A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2022.06.19. 08:42

bertone írta:
2022.06.18. 16:12
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/06 ... reakcioja/

Micsoda megérzés!? :hanyas:

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/06 ... tappennek/

Menjenek a picsába!

A Merci áldozza fel a versenyzői egészségét, erre ők papolnak?

:hanyas: :pf02
Ezt mondom.
Azt lehet olvasni, hogy a következő futamtól már alkalmazni is fogják. Kíváncsi leszek, hogy ettől a merci ha nem lép előrébb akkor fogják-e a további változások azokat a csapatokat is érinteni-e akik most nem annyira szenvednek a pattogástól. Mert ha ez tényleg a Mercedes lobbi miatt csinálják akkor ennyi változtatás nem lesz elég. És ilyent csak miattuk vagy a Ferrari miatt tudok elképzelni, de ezt most nem az olaszok erőltetik.
Az érdekelne, hogy a "szakértőink" mit szólttal a szabadedzéseken a változtatásokhoz.

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2022.06.23. 20:15

Kép

Megtörtént a szokásos 6 hónapos felülvizsgálat a csapatok szélcsatorna és CFD idejét illetően!

Az F1 két éve vezette be azt a szabályrendszert, ami eltérő fejlesztési erőforrást biztosít a csapatok számára, a konstruktőri helyezésüktől függően. Ez megszabja, hogy hetente hány alkalommal használják a szélcsatornájukat és hány CFD szimulációt futtathatnak. Mindezt 6 havonta, januárban és júniusban felülvizsgálnak.

Az új korlátok alapján a Mercedes és a Williams jelentős engedményeket kapott, amíg a Ferrari, a Red Bull és az Alfa Romeo az év hátralevő részében kevesebb szimulációt végezhet majd.

Ezzel egyidőben a McLaren bejelentette, hogy idén már nem fog érkezni jelentős fejlesztési csomagjuk.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.06.28. 20:00

Hamilton a tavalyi Brit Nagydíjon koccant Max Verstappennel, aki kiesett a versenyből. Nelson Piquet erre a jelenetre reagált a motorsport.com-nak: „A kis néger betette az autót, és otthagyta, abban a kanyarban esély sem volt arra, hogy mindketten átmenjenek. Piszkosul játszott, szerencséje volt, hogy csak a másik autója szállt el.”

Piquet csak a vejkót védte. Ettől függetlenül bunkó nyilatkozat és kész.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.06.28. 22:19

most emiatt veszik elő Pikét? mindig ekkora pöcs volt (habár, inkább nagyobb) :D szerintem ezt is totálisan leszarja, és igaza is van.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.28. 23:51

trutya írta:
2022.06.28. 22:19
most emiatt veszik elő Pikét? mindig ekkora pöcs volt (habár, inkább nagyobb) :D szerintem ezt is totálisan leszarja, és igaza is van.
Azért kell a kontextus, és a következőket úgy mondom, hogy Piquet-t mindig is nagyon bírtam, és egy bohém, szabad léleknek tartottam, Hamiltont meg nálam szerintem nem sokan kedvelik kevésbé. Viszont most Piquet amit mondott, ahogy mondta, az undorító és védhetetlen, és nem csak a PC-hadsereg túllihegése.

Úgy hangzott el a dolog egyrészt, hogy Piquet-vel a mezőny összes tagja szóba került az interjú alatt, és Hamiltonon kívül mindenkit a nevén nevezett az öreg. Ez már elég jól mutat egy célzatosságot.

A másik, és sokkal súlyosabb dolog, hogy brazíliai portugálul egyáltalán nem úgy hangzik ám és nem arra használják a negrinhót, mint magyarul, hogy kis néger. A negrinho (az -o a portugálban kicsinyítő képző) az régen konkrétan a brazil rabszolgákat jelentette, lekezelő, gúnyos formában utalva rájuk, hogy a kis mitugrász, lánc a nyakában négerjei. Mint amikor Pilátus mondja a Brian életében, hogy „önélzetes a kis latol”. A braziloknak van is egy híres mesefigurájuk még az elmúlt századokból: Negrinho do Pastoreio, a kis rabszolgagyerek.

A negrinho Brazíliában alig kevésbé sértő, mint Dél-Afrikában a kaffir (kefá a kiejtése). A legnagyobb sértés, amit a világnak azon a felén mondani lehet valakire, mert az arabok által elhurcolt, legeldobhatóbb, legértéktelenebb fekete rabszolgákat értették alatta (az arab kāfir szóból ered). Az anyázás a kanyarban sincs ehhez. Ha Dél-Afrikában ezt odavágod valakinek, túlzás nélkül simán megölnek érte. Itt, a világnak ezen a részén el sem tudjuk képzelni, mekkora fajsúlyú sértés. Ha láttad a Véres gyémántot, abban a filmben is van egy híres jelenet ennek kapcsán, amikor DiCaprio karaktere odavágja a fekete főszereplőnek ezt a szót:

TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.06.29. 13:54

Mikor is mondta ezt? 7 hónapja?
Miért most kell ezt elővenni? Ja mert brit nagydíj van.
Hányadék PC faszakodás ez már megint.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.29. 14:29

vollebak írta:
2022.06.28. 23:51
A negrinho Brazíliában alig kevésbé sértő, mint Dél-Afrikában a kaffir (kefá a kiejtése).
Az gáz, mert még olyan nevű településük (és süteményük (:v ) is van.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rio_Negrinho
Nigel Hill írta:
2022.06.29. 13:54
Miért most kell ezt elővenni? Ja mert brit nagydíj van.
Meg "prájdhónap" is. Most minden fehér heteróval tudatni kell, hogy egy privilegizált gyökér (:u

Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.29. 17:08

Willy írta:
2022.06.29. 14:29
vollebak írta:
2022.06.28. 23:51
A negrinho Brazíliában alig kevésbé sértő, mint Dél-Afrikában a kaffir (kefá a kiejtése).
Az gáz, mert még olyan nevű településük (és süteményük (:v ) is van.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rio_Negrinho
Vannak ilyen furcsaságok amiatt, ahogy idővel változik a nyelvhasználat. Arthur Conan Doyle, a Sherlock Holmes sorozat írójának egyik könyvét 1905-ben magyarul “A nyomorék” címmel adták ki. Ma már nincs kiadó és lektor, aki ezt jóváhagyná.

Kép
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.06.29. 20:21

https://formula.hu/bulvar/2022/06/29/co ... amiltontol
fasza, a BLM-ből így lesz LLM

szopjuk még fényesebbre a faszát neki, úgyis olyan kis önbizalomhiányos, szerény srác
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.29. 20:37

vollebak írta:
2022.06.29. 17:08
Vannak ilyen furcsaságok amiatt, ahogy idővel változik a nyelvhasználat. Arthur Conan Doyle, a Sherlock Holmes sorozat írójának egyik könyvét 1905-ben magyarul “A nyomorék” címmel adták ki. Ma már nincs kiadó és lektor, aki ezt jóváhagyná.
A települést viszont nem 1905-ben nevezték el így, és azóta se nevezték át másnak.
Az "-ihno" egyébként is egy becéző képző, lást Massihno, Rubihno, stb. A negrihno nyilván a negro-t becézi. A fekete embereket negro-nak nevezik portugálul (meg spanyolul is, ahol a fekete - mint szín - is ugyanígy van).
A néger kifejezés maga is a negroid szóból ered, ami feketét jelent. Ha jól tudom, a politikailag korrekt megnevetés a black, ami szintén feketét jelent. Ez most a "ha van rajta sapka" nagyon tipikus esete.
Ha Bottas-ra mondta volna, hogy szöszi (loirinho portugálul, thanks to google), az is ekkora felháborodást keltett volna?

A Nyomorultakat se kellett átnevezni. Ha valakire most azt mondom, hogy hülye paraszt, az meglehetősen sértő, nemde?!
Mindkét szó azért jött létre, hogy a még sértőbb elődjét (nyomorék és jobbágy) leváltsa. Aztán használatba jött, és már az a sértő.

Nem kellene esetleg tudomásul venni, hogy egy szó / jelző puszta használata önmagában nem ártó szándékú, csak sokat lának / erőltetnek bele?
Ha ez a túlérzékenység folytatódik, 5 év múlva a meleg lesz a legsértőbb szó.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.29. 21:35

Willy írta:
2022.06.29. 20:37
vollebak írta:
2022.06.29. 17:08
Vannak ilyen furcsaságok amiatt, ahogy idővel változik a nyelvhasználat. Arthur Conan Doyle, a Sherlock Holmes sorozat írójának egyik könyvét 1905-ben magyarul “A nyomorék” címmel adták ki. Ma már nincs kiadó és lektor, aki ezt jóváhagyná.
A települést viszont nem 1905-ben nevezték el így, és azóta se nevezték át másnak.
Az "-ihno" egyébként is egy becéző képző, lást Massihno, Rubihno, stb. A negrihno nyilván a negro-t becézi. A fekete embereket negro-nak nevezik portugálul (meg spanyolul is, ahol a fekete - mint szín - is ugyanígy van).
A néger kifejezés maga is a negroid szóból ered, ami feketét jelent. Ha jól tudom, a politikailag korrekt megnevetés a black, ami szintén feketét jelent. Ez most a "ha van rajta sapka" nagyon tipikus esete.
Ha Bottas-ra mondta volna, hogy szöszi (loirinho portugálul, thanks to google), az is ekkora felháborodást keltett volna?

A Nyomorultakat se kellett átnevezni. Ha valakire most azt mondom, hogy hülye paraszt, az meglehetősen sértő, nemde?!
Mindkét szó azért jött létre, hogy a még sértőbb elődjét (nyomorék és jobbágy) leváltsa. Aztán használatba jött, és már az a sértő.

Nem kellene esetleg tudomásul venni, hogy egy szó / jelző puszta használata önmagában nem ártó szándékú, csak sokat lának / erőltetnek bele?
Ha ez a túlérzékenység folytatódik, 5 év múlva a meleg lesz a legsértőbb szó.
A nyomorék meg a nyomorult között van különbség szerintem, elég jelentős. Az előbbi régen a fogyatékosok hivatalos megnevezése is volt, a nyomorult szónak nincs ilyen múltja. Ugyanez van angolul a cripple szóval is. Régen teljesen elfogadott volt, én meg amikor assisted travel agentként dolgoztam egy vonatjegyeket forgalmazó cégnél Skóciában (mozgássérülteknek és egyéb fogyatékkal élőknek az utazását szerveztük), az első tréningen elmondták, hogy ha csak véletlenül is kicsúszik a szánkon a „c word” bármikor, amikor egy szolgáltatást igénylővel vagy a rokonával beszélünk, azonnal szerződést bontanak velünk még aznap.

Nem értem, hogy jön ide a loirinho, de most ugyanúgy érvelsz, mint néhány éve Dani, aki nem értette, hogy ha mi fehérek vagyunk, mi a gond az ázsiaiak lesárgázásával. A válasz most is ugyanaz: a történelmi konnotáció. Soha semmilyen történelmi szakaszban, országban, kultúrkörben nem volt semmilyen konnotációja annak, hogy fehér vagy, mert fehérek nem voltak lenézett, kizsigerelt, szarrá dolgoztatott, fogolyként vagy rabszolgának tartott vagy alacsonyabb rendűnek tekintett véglények. A „sárgák”, „rézbűrűek” igen. Szőkének lenni soha semmilyen korban, kultúrkörben, országban nem jelentett egyet az alacsonyabb rendű státusszal, a negrinho igen.

A negrinho használatát, történelmi múltját, rabszolgákra használatát és mai megítélését nem magamtól találtam ki. Brazilok erősítették meg mindezt mindenféle fórumokon, köztük a redditen, hogy a nagyapáink generációjában még lehet, hogy elment, de ma már nagyon gáz használni, és Piquet is tudja ezt, csak leszarja. Egyébként előkerültek Piquet-ről további sztorik, elég vaskosan soviniszta és rasszista tag. Mondanám, hogy csalódás, de igazából csak a korának a terméke. A saját apám is szokott olyanokat mondani, hogy a fejem fogom tőle, de mit álljak neki vitázni vele. Épp annyi idős, mint Piquet, nem fog már változni, belátni sem fogja, hogy miért vállalhatatlan ma olyanokat mondani, hogy „annak idején úgy álltam neki megtanulni főzni, hogy ha nőknek megy, akkor nehogy már nekem ne menjen”. Tipikusan olyan ez, hogy a régebbi generációk körében általánosnak tekintett dolgok, amik megragadtak, és már nem fognak változni. A Fidesz azért szakított nagyot ezzel a melegek és pedofilok összemosással, mert a 60-70+ generáció jelentékeny részének ez tényleg így néz ki. Emlékszem, anyám mesélte jó 10-15 éve, hogy még a nyolcvanas évek elején is ezért volt tabu a melegekről bármilyen beszélgetés, mert valahogy mindenki úgy gondolta, hogy azzal, hogy valaki nem a nőkre gerjed, onnantól szürke zóna volt, hogy akkor most faszt akar fogdosni vagy gyerekeket - hiszen egykutya az, nem normális egyik sem, mi különbség lehet a kettő között.

Na, Piquet is egy ilyen brazil nagypapa. A 70+ éves brazilok legfeljebb kajánul összevigyorognak ezen a sztorin, hogy hát igen, Hamilton egy kis negrinho, most mi van abban, a fiatalabb generációk meg fogják a fejüket. Ha maguk a brazilok mondják ezt, azzal szerintem nem érdemes vitatkozni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.29. 22:05

vollebak írta:
2022.06.29. 21:35
A nyomorék meg a nyomorult között van különbség szerintem, elég jelentős. Az előbbi régen a fogyatékosok hivatalos megnevezése is volt, a nyomorult szónak nincs ilyen múltja.
Ugyanazt jelenti mindkettő eredetileg: testi fogyatékos, esetleg mozgásképtelen. Aztán kapott más értelmet is.
vollebak írta:
2022.06.29. 21:35
Nem értem, hogy jön ide a loirinho, de most ugyanúgy érvelsz, mint néhány éve Dani, aki nem értette, hogy ha mi fehérek vagyunk, mi a gond az ázsiaiak lesárgázásával.
Sok dologban nem osztom Dani véleményét, de itt van igazsága. Önmagában egy jelző nem lesz rasszista. Ugyanez a magyar c betűs szóval is. Ha azt mondom, hogy Száztagú Cigányzenekar, nem voltam sértő. És nem is kell romazenekarrá átnevezni.
vollebak írta:
2022.06.29. 21:35
Soha semmilyen történelmi szakaszban, országban, kultúrkörben nem volt semmilyen konnotációja annak, hogy fehér vagy, mert fehérek nem voltak lenézett, kizsigerelt, szarrá dolgoztatott, fogolyként vagy rabszolgának tartott vagy alacsonyabb rendűnek tekintett véglények. A „sárgák”, „rézbűrűek” igen.
Ezt elég rosszul tudod. A szláv népeket is adták el rabszolgának a volgai kereskedelmi úton, az oszmánok is vittek el európaiakat, a muszlim Ibéria is kereskedett marokkóval fehér rabszolgákkal (gályarabokkal), és akkor a szexrabszolgaságot ne is említsük!
Attól még, hogy valamit nem tanítanak, nincs róla trendi #hashtag a közösségi médiában, vagy nem kerül fel a pride zászlóra, még létezik.
vollebak írta:
2022.06.29. 21:35
A negrinho használatát, történelmi múltját, rabszolgákra használatát és mai megítélését nem magamtól találtam ki. Brazilok erősítették meg mindezt mindenféle fórumokon, köztük a redditen, hogy a nagyapáink generációjában még lehet, hogy elment, de ma már nagyon gáz használni, és Piquet is tudja ezt, csak leszarja. Egyébként előkerültek Piquet-ről további sztorik, elég vaskosan soviniszta és rasszista tag.
Piquet és családja meg azt erősítette meg, hogy szeretetből is így hívták egymást a családtagok. Csak a fejlett PC gondolkodás kizárja, hogy valaki valamit ne sértő szándékkal mondjon.
Egy csángókról készült filmben megkérdezte a hazai magyar riporternő, hogy melyik tanítónő tanítja a magyart az osztályban, erre az egyik gyerek azt mondta:
- A hitványabbik.
A riporternő kiakadt azon, hogy hogy mer hitványnak nevezni egy nőt, aztán a tanítónő elmagyarázta neki, hogy a csángóknál a hitvány szó vékonyat jelent. (persze "haladó" gondolkodás szerint ez még lehet #bodyshaming is)

Nálam jóval nagyobb emberek (pl. John Cleese) is elmagyarázták, mi a baj a túlérzékenységgel. Szerintem megéri megnézni, hacsak nem sértő, hogy bizonyos szemszögből úgy néz ki, mint egy öreg H*tler.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.29. 22:50

Willy írta:
2022.06.29. 22:05
vollebak írta:
2022.06.29. 21:35
A nyomorék meg a nyomorult között van különbség szerintem, elég jelentős. Az előbbi régen a fogyatékosok hivatalos megnevezése is volt, a nyomorult szónak nincs ilyen múltja.
1. Ugyanazt jelenti mindkettő eredetileg: testi fogyatékos, esetleg mozgásképtelen. Aztán kapott más értelmet is.
vollebak írta:
2022.06.29. 21:35
Nem értem, hogy jön ide a loirinho, de most ugyanúgy érvelsz, mint néhány éve Dani, aki nem értette, hogy ha mi fehérek vagyunk, mi a gond az ázsiaiak lesárgázásával.
2. Sok dologban nem osztom Dani véleményét, de itt van igazsága. Önmagában egy jelző nem lesz rasszista. Ugyanez a magyar c betűs szóval is. Ha azt mondom, hogy Száztagú Cigányzenekar, nem voltam sértő. És nem is kell romazenekarrá átnevezni.
vollebak írta:
2022.06.29. 21:35
Soha semmilyen történelmi szakaszban, országban, kultúrkörben nem volt semmilyen konnotációja annak, hogy fehér vagy, mert fehérek nem voltak lenézett, kizsigerelt, szarrá dolgoztatott, fogolyként vagy rabszolgának tartott vagy alacsonyabb rendűnek tekintett véglények. A „sárgák”, „rézbűrűek” igen.
3. Ezt elég rosszul tudod. A szláv népeket is adták el rabszolgának a volgai kereskedelmi úton, az oszmánok is vittek el európaiakat, a muszlim Ibéria is kereskedett marokkóval fehér rabszolgákkal (gályarabokkal), és akkor a szexrabszolgaságot ne is említsük!
Attól még, hogy valamit nem tanítanak, nincs róla trendi #hashtag a közösségi médiában, vagy nem kerül fel a pride zászlóra, még létezik.
vollebak írta:
2022.06.29. 21:35
A negrinho használatát, történelmi múltját, rabszolgákra használatát és mai megítélését nem magamtól találtam ki. Brazilok erősítették meg mindezt mindenféle fórumokon, köztük a redditen, hogy a nagyapáink generációjában még lehet, hogy elment, de ma már nagyon gáz használni, és Piquet is tudja ezt, csak leszarja. Egyébként előkerültek Piquet-ről további sztorik, elég vaskosan soviniszta és rasszista tag.
4. Piquet és családja meg azt erősítette meg, hogy szeretetből is így hívták egymást a családtagok. Csak a fejlett PC gondolkodás kizárja, hogy valaki valamit ne sértő szándékkal mondjon.
Egy csángókról készült filmben megkérdezte a hazai magyar riporternő, hogy melyik tanítónő tanítja a magyart az osztályban, erre az egyik gyerek azt mondta:
- A hitványabbik.
A riporternő kiakadt azon, hogy hogy mer hitványnak nevezni egy nőt, aztán a tanítónő elmagyarázta neki, hogy a csángóknál a hitvány szó vékonyat jelent. (persze "haladó" gondolkodás szerint ez még lehet #bodyshaming is)

Nálam jóval nagyobb emberek (pl. John Cleese) is elmagyarázták, mi a baj a túlérzékenységgel. Szerintem megéri megnézni, hacsak nem sértő, hogy bizonyos szemszögből úgy néz ki, mint egy öreg H*tler.
1. Pedig nem ugyanaz. A nyomorult sosem volt hivatalos használatban, sosem fordult „180 fokot” a megítélése, hogy alig száz éve még volt olyan hivatalos intézmény, hogy Nyomorék Gyermekek Országos Otthona - majd innen, ebből a státuszból lett az, hogy ma már nem csak hivatalos formában nem használsz, hanem egyenesen sértés lett.

2. Megint csak: történelmi konnotáció. Biztos hallottál a „sárga veszedelemről” történelemből. Soha nem volt olyan, hogy a „fehér veszedelem”.

3. Nem erről van szó. Soha nem volt olyan, hogy a fehér, megbélyegző státuszszimbólum és etnikai szitokszó lett volna. Amikor a vikingek leigáztak és rabszolgának begyűjtöttek más európai fehér népeket, vagy a szaracénok tették ezt, ott nem a bőrszín volt a lényeg - hanem a rabszolgaság státusza. A szaracénnak egy szőke és egy kreol európai is ugyanúgy gyaur keresztény kutya volt, a rassz teljesen mindegy volt. Olyan soha nem volt, hogy egy nem fehérekből álló kultúra fehéreket célzottan a fehérségük miatt rabszolgaságban tartsa, és a fehérségükre bevett, sértő jelzővel utaljanak, mint a már emlegetett kaffir, aminek a mai napig is tartó társadalmi hatásai vannak - a fekázás, sárgázás, rézbőrűzés ilyen.

4. Ne már, Willy, ezek már nagyon gyenge érvek. A hitvány az egy regionális szóhasználat, alma-körte. A Piquet családtagok pedig attól még, hogy maguk között nem sértésként használják, egy sértő szót használtak. A negrinho általános jellegén ez nem változtat. Persze, Piquet a családtagjai iránti szeretettel viseltet Hamilton iránt is, azért negrinnyózza, nem? :D Apám engem kamaszként sokszor hívott szeretetből szarházinak. Most akkor ettől hirtelen tök oké lesz úgy általában a szó, mert épp magunk között mi nem úgy használtuk? Ha a faterom egy random embert leszarháziz, akkor mindjárt rendben van, mert a fiának is mondogatta ezt úgy 20 éve? Vicc.

5. Ismerem Cleese álláspontját erről, és nem értek vele egyet. Mondom ezt úgy, hogy Cleese szerintem a legviccesebb ember, aki valaha élt. De ettől még nincs mindenben igaza – ebben például nincs, meg volt más faszsága is. Brexit-párti volt, aztán ott volt az a néhány évvel ezelőtti műsora, hogy Londont már nem is tekinti angol városnak, mert túl sok a bevándorló ott szerinte - de azon felhúzta az orrát, hogy amikor ő elhúzott adóokokból a Karib-szigetekre, ő nem bevándorló volt, hanem expat. Értsd: a fehér, aki máshova költözik, az expat, a nem fehér az meg migráncs :) Szóval na, szerintem nem sok jobb sitcom van a Waczak szállónál, de Cleese számomra messze nem az egyetemes igazságok képviselője. Itt, ebben az esetben azért nincs igaza szerintem, mert nagyon csúszós lejtő az érvelése, hogy azt mondja, tojásokon kell lépkedni a túlérzékenyek miatt - viszont ki mondja meg, kik a túlérzékenyek? Hát ezek alapján mindig azok, akik ki akarnak mondani bármit bárkinek. Pedig itt épp az a lényeg, hogy tök mindegy, hogy te nem úgy szánod, ha valakinek szarul esik, az nem jó dolog. Mondok egy baromi egyszerű témát: ülsz egy asztaltársaságban, és valaki hangosra és bátorra issza magát, és azt mondja fennhangon, hogy egyébként a mellette ülő haverja feleségének jók a csöcsei, csak kár, hogy büdös a csaj szája, biztos zavaró lehet ez dugás közben.

Érted, hol húzod meg a határt? Meddig, mi mindenre lehet még ráfűzni, hogy te csak őszinte vagy, meg jogod van a véleményedhez? Minden suttyóságnak mostanában már ez a védelmezése, hogy milyen frissítően őszinte meg önazonos az, aki kimondja. Nézd meg a médiában a sok celeb barmot, a viselkedésre képtelen sztársportolókat – ma ők nem bunkók, akiknek nem volt gyerekszobája, hanem menők és őszinték. Agyfasz ez. Lassan már minden viselkedési norma túlérzékenység meg PC.

A PC vadhajtásai után most kezdünk átlendülni a „bassza meg a túlzott PC” másik végletbe, amikor meg már nincs semmiféle szűrő, mert ne legyen már mindenki ilyen kurva snowflake, és nevezzük már nevén a dolgokat - a fekete az nigger, a kerekesszékes az nyomorék, a Down-szindrómás az mongoloid idióta, és ha bárkinek baja van ezzel, akkor az egy agymosott, túlérzékenyített liberálkárosult. A PC egy kurva hasznos és jó dolog, és rohadtul nem értek egyet azzal a mai világtrenddel, hogy azért, mert sokan rosszul használták és túllihegések lettek belőle, akkor ki kell dobni a gyereket is a fürdővízzel együtt. Mintha azt mondanánk, hogy mivel sok a hülye sofőr és a baleset, ezért tiltsuk be a kocsikat mostantól.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.29. 23:17

vollebak írta:
2022.06.29. 22:50
A PC vadhajtásai után most kezdünk átlendülni a „bassza meg a túlzott PC” másik végletbe, amikor meg már nincs semmiféle szűrő, mert ne legyen már mindenki ilyen kurva snowflake, és nevezzük már nevén a dolgokat - a fekete az nigger, a kerekesszékes az nyomorék, a Down-szindrómás az mongoloid idióta, és ha bárkinek baja van ezzel, akkor az egy agymosott, túlérzékenyített liberálkárosult. A PC egy kurva hasznos és jó dolog, és rohadtul nem értek egyet azzal a mai világtrenddel, hogy azért, mert sokan rosszul használták és túllihegések lettek belőle, akkor ki kell dobni a gyereket is a fürdővízzel együtt. Mintha azt mondanánk, hogy mivel sok a hülye sofőr és a baleset, ezért tiltsuk be a kocsikat mostantól.
A PC kurvára nem hasznos. Az illem az. Egy végtagjait elvesztett, vagy egy teljesen lebénult emberen nem azért nem röhögsz, mert a PC-nek meg akarsz felelni, hanem mert ember vagy. Az ilyen esetekre nem kellett külön szabályokat alkotni, világos volt, hogy csak a torzult személyiségűek képesek viccet űzni a sérült emberekből.

Cleese pont ezt a véleményt osztja. Hasznos dolog azokat védeni akár a gyűlöletbeszéddel szemben is, aki nem tudja magát megvédeni. No de pl. Hamilton úgy néz ki, mint aki nem képes magát megvédeni?
Itt kezdődik az "áldozat kártya" gyártása, amikor bebújik valaki a bőrszíne, szexuális orientációja, vallása mögé, és azt mondja, hogy őt innentől kezdve tilos megszólítani.
Csakhogy egy mozgásképtelen, súlyos / halálos beteg, értelmi fogyatékos, vagy súlyosan bántalmazott ember valóban nem tudja megvédeni magát a bántalmazóktól, addig Hamilton, Vettel, Conchita Wurst, vagy Salah Abdeslam meg tudja, csak nincs kedve hozzá.
Ahogy Cleese fogalmaz: nem tudják kontrolálni az érzelmüket, ezért mások viselkedését próbálják meg kontrolálni.

Az az eset megvan, amikor Tappancs retardáltnak és mongol(idiótá)nak nevezte Strollt? Amellett, hogy az a srác tényleg balfasz, miért úszta meg Tappancs következmények nélkül? Fogyatékkal élőket lehet gyalázni, nem fehér bőrszínűeket nem?

Vagy egy másik aktualitás: Jüri Vips. Kimondta a megbocsáthatatlan n betűs szót, és vége a karrierjének. Eminem hányszor mondja ki percenként? Vagy mondjuk Lil Wayne? Miért szabad egyeseknek, ami másnál végzetes hiba?

Na, ezért kell megbaszódnia a PC-nek.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.30. 00:45

Willy írta:
2022.06.29. 23:17
A PC kurvára nem hasznos. Az illem az. Egy végtagjait elvesztett, vagy egy teljesen lebénult emberen nem azért nem röhögsz, mert a PC-nek meg akarsz felelni, hanem mert ember vagy. Az ilyen esetekre nem kellett külön szabályokat alkotni, világos volt, hogy csak a torzult személyiségűek képesek viccet űzni a sérült emberekből.

Cleese pont ezt a véleményt osztja. Hasznos dolog azokat védeni akár a gyűlöletbeszéddel szemben is, aki nem tudja magát megvédeni. No de pl. Hamilton úgy néz ki, mint aki nem képes magát megvédeni?
Itt kezdődik az "áldozat kártya" gyártása, amikor bebújik valaki a bőrszíne, szexuális orientációja, vallása mögé, és azt mondja, hogy őt innentől kezdve tilos megszólítani.
Csakhogy egy mozgásképtelen, súlyos / halálos beteg, értelmi fogyatékos, vagy súlyosan bántalmazott ember valóban nem tudja megvédeni magát a bántalmazóktól, addig Hamilton, Vettel, Conchita Wurst, vagy Salah Abdeslam meg tudja, csak nincs kedve hozzá.
Ahogy Cleese fogalmaz: nem tudják kontrolálni az érzelmüket, ezért mások viselkedését próbálják meg kontrolálni.

Az az eset megvan, amikor Tappancs retardáltnak és mongol(idiótá)nak nevezte Strollt? Amellett, hogy az a srác tényleg balfasz, miért úszta meg Tappancs következmények nélkül? Fogyatékkal élőket lehet gyalázni, nem fehér bőrszínűeket nem?

Vagy egy másik aktualitás: Jüri Vips. Kimondta a megbocsáthatatlan n betűs szót, és vége a karrierjének. Eminem hányszor mondja ki percenként? Vagy mondjuk Lil Wayne? Miért szabad egyeseknek, ami másnál végzetes hiba?

Na, ezért kell megbaszódnia a PC-nek.
Ez már talán inkább a társadalmi topikba való beszélgetés, de az érveid alapján szerintem nem pontosan érted a PC lényegét, meg úgy tűnik, hogy a kontextusokat kihagyod.

Az, hogy ki tudja magát megvédeni meg ki nem, messze nem csak arról szól, hogy kinek van testi ereje, pénze, egészsége, státusza, akármije hozzá. Egy Hamiltonnak ha azt mondod, hogy te büdös nigger, a dédapád még láncon volt, az volt a világ rendje – mit tehet? Másképpen fogalmazva, vannak olyan dolgok, amik ellen mindenki védtelen, mert amolyan méregfoga van az igazságtartalmának - ebben az esetben annak, hogy Hamilton bőrszíne megfelel annak, amit európaiként mi a rabszolgasággal azonosítunk. Nem tud, nem tehet ez ellen, akármilyen gazdag és ismert, és ugyanúgy aljasság ilyet mondani neki, ahogy röhögni egy fogyatékkal élőn. Miért ne bánthatná Hamiltont a niggerezés/rabszolgázás ugyanúgy, csak azért, mert pénze van és híres?

Stroll nem Down-szindrómás, vagyis amit Verstappen mondott rá, azzal úgymond nem kényszerítette olyan helyzetbe, hogy sebezhetővé teszi valamilyen tulajdonságával, amiről nem tehet. Köznapi példával élve: ha azt mondják valakinek egy forgalmi dugóban ordítozva, hogy te buzi, az egészen más dolog, mint amikor egy tényleg meleget buziznak le a prájd mellett felsorakozó karlengető gecik. Tök fura, hogy egyáltalán erről beszélgetni kell.

Vips egy felfokozott érzelmi állapotban mondta azt, amit, olyan indulattal használt szitokszóként, amit akkor használsz, ha valami nagyon mély ellenszenv van benned. Engem is boszantott fel kamaszként rohadtul a Mortal Kombat 2, mégsem álltam neki zsidókat meg cigányokat szidni spontán érzelemkitörésből. Amikor Eminem vagy Lil Wayne niggázik, azért teljesen más, mert ők rapperek, és ott ez a kultúrkör bevett és elfogadott része. Lil Wayne ráadásul fekete is. Teljesen más kávéház az, hogy ők a szubkultúrájukon belül mit és hogyan használnak. Egyébként azzal én sem értek egyet, hogy Vips karrierje törjön derékba ettől, de azzal sem, hogy ugyan, fiatal, majd kinövi, minek ezen ugrálni. Vegyen részt valamilyen társadalmi programban, legyen következménye annak, amit csinált. Elkaszálni nem kéne, az faszság, de ne is ússza meg egy tartalmatlan, őszinteséget nyomokban sem tartalmazó, Instára kitett szánom-bánommal.

Amivel érveltél egyébként, arról az jutott eszembe, amikor a Száll a kakukk fészkére elején McMurphy az intézetbe felvételekor dr. Spivey-vel beszélget:
- Miért küldték át magát ide hozzánk a nevelőmunkáról?
- Ja, értem, igen, igen, értem. Hogy is mondjam... Hát, igen, gőzőm sincs róla, dokikám.
- Itt az áll, hogy maga körülbelül... Na, nézzük csak, hányszor! Egy, kettő, három, négy, igen, összesen ötször ült, igen, garázdaságért.
- Igen?
- Mivel tudja ezt magyarázni?
- Ötször bunyóztam, na és? Rocky Marciano, a bokszoló, legalább negyvenszer, és ma milliomos, nem?

Az érvelésed alapján vagy Marcianót is be kellett volna zárni Ratched nővér mellé, vagy McMurphynek is ünnepelt hírességnek kellett volna lennie.

„Miért szabad egyeseknek, ami másnál végzetes hiba?” -> kontextus. Ha te a haveroddal régóta belsős poénként ( = ez a ti kultúrkörötök) pöcsfejnek szólítod, attól még én nem szólíthatom annak, mondván, hogy hát te is úgy hívod. És ez nem szavakon lovagolás, hanem összetett társadalmi meg (adott esetben szub)kulturális viszonyrendszerek kérdése.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.30. 06:59

vollebak írta:
2022.06.30. 00:45
Ez már talán inkább a társadalmi topikba való beszélgetés, de az érveid alapján szerintem nem pontosan érted a PC lényegét, meg úgy tűnik, hogy a kontextusokat kihagyod.
A PC a saját működését nem érti. A társadalom topikot kerülöm, mert normál esetben hozzá se szólnék az ilyen témákhoz, de amikor már az F1-et is szennyezi ez a gondolatterror, az már sok. A narancsosok önelégültsége is legalább ennyire zavar, úgyhogy a topikra igyekszek még véletlen sem rákattintani.
vollebak írta:
2022.06.30. 00:45
Egy Hamiltonnak ha azt mondod, hogy te büdös nigger, a dédapád még láncon volt, az volt a világ rendje – mit tehet?
Mást kérdezek: mi fog történni, ha valaki esetleg ezt mondja? Érinti Hamiltont? Vagy a láncon lévő dédapját? Nem. Fejben le kell bunkózni az ilyet, és kész. Egy fogyatékkal élőt sértegetni más, mert reagálni se feltétlen tud rá, és nyomot is hagy benne, mivel a sérültségére emlékezteti.
Ha valakit emlékeztetnek a bőrszínére, akkor mi történik? Nem lehet egy fekete orvos, ügyvéd, színész? De. Egy epilepsziás visszakaphatja a jogosítványát, alkalmazhatják átlagos munkakörben egyetlen roham után, kap adókedvezményt a betegségére? Nem.
Csak ugye a PC nem az egészséggel foglalkozik, hanem a bőrszínnel vagy a szexualitással. Egyik sem fogyatékosság, nem okoz hátrányt. Akik valóban hátrányban vannak, azokon még véletlen se segítenének, még egy profilkép cserével sem, ahogy általában szoktak.
vollebak írta:
2022.06.30. 00:45
Stroll nem Down-szindrómás, vagyis amit Verstappen mondott rá, azzal úgymond nem kényszerítette olyan helyzetbe, hogy sebezhetővé teszi valamilyen tulajdonságával, amiről nem tehet.
És a többi down-szindrómásnak vajon hogy esik, hogy a betegségét szitokszónak használod másra? Pont egy PC-hívőnek kell ezt magyarázni? Bőrszínnel vagy szexuális beállítottságról aljas csúnya dolog beszélni, veleszületett fogyatékosságról nem. Értem...
vollebak írta:
2022.06.30. 00:45
Vips egy felfokozott érzelmi állapotban mondta azt, amit, olyan indulattal használt szitokszóként, amit akkor használsz, ha valami nagyon mély ellenszenv van benned. Engem is boszantott fel kamaszként rohadtul a Mortal Kombat 2, mégsem álltam neki zsidókat meg cigányokat szidni spontán érzelemkitörésből.
Akkor a GTA készítőiben mennyi mély ellenszenv lehet? Hányszor is hangzik el játék közben? És mi van akkor, ha csúnya fehérek játszanak vele, és hallják az n betűs szót? Hagyjuk már ezt a képmutatást! Ha egy kifejezés sértő, akkor azt nem kell más kontextusban kötőszónak használni. Vagy faji alapon el lehet dönteni, hogy ki milyen szót használhat? Érdekes...

A fehér Eminem kimondhatja, mert rapper, még akkor is, ha egyébként tejfehér. Vips miért nem reagált azzal, hogy ő is rap-et hallgat, és onnan ismeri a szót, vagy a GTA-ból?
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.30. 07:26

Na tessék!

Nelson Piquet-t kitiltották az F1-es paddockból

Nem elég! El kell venni a 3 vb-címét, és kárpótlásként odaadni Hamiltonnak. Plusz kizárni Verstappent a vb-ből, mert ennek a nácinak az ivadékával él együtt. Kvyat-ot is büntetni kéne, amiért egy feltehetően náci utódhoz segítette a lányát.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.06.30. 07:31

Willy írta:
2022.06.30. 07:26
Na tessék!

Nelson Piquet-t kitiltották az F1-es paddockból

Nem elég! El kell venni a 3 vb-címét, és kárpótlásként odaadni Hamiltonnak. Plusz kizárni Verstappent a vb-ből, mert ennek a nácinak az ivadékával él együtt. Kvyat-ot is büntetni kéne, amiért egy feltehetően náci utódhoz segítette a lányát.
a tegnap linkelt cikkben is volt már utalás erre.
totál szégyen és őrület már ez...

de legalább vannak még józanul gondolkodó csapatfőnökök. örülök, hogy versenyezhet tovább Vips
https://formula.hu/parc-ferme/32770

egyébként most már "megjegyzései" van? eddig azt hittem csak egy negrinho volt. szinte már úgy hangzik mintha folyamatosan fikázta volna :D
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.30. 08:03

trutya írta:
2022.06.30. 07:31
totál szégyen és őrület már ez...
Az. Pláne, hogy ez az egy "negrihno" azonos büntetést érdemel, mint a spygate vagy a crashgate.

Vips hiába folytathatja, az F1-be az életben nem juthat el, esetleg ha bebizonyítja, hogy 1/64-ed részben fekete, vagy coming out-ol, vagy rájön, hogy ő egy férfi testbe zárt leszbikus nő.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2022.06.30. 09:18

Willy írta:
2022.06.30. 07:26
Na tessék!

Nelson Piquet-t kitiltották az F1-es paddockból

Nem elég! El kell venni a 3 vb-címét, és kárpótlásként odaadni Hamiltonnak. Plusz kizárni Verstappent a vb-ből, mert ennek a nácinak az ivadékával él együtt. Kvyat-ot is büntetni kéne, amiért egy feltehetően náci utódhoz segítette a lányát.
Nem baj, elnöki sofőrként még dolgozhat tovább.

Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.30. 09:46

KisVadász írta:
2022.06.30. 09:18
Nem baj, elnöki sofőrként még dolgozhat tovább.
Ha október után is az a tetű lesz hatalmon, akkor felőlem árokba is hajthat vele :|
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.30. 10:21

Willy írta:
2022.06.30. 09:46
KisVadász írta:
2022.06.30. 09:18
Nem baj, elnöki sofőrként még dolgozhat tovább.
Ha október után is az a tetű lesz hatalmon, akkor felőlem árokba is hajthat vele :|
Nem valószínű, az előzetes pollok alapján a munkáspárti Lula da Silva lesz az elnök.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.30. 11:01

Bandee írta:
2022.06.30. 10:21
Nem valószínű, az előzetes pollok alapján a munkáspárti Lula da Silva lesz az elnök.
Öröm az ürömben. Nem tudnék egy munkáspártinak szorítani, de ennél a Bolsonaro-nál undorítóbb alak kevés van a politikában.
Na de legyünk végre ON topic!

Jut eszembe, Ecclestone is ki lesz tiltva ezek után?

https://f1vilag.hu/hirek/ecclestone-put ... olodik-el/

Csak mert itt nem egy "feketécske" jelző a tét, hanem egy háború helyeslése.
Képmutatás lvl 99.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.06.30. 11:19

Willy, nem akarom tovább görgetni ezt a témát itt, ebben a topikban, mert ez már tényleg nem csak az F1-ről szól, meg abban sem akarok asszisztálni, hogy már passzív-agresszív vagy („PC-hívő”). A PC egy kurva jó dolog, és te azért haragszol rá, amit most mondjuk Piquet meg Vips kapcsán túlkapásnak lehet értelmezni, vagyis az emberi hülyeségről beszélünk, hogy megint nem képesek egy alapvetően nagyon jó és fontos dolgot helyesen használni. Ettől még nem lesz senki hívő, ha így látja, ahogyan kommunisták sem vagyunk Bandival, mert egyetértünk abban, hogy a kommunizmus papíron a legszebb, legjobb rendszer, amit kitaláltak az emberek maguknak - de azt sem tudták megvalósítani rendesen.

Megértem, hogy miért ódzkodsz a poltopiktól, és mondtad, hogy nem jársz arra szívesen. De ha van kedved, ott folytathatjuk, illetve válaszolok részletesen az érveidre, mert nem akarom, hogy azt hidd, leszarom őket. Csak itt már nem akarom offolni a topikot ezzel, aminek tényleg nyomokban sincs köze az F1-hez.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.06.30. 11:39

vollebak írta:
2022.06.30. 11:19
De ha van kedved, ott folytathatjuk, illetve válaszolok részletesen az érveidre, mert nem akarom, hogy azt hidd, leszarom őket.
Jó, de csak egyszer.

Addig várom a reakciókat Ecclestone Putyler-éltetésére ;)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Lezárt