Red Bull - Honda

Az aktuális szezon
joco vezér
gokartos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.12.30. 09:56
Mi vagy?: aszfaltszaggató
Tartózkodási hely: Baja

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: joco vezér » 2014.01.30. 20:29

Lancelot írta:
carlos78 írta: nem féltem őket, zsenikém kitalálja mi hogy legyen.
Akartam mondani! Én is így látom pontosan. Egy Newey-vel a tarsolyában, bármelyik csapat legyintene egy ilyen történésre. :mosoly:
Azért a kopasz fején meg jelent vagy fog jelenni egy pár izzadság csepp (:i

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.30. 20:39

joco vezér írta: Azért a kopasz fején meg jelent vagy fog jelenni egy pár izzadság csepp (:i
Bevallom őszintén én kedvelem és tisztelem az "öreget" annak ellenére, hogy az utóbbi években ő is közrehatott Hamilton álmai kiherélésében. A tehetség előtt minden körülmények között hajlandó vagyok meghajolni! :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.30. 20:45

Lancelot írta:
joco vezér írta: Azért a kopasz fején meg jelent vagy fog jelenni egy pár izzadság csepp (:i
Bevallom őszintén én kedvelem és tisztelem az "öreget" annak ellenére, hogy az utóbbi években ő is közrehatott Hamilton álmai kiherélésében. A tehetség előtt minden körülmények között hajlandó vagyok meghajolni! :mosoly:
Szegény Hamilton :szom01
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.30. 20:47

Lancelot írta:Bevallom őszintén én kedvelem és tisztelem az "öreget" annak ellenére, hogy az utóbbi években ő is közrehatott Hamilton álmai kiherélésében. A tehetség előtt minden körülmények között hajlandó vagyok meghajolni! :mosoly:
Egyébként érdekes, ha jól emlékszem 98-ban volt 5 komoly ráncfelvarrás a Ferrarin, annyira akarták a címet.
Konkrétan 5 teljesen különböző autót csináltak év közben. :D

Igaz, akkor végtelen sokat lehetett tesztelni...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.30. 20:54

Nigel Hill írta: Szegény Hamilton
Ha neked az írásomból tényleg "csak" ennyi jött le, akkor nincs mit mondanom a témához többet!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

bertone

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.30. 20:58

Lancelot írta:
carlos78 írta: nem féltem őket, zsenikém kitalálja mi hogy legyen.
Akartam mondani! Én is így látom pontosan. Egy Newey-vel a tarsolyában, bármelyik csapat legyintene egy ilyen történésre. :mosoly:
Érzésem szerint azért most nagyobb a baj annál, mint amit Newey a kisujjából kiráz. Alapvetően gond lehet a Renault egységével, hiszen a Toro Rosso is csak 45 kört tudott megtenni három nap alatt, amiből az egyikben egyet sem (nem tudom, mi volt a gondjuk, de ha két napra veszem a 45 kört, az is nagyon sovány).
Egy adott koncepcióval már tavaly tavasszal el kellett kezdeni dolgozni. Vélhetően akkor a Renault, a tapasztalataira, elméleteire alapozva megadta a motor és a kiegészítő egységek hűtésigényét. A csapatok ez alapján terveztek. Ha ebbe valami hiba csúszott, valami több hűtést igényel a tervezéskor figyelembe vettnél, akkor ott alapvető koncepciót is kell váltani legrosszabb esetben. Nem lehet véletlen - ha igaz, amit itt írt valaki - hogy Newey hazarepült a tervező asztalához.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.30. 20:58

Lancelot írta: Ha neked az írásomból tényleg "csak" ennyi jött le, akkor nincs mit mondanom a témához többet!
(:k
Akkor meggondolom h lejött e más is (:v
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Button » 2014.01.30. 21:26

bertone írta:Érzésem szerint azért most nagyobb a baj annál, mint amit Newey a kisujjából kiráz. Alapvetően gond lehet a Renault egységével, hiszen a Toro Rosso is csak 45 kört tudott megtenni három nap alatt, amiből az egyikben egyet sem (nem tudom, mi volt a gondjuk, de ha két napra veszem a 45 kört, az is nagyon sovány).
Egy adott koncepcióval már tavaly tavasszal el kellett kezdeni dolgozni. Vélhetően akkor a Renault, a tapasztalataira, elméleteire alapozva megadta a motor és a kiegészítő egységek hűtésigényét. A csapatok ez alapján terveztek. Ha ebbe valami hiba csúszott, valami több hűtést igényel a tervezéskor figyelembe vettnél, akkor ott alapvető koncepciót is kell váltani legrosszabb esetben. Nem lehet véletlen - ha igaz, amit itt írt valaki - hogy Newey hazarepült a tervező asztalához.
majd ha az első 5 futam egyikén sem lesznek dobogón akkor kezdek reménykedni
addig (:u
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.01.30. 21:33

Button írta:
bertone írta:Érzésem szerint azért most nagyobb a baj annál, mint amit Newey a kisujjából kiráz. Alapvetően gond lehet a Renault egységével, hiszen a Toro Rosso is csak 45 kört tudott megtenni három nap alatt, amiből az egyikben egyet sem (nem tudom, mi volt a gondjuk, de ha két napra veszem a 45 kört, az is nagyon sovány).
Egy adott koncepcióval már tavaly tavasszal el kellett kezdeni dolgozni. Vélhetően akkor a Renault, a tapasztalataira, elméleteire alapozva megadta a motor és a kiegészítő egységek hűtésigényét. A csapatok ez alapján terveztek. Ha ebbe valami hiba csúszott, valami több hűtést igényel a tervezéskor figyelembe vettnél, akkor ott alapvető koncepciót is kell váltani legrosszabb esetben. Nem lehet véletlen - ha igaz, amit itt írt valaki - hogy Newey hazarepült a tervező asztalához.
majd ha az első 5 futam egyikén sem lesznek dobogón akkor kezdek reménykedni
addig (:u
Az RB a kivételes technikájának köszönheti a sorozatban 4 VB címét. Ha az idei szabályokhoz nem jól alkalmazkodtak akkor így jártak.
Természetesen a pályán vált a válnak vetve lenne jó őket legyőzni, de ez azér akár honnan is nézem technikai sport. A tervezői zsenialitások is versenyeznek egymással. (:o
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.01.30. 22:15

azért én még nem innék előre a medve bőrére...

nem féltem én Neweyt... simán megoldja ezt is, aztán mire a szezon feléhez érünk, már emlékezni sem fogunk arra, hogy problémájuk volt.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.01.31. 21:16



Szegény Ricciardót kinevették
:szom02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Verstappen
gokartos
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.01.02. 23:18
Mi vagy?: Alfons drukker

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Verstappen » 2014.02.01. 00:28

Spanyolhonban vagyunk. Sok meleget még egy teszt alatt sem fog kapni. (:c

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.01. 15:03

Redbull írta:

Szegény Ricciardót kinevették
:szom02
Fél év és nem röhögnek szerintem..

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.02.01. 15:06

Bandee írta:
Redbull írta:

Szegény Ricciardót kinevették
:szom02
Fél év és nem röhögnek szerintem..
akkor már fütyülni fognak...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.01. 16:30

Redbull írta: Az RB a kivételes technikájának köszönheti a sorozatban 4 VB címét. Ha az idei szabályokhoz nem jól alkalmazkodtak akkor így jártak.
Természetesen a pályán vált a válnak vetve lenne jó őket legyőzni, de ez azér akár honnan is nézem technikai sport. A tervezői zsenialitások is versenyeznek egymással. (:o
Amiben eddig Newey szinte verhetetlennek tűnik.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.01. 16:32

Bandee írta: Fél év és nem röhögnek szerintem..
Nem kell annyi! 40 nap.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.02. 08:28

Lancelot írta: Amiben eddig Newey szinte verhetetlennek tűnik.
Ügyesen alkalmazkodott a szabályokhoz. És amit csak lehetett beáldozott az aero oltárán. Most vakvágányra futott, vagy mondhatni átesett a ló túloldalára.
Nekem az a steak késsel kivágott lyuk az autón azt jutatta eszembe hogy a Red most igazán bajban van. És kicsit tanácstalanok. Mindennek tetejében még a Renault se készűlt el időben.
Bármi is volt az elmúlt 4 évben, idén nem tennék rá nagy összeget hogy az RB is a címért fog harcolni.

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2014.02.02. 09:29

t-oom írta:azért én még nem innék előre a medve bőrére...

nem féltem én Neweyt... simán megoldja ezt is, aztán mire a szezon feléhez érünk, már emlékezni sem fogunk arra, hogy problémájuk volt.
Itt emlékezzünk meg a McLaren Mercedes MP4-18-ról....
McLaren fan since 1998 - Never Settle

bertone

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.02. 11:55

SilverToM írta:
t-oom írta:azért én még nem innék előre a medve bőrére...

nem féltem én Neweyt... simán megoldja ezt is, aztán mire a szezon feléhez érünk, már emlékezni sem fogunk arra, hogy problémájuk volt.
Itt emlékezzünk meg a McLaren Mercedes MP4-18-ról....
Így van. Newey egy zseni, de nem mindentudó és nem mindenható. Ő is csak emberből van, tévedhet, sőt, hibázhat is.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.02. 13:53

Volt már szerényebb évkezdetük, de Monza után mindig bivalyerősek voltak Vettellel. Most ugye ott vannak a duplaszorzós futamok...

Sárki

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.02.03. 06:58

still írta:Volt már szerényebb évkezdetük, de Monza után mindig bivalyerősek voltak Vettellel. Most ugye ott vannak a duplaszorzós futamok...
Addig életben kell tartaniuk az esélyeiket, ami gyorsan elúszhat ha nem tudnak végigmenni az első x futamon. De messze még a szezonkezdés, egyelőre még nem érdemes ezeken elmélkedni. Szvbsz ha Bahreinben is rosszul alakulnak a dolgaik, max. akkor lesz mire koccintani.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.03. 09:15

Sárki írta:
still írta:Volt már szerényebb évkezdetük, de Monza után mindig bivalyerősek voltak Vettellel. Most ugye ott vannak a duplaszorzós futamok...
Addig életben kell tartaniuk az esélyeiket, ami gyorsan elúszhat ha nem tudnak végigmenni az első x futamon. De messze még a szezonkezdés, egyelőre még nem érdemes ezeken elmélkedni. Szvbsz ha Bahreinben is rosszul alakulnak a dolgaik, max. akkor lesz mire koccintani.
Gratulálok,ez ám a fairplay (:taps (:taps (:taps

bertone

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.03. 10:00

Bandee írta:
Sárki írta: Addig életben kell tartaniuk az esélyeiket, ami gyorsan elúszhat ha nem tudnak végigmenni az első x futamon. De messze még a szezonkezdés, egyelőre még nem érdemes ezeken elmélkedni. Szvbsz ha Bahreinben is rosszul alakulnak a dolgaik, max. akkor lesz mire koccintani.
Gratulálok,ez ám a fairplay (:taps (:taps (:taps
Akartam mondani ...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.02.03. 10:08

bertone írta:Akartam mondani ...
Értem én, hogy utáljuk fingerboyt de ez olyan, mintha a ringben egy törött kezű és egy egészséges küzdene. Vajon azt hányan néznék?

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Red Bull RB10 - a formabontó formatartó?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.03. 10:39

Bandee írta:
Értem én, hogy utáljuk fingerboyt de ez olyan, mintha a ringben egy törött kezű és egy egészséges küzdene. Vajon azt hányan néznék?
Mondjuk azt se jó nézni mikor egy nehézsúlyú kiáll egy pehelysúlyú ellen. (:n
De ez autósport kérem alássan. Tavaly 20 autót terveztek meg szarul és csak 2-őt jól. Idén lehet egy kicsit több lesz a jól megépített és kevesebb a rosszul megbütykölt.
Én nem fogok örvendezni ha a Red bukdácsolni fog az idén, de nem is fogom őket megsiratni.

Lezárt