Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Mi lesz a két Mercedest vezető versenyzővel?

Nem lesz semmi dráma, Hamilton-Rosberg 1-2.
4
44%
Nem lesz semmi dráma, Rosberg-Hamilton 1-2.
0
0 szavazat
Hamilton győz, Rosberg valahol a vert mezőnyben
1
11%
Rosberg győz, Hamilton valahol a vert mezőnyben
0
0 szavazat
Hamilton kiesik, Rosberg behúzza
0
0 szavazat
Rosberg kiesik, Hamilton behúzza
2
22%
Mindketten kiesnek
0
0 szavazat
Mindketten célba érnek, de más húzza be a győzelmet
1
11%
Rosberg kiesik, de nem Hamilton nyer
1
11%
Hamilton kiesik, de nem Rosberg nyer
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.09.07. 15:33

idarpidi írta:érdekes, most simán 1 seccel gyorsabb rosberg, szerintem ez az eredmény a verseny előtt eldőlt...
Ó hogyne! Sőt, ennek érdekében még egy kicsit meg is punnyadt Lewis technikája a rajtnál. Mert "előre eldőlt" az eredmény.

Valaki azt mondta Spa után, hogy Rosberg manőverét hamar elfelejtik. Ehhez képest most is fütty fogadta a dobogón. Khm!....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.09.07. 15:35

Lancelot írta:
idarpidi írta:érdekes, most simán 1 seccel gyorsabb rosberg, szerintem ez az eredmény a verseny előtt eldőlt...
Ó hogyne! Sőt, ennek érdekében még egy kicsit meg is punnyadt Lewis technikája a rajtnál. Mert "előre eldőlt" az eredmény.

Valaki azt mondta Spa után, hogy Rosberg manőverét hamar elfelejtik. Ehhez képest most is fütty fogadta a dobogón. Khm!....
Itt Olaszországban is az angol szurkolók fujjoltak csak.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.09.07. 15:38

Lancelot írta:
idarpidi írta:érdekes, most simán 1 seccel gyorsabb rosberg, szerintem ez az eredmény a verseny előtt eldőlt...
Ó hogyne! Sőt, ennek érdekében még egy kicsit meg is punnyadt Lewis technikája a rajtnál. Mert "előre eldőlt" az eredmény.

Valaki azt mondta Spa után, hogy Rosberg manőverét hamar elfelejtik. Ehhez képest most is fütty fogadta a dobogón. Khm!....
Én mondtam, tévedtem. :mosoly: Függetlenül ettől szerintem olyan soká nem fog tartani mint anno Haminál

Szegény olaszok, itt van a legnagyobb hangulat, ennek ellenére a Ferrari rég égett ekkorát. Folyamatosan hátrafelé mentek, csóri Alonso is csak szenvedett ha nem esik ki akkor talán egymás mögött futnak be de ennyi. Fos egy autó

Lényeg, hogy Lewis nyert

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.09.07. 15:39

Miután ugye Vettelt a hibái miatt már külön topik is "utálja" ("körönként két elfékezés" by carlos), így sportszerűnek tartanám, ha Rosberg pedig megkapná a "versenyenként minimum kétszer átvágok egy sikánt" jelzőt.

Hamilton nagyot mentett, Rosberg amatőr hibákat vétett (ugye senki nem jön azzal, hogy így engedte maga elé Hamiltont csapatutasításra?), a Ferrari egy kalap sz@r. A futam unalomba fulladt. Még jó hogy Bottas és Ricciardo kikerült (nem megelőzött) pár autót...

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.09.07. 15:39

Láttátok a magyar zászlót?! (:j
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.09.07. 15:40

Alghar írta:Miután ugye Vettelt a hibái miatt már külön topik is "utálja" ("körönként két elfékezés" by carlos), így sportszerűnek tartanám, ha Rosberg pedig megkapná a "versenyenként minimum kétszer átvágok egy sikánt" jelzőt.

Hamilton nagyot mentett, Rosberg amatőr hibákat vétett (ugye senki nem jön azzal, hogy így engedte maga elé Hamiltont csapatutasításra?), a Ferrari egy kalap sz@r. A futam unalomba fulladt. Még jó hogy Bottas és Ricciardo kikerült (nem megelőzött) pár autót...
Brutális szar futam volt. :mosoly: Nem hiszem, hogy van két unalmasabb versenyző szaki a világon, mint a mi két mai emberünk a stúdióban. Na mindegy, mi már csak ilyenek vagyunk.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.09.07. 15:41

Bandee írta:
Alghar írta:Miután ugye Vettelt a hibái miatt már külön topik is "utálja" ("körönként két elfékezés" by carlos), így sportszerűnek tartanám, ha Rosberg pedig megkapná a "versenyenként minimum kétszer átvágok egy sikánt" jelzőt.

Hamilton nagyot mentett, Rosberg amatőr hibákat vétett (ugye senki nem jön azzal, hogy így engedte maga elé Hamiltont csapatutasításra?), a Ferrari egy kalap sz@r. A futam unalomba fulladt. Még jó hogy Bottas és Ricciardo kikerült (nem megelőzött) pár autót...
Brutális szar futam volt. :mosoly:
Röviden és tömören: ennyi.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.09.07. 15:42

nem tudom hogy Hami hibája a rajtnál technikai gond volt-e, vagy egyszerűen elrontotta.majd kiderül.
mindenesetre Rozi nem bírta ma idegileg, az biztos. az viszont tényleg gyanús volt, amilyen nyájasan simogatta a csapatot a rádióban.. tényleg olyan érzést sugárzott, mintha a dolgát végezte volna..

Ricsi parádés volt megint, hátul elspórolt az üzemanyaggal, gumival, aztán a végén lerohant mindenkit, beleértve a csapattársát (félve írom le, nehogy megint az legyen hogy utáljuk, ugye.. :D)

Magnussen megdolgozott a századik helyért megint, plusz tényleg nem láttuk az 5sec-es kiállását, gondolom upgrade-elik a büntijét majd.
a szovjet is a helyére került a végén.

a pódium alatt meg szánalmas volt az a kifeszített ferrari molinó, azt hittem ráterítik a ferrari boxra és meggyújtják, de nem, nagyon büszkék voltak a kis csapatukra az olaszok :D a ferka a hatodik legjobb autó volt ma , orjási eredmény!

nem volt olyan rossz futam ez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára carlos78 2014.09.07. 15:43-kor.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.09.07. 15:43

carlos78 írta:nem tudom hogy Hami hibája a rajtnál technikai gond volt-e, vagy egyszerűen elrontotta.majd kiderül.
mindenesetre Rozi nem bírta ma idegileg, az biztos.

Ricsi parádés volt megint, hátul elspórolt az üzemanyaggal, gumival, aztán a végén lerohant mindenkit, beleértve a csapattársát (félve írom le, nehogy megint az legyen hogy utáljuk, ugye.. :D)

Magnussen megdolgozott a századik helyért megint, plusz tényleg nem láttuk az 5sec-es kiállását, gondolom upgrade-elik a büntijét majd.
a szovjet is a helyére került a végén.

a pódium alatt meg szánalmas volt az a kifeszített ferrari molinó, azt hittem ráterítik a ferrari boxra és meggyújtják, de nem, nagyon büszkék voltak a kis csapatukra az olaszok :D a ferka a hatodik legjobb autó volt ma , orjási eredmény!

nem volt olyan rossz futam ez.
Mitől volt jó? Hogy 1-2 seccel gyorsabb kerülgették a többi faxt?

Szovjet (:u (:u (:k

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.09.07. 15:44

Bandee írta: Brutális szar futam volt. :mosoly: Nem hiszem, hogy van két unalmasabb versenyző szaki a világon, mint a mi két mai emberünk a stúdióban. Na mindegy, mi már csak ilyenek vagyunk.
A kedvencem az volt, amikor Bottas beérte a "vonatot" és valamelyik megszakértette, hogy őket bizony majd csak a kerékcserék alkalmával tudja majd megelőzni. Aztán pár kör múlva mindegyik csak a hátsóját nézegette.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.09.07. 15:45

Bandee írta: Mitől volt jó? Hogy 1-2 seccel gyorsabb kerülgették a többi faxt?
nem volt jó, csak nem volt olyan rossz NEKEM.

voltak hibák, helyükre kerültek, akiket nem sokra tartok, ilyesmi.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.09.07. 15:46

carlos78 írta:
Bandee írta: Mitől volt jó? Hogy 1-2 seccel gyorsabb kerülgették a többi faxt?
nem volt jó, csak nem volt olyan rossz NEKEM.

voltak hibák, helyükre kerültek, akiket nem sokra tartok, ilyesmi.
Ja, így értem. :mosoly: EZ is valami, igaz. Nekük ma sok babér nem termett, azt hiszem kegyes volt a sors Nandóval, hogy megállt a technika.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.09.07. 15:47

idarpidi írta:érdekes, most simán 1 seccel gyorsabb rosberg, szerintem ez az eredmény a verseny előtt eldőlt...
Anyám borogass!
Gondolom ebben nem játszott semmi szerepet az a hosszú elfékezés Hamiltontól...
:mosoly:

Amúgy GO Lewis! Ezután mindet legalább így!!
:hajra01

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.09.07. 16:01

Lewis egy klasszikus győzelmet (pol - verseny - leggyorsabb kör) abszolvált, ahogy a csapat is behúzta az 1-2-őt.
Gondolom, a Mercedes vezetőségét csak ez érdekli.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.09.07. 16:04

Alghar írta:...ugye senki nem jön azzal, hogy így engedte maga elé Hamiltont csapatutasításra?...
Ne reménykedj! Már volt ilyen. (:n :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.07. 16:06

Alghar írta:Miután ugye Vettelt a hibái miatt már külön topik is "utálja" ("körönként két elfékezés" by carlos), így sportszerűnek tartanám, ha Rosberg pedig megkapná a "versenyenként minimum kétszer átvágok egy sikánt" jelzőt.

Hamilton nagyot mentett, Rosberg amatőr hibákat vétett (ugye senki nem jön azzal, hogy így engedte maga elé Hamiltont csapatutasításra?), a Ferrari egy kalap sz@r. A futam unalomba fulladt. Még jó hogy Bottas és Ricciardo kikerült (nem megelőzött) pár autót...
Nem, Rosberg egyszerűen gyengén ment és igen, balfasz volt kétszer is. A hibái nélkül sem hiszem, hogy győzött volna ma, egész hétvégén Hamilton gyorsabbnak tűnt.

Miből gondoltad, hogy nekem fájni fog leírni ugyanígy az igazságot Rosberggel kapcsolatban most, mint a Vettel topikban a németről? ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.07. 16:11

carlos78 írta:nem tudom hogy Hami hibája a rajtnál technikai gond volt-e, vagy egyszerűen elrontotta.majd kiderül.
Beszart a rajtszofvter, nem ő hibázott.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

n_u_l_l_a
gokartos
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014.06.28. 08:54
Mi vagy?: FFi

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: n_u_l_l_a » 2014.09.07. 16:20

Csak címszavakban a mai futam:

Vettel eredményérére sok magyarázat nincs Ricciardo ellenében, ha valamikor simán meg kellett volna vernie az ausztrált, az most volt. Erre kikap tőle úgy, hogy a verseny egy szakaszában Ricciardo már a világ végén volt szinte hozzá képest. Az eltolt stratégia sem mentség, hiszen az első etapban Vettelt nyert a korai cserével, a második etapban meg az Ricciardo a rövidebb stinttel. Ami meg Riccirado előzéseit illeti, elég durva helyzetkihasználása van a gyereknek, ilyet max. a korai Hamiltontól láttam...

Rosbergtől ennyi ki nem kényszerített hiba érthetetlen, ezen felül a pódiumon olyannyira nyugodtan viselkedett, mintha mi sem történt volna, hogy ő most tálcán odaajándékozott egy ingyen győzelmet Hamiltonnak. Ezen még simán elvesztheti a VB-t...

Mélységesen egyetértek Magnussen büntetésével, és nem azért mert a versenyzés ellen vagyok, hanem azért, mert már versenyek óta látszik hogy a dán kisiskolás képtelen fair módon védekezni. Mázlija, hogy nem akadt még össze egy vele hasonszőrűvel, aztán huzogathatnák egymásra az autóikat. Egy mozgó sikán, aki sportszerűtlen. Button meg simán megszégyenült ma, úgy oktatták előzésből. Amúgy feltünő hogyha neki kell előznie, túlontúl óvatos és bizonytalan, ha viszont őt előzik, akkor nagyon könnyedén adja át a poziciót. Nagyon égető lenne a Mclarennek hogy hozzon a csapathoz egy elsőligás valakit a Hamilton-Alonso-Ricciardo hármasból, mert addig Wokingban eredmény nem lesz...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.07. 16:57

n_u_l_l_a írta:Csak címszavakban a mai futam:

Vettel eredményérére sok magyarázat nincs Ricciardo ellenében, ha valamikor simán meg kellett volna vernie az ausztrált, az most volt. Erre kikap tőle úgy, hogy a verseny egy szakaszában Ricciardo már a világ végén volt szinte hozzá képest. Az eltolt stratégia sem mentség, hiszen az első etapban Vettelt nyert a korai cserével, a második etapban meg az Ricciardo a rövidebb stinttel. Ami meg Riccirado előzéseit illeti, elég durva helyzetkihasználása van a gyereknek, ilyet max. a korai Hamiltontól láttam...

Rosbergtől ennyi ki nem kényszerített hiba érthetetlen, ezen felül a pódiumon olyannyira nyugodtan viselkedett, mintha mi sem történt volna, hogy ő most tálcán odaajándékozott egy ingyen győzelmet Hamiltonnak. Ezen még simán elvesztheti a VB-t...

Mélységesen egyetértek Magnussen büntetésével, és nem azért mert a versenyzés ellen vagyok, hanem azért, mert már versenyek óta látszik hogy a dán kisiskolás képtelen fair módon védekezni. Mázlija, hogy nem akadt még össze egy vele hasonszőrűvel, aztán huzogathatnák egymásra az autóikat. Egy mozgó sikán, aki sportszerűtlen. Button meg simán megszégyenült ma, úgy oktatták előzésből. Amúgy feltünő hogyha neki kell előznie, túlontúl óvatos és bizonytalan, ha viszont őt előzik, akkor nagyon könnyedén adja át a poziciót. Nagyon égető lenne a Mclarennek hogy hozzon a csapathoz egy elsőligás valakit a Hamilton-Alonso-Ricciardo hármasból, mert addig Wokingban eredmény nem lesz...
Ehhez mindenekelőtt egy autó kell. Nézd meg a Ferrarit, szerinted miért nincs eredmény idén ott sem? Pedig ott van Alonso. Gyenge konstrukcióval egy klasszis sem tud eredményt felmutatni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

bertone

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.09.07. 17:05

KisVadász írta:
Anyám borogass!
Gondolom ebben nem játszott semmi szerepet az a hosszú elfékezés Hamiltontól...
:mosoly:

Amúgy GO Lewis! Ezután mindet legalább így!!
:hajra01
Biztos ez is valami műszaki probléma lehetett, hisz Hamilton nem Vettel (vagy Rosberg), hogy az élen haladva, miközben a vetélytárs megnyugtató 4+ mp-cel van mögötte, hibázzon.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.09.07. 17:09

Nálam Kvyat a nap embere.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.09.07. 17:25

Bönde Attila írta:Láttátok a magyar zászlót?! (:j
Az olasz,és a szlovák zászlóval egy rúdon?
Van egy ízlése az illetőnek...

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.09.07. 17:31

+5mp és ennyi? Ha letölti 25mp körül lett volna. Ez hol igazságos? Azt hittem van 1 pontunk. :(

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2014.09.07. 17:36

Az előzőekhez képest ez a mai nem volt túl izgalmas futam. Így utólag kijelenthetem, hogy kár volt felkelnem miatta. Bár Monza mindig speciális, ilyen hangulat máshol nincs.

bertone

Re: Olasz Nagydíj - 2014. szeptember 5-7.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.09.07. 17:40

Phoebe írta:+5mp és ennyi? Ha letölti 25mp körül lett volna. Ez hol igazságos? Azt hittem van 1 pontunk. :(
Nem. Ez egy ilyen büntetés. Letöltheti egy kerékcsere során (és akkor nem 25, hanem csak ténylegesen 5 mp), vagy a végén hozzáadják az idejéhez. Ahogy Gutierrez is ezt kapott végül, bár én őt simán kizártam volna a következő futamról is.

Lezárt