Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Ki veheti át a Nagyhercegtől a győzelmi trófeát?

Hamilton
7
41%
Rosberg
3
18%
Vettel
1
6%
Ricciardo
2
12%
Alonso
1
6%
Räikkönen
1
6%
Button
1
6%
Magnussen
1
6%
Barichello
0
0 szavazat
Bottas
0
0 szavazat
más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 17

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.05.26. 09:37

Sárki írta:https://twitter.com/LewisHamilton
A twitterbuzi Hamilton twitterjétől pont ezt várnánk amikor olyan mélységesen be van sértődve ugye?...
Szarul érezte magát. A szombati események már előrevetítették, hogy szinte lehetetlen megnyernie a futamot. Vasárnap futott a pénze után, valós helyzete az előzésre nem volt.
Durcáskodott. Még mindig jobb mintha megjátszotta volna magát mint Rozi a Bahraini befutón.
Niki Lauda és Toto Wolf hátradólve élvezheti tovább a kibontakozó és egyre keményebb párharcot. Mint láthattuk, Lewisnek esze ágában sem volt kiütni a csapattársát. Jön Kanada, ott kell legyőznie tisztességes párharcban, ha netán nem sikerül és újra Nico nyer akkor még elszántabban kell versenyeznie, mint egy kopónak.
Egyébként az, hogy nem fog kezet a győztessel én bunkóságnak ítélem.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.05.26. 09:39

vollebak írta:
Nigel írta:
:neem01 :neem01 :neem01

a lényeget kihagytad:

18 Nico Rosberg Tony Ross Warn him, that was not on!
18 Tony Ross Nico Rosberg Copy Nico, we need you to go to strat-10, you cannot use strat-six.


itt szólnak rá Rozira mert feltekerte a motort, hogy tekerje vissza.

azt hogy bahrainben szabad volt tekergetni barcelonában meg nem, nem tudom honnan vetted. forrás? össze vissza ferdíted a tényeket, a magyar "fordításodba" belerakod ami ott se volt. Nagyon hiteles vagy ezek után az erkölcsi szózataiddal.
A kedves édesanyáddal szemben üss meg ilyen hangnemet.

Ez a 18-ik körben volt, te majom. Amit én linkeltem az a 49-ik körben volt. Számolni sem tudsz?

Mert, hogy olvasni nem , az világos. Le van írva, hogy csak rövid támadások erejéig lehet a rendszert felcsavarni, tehát a 18-ik kör még korai volt ehhez, ezért kérték meg, hogy csavarja vissza, nem azért, mert nem használhatta egyáltalán.

"Honnan szedted, hogy Bahreinben szabad volt használni, nyiffnyaffnyiffnyaff". Ha nem Hamilton seggéből írkálnál, akkor talán láttad volna:

" Because the information is shared within the team, Hamilton’s engineer was able to see when Rosberg was using it so Hamilton could “mirror” him."
Semmi gond nem volt a hangnememmel, a tiétekkel annál problémásabb. Bertone a lovak közé dobta a gyeplőt. Zola Hamilton oboázásáról írkál, engem lefaszoz lehülyéz, te meg anyázol és majmozol.

A témára visszatérve.

Mindegy hanyadik körben volt. Nicóra rászoltak hogy tiltott engine mappinget használ, ennyi.

"Because the information is shared within the team, Hamilton’s engineer was able to see when Rosberg was using it so Hamilton could “mirror” him"

hiába színezgeted. Hol van itt leírva hogy Bahrainben szabad volt használni egyfajta mappinget, Barcaban meg nem ? Sehol.

Egy fix pontunk van: Nicora rászoltak hogy tekerje vissza a motort!


"Le van írva, hogy csak rövid támadások erejéig lehet a rendszert felcsavarni"

Hol?

"tehát a 18-ik kör még korai volt ehhez"

Miért volt korai? Teljesen irreleváns.

"ezért kérték meg, hogy csavarja vissza, nem azért, mert nem használhatta egyáltalán. "

Lajost mikor kérték meg hogy csavarja vissza, és hol van leírva hogy nem használhatta? Hol van leírva hogy Nico bezzeg használhatta?

Annyi van hogy Nicora rászoltak hogy NEM hazsnálhatja!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.05.26. 09:57

Annyiból jó az, hogy részleteiben belementetek az adok kapokba, hogy így legalább informálódok én is olyan nüanszokról, amikről nem tudtam, ezt köszönöm.
Továbbá az kezd kitisztulni, hogy a paprikás csapaton belüli hangulatér mindkét pilóta derekasan dolgozott.

(:k

Aki nem csipázza a Mercit, vagy annak pilótáit annak gyötrelem lehet az idei évad nyomasztó egycsapatú uralkodása. Őket sajnálom, mert én is ezt éltem át az előző néhány évben. Viszont legalább a Mercin belül áll a BÁL.

Nem szeretek összeesküvés elméletet gyártani, de mi van akkor ha ezt a "műbalhét" Laudáék gerjesztik, mondván muszáj valamit csinálni, mert különben nézhetetlenné válik a jelenlegi F-1.
(:g
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.05.26. 09:59

Nigel írta:
Semmi gond nem volt a hangnememmel, a tiétekkel annál problémásabb. Bertone a lovak közé dobta a gyeplőt. Zola Hamilton oboázásáról írkál, engem lefaszoz lehülyéz, te meg anyázol és majmozol.

A témára visszatérve.

Mindegy hanyadik körben volt. Nicóra rászoltak hogy tiltott engine mappinget használ, ennyi.

"Because the information is shared within the team, Hamilton’s engineer was able to see when Rosberg was using it so Hamilton could “mirror” him"

hiába színezgeted. Hol van itt leírva hogy Bahrainben szabad volt használni egyfajta mappinget, Barcaban meg nem ? Sehol.

Egy fix pontunk van: Nicora rászoltak hogy tekerje vissza a motort!


"Le van írva, hogy csak rövid támadások erejéig lehet a rendszert felcsavarni"

Hol?

"tehát a 18-ik kör még korai volt ehhez"

Miért volt korai? Teljesen irreleváns.

"ezért kérték meg, hogy csavarja vissza, nem azért, mert nem használhatta egyáltalán. "

Lajost mikor kérték meg hogy csavarja vissza, és hol van leírva hogy nem használhatta? Hol van leírva hogy Nico bezzeg használhatta?

Annyi van hogy Nicora rászoltak hogy NEM hazsnálhatja!

Banra játszom, lehetőleg permre, mert okádok már attól, ha csak a nevedet meglátom, csak sajnos bertone még nem ért ide.

Hol volt leírva, hogy tiltott mappinget használt Rosberg Bahreinben? Sehol, te szerencsétlen. Milyen tiltott engine mapping az, amiért a 18-ik körben szólnak, hogy még ne használja, de azért a 49-ikben szólnak neki újra, hogy oké, most mehet? Ennyire idióta még te sem lehetsz, hogy ebben ne lásd meg a logikai hibát.

És még mindig nem tudsz olvasni. Ugyanott volt leírva, hogy csak rövid támadásokra használható, ahonnan már az előbb idéznem kellett megint saját magamtól, mert képtelen vagy olvasni. Nem igaz, hogy még ennyi időre sem vagy hajlandó előmászni a napfényre Hamilton seggéből.

" which can only be used for brief bursts for overtaking"
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.05.26. 10:01

eszük ágában sincs ilyet gerjeszteni... ezt a pilóták csinálják, vagyis szerintem leginkább Hamilton... mi lesz majd a Hungaroringen, Nico is majd feltartja a boxutcában, hogy móresre tanítsa...?

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.05.26. 10:02

http://www.formula1.com/news/headlines/ ... 15886.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Q: (Oana Popoiu - F1 Zone) I have a question for Lewis. Niki Lauda said that in Barcelona you used an engine mode you were told not to and you had to apologise to Nico for that. Do you think that that mode would have helped you win the race today?
LH: No… today we were using all the modes. In the last race it was a mode that didn’t really affect the outcome of the race. We were told that we had to stay in a certain mode. Nico did it in Bahrain and I did it in Barcelona. In this race we stuck to the strategies we had to stick.
NR: I don’t know what Niki is referring to but it’s completely normal that we switch modes together you know, we always do that in the races. It’s nothing unusual.

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.05.26. 10:04

http://www.formula1.com/news/headlines/ ... 15886.html" onclick="window.open(this.href);return false;

James Allen
Reply:
May 25th, 2014 at 3:42 pm

That was cleared up in the press conference.

Rosberg had used it in Bahrain, Hamilton in Spain and both were instructed not to use it here.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.05.26. 10:07

vollebak írta: Banra játszom, lehetőleg permre, mert okádok már attól, ha csak a nevedet meglátom, csak
NE tedd, kár lenne érted...miatta meg pláne. (:t (:n

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.05.26. 10:15

vollebak írta:

Banra játszom, lehetőleg permre, mert okádok már attól, ha csak a nevedet meglátom, csak sajnos bertone még nem ért ide.
Igaza van High-nak, nem ér annyit.
Ha hülyeség hagyd a francba.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.05.26. 10:40

éljen a modern f1, ahol arról megy a vita, hogy melyik szerencsétlen milyen tiltott, avagy nem tiltott beállítást használt, 3 futammal ezelőtt, arról egy kurva szó nem esik, hogy valaki egy szépet előzött volna...

tapsoljunk, jól van ez így :hajra01 :hajra01 :hajra01 :hajra01

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2014.05.26. 11:22

vollebak írta:
Lancelot írta:Azért az nem semmi amilyen Hamilton utálattal átitatott ez a fórum! Biztos rá jellemző , hogy kitalálja nem lát, 10 körrel a futam vége előtt. Továbbá az időmérőn történtekből is őt tudják kihozni hunyóként. Ja és már jönnek az előző futamok állítólagos történései is.. Megnyugodtam, ennyi utálója Magyarországon csak tehetségnek lehet. Lehet tovább irigykedni!:-)
Istenem, ez a folyamatos nyavalygás ... Nehogy egyszer is jogosnak találd valamilyen bírálatát a lieblingednek, vagy belegondolj, hogy ő is emberből van és nem az a tökéletes versenyisten, akinek te akarod, hogy mindenki kötelező jelleggel lássa és boruljon le előtte. Mindegy, csak lökd a szokásos sódert az utálatról és intézd el ennyivel, ez a legkényelmesebb.
Te Professzor, bocsánat, itt vollebak, neked az életcélod, hogy minden fórumon összetűzésbe keveredj a Hamiltonosokkal?

madár
gokartos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.07. 09:42
Mi vagy?: prolihisztor
Tartózkodási hely: Otthon, (de munkahelyen többet vagyok) Gödöllőn

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: madár » 2014.05.26. 12:46

mudd írta: a versenybirak is benne vannak az osszeeskuvesben, baszomtisztelettel. nico nemet, a mercedes detto. lauda meg utalta prostot, prost meg elverte keket, ezert aztan niki nicot tolja. niki / nico - ezt ragozni sem kell! az adatok meg meg lettek hamisitva.
Mosmán viszont le se tagadhatod, hogy a vyskovi enszíjájeszné dógozol (:n
A beretva jéles logika, meg a vitrijolos hozzászólások csak megerősítenek ebben.

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.26. 14:34

9_46_20 írta:éljen a modern f1, ahol arról megy a vita, hogy melyik szerencsétlen milyen tiltott, avagy nem tiltott beállítást használt, 3 futammal ezelőtt, arról egy kurva szó nem esik, hogy valaki egy szépet előzött volna...

tapsoljunk, jól van ez így :hajra01 :hajra01 :hajra01 :hajra01
Az f1 mentségére szóljon, hogy Bahreinben jó volt a csata és nüanszokon múlott, hogy nem lett előzés :)

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.26. 14:37

Redbull írta: Egyébként az, hogy nem fog kezet a győztessel én bunkóságnak ítélem.
"Végigmentünk az adatokon, és láttuk, amit látnunk kellett. Bárcsak ti is látnátok őket, fiúk! Máskülönben rendben vagyunk. Nehéz hétvégénk volt, de ami nem öl meg, az erősít. Ettől a hétvégétől csak erősebbé váltam.”
Ez alapján tudja, vagy legalábbis meggyőződése, hogy Rosberg csalt. Te kezet fognál azzal, aki úgy tudott nyerni, hogy szerinted csalt?

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.05.26. 14:39

Sárki írta:
9_46_20 írta:éljen a modern f1, ahol arról megy a vita, hogy melyik szerencsétlen milyen tiltott, avagy nem tiltott beállítást használt, 3 futammal ezelőtt, arról egy kurva szó nem esik, hogy valaki egy szépet előzött volna...

tapsoljunk, jól van ez így :hajra01 :hajra01 :hajra01 :hajra01
Az f1 mentségére szóljon, hogy Bahreinben jó volt a csata és nüanszokon múlott, hogy nem lett előzés :)
nüansz plusz egy safety car... azért tegyük ezt hozzá, különben rosberg olyan 9mp-t kap mint ide kenya

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.26. 14:51

9_46_20 írta:
nüansz plusz egy safety car... azért tegyük ezt hozzá, különben rosberg olyan 9mp-t kap mint ide kenya
Nekem úgy rémlik, hogy az utolsó etapban még odaérhetett volna rá SC nélkül, csak ugye az SC bekavart.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.05.26. 15:25

Sárki írta:
Redbull írta: Egyébként az, hogy nem fog kezet a győztessel én bunkóságnak ítélem.
"Végigmentünk az adatokon, és láttuk, amit látnunk kellett. Bárcsak ti is látnátok őket, fiúk! Máskülönben rendben vagyunk. Nehéz hétvégénk volt, de ami nem öl meg, az erősít. Ettől a hétvégétől csak erősebbé váltam.”
Ez alapján tudja, vagy legalábbis meggyőződése, hogy Rosberg csalt. Te kezet fognál azzal, aki úgy tudott nyerni, hogy szerinted csalt?
Nincs bizonyítva a csalás értsd már meg!!!
Nico kezet fogott vele eddig mindig, még akkor is amikor túl agresszíven védekezett vagy támadott Lewis.
Igen kezet kellett volna fognia, legfeljebb négyszemközt elmondani mi a véleménye az egészről.
Amit meg idéztél az már a 20. VERZIÓJA Lewis nyilatkozatának, és a görény tudósítók mindig továbbköltik.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.26. 15:29

Redbull írta:
Nincs bizonyítva a csalás értsd már meg!!!
Nico kezet fogott vele eddig mindig, még akkor is amikor túl agresszíven védekezett vagy támadott Lewis.
Igen kezet kellett volna fognia, legfeljebb négyszemközt elmondani mi a véleménye az egészről.
Amit meg idéztél az már a 20. VERZIÓJA Lewis nyilatkozatának, és a görény tudósítók mindig továbbköltik.
Nem mondtam hogy bizonyítva van, azt mondtam, hogy Lewis akkor bizonyítottnak látta és ezért nem fogott vele kezet.

bertone

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.05.26. 16:16

Sárki írta:
Redbull írta: Egyébként az, hogy nem fog kezet a győztessel én bunkóságnak ítélem.
"Végigmentünk az adatokon, és láttuk, amit látnunk kellett. Bárcsak ti is látnátok őket, fiúk! Máskülönben rendben vagyunk. Nehéz hétvégénk volt, de ami nem öl meg, az erősít. Ettől a hétvégétől csak erősebbé váltam.”
Ez alapján tudja, vagy legalábbis meggyőződése, hogy Rosberg csalt. Te kezet fognál azzal, aki úgy tudott nyerni, hogy szerinted csalt?
Ugyan, haggyálmááááá'! Lewis már az időmérő végén lévő interjú alatt bizonyítottnak látta. A többi meg ... ehhh

Láthattad itt is korábban. Nico gyorsabban ment és később fékezett. Ez pár ember szerint csak annyit jelent, hogy nagyon akarta azt a pole-t, mások szerint meg bizonyíték a csalásra. Ha valamit bele akarok látni valamibe, akkor azt bele is látom.

Sárki

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Sárki » 2014.05.26. 16:19

bertone írta: Ugyan, haggyálmááááá'! Lewis már az időmérő végén lévő interjú alatt bizonyítottnak látta. A többi meg ... ehhh

Láthattad itt is korábban. Nico gyorsabban ment és később fékezett. Ez pár ember szerint csak annyit jelent, hogy nagyon akarta azt a pole-t, mások szerint meg bizonyíték a csalásra. Ha valamit bele akarok látni valamibe, akkor azt bele is látom.
Igaz. mondjuk én jobban örülnék egy ilyen fifikás ellenfélnek, mint annak a Rosbergnek aki az előző 4 futamon ment Hamilton ellen :P Legyen már kétesélyes a vb :D

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.05.26. 17:28

Szerinted nem az? (:m
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.26. 17:55

(:u Hát ez felettébb izgalmas. :D Legalább történik végre valami. Csak kár, hogy azon megy a vita, ki milyen gombot hová csavargatott, ahelyett, hogy egy kiélezett, a szabályosság határát súroló kerék-kerék elleni csatáról menne a vita. Ez ma az F1. (:p
Kép

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.05.26. 17:56

maTTeus írta:(:u Hát ez felettébb izgalmas. :D Legalább történik végre valami. Csak kár, hogy azon megy a vita, ki milyen gombot hová csavargatott, ahelyett, hogy egy kiélezett, a szabályosság határát súroló kerék-kerék elleni csatáról menne a vita. Ez ma az F1. (:p

Jó, hát ez Monacoban alapból esélytelen. :roll:

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.05.26. 17:58

KisVadász írta:
maTTeus írta:(:u Hát ez felettébb izgalmas. :D Legalább történik végre valami. Csak kár, hogy azon megy a vita, ki milyen gombot hová csavargatott, ahelyett, hogy egy kiélezett, a szabályosság határát súroló kerék-kerék elleni csatáról menne a vita. Ez ma az F1. (:p

Jó, hát ez Monacoban alapból esélytelen. :roll:

nem baj, bahreinben volt.. remélem 4 hónap múlva is azon az eseten fogunk élni, ami mondjuk sc nélkül meg sem történt volna

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Monacói nagydíj 2014.május 22-25.

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.05.26. 18:06

9_46_20 írta:
nem baj, bahreinben volt.. remélem 4 hónap múlva is azon az eseten fogunk élni, ami mondjuk sc nélkül meg sem történt volna
Én remélem nem. Meg azt is, hogy Hami és Rosi ezt még sokáig elhúzzák, meg azt is, hogy Hami majd kicsit érettebben viselkedik a következő alkalommal, mikor megint épp Rosinak jön majd ki a lépés jobban. ;)

Lezárt