2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Lezárt

Meg szerzi-e Hamilton zsinórban az ötödik futamgyőzelmét a csonka mezőnyben?

Igen
6
67%
Nem
3
33%
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.11.03. 19:48

bertone írta:Akkor egy kis statisztika az idei futamokról.

AUS - 45 oldal (ebben egyértelműen benne van a szezon kezdet)
MAL - 17
BAH - 24
CHI - 12
ESP - 13
MON - 21
CAN - 12

és innentől látványos a visszaesés (kivéve a hazai futamot)

OST - 6
GBR - 9
GER - 8
HUN - 14
BEL - 10
ITA - 6
SIN - 4
JAP - 8
RUS - 5
USA - 6
Beszédes.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.11.03. 19:57

Őszintén megmondom: korábban - még tavaly is - mindig leelemeztem egy-egy futamot a saját benyomásaim alapján. Most egy fél mondatban leírom, hogy Kimi sz@r, egy másik fél mondatban pedig, hogy a Formula 1 halott és ezzel végeztem is az elemzéssel. Ennyire jó szezon ez.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.11.03. 20:04

De akkor minek írtok még mindig F1 témában? Megértem, hogy a kávézóban, meg egyéb topikokban a társaság miatt szívesen csevegtek, tiszta sor. De minden futam után azon morogni, hogy régenmindenjobbvót, mint a nógrádi kisnyugdíjasok, na annak aztán tényleg nem sok értelmét látom.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.11.03. 20:09

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:A fenét.
Ha TE ellenkezel, az már nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy kurvára igazam van. :lol: (:y
Ha TE lolozol valamin, akkor nincs igazad/adott dolog kurvára komolyan veendő (:z ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.11.03. 20:12

rdaneelolivaw írta:
bertone írta:Akkor egy kis statisztika az idei futamokról.

AUS - 45 oldal (ebben egyértelműen benne van a szezon kezdet)
MAL - 17
BAH - 24
CHI - 12
ESP - 13
MON - 21
CAN - 12

és innentől látványos a visszaesés (kivéve a hazai futamot)

OST - 6
GBR - 9
GER - 8
HUN - 14
BEL - 10
ITA - 6
SIN - 4
JAP - 8
RUS - 5
USA - 6
Beszédes.

Igen, Ahogy az is, hogy az altalad emlitett 4x oldalak az elsot leszamitva sehol nem voltak jelen egesz evben. Kurvara lepukkant a letszam eleve, erre tett meg ra ez a fos amit adnak F1 emblemaval.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.11.03. 20:45

vollebak írta:De akkor minek írtok még mindig F1 témában? Megértem, hogy a kávézóban, meg egyéb topikokban a társaság miatt szívesen csevegtek, tiszta sor. De minden futam után azon morogni, hogy régenmindenjobbvót, mint a nógrádi kisnyugdíjasok, na annak aztán tényleg nem sok értelmét látom.
Azért csak idestova 17 éve nézem, nehéz lejönni a szerről. De még egy ilyen év és tuti egy szót nem írok a témában.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.11.03. 21:14

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.11.03. 21:41

rdaneelolivaw írta:Hát nem sok hozzászólás van egy-egy futamtopikban.
Ez is mutatja mekkora az érdeklődés mostanában a sport iránt. :lol:

Pár éve még min. 30-40 oldal volt egy ilyen témában, ma már alig éri el a 6-8-at. Szánalmas.
Sajnos alapvetően igazad van. Csökkenő népszerűség, csökkenő fórumozó.
Azért az amerikaiak kitettek magukért, nagyon sok néző volt már az időmérőn és még többen a versenyen. Na persze az USA autósport intelligenciája magasabb szintű mint India, Törökország vagy Korea autósport iránti érdeklődése.
Most persze fanyalog mindenki, halk motorok, kevés előzés, mesterséges beavatkozások az érdeklődés fenntartása érdekében, mint a dupla pontos szezonzáró. De jönnek még az okosságok? vistuális SC, 3 autós nagy csapatok, és a franc tudja hogy mi még.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2014.11.03. 23:58

rdaneelolivaw írta:Hát nem sok hozzászólás van egy-egy futamtopikban.
Ez is mutatja mekkora az érdeklődés mostanában a sport iránt. :lol:

Pár éve még min. 30-40 oldal volt egy ilyen témában, ma már alig éri el a 6-8-at. Szánalmas.
A termék beárazta magát. Az ember olyan szórakozást keres, ami valóban szórakoztatja, illetve olyan sportot, ahol valós küzdelem, izgalom van. Mivel a F1 jelenlegi formájában (formulájában) mindkettőben alulmarad rengeteg más szórakozási formával és sportággal szemben, így nem csoda, hogy azok is elfordulnak tőle, akik egyébként 20 éve nézik, mint pl én is.

Persze ha Alo még egyszer egy versenyképes vasat kapna, ez átmenetileg változhatna, de mivel az idiótája eltaktikázta magát, így erre kb nulla esély van. De szerencsére én rátaláltam arra sportra, ami minden szempontból képes helyettesíteni az életemben a F1 által eddig betöltött szerepet, szóval be is fejezem a siratókórust, mielőtt kapnék a pofámra. :lol:

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.11.04. 10:02

gaborc írta:
rdaneelolivaw írta:Hát nem sok hozzászólás van egy-egy futamtopikban.
Ez is mutatja mekkora az érdeklődés mostanában a sport iránt. :lol:

Pár éve még min. 30-40 oldal volt egy ilyen témában, ma már alig éri el a 6-8-at. Szánalmas.
A termék beárazta magát. Az ember olyan szórakozást keres, ami valóban szórakoztatja, illetve olyan sportot, ahol valós küzdelem, izgalom van. Mivel a F1 jelenlegi formájában (formulájában) mindkettőben alulmarad rengeteg más szórakozási formával és sportággal szemben, így nem csoda, hogy azok is elfordulnak tőle, akik egyébként 20 éve nézik, mint pl én is.

Persze ha Alo még egyszer egy versenyképes vasat kapna, ez átmenetileg változhatna, de mivel az idiótája eltaktikázta magát, így erre kb nulla esély van. De szerencsére én rátaláltam arra sportra, ami minden szempontból képes helyettesíteni az életemben a F1 által eddig betöltött szerepet, szóval be is fejezem a siratókórust, mielőtt kapnék a pofámra. :lol:
Miért kapnál a pofádre? Az F1 mindent megtett azért, hogy ezt elmondhasd róla.

És még egy ok is van. Beszürkültek a versenyzők. Régebben napokig elvitatkoztunk egy-egy előzésen, koccanáson, rajton, nyilatkozaton. Mert mindenkinek volt kedvence, aki tett, mondott valamit, és volt valaki, akinek ez a saját kedvence rovására történt. . Most alig van előzés (De persze az én kedvencem!!!, az igen!!), piár nyilatkozatok mennek, és ha Hamilton nem varrat magára valamit vagy nem vesz fel lókupec kalapot, akkor nincs miről beszélni.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.11.04. 18:08

Redbull írta:
rdaneelolivaw írta:Hát nem sok hozzászólás van egy-egy futamtopikban.
Ez is mutatja mekkora az érdeklődés mostanában a sport iránt. :lol:

Pár éve még min. 30-40 oldal volt egy ilyen témában, ma már alig éri el a 6-8-at. Szánalmas.
Sajnos alapvetően igazad van. Csökkenő népszerűség, csökkenő fórumozó.
Azért az amerikaiak kitettek magukért, nagyon sok néző volt már az időmérőn és még többen a versenyen. Na persze az USA autósport intelligenciája magasabb szintű mint India, Törökország vagy Korea autósport iránti érdeklődése.
Most persze fanyalog mindenki, halk motorok, kevés előzés, mesterséges beavatkozások az érdeklődés fenntartása érdekében, mint a dupla pontos szezonzáró. De jönnek még az okosságok? vistuális SC, 3 autós nagy csapatok, és a franc tudja hogy mi még.
Szerintem is a virtuális SC a legnagyobb gond. :lol: Szerintem ennél sokkal több helyen is lehetne előzni. Csak mi van? Spórolni kell. A legnagyobb gond viszont a DRS szerintem. Arra lett kitalálva, hogy több előzés legyen, de pont hogy kiöli a szenvedélyt a manőverekből. Így mindenki inkább megvárja a zónát, ahol úgyis simán meglesz. Plusz a védekező szerep is törlődött, mert lehetetlen.
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.11.05. 11:31

vollebak írta:
Ott sem voltak 30-40 oldalas futamtopikok. Andi, Gyilok, zola már egyáltalán nem aktívak a korábbiakhoz képest, Krisztiánt és muddot is alig látni, Suunny egyáltalán nincs, HE, Nigel, Ecet is alig ... Szóval, nincs igazad, na :)
Vitya politikai pályára állt, nincs már ideje a Forma 1-re. :D :lol:

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.11.05. 17:09

Magic írta:
vollebak írta:De akkor minek írtok még mindig F1 témában? Megértem, hogy a kávézóban, meg egyéb topikokban a társaság miatt szívesen csevegtek, tiszta sor. De minden futam után azon morogni, hogy régenmindenjobbvót, mint a nógrádi kisnyugdíjasok, na annak aztán tényleg nem sok értelmét látom.
Azért csak idestova 17 éve nézem, nehéz lejönni a szerről. De még egy ilyen év és tuti egy szót nem írok a témában.
Nekem 29 év, és szerintem - ha Button jövőre nem lesz - nem fogom nézni ezt a fost.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.11.05. 22:15

Button jövőre is versenyezni fog, ha nem a Mclarennél akkor teszem a Williamsnél. Én bízok benne, de akár az új amerikai csapat is leszerződtetheti.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2014.11.08. 18:11

Redbull írta:Button jövőre is versenyezni fog, ha nem a Mclarennél akkor teszem a Williamsnél. Én bízok benne, de akár az új amerikai csapat is leszerződtetheti.
Williamsbe nem fér már be...
nekem nagyon szimpi Button, mint ember....olyan jó lenne, ha maradna a csapatnál, mint nagykövet promó pilóta....úgy mint DC a rednél....
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.11.08. 18:14

SilverToM írta:
Redbull írta:Button jövőre is versenyezni fog, ha nem a Mclarennél akkor teszem a Williamsnél. Én bízok benne, de akár az új amerikai csapat is leszerződtetheti.
Williamsbe nem fér már be...
nekem nagyon szimpi Button, mint ember....olyan jó lenne, ha maradna a csapatnál, mint nagykövet promó pilóta....úgy mint DC a rednél....
Tudom sajnos.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Button » 2014.11.09. 09:00

Redbull írta:Button jövőre is versenyezni fog, ha nem a Mclarennél akkor teszem a Williamsnél. Én bízok benne, de akár az új amerikai csapat is leszerződtetheti.
úgy legyen
a Williams szép álom lehetett volna, kezdés és befejezés :mosoly: , de tudjuk, hogy nem fog menni

mondjuk a futamokon már most is rendre elalszom, de ha nem lesz Button, akkor pláne nem tudom mit fogok nézni
persze Hamiltonnak is tudok szurkolni, ez nem kérdés, ugyanakkor csak pótcselekvés
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.11.09. 12:52

A Williams volt az első csapat akinek elkezdtem szurkolni Nigel Mansel idejében.
Button addig nem különösebben érdekelt amíg nem került a McLarenhez. Szerintem büszkék lehetnek rá, egy inteligens, lojális és nagyon jó pilóta, arról nem is beszélve, hogy világbajnok!!!

Mostanára az egyik kedvencem. Pilóták sorrendje az én szimpátiám szerint:
1. Lewis
2. Jenson
3. Kimi
.
.
21. Fernando
22. Sebastian
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: 2014 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.11.09. 15:50

Redbull írta:A Williams volt az első csapat akinek elkezdtem szurkolni Nigel Mansel idejében.
Button addig nem különösebben érdekelt amíg nem került a McLarenhez. Szerintem büszkék lehetnek rá, egy inteligens, lojális és nagyon jó pilóta, arról nem is beszélve, hogy világbajnok!!!

Mostanára az egyik kedvencem. Pilóták sorrendje az én szimpátiám szerint:
1. Lewis
2. Jenson
3. Kimi
.
.
21. Fernando
22. Sebastian
:mosoly:
Én nem szeretem sem Vettelt, sem Rosberget annyira, de azért előrébb vannak valamivel, mint Maldonado, Sutil, Chilton, Ericson. Utóbbi kettő főleg nem szimpatikus.
Kép

Lezárt