A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Minden nyitott kérdésre választ kapunk december 01-én délután

1 Max Verstappen behúzza a VB 3. helyet
3
18%
2 Charles Leclerc szerzi meg a VB 3. helyezést
2
12%
3 Sebastian Vettel a pontversenyben megelőzi fiatal csapattársát
0
0 szavazat
4 Carlos Sainznak meg lesz a VB 6. helyezés
5
29%
5 Alexander Albon húzza be a VB 6. helyezést
1
6%
6 A Toro Rosso megelőzi a Renaultot
2
12%
7 Az Alfa Romeo megelőzi a Racing Pointot
0
0 szavazat
8 Lesz SC
1
6%
9 több motor is megadja magát
3
18%
 
Szavazatok száma: 17

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.01. 19:00

Leclercet kizárták?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.12.01. 19:25

Redbull írta:
2019.12.01. 19:00
Leclercet kizárták?
nem, csak 50.000 dolláros bírságot kapott a csapat.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.01. 19:32

Euro?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2019.12.01. 19:34

Jadrina írta:
2019.12.01. 17:09
Sánta Gepárd írta:
2019.12.01. 17:01

Ki lett?
ű(Már nem is figyeltem...)
Hulkenberg.
Szépségflastrom?

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.01. 19:37

Ez a minimum, hogy ☀️ versenyző címet szerzett.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.12.01. 20:29

Redbull írta:
2019.12.01. 19:32
Euro?
Dollárt írtak a cikkben. De átszámítva 45 379,66 euró (:v
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.01. 22:33

Kép
(:j
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.01. 22:38

Kép
A Ferrari csapat is elkészítette az idei utolsó csoportképet.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.02. 13:37

Kép
A leggyorsabb boxkiállások.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.02. 13:39


Ez egy szép gesztus a csapattól.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.02. 13:51

Kép

Nagyon szép eredmény a 4. hely amit elért a McLaren. A Hondás években (20115 - 2017) 133 pontot gyűjtöttek összesen, tehát ebből a szemszögből szinte csodálatos a fejlődés, és az is. Ismerve a McLaren öt éves fejlesztési stratégiáját (2019 - 2023) a következő évben meg kell közelíteni vagy el kellene érni 200 pontos álomhatárt, és amikor úgy jön ki a lépés néhány dobogót szerezni, hogy az élcsapatok azt mondhassák: - oóó a Mclarenre oda kell figyelni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.12.02. 20:16

Redbull írta:
2019.12.02. 13:51

Nagyon szép eredmény a 4. hely amit elért a McLaren. A Hondás években (20115 - 2017) 133 pontot gyűjtöttek összesen, tehát ebből a szemszögből szinte csodálatos a fejlődés, ...
A Red Bull egy év alatt 417 pontot gyűjtött a Hondával... Vagyis egy év alatt 3 x-nál is többet, mint ők 3 év alatt összesen. Csak úgy megjegyeztem. (:n
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.02. 21:21

Lancelot írta:
2019.12.02. 20:16
Redbull írta:
2019.12.02. 13:51

Nagyon szép eredmény a 4. hely amit elért a McLaren. A Hondás években (20115 - 2017) 133 pontot gyűjtöttek összesen, tehát ebből a szemszögből szinte csodálatos a fejlődés, ...
A Red Bull egy év alatt 417 pontot gyűjtött a Hondával... Vagyis egy év alatt 3 x-nál is többet, mint ők 3 év alatt összesen. Csak úgy megjegyeztem. (:n
Nem mintha számítana, de hibás a számításod.
A Hondát felejtsd el, azt a motort amit a McLaren kapott nem 3 évig, de 3 futam után dobta volna a RedBull.
Én a McLaren saját fejlődését fejtegettem, ezért sem értem hogy jött ide a RedBull.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.03. 10:34

Kép

Akkor tehát minden eldőlt. Ebből az évből már csak a kétnapos teszt, az FIA díjátadó gála van hátra.
Nincs mit tenni az év végi ünnepekre készülődés közepette figyeljük a csurranó cseppenő hírmorzsákat. Ki hova tart kit kivel hoztak hírbe, stb. Hiányozni fognak a futamok, de sebaj én biatlonnal és jégkoronggal, no meg egy kis síugrással pótolom (mármint nézem).
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.12.03. 10:56

Redbull írta:
2019.12.03. 10:34
Kép

Akkor tehát minden eldőlt. Ebből az évből már csak a kétnapos teszt, az FIA díjátadó gála van hátra.
Nincs mit tenni az év végi ünnepekre készülődés közepette figyeljük a csurranó cseppenő hírmorzsákat. Ki hova tart kit kivel hoztak hírbe, stb. Hiányozni fognak a futamok, de sebaj én biatlonnal és jégkoronggal, no meg egy kis síugrással pótolom (mármint nézem).
:mosoly:
Azért az durva, hogy Gasly gyakorlatilag a teljes futamot EGY kemény keveréken teljesítette és ahhoz képest nem ment annyira szar időket.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.12.03. 13:35

Redbull írta:
2019.12.02. 21:21
Lancelot írta:
2019.12.02. 20:16


A Red Bull egy év alatt 417 pontot gyűjtött a Hondával... Vagyis egy év alatt 3 x-nál is többet, mint ők 3 év alatt összesen. Csak úgy megjegyeztem. (:n
Nem mintha számítana, de hibás a számításod.
A Hondát felejtsd el, azt a motort amit a McLaren kapott nem 3 évig, de 3 futam után dobta volna a RedBull.
Én a McLaren saját fejlődését fejtegettem, ezért sem értem hogy jött ide a RedBull.
Miért is? Te hoztad fel a McLaren hondás éveit, amikor 3 év alatt összesen szereztek 113 pontot. A Red Bull pedig - amelyik idéntől megy Honda motorral - egy év alatt több, mint háromszorosát. Az összevetést tehát te adtad meg. A Honda motor teljesítménye tehát az, ami a két csapat esetében összevethető. Még mielőtt azzal jönnél: én is tudom, hogy a Red Bullnál ott van Newey, a McLarennek pedig nincs olyanja. :mosoly:

Soha nem fogjuk megtudni, hogy mi volt a McLarennél, az utolsó Hondás éra bukdácsolásának az oka. De hogy nem csak a motor az tuti. Megkockáztatom, hogy ha jobb lett volna az együttműködésük a Hondával - és Alonso pl. nem kritizálta volna folyton a motorszállítót - akkor lehet, velük is jobb eredményeket értek volna el. Tény és való, a Red Bull szinte azonnal hadra tudta fogni a Hondát. Már tavaly a fiókcsapat, Toro Rosso is jobban, mint a McLaren. Én tehát egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy a McLarenen bukott meg alapvetően a közös projekt. Ezzel pedig saját magát is leásta a mélybe a McLaren és onnan csak kínkeservvel fog kijönni. Egy ilyen tradíciójú csapatnál a vb. 4. hely szerintem nem egy ünnepelendő teljesítmény.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A száguldó cirkusz utolsó előadása - Abu-Dhabi nagydíj.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.12.03. 14:34

Lancelot írta:
2019.12.03. 13:35
Redbull írta:
2019.12.02. 21:21

Nem mintha számítana, de hibás a számításod.
A Hondát felejtsd el, azt a motort amit a McLaren kapott nem 3 évig, de 3 futam után dobta volna a RedBull.
Én a McLaren saját fejlődését fejtegettem, ezért sem értem hogy jött ide a RedBull.
Miért is? Te hoztad fel a McLaren hondás éveit, amikor 3 év alatt összesen szereztek 113 pontot. A Red Bull pedig - amelyik idéntől megy Honda motorral - egy év alatt több, mint háromszorosát. Az összevetést tehát te adtad meg. A Honda motor teljesítménye tehát az, ami a két csapat esetében összevethető. Még mielőtt azzal jönnél: én is tudom, hogy a Red Bullnál ott van Newey, a McLarennek pedig nincs olyanja. :mosoly:

Soha nem fogjuk megtudni, hogy mi volt a McLarennél, az utolsó Hondás éra bukdácsolásának az oka. De hogy nem csak a motor az tuti. Megkockáztatom, hogy ha jobb lett volna az együttműködésük a Hondával - és Alonso pl. nem kritizálta volna folyton a motorszállítót - akkor lehet, velük is jobb eredményeket értek volna el. Tény és való, a Red Bull szinte azonnal hadra tudta fogni a Hondát. Már tavaly a fiókcsapat, Toro Rosso is jobban, mint a McLaren. Én tehát egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy a McLarenen bukott meg alapvetően a közös projekt. Ezzel pedig saját magát is leásta a mélybe a McLaren és onnan csak kínkeservvel fog kijönni. Egy ilyen tradíciójú csapatnál a vb. 4. hely szerintem nem egy ünnepelendő teljesítmény.
2017
Torro a 7. helyen végzett a Renault motorral (53 pont)
McLaren 9. a Honda motorral (30 pont)

2018
Torro 9. helyen a Honda motorral (33 pont)
McLaren 6. helyen a Renault motorral (62 pont)

Ez talán elég is hogy megcáfoljam az állításaidat a csodás Honda motor legendájáról. Egy dolgot sokszor elfelejt itt mindenki, a zsetonrendszer végeztével a motorok nagyon közel kerültek egymáshoz a teljesítményt illetően. Legfőbb különbség a karosszéria (mechanikai tapadás és az áramlás). Alonsora fogni a Honda távozásának legfőbb okát na ez még egy blőd dolog, nem is tudom honnan vetted. A Honda - McLaren projekt akár működhetett volna, de tett mind a két fél róla, hogy ne így legyen. Kezdetekben a japánok voltak abszolúte felkészületlenek, aztán a McLaren készített pocsék karosszériát. Nem fejtegetem ez a topic nem erre való. A kilábalás egy mély gödörből időt vesz igénybe. Láthatod, 2017-ben a McLaren az utolsó előtti dicstelen helyen kullogott, most azért már tisztességesebb az idei teljesítményük.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt