Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Ki veheti át a Nagyhercegtől a győzelmi trófeát?

Hamilton
7
41%
Rosberg
3
18%
Vettel
1
6%
Ricciardo
2
12%
Alonso
1
6%
Räikkönen
1
6%
Button
1
6%
Magnussen
1
6%
Barichello
0
0 szavazat
Bottas
0
0 szavazat
más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 17

bertone

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.05.25. 22:51

Bitang írta:
vollebak írta:
Nyilván az a tény sem zavarja őket, hogy Toto ma lenyilatkozta, hogy a telemtriai adatok alapján Rosberg az egyes szektorban at utolsó mért körén azon a szakaszon 7 km/órával többel hajtott, mint bármikor korábban és 10 méterrel később fékezett, mint bármikor korábban.

Magyarul kevésbé értőknek: túlvállalta magát és egyszerűen hibázott.
(:u Pont ez a bizonyíték arra, hogy csalt. Valami alibi csak kellett, nem de?
Ez tetszik! Komolyan.
Nyilván, ha Hamilton csinálja ezt, akkor ő egy versenyállat, aki megpróbált mindenáron javítani az idején, Rosbergnél meg bizonyíték a csalásra. (:u (:u (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.05.25. 22:52

Nigel írta:

sajnos pont ti egy egész ökörcsapat hugyozik szembe az autópályán. akkora arccal hogy 3 napig sötét van ha elmentek az ablak előtt.

http://inagist.com/all/4705982309429739 ... r-in-Spain" onclick="window.open(this.href);return false;

Regarding ENGINE POWER MODE Martin asked Lauda during GridWalk.Nico was the 1st to use it in Bahrain,Lewis just returned the favor in Spain
Pihiszagot érzek, pajtás :)

Akkor olvasd lassabban, hátha megérted: Bahreinben nem volt csapatutasítás a motorok letekerésével kapcsolatban, Barcelonában pedig igen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.05.25. 22:56

vollebak írta:
Pihiszagot érzek, pajtás :)

Akkor olvasd lassabban, hátha megérted: Bahreinben nem volt csapatutasítás a motorok letekerésével kapcsolatban, Barcelonában pedig igen.
Nincs "falra hányt borsó" szmájli? (:v (:v (:v

Avatar
Verstappen
gokartos
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.01.02. 23:18
Mi vagy?: Alfons drukker

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Verstappen » 2014.05.25. 23:01

bertone írta: Szerintem meg tényleg volt gondja.

Itt láthatóan dörzsölgeti még.

Kép

Itt meg az látszik, hogy a bal szeme szűkebb, mert duzzadt a könnyzacskója.

Kép
Nézvén az ismétlést és a tegnapi időmérő utáni első három versenyző riportját, Hamiltonnak már akkor is be volt durranva a szeme, és kisebb volt a másiknál...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.05.25. 23:08

Közben az AS fórumról még egy infó a tegnapi incidenssel kapcsolatban. Egy srác írta, akinek a haverja Brackley-ben dolgozik:

"Just been told that Rosberg got away with it because of the vagaries of the brake-by-wire system - and retrieving reliable data from it. Stewards wanted to nail him."

Vagyis, inglisül kevésbé értőknek: a lényeg, hogy a versenybírók alapvetően meg akarták büntetni Rosberget. Azonban a brake-by-wire rendszer kiszámíthatatlan viselkedése mozgatta be az autót féktávon és erről a telemetria perdöntő bizonyítékot adott, tehát vétlen volt az esetben, szándékosság kizárva.

Jóestétkívánokmindenkinek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.05.25. 23:12

vollebak írta:
Nigel írta:

sajnos pont ti egy egész ökörcsapat hugyozik szembe az autópályán. akkora arccal hogy 3 napig sötét van ha elmentek az ablak előtt.

http://inagist.com/all/4705982309429739 ... r-in-Spain" onclick="window.open(this.href);return false;

Regarding ENGINE POWER MODE Martin asked Lauda during GridWalk.Nico was the 1st to use it in Bahrain,Lewis just returned the favor in Spain
Pihiszagot érzek, pajtás :)

Akkor olvasd lassabban, hátha megérted: Bahreinben nem volt csapatutasítás a motorok letekerésével kapcsolatban, Barcelonában pedig igen.
ha büdös van fürcsizz le :) forrás erre ? neked nem hiszem el :)

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.25. 23:14

vollebak írta:Közben az AS fórumról még egy infó a tegnapi incidenssel kapcsolatban. Egy srác írta, akinek a haverja Brackley-ben dolgozik:

"Just been told that Rosberg got away with it because of the vagaries of the brake-by-wire system - and retrieving reliable data from it. Stewards wanted to nail him."

Vagyis, inglisül kevésbé értőknek: a lényeg, hogy a versenybírók alapvetően meg akarták büntetni Rosberget. Azonban a brake-by-wire rendszer kiszámíthatatlan viselkedése mozgatta be az autót féktávon és erről a telemetria perdöntő bizonyítékot adott, tehát vétlen volt az esetben, szándékosság kizárva.

Jóestétkívánokmindenkinek.
Meccsoda megbízható informátorod van neked baszki :D
szerk: egy srác (név persze nincs) haverja (így már harmadkézből való infó) aki Brackleyben dolgozik (13ezres populáció :D). Ugyan ember :D Ugyan, ez most komoly? :D Legalább a hihetetlenül hiteles forrásaidat linkelhetnéd de látom még arra se futja :D
Amúgy meg spanyolhoz annyit: talán ha nem kúrták volna el Hamilton 2 kerékcseréjét is, akkor tartotta volna magát a TOhoz, mivel akkor Mindigfair Nico fel se ért volna rá...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.05.25. 23:21

Sárki írta: Meccsoda megbízható informátorod van neked baszki :D
szerk: egy srác (név persze nincs) haverja (így már harmadkézből való infó) aki Brackleyben dolgozik (13ezres populáció :D). Ugyan ember :D Ugyan, ez most komoly? :D Legalább a hihetetlenül hiteles forrásaidat linkelhetnéd de látom még arra se futja :D
Amúgy meg spanyolhoz annyit: talán ha nem kúrták volna el Hamilton 2 kerékcseréjét is, akkor tartotta volna magát a TOhoz, mivel akkor Mindigfair Nico fel se ért volna rá...
Így van, sajnos csak kitaláltam az egészet a hajamba túrva, én olyan vagyok, de átláttál a szitán :(
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.25. 23:25

vollebak írta:
Sárki írta: Meccsoda megbízható informátorod van neked baszki :D
szerk: egy srác (név persze nincs) haverja (így már harmadkézből való infó) aki Brackleyben dolgozik (13ezres populáció :D). Ugyan ember :D Ugyan, ez most komoly? :D Legalább a hihetetlenül hiteles forrásaidat linkelhetnéd de látom még arra se futja :D
Amúgy meg spanyolhoz annyit: talán ha nem kúrták volna el Hamilton 2 kerékcseréjét is, akkor tartotta volna magát a TOhoz, mivel akkor Mindigfair Nico fel se ért volna rá...
Így van, sajnos csak kitaláltam az egészet a hajamba túrva, én olyan vagyok, de átláttál a szitán :(
azaz :D nem, nem gondolom hogy ilyeneket kitalálsz, de nem szeretem az ilyen huszadrangú forrásokat, ha a közleményük kész tényként van feltüntetve. Én is hoztam át infókat autosport.com-ról, de mindig odabüfögtem elé, hogy állítólag. ehogymár egy random noname fórumozó állítólagos barátjának szava hitelt érdemeljen.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.05.25. 23:28

vollebak írta: a lényeg, hogy a versenybírók alapvetően meg akarták büntetni Rosberget. Azonban a brake-by-wire rendszer kiszámíthatatlan viselkedése mozgatta be az autót féktávon és erről a telemetria perdöntő bizonyítékot adott, tehát vétlen volt az esetben, szándékosság kizárva.

Jóestétkívánokmindenkinek.
a versenybirak is benne vannak az osszeeskuvesben, baszomtisztelettel. nico nemet, a mercedes detto. lauda meg utalta prostot, prost meg elverte keket, ezert aztan niki nicot tolja. niki / nico - ezt ragozni sem kell! az adatok meg meg lettek hamisitva.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.05.25. 23:32

mudd írta: a versenybirak is benne vannak az osszeeskuvesben, baszomtisztelettel. nico nemet, a mercedes detto. lauda meg utalta prostot, prost meg elverte keket, ezert aztan niki nicot tolja. niki / nico - ezt ragozni sem kell! az adatok meg meg lettek hamisitva.
(:u (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.05.25. 23:35

Sárki írta: azaz :D nem, nem gondolom hogy ilyeneket kitalálsz, de nem szeretem az ilyen huszadrangú forrásokat, ha a közleményük kész tényként van feltüntetve. Én is hoztam át infókat autosport.com-ról, de mindig odabüfögtem elé, hogy állítólag. ehogymár egy random noname fórumozó állítólagos barátjának szava hitelt érdemeljen.
Az AS tech fórumáról származik az infó. A Maverick nevű törzstag írta. Ő az az arc, aki már az új Merci szárny nyilvánosságra hozatala előtt leírta, hogy milyen lesz, hogy mi volt a probléma a törésteszttel, és hogy Kínában végre felkerül. Ez után jött csak a hivatalos közlemény minderről, szóról szóra úgy, ahogy a srác napokkal korábban megírta.

Ha gondolod, megkeresem ezt is neked, de a lényeg, hogy tényleg vannak kapcsolatai az arcnak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.25. 23:45

vollebak írta:
Sárki írta: azaz :D nem, nem gondolom hogy ilyeneket kitalálsz, de nem szeretem az ilyen huszadrangú forrásokat, ha a közleményük kész tényként van feltüntetve. Én is hoztam át infókat autosport.com-ról, de mindig odabüfögtem elé, hogy állítólag. ehogymár egy random noname fórumozó állítólagos barátjának szava hitelt érdemeljen.
Az AS tech fórumáról származik az infó. A Maverick nevű törzstag írta. Ő az az arc, aki már az új Merci szárny nyilvánosságra hozatala előtt leírta, hogy milyen lesz, hogy mi volt a probléma a törésteszttel, és hogy Kínában végre felkerül. Ez után jött csak a hivatalos közlemény minderről, szóról szóra úgy, ahogy a srác napokkal korábban megírta.

Ha gondolod, megkeresem ezt is neked, de a lényeg, hogy tényleg vannak kapcsolatai az arcnak.
Az, hogy vannak kapcsolatai még nem jelenti azt, hogy minden esetben igaznak bizonyulnak a fülébe jutó munkahelyi pletykák. A fél világ azt hiszi, hogy rosberg csalt. Ha tényleg itt ez a frankó logikus magyarázat, akkor miért nem tálalják a sajtó felé?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.05.25. 23:59

Sárki írta: Az, hogy vannak kapcsolatai még nem jelenti azt, hogy minden esetben igaznak bizonyulnak a fülébe jutó munkahelyi pletykák. A fél világ azt hiszi, hogy rosberg csalt. Ha tényleg itt ez a frankó logikus magyarázat, akkor miért nem tálalják a sajtó felé?
Eddig bármilyen infót hozott a srác, gyakorlatilag tökéletesen pontos volt, jóval a hivatalos bejelentések előtt. Ez meg azért nem egy pletyka kategóriás infó.

Nem hiszem, hogy a fél világ azt hinné, hogy Rosberg csalt (maximum a Hamiltonos fele :lol: ). Még a nagyon durván Hamiltonbuz britekkel teli AS általános fórumán is volt egy szavazás arról, vajon Rosberg csalt-e. Ott kábé a felhasználok 80%-a brit és 10 Hamiltonosra jut 1 Rosberges, mégis nézd meg az eredményt: http://forums.autosport.com/topic/19337 ... g-park-it/

Egyébként Toto pont emiatt nyilatkozta ma azt, amit írtam Bitangéknak. A brake-by-wire rendszerrel kapcsolatos részletek meg ugyanolyan szigorúan bizalmas ipari titoknak minősül, mint a telemetriai adatok, dehogy fognak ezzel a sajtóhoz fordulni. Mikor láttál olyat, hogy bármikor, amikor vitás kérdésben döntött a versenybíróság telemetria alapján, azt nyilvánnosságra is hozták?

Toto megemlítette, hogy a telemetria tisztázta Rosberget, ezzel mindent elmondott, amit a közvéleménynek el kellett mondania. A brackley-i belsős gyerek információi meg már csak árnyalják ezt a képet, teljesen világos, hogy Rosberg vétlen volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.05.26. 00:46

Azért az nem semmi amilyen Hamilton utálattal átitatott ez a fórum! Biztos rá jellemző , hogy kitalálja nem lát, 10 körrel a futam vége előtt. Továbbá az időmérőn történtekből is őt tudják kihozni hunyóként. Ja és már jönnek az előző futamok állítólagos történései is.. Megnyugodtam, ennyi utálója Magyarországon csak tehetségnek lehet. Lehet tovább irigykedni!:-)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.05.26. 01:29

Lancelot írta:Azért az nem semmi amilyen Hamilton utálattal átitatott ez a fórum! Biztos rá jellemző , hogy kitalálja nem lát, 10 körrel a futam vége előtt. Továbbá az időmérőn történtekből is őt tudják kihozni hunyóként. Ja és már jönnek az előző futamok állítólagos történései is.. Megnyugodtam, ennyi utálója Magyarországon csak tehetségnek lehet. Lehet tovább irigykedni!:-)
Istenem, ez a folyamatos nyavalygás ... Nehogy egyszer is jogosnak találd valamilyen bírálatát a lieblingednek, vagy belegondolj, hogy ő is emberből van és nem az a tökéletes versenyisten, akinek te akarod, hogy mindenki kötelező jelleggel lássa és boruljon le előtte. Mindegy, csak lökd a szokásos sódert az utálatról és intézd el ennyivel, ez a legkényelmesebb.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.05.26. 02:58

Nigel írta:
vollebak írta:
Pihiszagot érzek, pajtás :)

Akkor olvasd lassabban, hátha megérted: Bahreinben nem volt csapatutasítás a motorok letekerésével kapcsolatban, Barcelonában pedig igen.
ha büdös van fürcsizz le :) forrás erre ? neked nem hiszem el :)
Rádióüzenet Tony Rosstól a 49-ik körben Rosbergnek:

"49 Tony Ross Nico Rosberg When you’re ready to attack, it will be strat-6 and you can use the overtake. Battery is 80%"

És hogy mi is az a strat-6?

"‘Strat-6′ appears to be Mercedes’ ‘full attack’ engine mode, which can only be used for brief bursts for overtaking. Because the information is shared within the team, Hamilton’s engineer was able to see when Rosberg was using it so Hamilton could “mirror” him."

A fentiekből nem csak azt tudhatjuk meg, hogy a strat-6 a Mercedesen belüli kód a feltekert motor üzemmódra, hanem azt is, hogy mivel ez Bahreinben nyílt rádióadásban történt, Hamilton versenymérnöke is hallotta ezt és tudta utasítani Hamiltont, hogy tekerje fel ő is, védekezés gyanánt. Tehát, Bahreinben mindketten használhatták ezt a motormódosítást a verseny közben szabadon, az korlátozásra vonatkozó utasítás csak Barcelonára vonatkozott!

Ezt az utasítást szegte meg Rosberg és Rosberg mérnökeinek tudta nélkül az utolsó körökben Hamilton, amikor stikában feltekerte magának a motort, hogy kivédekezze a futamot. Erről beszélt Lauda, hogy ezért kért elnézést Monacóban Hamilton, mert sumákolt Barcelonában.

Forrás: http://www.f1fanatic.co.uk/2014/04/08/m ... n-rosberg/
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.26. 06:45

vollebak írta: Ha gondolod, megkeresem ezt is neked, de a lényeg, hogy tényleg vannak kapcsolatai az arcnak.
István Maranellóból.

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.26. 06:50

vollebak írta:
Sárki írta: Az, hogy vannak kapcsolatai még nem jelenti azt, hogy minden esetben igaznak bizonyulnak a fülébe jutó munkahelyi pletykák. A fél világ azt hiszi, hogy rosberg csalt. Ha tényleg itt ez a frankó logikus magyarázat, akkor miért nem tálalják a sajtó felé?
Eddig bármilyen infót hozott a srác, gyakorlatilag tökéletesen pontos volt, jóval a hivatalos bejelentések előtt. Ez meg azért nem egy pletyka kategóriás infó.

Nem hiszem, hogy a fél világ azt hinné, hogy Rosberg csalt (maximum a Hamiltonos fele :lol: ). Még a nagyon durván Hamiltonbuz britekkel teli AS általános fórumán is volt egy szavazás arról, vajon Rosberg csalt-e. Ott kábé a felhasználok 80%-a brit és 10 Hamiltonosra jut 1 Rosberges, mégis nézd meg az eredményt: http://forums.autosport.com/topic/19337 ... g-park-it/

Egyébként Toto pont emiatt nyilatkozta ma azt, amit írtam Bitangéknak. A brake-by-wire rendszerrel kapcsolatos részletek meg ugyanolyan szigorúan bizalmas ipari titoknak minősül, mint a telemetriai adatok, dehogy fognak ezzel a sajtóhoz fordulni. Mikor láttál olyat, hogy bármikor, amikor vitás kérdésben döntött a versenybíróság telemetria alapján, azt nyilvánnosságra is hozták?

Toto megemlítette, hogy a telemetria tisztázta Rosberget, ezzel mindent elmondott, amit a közvéleménynek el kellett mondania. A brackley-i belsős gyerek információi meg már csak árnyalják ezt a képet, teljesen világos, hogy Rosberg vétlen volt.
Az bizony igen szomorú a vb szempontjából, ha Rosberg tényleg nem csalt, mert akkor mégsem nőtt fel a feladathoz. Persze ha így megy tovább, Lewis elintézi saját magát :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.26. 06:52

vollebak írta: Rádióüzenet Tony Rosstól a 49-ik körben Rosbergnek:

"49 Tony Ross Nico Rosberg When you’re ready to attack, it will be strat-6 and you can use the overtake. Battery is 80%"

És hogy mi is az a strat-6?

"‘Strat-6′ appears to be Mercedes’ ‘full attack’ engine mode, which can only be used for brief bursts for overtaking. Because the information is shared within the team, Hamilton’s engineer was able to see when Rosberg was using it so Hamilton could “mirror” him."

A fentiekből nem csak azt tudhatjuk meg, hogy a strat-6 a Mercedesen belüli kód a feltekert motor üzemmódra, hanem azt is, hogy mivel ez Bahreinben nyílt rádióadásban történt, Hamilton versenymérnöke is hallotta ezt és tudta utasítani Hamiltont, hogy tekerje fel ő is, védekezés gyanánt. Tehát, Bahreinben mindketten használhatták ezt a motormódosítást a verseny közben szabadon, az korlátozásra vonatkozó utasítás csak Barcelonára vonatkozott!

Ezt az utasítást szegte meg Rosberg és Rosberg mérnökeinek tudta nélkül az utolsó körökben Hamilton, amikor stikában feltekerte magának a motort, hogy kivédekezze a futamot. Erről beszélt Lauda, hogy ezért kért elnézést Monacóban Hamilton, mert sumákolt Barcelonában.

Forrás: http://www.f1fanatic.co.uk/2014/04/08/m ... n-rosberg/
Azt hiszem itt az ideje, hogy egy kicsit ne nézzem ezt a szart egy darabig.
:D

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.26. 07:13

https://twitter.com/LewisHamilton" onclick="window.open(this.href);return false;
A twitterbuzi Hamilton twitterjétől pont ezt várnánk amikor olyan mélységesen be van sértődve ugye?...

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.05.26. 08:32

vollebak írta:Közben az AS fórumról még egy infó a tegnapi incidenssel kapcsolatban. Egy srác írta, akinek a haverja Brackley-ben dolgozik:

"Just been told that Rosberg got away with it because of the vagaries of the brake-by-wire system - and retrieving reliable data from it. Stewards wanted to nail him."

Vagyis, inglisül kevésbé értőknek: a lényeg, hogy a versenybírók alapvetően meg akarták büntetni Rosberget. Azonban a brake-by-wire rendszer kiszámíthatatlan viselkedése mozgatta be az autót féktávon és erről a telemetria perdöntő bizonyítékot adott, tehát vétlen volt az esetben, szándékosság kizárva.

Jóestétkívánokmindenkinek.
:neem01 (:t :roll:

Pofátlanul ferdítesz. Mondhatni hazudsz.

"Azonban a brake-by-wire rendszer kiszámíthatatlan viselkedése mozgatta be az autót féktávon és erről a telemetria perdöntő bizonyítékot adott"

A "vagaries of the brake-by-wire system" nem ezt jelenti, hanem azt hogy a rendszer nem szállít eléggé megbízható adatokat, ezért nem tudták bizonyítani a szándékosságot. Hol van odaírva hogy a telemetria perdöntő bizonyítékot szállított arról hogy a brake by wire miatt fékezte el magát ?

Tehát magyarul: Meg akarták büntetni, de a pontatlan telemetria miatt nem tudták-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nigel 2014.05.26. 08:55-kor.

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.05.26. 08:40

vollebak írta:
Sárki írta: Az, hogy vannak kapcsolatai még nem jelenti azt, hogy minden esetben igaznak bizonyulnak a fülébe jutó munkahelyi pletykák. A fél világ azt hiszi, hogy rosberg csalt. Ha tényleg itt ez a frankó logikus magyarázat, akkor miért nem tálalják a sajtó felé?
Eddig bármilyen infót hozott a srác, gyakorlatilag tökéletesen pontos volt, jóval a hivatalos bejelentések előtt. Ez meg azért nem egy pletyka kategóriás infó.

Nem hiszem, hogy a fél világ azt hinné, hogy Rosberg csalt
csak a paddock 3/4-e hiszi azt. A srác meg valószínű pontos infót hozott, csak te megtoldottad a "ferdítésedben" olyannal ami benne sem volt (a brake by wire miatt hibázott rozi. szégyelld magad.

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.05.26. 09:09

vollebak írta: Rádióüzenet Tony Rosstól a 49-ik körben Rosbergnek:

"49 Tony Ross Nico Rosberg When you’re ready to attack, it will be strat-6 and you can use the overtake. Battery is 80%"

És hogy mi is az a strat-6?

"‘Strat-6′ appears to be Mercedes’ ‘full attack’ engine mode, which can only be used for brief bursts for overtaking. Because the information is shared within the team, Hamilton’s engineer was able to see when Rosberg was using it so Hamilton could “mirror” him."

A fentiekből nem csak azt tudhatjuk meg, hogy a strat-6 a Mercedesen belüli kód a feltekert motor üzemmódra, hanem azt is, hogy mivel ez Bahreinben nyílt rádióadásban történt, Hamilton versenymérnöke is hallotta ezt és tudta utasítani Hamiltont, hogy tekerje fel ő is, védekezés gyanánt. Tehát, Bahreinben mindketten használhatták ezt a motormódosítást a verseny közben szabadon, az korlátozásra vonatkozó utasítás csak Barcelonára vonatkozott!

Ezt az utasítást szegte meg Rosberg és Rosberg mérnökeinek tudta nélkül az utolsó körökben Hamilton, amikor stikában feltekerte magának a motort, hogy kivédekezze a futamot. Erről beszélt Lauda, hogy ezért kért elnézést Monacóban Hamilton, mert sumákolt Barcelonában.

Forrás: http://www.f1fanatic.co.uk/2014/04/08/m ... n-rosberg/
:neem01 :neem01 :neem01

a lényeget kihagytad:

18 Nico Rosberg Tony Ross Warn him, that was not on!
18 Tony Ross Nico Rosberg Copy Nico, we need you to go to strat-10, you cannot use strat-six.


itt szólnak rá Rozira mert feltekerte a motort, hogy tekerje vissza.

azt hogy bahrainben szabad volt tekergetni barcelonában meg nem, nem tudom honnan vetted. forrás? össze vissza ferdíted a tényeket, a magyar "fordításodba" belerakod ami ott se volt. Nagyon hiteles vagy ezek után az erkölcsi szózataiddal.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.05.26. 09:20

Nigel írta:
:neem01 :neem01 :neem01

a lényeget kihagytad:

18 Nico Rosberg Tony Ross Warn him, that was not on!
18 Tony Ross Nico Rosberg Copy Nico, we need you to go to strat-10, you cannot use strat-six.


itt szólnak rá Rozira mert feltekerte a motort, hogy tekerje vissza.

azt hogy bahrainben szabad volt tekergetni barcelonában meg nem, nem tudom honnan vetted. forrás? össze vissza ferdíted a tényeket, a magyar "fordításodba" belerakod ami ott se volt. Nagyon hiteles vagy ezek után az erkölcsi szózataiddal.
A kedves édesanyáddal szemben üss meg ilyen hangnemet.

Ez a 18-ik körben volt, te majom. Amit én linkeltem az a 49-ik körben volt. Számolni sem tudsz?

Mert, hogy olvasni nem , az világos. Le van írva, hogy csak rövid támadások erejéig lehet a rendszert felcsavarni, tehát a 18-ik kör még korai volt ehhez, ezért kérték meg, hogy csavarja vissza, nem azért, mert nem használhatta egyáltalán.

"Honnan szedted, hogy Bahreinben szabad volt használni, nyiffnyaffnyiffnyaff". Ha nem Hamilton seggéből írkálnál, akkor talán láttad volna:

" Because the information is shared within the team, Hamilton’s engineer was able to see when Rosberg was using it so Hamilton could “mirror” him."
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt