Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Meglesz-e a mesterhármas?

igen
8
57%
nem
6
43%
 
Szavazatok száma: 14

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.20. 15:16

vollebak írta:
Ha szerinted az, hogy önhibákat és balfaszkodást rovok fel Rosbergnek az "ezért meg azért" magyarázkodás, akkor nincs értelme ezt az eszmecserét folytatni :mosoly:
Na akkor Vettel meg önhibájából megy lassabban mint a csapattársa.
Semmi különbség nincs kettejük közt. Mind kettőt veri a csapattársa ezért vagy azért. A többi nálam csak sallang. (:n

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.20. 15:22

rdaneelolivaw írta:Pedig kb. ugyanaz a helyzet mint Vettelnél, ugyanazzal a technikával vannak verve a csapattárs által.
Az, hogy miként reagálsz rá, csak az érzelmeidtől függ.
Persze lehet csűrni-csavarni, de egyre hiteltelenebb lesz. :)
Mondom, hogy nem az én saram, ha nem érted (vagy csak úgy csinálsz, mintha nem értenéd), hogy mi a különbség ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.20. 15:27

vollebak írta:Mondom, hogy nem az én saram, ha nem érted (vagy csak úgy csinálsz, mintha nem értenéd), hogy mi a különbség ;)
Semmiféle különbség nincsen.
Mindketten gyengébbek eddig mint a csapattársaik. Ugyanazzal a cuccal.

Rózbergnek azért is különösen szomorú ez, mert a legjobb technikával rendelkezik. (mint Hamilton)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.20. 15:42

vollebak írta: (...) Vettelnek azonban nincs mentsége, egyszerűen jobb nála Ricciardo.
Kicsit most csalódtam Benned...Rosberg tavalyi teljesítményét elemezve mindig megemlíted az elhullajtott pontokat...például műszaki hibák miatt. Vettelnek bizonyítottan ez volt az első problémamentes hétvégéje. Ezt ügyesen kihagytad.

És igen: Vettelt veri Ricciardo, Vettel nem találja a kapcsolatot a vassal (ahogy Kimi sem), Vettelnek vannak technikai malőrjei.
És igen: Rosberg saját magának barmolja el a futamait/időmérőit.

Akkor számomra nem Vettel tűnik lúzernek inkább, hanem Rosberg, akinek sem technikai gondja nincs, sem alkalmazkodási problémája. Vettelnek mindkettő van.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.20. 15:49

Alghar írta:
vollebak írta: (...) Vettelnek azonban nincs mentsége, egyszerűen jobb nála Ricciardo.
Kicsit most csalódtam Benned...Rosberg tavalyi teljesítményét elemezve mindig megemlíted az elhullajtott pontokat...például műszaki hibák miatt. Vettelnek bizonyítottan ez volt az első problémamentes hétvégéje. Ezt ügyesen kihagytad.

És igen: Vettelt veri Ricciardo, Vettel nem találja a kapcsolatot a vassal (ahogy Kimi sem), Vettelnek vannak technikai malőrjei.
És igen: Rosberg saját magának barmolja el a futamait/időmérőit.

Akkor számomra nem Vettel tűnik lúzernek inkább, hanem Rosberg, akinek sem technikai gondja nincs, sem alkalmazkodási problémája. Vettelnek mindkettő van.
Félreérthetően fogalmaztam valóban - amit idéztél, azt _kizárólag_ erre a hétvégére értettem. Nem igaz egyébként, hogy Vettelnek nem volt tiszta hétvégéje (Malajziában az volt), de ott meg ugye Ricciardo nem ért célba. De természetesen nem lassúságnak tudom be azt, hogy rögtön a rajt után kiesett Ausztráliában, vagy azt, hogy Bahreinben egész hétvégén váltóproblémái voltak és amiatt Ricciardo legyőzte.

Azonban három megmérettetés volt eddig, ahol mindenféle technikai problémáktól mentesen futhatott (ausztrál időmérő, kínai időmérő és verseny) és mindhármon ki is kapott Ricciardótól, ráadásul még csak nem is szoros meccsen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.04.20. 16:17

Lancelot írta:
Ricciardo engem egyszerűen lenyűgöz! Tavaly ki nem néztem volna a srácból azt, amit idén produkál. Gondoltam majd a NAGY Vettel mellett szürke egérként elbóklászik a pályán. Aztán mit ad Isten? Ritmikusan dádázza a csapattársát. Őt is megszívatta Ausztrália, akár a kedvencemet. Különben Vettelre nézve mostanra már demoralizálóan nézne ki a ponttáblázat. Emellett roppant szimnpatikus is az ausztrál. Igaza van Szujónak: az ember, ha szemből látja nyilatkozat közben nem tudja megállni, hogy ne nevesse el magát saját maga is. Nagyon profi, amit a pályán csinál, nagyon tetszik. Látványos, célirányos, érett, mesteri.

A másik, aki előtt meg kell hajolnom, az Alonso. A fostedrá Ferrariból valóban kifacsarja, amit csak lehet. Vérprofi! Egyszerűen ez a szó illik rá. Most nem rinyál, teszi a dolgát összeszorított fogakkal. Más a pár Ferraris év után már úgy elveszítette volna a motívációját, mint apotyautast Lepsénynél. Ő viszont hajt. Ma meg is lett a jutalma. Mindenki tudja, hogy nekem finoman szólva sem szívem csücske, de a tehetség előtt meg kell hajolni!

A többiek?

Kimi ezidáig nagy csalódás számomra. Nyilván adaptációs nehézségei is vannak, de én valahogy azt a fajta kérlelhetetlen küzdeni akarást sem érzem rajta, mint csapattársán. Látom itt villongás volt trutya és a Kimis tábor között. Azt kell, hogy mondjam sajnos - mint látens Kimi szurkolónak! - trutyának kell igazat adnom. Ráadásul Rocco belemagyarázása miatt némi félreértésbe is keveredett a Kimis tábor. Most igazságtalanul ütöttétek trutyát.

Sajnálom, hogy a pöcs futamirányítás miatt Koboyashitól elvették a 17. helyet. Parádés volt pedig az előzése. Micsoda botrány? Ott ülnek ezren, és előbb leintik a futamot? Milyen már az? Ehhh!.... (Még jó, hogy Hamilton nem vette komolyan!)
Ricciardoról feltehetően Markoék, de még talán Vettel is ezt feltételezte, aztán tessék. Gondolom épp ebből a megfontolásból választották őt és nem Kimit vagy Alonsot Webber utódjának (lásd Ricciardo topik). Szegény gyerek meg őrül, mint majom a farkának, hogy ő lett a kiválasztott, és nem az előbb említett két versenyző valamelyike....

Az Alonsos, Kimis résszel maximálisan egyetértek. Lehet rühelni a spanyolt, de olyan mint a taft hajlakk, ha esik, ha fúj mindig ott van, mindig (ki)tart. :D Kimi meg amellett, hogy szerencsétlen is, nem akkora küzdő. Érdekes, hogy szinte állandóan valami alkalmazkodási gondja van. Sokkal kényesebbnek tűnik a nem tökéletes autóra mint Alonso, szerintem amúgy Button is ilyen. Néha felvillant valamit a küzdésből, agresszivitásból, de konstansan nem tudja hozni ezt. Szerintem. Kimi simán lehet, hogy nyers tempóban gyorsabb, de nem olyan komplex mint a spanyol.

Nekem nagyon bejön, hogy Kobayashi képes motivált lenni, azzal a talicskával is, és úgy teszi oda magát, mintha minimum pontért menne a dolog. Abban viszont nem adok igazat Wéberéknek, hogy a korábbi Caterhameseket ekézik folyton. Kovalainennek is voltak villanásai, a legjobb eredményük (11. hely) pedig Petrov nevéhez fűződik. Én nagyon csípem a japánt, de azért ő sem félisten.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.20. 16:30

Phoebe írta:
Nekem nagyon bejön, hogy Kobayashi képes motivált lenni, azzal a talicskával is, és úgy teszi oda magát, mintha minimum pontért menne a dolog. Abban viszont nem adok igazat Wéberéknek, hogy a korábbi Caterhameseket ekézik folyton. Kovalainennek is voltak villanásai, a legjobb eredményük (11. hely) pedig Petrov nevéhez fűződik. Én nagyon csípem a japánt, de azért ő sem félisten.
Hogy micsoda???? (:r

De a kis műbalhém ellenére egyetértek. Viszont az igaz hogy ő eddig a Cat legjobbja összeségében.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.04.20. 18:02

Lancelot írta:
Ráadásul Rocco belemagyarázása miatt némi félreértésbe is keveredett a Kimis tábor. Most igazságtalanul ütöttétek trutyát.
Jolvan okoska, trutya befingasara, miszerint Alonsoval ellentetben Kimi szarik az egeszre, eppen O maga adott valaszt ma. Semmi problema a motivacioval vagy az akarassal, hanem egyszeruen szar. Pedig ezt nehezebb beismerni. Na, errol ennyit,

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.20. 20:34

Phoebe írta:
Lancelot írta:
Ricciardo engem egyszerűen lenyűgöz! Tavaly ki nem néztem volna a srácból azt, amit idén produkál. Gondoltam majd a NAGY Vettel mellett szürke egérként elbóklászik a pályán. Aztán mit ad Isten? Ritmikusan dádázza a csapattársát. Őt is megszívatta Ausztrália, akár a kedvencemet. Különben Vettelre nézve mostanra már demoralizálóan nézne ki a ponttáblázat. Emellett roppant szimnpatikus is az ausztrál. Igaza van Szujónak: az ember, ha szemből látja nyilatkozat közben nem tudja megállni, hogy ne nevesse el magát saját maga is. Nagyon profi, amit a pályán csinál, nagyon tetszik. Látványos, célirányos, érett, mesteri.

A másik, aki előtt meg kell hajolnom, az Alonso. A fostedrá Ferrariból valóban kifacsarja, amit csak lehet. Vérprofi! Egyszerűen ez a szó illik rá. Most nem rinyál, teszi a dolgát összeszorított fogakkal. Más a pár Ferraris év után már úgy elveszítette volna a motívációját, mint apotyautast Lepsénynél. Ő viszont hajt. Ma meg is lett a jutalma. Mindenki tudja, hogy nekem finoman szólva sem szívem csücske, de a tehetség előtt meg kell hajolni!

A többiek?

Kimi ezidáig nagy csalódás számomra. Nyilván adaptációs nehézségei is vannak, de én valahogy azt a fajta kérlelhetetlen küzdeni akarást sem érzem rajta, mint csapattársán. Látom itt villongás volt trutya és a Kimis tábor között. Azt kell, hogy mondjam sajnos - mint látens Kimi szurkolónak! - trutyának kell igazat adnom. Ráadásul Rocco belemagyarázása miatt némi félreértésbe is keveredett a Kimis tábor. Most igazságtalanul ütöttétek trutyát.

Sajnálom, hogy a pöcs futamirányítás miatt Koboyashitól elvették a 17. helyet. Parádés volt pedig az előzése. Micsoda botrány? Ott ülnek ezren, és előbb leintik a futamot? Milyen már az? Ehhh!.... (Még jó, hogy Hamilton nem vette komolyan!)
Ricciardoról feltehetően Markoék, de még talán Vettel is ezt feltételezte, aztán tessék. Gondolom épp ebből a megfontolásból választották őt és nem Kimit vagy Alonsot Webber utódjának (lásd Ricciardo topik). Szegény gyerek meg őrül, mint majom a farkának, hogy ő lett a kiválasztott, és nem az előbb említett két versenyző valamelyike....

Az Alonsos, Kimis résszel maximálisan egyetértek. Lehet rühelni a spanyolt, de olyan mint a taft hajlakk, ha esik, ha fúj mindig ott van, mindig (ki)tart. :D Kimi meg amellett, hogy szerencsétlen is, nem akkora küzdő. Érdekes, hogy szinte állandóan valami alkalmazkodási gondja van. Sokkal kényesebbnek tűnik a nem tökéletes autóra mint Alonso, szerintem amúgy Button is ilyen. Néha felvillant valamit a küzdésből, agresszivitásból, de konstansan nem tudja hozni ezt. Szerintem. Kimi simán lehet, hogy nyers tempóban gyorsabb, de nem olyan komplex mint a spanyol.

Nekem nagyon bejön, hogy Kobayashi képes motivált lenni, azzal a talicskával is, és úgy teszi oda magát, mintha minimum pontért menne a dolog. Abban viszont nem adok igazat Wéberéknek, hogy a korábbi Caterhameseket ekézik folyton. Kovalainennek is voltak villanásai, a legjobb eredményük (11. hely) pedig Petrov nevéhez fűződik. Én nagyon csípem a japánt, de azért ő sem félisten.
Amellett, hogy 98%-ban egyetértek vele, a motivált, küzdős résszel mégsem. A kérdésem igazából Lancehoz is szólna, miszerint ezt miből gondoljátok (azon kívül, hogy láthatóan szerencsétlenkedik)? Szerintem küzd, próbálkozik csak rendkívül szarul érzi magát az autóban. Nem hiszem, hogy tavalyhoz képest elfelejtett vezetni, ha meg nem lenne kedve akkor Ti is tudjátok, hogy lelécelne onnen mint tette azt korábban is. Szerintem kívülről megállapíthatatlan, hogy melyik pilóta mennyire hajt, vagy próbálkozik, de alapból az összesnek megelőlegezem, hogy vágyik a sikerre és mivel az egész vérprofi sport, nagyon nem is tehetnek másképp. Talán a fasz stílusa miatt gondoljátok de én az előzési próbálkozásaiból, elfékezéseiből azt látom, hogy próbál menni amennyire csak tud, ami jelenleg ennyire elég. Sajnos. Igazából mivel ezt látom, láttam év eleje óta rajta, csak ez tartja még a reményt bennem...
Azt adom, hogy egy előzési helyzetben Alo erőszakosabb, küzdőbb de alapból a sikerre éhesség tekintetében és az ahhoz vezető út kikövezésében (még ha talán máshogy is rakják azokat a köveket....) nem sok különbség lehet. Sőt, Alo tavaly inkább elvesztette a hitét az év vége felé de mondjuk az érthető is volt. Nah, remélem átment amit íni akartam.
Amúgy minden másban, fájó, de egyet kell értsek mindkettőtökkel (különösen Alo kiváló alkalmazkodóképességével).

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.04.20. 20:37

A futamról.

Meglepett a Red Bull és még inkább a Ferrari (Alonso) tempója. Azt hittem bedarálja őket a Force India, de nem. A mai futamon látottak alapján feljöttek a Mercedes mögé és fej-fej mögött haladnak egyelőre. A futam Bahreinnel ellentétben elég laposra sikerült, nem volt akció, és Rosberg gyenge teljesítménye ellenére is jött az egy-kettő.

Rosberg, ha nem kapja össze magát, mentálisan olyan hátrányba fog kerülni Hamiltonnal szemben, hogy onnan már nem lesz visszaút. A csapat talán jobban támogatja őt, mint Hamiltont, de nem hinném, hogy sokszor fog előtte végezni.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.20. 20:38

Phoebe írta:
Lancelot írta:
Ricciardo engem egyszerűen lenyűgöz! Tavaly ki nem néztem volna a srácból azt, amit idén produkál. Gondoltam majd a NAGY Vettel mellett szürke egérként elbóklászik a pályán. Aztán mit ad Isten? Ritmikusan dádázza a csapattársát. Őt is megszívatta Ausztrália, akár a kedvencemet. Különben Vettelre nézve mostanra már demoralizálóan nézne ki a ponttáblázat. Emellett roppant szimnpatikus is az ausztrál. Igaza van Szujónak: az ember, ha szemből látja nyilatkozat közben nem tudja megállni, hogy ne nevesse el magát saját maga is. Nagyon profi, amit a pályán csinál, nagyon tetszik. Látványos, célirányos, érett, mesteri.

A másik, aki előtt meg kell hajolnom, az Alonso. A fostedrá Ferrariból valóban kifacsarja, amit csak lehet. Vérprofi! Egyszerűen ez a szó illik rá. Most nem rinyál, teszi a dolgát összeszorított fogakkal. Más a pár Ferraris év után már úgy elveszítette volna a motívációját, mint apotyautast Lepsénynél. Ő viszont hajt. Ma meg is lett a jutalma. Mindenki tudja, hogy nekem finoman szólva sem szívem csücske, de a tehetség előtt meg kell hajolni!

A többiek?

Kimi ezidáig nagy csalódás számomra. Nyilván adaptációs nehézségei is vannak, de én valahogy azt a fajta kérlelhetetlen küzdeni akarást sem érzem rajta, mint csapattársán. Látom itt villongás volt trutya és a Kimis tábor között. Azt kell, hogy mondjam sajnos - mint látens Kimi szurkolónak! - trutyának kell igazat adnom. Ráadásul Rocco belemagyarázása miatt némi félreértésbe is keveredett a Kimis tábor. Most igazságtalanul ütöttétek trutyát.

Sajnálom, hogy a pöcs futamirányítás miatt Koboyashitól elvették a 17. helyet. Parádés volt pedig az előzése. Micsoda botrány? Ott ülnek ezren, és előbb leintik a futamot? Milyen már az? Ehhh!.... (Még jó, hogy Hamilton nem vette komolyan!)
Ricciardoról feltehetően Markoék, de még talán Vettel is ezt feltételezte, aztán tessék. Gondolom épp ebből a megfontolásból választották őt és nem Kimit vagy Alonsot Webber utódjának (lásd Ricciardo topik). Szegény gyerek meg őrül, mint majom a farkának, hogy ő lett a kiválasztott, és nem az előbb említett két versenyző valamelyike....

Az Alonsos, Kimis résszel maximálisan egyetértek. Lehet rühelni a spanyolt, de olyan mint a taft hajlakk, ha esik, ha fúj mindig ott van, mindig (ki)tart. :D Kimi meg amellett, hogy szerencsétlen is, nem akkora küzdő. Érdekes, hogy szinte állandóan valami alkalmazkodási gondja van. Sokkal kényesebbnek tűnik a nem tökéletes autóra mint Alonso, szerintem amúgy Button is ilyen. Néha felvillant valamit a küzdésből, agresszivitásból, de konstansan nem tudja hozni ezt. Szerintem. Kimi simán lehet, hogy nyers tempóban gyorsabb, de nem olyan komplex mint a spanyol.

Nekem nagyon bejön, hogy Kobayashi képes motivált lenni, azzal a talicskával is, és úgy teszi oda magát, mintha minimum pontért menne a dolog. Abban viszont nem adok igazat Wéberéknek, hogy a korábbi Caterhameseket ekézik folyton. Kovalainennek is voltak villanásai, a legjobb eredményük (11. hely) pedig Petrov nevéhez fűződik. Én nagyon csípem a japánt, de azért ő sem félisten.
-----

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.20. 20:56

Ő is hasonlót nyilatkozott, most látom:

„Nem tudom, miért jöttök elő mindig a motivációval. Ha nem lennék motivált, nem lennék itt, hogy válaszolgassak ezekre a kérdésekre. Olykor vannak rossz versenyeink, ez pech, de a célunk, hogy fejlődjünk, és olyan szintre kerüljünk, ahol lenni szeretnénk”

A kínjairól:

Úgy gondolom, leginkább a vezetési stílusommal és az időjárási körülményekkel, a hideggel volt probléma, emiatt nem tudtam működésre bírni a gumikat. Ha valamiféle (műszaki) probléma lett volna, akkor nem lettünk volna gyorsak és elégedettek az új gumikkal. Tehát úgy vélem, ez az egész a körülmények, a pálya karaktere, valamint a vezetési stílusom kombinációjának eredménye. Nem szoktam túlságosan agresszíven bánni a gumikkal, ezért ha hűvös vagy esős az idő… már évek óta nehéz munkára bírni az abroncsokat. Ma az új gumik jól működtek, amikor viszont már nem tapadnak annyira, elkezdek szenvedni, és ilyenkor lassítani kell. A gumik emiatt még inkább lehűlnek, és csak körbe-körbe járunk, anélkül, hogy lenne megoldás.”

Ugyanezzel kínlódott 2008-ban is a Ferrarival, talán van valami jellemző autóépítési filozófia náluk, amit nem tud magáévá tenni. Legalábbis nem mindig. Félek, ezt a problémát csak nagyon sokára fogja megoldani, ha sikerül egyáltalán.. Szerintem ez egy olyan dolog, ami csak gyökeres autó átalakítással menne, ami nem fog megtörténni. A legnagyobb baja, hogy Alonso vele ellentétben éppen jobban gyűri az abroncsokat és neki ez inkább előny. Ajjaj :szom02 :szom02 :szom04

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.20. 21:07

Bandee írta:Ő is hasonlót nyilatkozott, most látom:

„Nem tudom, miért jöttök elő mindig a motivációval. Ha nem lennék motivált, nem lennék itt, hogy válaszolgassak ezekre a kérdésekre. Olykor vannak rossz versenyeink, ez pech, de a célunk, hogy fejlődjünk, és olyan szintre kerüljünk, ahol lenni szeretnénk”

A kínjairól:

Úgy gondolom, leginkább a vezetési stílusommal és az időjárási körülményekkel, a hideggel volt probléma, emiatt nem tudtam működésre bírni a gumikat. Ha valamiféle (műszaki) probléma lett volna, akkor nem lettünk volna gyorsak és elégedettek az új gumikkal. Tehát úgy vélem, ez az egész a körülmények, a pálya karaktere, valamint a vezetési stílusom kombinációjának eredménye. Nem szoktam túlságosan agresszíven bánni a gumikkal, ezért ha hűvös vagy esős az idő… már évek óta nehéz munkára bírni az abroncsokat. Ma az új gumik jól működtek, amikor viszont már nem tapadnak annyira, elkezdek szenvedni, és ilyenkor lassítani kell. A gumik emiatt még inkább lehűlnek, és csak körbe-körbe járunk, anélkül, hogy lenne megoldás.”

Ugyanezzel kínlódott 2008-ban is a Ferrarival, talán van valami jellemző autóépítési filozófia náluk, amit nem tud magáévá tenni. Legalábbis nem mindig. Félek, ezt a problémát csak nagyon sokára fogja megoldani, ha sikerül egyáltalán.. Szerintem ez egy olyan dolog, ami csak gyökeres autó átalakítással menne, ami nem fog megtörténni. A legnagyobb baja, hogy Alonso vele ellentétben éppen jobban gyűri az abroncsokat és neki ez inkább előny. Ajjaj :szom02 :szom02 :szom04
Köszi, hogy beidézted, így nem nekem kellett. Ezzel a "nem nagy küzdő" dologgal meg komolyan mondom, ki lehetne kergetni a világból. Nem nagy küzdő? Milyen érvek is támasztják ezt alá? Hogy Alonso 3., ő meg 8.? Vagy mi? Mondta Nektek?
Nekem meg azt mondta, hogy nagy küzdő...akkor most kinek van igaza?

Minden mást Bandi leírt helyettem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.04.20. 21:11

Alghar írta:
Köszi, hogy beidézted, így nem nekem kellett. Ezzel a "nem nagy küzdő" dologgal meg komolyan mondom, ki lehetne kergetni a világból. Nem nagy küzdő? Milyen érvek is támasztják ezt alá? Hogy Alonso 3., ő meg 8.? Vagy mi? Mondta Nektek?
Nekem meg azt mondta, hogy nagy küzdő...akkor most kinek van igaza?

Minden mást Bandi leírt helyettem.
Megmondjam? Lancelotnak meg trutyanak van igaza, ok latjak ezt a legjobban.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.20. 21:16

Rocco írta:
Alghar írta:
Köszi, hogy beidézted, így nem nekem kellett. Ezzel a "nem nagy küzdő" dologgal meg komolyan mondom, ki lehetne kergetni a világból. Nem nagy küzdő? Milyen érvek is támasztják ezt alá? Hogy Alonso 3., ő meg 8.? Vagy mi? Mondta Nektek?
Nekem meg azt mondta, hogy nagy küzdő...akkor most kinek van igaza?

Minden mást Bandi leírt helyettem.
Megmondjam? Lancelotnak meg trutyanak van igaza, ok latjak ezt a legjobban.
Értem... :mosoly:

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.20. 21:19

Bandee írta: Amellett, hogy 98%-ban egyetértek vele, a motivált, küzdős résszel mégsem. A kérdésem igazából Lancehoz is szólna, miszerint ezt miből gondoljátok (azon kívül, hogy láthatóan szerencsétlenkedik)? Szerintem küzd, próbálkozik csak rendkívül szarul érzi magát az autóban. Nem hiszem, hogy tavalyhoz képest elfelejtett vezetni, ha meg nem lenne kedve akkor Ti is tudjátok, hogy lelécelne onnen mint tette azt korábban is. Szerintem kívülről megállapíthatatlan, hogy melyik pilóta mennyire hajt, vagy próbálkozik, de alapból az összesnek megelőlegezem, hogy vágyik a sikerre és mivel az egész vérprofi sport, nagyon nem is tehetnek másképp. Talán a fasz stílusa miatt gondoljátok de én az előzési próbálkozásaiból, elfékezéseiből azt látom, hogy próbál menni amennyire csak tud, ami jelenleg ennyire elég. Sajnos. Igazából mivel ezt látom, láttam év eleje óta rajta, csak ez tartja még a reményt bennem...
Azt adom, hogy egy előzési helyzetben Alo erőszakosabb, küzdőbb de alapból a sikerre éhesség tekintetében és az ahhoz vezető út kikövezésében (még ha talán máshogy is rakják azokat a köveket....) nem sok különbség lehet. Sőt, Alo tavaly inkább elvesztette a hitét az év vége felé de mondjuk az érthető is volt. Nah, remélem átment amit íni akartam.
Amúgy minden másban, fájó, de egyet kell értsek mindkettőtökkel (különösen Alo kiváló alkalmazkodóképességével).
Banded! Ezek alapvetően mindegyikőnknél csak megérzések. A lelécelés viszont szerintem most nem opció. Más most a helyzet, mint anno. Komoly pénzek is forognak, továbbá egyre inkább úgy látszik, Kimi tudta is mire szerződtetik.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.20. 21:23

Lancelot írta:
Bandee írta: Amellett, hogy 98%-ban egyetértek vele, a motivált, küzdős résszel mégsem. A kérdésem igazából Lancehoz is szólna, miszerint ezt miből gondoljátok (azon kívül, hogy láthatóan szerencsétlenkedik)? Szerintem küzd, próbálkozik csak rendkívül szarul érzi magát az autóban. Nem hiszem, hogy tavalyhoz képest elfelejtett vezetni, ha meg nem lenne kedve akkor Ti is tudjátok, hogy lelécelne onnen mint tette azt korábban is. Szerintem kívülről megállapíthatatlan, hogy melyik pilóta mennyire hajt, vagy próbálkozik, de alapból az összesnek megelőlegezem, hogy vágyik a sikerre és mivel az egész vérprofi sport, nagyon nem is tehetnek másképp. Talán a fasz stílusa miatt gondoljátok de én az előzési próbálkozásaiból, elfékezéseiből azt látom, hogy próbál menni amennyire csak tud, ami jelenleg ennyire elég. Sajnos. Igazából mivel ezt látom, láttam év eleje óta rajta, csak ez tartja még a reményt bennem...
Azt adom, hogy egy előzési helyzetben Alo erőszakosabb, küzdőbb de alapból a sikerre éhesség tekintetében és az ahhoz vezető út kikövezésében (még ha talán máshogy is rakják azokat a köveket....) nem sok különbség lehet. Sőt, Alo tavaly inkább elvesztette a hitét az év vége felé de mondjuk az érthető is volt. Nah, remélem átment amit íni akartam.
Amúgy minden másban, fájó, de egyet kell értsek mindkettőtökkel (különösen Alo kiváló alkalmazkodóképességével).
Banded! Ezek alapvetően mindegyikőnknél csak megérzések. A lelécelés viszont szerintem most nem opció. Más most a helyzet, mint anno. Komoly pénzek is forognak, továbbá egyre inkább úgy látszik, Kimi tudta is mire szerződtetik.
Miből gondolod, hogy tudta? A lelécelést nem holnap gondoltam, hanem ha úgy érezte nincs mér ehhez motivációja, ősszel kiszállt volna. Szerintem nem érdekli a pénz annyira, mér elég van neki.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.20. 21:28

Lancelot írta:
Banded! Ezek alapvetően mindegyikőnknél csak megérzések. A lelécelés viszont szerintem most nem opció. Más most a helyzet, mint anno. Komoly pénzek is forognak, továbbá egyre inkább úgy látszik, Kimi tudta is mire szerződtetik.
Gondolom nem arra szerződtették, hogy a 8-10. helyeken kocogjon be. Ha pedig így van, akkor Alonso közelében szeretnék látni. Na most, ha Alonso közelében van, akkor le is tudja őt győzni. Tehát nem értem, hogy most miből látszik, hogy mire szerződtették.

Most annyi látszik, hogy köze nincs az autónak ahhoz a stílushoz, ahogy ő vezet...láttunk már ilyet más pilótáknál is, azok is szenvedtek.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.20. 21:32

Alghar írta:
Lancelot írta:
Banded! Ezek alapvetően mindegyikőnknél csak megérzések. A lelécelés viszont szerintem most nem opció. Más most a helyzet, mint anno. Komoly pénzek is forognak, továbbá egyre inkább úgy látszik, Kimi tudta is mire szerződtetik.
Gondolom nem arra szerződtették, hogy a 8-10. helyeken kocogjon be. Ha pedig így van, akkor Alonso közelében szeretnék látni. Na most, ha Alonso közelében van, akkor le is tudja őt győzni. Tehát nem értem, hogy most miből látszik, hogy mire szerződtették.

Most annyi látszik, hogy köze nincs az autónak ahhoz a stílushoz, ahogy ő vezet...láttunk már ilyet más pilótáknál is, azok is szenvedtek.

Egy biztos, ha ez kiderül én addig szurkoltam neki. Borzasztó nagyot csalódnék benne. De ezt már írtam..

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.20. 21:34

Alghar írta: Gondolom nem arra szerződtették, hogy a 8-10. helyeken kocogjon be. Ha pedig így van, akkor Alonso közelében szeretnék látni. Na most, ha Alonso közelében van, akkor le is tudja őt győzni. Tehát nem értem, hogy most miből látszik, hogy mire szerződtették.

Most annyi látszik, hogy köze nincs az autónak ahhoz a stílushoz, ahogy ő vezet...láttunk már ilyet más pilótáknál is, azok is szenvedtek.
OK. Èn nem akarok senkit sem meggyőzni.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.04.20. 21:35

Alghar írta:
Lancelot írta:
Banded! Ezek alapvetően mindegyikőnknél csak megérzések. A lelécelés viszont szerintem most nem opció. Más most a helyzet, mint anno. Komoly pénzek is forognak, továbbá egyre inkább úgy látszik, Kimi tudta is mire szerződtetik.
Gondolom nem arra szerződtették, hogy a 8-10. helyeken kocogjon be. Ha pedig így van, akkor Alonso közelében szeretnék látni. Na most, ha Alonso közelében van, akkor le is tudja őt győzni. Tehát nem értem, hogy most miből látszik, hogy mire szerződtették.

Most annyi látszik, hogy köze nincs az autónak ahhoz a stílushoz, ahogy ő vezet...láttunk már ilyet más pilótáknál is, azok is szenvedtek.
Így van, eddig tiszta.
Nekem onnantol van a bajom, hogy mattipocsi lenyilatkozta a frankot, tehat jo esellyel ebbol jo darabig ki sem fog maszni.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.20. 21:37

Bandee írta:
Egy biztos, ha ez kiderül én addig szurkoltam neki. Borzasztó nagyot csalódnék benne. De ezt már írtam..
Ugyanez a helyzet velem is...más dolog szezon közben - ha a csapatérdek azt megkívánja - beállni a csapattárs mögé és megint más szerződésben aláírni a "kettes" számot...

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.20. 21:42

Rocco írta: Így van, eddig tiszta.
Nekem onnantol van a bajom, hogy mattipocsi lenyilatkozta a frankot, tehat jo esellyel ebbol jo darabig ki sem fog maszni.
Jelen helyzetben csapatfőnökként idén már én is beállnék Alonso mögé Kimi szenvedéseit látva. De a szerződésekor a Pumuklifejű (copyright Bandee (:v ) még azt sem tudta, milyen egy F1-es autó. Arról nem beszélve, hogy a csapatnak nem elég, ha Kimi 8-10. helyen kocog...arra Massa is megfelelt.

Ergo Kimi most szív, de nem hiszem, hogy kettesnek szerződött volna. És azt sem hiszem, hogy a gondjait ne próbálnák minél előbb megoldani. Gondolj bele: a Ferrari szempontjából ma egy Alo-Kimi 3-4 mennyivel jobb lett volna!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.20. 21:48

Alghar írta:
Bandee írta:
Egy biztos, ha ez kiderül én addig szurkoltam neki. Borzasztó nagyot csalódnék benne. De ezt már írtam..
Ugyanez a helyzet velem is...más dolog szezon közben - ha a csapatérdek azt megkívánja - beállni a csapattárs mögé és megint más szerződésben aláírni a "kettes" számot...
Lassan ez is előfordulhat, bár őszintén, mivel semmiféle bajnoki esélyeik nincsenek sok értelme nem lenne. Az egyéniért szerintem nem mennek és a csapat VB is kuka.. El nem tudom képzelni azt a fordulatot, hogy az autó annyit javuljon Lonzi harcba száll a VB címért.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.20. 22:02

Bandee írta:El nem tudom képzelni azt a fordulatot, hogy az autó annyit javuljon Lonzi harcba száll a VB címért.
Áh... majd 40 ponttal vezet Hamilton előtte.
Ahhoz nemcsak 1 istállónak kéne feljavulnia, hanem legalább kettőnek.
Ha a Ferrari és az RB "hirtelen" a Merci előtt teremne, akkor lenne esélye, mert nagyon sok pontot lehetne elszipkázni tőlük.

De az elmúlt évtizedek alapján erre vajmi kevés az esély.
Akinek van esze, minél hamarabb elkezdi a jövő évi verdát fejleszteni.

Lezárt