Alfa Romeo Racing

Az aktuális szezon
Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.06.21. 15:40

Kaltenborn OFF

Állítólag Colin Kolles jön helyette.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.06.21. 15:41

Végre.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.06.21. 17:25

Nem tudom, örüljek-e a hírnek. Elvileg az volt a gond, hogy a részvényesek azt szerették volna, hogy a csapat Ericssont tolja, és Kaltenborn ebbe nem akart beleegyezni. Én se egyeztem volna bele. Nem ő hozza a pontokat.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.06.21. 17:31

Willy írta:Nem tudom, örüljek-e a hírnek. Elvileg az volt a gond, hogy a részvényesek azt szerették volna, hogy a csapat Ericssont tolja, és Kaltenborn ebbe nem akart beleegyezni. Én se egyeztem volna bele. Nem ő hozza a pontokat.
Valószínű volt ott azért más is, nemcsak az Ericsson ügy. Egyébként ennek is több olvasata van. Nekem is szimpatikus, ha nem akarja tolni a kevésbé eredményes versenyzőt az ügyesebb kárára. Viszont, ha ez előre meg volt beszélve, és ezért perkáltak is Ericsson szponzorai, akkor sajnos jogosan reklamálnak. Én kicsit azért sajnálom a nénit, olyan jóindulatú, tyúkanyó típusnak képzelem. Hiányozni fognak a pillangó csatok. :D

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.06.22. 08:07

Majd elhelyezkedik a Sauber utcai autókat tervező részlegénél. Az Ericsson egy világszerte ismert márkanév. Ahogy Velencében a Szentmárktér is. Rövidlátó volt a néni. Mit is jelent a név: Kaltenborn? De nem is folytatom.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.06.22. 11:52

Phoebe írta:Viszont, ha ez előre meg volt beszélve, és ezért perkáltak is Ericsson szponzorai, akkor sajnos jogosan reklamálnak.
Ez azért a versenyző teljesítményén függ. Hiába vár el jobb teljesítményt egy szponzor egy antitálentumtól.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.07.11. 18:58

A Honda szerződést bontott a Sauberrel: nincs motor 2018-ra!

Ez igen! (:q

Ezek után jöhet az utolsó kenet. Ha a Honda nem pénzeli a kiscsapatot, végük lesz, mint a botnak.

(máshol is megjelent a hír, nem live-agyszülemény)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.07.11. 21:22

Willy írta:A Honda szerződést bontott a Sauberrel: nincs motor 2018-ra!

Ez igen! (:q

Ezek után jöhet az utolsó kenet. Ha a Honda nem pénzeli a kiscsapatot, végük lesz, mint a botnak.

(máshol is megjelent a hír, nem live-agyszülemény)
Szerintem, ez azt jelenti, hogy a McLaren is felbontotta a szerződését a Hondaval, így az kivonul az F1-ből.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.07.11. 21:57

nikotin írta:Szerintem, ez azt jelenti, hogy a McLaren is felbontotta a szerződését a Hondaval, így az kivonul az F1-ből.
A Honda nemrég cáfolta, hogy ki akarnának vonulni, szóval akár igaz is lehet.
A Sauberrel nyugodtan együttműködhettek volna, nem olyan égő, ha velük szerepelnek rosszul, mint a McLaren-nel.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.07.11. 22:07

Willy írta: A Sauberrel nyugodtan együttműködhettek volna, nem olyan égő, ha velük szerepelnek rosszul, mint a McLaren-nel.
attol tartok, hogy a honda sirba vinne a saubert, a mclaren csak kiheveri valahogy - tobb a penzuk, nagyobb technikai hatteruk, egy darabig akar kihuzhatjak abbol is hogy ok a mclaren.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.07.12. 11:54

mudd írta:attol tartok, hogy a honda sirba vinne a saubert, a mclaren csak kiheveri valahogy - tobb a penzuk, nagyobb technikai hatteruk, egy darabig akar kihuzhatjak abbol is hogy ok a mclaren.
A Saubernek szerintem nem oszt, nem szoroz. Jó motorral se vinnék többre, tavaly is jobb volt a Manor, pedig jóval kisebb költségvetésű, és kisebb múltú csapat volt. A BMW-s korszak se indult jól a a Saubernek, de aztán belejöttek. A Hondával is meglett volna a kínlódós korszak, de a motorgyártón is kisebb a tehet egy kisebb csapattal. Tőkéje viszont van a Hondának, kisebb eséllyel menne csődbe a Sauber, mint így, hogy azt se tudják, milyen motorral mennek bő fél év múlva.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.07.12. 13:39

Willy írta:A BMW-s korszak se indult jól a a Saubernek, de aztán belejöttek.
az elso evben 2 dobogos helye volt a bmw-saubernek. vakarimaszka, tornagatyaszaga?

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.07.12. 15:14

mudd írta:az elso evben 2 dobogos helye volt a bmw-saubernek. vakarimaszka, tornagatyaszaga?
Igen, az év vége fele jött két dobogó, meg év közben is volt pár pontszerzés, de az első évükben az 5. helyen zártak, a következő években a 3. helyen (2007-ben a másodikon, mivel a McLarent kizárták).

Ehhez képest volt gyenge kezdet, nem az utóbbi 2-3 év teljesítménye alapján.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.07.12. 16:39

2006-ot nemrég néztem vissza.

Év elején kb. annyira beleszürkültek a mezőnybe, hogy nem is voltak képernyőn. Kb a mostani Toro Rosso / Haas / Renault szinten voltak. Az első értelmezhető produkciójuk talán Kanadában volt Villeneuve részéről, aztán meg (száraz pályán) Monzában, ott viszont mindkét autóval, de Heidfeld kapott egy stop&go-t (nemtom miért), így talán pontot se szerzett, pedig dobogós lehetett volna. Kubica viszont bejött 3.-nak.
Az első dobogó előbb lett meg, a Hungaroringen Heidfeld lett a 3., de ott esett az eső, és kb. senki se ott végzett, ahol normál esetben "kellett volna".

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.07.12. 16:57

Ráadásul nem is a legjobb összehasonlítási alap, mert a BMW Sauber egy félig új gyári csapat volt, ebben az esetben pedig egy meglévő (kis)csapat kapott volna más motort.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.07.12. 17:31

Krisztián írta: Év elején kb. annyira beleszürkültek a mezőnybe, hogy nem is voltak képernyőn. Kb a mostani Toro Rosso / Haas / Renault szinten voltak.
szerinted a mclaren-honda pariban van ezekkel a csapatokkal? mar harmadik eve ket pofara szopjak a faszt, es szent meggyozodosem, hogy a honda miatt. egy sovanyabb csapatot harom ilyen ev eltemetne.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.07.12. 19:35

Én nem beszéltem a McLaren-Hondáról, csak szóba került a BMW, gondoltam leírom hogy láttam azt a szezont, ha már visszanéztem.

A McLaren-Honda még idén át is lépheti ezeket a csapatokat (ahogy tavaly is megtette, csak nem kellett volna kukázni a javuló tendenciát...), de egy Sauber-Honda nem hiszem, hogy ugyanerre képes lenne, vagy legalábbis nem egy év alatt. A BMW meg ugye eleve erről a szintről indult anno, szóval azért nem ugyanaz a liga kettő, ahogy a 2005-ös és az idei Sauber sem. A Honda sokkal reménytelenebb helyzetből indult volna a Sauberrel, mint anno a BMW.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.10.31. 12:11

Úgy tűnik itt is megvan a jövő évi páros: https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A% ... 8B-w9Ktp-g
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.10.31. 13:57

Lancelot írta:Úgy tűnik itt is megvan a jövő évi páros
Helyes. Én se válnék meg egy akkora tehetségtől mint Ericsson :|
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.10.31. 14:20

Willy írta:
Lancelot írta:Úgy tűnik itt is megvan a jövő évi páros
Helyes. Én se válnék meg egy akkora tehetségtől mint Ericsson :|
Főleg Wehrlein kárára. :( Kit izgat, hogy ő pontot is szerzett nem egyszer. Én már szinte biztosra vettem amúgy, hogy jön Giovinazzi is. Ferrari igazán kivásárolhatta volna Ericcsont, ha már úgy is utánpótlás csapatot akar csinálni a Sauberből.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.10.31. 18:01

Phoebe írta: Főleg Wehrlein kárára. :(
Az tényleg röhej, hogy a Merci is hiába könyörög több csapatnak is, hogy alkalmazzák. A Williams nem értem, mit bukna vele, már a Martinit se izgatná annyira, hogy legyen egy 25 év fölötti versenyzője.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.10.31. 18:04

Willy írta:
Phoebe írta: Főleg Wehrlein kárára. :(
Az tényleg röhej, hogy a Merci is hiába könyörög több csapatnak is, hogy alkalmazzák. A Williams nem értem, mit bukna vele, már a Martinit se izgatná annyira, hogy legyen egy 25 év fölötti versenyzője.
Valahol mintha az olvastam volna, hogy a Mercit sem nagyon érdekli mi lesz vele, mert hogy már régebben úgy is támogatták eleget. Szerintem a Williams számára nem lenne rossz választás.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.10.31. 18:27

Szerintem meg nem kicsit túl van értékelve PW.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2017.10.31. 20:26

nikotin írta:Szerintem meg nem kicsit túl van értékelve PW.
Már ahhoz is komoly merci hátszélre volt szükség, hogy eljusson a F 1-be. A DTM év végi futamain már boldog boldogtalan segítette a bajnoki címhez.

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: Sauber - Ferrari

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2017.10.31. 20:59

nikotin írta:Szerintem meg nem kicsit túl van értékelve PW.
Lehet, de egy Ericsonnal szemben tízből tizenegyszer őt választanám. Csak ugye az a rohadt vastag pénztárca.

Lezárt