A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.11.24. 14:27

Redbull írta:
Willy írta:Eldőlt: a McLaren miatt búcsúzik a cápauszony

Na erre mit mondjak? Nyilván nem a legetikusabb szembemenni az összes többi csapattal, de az eredeti szabály eleve tiltotta volna a jövő évtől.
Annyi rosszmájúságot azért hadd írjak le, hogy nekik könnyű, alig van szponzoruk :D
Másrészt kíváncsi leszek a többi csapat megoldására, mert a motorborítás egy jókora részét elfoglalja majd a rajtszám és a versenyző nevének rövidítése. A Force Indiának ez már uszonnyal együtt is problémás volt, a többi csapat se keveset bukik majd emiatt.

McLaren Partners:

Johnnie Walker
SAP
Richard Mille
Santander
Hilton
Chandon
CNN International
Star Sports India
Michael Kors
NTT Communications
Pirelli
Norton Rose Fulbright
GREAT Britain
Castrol
Stratasys
Calsonic Kansei
Akebono
Logitech
Enkei
Nielsen Sports
Volvo Trucks
Kenwood
Mazak
Sparco
AkzoNobel-Sikkens
Technogym
Hookit
LAT_56
Igazad lehet, alig alig vannak támogatóik.
(:n
És ebből a rengetegből csak az utóbbi időben került fel egy az uszonyra. Gyanítom, ezek mind aprópénzt fizetnek csak, mik csak arra jók, hogy kisbetűvel valahol ráírják az autóra.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.11.24. 14:28

Ez jó volt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.11.24. 15:48

nikotin írta:Gyanítom, ezek mind aprópénzt fizetnek csak, mik csak arra jók, hogy kisbetűvel valahol ráírják az autóra.
Szerintem az overálokon több a szponzor, és ezt nem gúnyból írom.
Lehet én nem vagyok figyelmes, de a listán lévő szponzorok közül max 10-et láttam a kocsin.
SAP, Richard Mille, Chandon, CNN, Pirelli (amelyik minden autón hirdet ;) ), Castrol, Michael Kors - ezekre emlékszem. De pl. Santander reklámot talán '13-ban láttam utoljára az autón.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.11.24. 19:31

Willy írta:
nikotin írta:Gyanítom, ezek mind aprópénzt fizetnek csak, mik csak arra jók, hogy kisbetűvel valahol ráírják az autóra.
Szerintem az overálokon több a szponzor, és ezt nem gúnyból írom.
Lehet én nem vagyok figyelmes, de a listán lévő szponzorok közül max 10-et láttam a kocsin.
SAP, Richard Mille, Chandon, CNN, Pirelli (amelyik minden autón hirdet ;) ), Castrol, Michael Kors - ezekre emlékszem. De pl. Santander reklámot talán '13-ban láttam utoljára az autón.
Zak Brown:
„A hátsó szárny egy nagyon értékes pont a versenyautón, amit blokkol a jelenlegi motorborítás. Úgy vélem, a meetingek során nem vesszük eléggé figyelembe a kereskedelmi oldalt bizonyos technikai kérdésekben: az első szárny többé már nem alkalmas kereskedelmi szempontból, a karosszériát terelőlapok és aerodinamikai eszközök blokkolják, és ott van ez a nagy uszony, ami a hátsó szárnyat blokkolja. Fel akarunk szabadítani pár pontot kereskedelmi célokból”- erősítette meg.

„Jól sikerült a harmadik negyedévünk, aláírtunk két szponzorral, akiket még nem jelentettünk be”- mondta az amerikai. „Az egyik amerikai gyökerekkel bír, szóval az emberek több nagyszerű brandet láthatnak jövőre a McLareneken.”
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.11.24. 19:43

Tenyleg azon lobbiznak a csapatok hogy legyen egy olyan hely az auton ami nelkul siman megy de legalabb ra lehet rakni 100 millio dollarnyi hirdetot...

Nem erzik hogy ez gaz?

Ugy ertem hogy az autosport a legritkabb esetben nyereseges ezen felesleges is gorcsolni.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.11.24. 19:55

Redbull írta:
Zak Brown:
„A hátsó szárny egy nagyon értékes pont a versenyautón, amit blokkol a jelenlegi motorborítás. ” (...)
Azért az túlzás hogy blokkolja. Oldalnézetből kitakarja a felét, inkább úgy fogalmaznék. De lehet azt úgy is csinálni, mint a Merci; az ő üllő alakú légterelőjüktől simán lehet látni a szárnyat.

De nem szállok ezzel vitába, elvégre nem járult annyira hozzá az autók szépségéhez az uszony. Nem fogom megsiratni. Csak fura, hogy 9 másik csapat hátsó szárnyát nem blokkolja.
9_46_20 írta: Nem erzik hogy ez gaz?
Nem sajnos. Már azon is dobtam egy hátast, hogy a kormány tetején lévő kb. 10*1 centis felületet is értékesítik :pf03
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.11.24. 21:07

Redbull írta:
Lehet hogy nagyobbnak tűnnek a Force India autóin a szponzorok logói, azonban nem feltétlenül fizetnek többet a felületért mint a McLaren szponzorai akik kisebb felületen jelennek meg. Csak a Honda közel 100 misivel támogatta a csapatot pedig kisebb méretű a logója mint a BWT.
:mosoly:
Ööööö ... bocsánat, hogy belekotyogok! De ahogy látom nem ez itt a nap fő kérdése. Némi moralizálás folyt, amire tőled, Nagy McLarenestől nem láttam tartalmi reakciót.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.11.24. 21:38

Bocsi Lance de nem értem mire gondolsz.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.11.24. 21:42

Willy írta:...
Lehet azért is fizetett többet a Honda, mert a csapat múltja miatt többe kerül egy McLaren-en hirdetni, mint egy Force Indián.
A csapat jelene miatt pedig egyenesen a legdrágább rajta hirdetni.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.11.24. 21:52

Gocpont írta:A csapat jelene miatt pedig egyenesen a legdrágább rajta hirdetni.
Szerintem olcsó az, csak még így is veszteséges, mert keveset van a pályán :(
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.11.24. 21:54

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.11.24. 21:55

Redbull írta:Bocsi Lance de nem értem mire gondolsz.
https://hu.motorsport.com/f1/news/fujna ... ony-miatt/
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.11.24. 22:23

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.11.25. 12:03

Lancelot írta:
Redbull írta:Bocsi Lance de nem értem mire gondolsz.
https://hu.motorsport.com/f1/news/fujna ... ony-miatt/
Lehet fújni a McLarenre de egy csapat sincs jelenleg a mezőnyben aki ne a saját érdekeit tenné előbbre a közös érdekhez képest. Az FIA száműzte a cápauszonyt 2018-ra. A csapatok többsége (?) szerette volna ha marad még jövőre. A McLaren mindaddig amíg nem kellett hivatalosan véleményt mondani (végső szavazás vagy valami olyan) nem jelentette ki a vétót. Ez nem túl úriemberhez méltó, viszont az ő szemszögükből vizsgálva valószínűleg racionális, hiszen a többieknek gondot okoznak. A McLarennek 2018-ban villantania kell az új motorral. A kasztni nem sikerült rosszul ez évben, és nekik feltehetőleg a RedBull lessz a mérce jövőre. Mindent megtesznek hogy előrébb kerüljenek a rajtrácson. Ennyi.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.11.25. 12:32

Pirelli: a szuperkemény csak tartalékgumi, nem vetjük be 2018-ban
Újabb csavar a Pirelli 2018-as terveiben, ugyanis kiderült, hogy hiába van hét szín és hétféle keverék a palettán, csak hatot fognak élesben is alkalmazni. A szuperkemény vészmegoldás arra az esetre, ha alábecsülik a kocsik teljesítményét. (:u
A kemény maradhatott volna narancs oldalfalú. A kéket már úgyis használják az esőgumin.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2017.11.25. 13:32

Redbull írta:Kép
No ennek meg mi az értelme??
:pf02
Úgy kéne kitalálniuk, hogy a legkeményebb keverékkel is legyen minimum 2 kerékcsere szerintem.

Feleslegesnek tartok ennyi keveréket, mivel tapadásban és kopásban sincs akkora különbség köztük. Amivel megkavarhatnák a "show-t", hogy 3 választott keverék közül mindet fel kell rakniuk a versenyen :D így garantált lenne a 2 kerékcsere.
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.11.25. 13:51

nem, inkább ne legyen kötelező semmi, mindenki menjen amivel akar, akár kerékcsere nélkül is :D

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.11.25. 20:18

Redbull írta:

Lehet fújni a McLarenre de egy csapat sincs jelenleg a mezőnyben aki ne a saját érdekeit tenné előbbre a közös érdekhez képest. Az FIA száműzte a cápauszonyt 2018-ra. A csapatok többsége (?) szerette volna ha marad még jövőre. A McLaren mindaddig amíg nem kellett hivatalosan véleményt mondani (végső szavazás vagy valami olyan) nem jelentette ki a vétót. Ez nem túl úriemberhez méltó, viszont az ő szemszögükből vizsgálva valószínűleg racionális, hiszen a többieknek gondot okoznak. A McLarennek 2018-ban villantania kell az új motorral. A kasztni nem sikerült rosszul ez évben, és nekik feltehetőleg a RedBull lessz a mérce jövőre. Mindent megtesznek hogy előrébb kerüljenek a rajtrácson. Ennyi.
:mosoly:
Értem. Akkor nyilván minden rendben van.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.11.25. 20:54

Lancelot írta:
Redbull írta:

Lehet fújni a McLarenre de egy csapat sincs jelenleg a mezőnyben aki ne a saját érdekeit tenné előbbre a közös érdekhez képest. Az FIA száműzte a cápauszonyt 2018-ra. A csapatok többsége (?) szerette volna ha marad még jövőre. A McLaren mindaddig amíg nem kellett hivatalosan véleményt mondani (végső szavazás vagy valami olyan) nem jelentette ki a vétót. Ez nem túl úriemberhez méltó, viszont az ő szemszögükből vizsgálva valószínűleg racionális, hiszen a többieknek gondot okoznak. A McLarennek 2018-ban villantania kell az új motorral. A kasztni nem sikerült rosszul ez évben, és nekik feltehetőleg a RedBull lessz a mérce jövőre. Mindent megtesznek hogy előrébb kerüljenek a rajtrácson. Ennyi.
:mosoly:
Értem. Akkor nyilván minden rendben van.
Részemről igen.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.11.25. 20:54

Krisztián írta:nem, inkább ne legyen kötelező semmi, mindenki menjen amivel akar, akár kerékcsere nélkül is :D
A 90es evek vegen 2000es evek elejen ez volt a rallyban. Kiment a pirelli azt nondta ezek a gumik vannak. Mindenki valasztott amit akart es toltak...

Regen ez kene az f1ben is vagy legalabb egy szezonig meg lehetne adni az eselyt higy jo otlet vagy sem amugy is volt itt mar nagyobb faszsag pl utolso futamon dupla pont.

Szoval ha valaki ultralaggyal akar vegigmenni 8 kiallassal tegye ha valaki 1kiallast akar kemenyen csinalja. De ezt ne ugy hogy 2 honapra elore mindenki dontse el. Nem. Ott a helyszinen szombat estig. Tudom sok gumit kene vinni de az f1 koltsegehez merten ez mar hangyafasznyi lenne ha elnezzuk azt higy ausztaliaban kezdodik az ideny majd fel ev mulva visszaternek keletre...

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.11.25. 21:23

a Forma1-ben is ez volt régen

pl 1990 Franciaország, amikor a 40 fokban, szikrázó napsütésben a Leyton House nem állt ki kereket cserélni, miközben mindenki más igen... ha bírja az autó, kettős győzelem lett volna belőle, egy olyan csapatnak ami amúgy pontot se nagyon szerzett, de még így is összejött egy 2. hely Capellinek (Prost meg a Ferrari 150. győzelmét szerezte)

na ezek hiányoznak a mostani F1-ből

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.11.25. 22:41

En pont leszarom, hogy mennyi gumi van. Szeretnek jol szorakozni, nem 10 percig, hanem masfel oran at....

Oldjak meg!

Ha 10 garnitura gumi kell hozza, az sem erdekel.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2017.11.26. 16:14

t-oom írta:En pont leszarom, hogy mennyi gumi van. Szeretnek jol szorakozni, nem 10 percig, hanem masfel oran at....

Oldjak meg!

Ha 10 garnitura gumi kell hozza, az sem erdekel.
Több gumiszállító kellene.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.11.26. 16:26

Kiindulva a mai teljesítményből - "szuperlággyal" futni kb. 50 kört - jövőre a szuperkeménnyel teljesíteni lehetne úgy három futamot.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.11.26. 23:04

Willy írta:Kiindulva a mai teljesítményből - "szuperlággyal" futni kb. 50 kört - jövőre a szuperkeménnyel teljesíteni lehetne úgy három futamot.
Látod látod mekkora ötlet! 20 garnitúra slick egy szezonra, mellé korlátlan esőgumi. A hatása kiszámíthatatlan lenne. Kiderülne, hogy 60 fokos aszfalton esőgumin melyikük igazi gumimágus... :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Lezárt