Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Lesz-e 1,5 másodperc körönként?

Igen
8
53%
Nem
7
47%
 
Szavazatok száma: 15

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.06. 21:29

[quote="Nigel Hill

Én külső szemlélőként azt mondom hogy Rosbergesként ne forrjon fel az agyvized, de bármilyen balhé esetén a csapat Hamilton mellett teszi le a voksát, ahogy tette eddig is. Ez borítékolható. Ne kergess hiú reményeket Rosberggel kapcsolatban.[/quote] Naaaa! Azért ez nem kicsit túlzás!
!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.04.06. 21:32

Decapitated_Midget írta:Amúgy tényleg, mi lett Vettellel? Nem nagyon látom a mutatóujját mostanában. (:g
na igen, végre sikerült a szabályalkotóknak az, amivel évek óta sikertelenül próbálkoznak (kivenni ez élről a red bullt) és sajnos még az sem zavarja őket, hogy a F1 nézettségének nagy részét hozó pilótáknak így hátul kell küzdeniük. ha ez bárkinek is tetszik, ahhoz csak gratulálni tudok.
ez volt az első futam idén, amit meg tudtam nézni, és valószínűleg sokáig nem is fogok másikat látni (majdnem minden hétvégén dolgozok, az ismétlés meg nem érdekel, inkább csak elolvasom), bár ezek után hiányérzetem sem lesz legalább.

Sárki

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.04.06. 21:34

Kamuro írta: na igen, végre sikerült a szabályalkotóknak az, amivel évek óta sikertelenül próbálkoznak (kivenni ez élről a red bullt) és sajnos még az sem zavarja őket, hogy a F1 nézettségének nagy részét hozó pilótáknak így hátul kell küzdeniük. ha ez bárkinek is tetszik, ahhoz csak gratulálni tudok.
ez volt az első futam idén, amit meg tudtam nézni, és valószínűleg sokáig nem is fogok másikat látni (majdnem minden hétvégén dolgozok, az ismétlés meg nem érdekel, inkább csak elolvasom), bár ezek után hiányérzetem sem lesz legalább.
Építhettek volna ők is jó autót, ahogy előtte évekig a többiek.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.06. 21:35

[quote="Sárki
Pláne ha Hamilton tényleg így fog versenyrzni mint ma. Talán a kiesést is vállalta volna és Rosberg meg nem annyira bevállalós, hogy válaszoljon a kihívásra. Ha vb-t akar nyerni, neki is a sportszerűség határán kell játszania, márpedig ha mindketten így tesznek, abból előbb-utóbb ütközés lesz, amiből pedig kenyértörés.
De szerintem nhány futamon belül eldől, hogy mi lesz. Ha hamilton így versenyez és Rosberg nem válaszol rá, vagy ha szimplán csak folyamatosan veri a brit Rosberget, akkor sztem legkésőbb Monacora a német fel fogja adni. Szvsz a mai nap üzenete egyértelmű: tökmind1 mit csinál Rosberg, Hamilton elévág és akkor sem adja a pozícióját, ha kiesnek miatta.
Sztem még Európa előtt kiderül, hogy rosberg mit válaszol erre, de malajzia után is visszavágást vártunk és még csúnyább gyomrost vitt be Hamilton, mint ott. Félő, hogy a német nem fogja megizzasztani Hamiltont, pedig jó lenne sok ilyen csatát látni köztük :)[/quote] Istenem! :szom01
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.04.06. 21:37

Sárki írta:
Kamuro írta: na igen, végre sikerült a szabályalkotóknak az, amivel évek óta sikertelenül próbálkoznak (kivenni ez élről a red bullt) és sajnos még az sem zavarja őket, hogy a F1 nézettségének nagy részét hozó pilótáknak így hátul kell küzdeniük. ha ez bárkinek is tetszik, ahhoz csak gratulálni tudok.
ez volt az első futam idén, amit meg tudtam nézni, és valószínűleg sokáig nem is fogok másikat látni (majdnem minden hétvégén dolgozok, az ismétlés meg nem érdekel, inkább csak elolvasom), bár ezek után hiányérzetem sem lesz legalább.
Építhettek volna ők is jó autót, ahogy előtte évekig a többiek.
nem-nem, ezt most nem a red bullra hegyeztem ki, szarom le, hogy elől vannak e vagy sem. a miért a lényeg, illetve az, hogy kik estek még ennek áldozatául.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.06. 21:38

Sárki írta: Pláne ha Hamilton tényleg így fog versenyrzni mint ma. Talán a kiesést is vállalta volna és Rosberg meg nem annyira bevállalós, hogy válaszoljon a kihívásra. Ha vb-t akar nyerni, neki is a sportszerűség határán kell játszania, márpedig ha mindketten így tesznek, abból előbb-utóbb ütközés lesz, amiből pedig kenyértörés.
De szerintem nhány futamon belül eldől, hogy mi lesz. Ha hamilton így versenyez és Rosberg nem válaszol rá, vagy ha szimplán csak folyamatosan veri a brit Rosberget, akkor sztem legkésőbb Monacora a német fel fogja adni. Szvsz a mai nap üzenete egyértelmű: tökmind1 mit csinál Rosberg, Hamilton elévág és akkor sem adja a pozícióját, ha kiesnek miatta.
Sztem még Európa előtt kiderül, hogy rosberg mit válaszol erre, de malajzia után is visszavágást vártunk és még csúnyább gyomrost vitt be Hamilton, mint ott. Félő, hogy a német nem fogja megizzasztani Hamiltont, pedig jó lenne sok ilyen csatát látni köztük :)
Istenem! :szom01
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.06. 21:43

Nigel Hill írta:Jah és Hamilton mai manővere után ideje újragondolni Kanada 2011-et. Látható, hogy ki az aki a legvégsőkig elmegy.
Látom nagyon fáj! (:u
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.06. 21:44

Sárki írta:
Lancelot írta: A térre menő harc nem tesz jót a barátságoknak. :mosoly:
Ők csak Szujó buksijában barátok :D
http://www.motorsportal.hu/forma1/hamil ... 0GqGFekikk" onclick="window.open(this.href);return false;
érdekes, hogy csak Hamilton nyilatkozik ilyesmiket. ő viszont naponta hármat is...
Kép

Sárki

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.04.06. 21:46

trutya írta: érdekes, hogy csak Hamilton nyilatkozik ilyesmiket. ő viszont naponta hármat is...
Gondolom nem ő hívta össze a sajtótájékoztatót, hogy bejelentést tehessen a Nicoval való kapcsolatuk természetéről :D

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.06. 21:48

Sárki írta:
trutya írta: érdekes, hogy csak Hamilton nyilatkozik ilyesmiket. ő viszont naponta hármat is...
Gondolom nem ő hívta össze a sajtótájékoztatót, hogy bejelentést tehessen a Nicoval való kapcsolatuk természetéről :D
attól még az elmúlt két hétben szerintem legalább 4-5 ilyen nyilatkozatot olvastam, amiben Hami azt taglalja, hogy ők igazából nem barátok.
Rosberget nem kérdezik erről?
Kép

Sárki

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.04.06. 22:00

trutya írta: attól még az elmúlt két hétben szerintem legalább 4-5 ilyen nyilatkozatot olvastam, amiben Hami azt taglalja, hogy ők igazából nem barátok.
Rosberget nem kérdezik erről?
Én csak egy nyilatkozatra emlékszem, nem lehet hogy csak késve fordított verziókról beszélünk?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.04.06. 22:51

Alghar írta:
t-oom írta:
egyelőre az látszik, hogy hangyafasznyival sem jobb pilóta, mint a torro rosszós kollégái... azt nek már van 4 vb címe...! :pf04
Motor-és váltóhibája volt...de nyilván így is a pole-ért kellett volna harcolnia, nem? A Q1-ben, ahol gondolom még nem volt gond az autójával, simán verte Ricciardot (aki előtt egyébként -újfent leírom- le a kalappal).
Ez kb. olyan mintha Alonso ócsárolnád a Q3-as teljesítménye miatt...holott tudjuk, hogy ott is gond volt a géppel. Gondolkodjunk, mielőtt a Vettel iránt érzett zsigeri utálatunk nem megalapozott véleményeket szül.
4 évig az ment, hogy mentálisan mindenki felett áll... azt kiderült, hogy a nagy lókukit... szarból ő sem tud várat építeni...!!! pedig nagyon azt az imidzset építették, hogy világverő a csávó... mindegy mi van alatta...

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2014.04.06. 23:13

Nigel Hill írta: Nem tudom, én nem tudok azon újongani h 10 kör alatt 23 mp-et kap a mezőny mert egy csapat ennyire elől van, akkor sem ha a versenyzőjük esetleg küzdenek a pályán. De továbbra is tartom h SC nélkül nem lett volna semmi, mert Rosberget addigra már kiszedték a versenyből h ne legyen rizikós, ahogy Vollebak is írta.
és még tegyük hozzá: mi lett volna ha nem csatáznak elől? 10 kör alatt 35-40sec ??????????
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

bertone

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.04.07. 06:54

Most, hogy már elolvastam a hozzászólásokat is, néhány dolgot azért elmondanék.

1. Nem tudom, ki állította azt, hogy Vettel bármivel világverő, még Horner is egyszer azt nyilatkozta: Webber bármivel tud jól menni, míg Vettelnek kell a tökéletes autó.

2. A Mercedes kötelezően pontosan ugyan azt a motort kell adja a partnereinek. Viszont a rendszer programozása, a kenőanyagok és a tüzelőanyag jelentősen befolyásolja az egység teljesítményét, ami nyilván a gyári Mercedesre van optimalizálva.

3. Ricciardo már a bemutatkozása előtt egyértelműen hatalmas tehetségnek lett minősítve a "szakértők" szerint is. Így jót derülök azon, hogy egyesek itt a "futottak még" kategóriába tuszkolják, csak azért, hogy ezzel is Vettelt fikázzák.

4. Hamiltonról már 2007-ben többen megállapítottuk, hogy egyik eszköze a megfélemlítés, amit most is jól használt ki Rosberggel szemben. Amíg Rosberg erre nem tud megfelelően válaszolni, addig nincs esélye a brittel szemben.

5. Egyre jobban az az érzésem, hogy az 1.6 V6 Turbó egységek szabályát a Mercedesre szabták. (A motoroknak szinte minden fontos paramétere konkrétan szabályozott, ezért könnyen elképzelhető, hogy egy gyártó elképzeléseinek megfelelő paramétereket adjanak meg. Ne felejtsük el, hogy a Daimler már a projekt visszavonásán gondolkodott, s az is érdekes, hogy még egy fordulatot nem tett meg a Mercedes motor a próbapadon, mégis, már akkor minden szakértő azt állította, a Mercedes motorja lesz a legerősebb.)

6. Volt, aki megjegyezte a Renault motorok gyengélkedése kapcsán, hogy jöhet majd a sumákolós fejlesztés. A legújabb hírek szerint MINDHÁROM gyártó kért és kapott már különleges engedélyt a motor fejlesztésére. Ennyit a Renault sumákolásáról.

7. Remélem, a Ferrarinál páran a kardjukba dőlnek az eredmények láttán. Nem, nem azon, hogy Alonso és Räikkönen mit tudott kezdeni tegnap, hanem azon, ahogy elment mellettük a mezőny. És visszaemlékeznek azokra a nyilatkozatokra, amikor büszkén jelezték, hogy végre nem az aero, hanem a motorok fogják eldönteni, ki a jobb. Ahogy elnézem, nekik sikerült a legszarabb motoregységet összerakni. Még a sokat szapult Renault is jobb az ő egységeiknél.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.04.07. 07:43

bertone írta:Most, hogy már elolvastam a hozzászólásokat is, néhány dolgot azért elmondanék.

1. Nem tudom, ki állította azt, hogy Vettel bármivel világverő, még Horner is egyszer azt nyilatkozta: Webber bármivel tud jól menni, míg Vettelnek kell a tökéletes autó.

2. A Mercedes kötelezően pontosan ugyan azt a motort kell adja a partnereinek. Viszont a rendszer programozása, a kenőanyagok és a tüzelőanyag jelentősen befolyásolja az egység teljesítményét, ami nyilván a gyári Mercedesre van optimalizálva.

3. Ricciardo már a bemutatkozása előtt egyértelműen hatalmas tehetségnek lett minősítve a "szakértők" szerint is. Így jót derülök azon, hogy egyesek itt a "futottak még" kategóriába tuszkolják, csak azért, hogy ezzel is Vettelt fikázzák.

4. Hamiltonról már 2007-ben többen megállapítottuk, hogy egyik eszköze a megfélemlítés, amit most is jól használt ki Rosberggel szemben. Amíg Rosberg erre nem tud megfelelően válaszolni, addig nincs esélye a brittel szemben.

5. Egyre jobban az az érzésem, hogy az 1.6 V6 Turbó egységek szabályát a Mercedesre szabták. (A motoroknak szinte minden fontos paramétere konkrétan szabályozott, ezért könnyen elképzelhető, hogy egy gyártó elképzeléseinek megfelelő paramétereket adjanak meg. Ne felejtsük el, hogy a Daimler már a projekt visszavonásán gondolkodott, s az is érdekes, hogy még egy fordulatot nem tett meg a Mercedes motor a próbapadon, mégis, már akkor minden szakértő azt állította, a Mercedes motorja lesz a legerősebb.)

6. Volt, aki megjegyezte a Renault motorok gyengélkedése kapcsán, hogy jöhet majd a sumákolós fejlesztés. A legújabb hírek szerint MINDHÁROM gyártó kért és kapott már különleges engedélyt a motor fejlesztésére. Ennyit a Renault sumákolásáról.

7. Remélem, a Ferrarinál páran a kardjukba dőlnek az eredmények láttán. Nem, nem azon, hogy Alonso és Räikkönen mit tudott kezdeni tegnap, hanem azon, ahogy elment mellettük a mezőny. És visszaemlékeznek azokra a nyilatkozatokra, amikor büszkén jelezték, hogy végre nem az aero, hanem a motorok fogják eldönteni, ki a jobb. Ahogy elnézem, nekik sikerült a legszarabb motoregységet összerakni. Még a sokat szapult Renault is jobb az ő egységeiknél.
Ricsire nem lehet azt mondani, hogy nyeretlen kétéves, mert évekkel korábban már tesztelte az RB-t és nagyon jól ment, látszott rajta, hogy nem kutyaütő. Az viszont meglepetés, hogy a 3 futamból kétszer elverte Vettelt.

Az 5. pontban leírtakkal nem tudok egyetérteni, ugyanis a Ferrari és a Renault is készíthetett volna a jelenleginél erősebb komplettebb aggregátot, vagy nem? Mi fogta vissza a kezüket? A másik, hogy a tervezés és a motorépítés szakaszában a Renault látszott jobbnak, ők mutatták be leghamarabb a motort, a videókat, stb. Amit te írtál az spekuláció, amivel igazolni próbálod az RB gyengeségét, szerintem.

A 6. pontra reagálnék: igazad van, mindhárom motorgyártó adott be módosítási kérelmet a megbízhatóság kapcsán és az FIA engedélyezte. Az hiszem most nem fognak tudni trükközni ezzel egyik gyártó sem.

A többi korrekt.

Üdv:Red. :mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.07. 08:01

bertone írta: 5. Egyre jobban az az érzésem, hogy az 1.6 V6 Turbó egységek szabályát a Mercedesre szabták. (A motoroknak szinte minden fontos paramétere konkrétan szabályozott, ezért könnyen elképzelhető, hogy egy gyártó elképzeléseinek megfelelő paramétereket adjanak meg. Ne felejtsük el, hogy a Daimler már a projekt visszavonásán gondolkodott, s az is érdekes, hogy még egy fordulatot nem tett meg a Mercedes motor a próbapadon, mégis, már akkor minden szakértő azt állította, a Mercedes motorja lesz a legerősebb.)

elmúlt 4 évben nem volt az az érzésed hogy a befújt difit, a hajlékony szárnyat, meg az aerot a RB-ra szanták?:)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.07. 08:23

Redbull írta:Ricsire nem lehet azt mondani, hogy nyeretlen kétéves, mert évekkel korábban már tesztelte az RB-t és nagyon jól ment, látszott rajta, hogy nem kutyaütő. Az viszont meglepetés, hogy a 3 futamból kétszer elverte Vettelt.
Amely 3 futamból Vettelnél kétszer! probléma volt a kocsival. (egyszer ki is esett)
Az külön röhejes a fikázók szempontjából, hogy még így is több pontja van a németnek. :lol: :lol:

Emlékszem 1999-ben Irvine is jobban kezdett, még a 3-4 futam környékén is elég jól állt.
Imolában motorhiba miatt kiesett, egyből összeesküvéselméletet kiáltottak a fikázók.

Egyébként biztató Ricciardó teljesítménye, de ne helyezzük már 3 futam alatt Vettel fölé. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.07. 08:24

Nigel írta:elmúlt 4 évben nem volt az az érzésed hogy a befújt difit, a hajlékony szárnyat, meg az aerot a RB-ra szanták?:)
Kár, hogy ezek nem szabályok voltak.
Ügyes megoldások voltak az akkori szabályrengetegben.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.07. 08:27

bertone írta:5. Egyre jobban az az érzésem, hogy az 1.6 V6 Turbó egységek szabályát a Mercedesre szabták. (A motoroknak szinte minden fontos paramétere konkrétan szabályozott, ezért könnyen elképzelhető, hogy egy gyártó elképzeléseinek megfelelő paramétereket adjanak meg. Ne felejtsük el, hogy a Daimler már a projekt visszavonásán gondolkodott, s az is érdekes, hogy még egy fordulatot nem tett meg a Mercedes motor a próbapadon, mégis, már akkor minden szakértő azt állította, a Mercedes motorja lesz a legerősebb.)
1 hónapja ezt mondom.
Ugyanaz az eset forog fenn mint 2005-ben amikor a MISLEN kitalálta, hogy legyen egygumis futam. :D
(addig már lassan két éve teszteltek olyan keverékeket amelyeket csak 1x cseréltek verseny közben)

Kifejlesztünk valamit, aztán lobby segítségével bevezettetjük a FIA-val.
Jóóóóóó...

És ilyenkor jönnek a gyökér hsz-ek, hogy "OK, de ők miért nem csináltak olyan jó kocsit, gumit, motort, hiszen nekik is lehetett..." :mrgreen: :lol:

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.07. 08:57

rdaneelolivaw írta:
Nigel írta:elmúlt 4 évben nem volt az az érzésed hogy a befújt difit, a hajlékony szárnyat, meg az aerot a RB-ra szanták?:)
Kár, hogy ezek nem szabályok voltak.
Ügyes megoldások voltak az akkori szabályrengetegben.

a merci motor is egy ügyes megoldás a mostani szabályrengetegben. savanyú a szőlő - ezúttal nem nekem (:l

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.04.07. 08:59

bertone írta:
5. Egyre jobban az az érzésem, hogy az 1.6 V6 Turbó egységek szabályát a Mercedesre szabták. (A motoroknak szinte minden fontos paramétere konkrétan szabályozott, ezért könnyen elképzelhető, hogy egy gyártó elképzeléseinek megfelelő paramétereket adjanak meg. Ne felejtsük el, hogy a Daimler már a projekt visszavonásán gondolkodott, s az is érdekes, hogy még egy fordulatot nem tett meg a Mercedes motor a próbapadon, mégis, már akkor minden szakértő azt állította, a Mercedes motorja lesz a legerősebb.)
igen, ez nyilvánvaló. már tavaly is látszott, hogy tót jani a tezsvírít, barna rózsit akarja elől látni, hát elérte. gáz, hogy vannak akiknek ez tetszik. (:taps

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.04.07. 09:15

bertone írta:5. Egyre jobban az az érzésem, hogy az 1.6 V6 Turbó egységek szabályát a Mercedesre szabták. (
Szerintem itt én foglalkozom legkevesebbet ezzel a "sporttal". Ez kérdéses volt? Hányinger ez az egész, de nagyon.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.04.07. 09:18

bertone írta:7. Remélem, a Ferrarinál páran a kardjukba dőlnek az eredmények láttán.
A force ás a Williams is jobb. :szom01

De Alo és Kimi biztos nagyon boldog, hiszen a vörös autóban ülnek. Ugye vollebak?

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.04.07. 09:41

http://www.f1fanatic.co.uk/2014/04/06/r ... rand-prix/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nem csak szerintem volt jó a futam, 10-est kapott az angoloktól Bahrein.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.07. 10:00

Nigel írta:a merci motor is egy ügyes megoldás a mostani szabályrengetegben. savanyú a szőlő - ezúttal nem nekem (:l
A szabályokat igazították a fejlesztésekhez. MOST.
Az RB pedig kifejlesztett évek alatt egy olyan kocsit amely az adott szabályrendszerben lett világverő.

Ha nem érzed a különbséget sajnálom.
Persze TŐLED ezt várom, nem mást. :lol:

Lezárt