Red Bull - Honda

Az aktuális szezon
Clyde

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Clyde » 2014.01.29. 16:50

[quote="rdaneelolivaw"][/quote]

"S" csatorna.

Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.29. 16:54

maTTeus írta: A Red Bull meg megint - szerintem - zseniálisan van megoldva.
hát igen, biztos hogy a szép autó nyer, a csúnya meg veszít, aham.. :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.29. 17:23

carlos78 írta:
maTTeus írta: A Red Bull meg megint - szerintem - zseniálisan van megoldva.
hát igen, biztos hogy a szép autó nyer, a csúnya meg veszít, aham.. :)
Nem a szépségen van a hangsúly, hanem a "harmónián". A Ferrari ehhez képest olyan összedobáltnak tűnik. Persze ettől még lehet gyors, csak rossz előérzetem van.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.29. 17:32

carlos78 írta:hát igen, biztos hogy a szép autó nyer, a csúnya meg veszít, aham.. :)
Mikor nyertek utoljára rusnya autóval? Nem rémlik, hogy az utóbbi 20 évben volt ilyen! :)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.29. 17:37

rdaneelolivaw írta:
carlos78 írta:hát igen, biztos hogy a szép autó nyer, a csúnya meg veszít, aham.. :)
Mikor nyertek utoljára rusnya autóval? Nem rémlik, hogy az utóbbi 20 évben volt ilyen! :)
fordítva van, amelyik autó nyer, az mindig megszépül :)

vagy most komoly, hogy egy ízléskérdés befolyásolja a végeredményt? (:m
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.29. 19:03

carlos78 írta:
fordítva van, amelyik autó nyer, az mindig megszépül :)

vagy most komoly, hogy egy ízléskérdés befolyásolja a végeredményt? (:m
Hát azért nem éppen ízlés kérdése az, hogy a Red Bull nagyon jól össze van rakva. Kívülről, mint mondtam a motor bekavarhat.
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.29. 20:08

maTTeus írta:
Hát azért nem éppen ízlés kérdése az, hogy a Red Bull nagyon jól össze van rakva. Kívülről, mint mondtam a motor bekavarhat.
jöhet akkor a technikai elemzés a megfelelő topikba, mitől olyan jó, pont az ilyen elemzéseket hiányoltam pár napja :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

bertone

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.29. 21:19

carlos78 írta:
maTTeus írta:
Hát azért nem éppen ízlés kérdése az, hogy a Red Bull nagyon jól össze van rakva. Kívülről, mint mondtam a motor bekavarhat.
jöhet akkor a technikai elemzés a megfelelő topikba, mitől olyan jó, pont az ilyen elemzéseket hiányoltam pár napja :)
Ha hiányolod, akkor miért nem szólsz bele, miért nincs valami elképzelésed, véleményed a kötözködésen kívül? (:n

Egyébként meg fordítva működik. Amiről a végén kiderül, hogy jó, az általában szép is és nem azért, mert útólag megszépíti a győzelem. Ronda autó ritkén volt jó, igazi győztes. Ez persze nem a 50-60-as évekre vonatkozik.
Ahhoz, hogy egy autó sikeres legyen a pályán, kell benne legyen valami harmónia az egységek között - és itt nem csak a motor-váltó-felfüggesztés-stb-re gondolok, hanem az eleje-közepe-vége, amit látunk, azok között. Ez valószínűleg azért lehet, mert akik odafigyelnek erre (is), azok az egészre jobban odafigyelnek, s nem csak úgy összevannak dobva a cuccok.
Olyan ez, mint a fociban. Hiába szeded össze egy csapatba az adott poszton legjobb focistákat, abból nem biztos, hogy mint csapat a legjobb lesz, ha nincs közöttük egyetértés, egymás gondolatainak ismerete.

Tehát nem arról van szó, hogy a legszebb egyben a legjobb is. Viszont a legjobb, az szinte biztosan szép is.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.29. 21:42

a teljesítmény egy mérhető dolog, a szépség pedig nem.
ami neked szép az nekem lehet csúnya, és fordítva.

a harmóniában többé kevésbé egyetértek veled (azért csak részben, mert pl. egy nagy beömlőnyílás lehet hogy nincs harmóniában egy kocsitesten a többi elemmel, de a hűtés viszont igényli, szóval nincs mit tenni. ettől még jobb teljesítményre képes, mint egy harmónikusabb, kisebb beőmlős kocsitest.)

csakhogy itt többen szépségről beszéltek, az pedig szubjektív :)
itt a fórumon is van, akinek a meki a legszebb, van akinek a redbull, vagy akár a sauber, merci, stb
de fogadjunk hogy csak egy fog vb-t nyerni.. :)

ezért is kötöttem bele kicsit :) na de ez csak zrika, nem kell komolyan venni, tudjátok.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.29. 22:06

carlos78 írta:a teljesítmény egy mérhető dolog, a szépség pedig nem.
ami neked szép az nekem lehet csúnya, és fordítva.

a harmóniában többé kevésbé egyetértek veled (azért csak részben, mert pl. egy nagy beömlőnyílás lehet hogy nincs harmóniában egy kocsitesten a többi elemmel, de a hűtés viszont igényli, szóval nincs mit tenni. ettől még jobb teljesítményre képes, mint egy harmónikusabb, kisebb beőmlős kocsitest.)

csakhogy itt többen szépségről beszéltek, az pedig szubjektív :)
itt a fórumon is van, akinek a meki a legszebb, van akinek a redbull, vagy akár a sauber, merci, stb
de fogadjunk hogy csak egy fog vb-t nyerni.. :)

ezért is kötöttem bele kicsit :) na de ez csak zrika, nem kell komolyan venni, tudjátok.
Én is pont erről beszéltem. :D Nem arról, hogy szép-e a Red Bull, hanem milyen harmonikusan lett megalkotva. Elég összehasonlítani a Ferrarival mint már mondtam. A Red Bull sokkal komolyabbnak tűnik. És ismét: Ez persze idén nem biztos, hogy számít, főként a motorok és a megbízhatóság miatt. (:n
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.01.29. 22:22

a 2013-as Ferrarit, az elmúlt időszak legszebb Ferrarijának tartottam... láthattuk is, hogy mennyire volt gyors... szóval szarom én már le, hogy szép-e vagy sem... csak kiszabott jó, és gyors legyen!

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.01.29. 23:23

t-oom írta:a 2013-as Ferrarit, az elmúlt időszak legszebb Ferrarijának tartottam... láthattuk is, hogy mennyire volt gyors... szóval szarom én már le, hogy szép-e vagy sem... csak kiszabott jó, és gyors legyen!
Tavaly erre azt írtam volna Neked: "remélem nem így lesz"...idén azt írom: "én is ebben bízom" Hogy változik az ember évről évre

(:n

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.01.30. 12:19

Alghar írta:
t-oom írta:a 2013-as Ferrarit, az elmúlt időszak legszebb Ferrarijának tartottam... láthattuk is, hogy mennyire volt gyors... szóval szarom én már le, hogy szép-e vagy sem... csak kiszabott jó, és gyors legyen!
Tavaly erre azt írtam volna Neked: "remélem nem így lesz"...idén azt írom: "én is ebben bízom" Hogy változik az ember évről évre

(:n
van egy olyan érzésem, hogy a Ferrari pilótáknak nem egymással lesz a legnagyobb gondjuk... ;)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.30. 14:38

A bokszutcából kiszivárgó hírek szerint nem a Renault, hanem a Red Bull okolható amiatt, hogy a három nap alatt a csapat eddig összesen 14 kört tudott megtenni. Állítólag túl szorosan építették be a hajtásláncot, főleg a turbót és az ERS akkumulátorának vezérlését. Gary Anderson, az Autosport technikai szakértője szerint ezt nem lesz könnyű orvosolni, mert a kábelezésre és úgy általában a beépítésre szolgáló hely az autóban fix. Adrian Newey-ról egyébként közismert, hogy az aerodinamikát minden más fölé helyezi, ami túl szűk karosszériát eredményezve már korábban is okozott gondokat a motorral.
szopóka-nyalóka :)
ha Newey tervezte félre az autót, nem fogom sajnálni őket. :)
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.30. 14:49

trutya írta:
A bokszutcából kiszivárgó hírek szerint nem a Renault, hanem a Red Bull okolható amiatt, hogy a három nap alatt a csapat eddig összesen 14 kört tudott megtenni. Állítólag túl szorosan építették be a hajtásláncot, főleg a turbót és az ERS akkumulátorának vezérlését. Gary Anderson, az Autosport technikai szakértője szerint ezt nem lesz könnyű orvosolni, mert a kábelezésre és úgy általában a beépítésre szolgáló hely az autóban fix. Adrian Newey-ról egyébként közismert, hogy az aerodinamikát minden más fölé helyezi, ami túl szűk karosszériát eredményezve már korábban is okozott gondokat a motorral.
szopóka-nyalóka :)
ha Newey tervezte félre az autót, nem fogom sajnálni őket. :)
nem féltem őket, zsenikém kitalálja mi hogy legyen.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.30. 14:53

carlos78 írta: nem féltem őket, zsenikém kitalálja mi hogy legyen.
nyilván. de addig hadd izzadjanak ők is.
Kép

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.30. 15:03

Ha tényleg igaz a pletyka, akkor visszaszívom, amit a Red Bull zseniális autójáról mondtam. :D Úgy tűnik, ez már túlságosan az lett.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.30. 15:21

carlos78 írta:nem féltem őket, zsenikém kitalálja mi hogy legyen.
:D

Alapvetően ez megbízhatósági probléma inkább mint gyorsasággal összefüggő gond.
Persze azt sem tudjuk mire képes a vas.

Évekket ezelőtt nyilatkozta valaki, hogy könnyebb egy gyors (de megbízhatatlan) kocsit megbízhatóvá tenni, mint egy megbízhatót (lassút) gyorssá.
:) És hát valóban.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.30. 15:31

rdaneelolivaw írta:
carlos78 írta:nem féltem őket, zsenikém kitalálja mi hogy legyen.
:D

Alapvetően ez megbízhatósági probléma inkább mint gyorsasággal összefüggő gond.
Persze azt sem tudjuk mire képes a vas.

Évekket ezelőtt nyilatkozta valaki, hogy könnyebb egy gyors (de megbízhatatlan) kocsit megbízhatóvá tenni, mint egy megbízhatót (lassút) gyorssá.
:) És hát valóban.
igen, és nekik már 2006-ban is volt ugyanilyen túlmelegedési problémájuk, és egész évben nem tudtak vele mit csinálni, csak az aero lerontásával.
emlékszem, vmelyik versenyen egyszerűen kivagdosták a kocsi oldalát, hogy ne főjö n meg az egész :)
Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.01.30. 15:32

rdaneelolivaw írta:
carlos78 írta:nem féltem őket, zsenikém kitalálja mi hogy legyen.
:D

Alapvetően ez megbízhatósági probléma inkább mint gyorsasággal összefüggő gond.
Persze azt sem tudjuk mire képes a vas.

Évekket ezelőtt nyilatkozta valaki, hogy könnyebb egy gyors (de megbízhatatlan) kocsit megbízhatóvá tenni, mint egy megbízhatót (lassút) gyorssá.
:) És hát valóban.
2005-ben nem a Newey tervezte McLaren volt a leggyorsabb autó? Mert azt nem sikerült sajnos megbízhatóvá tenni akkor...téptem is a hajam egész évben, Alonso meg besöpörte a vb-címet.

joco vezér
gokartos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.12.30. 09:56
Mi vagy?: aszfaltszaggató
Tartózkodási hely: Baja

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: joco vezér » 2014.01.30. 16:39

Hát elég szar lett motorikusan.Hallgattam a hangját és elég dadogosan gyorsul, meg hogy csak 11 kört mentek a 3 nap alatt.Itt láttszik hogy tavaly szartak az új fejlesztésekre, és csak a versenyekre koncentráltak.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.01.30. 16:46

joco vezér írta:Hát elég szar lett motorikusan.Hallgattam a hangját és elég dadogosan gyorsul, meg hogy csak 11 kört mentek a 3 nap alatt.Itt láttszik hogy tavaly szartak az új fejlesztésekre, és csak a versenyekre koncentráltak.
Azért az sem mindegy, hogy milyen erőforrást pakolnak bele a csomagba... most tényleg nagyon az a visszhang, hogy a Renault valamiért lemaradásban van a Ferrarihoz és a Mercedeshez képest...
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.30. 17:40

joco vezér írta:Hallgattam a hangját és elég dadogosan gyorsul
az a kipörgésgátló lesz :DD
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

bertone

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.30. 19:29

Azért nem semmi, hogy a Mercis autók eddig 456, a Ferrarisok 235 kört teljesítettek, míg a Renault-val mindössze 81 kört.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.30. 20:26

carlos78 írta: nem féltem őket, zsenikém kitalálja mi hogy legyen.
Akartam mondani! Én is így látom pontosan. Egy Newey-vel a tarsolyában, bármelyik csapat legyintene egy ilyen történésre. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt