A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.23. 11:47

Peresztrojka írta:
2021.12.23. 07:31
Bandee írta:
2021.12.22. 20:59


Rs trophy Megane. Ebben hat fokozatu Magna (getrag) valto van
Huuu. Elég fasza élmény érzést adhat gondolom. Mennyire jártál utána a váltó karbantartás- élettartam dolgainak? Nem igényel sok macerát?
Igen, en szeretem. Ugy van beallitva, hogy race modban hatarozottabban valt, sport modban kevesbe es igy tovabb.
Megmondom oszinten nem tajekozodtam, mert ujonnan vettem es garanciális, addig meg nem lesz meg, hogy eljussak vele a foglalkozasig. Bar gondolkodom, hogy palyazni meg kene tartani de ahhoz meg sokat er, tulzas lenne es helyem sincs neki. Keveset hasznalom, most lesz harom eves majd a nyaron es 25 ezer korul van csak benne.

Ha ilyesmit szeretnel barmilyen rs rono modellt ajanlok, nagyon jok, nem sok kozuk van a rendes meganehoz. Es birjak is. Az elso is nagyon tetszik nekem a kacsa seggu, igazabol ossze tudnam szedni az egesz sorozatot:) a kacsaseggubol volt egy R verzio majd nezd meg az is nagyon fasza

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2021.12.23. 17:03

keF1r írta:
2021.12.23. 08:27
Peresztrojka írta:
2021.12.23. 07:28

Ja azt vágom. ilyen váltót használtam de azért az akkor sem ugyanaz mint a duplakuplungos. A dupla nekem egy misztikus valami.Eleve nincs olyanom, és nem is vezettem amibe az van.
Kicsit úgy érzem túl misztifikálod a dolgot.
Ha erős terhelést adsz a motornak, akkor érzed, hogy a PDK kicsit gyorsabban vált mint a sima...
de ezt egy átlagautós nem is veszi észre. De a prémium márkák sima váltói BMW Merci Audi még terhelés alatt is nagyon közel vannak a duplakuplungoshoz.
Ha viszont nem nagy teljesítményt és gyorsulást akarsz kivenni az autóból csak úgy cirkálsz vagy kényelmesen autózol akkor a sima szebben vált. Ne kérdezd miért én ezt érzem...
Egyik sem igényel extra törődést...mindkét váltó olajteknőjén lifetime oil felirat ékeskedik, de a valóság az, hogy ennek ellenére 70-100E km között érdemes lecserélni bennük az olajat...és még márkaszervizek is megteszik...igaz specko gép szükséges hozzá.
Lehet túl misztifikálom de nekem az nagyon durvának tűnik( csak olvastam róla) hogy előbb teszi a köv. sebességbe és csak utána veszi ki az előzőből. Vagyishogy egy időbe két sebességbe is lehet. Tudom rövid időre de ekkor is. A Merci szervizben azt mondták 50-70 E max. de ajánlják a 40 E km-t. És 40 Ezres csere után már észrevehető a különbség főleg hidegen. A nagy nyomaték jobban igénybe veszi az olajat is. Gondolom a duplánál még inkább így van.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2021.12.23. 17:07

Bandee írta:
2021.12.23. 11:47
Peresztrojka írta:
2021.12.23. 07:31

Huuu. Elég fasza élmény érzést adhat gondolom. Mennyire jártál utána a váltó karbantartás- élettartam dolgainak? Nem igényel sok macerát?
Igen, en szeretem. Ugy van beallitva, hogy race modban hatarozottabban valt, sport modban kevesbe es igy tovabb.
Megmondom oszinten nem tajekozodtam, mert ujonnan vettem es garanciális, addig meg nem lesz meg, hogy eljussak vele a foglalkozasig. Bar gondolkodom, hogy palyazni meg kene tartani de ahhoz meg sokat er, tulzas lenne es helyem sincs neki. Keveset hasznalom, most lesz harom eves majd a nyaron es 25 ezer korul van csak benne.

Ha ilyesmit szeretnel barmilyen rs rono modellt ajanlok, nagyon jok, nem sok kozuk van a rendes meganehoz. Es birjak is. Az elso is nagyon tetszik nekem a kacsa seggu, igazabol ossze tudnam szedni az egesz sorozatot:) a kacsaseggubol volt egy R verzio majd nezd meg az is nagyon fasza
Azt elhiszem, hogy szereted. Minden garis szerviznél karbantartják? Arra gondolok, hogy milyen sűrűn kell ez miatt hordani. Én már kiöregedtem ebből nagyjából de a gyereknek kell valami.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.23. 19:27

Secret Santa. Jópofa. Bár nem meglepő módon valaki nem vesz részt benne.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.23. 20:52

Peresztrojka írta:
2021.12.23. 17:03
keF1r írta:
2021.12.23. 08:27

Kicsit úgy érzem túl misztifikálod a dolgot.
Ha erős terhelést adsz a motornak, akkor érzed, hogy a PDK kicsit gyorsabban vált mint a sima...
de ezt egy átlagautós nem is veszi észre. De a prémium márkák sima váltói BMW Merci Audi még terhelés alatt is nagyon közel vannak a duplakuplungoshoz.
Ha viszont nem nagy teljesítményt és gyorsulást akarsz kivenni az autóból csak úgy cirkálsz vagy kényelmesen autózol akkor a sima szebben vált. Ne kérdezd miért én ezt érzem...
Egyik sem igényel extra törődést...mindkét váltó olajteknőjén lifetime oil felirat ékeskedik, de a valóság az, hogy ennek ellenére 70-100E km között érdemes lecserélni bennük az olajat...és még márkaszervizek is megteszik...igaz specko gép szükséges hozzá.
Lehet túl misztifikálom de nekem az nagyon durvának tűnik( csak olvastam róla) hogy előbb teszi a köv. sebességbe és csak utána veszi ki az előzőből. Vagyishogy egy időbe két sebességbe is lehet. Tudom rövid időre de ekkor is. A Merci szervizben azt mondták 50-70 E max. de ajánlják a 40 E km-t. És 40 Ezres csere után már észrevehető a különbség főleg hidegen. A nagy nyomaték jobban igénybe veszi az olajat is. Gondolom a duplánál még inkább így van.
Persze hogy szeretnék ha 40E-ként cserélnél olajat (:i
egy liter több mint 10E Ft és kell belőle 10-15 liter + a szűrő amit pl. a BMW ravaszul egybe épitett az olajteknővel...azt csak együtt cseréled a teknő aljával 200E Ft + a munkadíj...hát hogy a fenébe ne szeretnék ha 40E-ként cserélnéd...de bőven elég 100E km után
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.23. 21:04

biztos saját magát húzta :D
Kép

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.23. 21:19

Peresztrojka írta:
2021.12.23. 17:03
keF1r írta:
2021.12.23. 08:27

Kicsit úgy érzem túl misztifikálod a dolgot.
Ha erős terhelést adsz a motornak, akkor érzed, hogy a PDK kicsit gyorsabban vált mint a sima...
de ezt egy átlagautós nem is veszi észre. De a prémium márkák sima váltói BMW Merci Audi még terhelés alatt is nagyon közel vannak a duplakuplungoshoz.
Ha viszont nem nagy teljesítményt és gyorsulást akarsz kivenni az autóból csak úgy cirkálsz vagy kényelmesen autózol akkor a sima szebben vált. Ne kérdezd miért én ezt érzem...
Egyik sem igényel extra törődést...mindkét váltó olajteknőjén lifetime oil felirat ékeskedik, de a valóság az, hogy ennek ellenére 70-100E km között érdemes lecserélni bennük az olajat...és még márkaszervizek is megteszik...igaz specko gép szükséges hozzá.
Lehet túl misztifikálom de nekem az nagyon durvának tűnik( csak olvastam róla) hogy előbb teszi a köv. sebességbe és csak utána veszi ki az előzőből. Vagyishogy egy időbe két sebességbe is lehet. Tudom rövid időre de ekkor is.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2021.12.24. 15:08

keF1r írta:
2021.12.23. 20:52
Peresztrojka írta:
2021.12.23. 17:03

Lehet túl misztifikálom de nekem az nagyon durvának tűnik( csak olvastam róla) hogy előbb teszi a köv. sebességbe és csak utána veszi ki az előzőből. Vagyishogy egy időbe két sebességbe is lehet. Tudom rövid időre de ekkor is. A Merci szervizben azt mondták 50-70 E max. de ajánlják a 40 E km-t. És 40 Ezres csere után már észrevehető a különbség főleg hidegen. A nagy nyomaték jobban igénybe veszi az olajat is. Gondolom a duplánál még inkább így van.
Persze hogy szeretnék ha 40E-ként cserélnél olajat (:i
egy liter több mint 10E Ft és kell belőle 10-15 liter + a szűrő amit pl. a BMW ravaszul egybe épitett az olajteknővel...azt csak együtt cseréled a teknő aljával 200E Ft + a munkadíj...hát hogy a fenébe ne szeretnék ha 40E-ként cserélnéd...de bőven elég 100E km után
Lehet ez áll mögötte. A Mercinél is együtt van a szűrő teknővel.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2021.12.24. 15:12

keF1r írta:
2021.12.23. 21:19
Peresztrojka írta:
2021.12.23. 17:03

Lehet túl misztifikálom de nekem az nagyon durvának tűnik( csak olvastam róla) hogy előbb teszi a köv. sebességbe és csak utána veszi ki az előzőből. Vagyishogy egy időbe két sebességbe is lehet. Tudom rövid időre de ekkor is.
Ja valóban nem olyan bonyolult így. Lehet régebbi leírás volt amit én olvastam. Ezek alapján az sem úgy van ahogy írtam. hogy a Ferrari 88 körül vezette ezt be. Az a kormány füles váltónak valami változata volt.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.24. 15:53

Peresztrojka írta:
2021.12.24. 15:08
keF1r írta:
2021.12.23. 20:52

Persze hogy szeretnék ha 40E-ként cserélnél olajat (:i
egy liter több mint 10E Ft és kell belőle 10-15 liter + a szűrő amit pl. a BMW ravaszul egybe épitett az olajteknővel...azt csak együtt cseréled a teknő aljával 200E Ft + a munkadíj...hát hogy a fenébe ne szeretnék ha 40E-ként cserélnéd...de bőven elég 100E km után
Lehet ez áll mögötte. A Mercinél is együtt van a szűrő teknővel.
Persze. ugyanazt a ZF váltót használják...csak a bmw 8 a merci 9 fokozatot kért bele (:n
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.24. 16:45

Peresztrojka írta:
2021.12.24. 15:08
keF1r írta:
2021.12.23. 20:52

Persze hogy szeretnék ha 40E-ként cserélnél olajat (:i
egy liter több mint 10E Ft és kell belőle 10-15 liter + a szűrő amit pl. a BMW ravaszul egybe épitett az olajteknővel...azt csak együtt cseréled a teknő aljával 200E Ft + a munkadíj...hát hogy a fenébe ne szeretnék ha 40E-ként cserélnéd...de bőven elég 100E km után
Lehet ez áll mögötte. A Mercinél is együtt van a szűrő teknővel.
Ráadásnak a Lexus RCF úgy tudom a dupla kuplungot csak race módban kapcsolja be:) Csak, hogy fokozzam

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.01.04. 20:59

Kép
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.01.12. 15:46

az első kerék fölé nyúló légterelőről volt már szó?
tényleg olyan sokat hozhat?
(túl azon, hogy nekem nagyon ocsmány, és a formula-e-re emlékeztet)
a kg-okról jutott eszembe, bár nyilván nem számottevő a súlya
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.01.12. 21:21

Félve teszem be ide, mint vitára alkalmatlan nem Kimis és nem Alonsos:

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/01 ... at-akarja/

Amennyiben igaz, a pletyka, hogy Masi leváltása a deal:

Egyrészt érthető, hogy az utolsó futam miatt, még mindig ott van bennük tüske és retorziót akarnak, sok szempontból gáz volt, ami akkor történt. Bár az ügy szempontjából lényegtelen, de Masit én sem érzem alkalmasnak a feladatra, szóval tőlem nyugodtan mehetne. Ugyanakkor nem tudom mennyire egészséges a sportra nézve, ha egy csapat versenyigazgatót buktathat.

Másrészt ők is kihasználták nem egyszer, hogy Masi ilyen gyenge figura, folyamatosan próbálták befolyásolni, szóval ennek fényében nem tudom mennyire hiteles most ez az egész. Ha nem az ő kárukra történik az, ami, valószínűleg egy szavuk sem lenne.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.01.13. 06:52

én is olvastam, és nagyon gáz, ha ez a céljuk és össze is jön nekik. egyetértek - ha nem ők vannak a f.sz rossz végén, egy szót nem szólnak - sőt kiállnak Masi mellett.
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.01.13. 09:06

Phoebe írta:
2022.01.12. 21:21
Félve teszem be ide, mint vitára alkalmatlan nem Kimis és nem Alonsos:

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/01 ... at-akarja/

Amennyiben igaz, a pletyka, hogy Masi leváltása a deal:

Egyrészt érthető, hogy az utolsó futam miatt, még mindig ott van bennük tüske és retorziót akarnak, sok szempontból gáz volt, ami akkor történt. Bár az ügy szempontjából lényegtelen, de Masit én sem érzem alkalmasnak a feladatra, szóval tőlem nyugodtan mehetne. Ugyanakkor nem tudom mennyire egészséges a sportra nézve, ha egy csapat versenyigazgatót buktathat.

Másrészt ők is kihasználták nem egyszer, hogy Masi ilyen gyenge figura, folyamatosan próbálták befolyásolni, szóval ennek fényében nem tudom mennyire hiteles most ez az egész. Ha nem az ő kárukra történik az, ami, valószínűleg egy szavuk sem lenne.
Sőt tovább megyek. Ők - és főként toto - tették ilyen sebezhetővé Masi-t a "küldtem neked egy emailt" műsorokkal. Most meg eljátszák a nagy áldozatot. Elmehet az egész csapatvezetés a jó kurva anyjába!
Már lassan ők mondják meg kilegyen a főnök, csak hogy szőr faszom ne duzzogjon. Hányás az egész :hanyas:
Én az FIA helyében csak azért sem engednék. Nehogy már egy csapat dirigáljon! A szabálykönyvet esetleg nem szeretnék maguknak átírni? Röhej!
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.01.13. 16:56

Nigel Hill írta:
2022.01.13. 09:06
Phoebe írta:
2022.01.12. 21:21
Félve teszem be ide, mint vitára alkalmatlan nem Kimis és nem Alonsos:

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/01 ... at-akarja/

Amennyiben igaz, a pletyka, hogy Masi leváltása a deal:

Egyrészt érthető, hogy az utolsó futam miatt, még mindig ott van bennük tüske és retorziót akarnak, sok szempontból gáz volt, ami akkor történt. Bár az ügy szempontjából lényegtelen, de Masit én sem érzem alkalmasnak a feladatra, szóval tőlem nyugodtan mehetne. Ugyanakkor nem tudom mennyire egészséges a sportra nézve, ha egy csapat versenyigazgatót buktathat.

Másrészt ők is kihasználták nem egyszer, hogy Masi ilyen gyenge figura, folyamatosan próbálták befolyásolni, szóval ennek fényében nem tudom mennyire hiteles most ez az egész. Ha nem az ő kárukra történik az, ami, valószínűleg egy szavuk sem lenne.
Sőt tovább megyek. Ők - és főként toto - tették ilyen sebezhetővé Masi-t a "küldtem neked egy emailt" műsorokkal. Most meg eljátszák a nagy áldozatot. Elmehet az egész csapatvezetés a jó kurva anyjába!
Már lassan ők mondják meg kilegyen a főnök, csak hogy szőr faszom ne duzzogjon. Hányás az egész :hanyas:
Én az FIA helyében csak azért sem engednék. Nehogy már egy csapat dirigáljon! A szabálykönyvet esetleg nem szeretnék maguknak átírni? Röhej!
én még emlékszek Hornertől a "csak 1 kör kell" mondatra
és akkor ez lett, vitatott megoldással
pro és kontra a csávó leszerepelt, mennie kellene
nem szeretnék még egyszer egy olyan idényt ahol valaki gyorsban az adott nyomástól függően eldönti ki legyen a világbajnok, úgy hogy a szabálykönyvet is csak valamennyire tartja irányadónak

egyébiránt ne gondoljátok, hogy fordított esetben Horner és Márkó nem okádná telibe a világfájdalmával a földtekét ugyanígy..
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.01.13. 17:15

Button írta:
2022.01.13. 16:56
Nigel Hill írta:
2022.01.13. 09:06


Sőt tovább megyek. Ők - és főként toto - tették ilyen sebezhetővé Masi-t a "küldtem neked egy emailt" műsorokkal. Most meg eljátszák a nagy áldozatot. Elmehet az egész csapatvezetés a jó kurva anyjába!
Már lassan ők mondják meg kilegyen a főnök, csak hogy szőr faszom ne duzzogjon. Hányás az egész :hanyas:
Én az FIA helyében csak azért sem engednék. Nehogy már egy csapat dirigáljon! A szabálykönyvet esetleg nem szeretnék maguknak átírni? Röhej!
én még emlékszek Hornertől a "csak 1 kör kell" mondatra
és akkor ez lett, vitatott megoldással
pro és kontra a csávó leszerepelt, mennie kellene
nem szeretnék még egyszer egy olyan idényt ahol valaki gyorsban az adott nyomástól függően eldönti ki legyen a világbajnok, úgy hogy a szabálykönyvet is csak valamennyire tartja irányadónak

egyébiránt ne gondoljátok, hogy fordított esetben Horner és Márkó nem okádná telibe a világfájdalmával a földtekét ugyanígy..
A Horneres dologhoz hozzátartozik az is, hogy Masi először nem tudta megindokolni miért döntött úgy ahogy, már az önmagában gáz volt. Másrészt TW ugyanúgy utasítgatta (ne legyen SC és hasonlók). Egyik fél sem volt jobb a másiknál. Nem tudhatjuk, mit csinálna az RB, lehetséges, hogy ugyanezt. Ettől függetlenül szerintem, ha ez tényleg igaz, akkor nem vet túl jó fényt a sportra.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.01.13. 17:26

Phoebe írta:
2022.01.13. 17:15
Button írta:
2022.01.13. 16:56

én még emlékszek Hornertől a "csak 1 kör kell" mondatra
és akkor ez lett, vitatott megoldással
pro és kontra a csávó leszerepelt, mennie kellene
nem szeretnék még egyszer egy olyan idényt ahol valaki gyorsban az adott nyomástól függően eldönti ki legyen a világbajnok, úgy hogy a szabálykönyvet is csak valamennyire tartja irányadónak

egyébiránt ne gondoljátok, hogy fordított esetben Horner és Márkó nem okádná telibe a világfájdalmával a földtekét ugyanígy..
A Horneres dologhoz hozzátartozik az is, hogy Masi először nem tudta megindokolni miért döntött úgy ahogy, már az önmagában gáz volt. Másrészt TW ugyanúgy utasítgatta (ne legyen SC és hasonlók). Egyik fél sem volt jobb a másiknál. Nem tudhatjuk, mit csinálna az RB, lehetséges, hogy ugyanezt. Ettől függetlenül szerintem, ha ez tényleg igaz, akkor nem vet túl jó fényt a sportra.
teljesen mindegy, melyik csapat csinálja, valószínűleg a RB is ezt csinálná.
az teszi gázzá hogy - ha igaz, s miért ne lenne az - a FIA ugrál nekik, lemennek kutyába.
nem azért kellene leváltani Masit, mert Toto ugat.
én ezt az évet meghagynám még neki (esetleg egy másikkal párban, hogy "betanulhasson az is" és év végén köszönnék el tőle. így nincs az a látszatja a dolognak, hogy zsniróron rángatják őket.
a Mercinek meg egy vaskos pénzbünti a fesztiválozásért.
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.01.14. 13:17

Button írta:
2022.01.13. 16:56
Nigel Hill írta:
2022.01.13. 09:06


Sőt tovább megyek. Ők - és főként toto - tették ilyen sebezhetővé Masi-t a "küldtem neked egy emailt" műsorokkal. Most meg eljátszák a nagy áldozatot. Elmehet az egész csapatvezetés a jó kurva anyjába!
Már lassan ők mondják meg kilegyen a főnök, csak hogy szőr faszom ne duzzogjon. Hányás az egész :hanyas:
Én az FIA helyében csak azért sem engednék. Nehogy már egy csapat dirigáljon! A szabálykönyvet esetleg nem szeretnék maguknak átírni? Röhej!
én még emlékszek Hornertől a "csak 1 kör kell" mondatra
és akkor ez lett, vitatott megoldással
pro és kontra a csávó leszerepelt, mennie kellene
nem szeretnék még egyszer egy olyan idényt ahol valaki gyorsban az adott nyomástól függően eldönti ki legyen a világbajnok, úgy hogy a szabálykönyvet is csak valamennyire tartja irányadónak

egyébiránt ne gondoljátok, hogy fordított esetben Horner és Márkó nem okádná telibe a világfájdalmával a földtekét ugyanígy..
Ha Masinak mennie kell, az ne azért legyen mert a merkádesz ezt így kívánta. Mi ez már? :hanyas:
Az egészben az ultragáz, hogy már Tombazis fejét is követelik, mert olyan technikai módosítást hoztak be (apdlólemez) ami a Mercedest lassította. Ez is mi a faszom már? Szerinted ez így teljesen rendben van? Szerintem kurvára nincs. A Mercedes egy szaros csapat, ne dirigáljon már bele ilyenekbe.
Esetleg egy merkádesz báb versenyigazgató megtenné nekik? Remélem olyan kap a sport aki következetes lesz, és kegyetlen. Akkor is ha a merciről van szó éppen.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.01.16. 19:37

Nigel Hill írta:
2022.01.14. 13:17
Button írta:
2022.01.13. 16:56

én még emlékszek Hornertől a "csak 1 kör kell" mondatra
és akkor ez lett, vitatott megoldással
pro és kontra a csávó leszerepelt, mennie kellene
nem szeretnék még egyszer egy olyan idényt ahol valaki gyorsban az adott nyomástól függően eldönti ki legyen a világbajnok, úgy hogy a szabálykönyvet is csak valamennyire tartja irányadónak

egyébiránt ne gondoljátok, hogy fordított esetben Horner és Márkó nem okádná telibe a világfájdalmával a földtekét ugyanígy..
Ha Masinak mennie kell, az ne azért legyen mert a merkádesz ezt így kívánta. Mi ez már? :hanyas:
Az egészben az ultragáz, hogy már Tombazis fejét is követelik, mert olyan technikai módosítást hoztak be (apdlólemez) ami a Mercedest lassította. Ez is mi a faszom már? Szerinted ez így teljesen rendben van? Szerintem kurvára nincs. A Mercedes egy szaros csapat, ne dirigáljon már bele ilyenekbe.
Esetleg egy merkádesz báb versenyigazgató megtenné nekik? Remélem olyan kap a sport aki következetes lesz, és kegyetlen. Akkor is ha a merciről van szó éppen.
duoble double druszám.. :) (ha nem is a hagyományos értelemben) nincs rendben
de
ha most nem a Merci van ebben a helyzetben akkor most a Horner-Márkótól látjuk ezt a hányást :)
jelenleg egy RB báb végezte a dolgát... ->• mennie kell

(ha nem az, és nem az, akkor még nagyobb baj hogy annak látszik)

sajnos megint ott tartunk, hogy hol csúszott el a vb
a lekörözöttek menjenek el
a lekörözöttek ne menjenek el
a lekörözöttek egy része menjen el
szabálykönyv :)
és innentől (és eddig is) tudjuk.. nincs kérdés

amúgy meg Russell fan mostmár sorakozzon, ne óbégasson :D
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.01.17. 18:41

Button írta:
2022.01.16. 19:37
Nigel Hill írta:
2022.01.14. 13:17


Ha Masinak mennie kell, az ne azért legyen mert a merkádesz ezt így kívánta. Mi ez már? :hanyas:
Az egészben az ultragáz, hogy már Tombazis fejét is követelik, mert olyan technikai módosítást hoztak be (apdlólemez) ami a Mercedest lassította. Ez is mi a faszom már? Szerinted ez így teljesen rendben van? Szerintem kurvára nincs. A Mercedes egy szaros csapat, ne dirigáljon már bele ilyenekbe.
Esetleg egy merkádesz báb versenyigazgató megtenné nekik? Remélem olyan kap a sport aki következetes lesz, és kegyetlen. Akkor is ha a merciről van szó éppen.
duoble double druszám.. :) (ha nem is a hagyományos értelemben) nincs rendben
de
ha most nem a Merci van ebben a helyzetben akkor most a Horner-Márkótól látjuk ezt a hányást :)
jelenleg egy RB báb végezte a dolgát... ->• mennie kell

(ha nem az, és nem az, akkor még nagyobb baj hogy annak látszik)

sajnos megint ott tartunk, hogy hol csúszott el a vb
a lekörözöttek menjenek el
a lekörözöttek ne menjenek el
a lekörözöttek egy része menjen el
szabálykönyv :)
és innentől (és eddig is) tudjuk.. nincs kérdés

amúgy meg Russell fan mostmár sorakozzon, ne óbégasson :D
Szabálykönyv: Benne van fekete fehéren. "ha a versenyigazgató másképp nem dönt". és ez majdnem mindegyik SC szabálynál ott van. Keresd csak meg. Masni igazából ezt használta, csak rosszul. egy körrel hamarabb teszi és az összes lekörözöttel, akkor teljesen megszokott lett volna, de akkor azért hisztiznének, hogy még biztos dolgoztak a pályán és masni emberéleteket veszélyeztetett. Ezekből sajna minden kinézek.

Nagyon bizonyosnak veszed, hogy a RB ugyanígy a fejét követelné mansinak. Ez azonban közel sem biztos, mert nekik nincs egy duzzugó függönylábú primadonnájuk, aki kvázi az F1 vezetését zsarolja Toto-n keresztül, holott Wolf lenyilatkozta még az eset után, hogy nem masni elzavarása a megoldás. Hamilton duzzogása után meg igen. Érdekes. És Tombazis hogy a francba került képbe? Ő hogy lett a zsarolás csomag része? Jaaa, hogy kicsit sikerült visszavetnie a Mercedest? A Williams, Ferrari vagy McLaren vagy RB mikor akarta kirugatni a szabályváltoztatást kiötlőket? Pedig azok egyértelműen azért születtek akkor is , hogy az egy csapatos hegemónia megszűnjön. Hisztizik a Mercedes hogy valaki tette a dolgát, és rájött mivel lehetne az űrautót visszavágni?. Még szép! Az F1-ben mindig is így tettek, ez nem új dolog. Különben nézhetnénk vagy 20 évig ahogy a zöld asztalnál 10 éve kilobbizott motorformulával szerzett óriási technikai előnyükkel fossá nyerik magukat. Te ezt szeretnéd? Én nem.
Masni RB Báb? Ugyan ne vicceljünk már. Nem báb, csak sokat hibázik. Ha a RB bábja lett volna lett volna, akkor Silverstoneban a házikedvenc kap egy stop n go-t a verseny felénél vagy black flaget, nem pedig kamubüntetést. Monzában sem a kisgyereket kaszáltra volna. Ilyen butaságot kár erre ráerőltetni. Nem masni csinált a kisgyerekből VB-ot hanem ő maga. (legtöbb győzelem, legtöbb dobogó és csak a Hamiltonnal és Botassal való 3 találkozáskor nem szerzett pontot. Milyen érdekes, nem?) És ha konzisztens versenyirányítás van egész évben, akkor az utolsó futamon már nem kellett volna izgulni, maximuma konstruktőri cím miatt. Ez csak egy hiba volt a sok közül, és az összes miatt kell masninak távoznia. Csak azt nem tudom ezt hogy oldja meg a maFIA, hogy, masni repül, de nem M+H hisztikombó hatására.
Amúgy meg Russell fan vagyok és nem Mercedes. Sőt Russell fanként egyetlen pontnak sem fogok örülni, vagy leszek büszke, amit misámásolással vagy csapat patkánykodásával szerez. Rosszul vagyok toto buzi kis fejétől is. De valahogy elviselem, ez van, el kell fogadni. Sajnos a srác most még eléggé lefekszik mindennek, de remélem majd felegyenesedik.
Amúgy abban is bízom, hogy a pletyka igaza és az FIA-n belül nagyon nem veszik jónéven a Mercedes és lajos zsarolását. Állítólag ezért is tették a döntés és határozat napját a szezonkezdetre, hogy lali királyt döntés elé kényszerítsék. És ezt nagyon helyesen tették. Nem a nyúl viszi a vadászpuskát. Ez az egész duzzogás egy gyerekes vicc. A szurkolók meg csak néznek, és hallgatnak. Néha csalásoznak egyet. De igazából egyik igazi szurkolónak sem esik jól, hogy a kis kedvencük olyan szinten leszarja őket (mert duzzog a sarokban) hogy arra kevés példa van a sporttörténelemben. Külön sajnálom azokat akik egy ilyen jellemmel tudnak azonosulni és bólogatnak, hogy helyesen teszi.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.01.17. 19:50

egyetértek az előttem szólóval. azért vegyük már észre magunkat :)
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.01.17. 20:19

trutya írta:
2022.01.17. 19:50
egyetértek az előttem szólóval. azért vegyük már észre magunkat :)
Én is.

De kis kiegészítés.
Nem lepődnék meg, ha -
1. Mansi bejelentené, hogy feláll és lemond
2. Lujza ott lesz az idény nyitón ÉS akkor jelenti be az FIA, hogy Mansi helyét XY veszi át a jövőben (már az első futamon is). És Tombazis marad.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.01.18. 22:12

Hatalmas itt az egyetértés, örülök :D
Jó, én kilógok a sorból, de ez engem semennyire nem zavar.
Sajnálom, utálom amikor egy ember dönti el a címet az íróasztal mellett.
Volt ilyen és úgy néz ki, hogy lesz is.
Az egész évre hivatkoztok, oké, megértem.
De akkor valami mégsem stimmel ha egész évben szarok voltak az ítéletek :)
Lássuk be, ilyen vitatott idény rég volt bírói szempontból, és ez nem csak az utolsó futamra volt igaz.
Ki a fene akar ilyet megint?
Kép

Lezárt