Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Ki nyeri meg a versenyt?

Lewis Hamilton
4
36%
Nico Rosberg
2
18%
Daniel Ricciardo
1
9%
Sebastian Vettel
0
0 szavazat
Fernando Alonso
1
9%
Kimi Räikkönen
1
9%
Valterri Bottas
0
0 szavazat
Felipe Massa
0
0 szavazat
Jenson Button
2
18%
más valaki
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 11

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.10.05. 12:50

Sutil nyilatkozata sem nyugtatott meg.
http://www.telesport.hu/2014/10/05/suti ... -bianchit/" onclick="window.open(this.href);return false;
Viszont megerősített a vízátfolyás elméletben.

bertone

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.10.05. 13:01

trutya írta:
bertone írta:Végre egy jó hír!

"Unter diesen Hashtags wünschen tausende Fans in den sozialen Medien Jules Bianchi alles Gute."
ez miért jó hír?
Mert nem értek németül, s ráadásul a "Hashtags"-ban dr. Hastings-re gondoltam, s így úgy értelmeztem, hogy Hastnigs azt üzeni az aggódóknak, hogy Bianchi jól van. Sorry :szom01

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.10.05. 13:10

Bianchit megoperálják a Bild szerint:

"Suzuka - Formel-1-Fahrer Jules Bianchi wird nach seinem schweren Unfall beim Großen Preis von Japan operiert.
Das bestätigte sein Vater gegenüber dem französischen TV-Sender France 3. Der Marussia-Pilot erlitt danach bei dem Crash schwere Kopfverletzungen."

Fordítás:
A Formula 1-es pilótát, Jules Bianchit súlyos, a Japán Nagydíjon elszenvedett balesete után megműtik Japánban. Ezt az édesapja erősítette meg a francia France 3 tévéállomásnak. A Marussia pilóta a balesetben súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.10.05. 13:15

http://m.nemzetisport.hu/f1/f1-bianchi- ... el-2367875" onclick="window.open(this.href);return false;

Mondjuk ez sem jelent még semmit.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.10.05. 13:16

Massa szerint ő már körökkel előtte ordított a rádión, hogy le kellene állítani a versenyt, mert alig lehet vezetni. Azt nem értem az egészben, hogy ilyen döntéseknél miért nem veszik figyelembe azt, hogy a pilóták mit mondanak? Ők csak tudják, nem? De most nem is ez a fontos. Twitteren azt írják hogy kritikus az állapota, de legalább életben van.
Kép

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.10.05. 13:19

Most azt olvasom, hogy a tájfun kezd komollyá válni, remélem ez nem lesz semmilyen negatív hatással Bianchira.
Kép

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.10.05. 13:29

maTTeus írta:Massa szerint ő már körökkel előtte ordított a rádión, hogy le kellene állítani a versenyt, mert alig lehet vezetni. Azt nem értem az egészben, hogy ilyen döntéseknél miért nem veszik figyelembe azt, hogy a pilóták mit mondanak? Ők csak tudják, nem? De most nem is ez a fontos. Twitteren azt írják hogy kritikus az állapota, de legalább életben van.
Azért mert pl. Massa hajlamos arra hogy rinyáljon. Csak azert mert ő mondja még nem fogják leállitani a futamot. Ráadásul sokszor ellentmondasos a dolog. Volt olyan futam hogy Vettel (azt hiszem) panaszkodott hogy alig lehet látni,alkalmatlan a pálya a versenyzésre Hamilton meg azt mondta,hogy miért nem mennek már lassan az inter is jo lesz.
De egyébként figyelik a pilotak visszajelzeseit a palya állapotarol.


Sajnos ilyen baleset bármikor megtörténhet pl. 2007-ben a Nürburgringen is egyrakásra landoltak a versenyzők pedig akkor kezdett csak esni.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.10.05. 13:44

Kép
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.10.05. 13:51

hát legalább életben van. egyelőre ez is valami...
Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.10.05. 15:05

Újabb kép:

Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.10.05. 15:05

trutya írta:hát legalább életben van. egyelőre ez is valami...
Kegyetlenül összetört az autó, a bukócső nincs is meg a feje mögött.

Kép

Szorítok neki.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.10.05. 15:46

Most már olyat olvasok, hogy önállóan lélegzik, de hivatalos info egyelőre nincs.
Kép

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.10.05. 15:47

vollebak írta:
trutya írta:hát legalább életben van. egyelőre ez is valami...
Kegyetlenül összetört az autó, a bukócső nincs is meg a feje mögött.

Kép

Szorítok neki.
Azért így elnézve a képet nagyon durva. Reménykedjünk, hogy csak a bukócsőt érte nagyon erős ütés, az alatta lévő részt az tépte le, nem pedig azt is ütés érte.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.10.05. 16:26

maTTeus írta:Massa szerint ő már körökkel előtte ordított a rádión, hogy le kellene állítani a versenyt, mert alig lehet vezetni. Azt nem értem az egészben, hogy ilyen döntéseknél miért nem veszik figyelembe azt, hogy a pilóták mit mondanak? Ők csak tudják, nem? De most nem is ez a fontos. Twitteren azt írják hogy kritikus az állapota, de legalább életben van.
Pénz, pénz, pénz. Azért is nem tették más időpontra. Ha meg viszont így van s tigrisek közé vetik a gladiátorokat, akkor remélem most nem kéne az ájtatoskodás a felelősöktől. Ez egy autóverseny, aminek sajnos része a sérülés és a halál lehetősége is. Nem lenne rossz viszont, ha legalább ilyen egyértelmű veszélyeket elkerülnének.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.10.05. 17:29

Ma már hivatalos információ nem lesz, de elméletileg véget ért ez életmentő műtét, most az intenzív osztályon van, de nem kell lélegeztetni. Állítólag lassulás nélkül csapódott neki a gépnek az autó bal oldalával.
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.10.05. 17:37

maTTeus írta: Azért így elnézve a képet nagyon durva.
Én pont annak "örülök", hogy a képen nem látom sérültnek a sisakot. Persze ez csak a jobb oldala, nem tudom, mi lehet a másikon.
Az minden esetre durva, hogy a bukócső úgy ahogy van, eltűnt. Az egész autó súlyát el kell bírja; akkor mekkora erővel csapódhatott be? :(

Most azt írják, az állapota kritikus, de stabil. Anno Massáról is ugyanezt írták. Remélem, a felépülése is hasonlóan sikeres lesz.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

bertone

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.10.05. 18:04

Állítólag 50G fölötti volt a becsapódás-lassulás mértéke, amiből nekem az jön le, hogy közel ennyit kaphatott a feje is, mivel kb az a rész volt az első (motorborítás), ami kezdte felfogni a becsapódást. Olvastam valahol, hogy a sisak baloldala megsérült, de nem nagyon. Julesnek vérömleny (ld. Schumi) keletkezett az agyában, ezért kellett műteni, s ezért a kritikus helyzet.
Nem akarom bagatelizálni Massa balesetét, mivel az is életveszélyes volt, de az teljesen más jellegű. Rácsapsz az ujjadra egy kalapáccsal, vagy miközben stoppolsz az úton, az integető kezednek csapódik egy robogó kamion eleje.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.10.05. 18:26

Most már egyre több helyen megerősítik, hogy véget ért a műtét, és stabilizálódott az állapota. Hatalmas ütést kaphatott a feje, félek, ha sikerül is átvészelnie fel fog-e épülni valaha? Sajnos nagyon hasonlít a baj Schumi esetéhez, neki is vérömlenyt kellett eltávolítani a fejéből, talán ez, hogy Bianchi magától lélegzik bizakodásra adhat okot.
Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.10.05. 19:26

maTTeus írta:Most már egyre több helyen megerősítik, hogy véget ért a műtét, és stabilizálódott az állapota. Hatalmas ütést kaphatott a feje, félek, ha sikerül is átvészelnie fel fog-e épülni valaha? Sajnos nagyon hasonlít a baj Schumi esetéhez, neki is vérömlenyt kellett eltávolítani a fejéből, talán ez, hogy Bianchi magától lélegzik bizakodásra adhat okot.
Ácsi!

Schumi esetében ez volt a probléma, hogy nem a megfelelő ellátást kapta, a megfelelő időben. nekem volt már ilyen orvosi műhibás perem. A lényeg az leegyszereűsítve, hogy az agyban vérömleny keletkezik, ami természetesen nyomni kezdi az agyat. Ha nem avatkoznak be időben, akor az agy súlyos károsodát szenved, hiszen a vérömleny összenyomja. Schumi esetében az elhárítást nem tették meg időben. Bianchi esetében nyilván azonnal profin beavatkoztak - ha ez történt vele is! - és "meglékelték a koponyát, hogy a túlnaomyást elhárítsák. Brutális beavatkozás igen, de ÉLETMENTŐ. Gyanítom ez történhetett.

Amúgy abba a kanyarba, az esős időben kb. mennyivel eshetett be szerencsétlen?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.10.05. 19:39

Lancelot írta:Ácsi!

Schumi esetében ez volt a probléma, hogy nem a megfelelő ellátást kapta, a megfelelő időben. nekem volt már ilyen orvosi műhibás perem. A lényeg az leegyszereűsítve, hogy az agyban vérömleny keletkezik, ami természetesen nyomni kezdi az agyat. Ha nem avatkoznak be időben, akor az agy súlyos károsodát szenved, hiszen a vérömleny összenyomja. Schumi esetében az elhárítást nem tették meg időben. Bianchi esetében nyilván azonnal profin beavatkoztak - ha ez történt vele is! - és "meglékelték a koponyát, hogy a túlnaomyást elhárítsák. Brutális beavatkozás igen, de ÉLETMENTŐ. Gyanítom ez történhetett.

Amúgy abba a kanyarba, az esős időben kb. mennyivel eshetett be szerencsétlen?
azt írják, kb 180-al mehetett. nem sokat lassult, mert megpattant a kavicságyon.

mondjuk egy hegy tetején nehéz lehet szakszerűen koponyát lékelni, ne az orvosokat hibáztasd sztem...
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.10.05. 19:41

Lancelot írta:
maTTeus írta:Most már egyre több helyen megerősítik, hogy véget ért a műtét, és stabilizálódott az állapota. Hatalmas ütést kaphatott a feje, félek, ha sikerül is átvészelnie fel fog-e épülni valaha? Sajnos nagyon hasonlít a baj Schumi esetéhez, neki is vérömlenyt kellett eltávolítani a fejéből, talán ez, hogy Bianchi magától lélegzik bizakodásra adhat okot.
Ácsi!

Schumi esetében ez volt a probléma, hogy nem a megfelelő ellátást kapta, a megfelelő időben. nekem volt már ilyen orvosi műhibás perem. A lényeg az leegyszereűsítve, hogy az agyban vérömleny keletkezik, ami természetesen nyomni kezdi az agyat. Ha nem avatkoznak be időben, akor az agy súlyos károsodát szenved, hiszen a vérömleny összenyomja. Schumi esetében az elhárítást nem tették meg időben. Bianchi esetében nyilván azonnal profin beavatkoztak - ha ez történt vele is! - és "meglékelték a koponyát, hogy a túlnaomyást elhárítsák. Brutális beavatkozás igen, de ÉLETMENTŐ. Gyanítom ez történhetett.

Amúgy abba a kanyarba, az esős időben kb. mennyivel eshetett be szerencsétlen?
50G-s erőhatást emlegetnek. Sebességről nem tudni csak annyit egy szemtanutól hogy pattogott az autó a bukótérben és ezért nem lassult. Sutil annyit mondott hogy maga a kicsúszás olyan volt mint az övé.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.10.05. 19:41

Lancelot írta:
maTTeus írta:Most már egyre több helyen megerősítik, hogy véget ért a műtét, és stabilizálódott az állapota. Hatalmas ütést kaphatott a feje, félek, ha sikerül is átvészelnie fel fog-e épülni valaha? Sajnos nagyon hasonlít a baj Schumi esetéhez, neki is vérömlenyt kellett eltávolítani a fejéből, talán ez, hogy Bianchi magától lélegzik bizakodásra adhat okot.
Ácsi!

Schumi esetében ez volt a probléma, hogy nem a megfelelő ellátást kapta, a megfelelő időben. nekem volt már ilyen orvosi műhibás perem. A lényeg az leegyszereűsítve, hogy az agyban vérömleny keletkezik, ami természetesen nyomni kezdi az agyat. Ha nem avatkoznak be időben, akor az agy súlyos károsodát szenved, hiszen a vérömleny összenyomja. Schumi esetében az elhárítást nem tették meg időben. Bianchi esetében nyilván azonnal profin beavatkoztak - ha ez történt vele is! - és "meglékelték a koponyát, hogy a túlnaomyást elhárítsák. Brutális beavatkozás igen, de ÉLETMENTŐ. Gyanítom ez történhetett.

Amúgy abba a kanyarba, az esős időben kb. mennyivel eshetett be szerencsétlen?
A telemetriája szerint nagyjából 190-200 körül csúszhatott meg. Itt egy videó a pályapozíciókról, meg az aktuális kanyartempókról.

https://mediacru.sh/tWTt5ZvVQ0oN" onclick="window.open(this.href);return false;
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.10.05. 19:45

vollebak írta:
A telemetriája szerint nagyjából 190-200 körül csúszhatott meg. Itt egy videó a pályapozíciókról, meg az aktuális kanyartempókról.

https://mediacru.sh/tWTt5ZvVQ0oN" onclick="window.open(this.href);return false;
Ajaj! Ez viszont eléggé súlyossá tudta tenni valóban a becsapódást... :szom04 Reménykedtem, hogy kisebb sebességgel történt.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.10.05. 20:25

maTTeus írta:Most már egyre több helyen megerősítik, hogy véget ért a műtét, és stabilizálódott az állapota. Hatalmas ütést kaphatott a feje, félek, ha sikerül is átvészelnie fel fog-e épülni valaha? Sajnos nagyon hasonlít a baj Schumi esetéhez, neki is vérömlenyt kellett eltávolítani a fejéből, talán ez, hogy Bianchi magától lélegzik bizakodásra adhat okot.
Nekem is egy ből Schumi balesete ugrott be, amikor közzétették, hogy vérömlenyt távolÍtottak el a fejéből.
Szerintem Schuminál is lehet az volt a baj, hogy helikopterrel vitték és lehet valami nyomáskülönbség csak ártott neki. Bár nem értek hozzá.

bertone

Re: Japán Nagydíj - Suzuka, 2014. október 3-5.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.10.05. 22:28

Több helyen olvastam, hogy 50G-t meghaladó ütést kapott. Ilyet már más is átélt, itt a fő probléma az, hogy ez szinte közvetlenül érhette a fejét a bukósisakon keresztül, mert az ütközés jellegéből és a munkagép kialakításából adódóan szinte semmit nem lassulhatott a bukó becsapódásáig.
Nem vagyok orvos, de szerintem Bianchi a büdös életben nem fog többet F1-es autót vezetni, jó lesz, ha magárólképes lesz valamennyire majd gondoskodni. :szom01

Lezárt