Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Lesz-e pirellis Sombrero a dobogón?

A szavazás 2015.10.31. 18:55-kor befejeződött.

Igen
3
100%
Nem
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 3

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.11.03. 11:53

pkonsti írta:
vollebak írta: 1. 10%, ne viccelj :) Hol volt ez a hírforrás? Adj egy forrást, légyszi. A 60% az AMuS információja, ők pedig az egyik legnevesebb autós és autósportos médium a világon, egy szinten van az Autosporttal. Ennél a kettőnél nívósabb és hitelesebb nem nagyon van.

2. És azzal nincs is gond, hogy nem feltétlenül bólint rá azonnal mindenre, amit a csapat mond neki. De az, hogy bizonyítékot kér, hogy mutassák meg neki a verseny után a gumikat, azt jelenti, hogy hazugsággal vádolta meg a saját csapatát - akikkel két világbajnokságot nyert két év alatt. Mondom, ha már a saját brit rajongói azt mondják, hogy ez a viselkedés nincs rendben, az jelent valamit.
Perez 1 kerékcserével csinálta végig a futamot, és nem vesztett pozíciókat a végén + 10 körrel korábban volt kint, mint Hamilton az első kerékcserénél.
A felvételeken pedig lehetett látni, hogy nincs elhasználódva az a gumi. Szerintem is felesleges volt a + 1 kerékcsere.
Hogy jön ide Pérez? Egyrészt mögötte nem egy Rosberg tempójú versenyző jött, más versenyt futott, másrészt komolyan azt sugallod, hogy az egyes konstrukciók gumikopása összevethető? Miért lenne jelentősége a Mercedesre nézve, hogy a Force India hogyan kezelte a gumikat - és megint csak, más tempóban, más versenyt futva?

A másik dologra - képernyőn is látszott, lol. Hát, akkor ne pazarold a tehetséged, jelentkezz a Mercedes startégiai csapatába valami vezető pozícióba sürgősen, hogy neked fotelből is megy az ilyesmi megítélése, amihez nekik szakértelem és telemetria sem elég.

Komolytalan ez már, amit csináltok. Kiszálltam, szevasztok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2015.11.03. 11:54-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2015.11.03. 11:54

trutya írta: pedig Rosbergnek akkor megígérték, hogy visszakapja, és azóta nem kapott semmit Monacoig. szóval tiszta lap, csituljon el mindenki :D
Rosberg 3 pontot bukott, Hamilton 10 pontot, és Rosberg nem a 3. helyről rendelték vissza Hamilton mögé, hanem nem támadhatott (valahol érthető is volt, hisz az első dobogós helyük forgott kockán abban az évben). Nem harcoltak a VB címért. Egyébként tényleg összehasonlítható a két eset.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pkonsti 2015.11.03. 11:58-kor.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2015.11.03. 11:57

vollebak írta: Hogy jön ide Pérez? Egyrészt mögötte nem egy Rosberg tempójú versenyző jött, más versenyt futott, másrészt komolyan azt sugallod, hogy az egyes konstrukciók gumikopása összevethető? Miért lenne jelentősége a Mercedesre nézve, hogy a Force India hogyan kezelte a gumikat - és megint csak, más tempóban, más versenyt futva?

A másik dologra - képernyőn is látszott, lol. Hát, akkor ne pazarold a tehetséged, jelentkezz a Mercedes startégiai csapatába valami vezető pozícióba sürgősen, hogy neked fotelből is megy az ilyesmi megítélése, amihez nekik szakértelem és telemetria sem elég.

Komolytalan ez már, amit csináltok. Kiszálltam, szevasztok.
Simán lehet látni képernyőről is, ha egy gumi kopott. Nem a 80-as évek közvetítéseit nézzük. lassan több infót kapunk, mint a csapatok.
Ha Hamilton nem jön ki, 18 sec előnyét beoszthatta volna, mire Rosberg utoléri, már neki sem frissek a gumijai. Szerintem kivédekezhette volna, látva, hogy egy Perez a sokkal régebbi gumikon is végig tartotta a pozícióját, vagy úgy gondolod, hogy a Force India jobb konstrukció, mint a Mercedes? Akkor miért nem ők nyerték a VB-t? A gumikezelésről meg csak annyit, hogy tavaly az Orosz GP-n Rosberg majd az egész távot teljesítette ugyanazzal a szettel. Már nem úgy kezeli a Merci a gumikat mint 2014 előtt.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2015.11.03. 12:26

Talán nem volt szükségük arra a plusz kiállásra, de szerintem úgy voltak vele, hogy senki sincs lőtávolon belül, így megtehetik pozícióvesztés nélkül, hogy kijönnek, ezért inkább kijönnek, hogy biztosan ne legyen belőle gond. Új pálya, kevés adat állt a rendelkezésükre, szerintem csak nem akartak kockáztatni. Egy Perez inkább kockáztathat, akinek igazából édesmindegy hogy hanyadik, de ha valami bejön neki akkor meg olyan eredményt ér el, amire amúgy az autó nem lenne képes, akkor még dobogóra is állhat akár, ahogy azt már meg is tette 5-ször.
TO szerintem nem volt, esetleg annyiban hogy vagy mindketten jönnek, vagy egyikük sem. Az meg alap dolog, hogy az első helyen lévő versenyző jön előbb, ha az a jobb taktika - főleg ha ő az, akinek tényleg szüksége is van még a pontokra. Igen, Vettel kiesett, de semmi sem garantálja, hogy Rosberg nem fog mindkét hátralévő futamon kiesni, tehát ha TO is volt, akkor is az szerintem egy teljesen érthető és racionális döntés volt...

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2015.11.03. 12:35

Több embertől is olvastam, hogy Rosberg azért jött ki extra cserére, mert tudta hogy Hamiltonnak is jönnie kell. Tudom Monaco felhánytorgatása már nagyon uncsi, de ott is Hamilton úgy jött ki, hogy azt hitte Rosberg is ki fog, ezt le is nyilatkozta. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.11.03. 13:41

Schumixx írta:Több embertől is olvastam, hogy Rosberg azért jött ki extra cserére, mert tudta hogy Hamiltonnak is jönnie kell. Tudom Monaco felhánytorgatása már nagyon uncsi, de ott is Hamilton úgy jött ki, hogy azt hitte Rosberg is ki fog, ezt le is nyilatkozta. :D
Az hitte, csak erre semmi nem utalt és nem is bizonyosodott meg róla. Sem ő nem kérdezett rá, sem neki nem mondtak semmi ilyesmit a rádióban. Meg lehet nézni, a 49-ik és a 65-ik kör között nem volt rádióforgalom Hamilton és a box között:

http://www.f1fanatic.co.uk/2015/05/27/2 ... ranscript/

Verseny utáni nyilatkozat:

(Ian Parkes – Autosport) Question for Lewis. First of all, can you give us just some idea as to how you’re feeling right now. Obviously we see you’re very low, very down but just express in your own words how you’re feeling. And, secondly, when that Safety Car situation unfolded, did you not at all question whether to come in or not? Bearing in mind, regardless of the situation with the tyres, track position is ultimately king in Monaco.
LH: I can’t really express the way I feel at the moment. So I won’t even attempt to. You rely on the team. I saw a screen, it looked like the team was out and I thought that Nico had pitted. Obviously I couldn’t see the guys behind so I thought the guys behind were pitting. The team said to stay out, I said “these tyres are going to drop in temperature,” and what I was assuming was that these guys would be on Options and I was on the harder tyre. So, they said to pit. Without thinking I came in with full confidence that the others had done the same.

Vagyis, végig azt mondogatja Hamilton, hogy azt hittem, úgy gondoltam, az volt bennem, azt feltételeztem. Nem kérdezett rá a csapatnál. Semmi kommunikáció nem volt, hogy meggyőződjön erről. Még akkor sem, amikor mondták neki, hogy maradjon kint. Ő mondta, hogy be akar menni, mert esik a gumihőmérséklet. És a végén a kulcsmondat: nem gondolkodtam, hanem bejöttem. Érezte ő is, hogy hibát követett el, hogy nem ment biztosra Rosberggel, csak "azt hittem" alapon döntött.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2015.11.03. 13:52

vollebak írta:
Schumixx írta:Több embertől is olvastam, hogy Rosberg azért jött ki extra cserére, mert tudta hogy Hamiltonnak is jönnie kell. Tudom Monaco felhánytorgatása már nagyon uncsi, de ott is Hamilton úgy jött ki, hogy azt hitte Rosberg is ki fog, ezt le is nyilatkozta. :D
Az hitte, csak erre semmi nem utalt és nem is bizonyosodott meg róla. Sem ő nem kérdezett rá, sem neki nem mondtak semmi ilyesmit a rádióban. Meg lehet nézni, a 49-ik és a 65-ik kör között nem volt rádióforgalom Hamilton és a box között:

http://www.f1fanatic.co.uk/2015/05/27/2 ... ranscript/

Verseny utáni nyilatkozat:

(Ian Parkes – Autosport) Question for Lewis. First of all, can you give us just some idea as to how you’re feeling right now. Obviously we see you’re very low, very down but just express in your own words how you’re feeling. And, secondly, when that Safety Car situation unfolded, did you not at all question whether to come in or not? Bearing in mind, regardless of the situation with the tyres, track position is ultimately king in Monaco.
LH: I can’t really express the way I feel at the moment. So I won’t even attempt to. You rely on the team. I saw a screen, it looked like the team was out and I thought that Nico had pitted. Obviously I couldn’t see the guys behind so I thought the guys behind were pitting. The team said to stay out, I said “these tyres are going to drop in temperature,” and what I was assuming was that these guys would be on Options and I was on the harder tyre. So, they said to pit. Without thinking I came in with full confidence that the others had done the same.

Vagyis, végig azt mondogatja Hamilton, hogy azt hittem, úgy gondoltam, az volt bennem, azt feltételeztem. Nem kérdezett rá a csapatnál. Semmi kommunikáció nem volt, hogy meggyőződjön erről. Még akkor sem, amikor mondták neki, hogy maradjon kint. Ő mondta, hogy be akar menni, mert esik a gumihőmérséklet. És a végén a kulcsmondat: nem gondolkodtam, hanem bejöttem. Érezte ő is, hogy hibát követett el, hogy nem ment biztosra Rosberggel, csak "azt hittem" alapon döntött.
Én nem fogok keresgetni de megvan a Wolf-os cikk, amiben elnézést kérnek Hamiltontól. Te meg most kb az egész döntést ráhúztad Hamiltonra. Valaki hazudik. :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.11.03. 13:54

vollebak írta:
Redbull írta:1. Az a 60%-os kerék más hírforrásban 10%-os kopottságú volt. Ír itt mindenki mindenféle őrültséget. A kerékcsere teljesen logikus volt a csapatvezetés részéről, de bocsáss meg engem a Mercedes csapat nem igazán érdekel. Talán Paddy akit sajnálok, hogy elment tőlünk. Csapat szempontból én továbbra is kitartok a McLaren mellett. Engem Hamilton versenye érdekelt és azt 2. minimum elismerte Toto is, hogy joga van visszakérdezni a pilótának ha valamit nem ért. Az lenne a furcsa, ha nem tenné. Tovább megyek a csapat a pilótával közösen hozza meg a döntést. Lewis egyszer már ráfázott a plusz kerékcsere miatt ez évben. Lewis jól tette, hogy nem erőltette túlzottan az előzést a rajt után, és a futam során. Már VB, és a csapatnak meg fontos, hogy Niconak az összetett 2. hely meglegyen. És láss csodát :mosoly: meg is lessz.
Részemről ennyi.
1. 10%, ne viccelj :) Hol volt ez a hírforrás? Adj egy forrást, légyszi. A 60% az AMuS információja, ők pedig az egyik legnevesebb autós és autósportos médium a világon, egy szinten van az Autosporttal. Ennél a kettőnél nívósabb és hitelesebb nem nagyon van.

2. És azzal nincs is gond, hogy nem feltétlenül bólint rá azonnal mindenre, amit a csapat mond neki. De az, hogy bizonyítékot kér, hogy mutassák meg neki a verseny után a gumikat, azt jelenti, hogy hazugsággal vádolta meg a saját csapatát - akikkel két világbajnokságot nyert két év alatt. Mondom, ha már a saját brit rajongói azt mondják, hogy ez a viselkedés nincs rendben, az jelent valamit.
Tessék:

http://www.motorsportal.hu/forma1/a-par ... 64148.html

A Mercedes Hamiltont is óvni akarta

Hamilton egyébként azt gyanította, amiatt kell neki is kiállnia, mert csapattársa küszködött a gumik kopásával, s a csapat ezzel megfosztja őt egy előnyétől. „Az enyémek még jónak tűnnek” – mondta a rádióban. Csakhogy a mérnökök látták, hogy a hátsó abroncsok már 10%-kal elkoptak, ami jelentős aránynak mondható.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.11.03. 20:47

vollebak írta:...az, hogy bizonyítékot kér, hogy mutassák meg neki a verseny után a gumikat, azt jelenti, hogy hazugsággal vádolta meg a saját csapatát - akikkel két világbajnokságot nyert két év alatt....
Monacoban keményen megszívatta a csapata. Azt tuti nem felejti el. Soha nem tudott még ott nyerni és idén neki állt a zászló. Naná, hogy most kérte, mutassák meg az abroncsait. Joga is van hozzá. Ez nem hazugsággal vádolást jelent, hanem egy profi bizonyosságra menő törekvését. Ilyen szinten ez a legkevesebb. Nem hiszek egy, hanem bizonyíték az, ami meggyőző. Faszt érdekel, hogy az angolok mit gondolnak egyébként róla. Én azt gondolom, amit én akarok! Miért lenne meggyőző, hogy az angolok mit gondolnak? Ők talán felsőbbrendű lények, akik előtt hajlonganunk kellene? Vazzeee!....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2015.11.03. 20:59

Lancelot írta:
vollebak írta:...az, hogy bizonyítékot kér, hogy mutassák meg neki a verseny után a gumikat, azt jelenti, hogy hazugsággal vádolta meg a saját csapatát - akikkel két világbajnokságot nyert két év alatt....
Monacoban keményen megszívatta a csapata. Azt tuti nem felejti el. Soha nem tudott még ott nyerni és idén neki állt a zászló.
2008 Monaco? :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.11.03. 21:42

Lancelot írta:
vollebak írta:...az, hogy bizonyítékot kér, hogy mutassák meg neki a verseny után a gumikat, azt jelenti, hogy hazugsággal vádolta meg a saját csapatát - akikkel két világbajnokságot nyert két év alatt....
Monacoban keményen megszívatta a csapata. Azt tuti nem felejti el. Soha nem tudott még ott nyerni és idén neki állt a zászló. Naná, hogy most kérte, mutassák meg az abroncsait. Joga is van hozzá. Ez nem hazugsággal vádolást jelent, hanem egy profi bizonyosságra menő törekvését. Ilyen szinten ez a legkevesebb. Nem hiszek egy, hanem bizonyíték az, ami meggyőző. Faszt érdekel, hogy az angolok mit gondolnak egyébként róla. Én azt gondolom, amit én akarok! Miért lenne meggyőző, hogy az angolok mit gondolnak? Ők talán felsőbbrendű lények, akik előtt hajlonganunk kellene? Vazzeee!....
Nyert már Monacoban. :mosoly:
Egyébként igazad van.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.11.03. 22:07

Redbull írta:
Nyert már Monacoban. :mosoly:
Egyébként igazad van.
OK. Mi vagyok én, lexikon?... Nem emlékeztem már rá, olyan régen volt. De nem is ez volt a lényeg a hsz-omban.... (:n :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.11.03. 22:44

Lancelot írta:
vollebak írta:...az, hogy bizonyítékot kér, hogy mutassák meg neki a verseny után a gumikat, azt jelenti, hogy hazugsággal vádolta meg a saját csapatát - akikkel két világbajnokságot nyert két év alatt....
Monacoban keményen megszívatta a csapata. Azt tuti nem felejti el. Soha nem tudott még ott nyerni és idén neki állt a zászló. Naná, hogy most kérte, mutassák meg az abroncsait. Joga is van hozzá. Ez nem hazugsággal vádolást jelent, hanem egy profi bizonyosságra menő törekvését. Ilyen szinten ez a legkevesebb. Nem hiszek egy, hanem bizonyíték az, ami meggyőző. Faszt érdekel, hogy az angolok mit gondolnak egyébként róla. Én azt gondolom, amit én akarok! Miért lenne meggyőző, hogy az angolok mit gondolnak? Ők talán felsőbbrendű lények, akik előtt hajlonganunk kellene? Vazzeee!....
Nézd, Lance. Azt már megtanultam, annyira már ismerlek, hogy tudom, hogy amit te egyszer a fejedbe veszel, az úgy van és pont. Onnantól bárki bármit mondhat, soha nem változtatod meg azt a nézőpontod. Néha felháborodsz, meg kiforgatsz ("az angolok felsőbbrendűek?"), de változtatni nem változtatsz, nem is közelítesz más állásponthoz.

Én ezt elfogadom, nincs is ezzel a világon semmi gond. Ilyen markáns a fórumozási stílusod, kell az ilyen is ide. De megérted, ugye, hogy ha emiatt teljesen okafogyottnak érzem, hogy most megint vitázzak?

Érveltem eleget, nem hatottak meg, nyilván a továbbiak sem fognak. Érveltem azzal, hogy ugyanolyan szituációkat teljesen másképp tudsz ugyanolyan vehemenciával megítélni, attól függően, hogy Hamilton épp hol helyezkedik el a történetben - ha ő nyer az ügyön, akkor mindenki sültbolond, aki TO-t orront (tavaly Monza), ha ő veszít rajta, téged az isten sem győzne meg, hogy nem ármány volt a háttérben (tegnapi eredmény).

Ezért vitát nyitni, újra mondom, nem fogok. Én tavaly Monzában veled értettem egyet, hogy nem volt TO, és most is azt mondom, hogy nem volt. Itt most te voltál az, aki nézetet váltott egy ugyanolyan helyzetben, "kincstári okokból" - a kedvenced aktuális érdeke dönti el, hogy mit tekintesz TO-nak és mit nem.

És igenis, az ilyen bizonyítékkövetelés egyenlő azzal, hogy "átbasztok, mutassátok meg, hogy nem". Ilyeneket éppen Senna csinált, neki volt pillanatnyi hevében mindenki ellensége, még a csapata is, ami éveken át bajnoki autókat tett alá, ha épp nem tetszett neki valami. Őt nagyon nem kedvelted ezért, most Hamiltont vehemensen megvéded ugyanolyan viselkedésért. Megint csak az van, hogy az dönti el számodra a szitu megítélését, hogy a kedvenced melyik oldalon áll benne.

És, hogy a helyére tegyük a dolgot: nem, nem azért lettek felhozva az angolok, mert azt kéne gondolnod, amit ők. Nem, nem is azért, mert "felsőbbrendűek" (nem is értem, hogy gondolhattál ilyet).

Egyszerűen azért, mert Hamilton a honfitársuk, óriási rajongótábora van. A szépemlékű Mansell-maniához hasonló méreteket ölt Hamilton rajongótábora, ami rendkívül elkötelezett és igen, elfogult vele szemben. Azt hiszem, te sem vitatod, hogy miért lehet egy angol egy magyar szurkolónál is sokkal jobban elfogult, elvakult Hamiltonnal kapcsolatban. És ha ilyen elfogult, érte egyébként feltétel nélkül rajongó honfitársai is már azt mondják, hogy ez a vádaskodás nem volt elegáns húzás tőle, így meggyanúsítani a kenyéradót, akkor az számomra azt jelenti, hogy valóban jól gondolom, amikor ugyanígy gondolom.

Nagyjából ennyi, tényleg nem szeretnék további köröket lefutni, amikről szerintem mindketten tudjuk, hogy feleslegesek lennének. Szép estét :mosoly:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2015.11.04. 04:40

Redbull írta: Tessék:

http://www.motorsportal.hu/forma1/a-par ... 64148.html

A Mercedes Hamiltont is óvni akarta

Hamilton egyébként azt gyanította, amiatt kell neki is kiállnia, mert csapattársa küszködött a gumik kopásával, s a csapat ezzel megfosztja őt egy előnyétől. „Az enyémek még jónak tűnnek” – mondta a rádióban. Csakhogy a mérnökök látták, hogy a hátsó abroncsok már 10%-kal elkoptak, ami jelentős aránynak mondható.
Volle, prédikálsz Lancenk, de valahogy ez elkerülte a figyelmedet. Erre mikor reagálsz, vagy a TO álláspontodat gyökeresen megcáfolná? Mit is mondtál, 60%-os gumikopás?
10%, erre komolyan kihívták? Mi ez, ha nem TO?

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2015.11.04. 04:45

Ez tetszik a cikkben:
"Hamilton egyébként az első kiállások előtt kapott esélyt csapatától az alternatív taktikára. Akkor két körrel később állt csak ki új gumikért, mint Rosberg – nem véletlenül. „Látni akartuk, Lewis gyorsabb-e Nicónál, amikor szabad előtte az út. Az első körben viszont forgalom nélkül is csak ugyanolyan gyors volt, mint ő. A másodikban pedig lassabb” – magyarázta a stratéga, kiemelve, hogy végül ezért nem nyújtották még hosszabbra első etapját."
Komolyan úgy gondolták, hogy egy 28 körös lágy gumival gyorsabb lesz, mint a friss közepes gumikon Rosberg, amely gumikról Vettel kiállása után amúgy is kiderült, hogy talán még jobbak is, mint a lágyak.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.11.04. 08:02

pkonsti írta:Ez tetszik a cikkben:
"Hamilton egyébként az első kiállások előtt kapott esélyt csapatától az alternatív taktikára. Akkor két körrel később állt csak ki új gumikért, mint Rosberg – nem véletlenül. „Látni akartuk, Lewis gyorsabb-e Nicónál, amikor szabad előtte az út. Az első körben viszont forgalom nélkül is csak ugyanolyan gyors volt, mint ő. A másodikban pedig lassabb” – magyarázta a stratéga, kiemelve, hogy végül ezért nem nyújtották még hosszabbra első etapját."
Komolyan úgy gondolták, hogy egy 28 körös lágy gumival gyorsabb lesz, mint a friss közepes gumikon Rosberg, amely gumikról Vettel kiállása után amúgy is kiderült, hogy talán még jobbak is, mint a lágyak.
Igazad van, ezt én is furcsának találtam a cikkben.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.11.04. 08:36

Amikor a futamot követően Hamilton gratulált Rosbergnek, meglehetősen fagyos volt a hangulat kettejük között. Rosberg erről nem kívánt nyilatkozni. „Ezt döntsék el maguk” – mondta az újságíróknak. Hamilton mindeközben arról beszélt, hogy Wolff és Lauda Mexikóban feltűnően kedvesen viselkedett csapattársával. A brit a futam alatt a Mercedes stratégiájában is kételkedett, mely szerinte elsősorban Rosbergnek kedvezett. „Sosem gondolkodom ilyesmin. De azt tudom, hogy a csapat úgy érezte, Nicónak most extra kedvességre van szüksége. Pontosan tudom, mit gondolok, de nem fogom elárulni. Kérdezzék meg Totót és Nikit! Az azzal kapcsolatos kérdéseket, mit éreznek most, nekik kell föltenni. Nekik a színfalak mögött az a dolguk, hogy boldoggá tegyék őt” – idézte a háromszoros bajnokot a BBC.

Durvul a szappanopera. (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.11.04. 09:25

pkonsti írta:
Redbull írta: Tessék:

http://www.motorsportal.hu/forma1/a-par ... 64148.html

A Mercedes Hamiltont is óvni akarta

Hamilton egyébként azt gyanította, amiatt kell neki is kiállnia, mert csapattársa küszködött a gumik kopásával, s a csapat ezzel megfosztja őt egy előnyétől. „Az enyémek még jónak tűnnek” – mondta a rádióban. Csakhogy a mérnökök látták, hogy a hátsó abroncsok már 10%-kal elkoptak, ami jelentős aránynak mondható.
Volle, prédikálsz Lancenk, de valahogy ez elkerülte a figyelmedet. Erre mikor reagálsz, vagy a TO álláspontodat gyökeresen megcáfolná? Mit is mondtál, 60%-os gumikopás?
10%, erre komolyan kihívták? Mi ez, ha nem TO?
Nem tudom, hogyan vehetitek komolyan a motorsportált az Auto Motor und Sporttal szemben.

Vagy a motorsport.comos Mark Hughes-zal szemben:

"The primes that had just come off Rosberg's car after 20 laps still had 60 per cent tread."

http://www.motorsportmagazine.com/f1/re ... gp-report/

Ti sehonnan máshonnan nem tudtok erre a 10%-os hülyeségre forrást találni, pláne nem mérvadó és nemzetközileg elismert médiumtól. Mert az AMuS és a motorsport.com az, csak jelzem.

De mindegy, nem érdekel a továbbiakban az ügy. Kicsinyes dolog, hogy TO-nak lássa valaki a végeredményt -főleg egy olyan év után, amilyen Hamiltonnak volt idén. Én pedig nem akarok erre töb időt pazarolni, így is felesleges volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2015.11.04. 10:05

vollebak írta: De mindegy, nem érdekel a továbbiakban az ügy. Kicsinyes dolog, hogy TO-nak lássa valaki a végeredményt -főleg egy olyan év után, amilyen Hamiltonnak volt idén. Én pedig nem akarok erre töb időt pazarolni, így is felesleges volt.
Miért, milyen éve volt? Nem emlékszem olyan futamra, ahol Rosberget mögé rendelték volna, de inkább olyanra, ahol őt rakták Rosberg mögé, még ha nem is szándékosan. Vagy pontosan mire gondolsz? Nem szeretem az ilyen lebegtetett vádakat...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2015.11.04. 10:07

Magic írta:Amikor a futamot követően Hamilton gratulált Rosbergnek, meglehetősen fagyos volt a hangulat kettejük között. Rosberg erről nem kívánt nyilatkozni. „Ezt döntsék el maguk” – mondta az újságíróknak. Hamilton mindeközben arról beszélt, hogy Wolff és Lauda Mexikóban feltűnően kedvesen viselkedett csapattársával. A brit a futam alatt a Mercedes stratégiájában is kételkedett, mely szerinte elsősorban Rosbergnek kedvezett. „Sosem gondolkodom ilyesmin. De azt tudom, hogy a csapat úgy érezte, Nicónak most extra kedvességre van szüksége. Pontosan tudom, mit gondolok, de nem fogom elárulni. Kérdezzék meg Totót és Nikit! Az azzal kapcsolatos kérdéseket, mit éreznek most, nekik kell föltenni. Nekik a színfalak mögött az a dolguk, hogy boldoggá tegyék őt” – idézte a háromszoros bajnokot a BBC.

Durvul a szappanopera. (:u
hamilton kezd átmenni 2007 2008-ba amikor tényleg elhitte, hogy ő szarta a világot...
kár mert amúgy normális arc lenne...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.11.04. 10:23

pkonsti írta:
vollebak írta: De mindegy, nem érdekel a továbbiakban az ügy. Kicsinyes dolog, hogy TO-nak lássa valaki a végeredményt -főleg egy olyan év után, amilyen Hamiltonnak volt idén. Én pedig nem akarok erre töb időt pazarolni, így is felesleges volt.
Miért, milyen éve volt? Nem emlékszem olyan futamra, ahol Rosberget mögé rendelték volna, de inkább olyanra, ahol őt rakták Rosberg mögé, még ha nem is szándékosan. Vagy pontosan mire gondolsz? Nem szeretem az ilyen lebegtetett vádakat...
Lebegtetett vádak ... édes jó istenem abban a kibaszott égben, ilyen nincs ... Gyerekek, mondjátok, hogy csak direkt csinálja, légyszi :pf02 :pf03 :pf04

Arra gondolok, hogy rekordév volt a karrierjében, hogy három futammal a vége előtt világbajnok lett, hogy egyetlen technikai hibája volt egész évben futamon, az sem dobogós helyről, hogy szerzett 11 győzelmet és 11 pole-t, hogy 17 versenyből 15 dobogót szerzett, hogy dominált egész évben. Soroljam még, vagy sikerül felfogni? Kivételesen nehéz feladvány volt, mivel kicsinyességet említettem annak kapcsán, hogy még ezt a győzelmet _is_ Hamiltonnál akartátok látni. Vagy nem tudod, mit jelent a kicsinyes szó?

Az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy ne írj nekem többet, jó? Tényleg. Egyszerűen irritálsz, annyira gyerekes, nehézfejű, agresszív, elfogult és állandóan balhét kereső fórumozó vagy nulla kompromisszumkészséggel, hogy kímélj meg a nekem címzett írásoktól, légyszíves. Arra kérlek, hogy egyszer legyél felnőtt, érett férfi, amilyennek elméletileg 40 felett kéne lenned és a szokásos hisztizés, arénázás, teátrális mártírkodás és a szenvedő áldozat szerepe helyett egyszer a kibaszott életben ne rinyálj, csak fogadd el cirkuszolás nélkül, hogy nem bírlak elviselni olvasás szintjén sem. Cserébe én is megteszem ugyanezt, többet egy sort sem intézek hozzád, akár ignore-ra is tehetsz, hogy egyáltalán ne is lásd, ha írok.

Köszi, szevasz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2015.11.04. 10:46

Volle, mindezt szívesen elfogadom, de azt nem, ha egy beképzelt, nagyképű arrogáns fasz nyilvánosan ócsárol.
Tényleg felületesen olvastam el a hszedet, de ez nem is csoda, hisz rendszeresen hánysz ide oldalnyi monológot, és kinek van arra ideje, és gyomra, hogy el is olvassa a baromságaidat. Én pontosan ezért fogalmazok röviden, de az ilyen megalomán barmoknak, mint amilyen te is vagy, úgy látszik nem elég egy A4-es oldal sem, hogy kifejtse világmegváltó gondolatait.
Ja, és ne várd, hogy ne reagáljak, ha a kedvencemet szapulod, vagy szállj le róla, és én is leszállok rólad.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.11.04. 11:29

:szom02
Mivel érintett vagyok a dologban ezért a következőt javaslom megfontolni.
A különböző internetes oldalak amikről idéztem, vagy idéz Volle, illetve más is sajnos nem tekinthetők hiteles hírforrásnak. Ergo nehezen fogadom el ha az egyik hírportált a másik fölé helyezünk mert az valaki szerint hitelesebb.

Én 10 %-os gumikopást olvastam arra emlékeztem és prezentáltam a forrást.

Még egy nagyon fontos tanulsága van a Volléval történő "eszmecserének", nevezetesen senki nem szidta a csapatot (Lauda Wolf, Lowe) vagy szegény Rosberget, hogy kiszúrtak Hemivel. Egy dolgot kerülgetünk és Volle nem hajlandó elismerni, hogy a futam során TO volt és pont. Én többször is leírtam, hogy a csapat részéről indokolt lépés volt.
Köszönöm a figyelmet.
(:k
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2015.11.04. 13:11


Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Mexikói Nagydíj - 2015. október 30. - november 1.

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2015.11.04. 14:52

Nem lehetne ezt az irritalo, levakarhatatlan autista faszt beszuntetni innen? Vagy jo hosszu banra. En bevallalom, hogy megyek vele. Nem is velem vitazik es mar igy is agyfaszt kapok.

Lezárt