A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.01.15. 12:43

Kép

A 3M perel. Jöhet vissza a régi logó? (:v
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2018.01.16. 09:02

Vagy mondjuk végre egyszer az életben rájöhetnének, hogy azért a rajongók között is akadhat pár ezer ember, aki ért hozzá, vagy csak szimplán kreatív. Nem is értem, hogyan hagyhatnak ki egy ekkora ziccert, ha már megújításról van szó. Nagyon jó marketingfogás is, ráadásul a végén még a logó is jó lehet.
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.01.16. 11:29

maTTeus írta:Vagy mondjuk végre egyszer az életben rájöhetnének, hogy azért a rajongók között is akadhat pár ezer ember, aki ért hozzá, vagy csak szimplán kreatív. Nem is értem, hogyan hagyhatnak ki egy ekkora ziccert, ha már megújításról van szó. Nagyon jó marketingfogás is, ráadásul a végén még a logó is jó lehet.
Annyi kreativitás, amennyi ehhez a logóhoz kell, kb. mindenkiben van. De ezzel nem csak az F1-et szólom le, más cégek is nagyon lebutítják a logójukat. Lásd Microsoft (Windows logó).
Kép

Vagy - hogy hazai példával éljek - a régi és az új MNB logó.
Kép

Ha nem azon menne a verseny, hogy ki talál ki egyszerűbb / primitívebb logót, nem lennének jogi viták abból, hogy valaki ugyanazt a két görbe vonalat használta mint a másik :pf04
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.01.17. 08:49

Visszatér a Forma-1-be a McLaren korábbi csapatfőnöke, Martin Whitmarsh – a szakember ugyanis a hírek szerint elfogadott egy tanácsadói pozíciót a Nemzetközi Automobil Szövetségnél (FIA).

Ennek a hírnek kifejezetten örülök. Martin egy nagyon intelligens szakember. Anno Ron állította félre, máig nem ismert kondícióval.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.01.17. 08:50

Willy írta:
maTTeus írta:Vagy mondjuk végre egyszer az életben rájöhetnének, hogy azért a rajongók között is akadhat pár ezer ember, aki ért hozzá, vagy csak szimplán kreatív. Nem is értem, hogyan hagyhatnak ki egy ekkora ziccert, ha már megújításról van szó. Nagyon jó marketingfogás is, ráadásul a végén még a logó is jó lehet.
Annyi kreativitás, amennyi ehhez a logóhoz kell, kb. mindenkiben van. De ezzel nem csak az F1-et szólom le, más cégek is nagyon lebutítják a logójukat. Lásd Microsoft (Windows logó).
Kép

Vagy - hogy hazai példával éljek - a régi és az új MNB logó.
Kép

Ha nem azon menne a verseny, hogy ki talál ki egyszerűbb / primitívebb logót, nem lennének jogi viták abból, hogy valaki ugyanazt a két görbe vonalat használta mint a másik :pf04
Az mnb-nek nem ez az új logója, hanem ez:
Kép

Amit linkeltél az még a bal oldali kormány alatt születeett, tehát gyorsan le is kellett cserélni, plusz azért arcpirító, hogy azért valaki 70 millió forintot kapott. Nem mintha a mostani kevesebb lenne...

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.01.17. 08:53

Sirotkin kapta a Williams másik ülését.
Na menjenek a p..... :x

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.01.17. 10:09

9_46_20 írta: Az mnb-nek nem ez az új logója, hanem ez:
Amit linkeltél az még a bal oldali kormány alatt születeett, tehát gyorsan le is kellett cserélni, plusz azért arcpirító, hogy azért valaki 70 millió forintot kapott. Nem mintha a mostani kevesebb lenne...
Nem figyeltem az eseményeket (illetve legutóbb még a "vonalas" logót láttam a híradásokban), de örülök neki, hogy váltottak.
Csak azért tettem be azt a logót, hogy érzékeltessem azt az egyszerűsödést, amit sok vállalatnál látok. Oda tehetném a Chrome régi és új logóját is, de az annyira nem katasztrófa. Ettől még nem kell mindent lebutítani. Pláne nem az F1-et. Nem fogja egy rossz logó tönkretenni a sorozatot, de azért valahol szimbolizálja. Csak ne ezek közül válasszanak, mert a felhozatalból még a most aktuális a legelviselhetőbb.

Kép
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.01.17. 10:13

Ori F1 írta:Sirotkin kapta a Williams másik ülését.
Na menjenek a p..... :x
Nem lep meg. Pénz beszél. A Williams sem most kezdte a pénzt előtérbe helyezni, hanem kb. azóta hogy a BMW otthagyta őket. Vagy már az utolsó közös évükben, 2005-ben.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.01.17. 23:42

Redbull írta:Visszatér a Forma-1-be a McLaren korábbi csapatfőnöke, Martin Whitmarsh – a szakember ugyanis a hírek szerint elfogadott egy tanácsadói pozíciót a Nemzetközi Automobil Szövetségnél (FIA).

Ennek a hírnek kifejezetten örülök. Martin egy nagyon intelligens szakember. Anno Ron állította félre, máig nem ismert kondícióval.
Nem is tudom. Én úgy emlékszem, hogy elég gyengén muzsikált a McLaren az ő vezetése alatt. Azért is ment vissza Dennis.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.01.17. 23:44

Ori F1 írta:Sirotkin kapta a Williams másik ülését.
Na menjenek a p..... :x
Két dolog:

1./ Hogy kerül ez a hír a McLaren topikba?
2./ Mi ezen a meglepő, mikor már kb. egy hete mindenki ezt fújta?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.01.18. 04:58

Lancelot írta:
Ori F1 írta:Sirotkin kapta a Williams másik ülését.
Na menjenek a p..... :x
Két dolog:

1./ Hogy kerül ez a hír a McLaren topikba?
2./ Mi ezen a meglepő, mikor már kb. egy hete mindenki ezt fújta?
Csak az elsőre reagálnék: talán úgy, hogy ez nem a McLaren topik. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.01.18. 17:58

Whitmarsh alatt picit úgy tűnt, mintha fejetlenség lenne a McLarennél, nem tudják hogy mit akarnak, nem bírtak egy kerékcserét normálisan megcsinálni (DE előtte jól beharangozták, hogy rekordokat fognak dönteni benne), stb
Amióta visszajött Dennis, ez mind ugyanúgy megvan, továbbra is úgy néz ki a csapat, mint ahol senki sem tudja, hogy mit is akar, az ígérgetés most is megy (igaz nem a kerékcserében), és ugyanúgy csak a pofára esés jön. Ja és még az autó is szarabb lett, a motortól függetlenül is, mert a Mercedesszel is szarok voltak.

Szirotkinról meg, szerintem jó a srác. GP2-ben egész tűrhető eredményei voltak (és pls ne gyertek azzal, hogy Palmernek is, neki 4 év kellett hogy megnyerje, és az első 3 évében fele annyit nem csinált, mint Szirotkin két év alatt...), a tempója sztem megvan, és még pénzt is hoz. Kubica meg valszeg fizikálisan nem bírja a versenyzést, ellenkező esetben nem látok okot arra, hogy miért dobta a Renault. Sainzot csak vért izzadva tudták megszerezni, és most is csak "kölcsönben" van ott, szóval hiába fiatalabb, rá sem igazán lehet hosszútávon épÍteni. Ezzel az egyetlen előnyét is elvesztette Kubicával szemben, valamiért mégis ő volt jobb a Renaultnak...

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.01.19. 17:04

2019-re bevezetik a minimum versenyzősúlyt a Forma-1-ben?

Na ezt speciel támogatnám. Tudom, hogy jó kondiban vannak a pilóták, de néhányan egészségtelenül véznának tűnnek a magasságukhoz képest.
De a 80 kg talán sok, elég lenne 70.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.01.22. 10:41

Kép
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.01.22. 11:19

Willy írta:2019-re bevezetik a minimum versenyzősúlyt a Forma-1-ben?

Na ezt speciel támogatnám. Tudom, hogy jó kondiban vannak a pilóták, de néhányan egészségtelenül véznának tűnnek a magasságukhoz képest.
De a 80 kg talán sok, elég lenne 70.
100 kg alatt nem pilóta a férfi... nocsak, visszatér Gerhard Berger? :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.01.22. 12:16

Gocpont írta:100 kg alatt nem pilóta a férfi... nocsak, visszatér Gerhard Berger? :-)
Ezt a cikk alá is be kéne kommentelni :D

Valaki azzal érvelt, hogy aki magas meg nehéz, az ne F1-es autót vezessen. Meg hogy így a kisebb, könnyebb pilóták járnak rosszabbul.

Keke jut eszembe, akitől megkérdezték, hogy miért bagózik annyit. Azt felelte, hogy autót vezet, nem maratont fut.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.01.22. 20:16

Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.01.22. 20:42

Ez jó :D

De azért a 80 kiló se feltétlen kövér, pláne, hogy üléssel együtt kell elérjék. Gondolom, az ülések is 5-10 kiló között lehetnek.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.01.23. 10:42

na erről lemaradtam :D
egy ülés manapság szerintem kb fél kg. azért számolják az üléssel, hogy ne kelljen kidobni a háromnegyed mezőnyt- abba lehet pakolni a ballasztot.
még jó, hogy jöhetnek a nagydarab pilóták, most, hogy bevezetik a glóriát :D könnyű lesz nekik be-kimászni.
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.01.23. 12:09

trutya írta:még jó, hogy jöhetnek a nagydarab pilóták, most, hogy bevezetik a glóriát :D könnyű lesz nekik be-kimászni.
Azért a nagydarab az túlzás, Grosjean se ideális a 67 kilójával 180 centi mellé. A 80 kiló alatti súly ideális, ha valaki Massa magasságát üti meg, de egy Ocon vagy egy Hülkenberg esetében már-már káros 70 kiló alatt lenni.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.01.23. 23:57

Redbull írta:Kép
:mosoly:
A McLaren már TBC-s is??? Hova lehet ezt fokozni? (:q (:u
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.01.24. 06:38

Lancelot írta: A McLaren már TBC-s is??? Hova lehet ezt fokozni? (:q (:u
Bakker! Most jöttem rá, hogy a McLaren fideszes!

Ugye minden évben előkerül a narancs szín.
Aztán ott van ez a TBC, ami eredetileg a To Be Confirmed-et jelenti, de náluk nem! A McLarennél a TBC a To Be Continued-et jelenti, ami nem más, mint "folytatjuk"!

(:u (:u (:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.01.26. 11:15

Willy írta:
trutya írta:még jó, hogy jöhetnek a nagydarab pilóták, most, hogy bevezetik a glóriát :D könnyű lesz nekik be-kimászni.
Azért a nagydarab az túlzás, Grosjean se ideális a 67 kilójával 180 centi mellé. A 80 kiló alatti súly ideális, ha valaki Massa magasságát üti meg, de egy Ocon vagy egy Hülkenberg esetében már-már káros 70 kiló alatt lenni.
Grosjean-nal az a baj, hogy mind a 67 kilója ballaszt.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.01.26. 15:18

Gocpont írta:Grosjean-nal az a baj, hogy mind a 67 kilója ballaszt.
Akkor 13 kiló további ballaszt megy az ülés alá ;)

Ma néztem egy táblázatot a versenyzők súlyáról. Hülkenberg a "legdagadtabb", de jó lett volna azt is feltüntetni, ki hány centi. Ha jól tudom, pont Hülk a legmagasabb (184 cm). A BMI kalkulátor szerint 79 lenne az ideális :D
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2018.01.29. 06:36

Daytona után hivatalos, hogy Alonso-nak nem gyenge antiszerencse malaca van.....

Lando Norrist viszont az amcsik is agyon dicsérték. Még talán gyorsabb is volt, mint a spanyol matador...
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Lezárt