Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Ki nyeri a szezonnyitót?

A szavazás 2015.03.14. 18:54-kor befejeződött.

Sima Hamilton győzelem
7
47%
Rosberg felülkerekedik csapattársán és diadalmaskodik
1
7%
Ricciardo meglepetés győzelem születik
3
20%
Vettel megnyeri élete első Ferraris versenyét
4
27%
 
Szavazatok száma: 15

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.03.18. 11:09

gaborc írta:
HowMuchIsTheFish írta:Konkrétan senki nem esett ki, ennyit javult a verda. red bullt és wilmost izomból letolták. Jöhettek Bottassal is hogy nem indult, hétvégén rosszabb volt végig mint MAssa.

Biztos vagyok benne ha vmit eltalálnak az új motorral a srácok akkor a mercinek lesznek izzadós futamai.
Tavaly 35 sec, idén szintén 35 sec a Ferrari hátránya ugyanazon a pályán a győztes Mercihez képest.
Ha ez tavaly az 5. idén pedig a 3. helyre volt jó, annak 2 oka lehet:
1. kiestek előlük a többiek (itt nem ez történt)
2. néhány csapat lábonlőtte magát az idei autóval/motorral stb

Lehet nézni, hogy mennyit javultak a Williamshez, a Red Bullhoz, vagy ha igazán áltatni akarod magad, akkor a McLarenhez képest, de a Mercitől való lemaradás ugyanannyi. Persze ha valaki a második helyet (aki ugye az első vesztes) már sikernek érzi...
Alonso drukkerként nekem abból egy életre elegem volt pont a vörösöknél.
A különbség nagy, de ez elmondható az összes többi csapatra is. Én érzem náluk az előrelépést. Az eleve haladás, hogy sikerült olyan autót építeni, ami mindkét pilóta számára jól vezethető. A versenytempó sem tűnt rossznak, Massa is meg lett.
Oké, hogy a RedBull kikerült a képből, de tavaly a Redbull és a Williams megfoghatatlan volt számukra néha még mások is, most nincs az az érzésem, hogy esélytelenek lennének, vagy le lennének szakadva tőlük, hanem partyban vannak. Arról meg ne ők tehessenek, hogy a Red szív a Renault miatt, így komplett egy csomag.

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2015.03.18. 13:35

Phoebe írta:
A különbség nagy, de ez elmondható az összes többi csapatra is. Én érzem náluk az előrelépést. Az eleve haladás, hogy sikerült olyan autót építeni, ami mindkét pilóta számára jól vezethető. A versenytempó sem tűnt rossznak, Massa is meg lett.
Oké, hogy a RedBull kikerült a képből, de tavaly a Redbull és a Williams megfoghatatlan volt számukra néha még mások is, most nincs az az érzésem, hogy esélytelenek lennének, vagy le lennének szakadva tőlük, hanem partyban vannak. Arról meg ne ők tehessenek, hogy a Red szív a Renault miatt, így komplett egy csomag.
Amint írtam, viszonyítás kérdése. Ha az elsőhöz nézzük, nem látom az ugrásszerű fejlődést. Ha a többiekhez, akkor előrébb járnak, mint tavaly.

Valaki írta, hogy Vettel beragadt Massa mögé, utána meg spórolt, miközben a Mercik nyomták. Na az ilyeneket érzem önáltatásnak. Megnéztem volna egy olyan futamot, ahol a Merci valóban nyomja, hogy ott mennyi lett volna a különbség a végére. Illetve a fenéket, dehogy néztem volna meg. :D

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.03.18. 13:49

HowMuchIsTheFish írta:Sztem nem lesz nagyobb. Amúgy Vettel hátránya azért is lehet ekkora mivel nem gyengén spórolt is, az elején meg Massa mögé beragadt, ott is vissza fogták, eközben a mercik mehettek elől ahogy jónak látták.
Persze majd kiderül de ennyi ekkora előnyük nem hiszem hogy sokat lesz, előnyük lesz de ekkora remélem nem, mert akkor féltávnál vége az évnek.

....akkor féltávnál vége lesz az évnek! ;)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.03.18. 15:06

t-oom írta:
HowMuchIsTheFish írta:Sztem nem lesz nagyobb. Amúgy Vettel hátránya azért is lehet ekkora mivel nem gyengén spórolt is, az elején meg Massa mögé beragadt, ott is vissza fogták, eközben a mercik mehettek elől ahogy jónak látták.
Persze majd kiderül de ennyi ekkora előnyük nem hiszem hogy sokat lesz, előnyük lesz de ekkora remélem nem, mert akkor féltávnál vége az évnek.

....akkor féltávnál vége lesz az évnek! ;)
Már most vége van...
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.03.18. 17:40

maTTeus írta:
t-oom írta:

....akkor féltávnál vége lesz az évnek! ;)
Már most vége van...
ha a tényeket nézzük, akkor igen... ha a reményeinkből indulunk ki, akkor még féltávig hitegethetjük magunkat.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.18. 19:36

http://www.motorsportal.hu/forma1/nem-m ... 60772.html" onclick="window.open(this.href);return false;

bíztató jelek.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.03.18. 19:40

HowMuchIsTheFish írta:http://www.motorsportal.hu/forma1/nem-m ... 60772.html

bíztató jelek.
Huhh ez szerintem egyrészt elég idegesítő, amikor +30seces előnyben azzal jönnek, hogy hát nem vagyunk ám annyira jók, mint hiszik. Plusz tökéletesen bejönni látszik, amit jósoltam. Szépen lassan elfogyasztják majd a Merci előnyét, és akkor ahogy Bandee is mondta, jöhet ismét a Ferrari. Nagyon átlátszó ez a nyilatkozat is, és beleillik a képbe.
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.03.18. 20:35

maTTeus írta:
HowMuchIsTheFish írta:http://www.motorsportal.hu/forma1/nem-m ... 60772.html

bíztató jelek.
Huhh ez szerintem egyrészt elég idegesítő, amikor +30seces előnyben azzal jönnek, hogy hát nem vagyunk ám annyira jók, mint hiszik. Plusz tökéletesen bejönni látszik, amit jósoltam. Szépen lassan elfogyasztják majd a Merci előnyét, és akkor ahogy Bandee is mondta, jöhet ismét a Ferrari. Nagyon átlátszó ez a nyilatkozat is, és beleillik a képbe.
Még pár ilyen cikk és a végén meg is siratom őket.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.03.18. 20:35

gaborc írta:
Phoebe írta:
A különbség nagy, de ez elmondható az összes többi csapatra is. Én érzem náluk az előrelépést. Az eleve haladás, hogy sikerült olyan autót építeni, ami mindkét pilóta számára jól vezethető. A versenytempó sem tűnt rossznak, Massa is meg lett.
Oké, hogy a RedBull kikerült a képből, de tavaly a Redbull és a Williams megfoghatatlan volt számukra néha még mások is, most nincs az az érzésem, hogy esélytelenek lennének, vagy le lennének szakadva tőlük, hanem partyban vannak. Arról meg ne ők tehessenek, hogy a Red szív a Renault miatt, így komplett egy csomag.
Amint írtam, viszonyítás kérdése. Ha az elsőhöz nézzük, nem látom az ugrásszerű fejlődést. Ha a többiekhez, akkor előrébb járnak, mint tavaly.

Valaki írta, hogy Vettel beragadt Massa mögé, utána meg spórolt, miközben a Mercik nyomták. Na az ilyeneket érzem önáltatásnak. Megnéztem volna egy olyan futamot, ahol a Merci valóban nyomja, hogy ott mennyi lett volna a különbség a végére. Illetve a fenéket, dehogy néztem volna meg. :D
Plusz vegyük ide hogy SC is vol bár az első körben jött ezért csak azt az időt anulálta amit azalatt a 2 Merci ki tudott volna építeni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.03.18. 21:29

HowMuchIsTheFish írta:http://www.motorsportal.hu/forma1/nem-m ... 60772.html

bíztató jelek.
Mondta Toto WOlf (:u Az se igaz amit kérdez, mellette még a vérgeci Lauda.. Szép kis brigád állt ott össze. (:v

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Ausztrál Nagydíj - 2015. március 13-15.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.03.18. 21:31

HowMuchIsTheFish írta:http://www.motorsportal.hu/forma1/nem-m ... 60772.html

bíztató jelek.
Bandee írta:
Mondta Toto WOlf (:u Az se igaz amit kérdez, mellette még a vérgeci Lauda.. Szép kis brigád állt ott össze. (:v

Maradhatunk annyiban, hogy nem mondott semmit, de biztosan hazudott. Nem láttátok Lauda fejét Hamilton poleja után? Azon minden rajta volt..

Lezárt