FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Megszakad-e Nico Rosberg győzelmi sorozata?

1 Nico Rosberg
3
30%
2 Lewis Hamilton
2
20%
3 Kimi Räikkönen
2
20%
4 Daniel Ricciardo
1
10%
5 Sebastian Vettel
0
0 szavazat
6 Felipe Massa
0
0 szavazat
7 Romain Grosjean
0
0 szavazat
8 Daniil Kvyat
0
0 szavazat
9 Valtteri Bottas
0
0 szavazat
10 Max Verstappen
2
20%
11 valaki más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.15. 16:20

Magic írta:Webber biztos felkiáltott Ricciardo taktikája láttán hogy "Huu baszus ezt ismerem!!"
Azért ez nem ilyen egyértelmű. Ricciardo nagyon darálta a gumikat ma, nem véletlenül volt defektje sem. Vagy úgy gyorsított ki (eléggé agresszívan, ez látszott főleg a harmadik szektorban), vagy a beállításai voltak olyanok, de ma nagyon nagy volt a gumikopása.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.15. 16:24

zola írta:Szerintem a Ferrari le fogja szedni Kimiről a keresztvizet, amiért nem nyerte meg. Bár egész hétvégén jobb volt Vettelnél.
Nem tehet róla, nem lehetett megelőzni a RB-t. Pont ott volt gyors, ahol számított a kigyorsítás, ezzel vert helyzet volt. A 2. zóna meg rövid. A többi Hring 2.. Többször láttunk már ilyet, amikor a kigyorsításra játszva szopatva volt a hátsó, de a turbulens levegő miatt meg a technikás részen elveszik a tapadás

Kamikáze hadművelettel lehetett volna csinálni valamit, esetleg kiütötte volna.. Akkor meg az lenne a baj. Nem remegett meg a kisgyerek keze, így esély sem volt. Ricsi is csak szerencsétlenkedett Vettellel

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.15. 16:25

vollebak írta: Ez így van, de ettől még megpróbálhatta volna. Egyszer sem tett kísérletet, nekem ez a bajom leginkább. Mintha nem is akart volna küzdeni.
Igen, egész biztosan nem akarta

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Button » 2016.05.15. 16:28

na, szerintem jót tett a futamnak, hogy a merci kiherélte magát
tetszett, lehet így felőlem 2 hét múlva is (nem lesz)
végre pariban volt 2 csapat, 4 autó, kb a taktika döntött
nekem Ricsi volt a nap embere, tetszettek a tökös próbák, csakhát behúzták a csőbe a taktikával (ill. beugrottak), máskülönben be is húzza..
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.05.15. 16:30

Szerintem inkább Verstappen és Räikkönen taktikája volt a kockázatos, én legalábbis sosem hittem volna, hogy 30 kört végig lehet menni a közepesen úgy, hogy a végére nem fogy el teljesen.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.05.15. 16:31

Basszus, még ma is Kimi lesz a nap fekete báránya (:u

Ne haragudjatok, de ez a "meg sem próbálta" duma halványgyenge...
...ha meg bevetődik (ld: Bottas ellen), akkor meg "ezt a hülyét" duma lenne...

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2016.05.15. 16:33

Jó verseny volt.
A két Merci ütközése versenybalesetnek tünt.
Legalább nem nőt Rosberg előnye. :)
Verstappen megérdemelten nyert.
A Ferrarinak meg fájhat a feje,hogy még így se tud nyerni.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.05.15. 16:35

Végre egy érdekesnek ígérkező futamon kaptam vendégeket, szóval nem tudom hol bukta el Ricciardo, de ettől függetelnül Versteppen előtt le a kalappal, nyomás alatt sem hibázott, és behúzta új autóval az első futamán. Én örülök, hogy így alakult, mert amikor valakit ennyire sokan szeretnének bukni látni, az mindig nagyobb öröm, ha ilyen csattanós választ ad. Szóval szerencse ide, vagy oda, Max megmutatta a kétkedőknek és hiába a sírás-rívás Szujóék nem dicsérték jobban, mint bárki mást az első futamgőzelme alkalmával. Ez mindenkinek kijár ilyenkor.
Sainz pedig beárazta Kvyat-ot, szóval ebből is egyértelmű, hogy a csere jó volt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.15. 16:37

Alghar írta:Basszus, még ma is Kimi lesz a nap fekete báránya (:u

Ne haragudjatok, de ez a "meg sem próbálta" duma halványgyenge...
...ha meg bevetődik (ld: Bottas ellen), akkor meg "ezt a hülyét" duma lenne...
Füstölgő gumi kell, meg majdnem kocc akkor is ha semmi értelme.. Szívesen néznék egy statot, hogy hány előzés volt ma ezen a pályán, különösen ott a kritikus ponton.. Kb. egyforma autókkal...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.15. 16:38

Alghar írta:Basszus, még ma is Kimi lesz a nap fekete báránya (:u

Ne haragudjatok, de ez a "meg sem próbálta" duma halványgyenge...
...ha meg bevetődik (ld: Bottas ellen), akkor meg "ezt a hülyét" duma lenne...
Tőlem biztos nem hallottad volna. Räikkönen nem az a versenyző, aki agyatlanul nekimegy másoknak. Nagyon hiányzik belőle kontrollált agresszió, például 2012-ben Bahreinben is Vettel ellen egyszer támadott csak, akkor is a rossz külső íven.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.15. 16:38

Jadrina írta:Végre egy érdekesnek ígérkező futamon kaptam vendégeket, szóval nem tudom hol bukta el Ricciardo, de ettől függetelnül Versteppen előtt le a kalappal, nyomás alatt sem hibázott, és behúzta új autóval az első futamán. Én örülök, hogy így alakult, mert amikor valakit ennyire sokan szeretnének bukni látni, az mindig nagyobb öröm, ha ilyen csattanós választ ad. Szóval szerencse ide, vagy oda, Max megmutatta a kétkedőknek és hiába a sírás-rívás Szujóék nem dicsérték jobban, mint bárki mást az első futamgőzelme alkalmával. Ez mindenkinek kijár ilyenkor.
Sainz pedig beárazta Kvyat-ot, szóval ebből is egyértelmű, hogy a csere jó volt.
Egyébként igazat kell adjak ebben az esetben.. Nálad van az igazság, de hát mi már tavaly óta nem csípjük a kisgyereket :mosoly: Nézd el nekünk

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.15. 16:39

Jadrina írta:Én örülök, hogy így alakult, mert amikor valakit ennyire sokan szeretnének bukni látni, az mindig nagyobb öröm, ha ilyen csattanós választ ad. Szóval szerencse ide, vagy oda, Max megmutatta a kétkedőknek és hiába a sírás-rívás Szujóék nem dicsérték jobban, mint bárki mást az első futamgőzelme alkalmával..
+1

Szóról szóra egyetértek, a "remélem a kisköcsög jól beszopja" hangulat után ez frappáns válasz volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.05.15. 16:39

vollebak írta:
Magic írta:Webber biztos felkiáltott Ricciardo taktikája láttán hogy "Huu baszus ezt ismerem!!"
Azért ez nem ilyen egyértelmű. Ricciardo nagyon darálta a gumikat ma, nem véletlenül volt defektje sem. Vagy úgy gyorsított ki (eléggé agresszívan, ez látszott főleg a harmadik szektorban), vagy a beállításai voltak olyanok, de ma nagyon nagy volt a gumikopása.
Igen.
És az agyon koptatott hátsó gumikkal volt végig gyorsabb, még a végén is.
Nem kell ezt megmagyarázni ismerjük már...

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.05.15. 16:41

Szerintem ha Ricsi a 7 körrel frissebb gumikon nem tudott előzni, akkor itt felesleges bárkin is számon kérni, hogy szintén nem tudott előzni.

Kvyattal én még várnék, korábban én mondtam azt, hogy gyorsabb mint Ricsi, de azt is hogy nagyon instabil, most érthető okokból hullámvölgyben van, remélem ki tud lábalni belőle. Van egy elképzelésem, miszerint Kvyatot azért száműzték a Toro Rossóhoz, mert már most szerződése van egy másik nagycsapatnál 2017-re, és nem akarják, hogy a Red Bulltól vigye át az infókat. Ha ez igaz, akkor szerintem hamar túlteszi magát ezen.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.15. 16:41

vollebak írta:
Alghar írta:Basszus, még ma is Kimi lesz a nap fekete báránya (:u

Ne haragudjatok, de ez a "meg sem próbálta" duma halványgyenge...
...ha meg bevetődik (ld: Bottas ellen), akkor meg "ezt a hülyét" duma lenne...
Tőlem biztos nem hallottad volna. Räikkönen nem az a versenyző, aki agyatlanul nekimegy másoknak. Nagyon hiányzik belőle kontrollált agresszió, például 2012-ben Bahreinben is Vettel ellen egyszer támadott csak, akkor is a rossz külső íven.
Akkor tért vissza... Aztán éppen akkor 12-13 ban az egyik legtöbbet előző volt, sőt sokszor külső íven egészen hihetetlen módon, kívülről. Maldonadora emlékszem Valenciából tán és MS-re Belgiumban. De számos másik is volt. Szerintem igazságtalan vagy, de hát önkívületi állapotban lehetsz, hogy beigazolódott a Fersztappen teóriád :) Mondjuk csinálhatna olyan látványos dolgokat mint Ricsi, még ha előbbre nem is lenne vele.. De hát a hal vére nem az a fajta, akkor próbálja meg ha értelme is van.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.05.15. 16:44

Krisztián írta:Szerintem ha Ricsi a 7 körrel frissebb gumikon nem tudott előzni, akkor itt felesleges bárkin is számon kérni, hogy szintén nem tudott előzni.

Kvyattal én még várnék, korábban én mondtam azt, hogy gyorsabb mint Ricsi, de azt is hogy nagyon instabil, most érthető okokból hullámvölgyben van, remélem ki tud lábalni belőle. Van egy elképzelésem, miszerint Kvyatot azért száműzték a Toro Rossóhoz, mert már most szerződése van egy másik nagycsapatnál 2017-re, és nem akarják, hogy a Red Bulltól vigye át az infókat. Ha ez igaz, akkor szerintem hamar túlteszi magát ezen.
Hát szerintem meg azt akarták ezzel elkerülni, hogy Versteppent vigye egy nagy csapat és így láncolják magukhoz. Ez nem Kvyat-ról szól...

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.05.15. 16:46

Bandee írta: Mondjuk csinálhatna olyan látványos dolgokat mint Ricsi, még ha előbbre nem is lenne vele.. De hát a hal vére nem az a fajta, akkor próbálja meg ha értelme is van.
Nem lehetett ott előzni, hacsak Max nem hibázik. Raikönnen tudta és nem csinált hülyeséget.
Tehát fasz. (:v

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.05.15. 16:46

Jadrina írta:
Krisztián írta:Szerintem ha Ricsi a 7 körrel frissebb gumikon nem tudott előzni, akkor itt felesleges bárkin is számon kérni, hogy szintén nem tudott előzni.

Kvyattal én még várnék, korábban én mondtam azt, hogy gyorsabb mint Ricsi, de azt is hogy nagyon instabil, most érthető okokból hullámvölgyben van, remélem ki tud lábalni belőle. Van egy elképzelésem, miszerint Kvyatot azért száműzték a Toro Rossóhoz, mert már most szerződése van egy másik nagycsapatnál 2017-re, és nem akarják, hogy a Red Bulltól vigye át az infókat. Ha ez igaz, akkor szerintem hamar túlteszi magát ezen.
Hát szerintem meg azt akarták ezzel elkerülni, hogy Versteppent vigye egy nagy csapat és így láncolják magukhoz. Ez nem Kvyat-ról szól...
Ez a másik oldala a történetnek, de szerintem Kvyatnál is van valami. Ha ez lett volna az egyetlen cél, akkor miért nem a télen cserélték ki őket?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.15. 16:51

Fosnak Putyintól

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.15. 16:52

Bandee írta: Akkor tért vissza... Aztán éppen akkor 12-13 ban az egyik legtöbbet előző volt, sőt sokszor külső íven egészen hihetetlen módon, kívülről. Maldonadora emlékszem Valenciából tán és MS-re Belgiumban. De számos másik is volt. Szerintem igazságtalan vagy, de hát önkívületi állapotban lehetsz, hogy beigazolódott a Fersztappen teóriád :) Mondjuk csinálhatna olyan látványos dolgokat mint Ricsi, még ha előbbre nem is lenne vele.. De hát a hal vére nem az a fajta, akkor próbálja meg ha értelme is van.
Hát te tiszta hülye vagy, Bandi :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.05.15. 16:54

Krisztián írta: Ez a másik oldala a történetnek, de szerintem Kvyatnál is van valami. Ha ez lett volna az egyetlen cél, akkor miért nem a télen cserélték ki őket?
Ezen én is gondolkodtam már. Szerintem szimplán hülyén vette volna ki magát, ha úgy küldik el, hogy több pontja lett mint Ricsinek. Valószínű Verstappent is egyre több csapat megkörnyékezte, ők pedig kaptak az alkalmon, hogy magukhoz láncolják. Volt most már rá indok is, hogy meglépjék. Egyébként lehet tisztább lett volna tavaly év végén meglépni, mint így.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2016.05.15. 16:56-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.15. 16:55

vollebak írta:
Bandee írta: Akkor tért vissza... Aztán éppen akkor 12-13 ban az egyik legtöbbet előző volt, sőt sokszor külső íven egészen hihetetlen módon, kívülről. Maldonadora emlékszem Valenciából tán és MS-re Belgiumban. De számos másik is volt. Szerintem igazságtalan vagy, de hát önkívületi állapotban lehetsz, hogy beigazolódott a Fersztappen teóriád :) Mondjuk csinálhatna olyan látványos dolgokat mint Ricsi, még ha előbbre nem is lenne vele.. De hát a hal vére nem az a fajta, akkor próbálja meg ha értelme is van.
Hát te tiszta hülye vagy, Bandi :)
Hülyeséget kérsz számon Kimin, ha lehiggadtál később Te is belátod. (:v


(:o

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.15. 16:58

Közben állítólag Hamilton elismerte, hogy az ő hibája volt az ütközés. Nem tudom, talán kicsit szigorú magával szemben, még mindig hajlok arra, hogy versenybaleset volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.05.15. 17:06

1 Nico Rosberg 100
2 Kimi Räikkönen 61
3 Lewis Hamilton 57
4 Sebastian Vettel 48
5 Daniel Ricciardo 48
6 Max Verstappen 38
7 Felipe Massa 36
8 Valtteri Bottas 29
9 Daniil Kvyat 22
10 Romain Grosjean 22
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.05.15. 17:08

vollebak írta:Közben állítólag Hamilton elismerte, hogy az ő hibája volt az ütközés. Nem tudom, talán kicsit szigorú magával szemben, még mindig hajlok arra, hogy versenybaleset volt.
Na én meg ezt utálom benne és emiatt hibáztatom, nem a futamteljesítményért mint Lance.
Minden szarért elnézést kér, kérjen azért is mert nigger. 1 Hülye fasz.

Lezárt