Red Bull - Honda

Az aktuális szezon
Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.02.03. 10:57

Bandee írta:
bertone írta:Akartam mondani ...
Értem én, hogy utáljuk fingerboyt de ez olyan, mintha a ringben egy törött kezű és egy egészséges küzdene. Vajon azt hányan néznék?
az elöző 4 év alatt is ezt néztük, csak a szerepek cserélődnek (remélem)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.03. 19:36

Nigel írta:az elöző 4 év alatt is ezt néztük, csak a szerepek cserélődnek (remélem)
Esetleg te, én nem láttam ilyet. Az, hogy a többiek lassabb autót építettek vagy esetenként a pilóták gyengébben teljesítettek Vettelnél, az nem ugyanaz a kategória, mintha ab start még autót se kapna Vettel a küzdelemhez, mert az vagy nem indul vagy féltávnál állandóan beszarik. Én erre reagáltam (Sárki unfair megnyilvánulására) bár én még csak abban se értek egyet veletek, hogy Vettel állandóan gyorsabb autóval ment, mert az sem egyértelműen igaz csak 2011-re és a tavalyi év második felére. De ebbe most ne menjünk bele, ezerszer lerágott csont. Summázva: szerintem az elmúlt 5 évben senkinek nem volt olyan autója amelyik minden futamon beszarik. Még Hamilton 2012- es kanosszája a legdurvább de egy olyan évet szerintem most bármelyik csapat előre aláírna magának, ujjongva...

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.02.03. 20:37

Én személy szerint kiélezett küzdelemben szeretném, hogy végre trónfosszák Vettelt. :D Ha futamról futamra körömrágós csata lesz.... na az lenne az igazi győzelem.
Kép

bertone

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.03. 21:19

Most, még csak az első teszten túl, akár öt csapat is mehet a címért (persze, lehet, hogy ez már az elején leszűkül majd 1-2-3 csapatra). A Mercedes, a McLaren, a Red Bull és a Ferrari bármelyik versenyzője elcsípheti a címet, de miovel Merci motor hajtja, akár a Williams és a Foorce India is beleszólhat, bár azért az már tényleg meglepetés lenne. És egyiknél sem lennék elkeseredve, sőt, azt sem tudnám megmondani, kinek örülnék a legjobban.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.03. 21:20

bertone írta:Most, még csak az első teszten túl, akár öt csapat is mehet a címért (persze, lehet, hogy ez már az elején leszűkül majd 1-2-3 csapatra). A Mercedes, a McLaren, a Red Bull és a Ferrari bármelyik versenyzője elcsípheti a címet, de miovel Merci motor hajtja, akár a Williams és a Foorce India is beleszólhat, bár azért az már tényleg meglepetés lenne. És egyiknél sem lennék elkeseredve, sőt, azt sem tudnám megmondani, kinek örülnék a legjobban.
Én meg tudom mondani :mosoly:

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.02.03. 21:37

bertone írta:Most, még csak az első teszten túl, akár öt csapat is mehet a címért (persze, lehet, hogy ez már az elején leszűkül majd 1-2-3 csapatra). A Mercedes, a McLaren, a Red Bull és a Ferrari bármelyik versenyzője elcsípheti a címet, de miovel Merci motor hajtja, akár a Williams és a Foorce India is beleszólhat, bár azért az már tényleg meglepetés lenne. És egyiknél sem lennék elkeseredve, sőt, azt sem tudnám megmondani, kinek örülnék a legjobban.
Én mint csapat idén a Williamsre tippelnék, akik meglepetést okozhatnak. Szerintem idén sikerülhet kitörniük, és egykori fényüket visszaszerezniük. Bennük több potenciált látok, mint az FI-ben, de ez csak a saját véleményem.
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.03. 21:46

maTTeus írta:
bertone írta:Most, még csak az első teszten túl, akár öt csapat is mehet a címért (persze, lehet, hogy ez már az elején leszűkül majd 1-2-3 csapatra). A Mercedes, a McLaren, a Red Bull és a Ferrari bármelyik versenyzője elcsípheti a címet, de miovel Merci motor hajtja, akár a Williams és a Foorce India is beleszólhat, bár azért az már tényleg meglepetés lenne. És egyiknél sem lennék elkeseredve, sőt, azt sem tudnám megmondani, kinek örülnék a legjobban.
Én mint csapat idén a Williamsre tippelnék, akik meglepetést okozhatnak. Szerintem idén sikerülhet kitörniük, és egykori fényüket visszaszerezniük. Bennük több potenciált látok, mint az FI-ben, de ez csak a saját véleményem.
azon fog múlni (ismét), ki hogy fogja bírni az évközi fejlesztéseket, szerintem.
elvileg 28-ától lesznek befagyasztva a motorfejlesztések, ha addig a Renault ki tudja javítani amit elkefélt, onnantól főleg az aerofejlesztéseken fog múlni szerintem a dolog. legalábbis az autók részéről...
a pilóták/versenymérnökök/stratégák hogy fognak alkalmazkodni az új körülményekhez, az megint más kérdés.
nagyon izgalmasnak tűnik nekem a dolog, várom már ezt az évet :)
és a hangjukkal sincs szerintem semmi probléma. az orrokat még szokni kell...
Kép

Avatar
Torrente
gokartos
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2014.01.01. 17:45

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Torrente » 2014.02.03. 21:52

maTTeus írta:
Én mint csapat idén a Williamsre tippelnék, akik meglepetést okozhatnak. Szerintem idén sikerülhet kitörniük, és egykori fényüket visszaszerezniük. Bennük több potenciált látok, mint az FI-ben, de ez csak a saját véleményem.
Massával?
Neki levezetés lesz ez az év, jövőre meg jön majd helyette Susie. :mosoly:
Kép

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2014.02.03. 22:12

Torrente írta:
maTTeus írta:
Én mint csapat idén a Williamsre tippelnék, akik meglepetést okozhatnak. Szerintem idén sikerülhet kitörniük, és egykori fényüket visszaszerezniük. Bennük több potenciált látok, mint az FI-ben, de ez csak a saját véleményem.
Massával?
Neki levezetés lesz ez az év, jövőre meg jön majd helyette Susie. :mosoly:
Massa nagyon felszabadult, és jól érzi magát még elég komolyan is elsülhet.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.02.03. 22:31

trutya írta:elvileg 28-ától lesznek befagyasztva a motorfejlesztések, ha addig a Renault ki tudja javítani amit elkefélt...
Tehát a mostani évre új motorokat kellett csinálni és febr. 28-ától nem lehet majd fejleszteni?
Ez szerintem több mint merész a FIA részéről. :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.03. 22:55

rdaneelolivaw írta:
trutya írta:elvileg 28-ától lesznek befagyasztva a motorfejlesztések, ha addig a Renault ki tudja javítani amit elkefélt...
Tehát a mostani évre új motorokat kellett csinálni és febr. 28-ától nem lehet majd fejleszteni?
Ez szerintem több mint merész a FIA részéről. :D
Nevezhetjük faszságnak is. Igazából én nem hiszem, hogy valami komolyabb baj van a motorral, nyilván padon ment éjjel nappal vagy egy éve. Ha meg mégis komolyabb baj lenne, majd szemet hunynak megint, mint szokták. Nem hiszem, hogy foghíjas lesz a rajtrács Ausztráliában a Renault miatt :mosoly:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.02.03. 23:00

Bandee írta:Nevezhetjük faszságnak is. Igazából én nem hiszem, hogy valami komolyabb baj van a motorral, nyilván padon ment éjjel nappal vagy egy éve. Ha meg mégis komolyabb baj lenne, majd szemet hunynak megint, mint szokták. Nem hiszem, hogy foghíjas lesz a rajtrács Ausztráliában a Renault miatt :mosoly:
Most nem kifejezetten a Renaultra gondoltam, hanem úgy általánosságban.
Azért amikor a V8-as be lett fagyasztva, akkor már pár éve fejlesztették ezeket nem? :)

Ha valami szar lesz, akkor az konzerválva lesz X évre? :D
Hát ez rendkívül értelmes, mondhatom.
De azért verseny az legyen. :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.03. 23:13

rdaneelolivaw írta:
Bandee írta:Nevezhetjük faszságnak is. Igazából én nem hiszem, hogy valami komolyabb baj van a motorral, nyilván padon ment éjjel nappal vagy egy éve. Ha meg mégis komolyabb baj lenne, majd szemet hunynak megint, mint szokták. Nem hiszem, hogy foghíjas lesz a rajtrács Ausztráliában a Renault miatt :mosoly:
Most nem kifejezetten a Renaultra gondoltam, hanem úgy általánosságban.
Azért amikor a V8-as be lett fagyasztva, akkor már pár éve fejlesztették ezeket nem? :)

Ha valami szar lesz, akkor az konzerválva lesz X évre? :D
Hát ez rendkívül értelmes, mondhatom.
De azért verseny az legyen. :D
Én úgy emlékszem éppen a Renaultnak engedték, hogy beérjék a V8-al a többieket. Nyilván itt se mondják majd nekik, hogy jó akkor most ti nem indultok.

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2014.02.04. 06:53

rdaneelolivaw írta:
Bandee írta:Nevezhetjük faszságnak is. Igazából én nem hiszem, hogy valami komolyabb baj van a motorral, nyilván padon ment éjjel nappal vagy egy éve. Ha meg mégis komolyabb baj lenne, majd szemet hunynak megint, mint szokták. Nem hiszem, hogy foghíjas lesz a rajtrács Ausztráliában a Renault miatt :mosoly:
Most nem kifejezetten a Renaultra gondoltam, hanem úgy általánosságban.
Azért amikor a V8-as be lett fagyasztva, akkor már pár éve fejlesztették ezeket nem? :)

Ha valami szar lesz, akkor az konzerválva lesz X évre? :D
Hát ez rendkívül értelmes, mondhatom.
De azért verseny az legyen. :D
HA a teljesítmény, vagy a megbízhatóság megköveteli, akkor adnak külön engedélyt külön sírásért...
Idáig is úgy volt, hogy évente hozzá lehetett nyúlni, igaz, csak megbízhatóság növelése érdekében, de hát azt szinte mindenre rá lehet mondani.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.02.04. 07:58

El tudom képzelni a következő párbeszédet:
- Miért akartok a főtengelyen/dugattyúszáron/szelepszárakon könnyíteni? (:r
- Természetesen a a megbízhatóság növeléséért. (:i
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.02.04. 09:49

SilverToM írta: Massa nagyon felszabadult, és jól érzi magát még elég komolyan is elsülhet.
valahogy így ?

Kép

:P :D

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.04. 10:08

Nigel írta:
SilverToM írta: Massa nagyon felszabadult, és jól érzi magát még elég komolyan is elsülhet.
valahogy így ?

Kép

:P :D

(:u

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2014.02.04. 18:38

Redbull írta:El tudom képzelni a következő párbeszédet:
- Miért akartok a főtengelyen/dugattyúszáron/szelepszárakon könnyíteni? (:r
- Természetesen a a megbízhatóság növeléséért. (:i
Hiszen a könnyebb alkatrész kisebb tehetetlenségi nyomatékkal rendelkezik, így tartósabb. :mosoly:
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Antigané
gokartos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2014.01.13. 01:12
Mi vagy?: Király

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Antigané » 2014.02.04. 18:53

Na innen hogy másznak ki? Nagyon remélem hogy idén nem Vettel lesz a VB, vagy legalább ne hengerelve győzzön, a tavalyi rém unalmas szezon után minden leüdülés már.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.02.05. 11:07

Antigané írta:Na innen hogy másznak ki? Nagyon remélem hogy idén nem Vettel lesz a VB, vagy legalább ne hengerelve győzzön, a tavalyi rém unalmas szezon után minden leüdülés már.
Az is egy elfogadható forgatókönyv, hogy Kimi nyer, Alo pedig ugyanazzal a vassal kb. negyedik. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.05. 11:17

rdaneelolivaw írta:
Antigané írta:Na innen hogy másznak ki? Nagyon remélem hogy idén nem Vettel lesz a VB, vagy legalább ne hengerelve győzzön, a tavalyi rém unalmas szezon után minden leüdülés már.
Az is egy elfogadható forgatókönyv, hogy Kimi nyer, Alo pedig ugyanazzal a vassal kb. negyedik. :D
Ilyen biztos lehetsz benne, hogy nem lesz. Túlságosan lebecsülitek néhányan a spanyolt.

Én úgy vagyok vele, hogy jelenleg megtippelhetetlen a végeredmény. 51-49-re adom, hogy Räikkönen lesz előrébb, de ebben talán benne van, hogy vele szimpatizálok inkább. Alonsónál ott lesz a hazai pálya előnye, hogy az ötödik évét kezdi meg a csapatnál, meg Montezemolo elejtett félmondata is utalhat bizonyos körülményekre.

Viszont Räikkönen konzervatív és gyakorlatilag hibátlan racecraftja tökéletesen passzolni fog az új szabályrendszerhez és gumikhoz, jobban, mint Alonso agilis rámenőssége (ami nélkül mondjuk a Ferrari nem pár ponttal lecsúszik az egyéni címről, hanem fasorban sem lettek volna tavalyelőtt). Plusz ellene nem lehet nyilatkozatháborút folytatni, Räikkönen tényleg leszar mindent és mindenkit.

Akármerre eldőlhet a meccs, de az biztos, hogy nagyon szoros lesz, már csak amiatt is, mert mindketten gyengébben időmérőznek, versenyeken viszont jönnek fel, mint a talajvíz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.02.05. 11:31

vollebak írta:
Ilyen biztos lehetsz benne, hogy nem lesz. Túlságosan lebecsülitek néhányan a spanyolt.

Én úgy vagyok vele, hogy jelenleg megtippelhetetlen a végeredmény. 51-49-re adom, hogy Räikkönen lesz előrébb, de ebben talán benne van, hogy vele szimpatizálok inkább. Alonsónál ott lesz a hazai pálya előnye, hogy az ötödik évét kezdi meg a csapatnál, meg Montezemolo elejtett félmondata is utalhat bizonyos körülményekre.

Viszont Räikkönen konzervatív és gyakorlatilag hibátlan racecraftja tökéletesen passzolni fog az új szabályrendszerhez és gumikhoz, jobban, mint Alonso agilis rámenőssége (ami nélkül mondjuk a Ferrari nem pár ponttal lecsúszik az egyéni címről, hanem fasorban sem lettek volna tavalyelőtt). Plusz ellene nem lehet nyilatkozatháborút folytatni, Räikkönen tényleg leszar mindent és mindenkit.

Akármerre eldőlhet a meccs, de az biztos, hogy nagyon szoros lesz, már csak amiatt is, mert mindketten gyengébben időmérőznek, versenyeken viszont jönnek fel, mint a talajvíz.
tisztán igen. simán partiban lennének egymással. de a ferkáról beszélünk, szimpla álmodozás, ha valaki azt hiszi, hogy egynelő felekként küzdhet majd kimi és alonso. na és persze az is tuti, hogy nem kimi lesz kiválasztva első számúnak. ez a pilótapáros így csak arra jó, hogy a csapat magára vonja mindenki figyelmét (reklámbevétel), ám sajnos az, amit szurkolók várnak, el fog maradni. ők ketten nem csatázhatnak majd egymással. pontosabban kimi nem lehet gyorsabb alonsonál. így pedig már kit érdekel mi lesz a ferkával.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.05. 11:36

Kamuro írta:
vollebak írta:
Ilyen biztos lehetsz benne, hogy nem lesz. Túlságosan lebecsülitek néhányan a spanyolt.

Én úgy vagyok vele, hogy jelenleg megtippelhetetlen a végeredmény. 51-49-re adom, hogy Räikkönen lesz előrébb, de ebben talán benne van, hogy vele szimpatizálok inkább. Alonsónál ott lesz a hazai pálya előnye, hogy az ötödik évét kezdi meg a csapatnál, meg Montezemolo elejtett félmondata is utalhat bizonyos körülményekre.

Viszont Räikkönen konzervatív és gyakorlatilag hibátlan racecraftja tökéletesen passzolni fog az új szabályrendszerhez és gumikhoz, jobban, mint Alonso agilis rámenőssége (ami nélkül mondjuk a Ferrari nem pár ponttal lecsúszik az egyéni címről, hanem fasorban sem lettek volna tavalyelőtt). Plusz ellene nem lehet nyilatkozatháborút folytatni, Räikkönen tényleg leszar mindent és mindenkit.

Akármerre eldőlhet a meccs, de az biztos, hogy nagyon szoros lesz, már csak amiatt is, mert mindketten gyengébben időmérőznek, versenyeken viszont jönnek fel, mint a talajvíz.
tisztán igen. simán partiban lennének egymással. de a ferkáról beszélünk, szimpla álmodozás, ha valaki azt hiszi, hogy egynelő felekként küzdhet majd kimi és alonso. na és persze az is tuti, hogy nem kimi lesz kiválasztva első számúnak. ez a pilótapáros így csak arra jó, hogy a csapat magára vonja mindenki figyelmét (reklámbevétel), ám sajnos az, amit szurkolók várnak, el fog maradni. ők ketten nem csatázhatnak majd egymással. pontosabban kimi nem lehet gyorsabb alonsonál. így pedig már kit érdekel mi lesz a ferkával.
Csatlakozom.

Antigané
gokartos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2014.01.13. 01:12
Mi vagy?: Király

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Antigané » 2014.02.05. 11:36

Persze, azért hozták vissza valag pénzért hogy 2.számúzzon az első futamtól kezdve. És mi van ha az első futamon motorhiba miatt kiesik Alfonz és Kimi meg megnyeri a futamot? Massa is kapott esélyt 2010 elején, nem egyből kapta a secöndery szerepet. Ha vkit nyomni fognak az az év végén lesz és mondjuk spa vagy monza után ki hogy áll a vb-ben de ha kb. egálra állnak akkor nem fogják egyiket a másik kárára tolni. Pláne ismerve kimit ő nem fog jó pofizni mint massa. :D

Sztem jó páros lesz bár én is remélem hogy nem áll be ketteskének egyből Rajkó, mert mintha lett volna egy nyilatkozat Montezemolótól hogy 2.es lesz belőle. De sztem ott csak arra utalt hogy első a csapat és leszarják az egyéni érdekeket. Ez pedig mindig így volt a ferkánál.

Ahol egyértelmű elnyomás lesz házon belül az a bull. Az strek meg dettó, ha mögöttük lesz egy red bull azonnal félre indexelnek, ez sokkal rosszabb, és hányinger kerülget mikor az ilyet látom. :angry01

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.05. 11:43

Kamuro írta:
vollebak írta:
Ilyen biztos lehetsz benne, hogy nem lesz. Túlságosan lebecsülitek néhányan a spanyolt.

Én úgy vagyok vele, hogy jelenleg megtippelhetetlen a végeredmény. 51-49-re adom, hogy Räikkönen lesz előrébb, de ebben talán benne van, hogy vele szimpatizálok inkább. Alonsónál ott lesz a hazai pálya előnye, hogy az ötödik évét kezdi meg a csapatnál, meg Montezemolo elejtett félmondata is utalhat bizonyos körülményekre.

Viszont Räikkönen konzervatív és gyakorlatilag hibátlan racecraftja tökéletesen passzolni fog az új szabályrendszerhez és gumikhoz, jobban, mint Alonso agilis rámenőssége (ami nélkül mondjuk a Ferrari nem pár ponttal lecsúszik az egyéni címről, hanem fasorban sem lettek volna tavalyelőtt). Plusz ellene nem lehet nyilatkozatháborút folytatni, Räikkönen tényleg leszar mindent és mindenkit.

Akármerre eldőlhet a meccs, de az biztos, hogy nagyon szoros lesz, már csak amiatt is, mert mindketten gyengébben időmérőznek, versenyeken viszont jönnek fel, mint a talajvíz.
tisztán igen. simán partiban lennének egymással. de a ferkáról beszélünk, szimpla álmodozás, ha valaki azt hiszi, hogy egynelő felekként küzdhet majd kimi és alonso. na és persze az is tuti, hogy nem kimi lesz kiválasztva első számúnak. ez a pilótapáros így csak arra jó, hogy a csapat magára vonja mindenki figyelmét (reklámbevétel), ám sajnos az, amit szurkolók várnak, el fog maradni. ők ketten nem csatázhatnak majd egymással. pontosabban kimi nem lehet gyorsabb alonsonál. így pedig már kit érdekel mi lesz a ferkával.
Az Alo szurkolókat.

Egyebekben +1. Pirosra festem az irodámat ha meghazudtolják önmagukat és nem gyökérkednek. :mosoly:

Lezárt