Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Meglesz-e a mesterhármas?

igen
8
57%
nem
6
43%
 
Szavazatok száma: 14

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.20. 12:17

Pedig azt mondták hogy a forma 1 izgalmas. (:f

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.20. 12:18

Phoebe írta:
Magic írta: Előzés-technikai oktatás volt megint? :mosoly:
Megnyerte a kicsit versenyét, az utolsó körben (vagy valahol nagyon a futam vége felé) nyomta le Bianchit. :D
Egyik szemem sír a másik nevet, sajnos.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.04.20. 12:20

Magic írta:Pedig azt mondták hogy a forma 1 izgalmas. (:f
Volt.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.20. 13:05

Ez most mi a franc?? Nem elég hogy szar az egész még teletűzdelik idiótákkal is??
Koba előzése így megy a kukába...Pofám leszakad

http://www.vezess.hu/forma1/oriasi-baki ... tek/51576/" onclick="window.open(this.href);return false;

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.20. 13:12

Magic írta:Ez most mi a franc?? Nem elég hogy szar az egész még teletűzdelik idiótákkal is??
Koba előzése így megy a kukába...Pofám leszakad

http://www.vezess.hu/forma1/oriasi-baki ... tek/51576/" onclick="window.open(this.href);return false;
akkor megkövetem magam, rosszul értettem a csapatrádiót, azt hittem Hami hiányolta a kockás zászlót az utolsó előtti kör végén.
ez így viszont égés.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.04.20. 13:38

Gyönyörű. :pf04
Egy szokatlan hiba miatt két körrel megrövidítették a Kínai Nagydíjat – utólag. A versenyirányítás nem volt a helyzet magaslatán.
A futamgyőztes Lewis Hamilton a Kínai Nagydíj utolsóelőtti körében érdekes információt közölt csapatával a rádión: a célvonalon áthaladva már látta lendülni a kockás zászlót. Miután ez az 56. helyett az 55. körben történt, hamar világossá vált, az illetékesek hibáztak. A malőr miatt a Nemzetközi Automobil Szövetség szabályzata 43.2-es pontjára hivatkozva úgy rendelkezett, utólag két körrel megrövidíti a versenyt, azaz az 54. kör eredményét tekinti a futam hivatalos végeredményének.
A vonatkozó szabály úgy fogalmaz: „Amennyiben bármilyen oknál fogva a verseny-vége jelzést az előtt adják le, hogy a vezető autó teljesítette volna a tervezett körszámot, vagy az előírt versenyidő lejárt, a futam végét az a kör jelenti, amely során a vezető pozícióban lévő versenyző a jelzés előtt utoljára átszelte a célvonalat.”
A módosítás komolyabban nem befolyásolta a verseny végeredményét, az egyetlen változást az jelenti, hogy Kobajasi Kamui utolsó körben Jules Bianchi ellen bemutatott előzése érvényét vesztette, így végül a japán maradt a 18., míg francia kollégája visszakapta 17. helyét.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.20. 13:57

A futamról most nincs időm részletesen kifejteni a véleményemet...azt azonban gyorsan megkérdezném, hogy hol az a "hú de izgalmas F1", amit pl. Farkas Péter is vizionált legutóbbi "görbe tükrében", illetve holvan a Hamilton-Rosberg kerék-kerék elleni csata? Ja, hogy egyik sincs. Meg más se.

De év elején két futam után persze mi voltunk a hülyék, hogy "unalmasnak" találtuk ezt a sz@rt...sőt Bahrein után meg még a "na ugye, hogy jó ez" reakciókkal is szembesülni kellett. Megsúgom: Bahrein volt idén az üdítő kivétel...és csak reménykedem hogy legalább egy-két ilyen futam még lesz...de bízni nem igazán bízom benne.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.20. 14:00

Nigel írta:

Szóval úgy érzem, lesz itt meglepetés idén.
(:k[/quote]
Igen messze még a vége. Ugye nem akarsz meaculpázni 5 futam múlva? Szóval alább a melldöngetéssel! Örüljünk halkan, szeliden, szinte reszketve, hogy meddig tart ez. Én is elégedetten nyugtázom magamban, hogy EDDIG nem jöttek be az ilyen jellegű jóslatok, de ...De a másik oldal provokálásában én biztos nem veszek részt. Tőlem nem fogsz olyat olvasni, mint 4 évig Danitól, hogy "megalázó Vettel győzelmet várok" egy-egy futam előtt. Sőt Rosberggel kapcsolatban is visszafogtam magam, ahogy látható egy ideje. Én ennyi év ínség után megbecsülöm az eddigi eredményeket. Ahogy látható ugyanis, igen hamar lehet fentről, ismét le esni. És akkor majd veled mi lesz?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.20. 14:04

Lancelot írta: Igen messze még a vége. Ugye nem akarsz meaculpázni 5 futam múlva? Szóval alább a melldöngetéssel! Örüljünk halkan, szeliden, szinte reszketve, hogy meddig tart ez. Én is elégedetten nyugtázom magamban, hogy EDDIG nem jöttek be az ilyen jellegű jóslatok, de ...De a másik oldal provokálásában én biztos nem veszek részt. Tőlem nem fogsz olyat olvasni, mint 4 évig Danitól, hogy "megalázó Vettel győzelmet várok" egy-egy futam előtt. Sőt Rosberggel kapcsolatban is visszafogtam magam, ahogy látható egy ideje. Én ennyi év ínség után megbecsülöm az eddigi eredményeket. Ahogy látható ugyanis, igen hamar lehet fentről, ismét le esni. És akkor majd veled mi lesz?
1. (:j

2. a kiemelt részhez: akkor majd jön újra a sírdogálás (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.20. 14:05

Lancelot írta:... mint 4 évig Danitól, hogy "megalázó Vettel győzelmet várok" egy-egy futam előtt.
Nem pont ezt írtam.
Ne ferdítsünk kérem. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.20. 14:09

Alghar írta:A futamról most nincs időm részletesen kifejteni a véleményemet...azt azonban gyorsan megkérdezném, hogy hol az a "hú de izgalmas F1", amit pl. Farkas Péter is vizionált legutóbbi "görbe tükrében", illetve holvan a Hamilton-Rosberg kerék-kerék elleni csata? Ja, hogy egyik sincs. Meg más se.

De év elején két futam után persze mi voltunk a hülyék, hogy "unalmasnak" találtuk ezt a sz@rt...sőt Bahrein után meg még a "na ugye, hogy jó ez" reakciókkal is szembesülni kellett. Megsúgom: Bahrein volt idén az üdítő kivétel...és csak reménykedem hogy legalább egy-két ilyen futam még lesz...de bízni nem igazán bízom benne.
Rosberg több fronton is elcseszte a hétvégét. Alapvetően ez volt a gond. Tudná ő szorongatni Hamiltont konstansan, de amilyen csapnivaló hétvégét csinált, hiába az erős autó, úgy nem lehet érvényesülni. Pláne nem egy bombaformában lévő, felszabadult Hamilton ellen, aki ugyanabban az autóban ülve hibátlanul teljesít.

Unalmasnak én továbbra is csak akkor tartom majd az évet, ha Rosberg rendszeresen elhasal úgy, mint most hétvégén. Ha tudja állandósítani a jó formáját, akkor Bahrein lesz a referencia, hidd el. A kérdés csak az, amit persze én sem tudhatok, hogy vajon sikerül-e neki kiküszöbölni a botlásokat.

De ha már itt vagyunk, én is "visszakérdezek"; még mindig úgy gondolod, hogy Ricciardo nem konstansan jobb Vettelnél? ;) Azért úgy 25 másodpercet kapni a végére, hogy teknyikai problémák nélkül, ugyanolyan taktikán, jobb rajtot fogva, ott előzve és az első stintben végig előrébb hajtva ment a német - ez még annál is nagyobb verés, mint amit Rosberg kapott.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.20. 14:10

vollebak írta:Gratulálok Hamiltonnak, tökéletes hétvégén van túl. Hibátlanul hozta, amit kellett, nem rajta múlt, hogy semmilyen kihívója nem volt. Érdekesség, hogy eddig a F1-ben sosem sikerült zsinórban három futamot nyernie, de bármelyik korábbi szériájában ezt elérte, abban az évben azonnal bajnok is lett. Nem csak emiatt abszolút első számú esélyese az idei évnek, most már senki sem tagadhatja ezt.

Rosberg - teljes csalódás. Rossz rajt, pöcsölés a mezőnyben a leggyorsabb autóval, a futam utáni viselkedése sem tetszett, hogy duzzogott ahelyett, hogy gratulált volna Hamiltonnak. Persze, épp elverték és ezen füstölgött, de attól még illett volna. Most először látom rajta, hogy sok volt mostanában a pszichés ütés, amit bekapott Hamiltontól és nem igazán tudja, hogyan maradhatna a pontverseny élén. Bevallom, a mai után én sem.

Alonso megint igazolta a klasszisát - ahogy az angolok mondják, már megint "odatette az autóját, ahova az egyébként nem való". Ezzel a Ferrarival elverni a Red Bullokat rendkívüli teljesítmény - még akkor is, ha a végére necces volt mert még egy kör és Ricciardo megfogja. A Ferrari előrelépett, de ez a dobogó ezzel együtt sem volt benne.

Ricciardo - a hétvége másik embere Hamilton és Alonso mellett. Leiskolázta a csapattársát időmérésen és versenyen is, most már szokás szerint. Lerajtolta a német, mégis a végére 25 másodpercet adott Vettelnek ugyanolyan taktikán, ráadásul el sem lett engedve. Aminek örültem, mert most végre megharcolhatott a pozíciójáért - és győzött is, erőből verte el ennyire a csapattársát. Erre a maira Vetteltől nincs kifogás. Az ausztrál parádés: a közösen befejezett futamokat tekintve 2-0 neki házon belül, az összes futamot tekintve pedig 3-1, ugyanígy 3-1 neki az időméréseken. Aligha vitatható, hogy komoly átértékelést végeztet a rajongók Vetteles felével, már a német is kénytelen-kelletlen elismerte, hogy Ricciardo jelenleg gyorsabb is és jobb munkát is végez.

Vettel - szóra sem érdemes, az időmérésen és a versenyen is az elvárások és az autója alatt teljesített. Jelen állás szerint Ricciardo kényelmesen fogja verni az ausztrál pontok nélkül is.
Nem igazán kell koptatnom a billentyűzetemet a kompakt értékeléssel. Csatolakozom ehhez. Korrekt, találó, tényszerű.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.20. 14:11

Lancelot írta: Igen messze még a vége. Ugye nem akarsz meaculpázni 5 futam múlva? Szóval alább a melldöngetéssel! Örüljünk halkan, szeliden, szinte reszketve, hogy meddig tart ez. Én is elégedetten nyugtázom magamban, hogy EDDIG nem jöttek be az ilyen jellegű jóslatok, de ...De a másik oldal provokálásában én biztos nem veszek részt. Tőlem nem fogsz olyat olvasni, mint 4 évig Danitól, hogy "megalázó Vettel győzelmet várok" egy-egy futam előtt. Sőt Rosberggel kapcsolatban is visszafogtam magam, ahogy látható egy ideje. Én ennyi év ínség után megbecsülöm az eddigi eredményeket. Ahogy látható ugyanis, igen hamar lehet fentről, ismét le esni. És akkor majd veled mi lesz?
Korrekt vagy nagyon, elismerésem (:n (:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.04.20. 14:18

vollebak írta:
Rosberg több fronton is elcseszte a hétvégét. Alapvetően ez volt a gond. Tudná ő szorongatni Hamiltont konstansan, de amilyen csapnivaló hétvégét csinált, hiába az erős autó, úgy nem lehet érvényesülni. Pláne nem egy bombaformában lévő, felszabadult Hamilton ellen, aki ugyanabban az autóban ülve hibátlanul teljesít.

Unalmasnak én továbbra is csak akkor tartom majd az évet, ha Rosberg rendszeresen elhasal úgy, mint most hétvégén. Ha tudja állandósítani a jó formáját, akkor Bahrein lesz a referencia, hidd el. A kérdés csak az, amit persze én sem tudhatok, hogy vajon sikerül-e neki kiküszöbölni a botlásokat.

De ha már itt vagyunk, én is "visszakérdezek"; még mindig úgy gondolod, hogy Ricciardo nem konstansan jobb Vettelnél? ;) Azért úgy 25 másodpercet kapni a végére, hogy teknyikai problémák nélkül, ugyanolyan taktikán, jobb rajtot fogva, ott előzve és az első stintben végig előrébb hajtva ment a német - ez még annál is nagyobb verés, mint amit Rosberg kapott.
Ha az évet "unalom" szempontjából csak az év későbbi szakaszában értékeled, akkor nem az lenne a korrekt, hogy a Ricciardo konstansan veri Vettelt" tétellel ugyanígy tennél? (:n EDDIG Ricciardo veri Vettelt, ez nem is kérdés, ezt Vettel is elismerte. Csak nehogy pünkösdi királyság legyen...hozzáteszem: baromira szimpatikus, ahogy Ricciardo versenyez.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.20. 14:33

Alghar írta:
vollebak írta:
Rosberg több fronton is elcseszte a hétvégét. Alapvetően ez volt a gond. Tudná ő szorongatni Hamiltont konstansan, de amilyen csapnivaló hétvégét csinált, hiába az erős autó, úgy nem lehet érvényesülni. Pláne nem egy bombaformában lévő, felszabadult Hamilton ellen, aki ugyanabban az autóban ülve hibátlanul teljesít.

Unalmasnak én továbbra is csak akkor tartom majd az évet, ha Rosberg rendszeresen elhasal úgy, mint most hétvégén. Ha tudja állandósítani a jó formáját, akkor Bahrein lesz a referencia, hidd el. A kérdés csak az, amit persze én sem tudhatok, hogy vajon sikerül-e neki kiküszöbölni a botlásokat.

De ha már itt vagyunk, én is "visszakérdezek"; még mindig úgy gondolod, hogy Ricciardo nem konstansan jobb Vettelnél? ;) Azért úgy 25 másodpercet kapni a végére, hogy teknyikai problémák nélkül, ugyanolyan taktikán, jobb rajtot fogva, ott előzve és az első stintben végig előrébb hajtva ment a német - ez még annál is nagyobb verés, mint amit Rosberg kapott.
Ha az évet "unalom" szempontjából csak az év későbbi szakaszában értékeled, akkor nem az lenne a korrekt, hogy a Ricciardo konstansan veri Vettelt" tétellel ugyanígy tennél? (:n EDDIG Ricciardo veri Vettelt, ez nem is kérdés, ezt Vettel is elismerte. Csak nehogy pünkösdi királyság legyen...hozzáteszem: baromira szimpatikus, ahogy Ricciardo versenyez.
A különbséget én két dologban látom.

1.) Volt azért egy Bahrein, egy olyan szoros csata, ami tényleg megmutatta, hogy milyen közel vannak egymáshoz a Mercedesesek. Ricciardo azonban amikor végigért, kényelmesen és fölényesen verte eddig mindenhol Vettelt, még csak megközelítőleg sem láttál olyat kettejük között, mint a Mercedes bahreini háziműsorát, ami óvatosságra inthetne

2.) Rosberg hibázgat időmérőkön, ma pöcsölt a mezőnyben, ezzel többször is maga alatt vágta a fát, miközben a csapattársa szárnyalt. Vettel nem bakik és önhibák miatt van elverve folyamatosan, hanem erőből. Ma is láthattad, hogy megtagadta az utasítást, küzdeni akart, mégsem bírta maga mögött tartani Ricciardót, aki kérdezés nélkül leelőzte és utána úgy otthagyta, mint Szent Pál az oláhokat

Értem, amit mondasz és valahol igazad is van. De egyrészt már magam is azt írtam, hogy hiába csak négy futam ment le, sajnos most én sem látom, hogyan is tudná legyőzni Hamiltont Rosberg. Tehát itt is "elhamarkodom" a dolgot, ha már így akarod nevezni. Viszont mindezzel együtt is látható, hogy ennél a Mercedeses házicsatánál vannak tényezők, amik árnyalják a képet, Vettelnek azonban nincs mentsége, egyszerűen jobb nála Ricciardo.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.20. 14:37

vollebak írta:


2.) Rosberg hibázgat időmérőkön, ma pöcsölt a mezőnyben, ezzel többször is maga alatt vágta a fát, miközben a csapattársa szárnyalt. Vettel nem bakik és önhibák miatt van elverve folyamatosan, hanem erőből. Ma is láthattad, hogy megtagadta az utasítást, küzdeni akart, mégsem bírta maga mögött tartani Ricciardót, aki kérdezés nélkül leelőzte és utána úgy otthagyta, mint Szent Pál az oláhokat
Fúú hát ne haragudj de ez nagyon gyenge. Ilyeneket Vettel teljesítményébe is bele lehetne magyarázni ha nagyon akarnánk.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.04.20. 14:39

A futamokat szerintem mindenki a kedvence pillanatnyi helyzetélből kiindulva is értékeli, érzékeli. Ezért van az, hogy sokan frusztráltak, sokan unalmasnak tartják azokat. Én a magam részéről természetesen végig izgulom a futamokat idén. Megvan rá az okom. Ha Hamiltonnak jól is megy, ő olyan pilóta, akivel BÁRMIKOR történhet DNF egy futamon. Lsd. Ausztrália, Hiába nyeri azóta a futamokat, egy futam kiesés akkora hátrány manapság, amit még így sem lehet egykönnyen ledolgozni. Lsd. Rosberg még mindig vezet. Ha ugyanis egy pilótával szemben egy rivális pilóta ilyen előnybe kerül, mint ami a Rosberg-Hamilton esetben is van, akkor azt nagyon nehéz ledolgozni a mostani pontrendszerben. Ha pedig ez ismétlődik esetleg a szezonban, tehát Hamiltonnak lesznek még ausztráliás esetei, akor hiába nyeri a futamokat, Rosberg második helyekkel is simán lenyomhatja év végéig. (Különösen az év végi dupla pontokkal.) Ezért számomra minden egyes futam egy gyötrelem, hoyg Lewis vajon beér-e. Jobb is ha nem mutatják az élen, mert csak idegeskednék. Így is folyton aggódva várom a híreket felőle.

No persze nyilván ez egy speciális helyzet. Mármint az enyém! Hiszen valóban mondható rá, nem azért izgalmas egy futam számomra - kivéve eddig Bahrein! - mert öldöklő csaták folynak, hanem az említett okból. Ez igaz. De legalább valamiért izgalmas.

Amúgy azért vannak figyelemreméltó teljesítmények. Melyek?

Ricciardo engem egyszerűen lenyűgöz! Tavaly ki nem néztem volna a srácból azt, amit idén produkál. Gondoltam majd a NAGY Vettel mellett szürke egérként elbóklászik a pályán. Aztán mit ad Isten? Ritmikusan dádázza a csapattársát. Őt is megszívatta Ausztrália, akár a kedvencemet. Különben Vettelre nézve mostanra már demoralizálóan nézne ki a ponttáblázat. Emellett roppant szimnpatikus is az ausztrál. Igaza van Szujónak: az ember, ha szemből látja nyilatkozat közben nem tudja megállni, hogy ne nevesse el magát saját maga is. Nagyon profi, amit a pályán csinál, nagyon tetszik. Látványos, célirányos, érett, mesteri.

A másik, aki előtt meg kell hajolnom, az Alonso. A fostedrá Ferrariból valóban kifacsarja, amit csak lehet. Vérprofi! Egyszerűen ez a szó illik rá. Most nem rinyál, teszi a dolgát összeszorított fogakkal. Más a pár Ferraris év után már úgy elveszítette volna a motívációját, mint apotyautast Lepsénynél. Ő viszont hajt. Ma meg is lett a jutalma. Mindenki tudja, hogy nekem finoman szólva sem szívem csücske, de a tehetség előtt meg kell hajolni!

A többiek?

Kimi ezidáig nagy csalódás számomra. Nyilván adaptációs nehézségei is vannak, de én valahogy azt a fajta kérlelhetetlen küzdeni akarást sem érzem rajta, mint csapattársán. Látom itt villongás volt trutya és a Kimis tábor között. Azt kell, hogy mondjam sajnos - mint látens Kimi szurkolónak! - trutyának kell igazat adnom. Ráadásul Rocco belemagyarázása miatt némi félreértésbe is keveredett a Kimis tábor. Most igazságtalanul ütöttétek trutyát.

Vettel? Elérkezettnek látszik "az igazság pillanata" nála. Látható, hogy "teher alatt hogy nő apálma". (?)

Magnussen az első futam óta beleszürkült a mezőnybe, ahogy a McLaren is. Dennis így, Dennis úgy, a csodákra még várni kell ott is. Kár! Jó lenne azt az autót is az élen harrcolva látni!

A Lotus? No comment!

A Sauberek sem váltják meg a világot.

A Force Indiák is nagyon gyérek voltak a mai napon.

Massát sajnáltam az elején, mert lehetett volna egy jó futama. Amúgyis érdekelne, hoyg a Williamsek mire képesek tiszta körülmények között. Idén mintha látszana valami "fény az alagút végén" náluk. Bár az is igaz, rájuk az utóbbi években jelelmző, hogy szezon elején villantanak, aztán elveszítik a fejlesztési versenyt általában. Jó lenne, ha idén nme így lenne!

Sajnálom, hogy a pöcs futamirányítás miatt Koboyashitól elvették a 17. helyet. Parádés volt pedig az előzése. Micsoda botrány? Ott ülnek ezren, és előbb leintik a futamot? Milyen már az? Ehhh!.... (Még jó, hogy Hamilton nem vette komolyan!)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.20. 14:53

Magic írta:
vollebak írta:


2.) Rosberg hibázgat időmérőkön, ma pöcsölt a mezőnyben, ezzel többször is maga alatt vágta a fát, miközben a csapattársa szárnyalt. Vettel nem bakik és önhibák miatt van elverve folyamatosan, hanem erőből. Ma is láthattad, hogy megtagadta az utasítást, küzdeni akart, mégsem bírta maga mögött tartani Ricciardót, aki kérdezés nélkül leelőzte és utána úgy otthagyta, mint Szent Pál az oláhokat
Fúú hát ne haragudj de ez nagyon gyenge. Ilyeneket Vettel teljesítményébe is bele lehetne magyarázni ha nagyon akarnánk.
Miért, Vettel hol dobott el úgy egy potenciálisan pole-kört, mint Rosberg tegnap, amivel be is árazta a mai versenyét már előre? Vagy mikor töketlenkedett teljes első stintet nála lassabb autók mögött, miközben a csapattársa az élen repült?

Érdekelne akkor, te hogyan látod a dolgot, ha nem úgy, hogy míg Rosberg igen megnehezíti magának az életet a csapattársával szemben, addig Vettel ma (is és tegnap is) egyszerűen bevallottan lassabb volt Ricciardónál, mindenféle önhibák nélkül.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.20. 14:57

vollebak írta:Érdekelne akkor, te hogyan látod a dolgot, ha nem úgy, hogy míg Rosberg igen megnehezíti magának az életet a csapattársával szemben, addig Vettel ma (is és tegnap is) egyszerűen bevallottan lassabb volt Ricciardónál, mindenféle önhibák nélkül.
A végeredmény szempontjából tökmindegy. Rozberg hibázgat, frusztrált a csapattárs miatt, ezért lassabb.
Az, hogy nem erőből van verve, az több mint röhejes. :)

Hát mivel van verve? :D
Bahreinben nincs SC, ezek az életben nem találnak egymásra.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.20. 15:05

vollebak írta:
Miért, Vettel hol dobott el úgy egy potenciálisan pole-kört, mint Rosberg tegnap, amivel be is árazta a mai versenyét már előre? Vagy mikor töketlenkedett teljes első stintet nála lassabb autók mögött, miközben a csapattársa az élen repült?

Érdekelne akkor, te hogyan látod a dolgot, ha nem úgy, hogy míg Rosberg igen megnehezíti magának az életet a csapattársával szemben, addig Vettel ma (is és tegnap is) egyszerűen bevallottan lassabb volt Ricciardónál, mindenféle önhibák nélkül.
Ohh igen.
Rosberg ezért meg azért lassú. Vettel meg simán csak béna.
Vettel előzze meg Ricciardót, Rosberg meg Hamiltont. Ennyi. A többi csak belemagyarázás.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.20. 15:06

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:Érdekelne akkor, te hogyan látod a dolgot, ha nem úgy, hogy míg Rosberg igen megnehezíti magának az életet a csapattársával szemben, addig Vettel ma (is és tegnap is) egyszerűen bevallottan lassabb volt Ricciardónál, mindenféle önhibák nélkül.
A végeredmény szempontjából tökmindegy. Rozberg hibázgat, frusztrált a csapattárs miatt, ezért lassabb.
Az, hogy nem erőből van verve, az több mint röhejes. :)

Hát mivel van verve? :D
Bahreinben nincs SC, ezek az életben nem találnak egymásra.
Az éves vélemény egyetértésünk is megvan ezennel. (:v

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.20. 15:09

Magic írta:
vollebak írta:
Miért, Vettel hol dobott el úgy egy potenciálisan pole-kört, mint Rosberg tegnap, amivel be is árazta a mai versenyét már előre? Vagy mikor töketlenkedett teljes első stintet nála lassabb autók mögött, miközben a csapattársa az élen repült?

Érdekelne akkor, te hogyan látod a dolgot, ha nem úgy, hogy míg Rosberg igen megnehezíti magának az életet a csapattársával szemben, addig Vettel ma (is és tegnap is) egyszerűen bevallottan lassabb volt Ricciardónál, mindenféle önhibák nélkül.
Ohh igen.
Rosberg ezért meg azért lassú. Vettel meg simán csak béna.
Vettel előzze meg Ricciardót, Rosberg meg Hamiltont. Ennyi. A többi csak belemagyarázás.
Ha szerinted az, hogy önhibákat és balfaszkodást rovok fel Rosbergnek az "ezért meg azért" magyarázkodás, akkor nincs értelme ezt az eszmecserét folytatni :mosoly:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.20. 15:10

rdaneelolivaw írta: Az, hogy nem erőből van verve, az több mint röhejes. :)
Akkor ezt vele beszéld meg, ő nyilatkozta :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.04.20. 15:15

Lancelot írta:Hiába nyeri azóta a futamokat, egy futam kiesés akkora hátrány manapság, amit még így sem lehet egykönnyen ledolgozni. Lsd. Rosberg még mindig vezet. Ha ugyanis egy pilótával szemben egy rivális pilóta ilyen előnybe kerül, mint ami a Rosberg-Hamilton esetben is van, akkor azt nagyon nehéz ledolgozni a mostani pontrendszerben.
Faramuci egy helyzet, az biztos, mert mind a legtovább ideig használatban lévő 9-6-4-3-2-1-es, mind az azutáni 10-6-4-3-2-1-es pontrendszer szerint már ő vezetné a tabellát.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Kínai Nagydíj 2014. április 18-20.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.20. 15:16

Pedig kb. ugyanaz a helyzet mint Vettelnél, ugyanazzal a technikával vannak verve a csapattárs által.
Az, hogy miként reagálsz rá, csak az érzelmeidtől függ.
Persze lehet csűrni-csavarni, de egyre hiteltelenebb lesz. :)

Lezárt