Red Bull - Honda

Az aktuális szezon
Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.02.05. 11:44

szerintem kiminek van egy vezetési stílusa és ha nem fekszik az autó akkor neki annyi. Tud erősen motiválatlan is lenni, anno Massától kikapnia ciki volt szvsz. Alonsó pedig az elmúlt években folyamatosan várt épített a szarból. Szerintem jelenleg ő a legjobb.

bertone

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.05. 11:45

Antigané írta:Persze, azért hozták vissza valag pénzért hogy 2.számúzzon az első futamtól kezdve. És mi van ha az első futamon motorhiba miatt kiesik Alfonz és Kimi meg megnyeri a futamot? Massa is kapott esélyt 2010 elején, nem egyből kapta a secöndery szerepet. Ha vkit nyomni fognak az az év végén lesz és mondjuk spa vagy monza után ki hogy áll a vb-ben de ha kb. egálra állnak akkor nem fogják egyiket a másik kárára tolni. Pláne ismerve kimit ő nem fog jó pofizni mint massa. :D

Sztem jó páros lesz bár én is remélem hogy nem áll be ketteskének egyből Rajkó, mert mintha lett volna egy nyilatkozat Montezemolótól hogy 2.es lesz belőle. De sztem ott csak arra utalt hogy első a csapat és leszarják az egyéni érdekeket. Ez pedig mindig így volt a ferkánál.

Ahol egyértelmű elnyomás lesz házon belül az a bull. Az strek meg dettó, ha mögöttük lesz egy red bull azonnal félre indexelnek, ez sokkal rosszabb, és hányinger kerülget mikor az ilyet látom. :angry01
Az STR-nek ugyan az a tulajdonosa, mint a Red Bullnak. De hogy is volt 2012 Malajzia?

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.05. 12:17

Kamuro írta: tisztán igen. simán partiban lennének egymással. de a ferkáról beszélünk, szimpla álmodozás, ha valaki azt hiszi, hogy egynelő felekként küzdhet majd kimi és alonso. na és persze az is tuti, hogy nem kimi lesz kiválasztva első számúnak. ez a pilótapáros így csak arra jó, hogy a csapat magára vonja mindenki figyelmét (reklámbevétel), ám sajnos az, amit szurkolók várnak, el fog maradni. ők ketten nem csatázhatnak majd egymással. pontosabban kimi nem lehet gyorsabb alonsonál. így pedig már kit érdekel mi lesz a ferkával.
Ez mind szép és jó, csak teljesen logikátlan.
Ha Kimi-t már az ausztrál hétvégén bepaterolják Alonso mögé azzal mit érnek el? Hogy előhúzzák belőle azt az álítólagos 'beleszarok' énjét amivel majd szépen elkocsikázik az 5+ helyeken. Amivel meg semmivel nem lesznek előrébb mint Massával voltak.
Lehet itt gyártani az összeesküvéseket de a fenn említettnek semmi értelme nincs. Ennél még Monti bácsi is okosabb.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.05. 12:26

Kamuro írta: tisztán igen. simán partiban lennének egymással. de a ferkáról beszélünk, szimpla álmodozás, ha valaki azt hiszi, hogy egynelő felekként küzdhet majd kimi és alonso. na és persze az is tuti, hogy nem kimi lesz kiválasztva első számúnak. ez a pilótapáros így csak arra jó, hogy a csapat magára vonja mindenki figyelmét (reklámbevétel), ám sajnos az, amit szurkolók várnak, el fog maradni. ők ketten nem csatázhatnak majd egymással. pontosabban kimi nem lehet gyorsabb alonsonál. így pedig már kit érdekel mi lesz a ferkával.
Első blikkre igen, ez a forgatókönyv ugorhat be mindenkinek, de azért van jó pár dolog, ami figyelemreméltóan árnyalja a képet.

1) Montezemolo igen komoly tárgyalásokat hozott össze azért, hogy visszakönyörögje magukhoz Räikkönent. Pusztán marketingokokból ésszerűtlen lett volna, nem beszélve az anyagi oldaláról. Räikkönennél sokkal olcsóbban szerezhettek volna sokkal fiatalabb, szintén megbízhatóan teljesítő és potenciálisan ponterős versenyzőt (Hulk, Grosjean, Bottas), ha ez lett volna a fő cél

2) Ez a Ferrari már nem az a Ferrari, kicserélődött a management és a csapat is nagyrészt. Azonban mind Räikkönen, mind Maranello tudják, mire számíthatnak egymástól. Nem lett volna tető alá hozva ez a reload, ha nem lenne ok a közös megelégedésre év végén

3) Räikkönen 35 éves lesz. Karrierje végén van, ami azt jelenti, hogy nem fog egy Massa szintjén szótlanul hegedülni. Tőle alapvetően sincs távol a "kapja be mindenki, megyek vissza hómobilozni Lappföldre" mentalitás

4) Egy újabb aknamunkával gyengítés nem Räikkönennek lenne a legrosszabb, hanem hosszútávon Montezemolo és a Ferrari csinálna magukból komplett hülyét. Visszakönyörgik milliókért a mai napig utolsó világbajnokukat, hogy megint ellehetetlenítsék? Röhögnének rajtuk és/vagy respektet vesztenének, ez pont a túlfűtött digóknak rosszabb, mint a halál

5) Az, hogy Alonso van már sok éve a csapatnál, semmit nem jelent, mert tökéletesen új lesz az autó és a gumik neki is. Nem egy korábbi konstrukció evolúciójáról van szó, hanem egy új fejezetről mindenkinek

6) És ami a legfontosabb - Alonso és a csapat viszonya már nagyon, nagyon megkopott a korábbi szerelemhez képest. Mindkét fél többet várt a másiktól, az ilyesmi sosem szül jó vért, pláne nem ilyen heves vérmérsékletű feleknél. Ebbe a közegbe csöppen be most régi/új szereplőként a hideg fejű, nincs mit veszítenie Räikkönen

Én azt gondolom, hogy úgy a nyári szünetig lesz szabad a vásár. Aki addig meggyőzőbben teljesít és előrébb lesz a pontversenyben, amögé állnak be. Nem gondolom, hogy megtagadja magát a Ferrari és hogy nem lesz ebből csapatsorrend. Azonban azt sem gondolom, hogy a csapatsorrend már év elejétől életbe lépne, leosztott szereposztás szerint. Érzésem szerint sokan meg fogtok lepődni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2014.02.05. 12:30-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.05. 12:28

Magic írta:
Kamuro írta: Ez mind szép és jó, csak teljesen logikátlan.
Ha Kimi-t már az ausztrál hétvégén bepaterolják Alonso mögé azzal mit érnek el? Hogy előhúzzák belőle azt az álítólagos 'beleszarok' énjét amivel majd szépen elkocsikázik az 5+ helyeken. Amivel meg semmivel nem lesznek előrébb mint Massával voltak.
Lehet itt gyártani az összeesküvéseket de a fenn említettnek semmi értelme nincs. Ennél még Monti bácsi is okosabb.
Nagyon jó meglátás. A Ferrarinak sem érdeke, hogy elkedvetlenítsék az erre igencsak hajlamos Räikkönent már az elején. Akkor azzal csak kvázi lenne egy nagyon, nagyon sok pénzbe kerülő Massájuk, ahogy mondod.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Antigané
gokartos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2014.01.13. 01:12
Mi vagy?: Király

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Antigané » 2014.02.05. 12:32

bertone írta:
Antigané írta:Persze, azért hozták vissza valag pénzért hogy 2.számúzzon az első futamtól kezdve. És mi van ha az első futamon motorhiba miatt kiesik Alfonz és Kimi meg megnyeri a futamot? Massa is kapott esélyt 2010 elején, nem egyből kapta a secöndery szerepet. Ha vkit nyomni fognak az az év végén lesz és mondjuk spa vagy monza után ki hogy áll a vb-ben de ha kb. egálra állnak akkor nem fogják egyiket a másik kárára tolni. Pláne ismerve kimit ő nem fog jó pofizni mint massa. :D

Sztem jó páros lesz bár én is remélem hogy nem áll be ketteskének egyből Rajkó, mert mintha lett volna egy nyilatkozat Montezemolótól hogy 2.es lesz belőle. De sztem ott csak arra utalt hogy első a csapat és leszarják az egyéni érdekeket. Ez pedig mindig így volt a ferkánál.

Ahol egyértelmű elnyomás lesz házon belül az a bull. Az strek meg dettó, ha mögöttük lesz egy red bull azonnal félre indexelnek, ez sokkal rosszabb, és hányinger kerülget mikor az ilyet látom. :angry01
Az STR-nek ugyan az a tulajdonosa, mint a Red Bullnak. De hogy is volt 2012 Malajzia?
Azért ne álljanak már így félre, vmi látszatát nyújthatnák h ez egy verseny....
Mi volt ott? Perez hibázott de versenyzésre késztette Alonsot. Ilyet egy Verny nem tehetne meg Vettellel.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.02.05. 13:07

vollebak írta:
Kamuro írta: tisztán igen. simán partiban lennének egymással. de a ferkáról beszélünk, szimpla álmodozás, ha valaki azt hiszi, hogy egynelő felekként küzdhet majd kimi és alonso. na és persze az is tuti, hogy nem kimi lesz kiválasztva első számúnak. ez a pilótapáros így csak arra jó, hogy a csapat magára vonja mindenki figyelmét (reklámbevétel), ám sajnos az, amit szurkolók várnak, el fog maradni. ők ketten nem csatázhatnak majd egymással. pontosabban kimi nem lehet gyorsabb alonsonál. így pedig már kit érdekel mi lesz a ferkával.
Első blikkre igen, ez a forgatókönyv ugorhat be mindenkinek, de azért van jó pár dolog, ami figyelemreméltóan árnyalja a képet.

1) Montezemolo igen komoly tárgyalásokat hozott össze azért, hogy visszakönyörögje magukhoz Räikkönent. Pusztán marketingokokból ésszerűtlen lett volna, nem beszélve az anyagi oldaláról. Räikkönennél sokkal olcsóbban szerezhettek volna sokkal fiatalabb, szintén megbízhatóan teljesítő és potenciálisan ponterős versenyzőt (Hulk, Grosjean, Bottas), ha ez lett volna a fő cél

2) Ez a Ferrari már nem az a Ferrari, kicserélődött a management és a csapat is nagyrészt. Azonban mind Räikkönen, mind Maranello tudják, mire számíthatnak egymástól. Nem lett volna tető alá hozva ez a reload, ha nem lenne ok a közös megelégedésre év végén

3) Räikkönen 35 éves lesz. Karrierje végén van, ami azt jelenti, hogy nem fog egy Massa szintjén szótlanul hegedülni. Tőle alapvetően sincs távol a "kapja be mindenki, megyek vissza hómobilozni Lappföldre" mentalitás

4) Egy újabb aknamunkával gyengítés nem Räikkönennek lenne a legrosszabb, hanem hosszútávon Montezemolo és a Ferrari csinálna magukból komplett hülyét. Visszakönyörgik milliókért a mai napig utolsó világbajnokukat, hogy megint ellehetetlenítsék? Röhögnének rajtuk és/vagy respektet vesztenének, ez pont a túlfűtött digóknak rosszabb, mint a halál

5) Az, hogy Alonso van már sok éve a csapatnál, semmit nem jelent, mert tökéletesen új lesz az autó és a gumik neki is. Nem egy korábbi konstrukció evolúciójáról van szó, hanem egy új fejezetről mindenkinek

6) És ami a legfontosabb - Alonso és a csapat viszonya már nagyon, nagyon megkopott a korábbi szerelemhez képest. Mindkét fél többet várt a másiktól, az ilyesmi sosem szül jó vért, pláne nem ilyen heves vérmérsékletű feleknél. Ebbe a közegbe csöppen be most régi/új szereplőként a hideg fejű, nincs mit veszítenie Räikkönen

Én azt gondolom, hogy úgy a nyári szünetig lesz szabad a vásár. Aki addig meggyőzőbben teljesít és előrébb lesz a pontversenyben, amögé állnak be. Nem gondolom, hogy megtagadja magát a Ferrari és hogy nem lesz ebből csapatsorrend. Azonban azt sem gondolom, hogy a csapatsorrend már év elejétől életbe lépne, leosztott szereposztás szerint. Érzésem szerint sokan meg fogtok lepődni.
Az általad leírtakkal teljesen egyet értek. A 6. pontban leírtakat annyiban cizellálnám, hogy a kapcsolat Alo és Monti között megromlott, és napról napra fog mélyülni. Nagy valószínűséggel 2015-ben Alo nálunk (MecLaren) fog próbálkozni. Ne legyen igazam.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.02.05. 13:22

Prodromou úgy néz ki meggondolta magát és már a RB-nál akar maradni...
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.02.05. 13:22

vollebak írta:
Ilyen biztos lehetsz benne, hogy nem lesz. Túlságosan lebecsülitek néhányan a spanyolt.

Én úgy vagyok vele, hogy jelenleg megtippelhetetlen a végeredmény. 51-49-re adom, hogy Räikkönen lesz előrébb, de ebben talán benne van, hogy vele szimpatizálok inkább. Alonsónál ott lesz a hazai pálya előnye, hogy az ötödik évét kezdi meg a csapatnál, meg Montezemolo elejtett félmondata is utalhat bizonyos körülményekre.

Viszont Räikkönen konzervatív és gyakorlatilag hibátlan racecraftja tökéletesen passzolni fog az új szabályrendszerhez és gumikhoz, jobban, mint Alonso agilis rámenőssége (ami nélkül mondjuk a Ferrari nem pár ponttal lecsúszik az egyéni címről, hanem fasorban sem lettek volna tavalyelőtt). Plusz ellene nem lehet nyilatkozatháborút folytatni, Räikkönen tényleg leszar mindent és mindenkit.

Akármerre eldőlhet a meccs, de az biztos, hogy nagyon szoros lesz, már csak amiatt is, mert mindketten gyengébben időmérőznek, versenyeken viszont jönnek fel, mint a talajvíz.
Én ugyan így gondolom, csak épp a másik oldalra teszem a 2%-ot. (:v
És szintén semmi más indokom nincs rá csak a személyes szimpátia...

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.05. 13:23

Redbull írta:
Az általad leírtakkal teljesen egyet értek. A 6. pontban leírtakat annyiban cizellálnám, hogy a kapcsolat Alo és Monti között megromlott, és napról napra fog mélyülni. Nagy valószínűséggel 2015-ben Alo nálunk (MecLaren) fog próbálkozni. Ne legyen igazam.
Miért? Lenne végre egy jó versenyzőjük. (:u
Bocsi magas labda volt. :mosoly:

Eni

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Eni » 2014.02.05. 13:32

Egyáltalán nem lesz szoros közöttük az eredmény, ha eséllyel indulnak a VB-ért. (ha nem, akkor esetleg) Hogy melyikük végez előrébb, nem tudom. Én Alonsót tartom a jobbnak. Viszont bezavar, hogy szerintem 2015-ben le akar lépni.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.05. 13:39

Magic írta: Miért? Lenne végre egy jó versenyzőjük. (:u
Bocsi magas labda volt. :mosoly:
És még Alonso védelmére keltem sokszor ... Na megállj, ennek mostantól vége!! :angry01 (:s

(jó poén volt, felröhögtem, csak elvből mégis muszáj egy kicsit kikelnem magamból a látszat kedvéért (:v )
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.05. 14:54

vollebak írta:
És még Alonso védelmére keltem sokszor ... Na megállj, ennek mostantól vége!! :angry01 (:s

(jó poén volt, felröhögtem, csak elvből mégis muszáj egy kicsit kikelnem magamból a látszat kedvéért (:v )

Keep calm and chill out. :D
Ez csak a 'tereljük el a figyelmet Alonsoról' tervem része. (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.02.05. 15:18

vollebak írta:Én azt gondolom, hogy úgy a nyári szünetig lesz szabad a vásár. Aki addig meggyőzőbben teljesít és előrébb lesz a pontversenyben, amögé állnak be. Nem gondolom, hogy megtagadja magát a Ferrari és hogy nem lesz ebből csapatsorrend. Azonban azt sem gondolom, hogy a csapatsorrend már év elejétől életbe lépne, leosztott szereposztás szerint. Érzésem szerint sokan meg fogtok lepődni.
---------------> ALO 4.
---------------> KIMI 1.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy tudat alatt az összes Kimi-szurkoló valami hasonlót szeretne a végén, de velük ellentétben ezt ki is mondom. :mrgreen:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.02.05. 15:42

vollebak írta:51-49-re adom, hogy Räikkönen lesz előrébb, de ebben talán benne van, hogy vele...
Ennyi pontjuk lesz év végén?
Ezt most aláírom. :mrgreen:

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.02.05. 19:26

Kamuro írta:
vollebak írta:
Ilyen biztos lehetsz benne, hogy nem lesz. Túlságosan lebecsülitek néhányan a spanyolt.

Én úgy vagyok vele, hogy jelenleg megtippelhetetlen a végeredmény. 51-49-re adom, hogy Räikkönen lesz előrébb, de ebben talán benne van, hogy vele szimpatizálok inkább. Alonsónál ott lesz a hazai pálya előnye, hogy az ötödik évét kezdi meg a csapatnál, meg Montezemolo elejtett félmondata is utalhat bizonyos körülményekre.

Viszont Räikkönen konzervatív és gyakorlatilag hibátlan racecraftja tökéletesen passzolni fog az új szabályrendszerhez és gumikhoz, jobban, mint Alonso agilis rámenőssége (ami nélkül mondjuk a Ferrari nem pár ponttal lecsúszik az egyéni címről, hanem fasorban sem lettek volna tavalyelőtt). Plusz ellene nem lehet nyilatkozatháborút folytatni, Räikkönen tényleg leszar mindent és mindenkit.

Akármerre eldőlhet a meccs, de az biztos, hogy nagyon szoros lesz, már csak amiatt is, mert mindketten gyengébben időmérőznek, versenyeken viszont jönnek fel, mint a talajvíz.
tisztán igen. simán partiban lennének egymással. de a ferkáról beszélünk, szimpla álmodozás, ha valaki azt hiszi, hogy egynelő felekként küzdhet majd kimi és alonso. na és persze az is tuti, hogy nem kimi lesz kiválasztva első számúnak. ez a pilótapáros így csak arra jó, hogy a csapat magára vonja mindenki figyelmét (reklámbevétel), ám sajnos az, amit szurkolók várnak, el fog maradni. ők ketten nem csatázhatnak majd egymással. pontosabban kimi nem lehet gyorsabb alonsonál. így pedig már kit érdekel mi lesz a ferkával.
szerintem tévedésben vagy... a Ferrari esetén minden szóba jöhet, de hogy a marketing legyen a fő cél, azt kizártnak tartom... nem szörpgyártók, vagy renault, hogy erre szükségük legyen...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.02.05. 19:36

vollebak írta:
6) És ami a legfontosabb - Alonso és a csapat viszonya már nagyon, nagyon megkopott a korábbi szerelemhez képest. Mindkét fél többet várt a másiktól, az ilyesmi sosem szül jó vért, pláne nem ilyen heves vérmérsékletű feleknél. Ebbe a közegbe csöppen be most régi/új szereplőként a hideg fejű, nincs mit veszítenie Räikkönen
ezt ugye nem gondolod Te sem komolyan... a Ferrari többet várt Alonso-tól...? mit, hogy egy futamon 2x egymás után fusson be...?

talán végre versenyképes technikát kellene gyártani, és nem csak ígérgetni... Alonso minden évben hozta az elvártat... a Ferrariról ez már nem mondható el!

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.02.05. 19:55

rdaneelolivaw írta: Egyébként biztos vagyok benne, hogy tudat alatt az összes Kimi-szurkoló valami hasonlót szeretne a végén, de velük ellentétben ezt ki is mondom. :mrgreen:
hát ezt én sem értem: az összes Kimi drukker (tisztelet Vollebaknak és egy-két embernek még) egyáltalán nem olyan habitusú, mint Kimi, vagy legalábbis nem úgy viselkedik. Az az alap náluk, hogy már az első verseny előtt Alonso a kedvezményezett, mert ez egy jó szöveg, ezzel lehet hárítani már előre, szabadulni a gondolattól, hogy a kedvencük esetleg tiszta küzdelemben kikap.. de azért titkon reménykednek benne, hogy Kimi megveri.. a győzelmet átéljük, a vereséget nem..álságos, nem őszinte viselkedés ez.

Ellenben Kimiben meg volt a bátorság, hogy visszamenjen, és ahhoz is hogy lelépjen korábban.

ezért nem értem, miért neki szurkolnak, miért nem egy simulékony Vettelnek, aki pl. nem kockáztat semmit.

(:g

az Alo szurkolók ehhez képest alig várják a jó kis derbit, akármi is lesz a végén az eredmény. semmi nyávogás, hogy esetleg Kimi lesz a kedvezményezett, stb. :)
szeretjük a versenyt, akkor is ha veszíthetünk. :) hát igen.. :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.02.05. 20:04

t-oom írta:
vollebak írta:
6) És ami a legfontosabb - Alonso és a csapat viszonya már nagyon, nagyon megkopott a korábbi szerelemhez képest. Mindkét fél többet várt a másiktól, az ilyesmi sosem szül jó vért, pláne nem ilyen heves vérmérsékletű feleknél. Ebbe a közegbe csöppen be most régi/új szereplőként a hideg fejű, nincs mit veszítenie Räikkönen
ezt ugye nem gondolod Te sem komolyan... a Ferrari többet várt Alonso-tól...? mit, hogy egy futamon 2x egymás után fusson be...?

talán végre versenyképes technikát kellene gyártani, és nem csak ígérgetni... Alonso minden évben hozta az elvártat... a Ferrariról ez már nem mondható el!
Ezzel nem hiszem, hogy azt mondta, hogy többet kellett volna kihoznia belőle, de a Ferrarinál tényleg ezt gondolják. Nekik a jó teljesítmény a VB-nél kezdődik. Az, hogy ők basztak el valamit náluk szóba sem jöhet.
Kép

bertone

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.05. 20:58

t-oom írta: szerintem tévedésben vagy... a Ferrari esetén minden szóba jöhet, de hogy a marketing legyen a fő cél, azt kizártnak tartom... nem szörpgyártók, vagy renault, hogy erre szükségük legyen...
Bennem meg az él, hogy kifejezetten a brazil piac miatt kellett neki évekig brazil versenyző. Csak most lett elegük. A Ferrari hitvallása az, hogy azért gyárt utcai autót, hogy abból finanszírozza a Formula 1-es projektet. Ahhoz viszont el kell adni.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.05. 21:03

t-oom írta: ezt ugye nem gondolod Te sem komolyan... a Ferrari többet várt Alonso-tól...? mit, hogy egy futamon 2x egymás után fusson be...?

talán végre versenyképes technikát kellene gyártani, és nem csak ígérgetni... Alonso minden évben hozta az elvártat... a Ferrariról ez már nem mondható el!
Egyáltalán nem mondtam, hogy egyet is értek ezzel ;) Azonban a Ferrari pont az az istálló, ahol ha nincs győzelem, akkor az valakinek a hibája, de hogy nem a csapaté, az biztos :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2014.02.05. 21:04-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.05. 21:03

maTTeus írta:
Ezzel nem hiszem, hogy azt mondta, hogy többet kellett volna kihoznia belőle, de a Ferrarinál tényleg ezt gondolják. Nekik a jó teljesítmény a VB-nél kezdődik. Az, hogy ők basztak el valamit náluk szóba sem jöhet.
Na, megelőztél (:k
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.02.05. 21:17

carlos78 írta:
rdaneelolivaw írta: Egyébként biztos vagyok benne, hogy tudat alatt az összes Kimi-szurkoló valami hasonlót szeretne a végén, de velük ellentétben ezt ki is mondom. :mrgreen:
hát ezt én sem értem: az összes Kimi drukker (tisztelet Vollebaknak és egy-két embernek még) egyáltalán nem olyan habitusú, mint Kimi, vagy legalábbis nem úgy viselkedik. Az az alap náluk, hogy már az első verseny előtt Alonso a kedvezményezett, mert ez egy jó szöveg, ezzel lehet hárítani már előre, szabadulni a gondolattól, hogy a kedvencük esetleg tiszta küzdelemben kikap.. de azért titkon reménykednek benne, hogy Kimi megveri.. a győzelmet átéljük, a vereséget nem..álságos, nem őszinte viselkedés ez.

Ellenben Kimiben meg volt a bátorság, hogy visszamenjen, és ahhoz is hogy lelépjen korábban.

ezért nem értem, miért neki szurkolnak, miért nem egy simulékony Vettelnek, aki pl. nem kockáztat semmit.

(:g

az Alo szurkolók ehhez képest alig várják a jó kis derbit, akármi is lesz a végén az eredmény. semmi nyávogás, hogy esetleg Kimi lesz a kedvezményezett, stb. :)
szeretjük a versenyt, akkor is ha veszíthetünk. :) hát igen.. :)
(:t Több helyen sántít az érvelésed:

1. az, hogy Alonsot tartjuk (tartom) esélyesebbnek, azt magyarázni kell? Nem ő ül évek óta a Ferrariban? Már ez előny...
2. fair küzdelemben nem Alonso miatt nem tartok, hanem a Ferrari miatt...ne keverjük a szezont a fazonnal :neem01
3. Alonso mikor nem volt kedvezményezett a Ferrarinál? Ezek alapján elég merész rólunk feltételezni, hogy rémeket látunk
4. többször leírtam: ha tiszta versenyben kap ki Kimi, azzal semmi bajom...ettől még a kedvencem marad
5. a "semmi nyávogás, hogy esetleg Kimi lesz a kedvezményezett" mellékmondaton hangosan felröhögtem (:u

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.02.05. 21:29

hát ha magadra vetted, akkor legyen :D

ez itt egy sor magyarázkodás volt arra, hogy mi alapján megy az előre nyávogás. egyről beszélünk :)
de akkor hol van a fair küzdelem, amit említettél? megmondom én: sehol. ha Kimi kikap, az csak mocskos küzdelem lesz, ezt borítékolom.. ha nem láttok semmi konkrétat, majd kreáltok. ezt is borítékolom :)

jelen pillanatban nagyobb az esély a fair playre a Ferrarinál, mint a Kimi drukkereknél. sajnos..
ez nem szurkolás, ez mentegetőzés.

tőlem nyerhet Kimi is, el fogom fogadni, és szerintem Alonso is a kettes szerepet, ha úgy lesz.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.02.05. 21:49

carlos78 írta:hát ha magadra vetted, akkor legyen :D

ez itt egy sor magyarázkodás volt arra, hogy mi alapján megy az előre nyávogás. egyről beszélünk :)
de akkor hol van a fair küzdelem, amit említettél? megmondom én: sehol. ha Kimi kikap, az csak mocskos küzdelem lesz, ezt borítékolom.. ha nem láttok semmi konkrétat, majd kreáltok. ezt is borítékolom :)

jelen pillanatban nagyobb az esély a fair playre a Ferrarinál, mint a Kimi drukkereknél. sajnos..
ez nem szurkolás, ez mentegetőzés.

tőlem nyerhet Kimi is, el fogom fogadni, és szerintem Alonso is a kettes szerepet, ha úgy lesz.
Bár visszaidézhetném, miket írtam az előző fórumon, amikor Kimi a Ferrarihoz igazolt! Akkor nem gondolnád, hogy ez jár a fejemben.

Nem mellesleg: nem Montezemolonak volt olyan nyilatkozata, ami alapján feltételezhető (volt), hogy Kimi kettes számú lesz? Pedig ő biztos jobban tudja, mint Te. Vagy szólj neki, hogy ne nyilatkozzon félreérthetően.

Lezárt