A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.02.12. 10:58

Magic írta: Most a kis pufi Brandon gyerek is kapott valami tesztelési lehetőséget.
GT, Iracing, szimulátorosok is folyamatosan tesztelnek/versenyeznek, főleg európán kívül.
pár éve Magyarországon is volt ilyen tehetségkutató ;) a nyertes elvileg indult is egy Suzuki-kupás versenyen még abban az évben.
mondjuk hogy mi lett vele, azt nem tudom.
(az a Brandon gyerek mondjuk egy formulaautóba nem biztos hogy befér...)
nyilván teljesen más élőben menni... ahol egyrészt már a seggeddel is érezni kell a gépet, másrészt bejöhet a félelemérzet is... de a gokart elég jó ezt gyakorolni :)
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.02.12. 11:41

Bocsi, ha félreérthető voltam!

Nem azt akartam mondani, hogy ezekből a srácokból nem lehet jó valós versenyző!

Csak annyit, hogy bármennyire valóságos a szimulátor, ott nincsenek G-erők, nincsenek ütések a gerincre, nincs zaj, hőség, a melletted robogó másik autó stb-stb.

Emlékszem, pár éve még volt olyan, hogy különböző versenyzők (talán évente váltogatták őket?) bemutatták a pályát szimulátorban. Tök nyugodtan MESÉLTEK a pályáról!
A snóbli helyett mondhattam volna bármi mást, ami "verseny", azonban nem ad semmi pluszt az izgalmon kívűl a VERSENYZŐNEK.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2018.02.12. 12:56

nikotin írta:Bocsi, ha félreérthető voltam!

Nem azt akartam mondani, hogy ezekből a srácokból nem lehet jó valós versenyző!

Csak annyit, hogy bármennyire valóságos a szimulátor, ott nincsenek G-erők, nincsenek ütések a gerincre, nincs zaj, hőség, a melletted robogó másik autó stb-stb.

Emlékszem, pár éve még volt olyan, hogy különböző versenyzők (talán évente váltogatták őket?) bemutatták a pályát szimulátorban. Tök nyugodtan MESÉLTEK a pályáról!
A snóbli helyett mondhattam volna bármi mást, ami "verseny", azonban nem ad semmi pluszt az izgalmon kívűl a VERSENYZŐNEK.
Ez sem feltétlen marad így sokáig. Még réges-régen volt a Csopában egy kezdetleges szimulátor-féle, ahol az ülés is mozgott, lehetett érezni rázókat pl... Biztos vagyok benne, hogy nem kell sokat várni olyan szimulátorokra, amik már a G-erőket, de akár a hőmérsékletet, esőt, stb is vissza tudják adni, persze ez egy komplett szoba kell legyen, tehát nem nappalis PS. :D
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.12. 13:21

nikotin írta:Bocsi, ha félreérthető voltam!

Nem azt akartam mondani, hogy ezekből a srácokból nem lehet jó valós versenyző!

Csak annyit, hogy bármennyire valóságos a szimulátor, ott nincsenek G-erők, nincsenek ütések a gerincre, nincs zaj, hőség, a melletted robogó másik autó stb-stb.

Emlékszem, pár éve még volt olyan, hogy különböző versenyzők (talán évente váltogatták őket?) bemutatták a pályát szimulátorban. Tök nyugodtan MESÉLTEK a pályáról!
A snóbli helyett mondhattam volna bármi mást, ami "verseny", azonban nem ad semmi pluszt az izgalmon kívűl a VERSENYZŐNEK.
Tudod mi nincsen? Félelem. Max. kicsúszol és kész. Élőben meggondolod elfér-e az Eau Rouge nyélgázon vagy sem..

Egyébként aki szimulátorban jó az szerintem anélkül is jó lett volna autóban, nem tudom mennyit tesz hozzá a dologhoz az előzetes szimulátor pályafutás.. Esetleg egy nagyon komoly szimulátor amelyeket a csapatok használnak az igen.. Szóval szerintem véletlen egybeesés ha valaki élőben is jó lesz

Eleve ott van a fizikális terhelés problémája.. A ringen 4-5 kör és rotty ha nem vagy edzett

Persze ez csak az én véleményem

Ott volt pl. irigy Wéber aki Sega bajnok volt vagy mi.. Aztán sehol semmire nem ment.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.02.12. 15:26

Bandee írta: Tudod mi nincsen? Félelem. Max. kicsúszol és kész. Élőben meggondolod elfér-e az Eau Rouge nyélgázon vagy sem..

Egyébként aki szimulátorban jó az szerintem anélkül is jó lett volna autóban, nem tudom mennyit tesz hozzá a dologhoz az előzetes szimulátor pályafutás.. Esetleg egy nagyon komoly szimulátor amelyeket a csapatok használnak az igen.. Szóval szerintem véletlen egybeesés ha valaki élőben is jó lesz

Eleve ott van a fizikális terhelés problémája.. A ringen 4-5 kör és rotty ha nem vagy edzett

Persze ez csak az én véleményem

Ott volt pl. irigy Wéber aki Sega bajnok volt vagy mi.. Aztán sehol semmire nem ment.
Wéber kb annyi idős volt mint én amikor elkezdte a valós versenyzői pályafutását, ahhoz képest ő is megnyerte a Seat Leon kupát, ami Michelisznek is a belépő volt a wtcc-be.
nem volt ő olyan rossz, sok esélyt nem kapott bizonyítani. nyilván nem egy F1-szint, de akkor is.
a szimulátorozás abban jó, hogy egyrészt kifejleszt egy rutint a pályatanulásban, a stresszkezelésben és a versenymenedzselésben is. amikor menet közben neked kell kitalálni, hogy épp hogy taktikázz a forgalmat, az időjárást vagy a saját üzemanyagfogyasztásod/gumikopásod figyelembe véve, ahogy ezek verseny közben is változhatnak, úgy hogy nincs senki aki a füledre mondja, eközben ne is hibázz és neadjisten nem csak úgy mész a pályán hanem csatában is vagy... ha ezt valaki megcsinálja az már nem béna. ilyen előélettel szerintem könnyebben beleszokik valaki, mint egy olyan aki nulláról tanulja, persze előbb-utóbb ő is megtanulja...
illetve ad némi előzetes rálátást arra is hogy milyen beállításváltoztatás milyen viselkedésváltozást okoz. nem rossz dolog.. de a félelem, az tényleg nincs benne.
ha meg nem vagy edzett, azért azon lehet segíteni :)
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.12. 16:45

trutya írta: Wéber kb annyi idős volt mint én amikor elkezdte a valós versenyzői pályafutását, ahhoz képest ő is megnyerte a Seat Leon kupát, ami Michelisznek is a belépő volt a wtcc-be.
nem volt ő olyan rossz, sok esélyt nem kapott bizonyítani. nyilván nem egy F1-szint, de akkor is.
a szimulátorozás abban jó, hogy egyrészt kifejleszt egy rutint a pályatanulásban, a stresszkezelésben és a versenymenedzselésben is. amikor menet közben neked kell kitalálni, hogy épp hogy taktikázz a forgalmat, az időjárást vagy a saját üzemanyagfogyasztásod/gumikopásod figyelembe véve, ahogy ezek verseny közben is változhatnak, úgy hogy nincs senki aki a füledre mondja, eközben ne is hibázz és neadjisten nem csak úgy mész a pályán hanem csatában is vagy... ha ezt valaki megcsinálja az már nem béna. ilyen előélettel szerintem könnyebben beleszokik valaki, mint egy olyan aki nulláról tanulja, persze előbb-utóbb ő is megtanulja...
illetve ad némi előzetes rálátást arra is hogy milyen beállításváltoztatás milyen viselkedésváltozást okoz. nem rossz dolog.. de a félelem, az tényleg nincs benne.
ha meg nem vagy edzett, azért azon lehet segíteni :)
Igen, ez is igaz.

Én olyasmire gondoltam, hogy mit tudom én +2-3 secet kapok Monacoban úgy, hogy évente mondjuk 5 órát szimulátorozok de élőben nem hiszem, hogy így menne:) Már csak azért sem, mert dupla cockpit kéne a nagy seggemnek

Aztán vannak olyan problémák, hogy pl. a Mansell kanyar a ringen olyan, hogy nem látod hová fordulsz.. Ez pl. szimulátoron nem igazán jön át, de élőben érdekesen éreztem magam amikor el kellett fordulni. Állítólag a pilóták a bírói emelvényt nézik amikor fordulnak. Vagy mondjuk ha pl. Monacot vesszük akkor a szintkülönbség is tök más élőben mint a szimulátoron

Nyilván valamit ér, ha szimulátorból toboroznak embereket:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2018.02.12. 17:03-kor.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.02.12. 16:58

Ma (sajnos) a fejlesztői munka nagy része szimulátorban történik. Nagyon is el tudom képzelni, hogy ezek a szimulátoros srácok ABBAN jobbak a valós versenyzők nagy részénél.
Az apa férfi, a rezsi nő!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.02.12. 17:14

nikotin írta:Ma (sajnos) a fejlesztői munka nagy része szimulátorban történik. Nagyon is el tudom képzelni, hogy ezek a szimulátoros srácok ABBAN jobbak a valós versenyzők nagy részénél.
az szerintem azt jelenti, hogy meg reszelni kell a szimulatoron - ha a szimus gyerek tenyleg nem jobb a valos autoban

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.02.12. 19:21

mudd írta:
nikotin írta:Ma (sajnos) a fejlesztői munka nagy része szimulátorban történik. Nagyon is el tudom képzelni, hogy ezek a szimulátoros srácok ABBAN jobbak a valós versenyzők nagy részénél.
az szerintem azt jelenti, hogy meg reszelni kell a szimulatoron - ha a szimus gyerek tenyleg nem jobb a valos autoban
Nem gondolom.
Akik gokartban, majd különböző formulákban nevelkedve jutottak el az F1-be, az autó minden rezdüléséből vezetnek. A terheléseket meg sosem fogja tudni egy szimulátor visszaadni. Gondolj csak a féktávon, vagy éppen kanyarban hosszú másodpercekig kapott akár 4-5 G-s terhelésre. Hol tudja ezt egy szimulátor? Döntögethetik, lökdöshetik, rázogathatják, de ezeket a terheléseket nem lehet visszaadni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2018.02.12. 22:23

nikotin írta:
mudd írta: az szerintem azt jelenti, hogy meg reszelni kell a szimulatoron - ha a szimus gyerek tenyleg nem jobb a valos autoban
Nem gondolom.
Akik gokartban, majd különböző formulákban nevelkedve jutottak el az F1-be, az autó minden rezdüléséből vezetnek. A terheléseket meg sosem fogja tudni egy szimulátor visszaadni. Gondolj csak a féktávon, vagy éppen kanyarban hosszú másodpercekig kapott akár 4-5 G-s terhelésre. Hol tudja ezt egy szimulátor? Döntögethetik, lökdöshetik, rázogathatják, de ezeket a terheléseket nem lehet visszaadni.
Még. Szerintem nem szabad lebecsülni a technikát, előbb vagy utóbb el fogunk jutni arra a szintre. Az, hogy ez mennyire lesz nekünk jó már más kérdés. Elég csak megnézni, mennyit fejlődött a VR néhány év alatt. Most még csak látni lehet a virtuális világot, de biztos vagyok benne, hogy hamar eljön a pont, amikor érezni is fogjuk. El tudom képzelni, hogy már készülnek azok a gamer ruhák, amik a bőrön tapasztalható érzéseket is vissza tudják majd adni elektromos impulzusokkal. Aztán már nem is kell más, csak rákötni az agyat a PC-re, és már indulhat is az alter kalandozás. (:v
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.02.12. 23:41

maTTeus írta:
nikotin írta: Nem gondolom.
Akik gokartban, majd különböző formulákban nevelkedve jutottak el az F1-be, az autó minden rezdüléséből vezetnek. A terheléseket meg sosem fogja tudni egy szimulátor visszaadni. Gondolj csak a féktávon, vagy éppen kanyarban hosszú másodpercekig kapott akár 4-5 G-s terhelésre. Hol tudja ezt egy szimulátor? Döntögethetik, lökdöshetik, rázogathatják, de ezeket a terheléseket nem lehet visszaadni.
Még. Szerintem nem szabad lebecsülni a technikát, előbb vagy utóbb el fogunk jutni arra a szintre. Az, hogy ez mennyire lesz nekünk jó már más kérdés. Elég csak megnézni, mennyit fejlődött a VR néhány év alatt. Most még csak látni lehet a virtuális világot, de biztos vagyok benne, hogy hamar eljön a pont, amikor érezni is fogjuk. El tudom képzelni, hogy már készülnek azok a gamer ruhák, amik a bőrön tapasztalható érzéseket is vissza tudják majd adni elektromos impulzusokkal. Aztán már nem is kell más, csak rákötni az agyat a PC-re, és már indulhat is az alter kalandozás. (:v
Persze, sok mindent meg lehet csinálni, talán még azt is, hogy úgy érezze az agya, mintha 5 G-s terhelést kapna. De ettől a teste nem fog. Nem fog mindene elnyomódni a jobb oldalára (a beleitől kezdve a szívén keresztül a nyálig a szájában, hacsak valóban nem kapja meg azt.
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.02.13. 11:22

ez szemléletes volt :D

természetesen ebben igazad van. igazából nem az a lényeg hogy a szimus gyerek jobb-e a valós versenyzőknél. inkább megfordítanám a dolgot: amíg a legjobb szimus gyerekek megállják a helyüket a valós mezőnyben is, addig ne vegyük a szimulátorozást snóblinak :)
általában a jó versenyzők szimulátorban is gyorsak, bár pl Nagy Norbival jó pár éve összefutottam egy szerveren, hát simán lenyomtam, pedig akkor még csak kontrollerrel játszottam... :D (igaz ő meg akkor lehetett vagy 18 éves (de már versenyzett), de gondolom ő se billentyűzettel játszott már akkor se)
sajnos a csóró nagy többségnek csak ez marad, meg max évi pár gokartozás :)
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.02.13. 14:44

trutya írta:ez szemléletes volt :D

természetesen ebben igazad van. igazából nem az a lényeg hogy a szimus gyerek jobb-e a valós versenyzőknél. inkább megfordítanám a dolgot: amíg a legjobb szimus gyerekek megállják a helyüket a valós mezőnyben is, addig ne vegyük a szimulátorozást snóblinak :)
általában a jó versenyzők szimulátorban is gyorsak, bár pl Nagy Norbival jó pár éve összefutottam egy szerveren, hát simán lenyomtam, pedig akkor még csak kontrollerrel játszottam... :D (igaz ő meg akkor lehetett vagy 18 éves (de már versenyzett), de gondolom ő se billentyűzettel játszott már akkor se)
sajnos a csóró nagy többségnek csak ez marad, meg max évi pár gokartozás :)
Bocsi, ha a snóblival megbántottam valakit, nem lenézni akartam. Nagyon klassz dolog a szimulátor.
Mindössze két dolgot akartam mondani, ahogy én gondolom.
1. Aki a szimulátoron nő fel, simán jobb lehet ebben, mint a versenyző. Tehát jobban képes az ilyen jellegű fejlesztésre.

2. A szimulátor és a valódi versenyautó megterhelése nagyon eltérő.
Az apa férfi, a rezsi nő!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.02.13. 18:29

bertone, szerintem egy kovet fuvunk.
amugy a nasanak van ilyen szimulatora. egy toronyhaz magassagu es szelessegu liftaknabam rangatjak a szerencsetleneket - fol/le - oldalra megy es 3 tengelyek korul forog a cucc. szerintem sajat magat is kepes pofanhanyni benne az ember

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.02.22. 11:45


Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.02.24. 01:12

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.24. 10:36

Nem eli meg az ev veget ez fos

Nagyon remelem legalabbis. Nem lehet komolyan venni ezeket az autokat. Mintha valami amatoroknek kiado bergokartok lennenek

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.02.24. 21:58

Akkor lesz kínos, ha a horizont felett lesz a nap 1mm.rel, pl. csata közben. Hol előbukkan, hol eltűnik, majd fognak még vinnyogni. A kocsik hangja is fos. Mintha Darth Vader sisakjában vezetne. Mondjuk Hässlerhez pont illik.

Nem értem, hogy minek IDE szuperlicenc. :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.25. 10:58

Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.02.25. 11:19

Kicsit fenyegetőznek, de nincs vér a pucájukban. Valjuk be Bernie idejében is pofátlanul sokat kaptak, csal az öreg elkötelezett volt a Ferrari iránt. A Liberti ennyire nem függ tőlük. A többi csapat nem fog sírni, ha a vörösöktől megvonják a kiemelt státuszt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.25. 11:44

Redbull írta: A többi csapat nem fog sírni, ha a vörösöktől megvonják a kiemelt státuszt.
A Ferka viszont fog, úgyhogy emögött a fenyegetés mögött talán több van. De remélem, nem tudják sakkban tartani a többi csapatot. Ezt a kivételezést már rég meg kellett volna szüntetni.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.02.25. 14:38

szerintem nem az F1-nek fájna jobban, ha a Ferka lelép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.25. 15:37

Krisztián írta:szerintem nem az F1-nek fájna jobban, ha a Ferka lelép
Szerintem se, de azért tisztában vagyok a Ferrari jelentőségével.
De ha mindig kiszállással fenyegetőznek, ahányszor szóba kerül, hogy a többi csapatnak is legyen lehetősége előre lépni, akkor el kell őket engedni. Egyedül biztos nem fognak új szériát alapítani, olyan versenysorozatot pedig senki nem akar, ami 2005 USA szintű versenyeket produkálna.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.02.25. 17:10

Willy írta:
Krisztián írta:szerintem nem az F1-nek fájna jobban, ha a Ferka lelép
Szerintem se, de azért tisztában vagyok a Ferrari jelentőségével.
De ha mindig kiszállással fenyegetőznek, ahányszor szóba kerül, hogy a többi csapatnak is legyen lehetősége előre lépni, akkor el kell őket engedni. Egyedül biztos nem fognak új szériát alapítani, olyan versenysorozatot pedig senki nem akar, ami 2005 USA szintű versenyeket produkálna.
Abban az évben az volt a legjobb verseny. Biztonság szempontjából.
Haló nélkül...
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.25. 17:24

Gocpont írta: Abban az évben az volt a legjobb verseny. Biztonság szempontjából.
Haló nélkül...
Pedig Barrichello és Schumi majdnem ütköztek. Nem lett volna semmi egy Jordan 1-2 és Minardi dobogó :D
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Lezárt