FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Megszakad-e Nico Rosberg győzelmi sorozata?

1 Nico Rosberg
3
30%
2 Lewis Hamilton
2
20%
3 Kimi Räikkönen
2
20%
4 Daniel Ricciardo
1
10%
5 Sebastian Vettel
0
0 szavazat
6 Felipe Massa
0
0 szavazat
7 Romain Grosjean
0
0 szavazat
8 Daniil Kvyat
0
0 szavazat
9 Valtteri Bottas
0
0 szavazat
10 Max Verstappen
2
20%
11 valaki más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.05.15. 17:09

Csak simán el akarta kerülni az újabb figyelmeztetést
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.15. 17:10

Schumixx írta:
vollebak írta:Közben állítólag Hamilton elismerte, hogy az ő hibája volt az ütközés. Nem tudom, talán kicsit szigorú magával szemben, még mindig hajlok arra, hogy versenybaleset volt.
Na én meg ezt utálom benne és emiatt hibáztatom, nem a futamteljesítményért mint Lance.
Minden szarért elnézést kér, kérjen azért is mert nigger. 1 Hülye fasz.
Igen, általában nagyon ostorozza magát az ilyen esetekben. Ilyen alkat, ezért ne haragudj rá.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.05.15. 17:15

Jadrina írta:Végre egy érdekesnek ígérkező futamon kaptam vendégeket, szóval nem tudom hol bukta el Ricciardo, de ettől függetelnül Versteppen előtt le a kalappal, nyomás alatt sem hibázott, és behúzta új autóval az első futamán. Én örülök, hogy így alakult, mert amikor valakit ennyire sokan szeretnének bukni látni, az mindig nagyobb öröm, ha ilyen csattanós választ ad. Szóval szerencse ide, vagy oda, Max megmutatta a kétkedőknek és hiába a sírás-rívás Szujóék nem dicsérték jobban, mint bárki mást az első futamgőzelme alkalmával. Ez mindenkinek kijár ilyenkor.
Sainz pedig beárazta Kvyat-ot, szóval ebből is egyértelmű, hogy a csere jó volt.
+ 1 :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.05.15. 17:17

Hivatalosan verseny balesetnek minősítették Nico és Lewis esetét.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2016.05.15. 18:02

Redbull írta:Hivatalosan verseny balesetnek minősítették Nico és Lewis esetét.
Teljesen biztos voltam benne, hogy ez lesz a végeredmény. Hamilton kicsit forró fejű volt, szerintem eldurrant az agya Rosberg miatt és kicsit rámenősebben próbálta visszaszerezni az elvesztett pozícióját. Hibázott és Rosberg sem akarta annyira könnyen adni azt. Hamilton szerencsétlensége az volt, hogy ráment a fűre. Nekem tetszik ha egy pilóta elszánt és megpróbálja a szinte lehetetlent is. Hamilton így tett, sajnos nem lett jó a vége.
Ricciardó volt még ilyen bevállalós a futam alatt. Ahogyan folyamatosan környékezte és támadta Vettelt jó volt nézni. Kicsit Kimitől is ezt vártam volna, de ő nem kockáztatott annyira. Verstappen függetlenül adtól, hogy a mercik kiesése és talán Riccardó taktikájának eltolása vagy egyéb miatt lett első. Igen hosszú időn keresztűl tartotta maga mögött Kimit és már ezért elismerés jár neki.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.05.15. 18:44

eniksz írta: Teljesen biztos voltam benne, hogy ez lesz a végeredmény. Hamilton kicsit forró fejű volt, szerintem eldurrant az agya Rosberg miatt és kicsit rámenősebben próbálta visszaszerezni az elvesztett pozícióját. Hibázott és Rosberg sem akarta annyira könnyen adni azt. Hamilton szerencsétlensége az volt, hogy ráment a fűre. Nekem tetszik ha egy pilóta elszánt és megpróbálja a szinte lehetetlent is. Hamilton így tett, sajnos nem lett jó a vége.
Ricciardó volt még ilyen bevállalós a futam alatt. Ahogyan folyamatosan környékezte és támadta Vettelt jó volt nézni. Kicsit Kimitől is ezt vártam volna, de ő nem kockáztatott annyira. Verstappen függetlenül adtól, hogy a mercik kiesése és talán Riccardó taktikájának eltolása vagy egyéb miatt lett első. Igen hosszú időn keresztűl tartotta maga mögött Kimit és már ezért elismerés jár neki.
Räikkönen ésszel versenyez. A sebesség csak ennek a hozadéka. (:yes
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.05.15. 20:20

Bandee írta:Na, összefújta a szemetet a szél a Merci kamionban.. Lauda bá is megérkezett
(:u

Azt azert nagyon birom hogy lauda a szaros 5%nyi reszvenyevel allandoan ugy surog forog mintha legalabb mercedes alapito lenne....

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.05.15. 20:28

9_46_20 írta:
Bandee írta:Na, összefújta a szemetet a szél a Merci kamionban.. Lauda bá is megérkezett
(:u

Azt azert nagyon birom hogy lauda a szaros 5%nyi reszvenyevel allandoan ugy surog forog mintha legalabb mercedes alapito lenne....
Ő lehet a taggyűlésen a mérleg nyelve.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.15. 20:43

9_46_20 írta:
Bandee írta:Na, összefújta a szemetet a szél a Merci kamionban.. Lauda bá is megérkezett
(:u

Azt azert nagyon birom hogy lauda a szaros 5%nyi reszvenyevel allandoan ugy surog forog mintha legalabb mercedes alapito lenne....
Ha nem lenne rá szükség és nem lenne hasznos, nem kérték volna fel annak idején, hogy legyen tagja a csapatvezetésnek és nem igényelnék a jelenlétét. Nincs ingyen ebéd, a F1 világában meg pláne nem.

Szerintem meg nagyon is fontos, hogy egy csapatnál van egy olyan prominens tag, aki tudja, hogy mi történik egy versenyző fejében, vagy mit él meg a pályán. Az sem véletlen, hogy Hamilton is elmondta, Laudának oroszlárésze volt abban, hogy ő átigazolt a McLarentől. Szóval értem én, hogy Laudát nem bírjátok, már megfigyeltem, hogy többször leszóltátok. Kicsit több tisztelet járna neki szerintem. Ha másért nem, hát azért, mert nem a két szép szeméért fizeti a Mercedes és igénylik a jelenlétét, hanem nyilván hozzátesz az alakulathoz pár dolgot, amit akármilyen öltönyös jött-ment, egész életében kördiagramokat rajzolgató és sebtében kinevezett irodista markettingfasz nem (mert ilyenből sajnos túl sok van a F1-ben).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.15. 20:54

Ezt senki nem vitatta szerintem.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.05.15. 22:48

Redbull írta:1 Nico Rosberg 100
2 Kimi Räikkönen 61
3 Lewis Hamilton 57
4 Sebastian Vettel 48
5 Daniel Ricciardo 48
6 Max Verstappen 38
7 Felipe Massa 36
8 Valtteri Bottas 29
9 Daniil Kvyat 22
10 Romain Grosjean 22

Kellett ez a baleset, mert igy talan kesobb dol el a cim sorsa... De meg mindig sok az a 39 pont...
Meg kiutheti megegyszer Lulu...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.05.15. 22:54

Egyebkent tetszett a futam... Nem fulladt unalomba. Bercsak minden egyes futamon, hasonlo kuzdelmet latnank!

Sajnalom Alonsot... Hittem, hogy harcolhat Buttonnal, aki gyonyoruen lerajtolta! Az utolso etap izgalmas lett volna kettejuk kozott... De hat van ez igy...

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.05.15. 22:58

t-oom írta:
Kellett ez a baleset, mert igy talan kesobb dol el a cim sorsa... De meg mindig sok az a 39 pont...
Meg kiutheti megegyszer Lulu...
Most, hogy Kimi végre bedarálta a címvédőt, üldözőbe veszi Rosberget. A világbajnoki cím már felderengett lelki szemei előtt. A Mercedes végzetes hibát követett el azzal, hogy gyengeséget mutatott. (:u
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.05.15. 23:10

Nem hittem, hogy ilyet mondok, foleg az elmult evek alapjan nem sokra tartottam Nicot, de szoritok, hogy o nyerjen!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.05.15. 23:37

vollebak írta:
Ha nem lenne rá szükség és nem lenne hasznos, nem kérték volna fel annak idején, hogy legyen tagja a csapatvezetésnek és nem igényelnék a jelenlétét. Nincs ingyen ebéd, a F1 világában meg pláne nem.

Szerintem meg nagyon is fontos, hogy egy csapatnál van egy olyan prominens tag, aki tudja, hogy mi történik egy versenyző fejében, vagy mit él meg a pályán. Az sem véletlen, hogy Hamilton is elmondta, Laudának oroszlárésze volt abban, hogy ő átigazolt a McLarentől. Szóval értem én, hogy Laudát nem bírjátok, már megfigyeltem, hogy többször leszóltátok. Kicsit több tisztelet járna neki szerintem. Ha másért nem, hát azért, mert nem a két szép szeméért fizeti a Mercedes és igénylik a jelenlétét, hanem nyilván hozzátesz az alakulathoz pár dolgot, amit akármilyen öltönyös jött-ment, egész életében kördiagramokat rajzolgató és sebtében kinevezett irodista markettingfasz nem (mert ilyenből sajnos túl sok van a F1-ben).
Egyaltalan nem veszem ilyen komolyan mint Te, kb nem nagyon erdekel ki mit csinal foleg a hatterben... nagyon laudarol nem tudok mit mondani, mivel nem lattam anno, annyit tudok hogy amikor a rusht csinaltak annyit mondott ne vigyen magaval az ot alakito szinesz valtoruhat mert ha nem lesz neki elsore szimpi akkor hazazavarja, ugyanis egyutt laktak par napot, plusz annyit nyilatkozott hogy azert versenyzett mert ezzel kerssett a legtobb penzt... az ilyen hozzaallas pedig tolem tavol all, szoval lehet istenkiralycsaszar es leborulhatnek akar hanyszor ha kepernyore kerul, a fentiek miatt en megsem teszem, es a merci nem tole jo, a merci nelkule is pont ugyan itt lenne. A merci azert van itt, mert a tobbiek penzenek 4 5 szoroset teszik ebbe bele...

Ilyen alapon a prost racingnek ia nyernie kellett volna az elso de minimum a harmadik eveben, mert egy olyan ember volt a tulaj, aki ertette hogy mi van a fejekben...

Az f1ben pedig igen is van ingyen ebed, egy rakat ember elviszi a let aki semmit nem tesz erte, ja kiad egy ket tanacsot, pluaz nyilatkozgat ezt azt, mikozben masok tudast tesznek moge csak nem kapnak let, meg le sem azarjuk oket... hanyinger hogy valakire azert nezunk fel, mert neve van...

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.05.16. 06:53

9_46_20 írta: Az f1ben pedig igen is van ingyen ebed, egy rakat ember elviszi a let aki semmit nem tesz erte, ja kiad egy ket tanacsot, pluaz nyilatkozgat ezt azt, mikozben masok tudast tesznek moge csak nem kapnak let, meg le sem azarjuk oket... hanyinger hogy valakire azert nezunk fel, mert neve van...
Hja. Végülis füvezhetett is volna fiatalkorában, de lásd be: nehéz valakire felnézni amíg nincs neve. :-) Lauda elég sokat tett azért, hogy az F1 jövedelmező üzletté váljon.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.05.16. 07:17

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.05.16. 07:39

Nem láttam rendesen a futamot, az unokákkal vagyunk, talán szerdán tudom megnézni, de kezd ez nekem olyan " szerecsenmosdatás" jelleget ölteni.
Rosberg egy szar beállítással, -180 pacival lerajtolja, és körbeautózza Hamiltont. Hihető.
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.05.16. 07:43

Ettől függetlenül tényleg furcsa, hogy teligaz mellett villognak a ledek hátul, Rosberg autóján...

Nagy volt a tempó különbség.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.05.16. 07:52

t-oom írta:Ettől függetlenül tényleg furcsa, hogy teligaz mellett villognak a ledek hátul, Rosberg autóján...

Nagy volt a tempó különbség.
Ahogy írtam, n láttam rendesen és nem mobilon fogok nézegetni jeleneteket. Ha azt mondjak, a kettesből kijövet valami elbaszódott Rosberg autójában, azt elhinném.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.16. 10:55

nikotin írta:
Nem láttam rendesen a futamot, az unokákkal vagyunk, talán szerdán tudom megnézni, de kezd ez nekem olyan " szerecsenmosdatás" jelleget ölteni.
Rosberg egy szar beállítással, -180 pacival lerajtolja, és körbeautózza Hamiltont. Hihető.
A rajt külön motorbeállítás, ugye tavaly év vége óta nagyban manuális a folyamat. Utána vált át a rendszer automatikusan a futamra választott motorbeállításra, Rosberg meg ezt tévesztette el, tehát magát a rajtját nem befolyásolta.

A csapaton kívül Hamilton és Rosberg is megerősítették, hogy a kettes kanyarból kijövet 170-180 lóerőt vesztett, ezért lehetett látni, hogy az ERS-lámpa villogott Rosberg kocsijának a hátulján, ekkor váltott át a rosszul választott motorbeállításra a rendszer.

Abszolút versenybaleset volt - Rosberg hirtelen belassult, Hamiltonnak a pillanat töredéke alatt kellett döntenie, oldalt választott, de Rosberg is épp arra mozdult el. Rosberg úgy lelassult, hogy Hamilton a külső íven is simán megelőzte volna, de ezt ott abban a pillanatban ember nem tudhatta. Peches eset volt, senki sem volt igazán hibás.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.16. 11:14

9_46_20 írta:
Egyaltalan nem veszem ilyen komolyan mint Te, kb nem nagyon erdekel ki mit csinal foleg a hatterben... nagyon laudarol nem tudok mit mondani, mivel nem lattam anno, annyit tudok hogy amikor a rusht csinaltak annyit mondott ne vigyen magaval az ot alakito szinesz valtoruhat mert ha nem lesz neki elsore szimpi akkor hazazavarja, ugyanis egyutt laktak par napot, plusz annyit nyilatkozott hogy azert versenyzett mert ezzel kerssett a legtobb penzt... az ilyen hozzaallas pedig tolem tavol all, szoval lehet istenkiralycsaszar es leborulhatnek akar hanyszor ha kepernyore kerul, a fentiek miatt en megsem teszem, es a merci nem tole jo, a merci nelkule is pont ugyan itt lenne. A merci azert van itt, mert a tobbiek penzenek 4 5 szoroset teszik ebbe bele...

Ilyen alapon a prost racingnek ia nyernie kellett volna az elso de minimum a harmadik eveben, mert egy olyan ember volt a tulaj, aki ertette hogy mi van a fejekben...

Az f1ben pedig igen is van ingyen ebed, egy rakat ember elviszi a let aki semmit nem tesz erte, ja kiad egy ket tanacsot, pluaz nyilatkozgat ezt azt, mikozben masok tudast tesznek moge csak nem kapnak let, meg le sem azarjuk oket... hanyinger hogy valakire azert nezunk fel, mert neve van...
Hehh ez jó lett. Egyetértek.

Lauda bá.. Édes Istenem. Nagy kedvencem még a Helmut Marko és a Toto Wolf is, no és az örök az Briós (ez utóbbi még egy pojáca is, a többi csak genyó). (:v Egyébként pont ezek az arcok nyilván nem véletlenül sikeresek és vannak állandóan ott a siker közelében, kell az a ge..i mentalitás. Fanatkusok, mániákusok, könyörtelenek. Én ezrt nem bírom őket. Érdekes lenne egy stat, hogy hány emberen kellett átgázolni életükben mire ide eljutottak. De a világ már csak ilyen és ilyen is marad

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.16. 11:25

9_46_20 írta:
vollebak írta:
Ha nem lenne rá szükség és nem lenne hasznos, nem kérték volna fel annak idején, hogy legyen tagja a csapatvezetésnek és nem igényelnék a jelenlétét. Nincs ingyen ebéd, a F1 világában meg pláne nem.

Szerintem meg nagyon is fontos, hogy egy csapatnál van egy olyan prominens tag, aki tudja, hogy mi történik egy versenyző fejében, vagy mit él meg a pályán. Az sem véletlen, hogy Hamilton is elmondta, Laudának oroszlárésze volt abban, hogy ő átigazolt a McLarentől. Szóval értem én, hogy Laudát nem bírjátok, már megfigyeltem, hogy többször leszóltátok. Kicsit több tisztelet járna neki szerintem. Ha másért nem, hát azért, mert nem a két szép szeméért fizeti a Mercedes és igénylik a jelenlétét, hanem nyilván hozzátesz az alakulathoz pár dolgot, amit akármilyen öltönyös jött-ment, egész életében kördiagramokat rajzolgató és sebtében kinevezett irodista markettingfasz nem (mert ilyenből sajnos túl sok van a F1-ben).
Egyaltalan nem veszem ilyen komolyan mint Te, kb nem nagyon erdekel ki mit csinal foleg a hatterben... nagyon laudarol nem tudok mit mondani, mivel nem lattam anno, annyit tudok hogy amikor a rusht csinaltak annyit mondott ne vigyen magaval az ot alakito szinesz valtoruhat mert ha nem lesz neki elsore szimpi akkor hazazavarja, ugyanis egyutt laktak par napot, plusz annyit nyilatkozott hogy azert versenyzett mert ezzel kerssett a legtobb penzt... az ilyen hozzaallas pedig tolem tavol all, szoval lehet istenkiralycsaszar es leborulhatnek akar hanyszor ha kepernyore kerul, a fentiek miatt en megsem teszem, es a merci nem tole jo, a merci nelkule is pont ugyan itt lenne. A merci azert van itt, mert a tobbiek penzenek 4 5 szoroset teszik ebbe bele...

Ilyen alapon a prost racingnek ia nyernie kellett volna az elso de minimum a harmadik eveben, mert egy olyan ember volt a tulaj, aki ertette hogy mi van a fejekben...

Az f1ben pedig igen is van ingyen ebed, egy rakat ember elviszi a let aki semmit nem tesz erte, ja kiad egy ket tanacsot, pluaz nyilatkozgat ezt azt, mikozben masok tudast tesznek moge csak nem kapnak let, meg le sem azarjuk oket... hanyinger hogy valakire azert nezunk fel, mert neve van...
:pf02

Ezek nagyon fals félinformációk Laudáról. Hogy a versenyzői karrierjét úgy summázod, hogy bár nem ismerted versenyzőként, de tudni véled, hogy a pénzért csinálta csak az egész versenyzést ... :pf03 Nincs időm belemenni most, hogy miért, de ez egyszerűen nem igaz (szinte rágalom). Ugyanolyan téves megítélés, mint amit Dávid Sanyi bácsiék terjesztettek, hogy micsoda bunkó Lauda, hogy ő azt mondta az 1976-os balesete után, hogy nem állt volna meg senkiért a pályán, mert nem azért fizetik, hogy megálljon, hanem azért, hogy versenyezzen. Holott ez még az 1973-as zandvoorti futam után hangzott el, amikor Roger Williamson halálra égett. Akkor is azért mondta ezt, mert a Williamson mögött haladó Purley, aki látta az esetet, megállt a másik oldalán a pályának, odaszaladt és megpróbált hősiesen segíteni Williamsonon, oltotta poroltóval a kocsit. Viszont a többiek, Stewarttól Hunton át Laudáig mindenki azt hitte, ahogy elhaladtak a baleset helyszíne mellett, hogy Purley a saját kocsiját próbálja oltani. Fogalmuk sem volt róla, hogy bent ég valaki a roncsban, azt hitték, hogy Purley szerencsésen kiszállt és csak próbálja menteni a a menthetőt a kocsiból. Senki nem tudott semmit a halálesetről akkor még, és Laudához akkor nyomakodtak oda, amikor az épp csak visszaért a boxba (kiesett verseny közben), aztán a képébe nyomták a mikrofonokat, hogy miért nem segített Purley-nek az oltásban. Nyilván arra utalván ezzel, hogy az oltásban segíteni = Williamsont megmenteni, de Lauda mit sem tudott Williamsonról. Azt hitte, azt kérik számon rajta, egy versenytársa üres, égő kocsijának az oltásához miért nem állt meg.

Erre válaszolta az elhíresült dolgot, amiből az lett a tévhír terjesztése miatt, hogy ha megkérdezel tíz embert ma, hogy mit gondol Laudáról, kilenc azt válaszolja, hogy egy utolsó féreg, mert ő bezzeg nem állna meg senkiért, ahogy tették azt érte Merzarióék, hát ő maga mondta. Az 1986-ban kiadott önéletrajzi könyvében írt arról, mennyire megviseli, hogy a két esetet összekeverik az emberek és elterjedt róla az, ami.

A Prost racinghez meg annyit, hogy össze akartak rakni egy francia álomcsapatot, amihez állami támogatást ígért az akkori elnök Chirac. Ő kereste meg Prostot, aki nem is akart kötélnek állni, mert tudta, hogy milyen nehéz biznisz az F1. Csak úgy állt kötélnek, hogy Chirac a szavát adta, hogy állami költségvetésből lesz mai árfolyamon majdnem 100 millió eurónyi frank erre a célra félretéve. Majd bejelentették nagy dérrel-dúrral a dolgot, hogy aztán nem sokkal a szezonkezdet előtt Chirac visszalépjen. Prost meg ott állt a projekttel egyedül, mint fasz a lakodalomban, már bejelentve, hogy az ő nevével lesz fémjelezve a francia autósport új aranykora, csak épp a megbeszélt pénz nem volt hozzá. Prost saját zsebből tett bele a csapatba 20 millió eurónyi frankot, hogy egyáltalán elindulhassanak, mert azt ígérték neki, hogy csak csúszik az állami támogatás, de később jönni fog. Ebből sem lett semmi. Nem véletlenül mondta Prost, hogy könyvet akar írni majd az egész sztoriról, mert egyrészt annyira tanulságos, hogy megéri kiadni, másrészt az emberek 99%-a (lásd a hozzászólásod) nem is tud erről semmit.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2016.05.16. 18:18

Nem voltam a hétvégén gép előtt így csak most értem ide.
Először Hamilton. Idén először mutatta meg igazán hogy össze tudja szedni magát, de...
Aztán jött a rajt, és Rosberg lelépte. Aztán jött a baleset. Szó szerint az volt. Rosberg a technika tréfája miatt lassú lett, Lewis támadott. Annak rendje és módja szerint csukta is be a kaput, de Lewis annyival gyorsabban jött hogy ez már késő volt. Oké, Hamilton lerántotta a fűre, megcsúszott és elindult a kiesés útján hogy aztán közben Rosberget is kiüsse, aki - ha a technika miatt is - de okozója volt a balesetnek. Egyik sem csinált semmi rosszat, sőt. Jó futamot varázsoltak elő ezzel.
Verstappen: Már szombaton emelgettem a kapalom előtte és még az időmérő alatt megtettem az "ingyen" 25 fontommal győztesnek - Gondoltam hátha kiesnek a mercik), így kaszáltam :D
A srác tényleg tud. Az apjától lehet hogy sokszorosan nagyobb nyomást viselt el, mint amit egy F1-es hétvége akaszt rá. Megy és teszi a dolgát, nagyon ügyes. Szorítok neki, hogy lélekben ne tegye torzzá az hogy ilyen korán, ekkora siker birtokosa lehet. Elérte azt, amit a fater soha. Méltó utód.
Ez persze szegény Kvyatra nézve a legszarabbul jött ki. Mire összeszokott a nehezebben vezethető Toro Rossohoz, addig a hazai pályán élete egyik legjobb versenyét futó Sainz tönkreverte. A helyére beültetett tini meg szépen nyeri az első futamát. A lehető legrosszabb forgatókönyv. az Ő esetében remélem, hogy az sors majd ad neki valamilyen visszatérési lehetőséget, mondjuk egy bravúros eredménnyel a TR-ban. A RB, annak ellenére hogy Verstappen nyert egy undorító bandának tartom.
Ferrari. Hát ez égő. Mármint a szememben. Amilyen reménykeltő és hangzatos volt az év eleje, annál szarabb a folytatás. Időmérőn úgy kikaptak mint a pinty. Rossz volt nézni. Aztán a versenyen megszopatja őket a Red Bull, mint Abu Dhabiban? Nem tanulnak. Érdekes helyzet volt. Ricciardo ugye panaszkodott a gumikra, kihozták ez kapóra is jött a red Bullnak, gondolták, akkor 3 kiállás. (A problémát egyébként Ricciardo beállítási okozták) Erre Vettelék ugrottak. de minek? Nem nézték a köridőket? Nem számolták a köröket? Mikor megkérdezték Kimi-t hogy hogy bírják a gumik, annyit mondott "It's OK" :D Vettelnek nem volt annyi vér a pucájában, hogy azt mondja: Oké várjunk 2 kört, nézzük meg Daniel idejeit aztán meglátjuk. Neeem dehogy is. szopjuk be úgy mint Alonsoval 12-ben :D Eleve úgy ha nem is sokkal, de frissebbek lettek volna a gumijai is. Áhhh. Mind1. Tehetségtelen banda. Raikkonen? Hát nem igazán bírt egy olyan autóval aminek a motorja többet volt szidva az elmúlt 2 évben, mint a focibíró családja egy megye 2-es meccsen, egy olyan pilótával aki azon a hétvégén tolja a Red Bullal élesbe hardcore először..... és még csak annyit sem látunk tőle mint a már 40x nyugdíjba küldött Buttontól vagy ne adj' Isten Massától. Még Ricciardo is bepróbálkozott Vettelnél, csak azért hogy kizökkentse. Mondjuk meg is lett az eredménye, az ő gumija nem bírta a végére. De megpróbálta.
McLaren. Szintén zenész (értsd tehetségtelen banda). Hogy a viharba lehet az hogy már nem tudom hány futam óta képtelenek egy két autós problémamentes hétvégét? Pénteken Button autója állt annyit mint a kiállított szovjet tank Bonyhád mellett egykoron, vasárnak Alonsonak fagy le a vindóz futam alatt. Ráadásul úgy, hogy a csapattára mögött van, akit nem előzhet meg, mert "csakguruljunkbeszépenegymásmögöttjóleszaz". Oké nem számít, mert kiesett, de mégis. Biztos jobban fájt volna Alonsonak ha mondjuk a 8. helyen éri utol a kék halál, de hazai közönség előtt a csapattársa mögötti gurulásra kérni egy 2x VB-ot? Durva nah. Button szenvedett egész hétvégén, nem is vártam pontot tőle. Meglepetésre szerzett, de most nem tudom hogy ennek örülni kéne, főleg ha megnézem az időmérős és versenyköröket, mondjuk Bahreinhez vagy Szocsihoz képest. (Jah persze, kiestek a mercik)
Ott van még a Renault, aki új motor ide-fejlesztések oda, eléggé ergyák voltak. A Haas, ahol sem a technika sem a szerencse nem volt kegyesa hétvégén, a "majdmostmegmutatjukhogySzocsinemvoltvéletlen" Williams, akik olyan sótlan csapatnak tűnnek per pillanat hogy az már fáj. Pedig a kedvenceim. Láthatóan ezzel a pilóta párossal nem mennek egyről a kettőre. Vagy ez a két csávó nem hozza ki a 100%-ot az autóból és többet nem lehet, vagy ennyit tud a kocsi. Elnézve viszont, hogy Massa mit kapott Alonsotól, kétlem hogy ne lenne még valami abban a vasban.
A többiek vergődése nem is nagyon került képernyőre. Kivéve amikor a 2 Sauber csatázott, és a pénzügyisek a szívükhöz kapkodtak, hogy "Jajj csak nehogy anyagi kár legyen" :D Amúgy elég szomorú a helyzetük sajnos.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.16. 19:02

Ne zavarjon, hogy a Rb eppen a drs zona elott volt a leggyorsabb a Ferrari meg a leglassabb. Egyeb helyen tobb masodperccel lassabb autot lehet elozni. Ezert tudott Ricsi tamadast imitalni aminek ertelme nem volt, es eppen emiatt nem Kimi. Masnak se ment ott RB ellen. Sainzot kivulrol tudta ott le csak amaz kitette, aztan elment neki mert a str nem rb. Amugy ez mar nem az a rono ami szerinted ilyan szar, az auto meg sokkal jobb mint a Ferrari. Mar az uj rono eroforrassal mentek. Uff

Lezárt