Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hány másodperc lesz a harmadik helyezett hátránya (az elsőhöz képest) a verseny 8. körében?

A szavazás 2015.07.04. 22:23-kor befejeződött.

0-3 másodperc
0
0 szavazat
4-6 másodperc
4
44%
6-9 másodperc
1
11%
9 másodperc felett
4
44%
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.07.05. 20:58

Schumixx írta:
Pályafutása során először cserélt a legjobb pillanatban, ezt mondta Hamilton.
Ha Button lenne azt mondanád kibaszott nagy stratéga volt ma és nagyot húzott. :)
Amúgy komolyan arra kell most kiverni, hogy Rosbergnek nem koptak el a prime-ok és ment ott pár erős kört, Hamilton meg elkoptatta?? (:v
Ez még mindig nem Monaco szintű pech.
(:j
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2015.07.05. 21:08

carlos78 írta:
Rocco írta:

Te azt mikor fogod mar fel, hogy pilotakat nem lehet igy osszehasonlitani egyik evrol a masikra,
oszt miért nem? Massából idei évre előbújt valami skizofrén világbajnok, vagy miért nem lehet csapaton belül elverni?
ja, hogy a télapófalvi meggyőződésűeknek ez így rontja az összképet? :D bocsmá'

Es a multkor meg meggyoztel, hogy szandekosan vagy hulye...telapofalva. Nezd meg a tortenelemben, vagy csak a mai mezonyben hany korbeveres votl mar csapaton belul kulonbozo pilotak kozt, es akkor nem is magyarazom tovabb.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.07.05. 21:22

carlos78 írta:

azért nem, mert szerinted nem, vagy van más indok is?

pl. ahogy elengedte a rajt után hamit, ahogy kiemelték az amatőr hibáját?
vagy talán azért, mert nyitott drs-el ott volt Massa seggében, amikor meg drs disabled van, akkor meg a közelében sem?
Massa lelépte ma (is) és fetrengős szmájlikkal a pontversenyt is nehéz ellensúlyozni.

ezt a Massát Alonso bucogóra verte minden évben, de nagyon. Bottas autójával ma a győzelemért ment volna, és meg merem kockáztatni, hogy Vettel közelében lenne az összetettben. Bottas nem ez a kaliber. annyi hogy finn, ezért biztos szimpi, de ettől még a számok számok.
Ebben az Alonsos hasonlítgatásban Rocconak teljesen igaza van. Egy hülyeség.
A tavalyi évet láttad is vagy csak nézted? Ja Massanak volt gy pár jo futama de az volt tavaly is, aztán mind tudjuk mi lett a vége.
De nyilván én vagyok a hülye meg az a jo pár csapatfőnök aki szembemegy a véleményeddel.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.07.05. 21:52

úgy teszel, mintha a te véleményed többet érne, mint másé.

nem zavar, ha a tied más, ettől még az enyém ez.
a csapatfőnökök nem befolyásolják a véleményemet, nekik csak idomított majmok kellenek.

tolj számokat, or leave it.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2015.07.05. 22:10


:D
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.07.05. 23:19

carlos78 írta:
Bandee írta: Fersztappenről szólnak a hírek nem tudtad?
y
majd odahozzák amikor vb kvalitású lesz az autó, aztán megnyeri és ő lesz az új kartonpapíristen.

így is összetehetjük a kezeinket, hogy Hamilton nyeri a címeket a merciben, legalább ő tényleg material.
ha most rosberg lenne ott, vagy hülkenberg egy webber kvalitású vízhordóval, akiről még a szárnyat is leszedik ha kell, akkor nézhetnénk ahogy nyeri a címeket, mint vettel. mert nyernék ők is, ezt szerintem mindenki tudja. valahol a kimi-alo-hami hármasnál fogytak el a versenyzők, Button még határeset, de vettellel kezdődött a korszak, amikor annyira az autóról szól minden, hogy bárki vb lehet. lesz is még verstappen is, meg bottas, stb. zsóti is lehetne, ha még itt lenne, csak kell egy űrautó. régen beült a top autóba irvine, meg baricselló, massa, coulthard és fisichella, és baszottul nem nyertek semmit, mert jött a jobb pilóta és lenyomta őket. ma meg már bárki lehet, szó szerint. szuzi wolf is beülhetne a mercibe, ha apjuk elintézné, meg is nyerné.

ez azért szar.
Egyetértek az utolsó szóig. (:k

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2015.07.06. 07:43

carlos78 írta:
Bandee írta: Fersztappenről szólnak a hírek nem tudtad?
y
majd odahozzák amikor vb kvalitású lesz az autó, aztán megnyeri és ő lesz az új kartonpapíristen.

így is összetehetjük a kezeinket, hogy Hamilton nyeri a címeket a merciben, legalább ő tényleg material.
ha most rosberg lenne ott, vagy hülkenberg egy webber kvalitású vízhordóval, akiről még a szárnyat is leszedik ha kell, akkor nézhetnénk ahogy nyeri a címeket, mint vettel. mert nyernék ők is, ezt szerintem mindenki tudja. valahol a kimi-alo-hami hármasnál fogytak el a versenyzők, Button még határeset, de vettellel kezdődött a korszak, amikor annyira az autóról szól minden, hogy bárki vb lehet. lesz is még verstappen is, meg bottas, stb. zsóti is lehetne, ha még itt lenne, csak kell egy űrautó. régen beült a top autóba irvine, meg baricselló, massa, coulthard és fisichella, és baszottul nem nyertek semmit, mert jött a jobb pilóta és lenyomta őket. ma meg már bárki lehet, szó szerint. szuzi wolf is beülhetne a mercibe, ha apjuk elintézné, meg is nyerné.

ez azért szar.
Már a "80"-as években is azt mondták, hogy 25% a pilota (motor 25, kasztni25, gumi25) a F1 ilyen sport és ezt el kell fogadni, hogy a tehnika többet számít mint a versenyző. Lehet kupa sorozatokat is nézni. Az igaz, hogy ez idei Mercedeshez nem kell kimi-alo-hami hármasból feltétlen ember mert szinte bárki tudna vele nyerni. De ilyen volt máskor is, a 92 Williams sem kellett volna a legjobb pilota a címhez. Majd amikor nem lesz ekkora különbség a kocsik között akkor elő fog jönni a tudás a piloták között is. Egyébként pedig sokan túlértékelik a versenyzők közötti különbséget.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.07.06. 07:45

rdaneelolivaw írta:"Ne versenyezz"

Hát a kurva anyád. :D
hűtőkör, töltőkör, Dani, nem úgy van az..
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.07.06. 08:08

carlos78 írta:úgy teszel, mintha a te véleményed többet érne, mint másé.

nem zavar, ha a tied más, ettől még az enyém ez.
a csapatfőnökök nem befolyásolják a véleményemet, nekik csak idomított majmok kellenek.

tolj számokat, or leave it.
Ja hogy én teszek úgy? Oké... :pf03

2014-Wikipédia.
De Felipe most feltámadt és ő fogja úgy elintézni Bottas-t ahogy őt intézték el tavaly meg idei év első felében... (:v

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.07.06. 08:26

carlos78 írta:
majd odahozzák amikor vb kvalitású lesz az autó, aztán megnyeri és ő lesz az új kartonpapíristen.

így is összetehetjük a kezeinket, hogy Hamilton nyeri a címeket a merciben, legalább ő tényleg material.
ha most rosberg lenne ott, vagy hülkenberg egy webber kvalitású vízhordóval, akiről még a szárnyat is leszedik ha kell, akkor nézhetnénk ahogy nyeri a címeket, mint vettel. mert nyernék ők is, ezt szerintem mindenki tudja. valahol a kimi-alo-hami hármasnál fogytak el a versenyzők, Button még határeset, de vettellel kezdődött a korszak, amikor annyira az autóról szól minden, hogy bárki vb lehet. lesz is még verstappen is, meg bottas, stb. zsóti is lehetne, ha még itt lenne, csak kell egy űrautó. régen beült a top autóba irvine, meg baricselló, massa, coulthard és fisichella, és baszottul nem nyertek semmit, mert jött a jobb pilóta és lenyomta őket. ma meg már bárki lehet, szó szerint. szuzi wolf is beülhetne a mercibe, ha apjuk elintézné, meg is nyerné.

ez azért szar.
Dombon ülő fűcsomó legyek ha értem hogy az F1 hibáját miért a pilótákon akarod leverni...

Komolyan ajánlom hogy nézz vissza pár futamot alsóbb kategóriákból ahonnan ezek az új arcok jöttek. Ott nincs DRS meg MGU-K-s töltőkörös szarságok. Mégis normális kerék a kerék elleni csaták vannak.
Az hogy az F1 ilyen technikai ejakuláció lett na az pont hogy nem a versenyzők hibája....

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.07.06. 09:16

Magic írta: De Felipe most feltámadt és ő fogja úgy elintézni Bottas-t ahogy őt intézték el tavaly meg idei év első felében... (:v
én nem látom hogy intézte el idén Massát, de mindegy. nem kell meggyőznöd.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.07.06. 09:17

Magic írta: Dombon ülő fűcsomó legyek ha értem hogy az F1 hibáját miért a pilótákon akarod leverni...

Komolyan ajánlom hogy nézz vissza pár futamot alsóbb kategóriákból ahonnan ezek az új arcok jöttek. Ott nincs DRS meg MGU-K-s töltőkörös szarságok. Mégis normális kerék a kerék elleni csaták vannak.
Az hogy az F1 ilyen technikai ejakuláció lett na az pont hogy nem a versenyzők hibája....
nem jól értelmezted: nem a pilótákat okolom, hanem az a következménye a dolognak, hogy nem kell kiemelkedő pilóta a címhez.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2015.07.06. 11:55

12. körben kapcsoltam ki. Aki itt elhitte, hogy a mercedes nem alázza szét a williamset, az a remény diadala a józan ész felett...
Már a harmadik, amit ebben az évben kihagytam, saját döntésből. Akkor sem hagytam ki ennyit, amikor Raikkonen WRC-ben volt...
Kár, pedig lehetne ez jó...

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2015.07.06. 11:57

9_46_20 írta:12. körben kapcsoltam ki. Aki itt elhitte, hogy a mercedes nem alázza szét a williamset, az a remény diadala a józan ész felett...
Már a harmadik, amit ebben az évben kihagytam, saját döntésből. Akkor sem hagytam ki ennyit, amikor Raikkonen WRC-ben volt...
Kár, pedig lehetne ez jó...
maradjunk annyiban, hogy a Williams elbaszta magának a jó eredmény lehetőségét. csapatmunka kellett volna... Bottast előreengedni, Massa meg kicsit fogja vissza őket. ha 5-6 másodperc előnyt kiautózott volna Bottas (ki tudott volna szerintem) mindjárt máshogy alakult volna a dolog, legalábbis az esőig mindenképpen.
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2015.07.06. 12:07

Értem. A világsajtó azzal van tele, hogy bottas elhúzhatott volna. Ma még csak feltételes módban beszélt mindenki...
A mercedes nem volt hülye, egyszerűen nem akartak felesleges adok kapokba belemenni... Szépen box alatt lemészárolták őket, majd utána kiosztottak a 8. helyig 1-.1 kört is, azt azért ne gondoljuk már, hogy ha massa el is engedi bottast az majd 10 mp-t ver a mercedesre. De még az is kevés lett volna, hamilton keresztbe ette volna meg az egészet, de ha nem, tegyük fel bottas nyer, akkor mi van? Van 1 nem mercedes győzelem a 10-ből? Ja bocs 2, mert vettel is nyert.

Az egész azért ilyen kurva érdekes, mert a rajtot mindkét mercedes elszabta, de ne legyen illuzióink, a megfelelő rajtprogram szerintem ma délelőtt megszületett, van rá millió dollár bőven. Ha nem ez lett volna, nincs a rajttal baj, akkor megint csak az eső miatt érdekes, gondolom én, merthogy nem tudom mi volt az esőben... De egy autóverseny nehogy már az idő miatt legyen érdekes, ugyan már...

Lehet fikázni engem, hogy nem vagyok hű, meg nem vagyok igazi szurkoló, de én szórakozni akarok, nem reménykedni, hogy majd lesz valami. Ez az egész szórakozás, és amíg nem szórakoztat, addig nincs értelme. A hardcore szurkolók tudom le fognak ülni, és üljenek is le, persze a maguk kisebbségével nem fogják ezt a sorozatot megmenteni. Évek alatt láttam, ahogy emberek kikopnak mellőlem, mostmár én is kikoptam.

Elegem van az évtizedek óta tartó egyeduralomból. Nem baj, ha egy autó mezőny felett van 1 évig, na de évekig, ugyan már, nevetséges, nonszensz.

Amíg nem jön valami fiatalság a vezetőségbe, akik valami csapágyakkal kibélelt kohászkesztyűvel oda nem csap addig a büdös nagy semmi sem lesz itt...

De szerencsére van más ami érdekes...:)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2015.07.06. 12:43

vollebak írta:
Bandee írta:
Komolyan Volle! Mit mákolt be az az ember, aki a futam jelentős részében az élen autózott és a poleból indult??
Oké, ha komolyan kérdezed, akkor komolyan leírom. Hamilton beragadt a két Williams mögé a rajtnál, őket követte végig, őt meg Rosberg. Kihozták gumiért előbb, eddig stimmel is. Pályaelőnye volt, ő haladt előrébb, neki járt, semmi probléma.

Majd jött Rosberg is és mindkét Williams mögött már a kivezető körétől kezdve dirty airben autózott. Azt ugye, mondani sem kell, hogy ha egy Hamilton arra panaszkodott Barcelonában, hogy ez herélte ki a versenyét a rajt után Vettel mögött, akkor mit jelentett Rosberg gumijaira nézve. Eközben Hamilton senkitől nem zavartatva, robotpilótával ment, még rádiózott is, hogy akkor mennyi a kiautózott kényelmi zóna. Gumikímélő, saját tempót ment, senkivel nem csatázva, senki mögött.

Majd leszakadt az eső és a sokkal szarabb állapotú gumijaival Rosberg a pályán erőből lenyomta mindkét Williamst, majd Hamilton után eredt, adva neki 1,5-2 másodperceket körönként. Majd Hamilton majdnem a teljes előnyét elveszteve kevesebb, mint 1,5 másodperccel a rohamozó Rosberg előtt rádiózik, hogy be KELL mennie cserélni, mert nem bírja. Nem taktikai húzás, nem körülményekre reagálás. KELL, mert elfogyott a tapadás. Kerüljön bármibe, ki KELL mennie.

A kulcskérdés az, hogy miért fogyott el a tapadás? Innen tudod leszűrni, ki végezte a jobb munkát az azt megelőző 20 körben. Hogy hogy neki fogyott el a tapadás 20 kontrollált, légüres térben töltött kör után, nem a Williamsekkel csatázó, a gumijait így lerongyoló, majd utánaeredő Rosbergnek? Hogy hogy úgy koptak el alatta a gumik, hogy még csak ki sem autózott egy tetemes előnyt, hiszen amikor Rosberg utánaeredt, alig volt 8 másodperccel előtte?

Ezzel a kényszerű kerékcserével kiadta a kezéből a gyeplőt. Ha nem szakad le az ég éppen abban a pillanatban, akkor annyi időt veszít, mint a nem muszájból, hanem stratégia alapján kiálló Williamsek, hogy mögéjük került volna és csak negyedik lesz. Ott, abban a kivezető körében, amikor annyira durván eleredt az eső, hogy tudott hozni Rosbergen 8-9 másodpercet egyetlen kör alatt.

És ez kurva nagy mák. Wéber is erről beszélt, hogy nincs az a stratéga, aki ebbe így belenyúl neked, hogy a kivezetődre szakadjon le az ég, miközben az addig brutálisan gyorsabb csapattársad pont ezzel veszít annyit, hogy mögéd tud már csak kiállni. Egyetlen körrel később indul meg a zuhé és Rosberg az addigi tempójával további másodperceket ad a kivezető körén hideg gumikon lévő Hamiltonnak, majd kiáll és ő nyeri minimum ennyivel a futamot, Hamilton meg a Williamsek mögé kerül.

A lényeg, hogy Hamilton úgy koptatta el a gumijait a második etapban, hogy még csak komoly előnyt jelentő tempót sem ment, emiatt a boxba kényszerült és pont akkor mentette meg az eső, amikor ezért Rosberg benyújtotta volna neki a számlát.

ezertrilliárd csilliárd dollárból megint nem tudták megmondani hogy esik vagy sem... muhahah meg sem lepődök...
esküszöm, egy értelmes meteorológia berendezést venne valaki, gatya autóval is behúzná az ilyen futamokat...
jó ez költői túlzás, de szánalmasan nevetséges, amit eső területén magát királykategóriának eladó, hamiltonnak 30 millió/év usd-t fizető sorozat előad... (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.07.06. 12:57

9_46_20 írta:

ezertrilliárd csilliárd dollárból megint nem tudták megmondani hogy esik vagy sem... muhahah meg sem lepődök...
esküszöm, egy értelmes meteorológia berendezést venne valaki, gatya autóval is behúzná az ilyen futamokat...
jó ez költői túlzás, de szánalmasan nevetséges, amit eső területén magát királykategóriának eladó, hamiltonnak 30 millió/év usd-t fizető sorozat előad... (:u
Ebben egyébként tökéletesen igazad van. Amikor bemondják, hogy x perc múlva eső lesz, akkor az első reakcióm már az, hogy vagy nem lesz eső, vagy tuti, hogy tökéletesen mellélőttek az idővel. Annyiszor befürdött már a F1 az ilyen előrejelzésekkel, hogy tényleg az a ritkaság, amikor beletrafálnak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.07.06. 13:02

Jadrina írta: Nekem szimpatikus, ahogy Sainz is. lehet, hogy a nevük miatt kissé jobban figyel rájuk az ember és ezért tűnnek ki, de a pályán is mutattak már valamit úgy gondolom.
Rajtuk kivül még talán Ricciardo, bár ez az éve nem túl meggyőző, a többi nekem semmilyen.
És most igazán nem akarok kimizni, de anno ő volt az aki hasonlóan fel volt kapva, mint most Verstappen és sokan írták már akkor, hogy ez a bajuk vele, illetve a kialakult helyzettel körülötte. (én is, bevallom)
Kimi végülis azóta vb lett, szóval bizonyított, kíváncsi vagyok Versteppenből mi lesz.
Ha egyáltalán nézem ezt még 2-3-5-10 év múlva is....
Nekem sajnos nem. Irritál a cirkusz, amit kerítenek köré, és a gyerek is egyre kevésbé szimpatikus. Lényegében az egész időmérőt végighisztizte, aztán vasárnap ki is esett önerőből. Sainz alatt ugyanugy rosszabbul ment időmérőn a Toro Rosso, mint szabadedzésen, de hiszti helyett tette a dolgát és a Q3-ig vitte. Nekem tulajdonképpen Sainz is se hideg, se meleg, de szurkolok neki, mert látszik, hogy simán tudja ugyanazt, mint az agyon hypeolt csodagyerek (időmérőn és futamon is jobb a mérlege egyébként), csak 10-ed annyi figyelmet nem kap. Nasr dettó. Egyébként tehetségesnek tartom Verstappent, de jelenleg túlértékelt.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2015.07.07. 22:08

trutya írta:maradjunk annyiban, hogy a Williams elbaszta magának a jó eredmény lehetőségét. csapatmunka kellett volna... Bottast előreengedni, Massa meg kicsit fogja vissza őket. ha 5-6 másodperc előnyt kiautózott volna Bottas (ki tudott volna szerintem) mindjárt máshogy alakult volna a dolog, legalábbis az esőig mindenképpen.
Tegnap gondoltam rajta, hogy ha már Williams 1-2 volt és ugye reagálniuk kellett volna Hamilton első boxkiállására, mi lett volna, ha kihívják egyszerre Massa-t és Bottast is, ugyanabban a körben, mint Hamilton. Bottasnak le kellett volna maradni Massa mögött 4-5 másodpercre, hogy a kerékcseréjénél ne legyen sok várakozás, ám feltarthatta volna így Hamiltont (pl. a boxba bevezető úton simán lehet 4-5 másodpercet "veszteni"), ugyan nem lett volna valami fair megoldás, de simán bebiztosíthatták volna az első helyet.

Na mindegy...
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2015.07.07. 23:47

Bönde Attila írta:
trutya írta:maradjunk annyiban, hogy a Williams elbaszta magának a jó eredmény lehetőségét. csapatmunka kellett volna... Bottast előreengedni, Massa meg kicsit fogja vissza őket. ha 5-6 másodperc előnyt kiautózott volna Bottas (ki tudott volna szerintem) mindjárt máshogy alakult volna a dolog, legalábbis az esőig mindenképpen.
Tegnap gondoltam rajta, hogy ha már Williams 1-2 volt és ugye reagálniuk kellett volna Hamilton első boxkiállására, mi lett volna, ha kihívják egyszerre Massa-t és Bottast is, ugyanabban a körben, mint Hamilton. Bottasnak le kellett volna maradni Massa mögött 4-5 másodpercre, hogy a kerékcseréjénél ne legyen sok várakozás, ám feltarthatta volna így Hamiltont (pl. a boxba bevezető úton simán lehet 4-5 másodpercet "veszteni"), ugyan nem lett volna valami fair megoldás, de simán bebiztosíthatták volna az első helyet.

Na mindegy...
hát igen ez is egy opció, bár nem bitzos hogy le tudták volna reagálni Hami kiállását ugyanabban a körben.
én azon gondolkodtam hogy ha Bottas teszem azt elhúz 4-5 másodpercre akkor Hami kiállása utáni körben kiállhatott volna, Hami nem ugorja át. Massa meg a következő körben áll ki, valószínűleg őt mindkét Merci átugorja (esetleg kis szerencsével Rosberg nem), de legalább még mindig Williams vezet, azt meg láttuk hogy erőből előzni ők sem nagyon tudtak.
persze aztán a víz úgyis megkavarta volna a lapokat, de ez a forgatókönyv azért nem lehetett volna annyira rossz.
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.07.08. 08:13

ez a "Bottas elhúz" dolog miért tény amúgy? drs-el ment Massa mögött, anélkül sehol nem volt. vagy mert Bottas mondta, hogy elhúzna? :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2015.07.08. 08:22

carlos78 írta:ez a "Bottas elhúz" dolog miért tény amúgy? drs-el ment Massa mögött, anélkül sehol nem volt. vagy mert Bottas mondta, hogy elhúzna? :D
1. az első körökben DRS nélkül is gyorsabb volt.
2. Massa segített volna neki elhúzni a csapattaktika részeként, kicsit feltartva a Merciket.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.07.08. 08:45

carlos78 írta:ez a "Bottas elhúz" dolog miért tény amúgy? drs-el ment Massa mögött, anélkül sehol nem volt. vagy mert Bottas mondta, hogy elhúzna? :D
Te mekkora fax vagy (:u :mosoly: Én nem mertem rákérdezni, nekem is feltűnt az a DRS-es dolog ami aztán persze Massának segített volna.

Az a legérdekesebb, hogy bár a Merci 1 seccel gyorsabb volt körönként (de közel ennyi), mikor a Willik mögött voltak mégse ment az előzés. Azért ez fura és Lulu még csak nem is próbálkozott. Most vagy az van, hogy lehetetlen előzni szinte, vagy úgyis tudták, hogy meg tudják oldani később is inkább kivárják a boxot..

Az valóban érthetetlen, hogy az élről a WIlli miért hagyta, hogy a Merci irányítson.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: mudd » 2015.07.08. 09:46

Ha tudtak volna a palyan elozni, miert vartak volna a boxra? Addig csak az ido fogy, a boxot el is lehet szabni, stb. A mercedes motort nem lehet a palyan megelozni.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Brit Nagydíj - 2015. július 3-5.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.07.08. 10:21

Bandee írta: Te mekkora fax vagy (:u :mosoly: Én nem mertem rákérdezni, nekem is feltűnt az a DRS-es dolog ami aztán persze Massának segített volna.

Az a legérdekesebb, hogy bár a Merci 1 seccel gyorsabb volt körönként (de közel ennyi), mikor a Willik mögött voltak mégse ment az előzés. Azért ez fura és Lulu még csak nem is próbálkozott. Most vagy az van, hogy lehetetlen előzni szinte, vagy úgyis tudták, hogy meg tudják oldani később is inkább kivárják a boxot..

Az valóban érthetetlen, hogy az élről a WIlli miért hagyta, hogy a Merci irányítson.
1. Tudták, hogy úgy is lerendezik boxban, kivártak
2. Hamilton sem isten, és nagyjából csak akkor lehet előzni, ha az előtted lévő más gumitaktikán megy/elkoptatta a saját gumiját

Lezárt