Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Lesz-e 1,5 másodperc körönként?

Igen
8
53%
Nem
7
47%
 
Szavazatok száma: 15

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.04.08. 13:34

Na csak meg van a konkluzió; a mercedes gyümölcsoltó boldogasszonyok gyülekezete. Igaz, hogy tesztelgettek titokban meg kizsaroltak egy über motort, de efelett sikkaldjunk el.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.08. 13:37

9_46_20 írta:
Nigel írta:
hitelesebb forrás, mint az, aki a köldökét nézegetve teóriákat gyárt. :)
na pont te hiányoztál...

szerintem meg hitelesebb ha van az embernek víziója, mint hogy ismeretlen emberek böfögéseivel takarózik...

az ha meghazudtolod, hogy paddy ugyan úgy arcon hazudja bármelyik embert hiszen ő is a profitból él, az a te nulla világlátásodat bizonyítja semmi többet...

de messzire mentünk ezzel az egésszel, én csak annyit mondtam, hogy ne csodálkozzunk ha nem lesz többet körökön át zajló csata az élen...
ennyit mondtam, ezt még ti sem tudjátok meghazudtolni, majd csak mondjuk 5-6 futam múlva, az hogy meg most mit mondott az az ember akinek ha a mercedes azt mondja ugorj és ő megkérdezi milyen magasra az hótlényegtelen.
(:u

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.08. 13:39

High-End írta:Na csak meg van a konkluzió; a mercedes gyümölcsoltó boldogasszonyok gyülekezete. Igaz, hogy tesztelgettek titokban meg kizsaroltak egy über motort, de efelett sikkaldjunk el.
szerény véleményem szerint hosszú évek óta le vannak osztva azok a bizonyos lapok jó előre.
Ha most ebből van profit akkor ebből van. Az atyaúristen se fog rajta változtatni.
Felesleges szerintem kirobbantani a gigavitát. Aki sejti az sejti, van aki meg úgy se fog róla tudomást venni.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.04.08. 13:49

Magic írta:
High-End írta:Na csak meg van a konkluzió; a mercedes gyümölcsoltó boldogasszonyok gyülekezete. Igaz, hogy tesztelgettek titokban meg kizsaroltak egy über motort, de efelett sikkaldjunk el.
szerény véleményem szerint hosszú évek óta le vannak osztva azok a bizonyos lapok jó előre.
Ha most ebből van profit akkor ebből van. Az atyaúristen se fog rajta változtatni.
Felesleges szerintem kirobbantani a gigavitát. Aki sejti az sejti, van aki meg úgy se fog róla tudomást venni.
A pióták, akik meg (mindig) rossz vetésforgóban vannak, meg szimplán megszívták. (:d

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.04.08. 14:16

High-End írta:Na csak meg van a konkluzió; a mercedes gyümölcsoltó boldogasszonyok gyülekezete. Igaz, hogy tesztelgettek titokban meg kizsaroltak egy über motort, de efelett sikkaldjunk el.
ezzel sajnos egyet kell értsek...

a tavalyi titkos teszt lezárása egy enyje-benyjével is afelé mutatott, hogy belőlük kell vb csinálni minden áron...

hogy ezért hoztak olyan technikai szabályzatot, ami a merga felé billenti a mérleget, azt nem tudom eldönteni, de az mindenképpen elgondolkodtató, hogy jelenleg nem 1 mp előnyük van, hanem 2-3 mp körönként... mindezt motorbefagyasztással együtt...

szóval mindenképpen gyanús a dolog...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.08. 14:31

t-oom írta:
High-End írta:Na csak meg van a konkluzió; a mercedes gyümölcsoltó boldogasszonyok gyülekezete. Igaz, hogy tesztelgettek titokban meg kizsaroltak egy über motort, de efelett sikkaldjunk el.
ezzel sajnos egyet kell értsek...

a tavalyi titkos teszt lezárása egy enyje-benyjével is afelé mutatott, hogy belőlük kell vb csinálni minden áron...

hogy ezért hoztak olyan technikai szabályzatot, ami a merga felé billenti a mérleget, azt nem tudom eldönteni, de az mindenképpen elgondolkodtató, hogy jelenleg nem 1 mp előnyük van, hanem 2-3 mp körönként... mindezt motorbefagyasztással együtt...

szóval mindenképpen gyanús a dolog...
Ez üzlet, el kell vonatkoztatni a személyektől, ami nem megy egy ilyen fórumon főleg ugye egyeseknek.. Lényeg, hogy sajnos ki kell húzni a fejet a kedvenc seggéből ahhoz, hogy ezt láthassuk és ne mint haszonélvező vizsgáljuk a dolgokat. Ettől még lehet örülni a kedvenc sikereinek és annak, hogy éppen a kedvenc került ebbe a nagyszerű helyzetbe mert az autót vezetni is kell, nem megy körbe magától (most még).. Persze nehéz mert valamilyen szinten ehhez fel kell adni dolgokat, nehezebb Istent csinálni a kedvencből.

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.08. 14:45

Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.08. 16:38

Nigel írta:Kép
Istenem! Csak miattad annyira remélem, hogy a Renault összekapja magát és a szezon második felére az RB földbe döngöli a Mercedest, Ricciardo meg vb-t nyer! (És elnézést kérek ezen hsz miatt minden jóérzésű Hamilton-Rosberg-Mercedes-szurkolótól)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.04.08. 17:45

Alghar írta:
Nigel írta:Kép
Istenem! Csak miattad annyira remélem, hogy a Renault összekapja magát és a szezon második felére az RB földbe döngöli a Mercedest, Ricciardo meg vb-t nyer! (És elnézést kérek ezen hsz miatt minden jóérzésű Hamilton-Rosberg-Mercedes-szurkolótól)

Ámen. :D
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.04.08. 18:20

Redbull írta:
Még jó, hogy nem kell egyetértenem veled.

:neem01
(:t

Paddy Lowe ezekszerint szembeköpte az egész F-1-et szerető közönséget amikor azt nyilatkozta, hogy:

„Képzeljék el, hogy ha a második körben beszólunk a két pilótának, és azt mondjuk, hogy mostantól tilos csatázniuk, tartsák a pozícióikat! Ez szörnyű lett volna az F1 számára, és szemben állt volna a Mercedes filozófiájával – mondta Paddy Lowe technikai igazgató. – Azzal, hogy engedtük őket versenyezni, tartoztunk önmagunknak, a sportnak és a pilótáknak is. Profi autóversenyzők, akiknek ez az életük.”
http://www.nemzetisport.hu/f1/mercedes- ... nk-2327311

(:g
Azt a büdös kurva! :D 1 éve nem volt ilyen filozófia? (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.04.08. 18:38

Alghar írta:
Istenem! Csak miattad annyira remélem, hogy a Renault összekapja magát és a szezon második felére az RB földbe döngöli a Mercedest, Ricciardo meg vb-t nyer! (És elnézést kérek ezen hsz miatt minden jóérzésű Hamilton-Rosberg-Mercedes-szurkolótól)

Én beleegyeznék!!!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.04.08. 18:49

Redbull írta:
9_46_20 kollégát meggyőzni nem tudjuk, de esetleg a következő kerék a kerék küzdelem esetén megkérdezzük tartja-e még az álláspontját?
(:k
Nem lett volna most sem semmilyen csata ha nincs SC és azonos gumin vannak. Csak azért nem voltak azonos gumin, mert Rosberget már futam közben kiszedték a "danger factor"-ból. Vagy az csak nekem tűnt fel hogy 2 kört kint hagyták Hamitlon után ahol megkapta a kis másodperceit (Előtte ugye ott volt a csapatrása mögött, csatáztak ugye) aztán közölték vele, hogy a puhább gumik mégsem kopnak annyira és nem lassulnak, ami Rosbergnek a győzelmi remények végét is jelentette, pláne hogy Hamilton 10 másodpercre volt... aztán jött az SC. Hogy most az lett volna igazságos, ha Rosberg nyer mert a csapat megosztotta a stratégiát ami igazságtalan lett volna Hamiltonnal szemben, mert az SC miatt bukta a 10 mp-et. Na akkor itt legyen valaki igazságos. Hagyták őket játszák le. Nem lesz mindig ilyen, sőt már itt is eléggé kellett hozzá a faktor hogy csata legyen. (a csata mikéntjébe meg inkább nem megyek bele). A néző persze azt látja hogy fúúú de nagy csata volt.
Az fel sem tűnik, hogy a Mercedes kifújja oda-vissza a mezőny orrát úgy, hogy a többieknek semmi, de semmi köze a versenyhez. (Ez volt a baj a RB ériával is) És higyjétek el ha valakit hidegen hagy Rosberg és Hamilton akkor csata ide v oda baromi unalmas szezon elé nézünk.
Győzött az F1? Pedig ugyanolyan halkak az autók. Jaa az már nem baj, mert Hamilton és Rosberg csatáztak. Ugyanúgy DRS és gumikáosz okozott "izgalmakat" a futottak még mezőnyben mint az előző években, de nem számít mert a Mercedesek csatáztak az élen. Szó mi szó a Mercedes ezzel betalált és rendesen bedobta a kukacot (étrsd csalit) a nép szájába, az meg annak renje és módja szerint be is kapta azt. Én ezt így látom. Bocsátasség meg nekem, hogy nem tapsikolok örömömben.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.04.08. 19:24

Nigel Hill írta:
Redbull írta:
9_46_20 kollégát meggyőzni nem tudjuk, de esetleg a következő kerék a kerék küzdelem esetén megkérdezzük tartja-e még az álláspontját?
(:k
Nem lett volna most sem semmilyen csata ha nincs SC és azonos gumin vannak. Csak azért nem voltak azonos gumin, mert Rosberget már futam közben kiszedték a "danger factor"-ból. Vagy az csak nekem tűnt fel hogy 2 kört kint hagyták Hamitlon után ahol megkapta a kis másodperceit (Előtte ugye ott volt a csapatrása mögött, csatáztak ugye) aztán közölték vele, hogy a puhább gumik mégsem kopnak annyira és nem lassulnak, ami Rosbergnek a győzelmi remények végét is jelentette, pláne hogy Hamilton 10 másodpercre volt... aztán jött az SC. Hogy most az lett volna igazságos, ha Rosberg nyer mert a csapat megosztotta a stratégiát ami igazságtalan lett volna Hamiltonnal szemben, mert az SC miatt bukta a 10 mp-et. Na akkor itt legyen valaki igazságos. Hagyták őket játszák le. Nem lesz mindig ilyen, sőt már itt is eléggé kellett hozzá a faktor hogy csata legyen. (a csata mikéntjébe meg inkább nem megyek bele). A néző persze azt látja hogy fúúú de nagy csata volt.
Az fel sem tűnik, hogy a Mercedes kifújja oda-vissza a mezőny orrát úgy, hogy a többieknek semmi, de semmi köze a versenyhez. (Ez volt a baj a RB ériával is) És higyjétek el ha valakit hidegen hagy Rosberg és Hamilton akkor csata ide v oda baromi unalmas szezon elé nézünk.
Győzött az F1? Pedig ugyanolyan halkak az autók. Jaa az már nem baj, mert Hamilton és Rosberg csatáztak. Ugyanúgy DRS és gumikáosz okozott "izgalmakat" a futottak még mezőnyben mint az előző években, de nem számít mert a Mercedesek csatáztak az élen. Szó mi szó a Mercedes ezzel betalált és rendesen bedobta a kukacot (étrsd csalit) a nép szájába, az meg annak renje és módja szerint be is kapta azt. Én ezt így látom. Bocsátasség meg nekem, hogy nem tapsikolok örömömben.
mondjuk én már futam közben sem értettem, hogy a kommentárok ilyen olyan csere stratégia, meg ez meg az és a vége szoros lesz, ha fordítva lesz a gumi, én akkor úgy tippeltem hamilton kb 5 mp-vel verte volna rosberget, ha nincs sc...

az a taktika az volt,. hogy a végén ne legyen csata, csak most nem jött össze...

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.08. 19:48

Alghar írta:
Nigel írta:Kép
Istenem! Csak miattad annyira remélem, hogy a Renault összekapja magát és a szezon második felére az RB földbe döngöli a Mercedest, Ricciardo meg vb-t nyer! (És elnézést kérek ezen hsz miatt minden jóérzésű Hamilton-Rosberg-Mercedes-szurkolótól)
akkor t-oom, bandee, és high end konteója bukni fog, de nekem mindegy :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.08. 20:07

Alghar írta:
Nigel írta:Kép
Istenem! Csak miattad annyira remélem, hogy a Renault összekapja magát és a szezon második felére az RB földbe döngöli a Mercedest, Ricciardo meg vb-t nyer! (És elnézést kérek ezen hsz miatt minden jóérzésű Hamilton-Rosberg-Mercedes-szurkolótól)
+1

Egyébként ez az egy félnivalója van a stuttgartiaknak, mert szerintem a RB építésileg megint egy jobb autó. De az idő kevés lesz erre szerintem, nagyobb a gond (azért arra érdemes emlékezni hogy tavaly év elején is szárnyaltak a mercik és a RB gyengélkedett, ez azonban talán mégis egy teljesen más helyzet. Meg ugye annyival is jobb év volt, hogy a Ferrari és a Lotus is ott kotnyeleskedett őszig).

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.08. 20:39

Bandee írta:Egyébként ez az egy félnivalója van a stuttgartiaknak, mert szerintem a RB építésileg megint egy jobb autó. De az idő kevés lesz erre szerintem, nagyobb a gond (azért arra érdemes emlékezni hogy tavaly év elején is szárnyaltak a mercik és a RB gyengélkedett, ez azonban talán mégis egy teljesen más helyzet. Meg ugye annyival is jobb év volt, hogy a Ferrari és a Lotus is ott kotnyeleskedett őszig).
Nincs idő rá.
Akkor lenne (de még talán akkor sem...) ha folyamatosan lehetne tesztelni. Akkor talán...

Egy rakat pálya lesz még ahol hosszú egyenesek miatt így fognak szerepelni a Merga motoros autók. És akkor az RB nem fog még csak dobogóra sem felérni.
Azt még talán elhiszem, hogy évad közepére annyira rendbe szedik a Rönó motort, hogy a kanyargósabb pályákon egálba lesznek a Mercikkel az RB-k.
De akkor vagy ők nyernek, vagy az RB.
A gyors pályákon semmiféle változás nem lesz idén szerintem. Azt mind hozza a Merci, ez túl nagy különbség technikailag amit évközbeni fejlesztésekkel le lehet dolgozni.

Szóval lehet, hogy az RB jobb kocsi (ha a motort nem nézed, persze muszáj nézni azt is - így eleve ez az okfejtésem hülyeség :D ), de a kanyargós pályákon is lesz annyira jó a Mercedes, hogy ott legyenek a 3., 4. helyen. Legrosszabb esetben.

Ahhoz, hogy az egyéni vébére legyen bármiféle esély, ahhoz Barcelonára ugyanolyan jó motort kéne szállítania a franciáknak, mint amilyen a Mercedesé.
Ez szerintem teljes képtelenség.

Ha odáig nincs változás, akkor már elképzelhető, hogy a Merci pilóták 60 egységgel fognak vezetni bármelyik RB pilóta előtt.
Azt nem fogja senki behozni.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.08. 22:28

Decapitated_Midget írta:
A legtöbb előzés a DRS-nélküli 4-es kanyarban történt. Miről beszélsz? Alig rémlik előzés a két DRS zónából, mert szinte az előzések zöme nem is ott történt. A 4-esben milyen alávágások voltak már?
Ha valaha is unalmas lehet az F1, az bizony nem a Mercedes gigantikus előnye miatt lesz... Mondok jobbat, jelenleg pont ők tehetik érdekessé az F1-et a két versenyzőjük révén, ugyanis kapunk mi még Melbourne-jellegű unalmat idén bőven. De legalább a Mercedesek csatája garantálni fog egyfajta alap izgalmi-faktort - mert az eddigiek alapján úgy tűnik hogy fogunk mi még iszonyat kiélezett kvalifikációkat látni, meg olyan futamokat ahol a két Merci kéz a kézben fog célbaérni, nem leosztott lapokkal.
Erről van szó! Nem tudom mit nézett, akinek ez nem volt izgalmas. Az utolsó 5 körben én szó szerint azt hittem infarktust kapok. És nem csak az utolsó körökben volt csata. Emlékezzeünk az első kerékcserék előtt mit rendezett a két Merci. De ott van pl. Perez, Barichello, Ricciardo, stb is., akik csinálták tisztességesen a sót. Azok fanyalognak most, akiknek az embereinek nem igazán ment ilyen-olyan okokból. Megértem, hopyg az fáj nekik, miközben a többiek birllíroztak. De azért a tisztánlátásukat nme kellene elveszíteniük nagy fájdalmukban!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.08. 22:31

Phoebe írta:Sokat nem oszt, nem szoroz a véleményem etekintetben, de én elég kényes vagyok, és nem könnyen mondom azt egy futamra, hogy jó volt. Ha nincs akció, lankad a figyelmem, és elkezdem unni, de veszettül. A legutóbbi versenyt az végre élvezni tudtam. Igen, piszok nagy fölényben volt a Merci, ami nem jó, de legalább egymással is csatáztak, nem is akár hogy, odatették magukat mindketten, külön élveztem, hogy rajtuk kívül legalább 3 csapatnál gyepálták még egymást a csapattársak. Engem ezzel lehet megfogni, nem a spórolj a gumival/üzemanyaggal, innivalóval/levegővétellel, meg mikor mit nyitsz ki. Bár látnánk még pár ilyet, és tendencia lenne, nem egy véletlenül becsúszott jó futam.
(:j
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.08. 22:33

Redbull írta:Nem, nem siklottam el a megjegyzésed felett, csak nem értek vele egyet, nem hiszem, hogy Lewist és Nicot megfedték a vasárnapi akciójuk miatt.

Több okból sem érzem helytállónak, amit írtál:
- ez a két pilóta valami olyat művelt vasárnap (varázsolt) amit ritkán láthatunk a versenysportokban (Lorenso és Rossi parádés futamához hasonlították);
- a versenyzők csatája olyan PR értéket sugárzott (Mercedesnek és a pilótáknak egyaránt) a világban, amit pénzben nehéz kifejezni;
- a Mercedes nyert már a DTM-ben a WTCC-ben vagy rallyban tudtommal nem nagyon idult;
- nagy az esélye, hogy újra nyer az F-1-ben (önállóan és nem mint motorszállító) ehhez képest a másik két német márkának az autóversenyzés csúcskategóriája egyenlőre elérhetetlen (hogy nem tudnak vagy nem akarnak bekerülni azt nem boncolom most);
- a Mercedes tavalyi magántesztes fiaskója után muszáj az imaget javítani, és úgy nem lehet, hogy a többi futamon nem engedem Lewiséket kerék a kerék ellen küzdeni.
(:j (:n
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.08. 22:36

Magic írta: Hát persze. Itt mindenki oda megy és azt csinál amit akar. Aha (:u (:u
Veled mi történt az utóbbi időben? Rá sem lehet ismerni korábbi önmagadra. Szinte egyfolytában csak fikkantasz, és kételkedsz. Mi történt?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.08. 22:38

High-End írta:Na csak meg van a konkluzió; a mercedes gyümölcsoltó boldogasszonyok gyülekezete. Igaz, hogy tesztelgettek titokban meg kizsaroltak egy über motort, de efelett sikkaldjunk el.
Egy valami megnyugvással tölthetne el: ha már ekkora össztűz zúdul a Mercedesre, akkor valamit valóban nagyon eltalálhattak. Ez a legbiztosabb jele a sikernek. Hogy is van a mondás? "Jóval könnyebb szánalmat, mint irigységet kiváltani, de ha már irigykednek rád, jó úton jársz!"
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.04.08. 22:57

Lancelot írta:
Decapitated_Midget írta:
A legtöbb előzés a DRS-nélküli 4-es kanyarban történt. Miről beszélsz? Alig rémlik előzés a két DRS zónából, mert szinte az előzések zöme nem is ott történt. A 4-esben milyen alávágások voltak már?
Ha valaha is unalmas lehet az F1, az bizony nem a Mercedes gigantikus előnye miatt lesz... Mondok jobbat, jelenleg pont ők tehetik érdekessé az F1-et a két versenyzőjük révén, ugyanis kapunk mi még Melbourne-jellegű unalmat idén bőven. De legalább a Mercedesek csatája garantálni fog egyfajta alap izgalmi-faktort - mert az eddigiek alapján úgy tűnik hogy fogunk mi még iszonyat kiélezett kvalifikációkat látni, meg olyan futamokat ahol a két Merci kéz a kézben fog célbaérni, nem leosztott lapokkal.
Erről van szó! Nem tudom mit nézett, akinek ez nem volt izgalmas. Az utolsó 5 körben én szó szerint azt hittem infarktust kapok.
igen, én is reméltem, hogy rosberg végül lenyomja a házikedvencet, de sajnos nem így lett. bár már a futam elején eldőlt, amikor rosbereget valamilyen "furcsa" okból átrakták a B tervre...

ja, és hogy ne hagyjak már ki egy régi kedvencedet: és egyébként is csak autó miatt nyert az, aki nyert, önerőből soha nem is lenne képes rá, hiszen csak egy középszer senki, aki csak sínautóval képes nyerni. (:i

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.08. 23:09

Lancelot írta:
Magic írta: Hát persze. Itt mindenki oda megy és azt csinál amit akar. Aha (:u (:u
Veled mi történt az utóbbi időben? Rá sem lehet ismerni korábbi önmagadra. Szinte egyfolytában csak fikkantasz, és kételkedsz. Mi történt?
Ez csak, vagy az elkeserítő vagy a "megmagyarázhatatlan" események eredménye. És az elkeserítő ez esetben nem Alonso vagy a Ferrari teljesítménye.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.04.09. 01:51

Lancelot írta: Erről van szó! Nem tudom mit nézett, akinek ez nem volt izgalmas. Az utolsó 5 körben én szó szerint azt hittem infarktust kapok. És nem csak az utolsó körökben volt csata. Emlékezzeünk az első kerékcserék előtt mit rendezett a két Merci. De ott van pl. Perez, Barichello, Ricciardo, stb is., akik csinálták tisztességesen a sót. Azok fanyalognak most, akiknek az embereinek nem igazán ment ilyen-olyan okokból. Megértem, hopyg az fáj nekik, miközben a többiek birllíroztak. De azért a tisztánlátásukat nme kellene elveszíteniük nagy fájdalmukban!
Barrichello jah. :pf02 Ebből is látszik hmennyire is nézted a futamot. (:u
Egyébként teljesen érthető volt az izgalmad és a fellángolásod is, hisz láttad Hamilton az élen csatázni és neked ez volt a lényeg.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Sárki

Re: Bahreini Nagydíj 2014. április 4-6.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.04.09. 07:06

High-End írta:Na csak meg van a konkluzió; a mercedes gyümölcsoltó boldogasszonyok gyülekezete. Igaz, hogy tesztelgettek titokban meg kizsaroltak egy über motort, de efelett sikkaldjunk el.
Nem volt az titokban, mindenki látta hogy ott maradtak. És nem zsaroltak ki über motort, jó lenne ha nem hazudoznál és nem tekintenél kész tényként bertone baromságára. A ferrari sírta ki az új motort, ők kérték a v6-ot, ők fenyegetőztek a kivonulással.

Lezárt