2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Ki nyeri a várva várt szezonnyitót?

A szavazás 2014.03.15. 21:12-kor befejeződött.

Vettel
2
5%
Ricciardo
0
0 szavazat
Hamilton
8
20%
Rosberg
4
10%
Alonso
7
17%
Räikkönen
7
17%
Button
3
7%
Magnussen
3
7%
Massa
5
12%
Bottas
1
2%
Grosjean
0
0 szavazat
Maldonado
0
0 szavazat
Hülkenberg
1
2%
Pérez
0
0 szavazat
Sutil
0
0 szavazat
Gutiérrez
0
0 szavazat
Vergne
0
0 szavazat
Kvyat
0
0 szavazat
Más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 41

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.16. 09:13

vollebak írta:Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ledöbbentem a hozzáállásotokon. Elmehettek mind a fenébe, komolyan.

Ne nézzétek akkor, szánalmas ez a nyávogás, amit levágtok.
Ugye most viccelsz? Vagy a Rosberg-győzelem örömétől elhomályosult a látásod? :szom03

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.16. 09:13

Egyetlen egy pozitívuma a versenynek, hogy Raikkönen ráért átgondoltan játszani a kormányon a gombokkal.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.16. 09:13

carlos78 írta:
KisVadász írta:Tekintsünk el a versenytől, mert ezt nem nevezném annak.
Viszont azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy az újoncnevelő program a McLarennél működik a leghatékonyabban... :)
az lehet, de ahol Bottasok, Magnussenek, meg Ricciardok előre kerülhetnek, ott nem a nyers tempó és versenyszellem dominál, hanem a parancsvégrehajtás és az autó.
én nem vagyok elájulva egyiktől sem.
A kiemelt résszel ma csak Bottasnál találkoztam.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.03.16. 09:14

Nézzünk a boxutca online-t, Wéber ennyit írt fel magának futam közben "Unalmas". :D

Sárki

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.03.16. 09:14

Alghar írta:Egyelőre a dühtől nem látok, tehát a "versenyzők" ( (:u )teljesítményéről csak később írnék, ha megnyugodtam.

Ahogy korábban írtam: a Formula 1 halott. A döntéshozók kinyírták. Jelenleg nem látom, mivel lehetne újra versenyt hozni a pályákra. Minden be van szabályozva, a pilóták gombokat nyomogatnak, amire a vezérlés egy előre megírt programot léptet életbe. A benzin mennyisége adott, így gondolom a benzintankoké is, ezzel sem lehet nagyon variálni. Váltók, kinetikus- és hőenergiarendszer előre programozva. Mondjátok meg nekem, aki nem igazán ért a technikához: hogyan lehet ebből versenyt csinálni?
A pilóták önállósága megszűnt. A DRS-előzések izgalmasabbak voltak, mint ezek a kikerülések. Egymáshoz egy másodpercen belül lévő autók nem támadnak, mert spórolni kell.

Egyvalami bebizonyosodott: a szabályalkotóknál mindig van lejjebb

(:s (:s (:s
A szabályrendszerrel lehetne max. Minden 20. körben kiosztják a futam harmadáért járó pontot. Akkor talán lenne verseny...

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.16. 09:14

zola írta:Egyetlen egy pozitívuma a versenynek, hogy Raikkönen ráért átgondoltan játszani a kormányon a gombokkal.
Akkor azért fékezte el magát ötpercenként? (:v (:v (:v

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.16. 09:15

Alghar írta:Egyelőre a dühtől nem látok, tehát a "versenyzők" ( (:u )teljesítményéről csak később írnék, ha megnyugodtam.

Ahogy korábban írtam: a Formula 1 halott. A döntéshozók kinyírták. Jelenleg nem látom, mivel lehetne újra versenyt hozni a pályákra. Minden be van szabályozva, a pilóták gombokat nyomogatnak, amire a vezérlés egy előre megírt programot léptet életbe. A benzin mennyisége adott, így gondolom a benzintankoké is, ezzel sem lehet nagyon variálni. Váltók, kinetikus- és hőenergiarendszer előre programozva. Mondjátok meg nekem, aki nem igazán ért a technikához: hogyan lehet ebből versenyt csinálni?
A pilóták önállósága megszűnt. A DRS-előzések izgalmasabbak voltak, mint ezek a kikerülések. Egymáshoz egy másodpercen belül lévő autók nem támadnak, mert spórolni kell.

Egyvalami bebizonyosodott: a szabályalkotóknál mindig van lejjebb

(:s (:s (:s
Az elsőtől az utolsó szóig. az előbb 2 cigit szívtam el zsinórban úgy szétvet az ideg.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.16. 09:15

Alghar írta:Mondjátok meg nekem, aki nem igazán ért a technikához: hogyan lehet ebből versenyt csinálni?
ahhoz én sem értek, de szerintem ki kéne dobni a kormány helyéről azt a computert, és betenni egy fakormányt, a pilótákról leszedném az overallt, kapnának egy repülős bőrkabátot kesztyűvel, szemüveggel és bőrsapkával. ez lenne az alap. se rádiókapcsolat, se teljesítményprogramok, semmi.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2014.03.16. 09:16

Röviden egyelőre ennyit: ez egy nagy rakás híg fos, nem F1.

Most elmegyek bevásárolni, lenyugszom és utána talán bővebben és némmiképp objektíven is tudom értékelni a látottakat.

Sárki

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.03.16. 09:16

Összefoglalva: az autók rusnyák, a szabályok szarok, a hangok okádékok, a pilóták nem versenyeznek, az akciók mesterkéltek és csak taktikai elengedések. Ha ez nem változik, nem sokáig fogom ezt a szart nézni...

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.03.16. 09:16

Bah, és én még azt hittem nem lehet unalmasabb a forma1, mint eddig.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.16. 09:16

Alghar írta:Egyelőre a dühtől nem látok, tehát a "versenyzők" ( (:u )teljesítményéről csak később írnék, ha megnyugodtam.

Ahogy korábban írtam: a Formula 1 halott. A döntéshozók kinyírták. Jelenleg nem látom, mivel lehetne újra versenyt hozni a pályákra. Minden be van szabályozva, a pilóták gombokat nyomogatnak, amire a vezérlés egy előre megírt programot léptet életbe. A benzin mennyisége adott, így gondolom a benzintankoké is, ezzel sem lehet nagyon variálni. Váltók, kinetikus- és hőenergiarendszer előre programozva. Mondjátok meg nekem, aki nem igazán ért a technikához: hogyan lehet ebből versenyt csinálni?
A pilóták önállósága megszűnt. A DRS-előzések izgalmasabbak voltak, mint ezek a kikerülések. Egymáshoz egy másodpercen belül lévő autók nem támadnak, mert spórolni kell.

Egyvalami bebizonyosodott: a szabályalkotóknál mindig van lejjebb

(:s (:s (:s
Behozzák a szabályt, hogy lehet tankolni. És máris meg van oldva minden.
Montezulunak igaza volt most kivételesen a taxisofőrös nyilatkozatával.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.16. 09:17

Magic írta: Az elsőtől az utolsó szóig. az előbb 2 cigit szívtam el zsinórban úgy szétvet az ideg.
Én a harmadikat szívom zsinórban (:i

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.16. 09:17

carlos78 írta:
Alghar írta:Mondjátok meg nekem, aki nem igazán ért a technikához: hogyan lehet ebből versenyt csinálni?
ahhoz én sem értek, de szerintem ki kéne dobni a kormány helyéről azt a computert, és betenni egy fakormányt, a pilótákról leszedném az overallt, kapnának egy repülős bőrkabátot kesztyűvel, szemüveggel és bőrsapkával. ez lenne az alap. se rádiókapcsolat, se teljesítményprogramok, semmi.
(:j (:j (:j

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.16. 09:18

zola írta: Behozzák a szabályt, hogy lehet tankolni. És máris meg van oldva minden.
Azért egy ilyen szériában az sem megy csak úgy hipp-hopp...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.16. 09:18

carlos78 írta:
Alghar írta:Mondjátok meg nekem, aki nem igazán ért a technikához: hogyan lehet ebből versenyt csinálni?
ahhoz én sem értek, de szerintem ki kéne dobni a kormány helyéről azt a computert, és betenni egy fakormányt, a pilótákról leszedném az overallt, kapnának egy repülős bőrkabátot kesztyűvel, szemüveggel és bőrsapkával. ez lenne az alap. se rádiókapcsolat, se teljesítményprogramok, semmi.
Dupla energia visszanyerés, szabályozott üa. mennyiség, szabályozott átfolyás stb.. Nem is lehet jó

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.16. 09:20

Alghar írta:
vollebak írta:Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ledöbbentem a hozzáállásotokon. Elmehettek mind a fenébe, komolyan.

Ne nézzétek akkor, szánalmas ez a nyávogás, amit levágtok.
Ugye most viccelsz? Vagy a Rosberg-győzelem örömétől elhomályosult a látásod? :szom03
Nem... csak nem az fogadta itt amit várt, azaz Rosberg meg se lett említve szinte.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.16. 09:22

zola írta:
Nem... csak nem az fogadta itt amit várt, azaz Rosberg meg se lett említve szinte.
Nem meglepő...képernyőn sem volt vagy 20 percig. De erről nem ő tehet.

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.03.16. 09:22

Ori F1 írta:Meglepően sima verseny volt.
A Mercedes úgy látszik favorit lesz idén.
A Red Bull előtt le a kalappal,nem gondoltam volna hogy dobogó közelben lesznek.
Ricciardo sokkal jobb ezen a pályán,mint Webber valaha is volt.
Magnussenél pedig fantasztikus debütálás :mosoly:
Ferrarinál hiányérzetem van.
- Favorit = unalomba fullasztja a VB harcot
- Magnussen, nem volt semmi extra, jól ment, nem remegett, de ennyi. Kell még egy kis idő, mire meg tudjuk ítélni. Vezetni tud (a mai huszonéves kölykök mind tudnak), más meg nem derült ki.
- Ferrari egy kalap szar, Kimi meg még rátett erre egy lapáttal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LyBaanbck 2014.03.16. 09:23-kor.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.16. 09:23

Alghar írta:
zola írta: Behozzák a szabályt, hogy lehet tankolni. És máris meg van oldva minden.
Azért egy ilyen szériában az sem megy csak úgy hipp-hopp...
Mért, szerinted verseny előtt hogy tankolják fel az autókat? Belehegesztik a már előre feltöltött tartályt? Ha behoznák most, hogy lehet tankolni, a 3. futamon már mehetne is élesben.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.16. 09:25

Sárki írta:
vollebak írta:Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ledöbbentem a hozzáállásotokon. Elmehettek mind a fenébe, komolyan.

Ne nézzétek akkor, szánalmas ez a nyávogás, amit levágtok.
Hát kurvára hiteles ez így a Rosberg győzelemmel a háttérben :D
Kapufa, tavaly a Vettel-henger miatti rinyálás közepette ugyanezt írtam, emlékeim szerint Bandee-nak, hogy én mindig szeretni fogom ezt a sportot, mert rajongója vagyok, nem fogyasztója.

Ti meg komolyan úgy viselkedtek, mint valami egyszeri kocanéző.

1) Ha valamit megtanultunk, az az, hogy Ausztrália mennyire nem tükröz valós viszonyokat. Tavaly Räikkönen uralta az évet? 2012-ben Button uralta az évet? Az látszik, hogy a Mercedesnek nagyon erős a csomagja. De a két versenyzőjük egyrészt egymástól vehet el pontokat, másrészt a Red Bull kurva erős mégiscsak, ha két autójuk fog futni, akármi lehet. Plusz jelenleg a McLaren vezeti a csapatvébét, tehát ők sem szarral gurigáznak

2) Az is látszik, hogy vagy nem láttátok még utólag sem az előző turbóérát, vagy ha láttátok, már elfelejtettétek. Mégis, mire számítottatok üzemanyaglimittel és brutális motorokkal? Ez magyarra lefordítva SPÓROLÁS! Benzinnel és gumival is. A nyolcvanas években DETTO ugyanez volt! 1986-ban Prost három futamot nyert úgy, hogy átgurult csak a célvonalon üres tankkal, a német futamon meg nagyjából 200 méterrel számolta el. 1985 Imolában Mansell nyafogott elhírhedten a spórolás miatt - szóval, még egyszer kérdezem, ennek tudatában mi a pitlákot vártatok?

Button managelte a csomagot az első két etapban, aztán az utolsó stintben begyújtotta a rakétákat és fogta be a Ricciardóékat, a leggyorsabb volt a pályán. Ez TIPIKUSAN jellemző volt a régi turbókor menőire, Prostra, Piquet-re és Laudára. A hatvanas, hetvenes évekre pedig méginkább. Ez lesz, készüljetek fel rá. A F1-nek nagyon is szerves része volt MINDIG ez a fajta versenystratégia, csak a közelmúlt ezt elfelejtette veletek.

Aki padlógázas őrületet akar nézni, az nézzen amerikai sorozatokat meg drag racinget. De tényleg csak azt látom, hogy megszoktátok a késő kilencvenes évektől datálódó F1-et. Pedig éppen az volt, ami szöges ellentétben állt a sport hagyományaival és EZ, ami most van, sokkal F1-ebb, mint bármi, ami az elmúlt 20 évben volt. Nem tetszik? Pech, akkor a hagyományos, igazi F1 nem nektek való, ez van.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Sárki

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.03.16. 09:26

Ott baszták el, hogy 100kg-ot lehet csak használni és mindenki retteg, hogy elég lesz e a benya, ha feljebb lövik a sebességet. Ez az év félő hogy ilyen lesz és nem látom ezek után be, hogy miért lenne valaha is ennél jobb. Mindig kitalálnak a faszfejek vmit, amivel az egészet tönkre vágják...

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.03.16. 09:31

vollebak írta: Hát kurvára hiteles ez így a Rosberg győzelemmel a háttérben :D

Kapufa, tavaly a Vettel-henger miatti rinyálás közepette ugyanezt írtam, emlékeim szerint Bandee-nak, hogy én mindig szeretni fogom ezt a sportot, mert rajongója vagyok, nem fogyasztója.

Ti meg komolyan úgy viselkedtek, mint valami egyszeri kocanéző.

1) Ha valamit megtanultunk, az az, hogy Ausztrália mennyire nem tükröz valós viszonyokat. Tavaly Räikkönen uralta az évet? 2012-ben Button uralta az évet? Az látszik, hogy a Mercedesnek nagyon erős a csomagja. De a két versenyzőjük egyrészt egymástól vehet el pontokat, másrészt a Red Bull kurva erős mégiscsak, ha két autójuk fog futni, akármi lehet. Plusz jelenleg a McLaren vezeti a csapatvébét, tehát ők sem szarral gurigáznak

2) Az is látszik, hogy vagy nem láttátok még utólag sem az előző turbóérát, vagy ha láttátok, már elfelejtettétek. Mégis, mire számítottatok üzemanyaglimittel és brutális motorokkal? Ez magyarra lefordítva SPÓROLÁS! Benzinnel és gumival is. A nyolcvanas években DETTO ugyanez volt! 1986-ban Prost három futamot nyert úgy, hogy átgurult csak a célvonalon üres tankkal, a német futamon meg nagyjából 200 méterrel számolta el. 1985 Imolában Mansell nyafogott elhírhedten a spórolás miatt - szóval, még egyszer kérdezem, ennek tudatában mi a pitlákot vártatok?

Button managelte a csomagot az első két etapban, aztán az utolsó stintben begyújtotta a rakétákat és fogta be a Ricciardóékat, a leggyorsabb volt a pályán. Ez TIPIKUSAN jellemző volt a régi turbókor menőire, Prostra, Piquet-re és Laudára. A hatvanas, hetvenes évekre pedig méginkább. Ez lesz, készüljetek fel rá. A F1-nek nagyon is szerves része volt MINDIG ez a fajta versenystratégia, csak a közelmúlt ezt elfelejtette veletek.

Aki padlógázas őrületet akar nézni, az nézzen amerikai sorozatokat meg drag racinget. De tényleg csak azt látom, hogy megszoktátok a késő kilencvenes évektől datálódó F1-et. Pedig éppen az volt, ami szöges ellentétben állt a sport hagyományaival és EZ, ami most van, sokkal F1-ebb, mint bármi, ami az elmúlt 20 évben volt. Nem tetszik? Pech, akkor a hagyományos, igazi F1 nem nektek való, ez van.
Ezek szerint Te feltétel nélküli rajongója vagy. Nincs ezzel gond, de én kicsit jobban szeretem ha nem ki jobb taktikus játék megy, mert akkor amerikai focit nézek.
Másik, meg jó, hogy ne menjünk az anyánkba, mert nekünk ez nem teljesen jön be.

A Buttonos dologgal egyetértek, Magnussen a király, de alig tűnik fel bárkinek is, hogy Button nagyon durván odatette magát a futamon.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.16. 09:32

Érdekes, hogy a szarabb F1-el még a live timingot is elszabták. (:u

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.16. 09:33

vollebak írta:
Kapufa, tavaly a Vettel-henger miatti rinyálás közepette ugyanezt írtam, emlékeim szerint Bandee-nak, hogy én mindig szeretni fogom ezt a sportot, mert rajongója vagyok, nem fogyasztója.

Ti meg komolyan úgy viselkedtek, mint valami egyszeri kocanéző.

1) Ha valamit megtanultunk, az az, hogy Ausztrália mennyire nem tükröz valós viszonyokat. Tavaly Räikkönen uralta az évet? 2012-ben Button uralta az évet? Az látszik, hogy a Mercedesnek nagyon erős a csomagja. De a két versenyzőjük egyrészt egymástól vehet el pontokat, másrészt a Red Bull kurva erős mégiscsak, ha két autójuk fog futni, akármi lehet. Plusz jelenleg a McLaren vezeti a csapatvébét, tehát ők sem szarral gurigáznak

2) Az is látszik, hogy vagy nem láttátok még utólag sem az előző turbóérát, vagy ha láttátok, már elfelejtettétek. Mégis, mire számítottatok üzemanyaglimittel és brutális motorokkal? Ez magyarra lefordítva SPÓROLÁS! Benzinnel és gumival is. A nyolcvanas években DETTO ugyanez volt! 1986-ban Prost három futamot nyert úgy, hogy átgurult csak a célvonalon üres tankkal, a német futamon meg nagyjából 200 méterrel számolta el. 1985 Imolában Mansell nyafogott elhírhedten a spórolás miatt - szóval, még egyszer kérdezem, ennek tudatában mi a pitlákot vártatok?

Button managelte a csomagot az első két etapban, aztán az utolsó stintben begyújtotta a rakétákat és fogta be a Ricciardóékat, a leggyorsabb volt a pályán. Ez TIPIKUSAN jellemző volt a régi turbókor menőire, Prostra, Piquet-re és Laudára. A hatvanas, hetvenes évekre pedig méginkább. Ez lesz, készüljetek fel rá. A F1-nek nagyon is szerves része volt MINDIG ez a fajta versenystratégia, csak a közelmúlt ezt elfelejtette veletek.

Aki padlógázas őrületet akar nézni, az nézzen amerikai sorozatokat meg drag racinget. De tényleg csak azt látom, hogy megszoktátok a késő kilencvenes évektől datálódó F1-et. Pedig éppen az volt, ami szöges ellentétben állt a sport hagyományaival és EZ, ami most van, sokkal F1-ebb, mint bármi, ami az elmúlt 20 évben volt. Nem tetszik? Pech, akkor a hagyományos, igazi F1 nem nektek való, ez van.
Jah hát ha ilyen hagyományosak vagyunk, akkor inkább lovagoljunk. Nah az hagyomány.
Amúgy nagyon szeretem, mikor megmondják önhatalmúlag, milyen is az igazi F1, meg hogy mi való valakinek...

Lezárt