Red Bull - Honda

Az aktuális szezon
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.02.24. 11:49

Nagyon meggyőzőnek tűnik számomra az új gép. Szép is, és szerintem olyasmit rejtegetnek egyelőre, amitől a többieknek el fog majd állni szemük szájuk. Nagy esélyesnek tartom őket már most.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.02.24. 11:52

Lancelot írta:
2022.02.24. 11:49
Nagyon meggyőzőnek tűnik számomra az új gép. Szép is, és szerintem olyasmit rejtegetnek egyelőre, amitől a többieknek el fog majd állni szemük szájuk. Nagy esélyesnek tartom őket már most.
(:u

Laci ez meg mi???
Állítsuk be őket nagy esélyesnek, aztán ha lenyomták őket akkor nagyobb győzelmet arattunk?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.02.24. 11:59

Redbull írta:
2022.02.24. 11:52
Laci ez meg mi???
Állítsuk be őket nagy esélyesnek, aztán ha lenyomták őket akkor nagyobb győzelmet arattunk?
Kurva jó ez a fórum! Ha az ember leírja a valós érzéseit, gondolatait, azonnal betámadja valaki, hogy nem is arra gondol, amire. Ugyan miért ne ismerhetném el, hogy tetszik az autójuk, hogy nagy esélyesnek tartom. Nem csak Newey miatt, hanem a látványa alapján is.

Én dícsérek, de úgy tűnik itt a fikázás az igazán elismerendő. Valaki a Mercedest fikázta az elmúlt 24 órán belül is, hogy jaj, már megint siránkoznak valami miatt. Nyilván azt jobban szereted olvasni. Akkor kérlek lapozz, ha az én írásom,at látod felbukkanni!

Érdekes. Hónapokig nem jártam erre, de ahogy megjelenek, azonnal belém köt valaki. Hihetetlen!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.02.24. 12:11

Lancelot írta:
2022.02.24. 11:59
Redbull írta:
2022.02.24. 11:52
Laci ez meg mi???
Állítsuk be őket nagy esélyesnek, aztán ha lenyomták őket akkor nagyobb győzelmet arattunk?
Kurva jó ez a fórum! Ha az ember leírja a valós érzéseit, gondolatait, azonnal betámadja valaki, hogy nem is arra gondol, amire. Ugyan miért ne ismerhetném el, hogy tetszik az autójuk, hogy nagy esélyesnek tartom. Nem csak Newey miatt, hanem a látványa alapján is.

Én dícsérek, de úgy tűnik itt a fikázás az igazán elismerendő. Valaki a Mercedest fikázta az elmúlt 24 órán belül is, hogy jaj, már megint siránkoznak valami miatt. Nyilván azt jobban szereted olvasni. Akkor kérlek lapozz, ha az én írásom,at látod felbukkanni!

Érdekes. Hónapokig nem jártam erre, de ahogy megjelenek, azonnal belém köt valaki. Hihetetlen!
Ne legyél már hisztis picsa (:v Redbull poénkodott veled...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.02.24. 12:12

Lancelot írta:
2022.02.24. 11:59
Redbull írta:
2022.02.24. 11:52
Laci ez meg mi???
Állítsuk be őket nagy esélyesnek, aztán ha lenyomták őket akkor nagyobb győzelmet arattunk?
Kurva jó ez a fórum! Ha az ember leírja a valós érzéseit, gondolatait, azonnal betámadja valaki, hogy nem is arra gondol, amire. Ugyan miért ne ismerhetném el, hogy tetszik az autójuk, hogy nagy esélyesnek tartom. Nem csak Newey miatt, hanem a látványa alapján is.

Én dícsérek, de úgy tűnik itt a fikázás az igazán elismerendő. Valaki a Mercedest fikázta az elmúlt 24 órán belül is, hogy jaj, már megint siránkoznak valami miatt. Nyilván azt jobban szereted olvasni. Akkor kérlek lapozz, ha az én írásom,at látod felbukkanni!

Érdekes. Hónapokig nem jártam erre, de ahogy megjelenek, azonnal belém köt valaki. Hihetetlen!
Dehogy akarlak én letámadni.
Isten mentsen, csak egy tesztnap alapján azt furcsálltam, hogy nagy esélyesnek kiáltod ki őket.
A tavalyi eredményeik alapján igazad is lenne. Azonban történt egy korszakos szabály módosítás. Ismeretlenbe ugrottak a csapatok, nem lehet tudni ki talált be a szabályokba igazán.
Tegnap Norris repesztett egy viszonylag gyors kört a tesz vége előtt fél órával a leglágyabb gumin. Ez nem jelenti hogy a McLaren lenne a leggyorsabb.
A RedBull a megbízhatóságot tesztelte sok kört teljesített közepesen gyors körökkel. Altatnak? Ki a túró tudná ezt megmondani a számítógép mögül? Talán Horner és Newey.
Csak ezek miatt kötöttem beléd, de nem bántóan akartalak, annál sokkal jobban kedvelem az írásaid.
(:k (:k (:k
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.02.24. 12:22

Redbull írta:
2022.02.24. 10:16
bertone írta:
2022.02.24. 10:11

Nem tudtam, hogy a motort is Newey készítette.
Ki beszélt itt a Hondáról?
(:u
Miért, a McLaren-es időszakban is Hondával mentek?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.02.24. 12:25

trutya írta:
2022.02.24. 10:22
bertone írta:
2022.02.24. 10:11

Nem tudtam, hogy a motort is Newey készítette.
azt nem is, de a hűtést igen...
Én ezt úgy képzelem el, hogy a motor gyártója megadja a tervezőnek, mekkora hűtési igénye van/lesz a motornak. A tervező ez alapján készíti el a konstrukciót.
Nem hinném, hogy Newey szándékosan vette kisebbre a hűtést.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.02.24. 12:36

bertone írta:
2022.02.24. 12:22
Redbull írta:
2022.02.24. 10:16


Ki beszélt itt a Hondáról?
(:u
Miért, a McLaren-es időszakban is Hondával mentek?
A kérdés úgy szólt:
Nyugi.
Jó lesz ez, a vassal sokat mentek, ilyenkor ez a legfontosabb.
Newey nem hülye, szart mikor csinált utoljára?

Válaszom:
1998-ra a McLaren leszerződtette az akkori egyik legsikeresebb mérnököt, Adrian Neweyt. A McLaren MP4-19 volt a McLaren Formula-1-es csapat 2004-es versenyautója. Adrian Newey tervezte, pilótái pedig a finn Kimi Raikkönen és a skót David Coulthard voltak. A téves koncepció alapján készült MP4-18-as autó továbbfejlesztett változata volt, de nem egy sikeres konstrukció, ezért évközben egy másik modellt is bevetettek.

Newey zsenialitását természetesen elismerem, azonban nem minden autója lett világverő a McLarennél.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2022.02.26. 17:29

Kép
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.03.02. 08:48

keF1r írta:
2022.02.24. 08:16
Szubjektiv ténymegállapitás volt részemről semmi károgás.
Első tesztnap nyilván nem vársz űridőket senkitől, de azért én kiváncsi lennék mondjuk tappen helyében, hogy mit tud a vas valójában.
https://f1vilag.hu/hirek/marko-elarulta ... oz-kepest/

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.06.01. 11:14

Juj-juj! Jos papa elégedetlenkedik.

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/05 ... tikaval
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.06.01. 21:13

Lancelot írta:
2022.06.01. 11:14
Juj-juj! Jos papa elégedetlenkedik.

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/05 ... tikaval
Mit is mondhatnék:
Az apja f@szát, esetleg az anyja pics@ját.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.10.25. 08:17

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/1 ... -maradni

Perfekt összefoglalás! Teljesen egyetértek vele. Érdemes végig olvasni az írást, mert minden szava igaz, de néhány sort külön is ide idézek:
Szervezettség, hatékonyság, gyorsaság, sallangmentesség. Egység, harmónia, összeszokottság. Feltétlen bizalom egymásban. Közös hitvallás, azonos szemlélet- és gondolkodásmód. A Red Bullnál jelenleg minden területet, részletet és pillanatot átitatnak e jellemvonások.
..........................................
Carlos Sainz nemrég egy interjúban a Red Bullt és a Mercedest „az F1 történetének legkomplettebb” csapatainak nevezte. Más kategóriának, mint a Ferrarit. Azt sem véletlenül hangsúlyozzák annyira egész évben, hogy ők csapatként még nincsenek ezen a szinten. A Red Bull sem mindig volt, és mindaz, amit 2022-ben tőlük láttunk, évek, évtizedek tudatos építkezésének az eredménye.
..........................................
És van is hová nyúlniuk. Ha a kerékcsere megy félre, a versenyzőjük képességeire támaszkodnak. Ha Verstappen inog meg, vagy a tempó hiányzik korrigálja a boxfal. Vagy éppen az ellenfélre nehezedő nyomás, ami az ő megingathatatlanságukból ered.
.........................................
„Csapat vagyunk. Mindenki hozzáteszi a maga részét” – mondta Horner a vasárnapi győzelem után.
.........................................
A Red Bull győztes csapat. Kiforrott, komplett, ereje teljében. Technikai fronton, a boxfalon, versenyzőfronton.
.........................................
A vörös bika lendületben van, és leszegett fejjel dübörög előre, bármi is kerüljön az útjába. A vékony határvonal az ő terepe. Ott érzi otthon magát. És ha valaki meg akarja állítani, neki is oda kell merészkednie, elé kell lépnie. Stabilan, magabiztosan, meggyőződéssel. Máskülönben elsodorja, mint az idei szezonban tette.
Olyan tulajdonságok, és olyan tapasztalatok ezek, amelyekkel a Ferrari alig-alig rendelkezik. Ezért is volt féllábas ez az év. Hogy maradjunk a "lábnál", a Mercedes az idei autóval lábon lőtte magát. Ergo kiesett a valódi ellenfél. A Ferrari ugyanis egyrészt nem tudta stabilan, minden területre kiterjedőn és folyamatosan hozni a techniaki színvonalat, és év közben a fejlesztési versenyben is lemaradt. Továbbá szemmel láthaóan ők sínylették meg legjobban a Spa-ban bevezetett szabálymódosítást. Ez is beszédes! Míg a Red Bullnak arra is volt válasza, sőt még erősebb lett tőle, a Ferrari attól végképp elvérzett. De megbukott a Ferrari a csapatvezetés, a versenyirányítás szintjén is. Pilótái pedig ugyancsak sorra halmozták az egyéni hibákat. Bár nyilván ez utóbbinak lehet egy olyan pszichés magyarázata is, hogy látván a rivális elhúzását, igyekeztek magukból a maximumot kipréselni, ami eleve magában rejti a hiba lehetőségét.

Szóval a Red Bullt a Ferrari nem fogja tudni megverni a jövőben sem, erre van egy fogadásom. A Red Bullal szemben csak egy ugyanolyan szemléletű csapat tudja felvenni a harcot, mint ő maga. Olyan pedig a jelenlegi mezőnyben, az összes írásban említett okból csak egy van, a Mercedes. Igen, idén eltervezték magukat az autóval, és ez nagy malőr. De ha sikerül jövőre összerakniuk ismét egy megfelelő versenygépet, akkor ők lesznek a valós kihívók. Ők is bátran kezelik azt a bizonyos "vékony határvonalat", ha megvan hozzá az eszközük. Nem véletlen, hogy tavaly olyan öldöklő verseny volt a vb címekért az utolsó pillanatig. Hiszen két azonos mentalitású, felkészültségű, tehetségű csapat mérkőzött, nagyjából azonos erőben. Idén viszont egy amatőr igyekezett felvenni a versenyt a profival, hamar véget is ért a szezon. Láthattuk mindkét év végeredményét. Azok önmagukban igazolják mindezt.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Red Bull - Honda

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.23. 20:25

https://formula.hu/f1/2022/11/23/megero ... ed-bullhoz

Hivatalos: Ricciardo jövőre a Red Bull harmadik versenyzője (de nem ő a tartalék).
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt