Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Nyer-e Raikkonen?

igen
3
21%
nem
11
79%
 
Szavazatok száma: 14

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.08.27. 20:27

trutya írta:
9_46_20 írta:[
vártam már mikor megyünk vissza megint 30 évvel...
2014 van, nem 87...
szerintem ez az egyetlen dolog, ami soha nem fog változni.
ezek egomániások voltak, azok most és azok lesznek mindig.
persze értem, győzni akarás, meg én vagyok a legjobb a többiek bekaphatják, tényleg értem, csak számomra mocskos unalmas, hogy van valami akkor biztos, hogy vagy eljutunk senna prost esethez, ha meg szar a futam, akkor meg villeneuve arnoux esethez, roppant unalmas...

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.08.28. 11:47

trutya írta:
Redbull írta:Nem erről van szó. Megváltozott a versenyfelügyelők hozzáállása és már kevesebb büntit osztanak mint például az előző években és valóban nem akartak a csapat belső ügyébe beavatkozni.
Gondoljunk már bele, olyan csak a roncsderbin van, hogy nekimész az ellenfeldnek az kiesik és egy "ilyen az élet" megállapítással le van rendezve.
azért vannak fokozatok...
a roncserbi az, amit Maldonado csinál.
Rosberg kb 5 centit nézett el. és Hami nem amiatt esett ki.
tudod mi volt még a roncsderbi? amikor Hami ráhúzott Kobayashira 2011-ben.
Sorolhatnád még a példákat reggeltől estig mert Lewist is beleértve szinte minden pilóta ütközött már hasonló szituban. Alo is belement Vettel seggébe de szerencsére nem tette tönkre a német versenyét, ellenkező esetben tuti büntetik.

Itt a gond az, hogy a VB címért megy Lewis és Rosberg, kvázi minden olyan történés ami valamelyiküket hátrányosan érinti hatványozottan szenzitív a pilóták, a csapat, a sajtó és a szurkolók szempontjából is.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.08.28. 14:22

Redbull írta: Sorolhatnád még a példákat reggeltől estig mert Lewist is beleértve szinte minden pilóta ütközött már hasonló szituban. Alo is belement Vettel seggébe de szerencsére nem tette tönkre a német versenyét, ellenkező esetben tuti büntetik.

Itt a gond az, hogy a VB címért megy Lewis és Rosberg, kvázi minden olyan történés ami valamelyiküket hátrányosan érinti hatványozottan szenzitív a pilóták, a csapat, a sajtó és a szurkolók szempontjából is.
ja, de ennek köze nincs ahhoz, ahonnan elindultunk, nevezetesen a "roncsderbi" kifejezés használatától.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.08.28. 15:40

A roncsderbin büntetlenül lehet ütközni, nemde? Na ezt hoztam én fel, szemléltetésképpen. Az F-1 vagy más hasonló FIA szériákban nem megengedett az ütközés, kivált képpen, ha azzal a másik versenyét teszed tönkre.
Ha pragmatikusan nézed a verseny kimenetelét akkor Hami nem csak szerencsétlenül járt, hanem a legnagyobb riválisa profitált az ő kieséséből (nem jelentett további akadályt).
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)


Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.08.29. 16:54

Kb. ennyit fogunk róla tudni. Szerintem ez csak a szurkolók lenyugtatására van.

bertone

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.08.29. 23:35

Ez is érdekes. (:q

Hamilton nyílt levélben tisztázza a Rosberg-féle esetet

Viszont ellentmond az előző hírnek.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.08.30. 16:36

bertone írta:
Hamilton nyílt levélben tisztázza a Rosberg-féle esetet

Viszont ellentmond az előző hírnek.
Nagyon korrekt írás! Le a kalappal!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.08.30. 20:00

Bandee írta:
Kb. ennyit fogunk róla tudni. Szerintem ez csak a szurkolók lenyugtatására van.
Azóta James Allen twittelte, hogy hatszámjegyű összegre sarcolták meg Rosberget.

JAF1 Tweets
@jaf1tweets
Nico Rosberg fined six-figure sum for collision with Mercedes team-mate Lewis Hamilton at Belgian Grand… #f1 #mail

Jó döntés, mert elég nagy summa ahhoz, hogy fintorogjon tőle még egy F1 versenyző is, amikor ki kell fizetnie, de azért messze nem hal éhen. Másrészt, ha valami olyan marhaságot döntött volna a csapat, amit sokan látni szerettek volna (Rosberg egyversenyes eltiltása, meg a motorjának a lecsavarása Monzára - nem vicc, marha sokan tényleg ilyen agyament dolgot akartak volna látni), akkor egy vicc lett volna onnantól a világbajnokság. Egy csapat a saját versenyzőjét bünteti, komédia már ez is önmagában.

Coulthard írt egy jó cikket az egész eset kapcsán, amivel nagyjából egyetértettem, egyetlen dolgot kivéve. DC dicsérte Wolffot és Laudát, hogy milyen őszinték voltak, hogy már a verseny hevében Rosberget hibáztatták élő adásban. WTF? Még akkor is, ha Rosberg volt a hunyó, hogy lehet így olajat dobni a tűzre, hogy habzó szájjal mutogatnak ujjal mindenféle csapatmegbeszélés, pilótameghallgatás nélkül? Ez semmi másra nem jó, csak annyira, hogy az elvetemültebbje ezt szajkózza most minimum év végéig, hogy "Laudáék is megmondták egyből, Rosberg a hibás, tuti direkt csinálta, azért voltak úgy kiakadva!!!!444!!4!!!négy!!!!".

Én nagyon azt látom, hogy ez az egész arra ment ki, hogy a nagyon befolyásos brit sajtót, ahol például Andrew Benson, meg Peter Windsor és James Allen (kiváló szakemberek alapvetően, de sajnos, amikor Hamiltonról van szó egy vitás kérdésben, akkor brutálisan elfogultak az irányába - PW-nak például az a gúnyneve, hogy "Peter Hamilton") írásait milliók és milliók olvassák, egy kicsit lekenyerezzék. Csakhogy, ezzel szerintem átestek a ló túloldalára, rádaásul feleslegesen. Windsor még most is arról csinál videókat, amikben becsomagolva ugyan a szart, de Rosberget szándékossággal vádolja. Ne feledjük, ez ugyanaz a Peter Windsor, aki az Autosportnak volt még akkoriban munkatársa és 2007 Kanada környékén írt egy cikket, amiben azt fejtegette, hogy Hamilton már akkor jobb volt, mint Prost és Senna együttvéve. Az írást természetesen röviddel ezután eltávolították.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.08.30. 22:17

Nos engem az érdekelne igazából hogy mennyi ideig kell nyomni a Shift-et és a 4-est hogy betűvel is kiírja hogy "négy"? És hogy feltétel-e hozzá a magyar billentyűzet? (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.08.30. 22:24

Magic írta:Nos engem az érdekelne igazából hogy mennyi ideig kell nyomni a Shift-et és a 4-est hogy betűvel is kiírja hogy "négy"? És hogy feltétel-e hozzá a magyar billentyűzet? (:u
Ja, az csak a móka kedvéért van ott, jelezvén, hogy ennyire kell komolyan venni :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.08.31. 01:33

azaz maximum 999,999 usd a 2015ös 20 milliós szerződésért egy esetleges vb címért, azért remélem érzik hogy ez nevetséges, ha bejön ezerszeresét keresi vissza

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.08.31. 02:09

9_46_20 írta:azaz maximum 999,999 usd a 2015ös 20 milliós szerződésért egy esetleges vb címért, azért remélem érzik hogy ez nevetséges, ha bejön ezerszeresét keresi vissza
Most ez olyan dolog, hogy tökmindegy, kinek mennyi pénze van, a felesleges kiadásokat senki sem szereti, még egy milliomos sem (sőt, ők szeretik a legkevésbé, ha akár csak 10 eurójuk is elmegy a levesbe).

Nyilván nem kell Nicót sajnálni, 28 évesen egy évben többet utalnak a bankszámlájára, mint amennyit mi összesen életünkben keresünk itt a fórumon, nem fogja hazavágni anyagilag, meg sehogyan sem. De a retorzió szerintem helyes, hogy inkább ez, mint hogy beültessék helyette a tesztpilótát egy versenyre - na, az tényleg a lehető legnagyobb marhaság lett volna a csapattól.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.08.31. 10:26

vollebak írta:
9_46_20 írta:azaz maximum 999,999 usd a 2015ös 20 milliós szerződésért egy esetleges vb címért, azért remélem érzik hogy ez nevetséges, ha bejön ezerszeresét keresi vissza
Most ez olyan dolog, hogy tökmindegy, kinek mennyi pénze van, a felesleges kiadásokat senki sem szereti, még egy milliomos sem (sőt, ők szeretik a legkevésbé, ha akár csak 10 eurójuk is elmegy a levesbe).

Nyilván nem kell Nicót sajnálni, 28 évesen egy évben többet utalnak a bankszámlájára, mint amennyit mi összesen életünkben keresünk itt a fórumon, nem fogja hazavágni anyagilag, meg sehogyan sem. De a retorzió szerintem helyes, hogy inkább ez, mint hogy beültessék helyette a tesztpilótát egy versenyre - na, az tényleg a lehető legnagyobb marhaság lett volna a csapattól.
meg sem történik, ha 2 3 hónapja vonalat húznak.
mondom, tényleg nem értem, hogy egy mercedes nem tudta hogy ez fog történni? miközben ott van pl lauda is?
nevetséges az egész csapatvezetés, ebből is látszik, hogy egy nagy pr csapat az egész, meg gondolom egy kis pénzmosás, nem több mint ami a bmw volt...
csak most ők nyerni fognak, mert mocsadék nagy mákjuk volt ezzel az 1.6-os álkörnyezet tudatos íróasztal döntéssel/versenyzéssel...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.08.31. 12:34

Èn már belefásultam a témába. Hogy kapott-e, és mennyi pénzbüntetést Rosberg, annyira mellékes már a lényegét illetően. Az esetből a vb. szempontjából hatalmasat profitált. A finisre kivette a pakliból legfőbb riválisát. Simán behúzza innen a vb-t, ami az igazán fontos. Hiszeen az hoz rengeteg pénzt, és ami a legfontosabb minden pilóta számára: a dicsőséget! Ki emlékszik már a győzelméhez vezető útra, a trófea átadásakor? Miért is érdekelné őt már mindez, akkor? És kit fognak érdekelni Hamiltonnak a jórészt emiatt szertefoszlott világbajnoki álmai? Legfeljebb mi, szurkolói fogunk keseregni egy újabb szomorú évért... :szom04
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.08.31. 12:58

Lancelot írta: A finisre kivette a pakliból legfőbb riválisát. Simán behúzza innen a vb-t :szom04
Tokom ebbe a kurva hisztibe, egyszeruen nem lehet elviselni. 29 pont, 29 kibaszott pont, raadasul az utolso futam nevetseges 50 pontot fog erni. Agyfaszt kapok komolyan mondom.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Button » 2014.08.31. 14:29

Lancelot írta:Èn már belefásultam a témába. Hogy kapott-e, és mennyi pénzbüntetést Rosberg, annyira mellékes már a lényegét illetően. Az esetből a vb. szempontjából hatalmasat profitált. A finisre kivette a pakliból legfőbb riválisát. Simán behúzza innen a vb-t, ami az igazán fontos. Hiszeen az hoz rengeteg pénzt, és ami a legfontosabb minden pilóta számára: a dicsőséget! Ki emlékszik már a győzelméhez vezető útra, a trófea átadásakor? Miért is érdekelné őt már mindez, akkor? És kit fognak érdekelni Hamiltonnak a jórészt emiatt szertefoszlott világbajnoki álmai? Legfeljebb mi, szurkolói fogunk keseregni egy újabb szomorú évért... :szom04
ez a pénzbüntetés egy igazi marhaság
én a mercedes helyében megtiltanám az egymás közötti adatcserét, így kiderülne igazságosan, hogy ki hogyan állítja be az autót.. akinek sikerül az tipli
persze, mint csapatnak ez nem jó, mert ottvan Ricsi
de az egyetlen értelmes és igazságos megoldásnak ezt látom

pénzbüntetés? bruhaha
majd ettől megriad Rosberg (vagy akár Hamilton)..
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.08.31. 15:02

Button írta:
Lancelot írta:Èn már belefásultam a témába. Hogy kapott-e, és mennyi pénzbüntetést Rosberg, annyira mellékes már a lényegét illetően. Az esetből a vb. szempontjából hatalmasat profitált. A finisre kivette a pakliból legfőbb riválisát. Simán behúzza innen a vb-t, ami az igazán fontos. Hiszeen az hoz rengeteg pénzt, és ami a legfontosabb minden pilóta számára: a dicsőséget! Ki emlékszik már a győzelméhez vezető útra, a trófea átadásakor? Miért is érdekelné őt már mindez, akkor? És kit fognak érdekelni Hamiltonnak a jórészt emiatt szertefoszlott világbajnoki álmai? Legfeljebb mi, szurkolói fogunk keseregni egy újabb szomorú évért... :szom04
ez a pénzbüntetés egy igazi marhaság
én a mercedes helyében megtiltanám az egymás közötti adatcserét, így kiderülne igazságosan, hogy ki hogyan állítja be az autót.. akinek sikerül az tipli
persze, mint csapatnak ez nem jó, mert ottvan Ricsi
de az egyetlen értelmes és igazságos megoldásnak ezt látom

pénzbüntetés? bruhaha
majd ettől megriad Rosberg (vagy akár Hamilton)..
Nem biztos, hogy az nagyban változtatna a jelenlegi helyzeten. A legtöbben meglepődnek, hogy épp Rosberg az kettejük közül, aki ellenzi már jó ideje (Bahrein óta) ezt a megosztósdit, holott a többség hajlamos azt hinni, hogy Hamilton telemetriája az, amiből profitál Rosberg. Nem, ő leginkább megtartotta volna magának a dolgait, mert Bahrein után Hamilton mondta azt, hogy rá kell jönnie az adatokból, miért és hogyan volt nála gyorsabb Rosberg ezen a két versenyen - mert azt első körben elismerte, hogy gyorsabb volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.08.31. 20:21

Rocco írta:
Lancelot írta: A finisre kivette a pakliból legfőbb riválisát. Simán behúzza innen a vb-t :szom04
Tokom ebbe a kurva hisztibe, egyszeruen nem lehet elviselni. 29 pont, 29 kibaszott pont, raadasul az utolso futam nevetseges 50 pontot fog erni. Agyfaszt kapok komolyan mondom.
Te nem egészen tudod miről beszélsz! A Mercedes autója most top autó. Vagy egyik, vagy másik húzhatja be általában a futamokat, hacsak nincs valami malőr (leginkább Lewis-nál). Láthattuk, hogy emiatt micsoda munkájába került Hamiltonnak, hogy az ausztrál futam nullázását ledolgozza. Sok-sok futamnak kellett eltelnie addig. Most ismét ugyanabba a helyzetbe került. Rosberg lélektani előnybe is került, hiszen Hamilton innentől kezdve nyilván nem fogja úgy támadni a pályán, mert már tudja, a némettől bármire számíthat. Az utolsó futam dupla pontja pedig bakfitty, ha Hamiltonnak folytatódik a pech-szériája. Márpedig én ebben biztos vagyok. De ha nem is, ugyan mit ér a dupla pont, ha az utolsó futamot is Rosberg nyeri, amire az idei évben látottak alapján - és nem kidejezetten csak az ő teljesítménye miatt (most finom voltam!) - minden esély megvan. Én tehát tudom miről beszélek. A realitások talaján állok: egy ilyen autóval, két ilyen versenyző esetébern halálos a 29 pont hátrány. Ez nem sírás, ahogy itt sokan ezt aposztrofálják, hanem a realitások tudomásul vétele. Én már a 2015-ös szezonra tekintek, az ideinek "lőttek". Talán majd ott... de hogy Hamilton peches életét nézem, szerintem én ugyanúgy leszek mint a Räikkönen szurkolók. Marad neki egy a végén, mikor visszavonul. Pedig én sem így gondoltam ezt 2007-ben....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.08.31. 20:56

Lancelot írta:
Te nem egészen tudod miről beszélsz! A Mercedes autója most top autó. Vagy egyik, vagy másik húzhatja be általában a futamokat, hacsak nincs valami malőr (leginkább Lewis-nál). Láthattuk, hogy emiatt micsoda munkájába került Hamiltonnak, hogy az ausztrál futam nullázását ledolgozza. Sok-sok futamnak kellett eltelnie addig. Most ismét ugyanabba a helyzetbe került. Rosberg lélektani előnybe is került, hiszen Hamilton innentől kezdve nyilván nem fogja úgy támadni a pályán, mert már tudja, a némettől bármire számíthat. Az utolsó futam dupla pontja pedig bakfitty, ha Hamiltonnak folytatódik a pech-szériája. Márpedig én ebben biztos vagyok. De ha nem is, ugyan mit ér a dupla pont, ha az utolsó futamot is Rosberg nyeri, amire az idei évben látottak alapján - és nem kidejezetten csak az ő teljesítménye miatt (most finom voltam!) - minden esély megvan. Én tehát tudom miről beszélek. A realitások talaján állok: egy ilyen autóval, két ilyen versenyző esetébern halálos a 29 pont hátrány. Ez nem sírás, ahogy itt sokan ezt aposztrofálják, hanem a realitások tudomásul vétele. Én már a 2015-ös szezonra tekintek, az ideinek "lőttek". Talán majd ott... de hogy Hamilton peches életét nézem, szerintem én ugyanúgy leszek mint a Räikkönen szurkolók. Marad neki egy a végén, mikor visszavonul. Pedig én sem így gondoltam ezt 2007-ben....
Másnak egy sincs. Szerintem nem sok különbség van, kinek mennyi. A VB az VB. Az egész világot ez a halmozási mánia teszi tönkre.

Mi lesz, ha nem nyer VB-t? Akkor is emlékszünk majd rá, mikor Rosberget már régen elfelejtettük.

madár
gokartos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.07. 09:42
Mi vagy?: prolihisztor
Tartózkodási hely: Otthon, (de munkahelyen többet vagyok) Gödöllőn

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: madár » 2014.08.31. 21:17

Lancelot írta:
bertone írta:
Hamilton nyílt levélben tisztázza a Rosberg-féle esetet

Viszont ellentmond az előző hírnek.
Nagyon korrekt írás! Le a kalappal!
Persze!!!!!!

Megaszonták nekik, hogy segg..qrlyák, aki legközelebb izmozik és kiteszi a csapattársát!

Ez mitől korrekt és nem "számbaadott-píár" nyalatkozat???

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.08.31. 21:41

Lancelot írta: Te nem egészen tudod miről beszélsz! A Mercedes autója most top autó. Vagy egyik, vagy másik húzhatja be általában a futamokat, hacsak nincs valami malőr (leginkább Lewis-nál). Láthattuk, hogy emiatt micsoda munkájába került Hamiltonnak, hogy az ausztrál futam nullázását ledolgozza. Sok-sok futamnak kellett eltelnie addig. Most ismét ugyanabba a helyzetbe került. Rosberg lélektani előnybe is került, hiszen Hamilton innentől kezdve nyilván nem fogja úgy támadni a pályán, mert már tudja, a némettől bármire számíthat. Az utolsó futam dupla pontja pedig bakfitty, ha Hamiltonnak folytatódik a pech-szériája. Márpedig én ebben biztos vagyok. De ha nem is, ugyan mit ér a dupla pont, ha az utolsó futamot is Rosberg nyeri, amire az idei évben látottak alapján - és nem kidejezetten csak az ő teljesítménye miatt (most finom voltam!) - minden esély megvan. Én tehát tudom miről beszélek. A realitások talaján állok: egy ilyen autóval, két ilyen versenyző esetébern halálos a 29 pont hátrány. Ez nem sírás, ahogy itt sokan ezt aposztrofálják, hanem a realitások tudomásul vétele. Én már a 2015-ös szezonra tekintek, az ideinek "lőttek". Talán majd ott... de hogy Hamilton peches életét nézem, szerintem én ugyanúgy leszek mint a Räikkönen szurkolók. Marad neki egy a végén, mikor visszavonul. Pedig én sem így gondoltam ezt 2007-ben....
Úgy lenne korrekt, ha hozzátennéd, hogy Rosberg meg egészen év eleje óta tudja, hogy mire számíthat Hamiltontól (Bahrein, Barcelona, Hungaroring). Nem tudom, mit szóltál volna, ha Rosberg olyan agresszív ezeken a futamokon (és csavargatja fel suttyomban a motorteljesítményt), mint Hamilton, de a tény az, hogy igenis Rosbergen múlt, hogy eddig nem akadtak össze.
Bandee írta: Másnak egy sincs. Szerintem nem sok különbség van, kinek mennyi. A VB az VB. Az egész világot ez a halmozási mánia teszi tönkre.

Mi lesz, ha nem nyer VB-t? Akkor is emlékszünk majd rá, mikor Rosberget már régen elfelejtettük.
Beszélj a magad nevében. Függetlenül a bajnokság kimenetelétől, már csak az idei év harca (vagy éppen a Schumacher mellett töltött évei) miatt sem lesz Rosberg elfelejtve, hiába is próbálod jelentéktelennek beállítani a srácot.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.08.31. 21:47

vollebak írta:
Lancelot írta: Te nem egészen tudod miről beszélsz! A Mercedes autója most top autó. Vagy egyik, vagy másik húzhatja be általában a futamokat, hacsak nincs valami malőr (leginkább Lewis-nál). Láthattuk, hogy emiatt micsoda munkájába került Hamiltonnak, hogy az ausztrál futam nullázását ledolgozza. Sok-sok futamnak kellett eltelnie addig. Most ismét ugyanabba a helyzetbe került. Rosberg lélektani előnybe is került, hiszen Hamilton innentől kezdve nyilván nem fogja úgy támadni a pályán, mert már tudja, a némettől bármire számíthat. Az utolsó futam dupla pontja pedig bakfitty, ha Hamiltonnak folytatódik a pech-szériája. Márpedig én ebben biztos vagyok. De ha nem is, ugyan mit ér a dupla pont, ha az utolsó futamot is Rosberg nyeri, amire az idei évben látottak alapján - és nem kidejezetten csak az ő teljesítménye miatt (most finom voltam!) - minden esély megvan. Én tehát tudom miről beszélek. A realitások talaján állok: egy ilyen autóval, két ilyen versenyző esetébern halálos a 29 pont hátrány. Ez nem sírás, ahogy itt sokan ezt aposztrofálják, hanem a realitások tudomásul vétele. Én már a 2015-ös szezonra tekintek, az ideinek "lőttek". Talán majd ott... de hogy Hamilton peches életét nézem, szerintem én ugyanúgy leszek mint a Räikkönen szurkolók. Marad neki egy a végén, mikor visszavonul. Pedig én sem így gondoltam ezt 2007-ben....
Úgy lenne korrekt, ha hozzátennéd, hogy Rosberg meg egészen év eleje óta tudja, hogy mire számíthat Hamiltontól (Bahrein, Barcelona, Hungaroring). Nem tudom, mit szóltál volna, ha Rosberg olyan agresszív ezeken a futamokon (és csavargatja fel suttyomban a motorteljesítményt), mint Hamilton, de a tény az, hogy igenis Rosbergen múlt, hogy eddig nem akadtak össze.
Bandee írta: Másnak egy sincs. Szerintem nem sok különbség van, kinek mennyi. A VB az VB. Az egész világot ez a halmozási mánia teszi tönkre.

Mi lesz, ha nem nyer VB-t? Akkor is emlékszünk majd rá, mikor Rosberget már régen elfelejtettük.
Beszélj a magad nevében. Függetlenül a bajnokság kimenetelétől, már csak az idei év harca (vagy éppen a Schumacher mellett töltött évei) miatt sem lesz Rosberg elfelejtve, hiába is próbálod jelentéktelennek beállítani a srácot.
El lesz. Mint Prost kb. pedig ő négy VB- t is begyűjtött. Nyilván nem szó szerint érvényes, de töredéke embert érdekel Rozi, mint mondjuk Hamilton. Ez a véleményem, vállalom.

Amúgy meg nem mondd már meg mit írjak. Köszi

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.08.31. 22:15

Prost el van felejtve? :shock:
Scheckter, na ő el van.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Belga nagydíj 2014. 08. 22-24

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.08.31. 22:18

Bandee írta: El lesz. Mint Prost kb. pedig ő négy VB- t is begyűjtött. Nyilván nem szó szerint érvényes, de töredéke embert érdekel Rozi, mint mondjuk Hamilton. Ez a véleményem, vállalom.

Amúgy meg nem mondd már meg mit írjak. Köszi
Aki Prostot elfelejtette (= értsd, már nézte a nyolcvanas években is a futamokat), az közönséges kocanéző, akinek mindegy, hogy Isaurát, vagy F1-et bambul-e éppen a karosszékéből. Ha másért nem, már csak Senna miatt is emlékezik rá mindenki, aki nem ezutóbbi kategóriába tartozik. Az teljesen más kérdés, hogy a mai fiataloknak, akik még nem is éltek, amikor a brazil meghalt, a marketing, a mozifilm és a "death sells" elvének nevében többet mond Senna neve.

Nem mondtam meg, mit írj. Csak azt, hogy amit írtál, az igazságtalan és túlzó hülyeség (Rosbergnek nincs akkora népszerűsége = felejthető).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt