
tappen mellett az utóbbi években megfordult a teljesség igénye nélkül albon gasly perez...

botos ereje teljében került a mercihez...mondjuk a rabszolga jó is ha erős jó kondiban van...
perez már nyugdijas éveire készül és csak jutalomjáték neki az F1...lehet csapata sem lenne ha a RB nem szerződteti

tappen helyében 2022 mexikot, ha ott tud lenni...odaadnám pereznek...persze lehet maga a RB nem lesz olyan helyzetben...
Nem háborodtam fel, csak helyzetet elemeztem.
Az mennyivel jobb, hogy Te rögtön előrevetítesz egy alárendelt szerepet Russellnek, mert Lajosnak még nincs meg a 8.? Nyilván ezt igazolja az is, hogy tavaly őt tették be Lajos helyére és nem Vandoorne-t vagy valami hasonló nagy képességűt Bahrainben. Pedig már akkor is itt a sok károgó Lajos utaló előre tudni vélte, hogy nem merik beültetni Russellt, mert félnek attól, hogy túl jó lesz. Mindegy, leszarom. A tény az, hogy a legalárendeltebb szolgája jelenleg Fasztappennek van.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.19. 13:27

Alonso nem hatarszakasz, mert sosem tudott dominalni ugy, mint az emlitettek. Akkoriban Kimi is ott volt, meg még MS lefele, Hamilton meg hamarosan felfelé ment. Ettől fuggetlenul korszakos, csak neki se jott igazan ossze mint Kiminek. Aztan lefott a kave neki is

Ms, Hamilton Es Vettel aki tudott dominalni Alonso nem hasonlithato ezekhez szerintem. De Vettel is kismiska a masik kettohoz

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.19. 13:57

Bandee írta:
2021.12.19. 13:27
Alonso nem hatarszakasz, mert sosem tudott dominalni ugy, mint az emlitettek. Akkoriban Kimi is ott volt, meg még MS lefele, Hamilton meg hamarosan felfelé ment. Ettől fuggetlenul korszakos, csak neki se jott igazan ossze mint Kiminek. Aztan lefott a kave neki is

Ms, Hamilton Es Vettel aki tudott dominalni Alonso nem hasonlithato ezekhez szerintem. De Vettel is kismiska a masik kettohoz
Alonso érdekes figura, ahová ment ott felrobbant a szar a ventillátorban.
Üdítő kivétel Briatore és csapata, valahogy ott össze tudott hangolódni az olasszal. :D (:v

Később szinte mindig szar szerződést kötött szar helyen, és általában vitte a problémát magával.
A mostani csapata is kivétel lehet, bár itt nem fenyegeti a vb-esélyesség veszélye.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.19. 14:00

KisVadász írta:
2021.12.19. 13:13
A tény az, hogy a legalárendeltebb szolgája jelenleg Fasztappennek van.
Ehhez képest 22 futam alatt kb 2x tudott segíteni a hollandnak, míg Botfasz ugye... :pf03

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.19. 14:47

rdaneelolivaw írta:
2021.12.19. 14:00
KisVadász írta:
2021.12.19. 13:13
A tény az, hogy a legalárendeltebb szolgája jelenleg Fasztappennek van.
Ehhez képest 22 futam alatt kb 2x tudott segíteni a hollandnak, míg Botfasz ugye... :pf03
Azért van különbség az alárendelt szolga, aki tényleg segít és a teljesen fogalmatlan között. Utóbbi bottas. Ebbe a helyzetben igen, a legjobb csicskája a hollandnak van.

Mellesleg bottas szeitnem direkt nem is akart ebben részt venni így kb az utolsó 5-7 futamon. Az azért kurva nehezen magyarázható, hogy csapattársad 5-bol 5 versenyt behúz, te meg a 10. Helyen tsunodaval harcolsz 30 körön keresztül,aztán amikor totó Wolff beszól a rádióba hogy kapd össze magad, akkor fél kor alatt megelőződ.

Amúgy meg mondtam Mexikó után be kell ültetni russellt. Most vita sem lenne, szerintem, mert tuti hozott volna pontot a 33-ason. És Russell is megértette volna hogy nem ez az ő 5 futama.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.19. 15:01

9_46_20 írta:
2021.12.19. 14:47
rdaneelolivaw írta:
2021.12.19. 14:00


Ehhez képest 22 futam alatt kb 2x tudott segíteni a hollandnak, míg Botfasz ugye... :pf03
Azért van különbség az alárendelt szolga, aki tényleg segít és a teljesen fogalmatlan között. Utóbbi bottas. Ebbe a helyzetben igen, a legjobb csicskája a hollandnak van.

Mellesleg bottas szeitnem direkt nem is akart ebben részt venni így kb az utolsó 5-7 futamon. Az azért kurva nehezen magyarázható, hogy csapattársad 5-bol 5 versenyt behúz, te meg a 10. Helyen tsunodaval harcolsz 30 körön keresztül,aztán amikor totó Wolff beszól a rádióba hogy kapd össze magad, akkor fél kor alatt megelőződ.

Amúgy meg mondtam Mexikó után be kell ültetni russellt. Most vita sem lenne, szerintem, mert tuti hozott volna pontot a 33-ason. És Russell is megértette volna hogy nem ez az ő 5 futama.
Perez kétszer is megizzasztotta Hamiltont rendesen. Bottasnak is lett volna lehetősége, helyette kb kitette az indexet, hogy segítek előzni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.19. 15:27

KisVadász írta:
2021.12.19. 13:13
keF1r írta:
2021.12.19. 11:04





Felháborodásodnak kicsit ellentmond, hogy jó lajosunk mellett 5 évet húzott le egy csapattársnak hazudott rabszolga.
tappen mellett az utóbbi években megfordult a teljesség igénye nélkül albon gasly perez...

botos ereje teljében került a mercihez...mondjuk a rabszolga jó is ha erős jó kondiban van...
perez már nyugdijas éveire készül és csak jutalomjáték neki az F1...lehet csapata sem lenne ha a RB nem szerződteti

tappen helyében 2022 mexikot, ha ott tud lenni...odaadnám pereznek...persze lehet maga a RB nem lesz olyan helyzetben...
Nem háborodtam fel, csak helyzetet elemeztem.
Az mennyivel jobb, hogy Te rögtön előrevetítesz egy alárendelt szerepet Russellnek, mert Lajosnak még nincs meg a 8.? Nyilván ezt igazolja az is, hogy tavaly őt tették be Lajos helyére és nem Vandoorne-t vagy valami hasonló nagy képességűt Bahrainben. Pedig már akkor is itt a sok károgó Lajos utaló előre tudni vélte, hogy nem merik beültetni Russellt, mert félnek attól, hogy túl jó lesz. Mindegy, leszarom. A tény az, hogy a legalárendeltebb szolgája jelenleg Fasztappennek van.
Igazából nagyivben szarok arra ki szolga és ki nem.
Korábban már leirtam a véleményemet erről...akkor ismét de csak vázlatosan...
mi az, hogy egyéni VB cím miközben még egy csapattársad azon dolgozik a mezőnyben, hogy TE az lehess :pf02
egyéni címet hirdetni úgy van értelme, ha minden indulónak van rá EGYFORMA esélye...nem pedig a mezőny felének (:u és folyamatosan mindenki a saját pecsenyéjét sütheti az utolsó futamig.
ugy szar az egész jelenlegi rendszer, biráskodás, szabályok, itéletek...ahogy van.

De VADÁSZ! lássuk a MEDVÉT! meglátjuk a jövő évi futamokon mi lesz...Áldott & szimpatikus toto-nak volt már egy nyilatkozata az év második felében de keresd meg...valami olyasmi, hogy russel tudni fogja meddig mehet el...vagy valami ilyesmi...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.19. 18:46

rdaneelolivaw írta:
2021.12.19. 12:24
Szerintem "gentleman-versenyzői" típus nincs a nagyon sikeresek között, hacsak nem éppen nagyon jó csomag van a segge alatt.
Talán Hakkinen volt az egyetlen kivétel, de a 2 világbajnoki címe alatt űrautó volt alatta.
A pontosítás végett: gentleman versenyző alatt azt értem, hogy tiszta manőverekkel operáló, szájkaratékba és ellentmondásos helyzetekbe nem bonyolódó alkat.

A sport történetében sokan voltak ilyenek, és nemcsak a hőskorból, hanem az elmúlt 30 évből is. Csak mivel ők nem hangos figurák (valós és átvitt értelemben sem), sokaknak fel sem tűnik, hogy gentleman. Button, Kimi és alapvetően Rosberg is ilyen volt. A maiak közül Norris, Sainz feltétlenül ilyen.

Az meg, hogy Mika alatt űrhajók lettek volna, egyrészt nem igaz, másrészt nincs köze a gentleman driver kérdéséhez.

Jó vicc, hogy Mika például 1999-ben űrhajóban ült volna, amikor a Ferrari lett a konstruktőri bajnok úgy is, hogy Schumi lábtörés miatt majdnem az év felét kihagyta, és Irvine-ra építettek Todték :D Milyen kommentár kell még ehhez, hogy akkor űrhajó volt-e a McLaren? :D

Természetesen nagyon gyors, jó kocsik voltak a McLarenek akkor, amikor Mika bajnokságokat nyert. Ilyen nélkül nem is lehet címet nyerni. De az űrhajó = McLaren 1988, Ferrari 2004, Red Bull 2013 második fele, Mercedes a turbóérában. Vagyis domináns, egy lépéssel a többiek előtt járó, normál esetben bárki másnak legfeljebb a harmadik helyet meghagyó technika. Volt pár ilyen futam 1998 elején, viszont később a Ferrarinak is, 1999-ben meg aztán pláne. Minimum a megbízhatósága miatt a Ferrarik sokkal ideálisabb kocsik voltak. Tudod, hogy szól a mondás: ahhoz, hogy elsőként érj célba, először célba kell érted.

Már beszéltük sokszor, miért emlékszel szerintem rosszul azokra az évekre mikástul, meklárenestül, de ha kell, minden alkalommal elmondom megint, amikor jössz ezzel a Mika űrhajókkal nyert címet butasággal :P
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.19. 19:42

vollebak írta:
2021.12.19. 18:46
rdaneelolivaw írta:
2021.12.19. 12:24
Szerintem "gentleman-versenyzői" típus nincs a nagyon sikeresek között, hacsak nem éppen nagyon jó csomag van a segge alatt.
Talán Hakkinen volt az egyetlen kivétel, de a 2 világbajnoki címe alatt űrautó volt alatta.
A pontosítás végett: gentleman versenyző alatt azt értem, hogy tiszta manőverekkel operáló, szájkaratékba és ellentmondásos helyzetekbe nem bonyolódó alkat.

A sport történetében sokan voltak ilyenek, és nemcsak a hőskorból, hanem az elmúlt 30 évből is. Csak mivel ők nem hangos figurák (valós és átvitt értelemben sem), sokaknak fel sem tűnik, hogy gentleman. Button, Kimi és alapvetően Rosberg is ilyen volt. A maiak közül Norris, Sainz feltétlenül ilyen.

Az meg, hogy Mika alatt űrhajók lettek volna, egyrészt nem igaz, másrészt nincs köze a gentleman driver kérdéséhez.

Jó vicc, hogy Mika például 1999-ben űrhajóban ült volna, amikor a Ferrari lett a konstruktőri bajnok úgy is, hogy Schumi lábtörés miatt majdnem az év felét kihagyta, és Irvine-ra építettek Todték :D Milyen kommentár kell még ehhez, hogy akkor űrhajó volt-e a McLaren? :D

Természetesen nagyon gyors, jó kocsik voltak a McLarenek akkor, amikor Mika bajnokságokat nyert. Ilyen nélkül nem is lehet címet nyerni. De az űrhajó = McLaren 1988, Ferrari 2004, Red Bull 2013 második fele, Mercedes a turbóérában. Vagyis domináns, egy lépéssel a többiek előtt járó, normál esetben bárki másnak legfeljebb a harmadik helyet meghagyó technika. Volt pár ilyen futam 1998 elején, viszont később a Ferrarinak is, 1999-ben meg aztán pláne. Minimum a megbízhatósága miatt a Ferrarik sokkal ideálisabb kocsik voltak. Tudod, hogy szól a mondás: ahhoz, hogy elsőként érj célba, először célba kell érted.

Már beszéltük sokszor, miért emlékszel szerintem rosszul azokra az évekre mikástul, meklárenestül, de ha kell, minden alkalommal elmondom megint, amikor jössz ezzel a Mika űrhajókkal nyert címet butasággal :P
űrhajó az idén is volt, leader kör Max esetén 600 kör felett!!!

Lulu 300 körüli... és még csodálkozunk, hogy az utolsó körben bukta el a címet...!??! :)

vastagon erősebb csomag volt idén a Redbull-Honda... igaz, kellett hozzá az idei szabálymódosítás (padlólemez), mert anélkül ismét a Merci másolatok (Racing point) dobogóztak volna folyamatosan...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.19. 20:20

t-oom írta:
2021.12.19. 19:42
vollebak írta:
2021.12.19. 18:46


A pontosítás végett: gentleman versenyző alatt azt értem, hogy tiszta manőverekkel operáló, szájkaratékba és ellentmondásos helyzetekbe nem bonyolódó alkat.

A sport történetében sokan voltak ilyenek, és nemcsak a hőskorból, hanem az elmúlt 30 évből is. Csak mivel ők nem hangos figurák (valós és átvitt értelemben sem), sokaknak fel sem tűnik, hogy gentleman. Button, Kimi és alapvetően Rosberg is ilyen volt. A maiak közül Norris, Sainz feltétlenül ilyen.

Az meg, hogy Mika alatt űrhajók lettek volna, egyrészt nem igaz, másrészt nincs köze a gentleman driver kérdéséhez.

Jó vicc, hogy Mika például 1999-ben űrhajóban ült volna, amikor a Ferrari lett a konstruktőri bajnok úgy is, hogy Schumi lábtörés miatt majdnem az év felét kihagyta, és Irvine-ra építettek Todték :D Milyen kommentár kell még ehhez, hogy akkor űrhajó volt-e a McLaren? :D

Természetesen nagyon gyors, jó kocsik voltak a McLarenek akkor, amikor Mika bajnokságokat nyert. Ilyen nélkül nem is lehet címet nyerni. De az űrhajó = McLaren 1988, Ferrari 2004, Red Bull 2013 második fele, Mercedes a turbóérában. Vagyis domináns, egy lépéssel a többiek előtt járó, normál esetben bárki másnak legfeljebb a harmadik helyet meghagyó technika. Volt pár ilyen futam 1998 elején, viszont később a Ferrarinak is, 1999-ben meg aztán pláne. Minimum a megbízhatósága miatt a Ferrarik sokkal ideálisabb kocsik voltak. Tudod, hogy szól a mondás: ahhoz, hogy elsőként érj célba, először célba kell érted.

Már beszéltük sokszor, miért emlékszel szerintem rosszul azokra az évekre mikástul, meklárenestül, de ha kell, minden alkalommal elmondom megint, amikor jössz ezzel a Mika űrhajókkal nyert címet butasággal :P
űrhajó az idén is volt, leader kör Max esetén 600 kör felett!!!

Lulu 300 körüli... és még csodálkozunk, hogy az utolsó körben bukta el a címet...!??! :)

vastagon erősebb csomag volt idén a Redbull-Honda... igaz, kellett hozzá az idei szabálymódosítás (padlólemez), mert anélkül ismét a Merci másolatok (Racing point) dobogóztak volna folyamatosan...
Igen, a Racing Pointok miatt volt a szabálymódosítás. :D Amúgy te melyik évet nézted? (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.19. 20:28

Nigel Hill írta:
2021.12.19. 20:20
t-oom írta:
2021.12.19. 19:42

űrhajó az idén is volt, leader kör Max esetén 600 kör felett!!!

Lulu 300 körüli... és még csodálkozunk, hogy az utolsó körben bukta el a címet...!??! :)

vastagon erősebb csomag volt idén a Redbull-Honda... igaz, kellett hozzá az idei szabálymódosítás (padlólemez), mert anélkül ismét a Merci másolatok (Racing point) dobogóztak volna folyamatosan...
Igen, a Racing Pointok miatt volt a szabálymódosítás. :D Amúgy te melyik évet nézted? (:u
nem, a Mercedes miatt volt a szabálymódosítás (RP egy merci klón volt tavaly, talán még idén is, de idén senki nem reklamált miatta, mert kanyarban sem voltak. szezon elején elég sokat panaszkodott az Austin Martin, hogy ez nem fair... persze erre ma már senki sem emlékszik), hogy valahogy megtörjék végre az uralmukat... sikerült is, részben, az utolsó évben. igaz, kellett hozzá egy kicsit erősebb FIA asszisztencia, de végre sikerült!

mint egy igazi szappanoperában...

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.19. 20:55

t-oom írta:
2021.12.19. 19:42
vollebak írta:
2021.12.19. 18:46


A pontosítás végett: gentleman versenyző alatt azt értem, hogy tiszta manőverekkel operáló, szájkaratékba és ellentmondásos helyzetekbe nem bonyolódó alkat.

A sport történetében sokan voltak ilyenek, és nemcsak a hőskorból, hanem az elmúlt 30 évből is. Csak mivel ők nem hangos figurák (valós és átvitt értelemben sem), sokaknak fel sem tűnik, hogy gentleman. Button, Kimi és alapvetően Rosberg is ilyen volt. A maiak közül Norris, Sainz feltétlenül ilyen.

Az meg, hogy Mika alatt űrhajók lettek volna, egyrészt nem igaz, másrészt nincs köze a gentleman driver kérdéséhez.

Jó vicc, hogy Mika például 1999-ben űrhajóban ült volna, amikor a Ferrari lett a konstruktőri bajnok úgy is, hogy Schumi lábtörés miatt majdnem az év felét kihagyta, és Irvine-ra építettek Todték :D Milyen kommentár kell még ehhez, hogy akkor űrhajó volt-e a McLaren? :D

Természetesen nagyon gyors, jó kocsik voltak a McLarenek akkor, amikor Mika bajnokságokat nyert. Ilyen nélkül nem is lehet címet nyerni. De az űrhajó = McLaren 1988, Ferrari 2004, Red Bull 2013 második fele, Mercedes a turbóérában. Vagyis domináns, egy lépéssel a többiek előtt járó, normál esetben bárki másnak legfeljebb a harmadik helyet meghagyó technika. Volt pár ilyen futam 1998 elején, viszont később a Ferrarinak is, 1999-ben meg aztán pláne. Minimum a megbízhatósága miatt a Ferrarik sokkal ideálisabb kocsik voltak. Tudod, hogy szól a mondás: ahhoz, hogy elsőként érj célba, először célba kell érted.

Már beszéltük sokszor, miért emlékszel szerintem rosszul azokra az évekre mikástul, meklárenestül, de ha kell, minden alkalommal elmondom megint, amikor jössz ezzel a Mika űrhajókkal nyert címet butasággal :P
űrhajó az idén is volt, leader kör Max esetén 600 kör felett!!!
vastagon erősebb csomag volt idén a Redbull-Honda...
Aztakurva! (:u ez miből jött le? (:q
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.20. 08:19

keF1r írta:
2021.12.19. 20:55
t-oom írta:
2021.12.19. 19:42

űrhajó az idén is volt, leader kör Max esetén 600 kör felett!!!
vastagon erősebb csomag volt idén a Redbull-Honda...
Aztakurva! (:u ez miből jött le? (:q
statisztikából.
A legbrutálisabb különbség az élen töltött körök számában van, hiszen ezt Verstappen 652–297-re nyerte,
ráadásul akkor is ő állna a ranglista élén, ha mindenki mást egy kalap alá vennénk. Persze itt a körök helyett érdemes a kilométereket megnézni, hiszen előbbinél szerepet játszik a pályahosszok közötti eltérés, de a Red Bull versenyzőjének neve mellett álló szám (2989) még így is majdnem kétszer akkora, mint Hamiltonnál (1582).
https://gphirek.origo.hu/f1/20211217-f1 ... ilton.html

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.20. 08:57

t-oom írta:
2021.12.20. 08:19
keF1r írta:
2021.12.19. 20:55

Aztakurva! (:u ez miből jött le? (:q
statisztikából.
A legbrutálisabb különbség az élen töltött körök számában van, hiszen ezt Verstappen 652–297-re nyerte,
ráadásul akkor is ő állna a ranglista élén, ha mindenki mást egy kalap alá vennénk. Persze itt a körök helyett érdemes a kilométereket megnézni, hiszen előbbinél szerepet játszik a pályahosszok közötti eltérés, de a Red Bull versenyzőjének neve mellett álló szám (2989) még így is majdnem kétszer akkora, mint Hamiltonnál (1582).
https://gphirek.origo.hu/f1/20211217-f1 ... ilton.html
Értem...
Szerintem meg kibaszottul mindegy hány kört autóztál az élen a szezonban.
Bőven elég csak 22 kört vezetni az élen, mert nem az számít ki vezet végig a versenyen, hanem az, hogy ki vezeti a versenyt az utolsó körben.
A mercedes versenytempója szinte egész évben a RB felett volt...minél keményebb keverék volt anál (:v inkább
A szezon elején látszott egy 2-3 tizedes RB előny...ami a szezon végére az utolsó 5 futamon inkább 1 sec/kör hátrány volt már.
Ezen az "űrkamionon" (:v függönylábú szőrlajos úgy ment át mint kés a vajon...és még szabálytalanul sem sikerült feltartani
Ha egy körön gyors vagy az csak jó rajtpoziciot hoz...amit már a célegyenes végén elveszithetsz...a versenyek és a szezon szempontjából a VERSENYTEMPÓ az egyetlen lényeges számadat...abban pedig a RB biztosan nem volt "űrkamion"
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
peet
gokartos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.05. 21:48
Mi vagy?: békés

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: peet » 2021.12.20. 15:41

Szevasztok! Mennyi vér folyt a fórumban, amióta nem jártam erre? :D

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.20. 16:22

peet írta:
2021.12.20. 15:41
Szevasztok! Mennyi vér folyt a fórumban, amióta nem jártam erre? :D
Pár úszómedencényi (:n
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.20. 17:27

peet írta:
2021.12.20. 15:41
Szevasztok! Mennyi vér folyt a fórumban, amióta nem jártam erre? :D
Jól meggondoltad te ezt a visszatérést? :D
Üdv itt :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.20. 17:33

t-oom írta:
2021.12.19. 20:28
Nigel Hill írta:
2021.12.19. 20:20


Igen, a Racing Pointok miatt volt a szabálymódosítás. :D Amúgy te melyik évet nézted? (:u
nem, a Mercedes miatt volt a szabálymódosítás (RP egy merci klón volt tavaly, talán még idén is, de idén senki nem reklamált miatta, mert kanyarban sem voltak. szezon elején elég sokat panaszkodott az Austin Martin, hogy ez nem fair... persze erre ma már senki sem emlékszik), hogy valahogy megtörjék végre az uralmukat... sikerült is, részben, az utolsó évben. igaz, kellett hozzá egy kicsit erősebb FIA asszisztencia, de végre sikerült!

mint egy igazi szappanoperában...
Szegény merkádeszt mindig csak b***ja az FIA. :( Bezzeg a Ferrarit hagyták évekig ugyanúgy nyerni, jah nem. Minden évben szabályt módosítottak, ha kellett felborították az egész kvalifikációt vagy gumiszabályt. A RB hegemónia idején is, szárnytesztek, engine mapping stb. Mindenhez hozzányúltak amihez tudtak. . A szent tehenekhez 7 évig nem nyúltak hozzá! Pedig már 16 után keményen hozzá kellett volna. De a sajnáltatás meg a mutogatás már megy, hogy az FIA miatt van ez is. Nekik simán kellett volna nyerni idén is mert nekik főleg Szőr lajosnak EZ JÁR. Nemde? :)
Amúgy szezon elején mindenki a Aston Martinon röhögött, kellett nekik mercit másolni.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Lezárt