Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Meglesz-e Rosberg és a mezőny között az egy futamgyőzelemnyi pontkülönbség a futam után?

igen
7
47%
nem
8
53%
 
Szavazatok száma: 15

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.07.27. 18:10

Nigel Hill írta:
zola írta:Szvsz kár azon rugózni, hogy Hami nem engedte el Rozit. El kellett volna... Volna! Ha nem basznak ki vele, és nem keményen küldik ki az utolsó etapra. Két lágy etap helyette, és simán első. Én se engedtem volna el, mondván, h engem ráraktatok a szar taktikára, akkor basszátok meg. Azt nem értem, hogy Alonsot mért nem tudta megelőzni még így is?
Őöö szerintem valamit benéztél. Rosberg nem tudott az Sc kijövetelekor előbb kijönni Hamilton igen. Emiatt szvsz bukott Rosberg versenye ezért váltottak stratégiát, aminek a működéséhez a csapattársnak is kooperálnia kellett volna és ezt nem tette meg, hanem épp ellenkezőleg. Itt csak ennyi a baj.
Azért ne legyen már Rosberg a szerencsétlen peches áldozat... Bukott három pontot, hát szörnyű, Hamilton meg boxból rajtolt meg leégett a fél autó, de azért folytassátok csak a német siratását. Persze fordított esetben is ez van, nem tagadom.
Kép

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.07.27. 18:12

Gyilok írta:Nem tudok gratulálni a dobogósoknak!
Te bajod, ahogy az is, hogy Kimi 7 tizedet kap mindössze időmérőn Alonsotól, ahogy eddig mindig el lett verve keményen, meg Rózi is kikapott a boxból rajtoló csapattárástól. Egy Vergne-t nem tudott megelőzni egy világverő autóval.
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.07.27. 18:15

maTTeus írta:
Gyilok írta:Nem tudok gratulálni a dobogósoknak!
Te bajod, ahogy az is, hogy Kimi 7 tizedet kap mindössze időmérőn Alonsotól, ahogy eddig mindig el lett verve keményen, meg Rózi is kikapott a boxból rajtoló csapattárástól. Egy Vergne-t nem tudott megelőzni egy világverő autóval.
Rosbergnek igen komoly fékproblémái voltak akkor, de ez ne zavarjon.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.07.27. 18:19

maTTeus írta:Év futama volt, egyértelmű. Még az előző években is a Top futamok között lett volna, ebben biztos vagyok. Ennyire nem tudom, mikor izgultam utoljára egy futam utolsó köreiben. Ma sokan mentek zseniálisan, rengeteg valódi, nem DRS csata is volt, szóval most sok jó összejött. :) Grat a dobogósoknak, Ricciardo nagyon szépet ment, Alonso meg... :D Ezzel bebizonyította számomra, hogy tényleg ő a legjobb. Nincs kérdés, akárhová igazol, neki fogok szurkolni. Kijárna még neki minimum 1-2 VB.

A Merci csatánál meg most Hamilton mellé állnék. Nem értem, milyen csapatérdekről van szó ekkora előnynél. Jah, hogy 19-ből csak 17-et nyernek meg? Hát sajnálom őket nagyon. Ilyenkor elengedni, amikor a VB-ért vannak ketten harcban? Nem gondolhatjátok komolyan. Ha lenne más i esélyes, azt mondom, oké, csapatérdek, de így? Eleve nevetséges a RB-féle multival összehasonlítani, mert az az év elején volt úgy, hogy jópár esélyes is volt még rajtuk kívül, fontosak voltak azok a pontok. Rosberg rinyálása meg kritikán aluli. Basszus, előzze meg, ha tényleg gyorsabb.
Nem a VB volt itt a kérdés hanem Rosberg mentő stratégiája ami ugye +1 kiállás (Ha már egyszer az SC miatt bukott az első hely ami ugye nem 3 ponttal több a 4-nél.) volt a tervezetthez és Hamiltonhoz képest eleve emiatt került mögé, mert előbb hozták ki a 2. kiállásra. Itt részemről nem Rosberg siratás megy mert nem kell őt sajnálni, vezeti a VB-t nem lett DNF stb. Engem Hamilton suttyóság basz fel agyilag. És ha már megemlítetted hogy szegény Hamiltonnak mekkora peche volt az időmérőn, akkor emlegesd fel a mai 2 komoly mákot (Megpörgés balfasz módon az első kanyarban + SC) mert úgy lenne fair.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.07.27. 18:22

Nigel Hill írta: Nem a VB volt itt a kérdés hanem Rosberg mentő stratégiája ami ugye +1 kiállás (Ha már egyszer az SC miatt bukott az első hely ami ugye nem 3 ponttal több a 4-nél.) volt a tervezetthez és Hamiltonhoz képest eleve emiatt került mögé, mert előbb hozták ki a 2. kiállásra. Itt részemről nem Rosberg siratás megy mert nem kell őt sajnálni, vezeti a VB-t nem lett DNF stb. Engem Hamilton suttyóság basz fel agyilag. És ha már megemlítetted hogy szegény Hamiltonnak mekkora peche volt az időmérőn, akkor emlegesd fel a mai 2 komoly mákot (Megpörgés balfasz módon az első kanyarban + SC) mert úgy lenne fair.
Ezzel az erővel Rosbergnek is mákja volt, hogy tegnap nem végezte Magnussen módra a falban, nyakába kapva a Meki újoncát.:)
Nem sokon múlott ;)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.07.27. 18:28

LyBaanbck írta:
Nigel Hill írta: Nem a VB volt itt a kérdés hanem Rosberg mentő stratégiája ami ugye +1 kiállás (Ha már egyszer az SC miatt bukott az első hely ami ugye nem 3 ponttal több a 4-nél.) volt a tervezetthez és Hamiltonhoz képest eleve emiatt került mögé, mert előbb hozták ki a 2. kiállásra. Itt részemről nem Rosberg siratás megy mert nem kell őt sajnálni, vezeti a VB-t nem lett DNF stb. Engem Hamilton suttyóság basz fel agyilag. És ha már megemlítetted hogy szegény Hamiltonnak mekkora peche volt az időmérőn, akkor emlegesd fel a mai 2 komoly mákot (Megpörgés balfasz módon az első kanyarban + SC) mert úgy lenne fair.
Ezzel az erővel Rosbergnek is mákja volt, hogy tegnap nem végezte Magnussen módra a falban, nyakába kapva a Meki újoncát.:)
Nem sokon múlott ;)
Nem egészen. Rosberg a vizes részen csúszott ki és fogta meg, Hamilton meg csodálkozva mondta a rádióba hogy "nem fog a fék", mire a mérnöke felvilágosította "mert hidegek a fékek". Ami boxból rajtola cseppet sem meglepő, még egy óvodás is tisztában van vele nemhogy egy versenyző. Remélem érted a különbséget.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.07.27. 18:31

Nigel Hill írta:Nem egészen. Rosberg a vizes részen csúszott ki és fogta meg, Hamilton meg csodálkozva mondta a rádióba
hogy "nem fog a fék", mire a mérnöke felvilágosította "mert hidegek a fékek". Ami boxból rajtola cseppet sem meglepő, még egy óvodás is tisztában van vele nemhogy egy versenyző. Remélem érted a különbséget.
A különbséget értem, de a mák az mák, nincsenek rá okok. Pont ugyanolyan eséllyel mehetett volna falnak, mint Magnussen.
De azért jó, hoyg bebizonyosodni látszik, hogy Te mennyivel vagy okosabb, mint Hamilton. Indulsz esetleg valami bajnokságban, hogy drukkolhassak egy jót Neked? :)
Tenném ám, szívesen!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.07.27. 18:40

LyBaanbck írta:
Nigel Hill írta:Nem egészen. Rosberg a vizes részen csúszott ki és fogta meg, Hamilton meg csodálkozva mondta a rádióba
hogy "nem fog a fék", mire a mérnöke felvilágosította "mert hidegek a fékek". Ami boxból rajtola cseppet sem meglepő, még egy óvodás is tisztában van vele nemhogy egy versenyző. Remélem érted a különbséget.
A különbséget értem, de a mák az mák, nincsenek rá okok. Pont ugyanolyan eséllyel mehetett volna falnak, mint Magnussen.
De azért jó, hoyg bebizonyosodni látszik, hogy Te mennyivel vagy okosabb, mint Hamilton. Indulsz esetleg valami bajnokságban, hogy drukkolhassak egy jót Neked? :)
Tenném ám, szívesen!
Ahoz szerencsésebb csillagzat alatt kell születni :D
De látom más síkra tereled a vitát, így Én itt le is zárnám.
Lauda már megmondta az okosat "Így legalább meglett a dobogó" az már nem zavarta hogy a győzelmet meg odaadták a Red Bullnak :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.07.27. 18:47

Nigel Hill írta:Ahoz szerencsésebb csillagzat alatt kell születni :D
De látom más síkra tereled a vitát, így Én itt le is zárnám.
Lauda már megmondta az okosat "Így legalább meglett a dobogó" az már nem zavarta hogy a győzelmet meg odaadták a Red Bullnak :D
Annak a RB-nak, amely majd 200 ponttal van lemaradva így is, miután erős 4 pontot sikerült faragnia a hátrányából.
Szerintem mindjárt összeül a mercis vésztanácskozás, hátha megmentik még a konstruktőri második helyet az év végére.
Ami persze csak akkor fog összejönni, ha Hamilton mindig átadja a helyét Rosbergnek. Elvégre csapatérdek van, vagy mifene...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.07.27. 18:58

LyBaanbck írta:
Nigel Hill írta:Ahoz szerencsésebb csillagzat alatt kell születni :D
De látom más síkra tereled a vitát, így Én itt le is zárnám.
Lauda már megmondta az okosat "Így legalább meglett a dobogó" az már nem zavarta hogy a győzelmet meg odaadták a Red Bullnak :D
Annak a RB-nak, amely majd 200 ponttal van lemaradva így is, miután erős 4 pontot sikerült faragnia a hátrányából.
Szerintem mindjárt összeül a mercis vésztanácskozás, hátha megmentik még a konstruktőri második helyet az év végére.
Ami persze csak akkor fog összejönni, ha Hamilton mindig átadja a helyét Rosbergnek. Elvégre csapatérdek van, vagy mifene...
Nem érted, de nem fogom többet elmagyarázni. Gyertek csak a VB pontos faszságotokkal.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.07.27. 19:00

Nigel Hill írta: Nem érted, de nem fogom többet elmagyarázni. Gyertek csak a VB pontos faszságotokkal.
Jóvanna, balfasz vagyok, szórakozok itt vb pontokkal. :) Az én k..vaanyámat! :)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.07.27. 19:17

LyBaanbck írta:
Nigel Hill írta: Nem érted, de nem fogom többet elmagyarázni. Gyertek csak a VB pontos faszságotokkal.
Jóvanna, balfasz vagyok, szórakozok itt vb pontokkal. :) Az én k..vaanyámat! :)
Dehogy vagy balfasz!
Most nézem az ismétlést. Tulajdonképpen Rosbergnek volt peche többször is, Hamilton ezen nem segített. A csapat azt nyilatkozta h Hamilton helyesen cselekedett. Ezt el is fogadomha ők mondják, csak akkor nem értem miért kérték a helycserét. Mert ugye az egész ott kezdődött h Rosberg taktikáját módosították amikor Vergne mögött ragadt. Lehet Hamiltonét is módosították volna amennyiben Vettel nem pörög ki előle lévén hogy volt gumija bőven az elfüstölt kvali miatt Bár Hamiltonnak nem voltak fék godjai a futam során. Mind1 még van pár futam ami még biztosan fog vitákat szülni. Addig is : (:k
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.07.27. 19:20

mekkora szar egy verseny volt... :mosoly:

komolyra fordítva: nemcsak az idei de szerintem az elmúlt 2-3 év legjobb versenye volt. persze kellett hozzá az eső és Ericsson is :)
az a feszültség, ami kinn volt bennem...
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.07.27. 19:28

rdaneelolivaw írta:Ha ennyire jó alonzó akkor a red-bull miért nem akarta korábban megszerezni? ;)
Elégtétel NEKED, de a haverod szemlátomást szomorkodik miatta eleget.
2006 óta csak vergődés van, semmi több. Nekem tetszik. :)
féltek, hogy idő előtt beárazza a saját nevelés Vettelt :)
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.07.27. 19:31

Phoebe írta:
Bandee írta:Ez volt az év versenye, kár, hogy nem lehettem kint. :mosoly:

Gratula a dobogósoknak, mindannyian megérdemlik. Alonso a legjobb versenyző, valóban ! :szom04 Szerintem ő a nap embere ezzel a szarhalommal. Rozi VB-je könnyen lehet, hogy Vergne mögött ment el. Ott veszítette el ezt a versenyt.

Kár Kimi tegnapi kanosszájáért, érezhetően jól ment a hétvégén, legalábbis kb. Alo szinten. Meglehetett volna mindkettőnek a dobogó...Vagy akár több is. Ilyen nem lesz egy darabig, a gyors pályákon megint szarrá lesz verve.

Jó verseny volt, de a lelátókon látszott a visszaesés, rengeteg üres hely volt.
Meglepett hogy a goldok silverek is foghíjasak voltak. Talán a silver 5 vagy a redbull volt amin csak lézengtek. Átjött tvn is hogy közel sincs teltház, bár a célegyenes azért szépen megtelt futam után.
szerintem mindenki, aki nem volt a lelátókon, rajtunk keresztül akart a domboldalra jutni (:v
Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.07.27. 19:54

Nigel Hill írta:
zola írta:Szvsz kár azon rugózni, hogy Hami nem engedte el Rozit. El kellett volna... Volna! Ha nem basznak ki vele, és nem keményen küldik ki az utolsó etapra. Két lágy etap helyette, és simán első. Én se engedtem volna el, mondván, h engem ráraktatok a szar taktikára, akkor basszátok meg. Azt nem értem, hogy Alonsot mért nem tudta megelőzni még így is?
Őöö szerintem valamit benéztél. Rosberg nem tudott az Sc kijövetelekor előbb kijönni Hamilton igen. Emiatt szvsz bukott Rosberg versenye ezért váltottak stratégiát, aminek a működéséhez a csapattársnak is kooperálnia kellett volna és ezt nem tette meg, hanem épp ellenkezőleg. Itt csak ennyi a baj.
Semmit nem néztem be.
Rozinak szarul jött ki az SC, bukott vele... sokat. Haminak jól jött ki, nyert vele... sokat. Kb egymás mögött voltak. Rozi megkapta a két lágy gumis taktikát, Lui az egy kemény gumisat. Ha Lui is megkapja a két lágyast, akkor most nem lenne miről beszélnünk. Mivel nem kapta meg, ezért teljesen jogos volt a részéről, hogy hát akkor pacifütyit a seggetekbe.
Az esélyegyenlőség sehol se úgy működik, hogy ha az egyiket szerencsétlen szitu éri, akkor a másikat kicsit visszahúzzuk. És nem mondom azt, hogy direkt rosszabb taktikára vitték, csak tévedtek. De a csapat tévedéséből nehogy már Rozi járjon jól Lui kárára, mikor köztük tényleg verseny van.

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2014.07.27. 20:23

Nem bántam volna, ha 3 körrel rövidebb a verseny, de ez így is gyönyörű volt Alonsotól.

Ricciardo/Vettel: a beárazás eredménye egyre kínosabb...de az az önkéntes, falkoccos piruett a nagy néccerestől szép volt. Főleg, h az orrunk előtt történt. :mrgreen: Ha Ricsi kiradírozza a csapattól, van jövöje ebben a műfajban. (:x

Hami/Rosberg: ebben a helyzetben (értsd: a másik autóban az egyetlen vb-riválisod) kizárt, hogy épeszű pilóta elengedte volna a másikat. Mondjuk épeszű csapat se kér ilyet, vagy hozza ilyen helyzetbe (eltérő) stratégiával a versenyzőit. És nem kell a sóder a csapathoz való lojalitásról, meg munkáltató-beosztott viszonyról, lsd. az előző mondatom.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.07.27. 20:29

zola írta:
Őöö szerintem valamit benéztél. Rosberg nem tudott az Sc kijövetelekor előbb kijönni Hamilton igen. Emiatt szvsz bukott Rosberg versenye ezért váltottak stratégiát, aminek a működéséhez a csapattársnak is kooperálnia kellett volna és ezt nem tette meg, hanem épp ellenkezőleg. Itt csak ennyi a baj.
Semmit nem néztem be.
Rozinak szarul jött ki az SC, bukott vele... sokat. Haminak jól jött ki, nyert vele... sokat. Kb egymás mögött voltak. Rozi megkapta a két lágy gumis taktikát, Lui az egy kemény gumisat. Ha Lui is megkapja a két lágyast, akkor most nem lenne miről beszélnünk. Mivel nem kapta meg, ezért teljesen jogos volt a részéről, hogy hát akkor pacifütyit a seggetekbe.
Az esélyegyenlőség sehol se úgy működik, hogy ha az egyiket szerencsétlen szitu éri, akkor a másikat kicsit visszahúzzuk. És nem mondom azt, hogy direkt rosszabb taktikára vitték, csak tévedtek. De a csapat tévedéséből nehogy már Rozi járjon jól Lui kárára, mikor köztük tényleg verseny van.[/quote]

Hamiltont csak azért nem tették a két lágyas taktikára mert Vettel pont abban a pillanatban pördült ki előle amikor Rosberg a boxba hajtott. (Méghogy nem peches Rosberg. Chh ezt ma írjuk be a első helyből 4. pech miatt rovatba :D ) Így Ő előtte szabad volt a pálya és autózhatott tovább tisztán. Előtte ugyanúgy be volt ragadva Vettel mögé mint Rosberg Vergne mögé. A csapat szerintem ezt akarta kompenzálni hogy segíti Rosberg stratégiáját mert végülis pillanatnyi pályapozícióról volt csak szó mivel Rosbergnek még hátra lett volna egy kiállás. Igaz ami igaz a VB-t eldönthető mozzanat is lehetett volna. Csak azt nem értem hogy ha a csapat ilyet kér, a pilóta beint, majd a csapat lenyilatkozza hogy Lewis helyesen cselekedett, hogy akkor most mi is van? :D
Aporpó nyilatkozatok. Hamilton természetesen kiguvadt szemekkel mondta hogy őt mennyire sokkolta, hogy kérhetnek tőle ilyet. Míg Rosberg azt mondta ezzel kapcsolatban hogy pillanatnyilag nincs mit mondani erről amíg le nem ültek megbeszélni. De finoman utalt rá hogy az utolsó körben történtek jobban foglalkoztatják.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.07.27. 20:49

Alonso 2. lett? Lehet akkor megnézem este a futamot.
Nálunk egy csepp eső nem esett, látom mindenhol máshol meg igen. Jó nap volt ez a mai. :mosoly:

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.07.27. 23:16

Nigel Hill írta:
zola írta:Szvsz kár azon rugózni, hogy Hami nem engedte el Rozit. El kellett volna... Volna! Ha nem basznak ki vele, és nem keményen küldik ki az utolsó etapra. Két lágy etap helyette, és simán első. Én se engedtem volna el, mondván, h engem ráraktatok a szar taktikára, akkor basszátok meg. Azt nem értem, hogy Alonsot mért nem tudta megelőzni még így is?
Őöö szerintem valamit benéztél. Rosberg nem tudott az Sc kijövetelekor előbb kijönni Hamilton igen. Emiatt szvsz bukott Rosberg versenye ezért váltottak stratégiát, aminek a működéséhez a csapattársnak is kooperálnia kellett volna és ezt nem tette meg, hanem épp ellenkezőleg. Itt csak ennyi a baj.
Mivel kinn voltam a futamon ezért csak most olvasom a kommenteket. Az eddigi hozzászólásaid 90%-a ha nem a 100% Lewis parasztkodásából áll. Már ne is haragudj de nem értelek. Vagy a versenyt nem nézted, vagy a nyílvánvaló tényekkel nem vagy tisztába. A Mercedes vezérkara sincs tisztába miért is volt ez a csapatutasítás. Bepánikoltak, látták, hogy elment a futamgyőzelem, sebaj itt a jó öreg Lajos majd az ő hátán Britnikével megnyeretjük. Ezt akartad látni? Csak egy klasszikust idézek: "noorrmmáálliiss?

Nem szeretnék indulatokat kelteni, de ha a csapat jobban figyel, akkor Lewissel is megnyerhették volna a futamot. Ja, hogy Őknekik Britni kell, ezt már hónapok óta láthatjuk.
Nico nem érdemelt győzelmet, mert amíg az élen volt ment mint a veszettfene, miután forgalomba került sorra előzték (:v vagy ezt sem láttad? Akkor miről beszélgessünk?

Inkább azon keseregj, hogy a balfék csapatom(tod) jól elbaltázta Button és Magnó versenyét, dobogó helyett összesen 1 szerény pont, na ez a szégyen kategória.

Köszönjük a lelkes Lewis ellenszurkolást neked és még néhány fórumtársnak, de elég volt belőle.

:angry01
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.07.28. 00:30

Redbull írta:
Őöö szerintem valamit benéztél. Rosberg nem tudott az Sc kijövetelekor előbb kijönni Hamilton igen. Emiatt szvsz bukott Rosberg versenye ezért váltottak stratégiát, aminek a működéséhez a csapattársnak is kooperálnia kellett volna és ezt nem tette meg, hanem épp ellenkezőleg. Itt csak ennyi a baj.
Mivel kinn voltam a futamon ezért csak most olvasom a kommenteket. Az eddigi hozzászólásaid 90%-a ha nem a 100% Lewis parasztkodásából áll. Már ne is haragudj de nem értelek. Vagy a versenyt nem nézted, vagy a nyílvánvaló tényekkel nem vagy tisztába. A Mercedes vezérkara sincs tisztába miért is volt ez a csapatutasítás. Bepánikoltak, látták, hogy elment a futamgyőzelem, sebaj itt a jó öreg Lajos majd az ő hátán Britnikével megnyeretjük. Ezt akartad látni? Csak egy klasszikust idézek: "noorrmmáálliiss?

Nem szeretnék indulatokat kelteni, de ha a csapat jobban figyel, akkor Lewissel is megnyerhették volna a futamot. Ja, hogy Őknekik Britni kell, ezt már hónapok óta láthatjuk.
Nico nem érdemelt győzelmet, mert amíg az élen volt ment mint a veszettfene, miután forgalomba került sorra előzték (:v vagy ezt sem láttad? Akkor miről beszélgessünk?

Inkább azon keseregj, hogy a balfék csapatom(tod) jól elbaltázta Button és Magnó versenyét, dobogó helyett összesen 1 szerény pont, na ez a szégyen kategória.

Köszönjük a lelkes Lewis ellenszurkolást neked és még néhány fórumtársnak, de elég volt belőle.

:angry01[/quote]

Rosbergnek fékgondjai voltak azért előzte meg Vergne. Csókolom. Ha a helyszínen voltál a SC alatt esetleg láthattad hogy nem stimm.
A McLaren meg Button esetében meg 19-re lapot húztak téves radarkép miatt, de nem ezen ment el a futam hanem a kurva lassú versenytempón, a majd 7 másodperces kiálláson, stb. Kitárgyaltuk a Buttton topikban.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.07.28. 01:14

Nos, most értem a futam végére, mert délután strandoltunk a családdal. :mosoly:

Ricciardo zseniális...eddig is bírtam, amit a srác idén művelt, de erre ma még rátett egy lapáttal. Simán megérdemelte a győzelmet.
Alonso ma ismét bizonyította, hogy a legösszetettebb pilóta a mezőnyben. Ennek az embernek nincs gyenge pontja. Ezzel a vassal bejönni a 2. helyen, le a kalappal.
Hamilton tegnapi pechje egy kicsit kompenzálódott ma...de emellett nagy versenyt is futott. És a Rosberg-elengedéshez: nincs a világon pilóta, aki a vele vb-harcban álló csapattársát maga elé engedi. Állítólag nem Rosberg kérte az elengedést, neki már csak azt mondták, hogy Hamilton el fogja engedni. Ergo az a csapattag a full idióta, akinek ez az elengedés egyáltalán eszébe jutott.
Rosberg megszívta az SC-t van ez így...azért nagyon keseregnie nem kell.

Kimi végre jó versenyt futott, ma megint a régi Räikkönent éreztem a pályán...látszott a versenyzésén, hogy sokkal jobban bízik az autójában, merte nyomni neki. Remélem folytatja a javulást a Ferrari is a "Kimire szabjuk az autót" projektben. Mert ha az sikerülne, akkor két erős pontszerzőjük lenne egy helyett.

És a futam: toplistás, az idei legjobb. A múltkor erről beszéltem: az az izgalom, ha 3 csapat 3 pilótája 1 mp-n belül küzd az 1. helyért. Bár sok ilyet látnánk!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.07.28. 01:56

Alghar írta:Nos, most értem a futam végére, mert délután strandoltunk a családdal. :mosoly:

Ricciardo zseniális...eddig is bírtam, amit a srác idén művelt, de erre ma még rátett egy lapáttal. Simán megérdemelte a győzelmet.
Alonso ma ismét bizonyította, hogy a legösszetettebb pilóta a mezőnyben. Ennek az embernek nincs gyenge pontja. Ezzel a vassal bejönni a 2. helyen, le a kalappal.
Hamilton tegnapi pechje egy kicsit kompenzálódott ma...de emellett nagy versenyt is futott. És a Rosberg-elengedéshez: nincs a világon pilóta, aki a vele vb-harcban álló csapattársát maga elé engedi. Állítólag nem Rosberg kérte az elengedést, neki már csak azt mondták, hogy Hamilton el fogja engedni. Ergo az a csapattag a full idióta, akinek ez az elengedés egyáltalán eszébe jutott.
Rosberg megszívta az SC-t van ez így...azért nagyon keseregnie nem kell.

Kimi végre jó versenyt futott, ma megint a régi Räikkönent éreztem a pályán...látszott a versenyzésén, hogy sokkal jobban bízik az autójában, merte nyomni neki. Remélem folytatja a javulást a Ferrari is a "Kimire szabjuk az autót" projektben. Mert ha az sikerülne, akkor két erős pontszerzőjük lenne egy helyett.

És a futam: toplistás, az idei legjobb. A múltkor erről beszéltem: az az izgalom, ha 3 csapat 3 pilótája 1 mp-n belül küzd az 1. helyért. Bár sok ilyet látnánk!
A dolog csapaton belül sem egyértelmű. Lauda támogatta Hamilton döntését, mondván, versenyzők, hát versenyezzenek. Wolff viszont el akar beszélgetni Hamiltonnal négyszemközt, mert szerinte Hamilton a saját érdekeit a csapat érdekei fölé helyezte Rosberg el nem engedésével, mivel ha ott Rosberg nem ragad be mögé, akkor az utolsó etapjával lágyon a telemetria (meg a látott tempója alapján is) megnyerhette volna a versenyt és Stuttgartnak ez számít - tökmindegy, hogy melyikük, csak nyerjen a Mercedes. Így meg lett helyette egy harmadik és egy negyedik helyük.

Meglátjuk, hogy alakul az ügy. Állítólag az RTL-nek és az ORF-nek németül nyilatkozva eléggé zúgolódott Wolff, viszont a Sky Sportsnak nyilatkozva, aminek brit a célközönsége, meg már finomabban fogalmazott.

Azt gondolom, csak az idő fogja eldönteni, hogy vajon a versenyzői vénát, vagy a márkaérdeket értékelik-e többre a csapatvezetésben és vagy Hamilton kicsit elvágta most magát ezzel, vagy pedig épp ellenkezőleg.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.07.28. 06:29

egyébként az a töketlenkedés a Himnusszal, az valami hihetetlenül égés volt...
Kép

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Nagydíj 2014.07.25-27. Menetel tovább a 6-os?

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2014.07.28. 07:47

"saját érdekeit a csapat érdekei fölé helyezte Rosberg el nem engedésével..."

Szoval a sajat érdekeit, amely szerint küzd a vb címért, a csapat erdekeivel szemben, amely Rosberg győzelmet,vagyis vb címet akar.
Kell ennél több bizonyíték? :D

Lezárt