FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Lezárt

Megszakad-e Nico Rosberg győzelmi sorozata?

1 Nico Rosberg
3
30%
2 Lewis Hamilton
2
20%
3 Kimi Räikkönen
2
20%
4 Daniel Ricciardo
1
10%
5 Sebastian Vettel
0
0 szavazat
6 Felipe Massa
0
0 szavazat
7 Romain Grosjean
0
0 szavazat
8 Daniil Kvyat
0
0 szavazat
9 Valtteri Bottas
0
0 szavazat
10 Max Verstappen
2
20%
11 valaki más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.05.16. 19:45

vollebak írta:
:pf02

Ezek nagyon fals félinformációk Laudáról. Hogy a versenyzői karrierjét úgy summázod, hogy bár nem ismerted versenyzőként, de tudni véled, hogy a pénzért csinálta csak az egész versenyzést ... :pf03 Nincs időm belemenni most, hogy miért, de ez egyszerűen nem igaz (szinte rágalom). Ugyanolyan téves megítélés, mint amit Dávid Sanyi bácsiék terjesztettek, hogy micsoda bunkó Lauda, hogy ő azt mondta az 1976-os balesete után, hogy nem állt volna meg senkiért a pályán, mert nem azért fizetik, hogy megálljon, hanem azért, hogy versenyezzen. Holott ez még az 1973-as zandvoorti futam után hangzott el, amikor Roger Williamson halálra égett. Akkor is azért mondta ezt, mert a Williamson mögött haladó Purley, aki látta az esetet, megállt a másik oldalán a pályának, odaszaladt és megpróbált hősiesen segíteni Williamsonon, oltotta poroltóval a kocsit. Viszont a többiek, Stewarttól Hunton át Laudáig mindenki azt hitte, ahogy elhaladtak a baleset helyszíne mellett, hogy Purley a saját kocsiját próbálja oltani. Fogalmuk sem volt róla, hogy bent ég valaki a roncsban, azt hitték, hogy Purley szerencsésen kiszállt és csak próbálja menteni a a menthetőt a kocsiból. Senki nem tudott semmit a halálesetről akkor még, és Laudához akkor nyomakodtak oda, amikor az épp csak visszaért a boxba (kiesett verseny közben), aztán a képébe nyomták a mikrofonokat, hogy miért nem segített Purley-nek az oltásban. Nyilván arra utalván ezzel, hogy az oltásban segíteni = Williamsont megmenteni, de Lauda mit sem tudott Williamsonról. Azt hitte, azt kérik számon rajta, egy versenytársa üres, égő kocsijának az oltásához miért nem állt meg.

Erre válaszolta az elhíresült dolgot, amiből az lett a tévhír terjesztése miatt, hogy ha megkérdezel tíz embert ma, hogy mit gondol Laudáról, kilenc azt válaszolja, hogy egy utolsó féreg, mert ő bezzeg nem állna meg senkiért, ahogy tették azt érte Merzarióék, hát ő maga mondta. Az 1986-ban kiadott önéletrajzi könyvében írt arról, mennyire megviseli, hogy a két esetet összekeverik az emberek és elterjedt róla az, ami.

A Prost racinghez meg annyit, hogy össze akartak rakni egy francia álomcsapatot, amihez állami támogatást ígért az akkori elnök Chirac. Ő kereste meg Prostot, aki nem is akart kötélnek állni, mert tudta, hogy milyen nehéz biznisz az F1. Csak úgy állt kötélnek, hogy Chirac a szavát adta, hogy állami költségvetésből lesz mai árfolyamon majdnem 100 millió eurónyi frank erre a célra félretéve. Majd bejelentették nagy dérrel-dúrral a dolgot, hogy aztán nem sokkal a szezonkezdet előtt Chirac visszalépjen. Prost meg ott állt a projekttel egyedül, mint fasz a lakodalomban, már bejelentve, hogy az ő nevével lesz fémjelezve a francia autósport új aranykora, csak épp a megbeszélt pénz nem volt hozzá. Prost saját zsebből tett bele a csapatba 20 millió eurónyi frankot, hogy egyáltalán elindulhassanak, mert azt ígérték neki, hogy csak csúszik az állami támogatás, de később jönni fog. Ebből sem lett semmi. Nem véletlenül mondta Prost, hogy könyvet akar írni majd az egész sztoriról, mert egyrészt annyira tanulságos, hogy megéri kiadni, másrészt az emberek 99%-a (lásd a hozzászólásod) nem is tud erről semmit.
Tenyleg nem akarok belemenni adok kapok szajkarateba, foleg ugy hogy Te azert durvan maniakus f1es vagy, ezt nem bantokent mondom, nekem is volt ilgen korszakom, azota mar mas adja az oromot, szoval soha nem olvastam david sanyit, sot eleg keves f1 konyvet olvastam, egy azert mert nem erdekel mas szubjektiv velemenye, hogy ki a legjobb, ketto statisztika barhol elerheto, szoval az ilyen tipusu konyveknek meg nincs letjogosjltsaga.

Azt, hogy penzert csinalta konkretan o nyilatkozta, ha ez nem hiheto, azzal en nem tudok mit tenni.

A prost csak egy pelda volt, nyilvan gondoltam, hogy meg lehet azt is magyarazni...

A fenti baleset, meg 73 nem tudom hogy jon ide.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.05.16. 22:05

vollebak írta: A rajt külön motorbeállítás, ugye tavaly év vége óta nagyban manuális a folyamat. Utána vált át a rendszer automatikusan a futamra választott motorbeállításra, Rosberg meg ezt tévesztette el, tehát magát a rajtját nem befolyásolta.

A csapaton kívül Hamilton és Rosberg is megerősítették, hogy a kettes kanyarból kijövet 170-180 lóerőt vesztett, ezért lehetett látni, hogy az ERS-lámpa villogott Rosberg kocsijának a hátulján, ekkor váltott át a rosszul választott motorbeállításra a rendszer.

Abszolút versenybaleset volt - Rosberg hirtelen belassult, Hamiltonnak a pillanat töredéke alatt kellett döntenie, oldalt választott, de Rosberg is épp arra mozdult el. Rosberg úgy lelassult, hogy Hamilton a külső íven is simán megelőzte volna, de ezt ott abban a pillanatban ember nem tudhatta. Peches eset volt, senki sem volt igazán hibás.
Köszi, akkor visszaszívtam.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.17. 10:55

9_46_20 írta:
Tenyleg nem akarok belemenni adok kapok szajkarateba, foleg ugy hogy Te azert durvan maniakus f1es vagy, ezt nem bantokent mondom, nekem is volt ilgen korszakom, azota mar mas adja az oromot, szoval soha nem olvastam david sanyit, sot eleg keves f1 konyvet olvastam, egy azert mert nem erdekel mas szubjektiv velemenye, hogy ki a legjobb, ketto statisztika barhol elerheto, szoval az ilyen tipusu konyveknek meg nincs letjogosjltsaga.

Azt, hogy penzert csinalta konkretan o nyilatkozta, ha ez nem hiheto, azzal en nem tudok mit tenni.

A prost csak egy pelda volt, nyilvan gondoltam, hogy meg lehet azt is magyarazni...

A fenti baleset, meg 73 nem tudom hogy jon ide.
A baleset és '73 úgy jön ide, hogy kiválóan szemléteti, mekkora tévhithez vezet az, ha valakit egy ilyen-olyan nyilatkozat alapján kompletten megítélsz. Hiszen ő maga mondta, hogy nem állna meg, ugye. Csak éppen nem mindegy, hogy mikor és milyen körülmények között.

A pénzes dologgal kapcsolatban: ezt Lauda 1982 előtt nyilatkozta, mert a repülőcége eléggé kivéreztette és komoly adósságai voltak. Azonban 1982 végére már megint bőven annyi pénze volt, hogy ha csak azért csinálta volna, nem kellett volna maradnia még további három évet egy olyan sportban, amiről nála jobban kevesen tudják, mennyire bele lehetett dögleni akkoriban. Persze, pusztán haszonszerzésből még azért nyert hat futamot és világbajnok lett 1984-ben egy olyan teljesítménnyel, amiről szintén ő mondta, hogy élete legkeményebb küzdelme volt Prostot ugyanabban a csapatban fél ponttal legyőzni ;)

Szerintem látható, hogy egy hallottam valakitől, aki hallotta nyilatkozat alapján belőni egy egész karriert és versenyzőt mennyire hibás dolog.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.05.17. 14:30

vollebak írta:
A baleset és '73 úgy jön ide, hogy kiválóan szemléteti, mekkora tévhithez vezet az, ha valakit egy ilyen-olyan nyilatkozat alapján kompletten megítélsz. Hiszen ő maga mondta, hogy nem állna meg, ugye. Csak éppen nem mindegy, hogy mikor és milyen körülmények között.

A pénzes dologgal kapcsolatban: ezt Lauda 1982 előtt nyilatkozta, mert a repülőcége eléggé kivéreztette és komoly adósságai voltak. Azonban 1982 végére már megint bőven annyi pénze volt, hogy ha csak azért csinálta volna, nem kellett volna maradnia még további három évet egy olyan sportban, amiről nála jobban kevesen tudják, mennyire bele lehetett dögleni akkoriban. Persze, pusztán haszonszerzésből még azért nyert hat futamot és világbajnok lett 1984-ben egy olyan teljesítménnyel, amiről szintén ő mondta, hogy élete legkeményebb küzdelme volt Prostot ugyanabban a csapatban fél ponttal legyőzni ;)

Szerintem látható, hogy egy hallottam valakitől, aki hallotta nyilatkozat alapján belőni egy egész karriert és versenyzőt mennyire hibás dolog.
maradjunk annyiban, hogy egy olyan videon hallottam a nyilatkozatot, ahol már bőven benne volt a korban, értsd az elmúlt 3 vagy 4 évben... de tényleg lényegtelen, nem ér ennyit...

ahogy nem tudsz meggyőzni arról, hogy nélküle más és gyengébb lenne az f1, úgy én sem tudlak téged arról, hogy a merci a pénz és az erőforrás (esetleg kis politika) miatt van ott ahol, és ebben laudának vajmi kevés része van. ja persze az hogy hamilton odament, na bumm, ha nem megy oda most rosberg kétszeres... ennyi...

és még egyszer, semmi olyat nem modntam, hogy hallottam valakitől aki hallotta valakitől, aki szintén hallotta valakitől, konkrétan két lauda nyilatkozatot hoztam fel

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.17. 14:44

9_46_20 írta:
vollebak írta:
A baleset és '73 úgy jön ide, hogy kiválóan szemléteti, mekkora tévhithez vezet az, ha valakit egy ilyen-olyan nyilatkozat alapján kompletten megítélsz. Hiszen ő maga mondta, hogy nem állna meg, ugye. Csak éppen nem mindegy, hogy mikor és milyen körülmények között.

A pénzes dologgal kapcsolatban: ezt Lauda 1982 előtt nyilatkozta, mert a repülőcége eléggé kivéreztette és komoly adósságai voltak. Azonban 1982 végére már megint bőven annyi pénze volt, hogy ha csak azért csinálta volna, nem kellett volna maradnia még további három évet egy olyan sportban, amiről nála jobban kevesen tudják, mennyire bele lehetett dögleni akkoriban. Persze, pusztán haszonszerzésből még azért nyert hat futamot és világbajnok lett 1984-ben egy olyan teljesítménnyel, amiről szintén ő mondta, hogy élete legkeményebb küzdelme volt Prostot ugyanabban a csapatban fél ponttal legyőzni ;)

Szerintem látható, hogy egy hallottam valakitől, aki hallotta nyilatkozat alapján belőni egy egész karriert és versenyzőt mennyire hibás dolog.
maradjunk annyiban, hogy egy olyan videon hallottam a nyilatkozatot, ahol már bőven benne volt a korban, értsd az elmúlt 3 vagy 4 évben... de tényleg lényegtelen, nem ér ennyit...

ahogy nem tudsz meggyőzni arról, hogy nélküle más és gyengébb lenne az f1, úgy én sem tudlak téged arról, hogy a merci a pénz és az erőforrás (esetleg kis politika) miatt van ott ahol, és ebben laudának vajmi kevés része van. ja persze az hogy hamilton odament, na bumm, ha nem megy oda most rosberg kétszeres... ennyi...

és még egyszer, semmi olyat nem modntam, hogy hallottam valakitől aki hallotta valakitől, aki szintén hallotta valakitől, konkrétan két lauda nyilatkozatot hoztam fel
Arról, hogy '82-ben a pénz miatt jött vissza, régóta lehet tudni és erről néhány évvel ezelőtt is beszélhetett. Arról viszont még az őt élőben versenyezni látók sem (körbekérdeztem egy nemzetközi fórumon, nehogy én legyek a fogalmatlan) hallottak soha, hogy az egész karrierjét a pénz miatt csinálta volna. Azt gondolom, tudod, hogy olyan gazdag családból származik, hogy fél Bécs a zsebükben volt, gyakorlatilag huszadik századi arisztokratának született. Ha nem versenyez, akkor is gusztustalanul gazdag lett volna, őt az isten sem mentette volna meg attól, hogy luxusban éljen.

Szóval szívesen várom azt a nyilatkozatát, amiben arról beszél, hogy mindig is csak a pénz miatt versenyzett, nem csak a visszatérését motiválta ez '82 előtt, mert úgy tűnik, erről eddig csak te hallottál :mosoly:

Ha pedig arról beszélünk, ki mit nem mondott, én sem mondtam, hogy Lauda miatt tart ott a Mercedes, ahol. Azt sem, hogy nélküle nem tartanának ott. Azt sem, hogy a Mercedes a tőkéje és a politikai befolyása miatt dominál. Ezeket mind te költötted hozzá, úgy beállítva, mintha olyan egyértelmű dolgokban álnnánk vitában, hogy mindig kőkemény érdekek és/vagy tőkék mentén születnek a F1-ben a sikergyárosok.

Én annyit állítottam, hogy a Mercedes senkit nem fog alkalmazni és fizetni pláne a csapatvezetésben, aki nem tesz hozzá az istállóhoz érdemben. Az nem tetszett, hogy ment itt az ugyanmálaudázás, mintha egy jelentéktelen bohóc lenne csak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.05.17. 14:49

vollebak írta: Arról, hogy '82-ben a pénz miatt jött vissza, régóta lehet tudni és erről néhány évvel ezelőtt is beszélhetett. Arról viszont még az őt élőben versenyezni látók sem (körbekérdeztem egy nemzetközi fórumon, nehogy én legyek a fogalmatlan) hallottak soha, hogy az egész karrierjét a pénz miatt csinálta volna. Azt gondolom, tudod, hogy olyan gazdag családból származik, hogy fél Bécs a zsebükben volt, gyakorlatilag huszadik századi arisztokratának született. Ha nem versenyez, akkor is gusztustalanul gazdag lett volna, őt az isten sem mentette volna meg attól, hogy luxusban éljen.
Bocs hogy beleszólok a vitátokba. :)
A Rush-ban azt mondja, hogy ha bármi máshoz jobban értett volna akkor azt csinálná és az motiválta hogy ezzel kereshet a legtöbb pénzt. Az persze csak egy film, de úgy tudom közreműködött benne. :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.17. 15:40

Schumixx írta:
vollebak írta: Arról, hogy '82-ben a pénz miatt jött vissza, régóta lehet tudni és erről néhány évvel ezelőtt is beszélhetett. Arról viszont még az őt élőben versenyezni látók sem (körbekérdeztem egy nemzetközi fórumon, nehogy én legyek a fogalmatlan) hallottak soha, hogy az egész karrierjét a pénz miatt csinálta volna. Azt gondolom, tudod, hogy olyan gazdag családból származik, hogy fél Bécs a zsebükben volt, gyakorlatilag huszadik századi arisztokratának született. Ha nem versenyez, akkor is gusztustalanul gazdag lett volna, őt az isten sem mentette volna meg attól, hogy luxusban éljen.
Bocs hogy beleszólok a vitátokba. :)
A Rush-ban azt mondja, hogy ha bármi máshoz jobban értett volna akkor azt csinálná és az motiválta hogy ezzel kereshet a legtöbb pénzt. Az persze csak egy film, de úgy tudom közreműködött benne. :)
Jó, hát abban a filmben az is benne volt, hogy Lauda és Hunt 1970-ben találkoztak először és nem is tudták egymás nevét sem, meg kifejezetten utálták egymást, amiből csak 1976 végére lett kölcsönös tisztelet és a másik megkedvelése. Ehhez képest a valóságban épp F3-as korukban béreltek közös lakást Londonban és együtt jártak bulizni, kifejezetten jóban voltak a kezdetektől fogva :)

Ilyesmiből nem lehet kiindulni, meg háromnegyedtíz sem erre hivatkozott, hanem egy néhány évvel ezelőtti nyilatkozatára (amit továbbra is szívesen meghallgatnék ;) ).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.05.17. 20:24

Engedd meg hogy idomet ne arra pazaroljam hogy discoverys vagy spektrumos musort keresek laudarol, annyira nem erdekel a dolog hogy borzaszto...
Alapvetoen nem volt olyan ezen a forumon vagy az elodjen, hogy vitaban direkt hazudtam vagy ferditettem volna, legyen ennyi eleg. Neked is kar volt az idodet olyanra pazarolni hogy nemzetkozi forumon szamomra vadidegen anonimus emberektol kerdezgeted hogy volt e ilyen...
Megegyszer fogalmam sincs milyen musor volt, lehet hogy a rush bemutatoja, vagy werkfilm, vagy tokom tudja
Ugy erzem ebben a masfel napban tobbet foglalkogztam laudaval mint amennyit egesz eletemben terveztem...

Ennyi nincs harag, elfogadom a velemenyed, de szerintem tenyleg nem er ennyit...

Szamomra nem szimpi, ennek hangot adtam Bandeeval ennyi tortent... :mosoly: :mosoly:

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.17. 21:33

9_46_20 írta:Engedd meg hogy idomet ne arra pazaroljam hogy discoverys vagy spektrumos musort keresek laudarol, annyira nem erdekel a dolog hogy borzaszto...
Alapvetoen nem volt olyan ezen a forumon vagy az elodjen, hogy vitaban direkt hazudtam vagy ferditettem volna, legyen ennyi eleg. Neked is kar volt az idodet olyanra pazarolni hogy nemzetkozi forumon szamomra vadidegen anonimus emberektol kerdezgeted hogy volt e ilyen...
Megegyszer fogalmam sincs milyen musor volt, lehet hogy a rush bemutatoja, vagy werkfilm, vagy tokom tudja
Ugy erzem ebben a masfel napban tobbet foglalkogztam laudaval mint amennyit egesz eletemben terveztem...

Ennyi nincs harag, elfogadom a velemenyed, de szerintem tenyleg nem er ennyit...

Szamomra nem szimpi, ennek hangot adtam Bandeeval ennyi tortent... :mosoly: :mosoly:
Nyilván nem gondoltam én sem, hogy most állj neki kutatni :mosoly: Csak cukkoltalak ;)

Én azért kérdeztem körbe, mert mi van, ha igazad van - hiába olvastam el nagyjából mindent, amit lehet Laudáról (is), és hiába voltam majdnem biztos abban, hogy nem így hangzott el az, amit idéztél, biztosra akartam menni. Simán tudhattam volna én rosszul.

Persze, hogy nincs harag :) Ez csak egy fórum, meg a kenyér ára sem a F1-en múlik :)

(:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.17. 22:15

Laudának nem volt pénze mert nem állt jó kapcsolatban a családjával (sem). Mint azóta többekkel sem, ezért nem szimpi nekem sem. Egy tipikus összeférhetetlen, zsarnokoskodó valaki sőt idősebb korára még megmondó ember is. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mit lát a fejekben és mihez ért meg mihez nem. Lehet, hogy ő a Merci esze, akkor se szimpi. Ennyi

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.05.17. 22:27

Azt hiszem mar a Szirének, szirénák regenyben sem tetszett a hozzaallasa. Az volt az elso, ami negativ elmeny volt...

Ez most ugrott be, nagyon regen olvastam...

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.05.18. 10:14

vollebak írta: Jó, hát abban a filmben az is benne volt, hogy Lauda és Hunt 1970-ben találkoztak először és nem is tudták egymás nevét sem, meg kifejezetten utálták egymást, amiből csak 1976 végére lett kölcsönös tisztelet és a másik megkedvelése. Ehhez képest a valóságban épp F3-as korukban béreltek közös lakást Londonban és együtt jártak bulizni, kifejezetten jóban voltak a kezdetektől fogva :)

Ilyesmiből nem lehet kiindulni, meg háromnegyedtíz sem erre hivatkozott, hanem egy néhány évvel ezelőtti nyilatkozatára (amit továbbra is szívesen meghallgatnék ;) ).
Annyira engem se mozgat a téma és mivel én se vagyok naprakész a témából (finoman szólva) hiszek neked. :)
De szerintem nem összehasonlítható eltérésekről beszélünk. Mert az hogy a valóságban mikor ismerkedtek meg és hogyan az a lőtéri kutyát se érdekli és nem nagy probléma, ha a film eltér tőle, de az hogy milyen jellemrajzot adnak Laudáról az már más tészta, és mivel közreműködött a filmben gondolom szólt volna ha az rész nagyon nem fedi a valóságot. Szerintem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA PIRELLI 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.18. 10:31

Schumixx írta:
vollebak írta: Jó, hát abban a filmben az is benne volt, hogy Lauda és Hunt 1970-ben találkoztak először és nem is tudták egymás nevét sem, meg kifejezetten utálták egymást, amiből csak 1976 végére lett kölcsönös tisztelet és a másik megkedvelése. Ehhez képest a valóságban épp F3-as korukban béreltek közös lakást Londonban és együtt jártak bulizni, kifejezetten jóban voltak a kezdetektől fogva :)

Ilyesmiből nem lehet kiindulni, meg háromnegyedtíz sem erre hivatkozott, hanem egy néhány évvel ezelőtti nyilatkozatára (amit továbbra is szívesen meghallgatnék ;) ).
Annyira engem se mozgat a téma és mivel én se vagyok naprakész a témából (finoman szólva) hiszek neked. :)
De szerintem nem összehasonlítható eltérésekről beszélünk. Mert az hogy a valóságban mikor ismerkedtek meg és hogyan az a lőtéri kutyát se érdekli és nem nagy probléma, ha a film eltér tőle, de az hogy milyen jellemrajzot adnak Laudáról az már más tészta, és mivel közreműködött a filmben gondolom szólt volna ha az rész nagyon nem fedi a valóságot. Szerintem.
Szerintem nagyon fontos, hogy hogyan és milyen körülmények között ismerkedtek meg és milyen volt a viszonyuk, mert ez az egymáshoz való viszony adta a film gerincét. Az sem igaz a filmből, hogy Lauda ez a mosolytalan, mindig vérkomoly és a beállításokra ráfekvő, nem feltétlenül ösztönösen gyors, hanem inkább az agyas, felkészült iparos lett volna, szembenállva Hunt nyers, zabolátlan tehetségével. 1974-től a balesetéig Lauda volt az alfahím versenyállat a mezőnyben egy körön (is), 21 pole-t szerzett ebben a két és fél évben, 1974-ben zsinórban hatot Zandvoort és Monza között, meg 1975-ben is az utolsó hét futamon hatot. Ilyesmi edzésteljesítmény Sennára volt jellemző. Érted, ha valaki így megy csak a pénz kedvéért, akkor mi lett volna, ha még érdekli is a versenyzés a zsetonon kívül is? :)

De a filmnek egy érthető, emészthető, a nézők számára azonosulható sztorit kellett két órában elmesélnie főleg olyanoknak, akik azt sem tudták, hogy a Lauda név az nem egy kozmetikumokat gyártó olasz céget takar :) Ezeket a dolgokat be kellett áldozni a történetfűzés érdekében, erősen sarkítva és fiktív elemekkel színezve a karaktereket. Nyilván ezt Lauda is tudta, hogy így működik és ezért van az, hogy a film tele van számos kisebb-nagyobb pontatlansággal a személyes közreműködése ellenére, például ezzel az ő vérkapitalista üzletember hozzáállásával, hogy mivel ebben volt a legnagyobb pénz, ezért ezt csinálta. Ez a megközelítés szolgálta a legjobban a dramaturgiát, ezt egy 120 perces játékfilm (és nem dokumentumfilm) esetében csak így lehetett és kellett is megcsinálni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt