A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.10.24. 17:30

nekem kezd nézhetetlen lenni egy olyan futam amikor folyamatosan büntetés feliratokkal van tele a képernyő teteje, majd ad-hoc szimpátia alapján kapják a versenyzők a nyakukba az esetleges büntetéseket

a pálya elhagyására visszatérve pedig (de ez persze csak az egyik ok volt), szimpatikusabb volt, amikor fizikailag nem lehetett elhagyni, vagy ha igen, akkor az kockázattal járt (nem azt értem ezalatt hogy meg kell halni)
jelen pillanatban a tökéletesen összerakott kör (tökéleteshez közelítő, mert tökéletes nyilván nincs) azt jelenti, hogy a gumi 1-2 cm-re van több kanyarban is a szabálytalantól, és ez lassan minden pályára igaz

másik példa, lemaradás 10 autóra, tegnapi eset, ha ez a szabály, akkor ez a szabály, de ha nem jár effektíve előnyszerzéssel (nem csak ez, bármi hasonló), akkor ne tenyereljen már bele a futam végeredményébe, legyen 10 botütés, pénzbüntetés, bánomisén, de ne tegye már tönkre a futamot
pláne ha egyik héten esetleg más jár érte mint a másik héten
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.10.24. 19:48

Elfelejted, hogy mögötte még egy rakat pilóta szeretett volna közelebb lenni az élmezőnyben. Emlékszem mögötte pont Lando jött és nem értettem miért marad le Gasly annyira.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.10.25. 22:13

Amúgy az hogy a francba van, hogy lifegő szárnyvéglapra lehet fekete-narancsot adni, de lifegő tükörre nem? Az egyik "csak" eltalálhat valakit, a másik viszont ezen kívül még azt is jelenti, hogy a versenyző egyik oldalt nem lát hátra. Miért nincs arra szabály, ha már kötelező a tükör az autókra, hogy az a futam teljes hosszában rajta is kell maradjon az autón?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.10.26. 07:35

Krisztián írta:
2022.10.25. 22:13
Amúgy az hogy a francba van, hogy lifegő szárnyvéglapra lehet fekete-narancsot adni, de lifegő tükörre nem? Az egyik "csak" eltalálhat valakit, a másik viszont ezen kívül még azt is jelenti, hogy a versenyző egyik oldalt nem lát hátra. Miért nincs arra szabály, ha már kötelező a tükör az autókra, hogy az a futam teljes hosszában rajta is kell maradjon az autón?
az a baj ezzel, hogy önszántából soha nem fog, és soha nem is állt ki senki olyan lifegő dolog miatt, ami nem okozott nekik időveszteséget.
az FIA/versenyiránítás a saját hibáját tolta át másra ezúttal, engem ez bosszant.
egy szót nem szólhattunk volna, ha kiintik a narancskörössel, de így utólag, ráadásul ennyire(!) megbüntetni, eléggé a kabbeafaszom kategória.
Hamilton tavaly Vertappen falba rakásáért egy áthajtásost kapott. mennyi is volt az, kb 18-20 másodperc maximum?
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.10.26. 09:08

trutya írta:
2022.10.26. 07:35
Krisztián írta:
2022.10.25. 22:13
Amúgy az hogy a francba van, hogy lifegő szárnyvéglapra lehet fekete-narancsot adni, de lifegő tükörre nem? Az egyik "csak" eltalálhat valakit, a másik viszont ezen kívül még azt is jelenti, hogy a versenyző egyik oldalt nem lát hátra. Miért nincs arra szabály, ha már kötelező a tükör az autókra, hogy az a futam teljes hosszában rajta is kell maradjon az autón?
az a baj ezzel, hogy önszántából soha nem fog, és soha nem is állt ki senki olyan lifegő dolog miatt, ami nem okozott nekik időveszteséget.
az FIA/versenyiránítás a saját hibáját tolta át másra ezúttal, engem ez bosszant.
egy szót nem szólhattunk volna, ha kiintik a narancskörössel, de így utólag, ráadásul ennyire(!) megbüntetni, eléggé a kabbeafaszom kategória.
Hamilton tavaly Vertappen falba rakásáért egy áthajtásost kapott. mennyi is volt az, kb 18-20 másodperc maximum?
A büntetésben elvileg van logika. Mondom, elvileg. Ha megkapja a figyelmeztetést, akkor ki kellett volna menjen, hogy pl letörjék a tükrét aztán mehet tovább. Maga a művelet nyilván nem tartott volna 10 mp-ig, de az idősorrend, a külön kiállással értelmezhető. Mivel nem tudta a futam végéig végrehajtani, így a szabályoknak megfelelően váltották át 30 mp-re. DE! A jó büdös francot a felügyelőknek, hiszen saját hibájukat tolják át - ahogy Te is írod - a versenyzőre és pont ezért a Haas is elmehet a francba.

Hamilton egyébként egy 10 mp-es időbüntetést kapott, ami bruttó-nettó 10 mp, nem volt ott áthajtásos büntetés sem.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.10.26. 21:05

bertone írta:
2022.10.26. 09:08
trutya írta:
2022.10.26. 07:35


az a baj ezzel, hogy önszántából soha nem fog, és soha nem is állt ki senki olyan lifegő dolog miatt, ami nem okozott nekik időveszteséget.
az FIA/versenyiránítás a saját hibáját tolta át másra ezúttal, engem ez bosszant.
egy szót nem szólhattunk volna, ha kiintik a narancskörössel, de így utólag, ráadásul ennyire(!) megbüntetni, eléggé a kabbeafaszom kategória.
Hamilton tavaly Vertappen falba rakásáért egy áthajtásost kapott. mennyi is volt az, kb 18-20 másodperc maximum?
A büntetésben elvileg van logika. Mondom, elvileg. Ha megkapja a figyelmeztetést, akkor ki kellett volna menjen, hogy pl letörjék a tükrét aztán mehet tovább. Maga a művelet nyilván nem tartott volna 10 mp-ig, de az idősorrend, a külön kiállással értelmezhető. Mivel nem tudta a futam végéig végrehajtani, így a szabályoknak megfelelően váltották át 30 mp-re. DE! A jó büdös francot a felügyelőknek, hiszen saját hibájukat tolják át - ahogy Te is írod - a versenyzőre és pont ezért a Haas is elmehet a francba.

Hamilton egyébként egy 10 mp-es időbüntetést kapott, ami bruttó-nettó 10 mp, nem volt ott áthajtásos büntetés sem.
Igen, én is épp erre gondoltam, hogy hogy a francba nem intették ki. Utólag megbüntetni ezért kb. a saját hibájuk beismerése.

Amúgy amikor Vettelt megbüntették 5 secre 2019-ben Kanadában, és emiatt nyert Hamilton, pedig Vettel ért célba elsőként, akkor ugye a Ferrari óvott, de elutasították, mert semmi olyannal nem tudtak előjönni, ami új körülmény lenne az eset megítélésében. Kérdem én: a Haas mégis mi a jó fenét tudott most előhozni, ami nem volt már a futam alatt is nyilvánvaló?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.10.26. 21:39

Krisztián írta:
2022.10.26. 21:05
bertone írta:
2022.10.26. 09:08

A büntetésben elvileg van logika. Mondom, elvileg. Ha megkapja a figyelmeztetést, akkor ki kellett volna menjen, hogy pl letörjék a tükrét aztán mehet tovább. Maga a művelet nyilván nem tartott volna 10 mp-ig, de az idősorrend, a külön kiállással értelmezhető. Mivel nem tudta a futam végéig végrehajtani, így a szabályoknak megfelelően váltották át 30 mp-re. DE! A jó büdös francot a felügyelőknek, hiszen saját hibájukat tolják át - ahogy Te is írod - a versenyzőre és pont ezért a Haas is elmehet a francba.

Hamilton egyébként egy 10 mp-es időbüntetést kapott, ami bruttó-nettó 10 mp, nem volt ott áthajtásos büntetés sem.
Igen, én is épp erre gondoltam, hogy hogy a francba nem intették ki. Utólag megbüntetni ezért kb. a saját hibájuk beismerése.

Amúgy amikor Vettelt megbüntették 5 secre 2019-ben Kanadában, és emiatt nyert Hamilton, pedig Vettel ért célba elsőként, akkor ugye a Ferrari óvott, de elutasították, mert semmi olyannal nem tudtak előjönni, ami új körülmény lenne az eset megítélésében. Kérdem én: a Haas mégis mi a jó fenét tudott most előhozni, ami nem volt már a futam alatt is nyilvánvaló?
Holnap talán többet tudunk meg majd.

Nekem az "tetszik" még, hogy a Haas késett 25 percet az óvás beadásával, de erre azt mondták, nem tudták előbb beadni, ezért eltekintenek a késedelemtől. Mi van? :pf01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.10.26. 22:18

bertone írta:
2022.10.26. 21:39
Krisztián írta:
2022.10.26. 21:05


Igen, én is épp erre gondoltam, hogy hogy a francba nem intették ki. Utólag megbüntetni ezért kb. a saját hibájuk beismerése.

Amúgy amikor Vettelt megbüntették 5 secre 2019-ben Kanadában, és emiatt nyert Hamilton, pedig Vettel ért célba elsőként, akkor ugye a Ferrari óvott, de elutasították, mert semmi olyannal nem tudtak előjönni, ami új körülmény lenne az eset megítélésében. Kérdem én: a Haas mégis mi a jó fenét tudott most előhozni, ami nem volt már a futam alatt is nyilvánvaló?
Holnap talán többet tudunk meg majd.

Nekem az "tetszik" még, hogy a Haas késett 25 percet az óvás beadásával, de erre azt mondták, nem tudták előbb beadni, ezért eltekintenek a késedelemtől. Mi van? :pf01
Amúgy talán az lehet a különbség a két eset között, hogy Vettelnél már volt vizsgálat (és ítélet), itt meg ugye Alonsót nem is vizsgálták, ergo effektíve minden körülmény új körülmény...

Még késtek is vele? (:u De most komolyan, ezen mit nem tudtak beadni? Én már a futam alatt megírtam volna az óvást, max. ha nincs rá szükség, akkor nem adom be...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.10.28. 08:20

most olvasom, hogy lajos filmet készít saját magáról. 🤣🤣🤣🤣
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.10.28. 08:36


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.10.28. 08:45

Willy írta:
2022.10.28. 08:36
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/10 ... HjtoCPvqxA

Fő a határozottság.
:D
vicc, de jogos amit mond.
(azért örülök. év végére el lesz kapva Ocon :) )

az új főnök, szulejmán a rövid uralkodása alatt már rekordszámmal csinált magából hülyét, nekem az az érzésem :)
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.10.29. 10:20

trutya írta:
2022.10.28. 08:45
az új főnök, szulejmán a rövid uralkodása alatt már rekordszámmal csinált magából hülyét, nekem az az érzésem :)
Nem tudom, hogy ez mennyire az ő sara. Szerintem inkább a Masi után keletkezett "űrt" próbálják nagyon elkapkodva betömni.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.11.01. 16:58

Na tessék! A mexikói szurkolók kismiskák, a brazilokhoz képest, ahogy a dolgok jelenleg állnak.
Megbukott az a barom, a hívek meg kezdik azt, amit az amcsik csináltak a legutóbbi választás után.

https://racingline.hu/forma-1/a-bukott- ... VAct1H907E

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.11.06. 09:42

https://racingline.hu/forma-1/piquet-ha ... 022/11/04/

Ez tényleg egy kapitális fasz. Nem lehetne száműzni őket a trópusi trumppal együtt?

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.11.15. 16:04

Van egy olyan pletyka, hogy Vasseur váltja Binotto-t. Amikor elkezdett dolgozni az Alfánál, akkor nem voltam rossz véleménnyel róla, de így látva az elmúlt pár évet, annyira a komoly előrelépést sem látni annál a csapatnál. Rosszabb mondjuk, valószínű nem lenne a helyzet, mint amilyen jelenleg.

https://formula.hu/f1/2022/11/15/vasseu ... rari-cafol

Ezen a képen még dolgozhattak volna egy kicsit... :D

Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.15. 16:16

Phoebe írta:
2022.11.15. 16:04
Van egy olyan pletyka, hogy Vasseur váltja Binotto-t. Amikor elkezdett dolgozni az Alfánál, akkor nem voltam rossz véleménnyel róla, de így látva az elmúlt pár évet, annyira a komoly előrelépést sem látni annál a csapatnál. Rosszabb mondjuk, valószínű nem lenne a helyzet, mint amilyen jelenleg.

https://formula.hu/f1/2022/11/15/vasseu ... rari-cafol

Ezen a képen még dolgozhattak volna egy kicsit... :D

Kép
Akár azt is lehetne mondani, hogy Binotto helyet bárki jobb lenne.

Igen, még csak azt sem lehet mondani a képre, hogy ügyes próbálkozás. :mosoly:

Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.11.17. 10:45


Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.11.17. 13:09

A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.11.18. 11:48

Magnussen interlagosi kalandjai: https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/11 ... lt-vissza/

Lehet, hogy hülye kérdés, de akkor sem értettem. Miért nem ültek be mindketten az autóba?

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.11.18. 13:28

Phoebe írta:
2022.11.18. 11:48
Lehet, hogy hülye kérdés, de akkor sem értettem. Miért nem ültek be mindketten az autóba?
A cikk szerint csak egy utas fér be, de nekem ez se tűnik túl hihetőnek.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.18. 13:29

Phoebe írta:
2022.11.18. 11:48
Magnussen interlagosi kalandjai: https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/11 ... lt-vissza/

Lehet, hogy hülye kérdés, de akkor sem értettem. Miért nem ültek be mindketten az autóba?
Talán biztonsági okokból.

Nehogy kitörjön köztük a balhé. (:v

Tényleg érthetetlen. :angry01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.11.18. 13:57

A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.11.18. 14:01

Willy írta:
2022.11.18. 13:28
Phoebe írta:
2022.11.18. 11:48
Lehet, hogy hülye kérdés, de akkor sem értettem. Miért nem ültek be mindketten az autóba?
A cikk szerint csak egy utas fér be, de nekem ez se tűnik túl hihetőnek.
Van egy videó az orvosi autóról. Abban beszél a figura arról, hogy van, hogy az autóban többen is utaznak az orvosi csapatból. Esetleg emiatt nem lehetett egynél több hely a versenyzők számára?

Maga a történet nekem ettől függetlenül fura. Gondolom Magnussen azért nagyjából a pálya közelében sétálgathatott. Senkinek sem lett gyanús, hogy ott kóricál egy versenyző? A csapatnak nem volt hiányérzete, hogy a futam végén még mindig nincs sehol a versenyzőjük? Az is elgondolkodtató, hogy amikor angolul próbált kommunikálni a pályamunkásokkal nem értették mit szeretne (gondolom azért nem összetett mondatokban regélte el mit szeretne).

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2022.11.20. 14:49

Phoebe írta:
2022.11.18. 14:01
Willy írta:
2022.11.18. 13:28

A cikk szerint csak egy utas fér be, de nekem ez se tűnik túl hihetőnek.
Van egy videó az orvosi autóról. Abban beszél a figura arról, hogy van, hogy az autóban többen is utaznak az orvosi csapatból. Esetleg emiatt nem lehetett egynél több hely a versenyzők számára?

Maga a történet nekem ettől függetlenül fura. Gondolom Magnussen azért nagyjából a pálya közelében sétálgathatott. Senkinek sem lett gyanús, hogy ott kóricál egy versenyző? A csapatnak nem volt hiányérzete, hogy a futam végén még mindig nincs sehol a versenyzőjük? Az is elgondolkodtató, hogy amikor angolul próbált kommunikálni a pályamunkásokkal nem értették mit szeretne (gondolom azért nem összetett mondatokban regélte el mit szeretne).
Valóban így van!
Az a protokol, hogy ott van az F1 főorvosa, és egy helyi magas rangú orvos, hogy a mentésnél a helyi protokolokat jól ismerő legyen az irányító, akit segít az F1 erre szakosodott orvosa.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.11.20. 15:58

akkor már csak 105 nap március 5-ig (:u
Kép

Lezárt