Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Akkor mégis ki nyeri a maláj pokolt?

Vettel
3
12%
Ricciardo
0
0 szavazat
Hamilton
6
23%
Rosberg
6
23%
Alonso
2
8%
Räikkönen
3
12%
Button
2
8%
Magnussen
2
8%
Massa
0
0 szavazat
Bottas
2
8%
Grosjean
0
0 szavazat
Maldonado
0
0 szavazat
Hülkenberg
0
0 szavazat
Pérez
0
0 szavazat
Sutil
0
0 szavazat
Gutiérrez
0
0 szavazat
Vergne
0
0 szavazat
Kvyat
0
0 szavazat
Más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 26

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.30. 12:57

Sárki írta: Egyébként ez a mai f1 egy rakás fos és erre ez a tetves dominancia is rátesz egy lapáttal-.- Azért megnézném mit tudna a McLaren meg a Ferrari, ha egy összeszokott csapattal tolnák a népvándorlósdi helyett, mert ez már tényleg siralmas, hogy képtelenek vb autót építeni.
Én már amúgy hajlok afelé a Mclaren jóval szarabb hatékonyságú Mercedes motort kap a gyári csapathoz képest, mert most, amikor a szakik szerint a motor perdöntő jelentőségű, akkor hogyan lehet hogy ennyire nem egy ligában focizik a két Mercedes motoros autó? Főleg hogy a Mclaren már igencsak korán ráállt az idei modern tervezésére tavaly, Hamilton mégis félgőzzel kiosztotta az 1 kört.

Egyébként szvsz hosszú távon a Ferraritól és a Mclarentől ne várj túl nagy dolgokat, ezek már nem azok a csapatok mint voltak 10-15 évvel, de akárcsak öt évvel ezelőtt. Gondolom most még jóideig a RedBull és a Mercedes lesz az F1 két húzóneve.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.30. 13:01

Sárki írta:Ricciardo állítólag kapott egy 10 rajthelyest Bahreinre a kiengedés miatt. Röhej ha ez igaz...
Szerencsétlennek az első két versenyét elkúrja a csapat, aztán még a 3. is félig-meddig szopóág.
Hű, de rohadt nehéz dolga lesz idén (is) Vettelnek.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.03.30. 13:05

Sárki írta:Ricciardo állítólag kapott egy 10 rajthelyest Bahreinre a kiengedés miatt. Röhej ha ez igaz...
Az uj szabalyok szerint igy van. A nem biztonsagos kiengedes miatt 10 mp bunti plusz a kovetkezo futamra 10 rajthelyes bunti jar.
Mar ha jol emlekszem.

Sárki

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.03.30. 13:06

Decapitated_Midget írta:
Sárki írta: Egyébként ez a mai f1 egy rakás fos és erre ez a tetves dominancia is rátesz egy lapáttal-.- Azért megnézném mit tudna a McLaren meg a Ferrari, ha egy összeszokott csapattal tolnák a népvándorlósdi helyett, mert ez már tényleg siralmas, hogy képtelenek vb autót építeni.
Én már amúgy hajlok afelé a Mclaren jóval szarabb hatékonyságú Mercedes motort kap a gyári csapathoz képest, mert most, amikor a szakik szerint a motor perdöntő jelentőségű, akkor hogyan lehet hogy ennyire nem egy ligában focizik a két Mercedes motoros autó? Főleg hogy a Mclaren már igencsak korán ráállt az idei modern tervezésére tavaly, Hamilton mégis félgőzzel kiosztotta az 1 kört.

Egyébként szvsz hosszú távon a Ferraritól és a Mclarentől ne várj túl nagy dolgokat, ezek már nem azok a csapatok mint voltak 10-15 évvel, de akárcsak öt évvel ezelőtt. Gondolom most még jóideig a RedBull és a Mercedes lesz az F1 két húzóneve.
A McLaren tegnap a kvalin is vergődött, folyton hibás döntéseket hoztak. Sztem az autót is rosszul állíthatták be, vagy csak szimplán szart építettek.
Ferrari-McLaren helyzet: amíg népvándorlás van és nincs egy kialakult és összeszokott mérnökgárdájuk, addig középszerűek lesznek. Ráadásul a népvándorlás is következetlen, hol ezt rúgják ki, hol azt veszik fel, amaz meg elmegy... Így nem lehet csapatot építeni. Nézd meg a Red Bullt és a Mercedest: a Red Bullnál évekig nem távozott kulcsember, a Mercedesnél pedig kis lépésekkel, következetesen felépítettek egy jó csapatot. Melléjük még a Lotust is odatenném, ott is jó a csapat (leszámítva a pilótapárost), csak ott meg az anyagi források hiányoznak. De ők is jól felépítették a csapatukat 2010-től.
Meg ugye a fejlesztői döntések: vb matéria autó helyett újat épített a McLaren, bele is bukott struccmarsh. A red Bullnál a 2009-est fejlesztették tovább, meg is lett a 4 vb cím. A ferrari meg sötétben tapogatózik, konzervatívan radikálisak, meg is van az eredménye :D

bertone

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.30. 13:16

Gratulálok az FIA-nak, a Mercedesnek és természetesen Hamiltonnak.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.30. 13:16

Amúgy a Lauda és a Toto Wolff amolyan konjunktúra lovagok a rosszabbik fajtából? Amit Lauda összehozott a Jaguarnál anno az maga volt a csődtömeg, most meg a sikeres nem is tudom ki szerepében adja az interjúkat... A Toto Wolff meg bevásárolta magát a Mercihez, de csak miután látta hogy a Williams történelmi mélypontjait éli. Ez csak úgy szúrja a szemem, hogy ezek a figurák mi a rákot keresnek a Mercedesnél és miért is tetszelegnek a dicsfényben.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.30. 13:19

Én kimondom vazze.....Ez a Merci sinautó. Úgy fogják hozni az idei évet mint Vettel 2011-et.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.30. 13:22

Magic írta:Én kimondom vazze.....Ez a Merci sinautó. Úgy fogják hozni az idei évet mint Vettel 2011-et.
Ezt a hátrányt az életben nem fogja senki idén ledolgozni. Az RB/Vettel kombóban ott van a potenciál, de összességében, hosszú távon édeskevés lesz.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.03.30. 13:23

MagicNando írta:
Sárki írta:Ricciardo állítólag kapott egy 10 rajthelyest Bahreinre a kiengedés miatt. Röhej ha ez igaz...
Az uj szabalyok szerint igy van. A nem biztonsagos kiengedes miatt 10 mp bunti plusz a kovetkezo futamra 10 rajthelyes bunti jar.
Mar ha jol emlekszem.
És már megint a pilótát büntetik a csapat hibájáért.

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.03.30. 13:25

Decapitated_Midget írta:
Magic írta:Én kimondom vazze.....Ez a Merci sinautó. Úgy fogják hozni az idei évet mint Vettel 2011-et.
Ezt a hátrányt az életben nem fogja senki idén ledolgozni. Az RB/Vettel kombóban ott van a potenciál, de összességében, hosszú távon édeskevés lesz.
A RB-ban van potenciál, de amint az üzemanyagra is figyelni kellett, már le is maradtak Rosberg mögül is, aki nem is tudta hozni az autó maximumát ezen a futamon.

bertone

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.30. 13:28

MagicNando írta:
Sárki írta:Ricciardo állítólag kapott egy 10 rajthelyest Bahreinre a kiengedés miatt. Röhej ha ez igaz...
Az uj szabalyok szerint igy van. A nem biztonsagos kiengedes miatt 10 mp bunti plusz a kovetkezo futamra 10 rajthelyes bunti jar.
Mar ha jol emlekszem.
Szerintem két futamról el is kellene tiltani azt a pilótát, akit a csapata rosszul enged ki a boxból. Elvégre a biztonságos autózásról szól az FIA akciója is.






Ja, menjenek a ...csába már az ilyen fasságokkal.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.30. 13:31

Sárki írta: Ferrari-McLaren helyzet: amíg népvándorlás van és nincs egy kialakult és összeszokott mérnökgárdájuk, addig középszerűek lesznek. Ráadásul a népvándorlás is következetlen, hol ezt rúgják ki, hol azt veszik fel, amaz meg elmegy... Így nem lehet csapatot építeni. Nézd meg a Red Bullt és a Mercedest: a Red Bullnál évekig nem távozott kulcsember, a Mercedesnél pedig kis lépésekkel, következetesen felépítettek egy jó csapatot. Melléjük még a Lotust is odatenném, ott is jó a csapat (leszámítva a pilótapárost), csak ott meg az anyagi források hiányoznak. De ők is jól felépítették a csapatukat 2010-től.
Meg ugye a fejlesztői döntések: vb matéria autó helyett újat épített a McLaren, bele is bukott struccmarsh. A red Bullnál a 2009-est fejlesztették tovább, meg is lett a 4 vb cím. A ferrari meg sötétben tapogatózik, konzervatívan radikálisak, meg is van az eredménye :D
A Ferrari és a Mclaren részéről überkemény lesz, ha az átfogó szabályváltozások ellenére is pont oda pozicionálják be majd magukat mint tavaly. :)

De tényleg, Alonso részéről mintha csak a tavalyi szezon egyenes folytatása lenne az idei - erős pontszerzések, de a győzelem fényévekre - és bár a Mclaren fogott két dobogót a mindig rendhagyónak tekinthető Melbourne-ben, most azért Malajzia megmutatta hogy jó nagy szar a Mclaren még mindig és Bahreinben ennél is nagyobb küszködést várok majd az előszezoni tapasztalatok alapján, na meg a hőség miatt. Lehet csatázgatni a Force Indiákkal meg a Williamsekkel az 6. helytől lefelé.

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2014.03.30. 13:32

A mai futam pozitívuma: kevésbé zavart az autók hangja, mint 2 hete. Sajnos ettől még nem unatkoztam kevésbé.
A Ferrari meg elmehet a picsába ezzel a szarral, amit idénre megint összelapátoltak. Kimi egyébként egy végig száraz hétvégén szerintem verte volna Alo-t.

Ja és gratula Lewisnak.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.30. 13:43

vollebak írta:Próbáltam finomabban megfogalmazni, hogy paraszt voltál, így sikerült :)
A tenisztopikban, a napokban folytatott ténykedésed alapján pont TŐLED vártam a legkevésbé, hogy erkölcscsősz szerepében tetszelegj. :)
Persze teheted, de nekem furcsa, hogy az egyik topikban paraszt vagy, a másikban pedig figyelmezteted a többieket ugyanezért. :)

Én legalább mindegyikben paraszt vagyok. :P

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2014.03.30. 13:51

gaborc írta:A mai futam pozitívuma: kevésbé zavart az autók hangja, mint 2 hete. Sajnos ettől még nem unatkoztam kevésbé.
A Ferrari meg elmehet a picsába ezzel a szarral, amit idénre megint összelapátoltak. Kimi egyébként egy végig száraz hétvégén szerintem verte volna Alo-t.

Ja és gratula Lewisnak.
valószínüleg jobban odafigyeltek a hangosításra, tényleg kicsit elviselhetőbb volt az autók hangja, vagyis nem volt olyan siralmasan halk...

maga a futam egy rakás nulla volt...
ha nincs eső az időmérőn, még ettől is unalmasabb futamot láttunk volna, sima körözés az erősorrend szerint
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.30. 13:54

idarpidi írta:
gaborc írta:A mai futam pozitívuma: kevésbé zavart az autók hangja, mint 2 hete. Sajnos ettől még nem unatkoztam kevésbé.
A Ferrari meg elmehet a picsába ezzel a szarral, amit idénre megint összelapátoltak. Kimi egyébként egy végig száraz hétvégén szerintem verte volna Alo-t.

Ja és gratula Lewisnak.
valószínüleg jobban odafigyeltek a hangosításra, tényleg kicsit elviselhetőbb volt az autók hangja, vagyis nem volt olyan siralmasan halk...

maga a futam egy rakás nulla volt...
ha nincs eső az időmérőn, még ettől is unalmasabb futamot láttunk volna, sima körözés az erősorrend szerint
Annyira jó, hogy mindig az unalmas körözésen siránkozunk, holott évtizedek óta ez jellemzi az F1-et. Vissza az egygumis szabályt, és lennének itt cifra dolgok meg kavarodások.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.30. 14:17

Decapitated_Midget írta:
Magic írta:Én kimondom vazze.....Ez a Merci sinautó. Úgy fogják hozni az idei évet mint Vettel 2011-et.
Ezt a hátrányt az életben nem fogja senki idén ledolgozni. Az RB/Vettel kombóban ott van a potenciál, de összességében, hosszú távon édeskevés lesz.
Vettelnek azért lesz baromi nehéz helyzete az idei évet illetően, mert Lewis egy gyengébb autóval is a nyakán volt rendszerint. Most viszont nem, hogy gyengébb a Merci, hanem komoly erőfölényben van.
Ha most nem nyer Vb-t a csapata és Ő akkor soha.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.30. 14:51

Ez egy jó nagy szar volt, de legalább a végeredménynek örülök. Unalmas és nevetséges lett sajnos ez a sorozat. De még várjunk, hátha alakul

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.30. 14:58

Bandee írta:Ez egy jó nagy szar volt, de legalább a végeredménynek örülök. Unalmas és nevetséges lett sajnos ez a sorozat. De még várjunk, hátha alakul
Két futamból két szar futam...ez eddig 100%...várok én, de ha egy jó pályán ennyire futotta verseny helyett, akkor mi lesz az alapból unalmas pályákon?

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.03.30. 15:08

Alghar írta:
Bandee írta:Ez egy jó nagy szar volt, de legalább a végeredménynek örülök. Unalmas és nevetséges lett sajnos ez a sorozat. De még várjunk, hátha alakul
Két futamból két szar futam...ez eddig 100%...várok én, de ha egy jó pályán ennyire futotta verseny helyett, akkor mi lesz az alapból unalmas pályákon?
Csaladi program vasarnaponkent az f1 helyett.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.03.30. 15:13

Bandee írta:Ez egy jó nagy szar volt, de legalább a végeredménynek örülök. Unalmas és nevetséges lett sajnos ez a sorozat. De még várjunk, hátha alakul
Ez egy fokkal már jobb volt mint az ausztrál.
De az már látszik,hogy nem lesznek olyan oda vissza előzések mint tavaly.
A gumikérdés megoldódott,de ilyen áron. :pf01

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.30. 15:18

Alghar írta:
Bandee írta:Ez egy jó nagy szar volt, de legalább a végeredménynek örülök. Unalmas és nevetséges lett sajnos ez a sorozat. De még várjunk, hátha alakul
Két futamból két szar futam...ez eddig 100%...várok én, de ha egy jó pályán ennyire futotta verseny helyett, akkor mi lesz az alapból unalmas pályákon?
Monte Carlo, Korea, Silverstone, Hungaroring, Austin....

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.30. 15:24

[quote="MagicNando"]Haverjaim befejezték - van néhány régi motorsportos - a futamok nézését, ma, amikor kiírták a fogyasztási adatokat. Jó, de ők biztos gyökerek a fejlődéshez..

Amúgy:

" onclick="window.open(this.href);return false;

Turbó, hang, féktáv.. Csókolom

Cöcöcö :

" onclick="window.open(this.href);return false;
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2014.03.30. 15:45-kor.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.30. 15:28

http://www.f1-live.hu/f1-hirek/vettel-v ... -red-bull/



Még szimpla fenyegetésnek sem jó.
(:u

Csak rajtunk múlik az, hogy milyen gyorsan érkezünk meg a Mercedes elé. A Renault is keményen dolgozik, és közösen próbáljuk megoldani a helyzetet, mely még mindig nem ideális.

Azért a többi csapatnak is lesz hatása arra, hogy milyen gyorsan érnek az élre. Nem szabad elfeledni, hogy az aero most csak harmadlagosan fontos. Sőt a kanyarsebességért sokat áldoztak a végsebességgel szemben, ami kettős negatív hatást akkumulál, nevezetesen nagyobb fogyasztás és nehezebb előzést a DRS-sel.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Maláj Nagydíj 2014 avagy Sebastian negyedszer?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.30. 15:52

Itt eltaláltam a győztest, a tippjátékban elcsesztem.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt