2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Ki nyeri a várva várt szezonnyitót?

A szavazás 2014.03.15. 21:12-kor befejeződött.

Vettel
2
5%
Ricciardo
0
0 szavazat
Hamilton
8
20%
Rosberg
4
10%
Alonso
7
17%
Räikkönen
7
17%
Button
3
7%
Magnussen
3
7%
Massa
5
12%
Bottas
1
2%
Grosjean
0
0 szavazat
Maldonado
0
0 szavazat
Hülkenberg
1
2%
Pérez
0
0 szavazat
Sutil
0
0 szavazat
Gutiérrez
0
0 szavazat
Vergne
0
0 szavazat
Kvyat
0
0 szavazat
Más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 41

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.19. 19:00

Egy biztos, sok érdekességet / meglepetést már nem tartogatott volna a V8 éra, ha még folytatódik x éven át.
Évtizedenként egyszer mindenképpen föl kell forgatni a szabályrendszert átfogó módon, én is csatlakozom Prof.-hoz abban a tekintetben, hogy ez az F1 számomra legnagyobb vonzereje, mármint hogy 6-8-10 évente gyökeresen megújul.

Előzés meg ez előtt 15-20 évvel se nagyon volt. Ja de, ha mondjuk egy élcsapat a rajtrács végéről végigelőzgette a futamon a fényévekkel lassabb Minardikat, Fortikat, Colonikat. Szóval srácok, olyanokat hiányoltok ami sosem volt jellemző az F1-re. :D

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.03.19. 19:15

vollebak írta:Lancelottal például sokszor és régóta aprítjuk egymást, de amint a segítségét kértem egy szakmájába vágó kérdésben, azonnal ott termett és készségesen válaszolt, minden fórumos sallangtól mentesen. Szóval ne ítélj "külsőségek" alapján, tényleg. Jó hely ez, majd meglátod :mosoly:
Kép
Kép

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2014.03.19. 19:16

trutya írta:
keF1r írta: Mivel nem olvastam el minden hozzászólást, ezért érdemben nem tudok nyilatkozni, hogy más irta e, de én most nyugodt szivvel leirom nagybetűkkel...

AKINEK EZ A JELENLEGI F1 TETSZIK AZ FASZ (:i de amugy magánügye...

Egészen egyszerüen nézhetetlen...legalábbis én nem fogom, és ezen keresztül forumozni sem, mert nincs miről...
Akinek benzin, gumi, motor meg váltó takarékoskodás kell autóverseny helyett az nézzen már tükörbe...
akkor ne nézd, és ne ríj itt mint egy fürdőskurva. legalább több nyugtunk lesz.
én meg vállalom, hogy fasz vagyok, és várok még néhány futamot, mielőtt ítéletet mondok, hogy ez egy nézhetetlen szar.
Ebből annyi áll, hogy FASZ vagy... (:i
Több hónapja nem irtam, nem is olvastam és gondolom igy lesz ez ezután is.
Akkor ki sirdogál itt mint a fürdős kurva? :pf02

Egyébként kezdjetek aláirást gyüjteni, hogy az utolsó futam 20X-os szorzóval menjen, mert különben szemöldök az életben nem lesz többet bajnok (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.19. 19:54

keF1r írta:szemöldök
:lol:

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.19. 19:58

Látom Kefir kicsit ideges :D

Szerk.: látom, nem bírod ki a politika nélkül. Következőnél mehetsz pihizni - admin
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára admin 2014.03.19. 21:09-kor.
Ok: Politika
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.19. 21:01

szerk - admin

Kefír Mester hol a pitlákban vagy? Hiányzol a csapatból. Őszintén mi is csak a szart kavargatjuk, ki mennyire ér rá..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára admin 2014.03.19. 21:10-kor.
Ok: .

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.19. 22:27

maTTeus írta:Szerintem az akciókért még reménykedhetünk, talán tényleg elhamarkodtuk, de az autók hangja, a kinézete és a hülye szabályok négy-öt futam múlva sem lesz jobbak. Egyébként valamilyen szinten érthető, ki(k)nek a szurkolói védik ill támadják az új érát (egy-két kivétellel). Eddig minden a gyorsaság és a keménység kré épült, így annak termett több babér, aki az autójából az utolsó fél századot is ki tudta passzírozni. Most viszont inkább a gondolkodó, megfontolt pilóták kerülnek előtérbe. Ugyan nem láttam őket versenyezni, de ahogy leírtátok korábban számomra az jött le, hogy Prost volt az, aki ésszel versenyzett, Senna pedig a bevállalós padlóig típusú pilóta volt. Eddig inkább a Senna-típusú pilótáknak kedveztek a szabályok, most pedig a Prostok kerülhetnek előnybe. Mindkettőnek megvan a maga szépsége, és hátránya is. Épp ezért kellene az arany középutat megtalálni. Sokkal nagyobb lehetőségeket kell hagyni a csapatoknak, hogy maguk dönthessenek dolgokról. Például annyi benzin, amennyit akarnak, lehet tankolni is, de úgy sakkozni, hogy körülbelül hasonló helyzetben legyen az, aki spórolgat, kevesebbszer áll ki, mint az, aki inkább nyomja neki vállalva ezzel a plusz tankolásokat. A gumiknál ugyan így. Mennyire izgalmas lenne, hogy éppen melyik stílus melyik pályán dominál, lenne küzdés, versenyzés, és okos, spórolós verseny is pilótától, autótól, pályától függően.
látom, Te nem olvastad el FP írását... olyan sosem volt, hogy nem voltak szabályok... hogy nem volt limit...

számomra újdonság volt, hogy a 900-as évek elején rendezett versenyen is már limitálva volt az üzemanyag felhasználás. szóval, olyan sosem volt, hogy csak vegyél részt, azt azt csinálsz, amit akarsz...!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.19. 22:29

Bandee írta:
Nigel írta: Az hogy már 79'ben is ugyanez a sírás rívás ment, az viszont nem vélemény hanem tény. Ahogy valamennyi szabályváltozáskor a rajongók temetik a sportot. Állandóan megy a nyavalygás meg hogy unalmas aztán mégis folyton nézi mindenki.
Majd meglátjuk. Szerintem 88-ban nem ilyen hangok voltak... Az biztos, hogy mondjuk a hangokat esetleg megszokjuk (bár elég buzisak) de azt biztosan nem, hogy 0 verseny legyen, meg töltő körök és hasonló faszságok. Nem az innovációjukkal van baj, hanem azzal, hogy megölték az élményt (hang, autók kinézete) és a versenyt. Egy spórolós szar lett az autóversenyből pedig az elmúlt évek sem voltak már az igaziak..
az mit jelent, hogy buzis...? mert nekem tetszik a hangjuk, és buzinak sem gondolom magam, csak próbálom megérteni, hogy mire gondolsz...?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.19. 22:32

Alghar írta:
t-oom írta: köszi... és teljesen egyetértek FP-vel...
Az összes indokot leírta arról, miért jó a mostani F1, ami engem egyáltalán nem érdekel. Arról bezzeg egy büdös szót sem írt, hogy hány valódi előzés történt a futamon...
szerintem kb annyi, mint a tavalyi év legunalmasabb futamain... (ha jól emlékszem, ő az austini futamra hivatkozott...hogy az még ennél is unalmasabb volt.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.19. 22:36

vollebak írta:
Bandee írta:

Szerintem meg nem. Amúgy számomra ők nem mérvadók, mármint a magyar szagértők.. Sajnálom
Azért ez nagyon hatásvadász így. Egy kézikamerával felvett anyag, amin EGYETLEN egy autó egy töküres pályán van. Nyilván másképp szól.

De nézd meg ezt és mondd, hogy nem szinte tökéletesen ugyanolyan hangja van, mint a mai gépeknek:

nem, itt még sokkal szarabb a hang minősége... ma már tisztábban tudnak felvételt készíteni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.19. 22:39

t-oom írta:
Bandee írta: Majd meglátjuk. Szerintem 88-ban nem ilyen hangok voltak... Az biztos, hogy mondjuk a hangokat esetleg megszokjuk (bár elég buzisak) de azt biztosan nem, hogy 0 verseny legyen, meg töltő körök és hasonló faszságok. Nem az innovációjukkal van baj, hanem azzal, hogy megölték az élményt (hang, autók kinézete) és a versenyt. Egy spórolós szar lett az autóversenyből pedig az elmúlt évek sem voltak már az igaziak..
az mit jelent, hogy buzis...? mert nekem tetszik a hangjuk, és buzinak sem gondolom magam, csak próbálom megérteni, hogy mire gondolsz...?
Sokat ne gondolj bele :mosoly: Írhattam volna azt is, hogy semmilyen de ez ugrott be mert egy ismerős mindig ezt mondja... Jó neked, a kisebbséghez tartozol. Személyesen még egyetlen emberrel sem találkoztam, akinek tetszett. Sehol nincs a V motorok hangorkánjához képest..

Példák F1 hangokra:



Többet nem tudok elmondani, kérem kapcsolják ki.. by Szalacsi bácsi

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.19. 22:51

pár éve voltam a Ferrari Challenge-n, a Hungaroringen... ott valamelyik oldtimer Ferrarinak, olyan fülsüketítő hangja volt, hogy szinte fájt, mikor elhaladt előttünk, a célegyenes végén... az nagyon nem tetszett... de a 2.4 v8-asok üveg hangja sem... a 3.0 v10-esek hangja elfogadhatóbb volt, mert mélyebb tónussal szólt... az új 1.6 V6-osok hangja meg meglepetés volt számomra, nem hittem, hogy ilyen mély hangjuk lesz, vékonyabbra számítottam. igen, furcsa, hogy nincsenek túlpörgetve a motorok... de ehhez simán hozzá lehet szokni, amint mindenki beletanul az új környezetbe...

tudom, nem lehet ebből kiindulni, de ha nem csak Hami, hanem Rozi alatt is megkotlott volna a futam elején a merga, teljesen más lenne a szezonnyitó megítélése...

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.19. 22:56

t-oom írta:
tudom, nem lehet ebből kiindulni, de ha nem csak Hami, hanem Rozi alatt is megkotlott volna a futam elején a merga, teljesen más lenne a szezonnyitó megítélése...
A többiek Rosberg miatt nem előztek?

Engem igazából Vettel diadalmenete sem zavart, mert mögötte legalább csatáztak a többiek. Diadalmenet most is kinéz csak a csatározásokról kell majd lemondanunk.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.19. 23:00

Alghar írta:
t-oom írta:
tudom, nem lehet ebből kiindulni, de ha nem csak Hami, hanem Rozi alatt is megkotlott volna a futam elején a merga, teljesen más lenne a szezonnyitó megítélése...
A többiek Rosberg miatt nem előztek?

Engem igazából Vettel diadalmenete sem zavart, mert mögötte legalább csatáztak a többiek. Diadalmenet most is kinéz csak a csatározásokról kell majd lemondanunk.
nemt-oom... nekem Bottas szereplése kimondottan üdítő volt...

és tavaly miért nem előztek... a többiek...? miért csak a boxban, mint most Alonso és Button így előzte meg Hulkenberget...? olyan gyorsan elfelejtitek, hogy tavaly is voltak kiszabott unalmas, előzésszegény futamok....

türelem, pár futam, és nem biztonsági autózásokat fogunk látni!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.19. 23:01

t-oom írta:pár éve voltam Ferrari Challenge-n, a Hungaroringen... ott valamelyik oldtimer Ferrarinak, olyan fülsüketítő hangja volt, hogy szinte fájt, mikor elhaladt előttünk, a célegyenes végén... az nagyon nem tetszett... de a 2.4 v8-asok üveg hangja sem... a 3.0 v10-esek hangja elfogadhatóbb volt, mert mélyebb tónussal szólt... az új 1.6 V6-osok hangja meg meglepetés volt számomra, nem hittem, hogy ilyen mély hangjuk lesz, vékonyabbra számítottam. igen, furcsa, hogy nincsenek túlpörgetve a motorok... de ehhez simán hozzá lehet szokni, amint mindenki beletanul az új környezetbe...

tudom, nem lehet ebből kiindulni, de ha nem csak Hami, hanem Rozi alatt is megkotlott volna a futam elején a merga, teljesen más lenne a szezonnyitó megítélése...
Nem lenne baj vele, több üzemanyagot nekik, más kifugót az új üzemanyag mennyiségnek megfelelően, mindenki tankoljon amennyit akar oszt gyí. Azonnal jobb lenne.

Szerintem a V12-t hallottad asszem 94-ből.. Az tényleg zavaró volt

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.03.20. 10:48

vollebak írta:
Bandee írta: Kerestem mást de nem találtam. Nagyon "szarok" ezek a régi felvételek, nem lehet megítélni. Mindegy, nekem a V 8/10 jobban hagnzik. Ahogy a Renault mérnök mondta.: csak egy V8 motornak van olyan dögös hangja mint a V8 motornak. Ennyi

Aki nem hiszi, az menjen egyet egy Ferrarival, pl. F430 majd menjen egyet egy Subaruval STI- vel. Utána beszélgetünk.
Ezek megint érzelmi alapú kérdések, amikről beszélsz. A F1 pedig mindig változásban volt, nekem éppen ez az egyik, ami rendkívül tetszik benne. Tetszenek az új hangok is, az, hogy az autók kigyorsítása és végsebessége minden korábbinál brutálisabb és a kezelhetőségük a nyolcvanas évekre hajaz. A V8 szívómotoroknak innovációs tekintetben végképp leáldozott, ez tény, ahogy FP is írta, márpedig a F1 maga az autóipar innovációs laborja és nem fogják a gyárak a milliós turbóprojektjeiket sutba vágni olyan kezdeti ellenvélemények miatt, amik úgyis el fognak csendesedni - ez is tapasztalat.

Emlékszel még, amikor 1998-ban bevezették a rovátkázott gumikat? Micsoda hőbörgés volt azok ellen is. Aztán elmúltak azok a hangok is.

nahát én rohadtul nem értem a mechanikához, motorokhoz, technikához, de az hogy most itt megy a globális környezetvédelem (muhaha) és kitalálták, hogy itt bizony 1000 köbcentis turbóval kell eladni a másfél tonnás autókat, amik kb 80,000 kkm-t fognak szaladni, majd 3 év után lehet kukázni, és ebbe beállt a wrc az f1 az nekem minden csak nem kurva nagy innováció... hanem beállni a fogyasztói társadalomba, és nem csak a mosógépet kell majd ezután kikukázni 3 év után, hanem a több milliós autókat is...

a kers ers ders mers-t meg hagyjuk már le mans évek óta csinálja, csak nincs képelőtt, mert 24 óráig, csak egy két idióta néz versenyt, szóval az f1 az én szememben éppen nem újít, hanem megy a trendek után, de nem teremti azokat...

az egyik szembetűnő dolog ami most eszembe jut az a korményról lévő váltó, ami amúgy már a 90-es évek elején is volt, és kb 2007-re elértünk oda, hogy utcán megjelent a 20 millió +-os autókban nevetséges...

ott a nascar épp nem kurblizzák őket, és 40 éve élvezhető...

ennyi erről a véleméynem

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.20. 11:29

a Forma 1 és a NASCAR más-más kultúra terméke... amerikát alapból nem tartom jó referenciának, hiszen maguk az amerikaiak is abszolút leszarnak minden más kultúrát... fingjuk nincs arról, hogy európa város, ország, vagy esetleg egy kontinens... hát még egy európai versenysorozatról...

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.03.20. 11:36

t-oom írta:a Forma 1 és a NASCAR más-más kultúra terméke... amerikát alapból nem tartom jó referenciának, hiszen maguk az amerikaiak is abszolút leszarnak minden más kultúrát... fingjuk nincs arról, hogy európa város, ország, vagy esetleg egy kontinens... hát még egy európai versenysorozatról...
Texas vagy Maine állam fővárosát meg tudod mondani? Boston-t meg tudnád mutatni a térképen, vagy tudod melyik államban van ? :)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.20. 11:40

Nigel írta:
t-oom írta:a Forma 1 és a NASCAR más-más kultúra terméke... amerikát alapból nem tartom jó referenciának, hiszen maguk az amerikaiak is abszolút leszarnak minden más kultúrát... fingjuk nincs arról, hogy európa város, ország, vagy esetleg egy kontinens... hát még egy európai versenysorozatról...
Texas vagy Maine állam fővárosát meg tudod mondani? Boston-t meg tudnád mutatni a térképen, vagy tudod melyik államban van ? :)
lebuktam... elismerem. :) de nem is hasonlítom magamat, magunkat az amerikai kultúrához... semmilyen vonatkozásban.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.03.20. 11:41

t-oom írta:a Forma 1 és a NASCAR más-más kultúra terméke... amerikát alapból nem tartom jó referenciának, hiszen maguk az amerikaiak is abszolút leszarnak minden más kultúrát... fingjuk nincs arról, hogy európa város, ország, vagy esetleg egy kontinens... hát még egy európai versenysorozatról...
rendben, értem, tudom hogy itt a fórumon a nascar amúgy is meg van kövezve, de a lényeg, amit most az f1 csinál, az az, hogy menetel a trend után, ami már wrc, le mans satöbbi évek óta megy...

csinálják, pont leszarom, cska ne állítsuk már be mint a kurva nagy újítók, akik kiszarták a spanyolviaszt... :/

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.20. 11:47

Nigel írta:
Texas vagy Maine állam fővárosát meg tudod mondani? Boston-t meg tudnád mutatni a térképen, vagy tudod melyik államban van ? :)
Texas-é Austin. (Family Guy) Maine-é azt hiszem Bangor? (oda valósi Stephen King, ezt csak innen tudom)
Boston pedig Massachusets állam fővárosa. (Tégla)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.20. 11:48

9_46_20 írta:
t-oom írta:a Forma 1 és a NASCAR más-más kultúra terméke... amerikát alapból nem tartom jó referenciának, hiszen maguk az amerikaiak is abszolút leszarnak minden más kultúrát... fingjuk nincs arról, hogy európa város, ország, vagy esetleg egy kontinens... hát még egy európai versenysorozatról...
rendben, értem, tudom hogy itt a fórumon a nascar amúgy is meg van kövezve, de a lényeg, amit most az f1 csinál, az az, hogy menetel a trend után, ami már wrc, le mans satöbbi évek óta megy...

csinálják, pont leszarom, cska ne állítsuk már be mint a kurva nagy újítók, akik kiszarták a spanyolviaszt... :/
erre FP szerintem teljesen korrekt választ adott, amivel én magam is egyetértek.
Itt nem arról a kb. kétszázezer liter benzinről van szó, amit a Forma-1 évente elfogyaszt a nagydíjhétvégéken, s aminek most durván a harmadát meg fogja spórolni. Az globálisan nézve csepp a tengerben; még a felszerelés világ körüli szállításához is több üzemanyag kell. Sokkal inkább arról, hogy jó példával kell elöl járnia a jövőbe mutató technológiák kifejlesztése és népszerűsítése terén. A sport szempontjából is öngól, ha leragad a megszokott, idővel óhatatlanul egyre elavultabbá váló eszközöknél. Az F1-et hagyományosan éppen az emelte ki a többi széria közül, hogy nem csupán az eszeveszett száguldásról szól, hanem egyben a mérnöki innovációnak teret adó fejlesztőlaboratórium is. Ez éppúgy hozzátartozik a szexepiljéhez, mint az autók gyorsasága - vagy hangja.

A csapatok korábban is arra törekedtek, hogy minél kevesebb benzinnel tegyék meg a versenytávot. Persze van egy fontos különbség: míg eddig kizárólag a teljesítmény maximalizálása érdekében tettek így, most már szabályok kötelezik őket rá. A takarékosság még fontosabbá, sőt kényszerré vált, mert az új előírások tagadhatatlanul átrendezték a prioritásokat, a teljesítmény és a fogyasztás között az utóbbi felé tolva el a csúszkát. Ám azt állítani, hogy a Forma-1 emiatt eltávolodott a csúcstechnikától, tárgyi tévedés. Éppenséggel pont az ellenkezője igaz: az idei autókhoz képest a tavalyiak az elavultak. A nagy lökettérfogatú V8-as szívómotorok a maguk nemében tökélyre fejlesztett, a legapróbb részletekig optimalizált iparművészeti csodák voltak, de ez nem változtat azon a tényen, hogy a technikai evolúció egy mára kihalófélben lévő leszármazási ágának csúcsát képviselték. Egyszerűen eljárt felettük az idő.
igen, számomra is minimum elvárás, hogy legyen innováció... ne csak a végre fejlesztett technikával felfegyverzett pilóták harcoljanak egymással.

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.03.20. 12:01

Magic írta:
Nigel írta:
Texas vagy Maine állam fővárosát meg tudod mondani? Boston-t meg tudnád mutatni a térképen, vagy tudod melyik államban van ? :)
Texas-é Austin. (Family Guy) Maine-é azt hiszem Bangor? (oda valósi Stephen King, ezt csak innen tudom)
Boston pedig Massachusets állam fővárosa. (Tégla)

szép ! én nem tudnám magamtól egyiket sem :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.20. 12:05

Magic írta:
Nigel írta:
Texas vagy Maine állam fővárosát meg tudod mondani? Boston-t meg tudnád mutatni a térképen, vagy tudod melyik államban van ? :)
Texas-é Austin. (Family Guy) Maine-é azt hiszem Bangor? (oda valósi Stephen King, ezt csak innen tudom)
Boston pedig Massachusets állam fővárosa. (Tégla)
Le a kalappal, sokan még az államok nevét sem tudnák leírni :D De Maine-é nem Bangor, hanem Augusta. Egyszer fogadásból meg kellett tanulnom mind az ötven állam fővárosát, csak azért tudom :D De akkor látom, Stephen King nálad is megvan, hirtelen nem is tudom, van-e olyan könyve, ami nem kifejezetten Maine-ben játszódik és nem társszerzőként, vagy Richard Bachmanként írta, hanem a saját neve alatt.

A Family Guy az nem Rhode Islanden játszódik?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2014 Ausztrál nagydíj Március 14-16

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.03.20. 12:07

[/quote]

igen, számomra is minimum elvárás, hogy legyen innováció... ne csak a végre fejlesztett technikával felfegyverzett pilóták harcoljanak egymással.[/quote]

akkor mégegyszer...

amit ma az f1 elad hihetetlen innovációval, az már van, nézd már meg az audik, toyoták mivel köröznek a WEC-en
vagy néz már meg mikor került kiállításra az első hybrid peugeot 908 (talán 2007-ben ha jók az emlékeim)

mióta van wrc-ben 1.6-os turbó...

semmi bajom az innovációval, de amit ma az f1 csinál, az követés, utólagos becsatlakozás oda, ahol már mások jelen vannak...

Lezárt