FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hamilton vagy Rosberg győz?

Hamilton
4
50%
Rosberg
4
50%
 
Szavazatok száma: 8

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.07.31. 15:19

Meg vagyok lepődve! Sima Rosberg Győzelmet tippeltem.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.07.31. 15:21

Uhhh ez a Szujo B+....
Nő Hamilton előnye...igen. Ha nem aa kis meséjét adná elő 10 percig.....

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.07.31. 15:26

Lancelot írta:Meg vagyok lepődve! Sima Rosberg Győzelmet tippeltem.
Ember, ezért nem kell elkiabálni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.07.31. 15:38

A ritka unalmas futam fénypontja Alonso rádióüzenete volt. Továbbá Rosberg befejezte a vb-ért folytatott küzdelmet, míg a Ferrari a harmadik erővé "fejlesztette" magát. A többi szóra sem érdemes...

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.07.31. 15:41

A McLaren és a Ferrari azt hiszem lassan az autó helyett fejleszthetne inkább időgépet, hogy visszamehessenek 2007-be, mert ez amit most mutatnak szánalmas szint. Nem elég, hogy képtelenek versenyképes autót építeni, még a taktikát is a versenyzőknek kell menedzselni. Elképesztő...
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.07.31. 15:47

Faklyasmenet...?

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.07.31. 15:49

t-oom írta:Faklyasmenet...?
(:u (:k

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.31. 15:56

Alghar írta:
t-oom írta:Faklyasmenet...?
(:u (:k
Alghar, a hülyeség, ha fájna topikban folyó dumcsizásról érdekelne majd a véleményed ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.07.31. 15:57

vollebak írta:
Alghar, a hülyeség, ha fájna topikban folyó dumcsizásról érdekelne majd a véleményed ;)
Olvastam, amit írtál, csak egy-két dolgot pontosítanék ;)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.07.31. 16:02

Azért kíváncsi lennék, egyes szabályokat miért lehet év közben változtatni, letöröltem, másokat miért nem...?

3. Eve nézzük ezt a Mercedes szappanoperat... Most már nem akar kivonulni a Mercédesz...?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.07.31. 16:05

Én komolyan meg vagyok lepve! Rosberg fantasztikus teljesítménnyel húzta be tegnap a pole-t. Meg voltam győződve a sokkal jobb teljesítménye okán, hogy lazán hozza a futamot is. Erre a rajtnál történtek keményen cáfoltak már. Utána pedig a Red Bullokkal sem bírt, ráadásul amatőr hibát is vétett. Nem értem! Persze számomra kedvező az eredmény, de azóta sem igazán tudom megérteni a történéseket. Mindenesetre így sokkal jobb nyári szünetre vonulni!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.31. 16:08

Gratula Hamiltonnak, tökéletes rajt, végig kontrollált tempó, hibátlan győzelem. És szerintem Rosberg egyre kevésbé hisz abban, hogy világbajnok lehet.

Biztos elfogultság is, de a hétvége embere nekem Button. Ez a nyolcadik hely abszolút a maximum volt, amit ki lehetett hozni a csomagból. Ráadásul a hungaroringi rádiózása utána ma is volt egy aranyköpése :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.31. 16:09

Alghar írta:
vollebak írta:
Alghar, a hülyeség, ha fájna topikban folyó dumcsizásról érdekelne majd a véleményed ;)
Olvastam, amit írtál, csak egy-két dolgot pontosítanék ;)
Akkor tedd már meg majd légyszi, ha lesz rá időd (:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.07.31. 16:22

vollebak írta:Gratula Hamiltonnak, tökéletes rajt, végig kontrollált tempó, hibátlan győzelem. És szerintem Rosberg egyre kevésbé hisz abban, hogy világbajnok lehet.

Biztos elfogultság is, de a hétvége embere nekem Button. Ez a nyolcadik hely abszolút a maximum volt, amit ki lehetett hozni a csomagból. Ráadásul a hungaroringi rádiózása utána ma is volt egy aranyköpése :D
A végefelé?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.31. 16:24

Redbull írta:
vollebak írta:Gratula Hamiltonnak, tökéletes rajt, végig kontrollált tempó, hibátlan győzelem. És szerintem Rosberg egyre kevésbé hisz abban, hogy világbajnok lehet.

Biztos elfogultság is, de a hétvége embere nekem Button. Ez a nyolcadik hely abszolút a maximum volt, amit ki lehetett hozni a csomagból. Ráadásul a hungaroringi rádiózása utána ma is volt egy aranyköpése :D
A végefelé?
Igen, Bottasszal kapcsolatban :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.07.31. 16:25

Lancelot írta:Én komolyan meg vagyok lepve! Rosberg fantasztikus teljesítménnyel húzta be tegnap a pole-t. Meg voltam győződve a sokkal jobb teljesítménye okán, hogy lazán hozza a futamot is. Erre a rajtnál történtek keményen cáfoltak már. Utána pedig a Red Bullokkal sem bírt, ráadásul amatőr hibát is vétett. Nem értem! Persze számomra kedvező az eredmény, de azóta sem igazán tudom megérteni a történéseket. Mindenesetre így sokkal jobb nyári szünetre vonulni!
Tudod mit mondok én Rosberg teljesítményére: nem VB szint.
Látod Hami valahogy csak megtanult rajtolni is. Lehet, hogy ez a kulcs a 2016. VB címhez.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2016.07.31. 19:25

Remélem a nyári szünetben Rosberg és Verstappen is szán némi időt a szabályokkal való ismerkedésre.

Rosbergnek valaki elmagyarázhatja miért nem a fehér vonalon fordulunk, ha van mellettünk kívülről egy autó.
Verstappennek pedig két nagy nyakleves közt a családon belüli tettlegességre nyitott apuka elmagyarázhatja miért nem rángatjuk azt a qrva autót féktávon. Addig hagyják neki büntetlenül ezt a piszkos trükköt, míg előbb-utóbb megreptet valakit.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.31. 19:48

Itt lesz talán a legjobb helyen ez. Anthony Davidson, a Sky Sports volt F1 versenyző szakkomentátora kielemezte (az alul megnézhető) videón a Rosberg-Verstappen incidenst. Lefordítottam, hogy mit mondott:

„Látható, ahogy Verstappen bemozdul a féktávon, de Rosberg is nagyon későre hagyta a manővert. Végül Max a szervizútra került, majd onnan jött vissza. Hadd játszam le a felvételt Önöknek újra, van itt egy érdekesség. A féktávon nézzük meg [Rosberg] kezeit, ahogy begurul a kanyarba. Lelassítom Önöknek, figyeljék a türkiz színű kesztyűt. Számomra a lényeg most történik. Teljesen elfordította a kormányt, a karjai keresztezik egymást. Láthatjuk, ahogy keresztezik egymást.

Visszatekerem egy kicsit, hogy megint láthassuk. Ha használom a nagyítót, a kesztyű már nem látható, majd a videót továbbléptetve látható, hogy többet nem tehetett volna, hogy befordítsa az autót ennél jobban. A kormány teljesen el volt fordítva. Maxnek elfogyott a hely, de ez volt a számára maradt egyetlen opció, mert Nico ennyire későn fékezett. Én úgy gondolom, hogy egy nagyon bátor manőver volt.

A fedélzeti kamerán tisztán látható a kéz most a kormányon. Ott van Max bemozdulása. Azt hiszem, ha Nico korábban fékezett és kanyarodott volna, valószínűleg blokkolta volna a kerekeket, mert az autó már alapvetően is a tapadása maximumán volt.

Személy szerint sokakkal együtt úgy gondolom, hogy a büntetés elég durva volt. A rádióüzenetét meghallgatva azt hiszem, pont ezeket mondta el ő is. Amikor egy versenyző bemozdul a féktávon, az megzavarja a támadót, ezzel fennáll az a kockázat, hogy a kerekek blokkolnak, az autó irányítása még inkább kicsúszik a versenyző kezéből, nem tudod megállítani a kocsit. Ezért kellett Rosbergnek a lehető legegyenesebb vonalban tartania az autót, hogy a lehető legjobb esélye legyen a lassításra.

Gyökeresen más szituáció volt ez véleményem szerint, mint az, ami Ausztriában történt. Mindannyian emlékszünk rá, de tekintsük meg újra a felvételt arról. Láthatjuk, hogy akkor őt támadták, és világosan látszik, hogy meg sem próbált elfordulni. Ezért volt annyira egyértelmű az a szituáció Ausztriában. De akkor nem kapott büntetést, tehát következetlenség van a versenybírók részéről. Minden egyes versenyen más exversenyző a meghívott versenybíró, mindannyiuknak megvan a saját véleményük, ahogy mindenki másnak is. De a Sky Padhez idefele jövet több jelenleg aktív versenyzővel is beszéltem, és mindannyian egyetértettek velem.

Magyarországon történt az, amire rá akarok mutatni. Max Verstappen Kimi Räikkönen külső oldalán haladt. Amikor a pályán kívül fű van, fel kell adni a pozíciót. Lelassítom Önöknek. Tehát ez egy manőver, aminek megcsinálhatónak kéne lennie, csak képzeljük el, hogy ezen a [hockenheimi] pályán vagyunk, ahol a kanyarkijáratok le vannak aszfaltozva. A magyar pálya más, old school pálya, ahol a versenyzők a füvön találhatják magukat. Ezt nem akarják, ezért fel kell adniuk a pozíciót. És ez a különbség. A versenyző tudja, hogy nem ússza meg következmények nélkül, ha lehajt a fűre. Ez a különbség a hockenheimi és az olyan régebbi jellegű pályák között, mint a magyar.”

[media]https://cdn.streamable.com/video/mp4/mh8i.mp4[/media]
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.07.31. 20:05

vollebak írta:Itt lesz talán a legjobb helyen ez. Anthony Davidson, a Sky Sports volt F1 versenyző szakkomentátora kielemezte (az alul megnézhető) videón a Rosberg-Verstappen incidenst. Lefordítottam, hogy mit mondott:

[media]https://cdn.streamable.com/video/mp4/mh8i.mp4[/media]
Elöször is: Értékelendő a munka amit a fordításba beletettél! Respect!

Azt viszont nem vágom, hogy most miért számít Davidson véleménye amikor pl. te Ausztriát 100%-ban Hamiltonnak adtad. (:v
Tudom ha Hamilton mellett érvel azt nem kell számításba venni, mert brit ő is és elfogult... De nagyon könnyű ez így.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.31. 21:10

Schumixx írta:
vollebak írta:Itt lesz talán a legjobb helyen ez. Anthony Davidson, a Sky Sports volt F1 versenyző szakkomentátora kielemezte (az alul megnézhető) videón a Rosberg-Verstappen incidenst. Lefordítottam, hogy mit mondott:

[media]https://cdn.streamable.com/video/mp4/mh8i.mp4[/media]
Elöször is: Értékelendő a munka amit a fordításba beletettél! Respect!

Azt viszont nem vágom, hogy most miért számít Davidson véleménye amikor pl. te Ausztriát 100%-ban Hamiltonnak adtad. (:v
Tudom ha Hamilton mellett érvel azt nem kell számításba venni, mert brit ő is és elfogult... De nagyon könnyű ez így.
Az a helyzet, hogy sokszor visszanéztem azt az esetet és átértékeltem a dolgot. Az győzött meg végül, amiről Davidson is beszélt most, hogy Rosberg nem akart befordulni. Én azzal érveltem, hogy de igen, viszont a sok visszanézés, belső kamerás felvételek kockázása után arra jutottam, hogy tévedtem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.07.31. 22:03

Magic írta:Uhhh ez a Szujo B+....
Nő Hamilton előnye...igen. Ha nem aa kis meséjét adná elő 10 percig.....
Nem tudom volt e valaha olyan hogy egy 67 koros verseny 26. Koreben azt hallgassuk hogy a kis max milyen szenzaciosat rajtolt....
(:m (:m

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.07.31. 22:05

Na ami erdekes volt hogy a mekadesz 47 loerovel vana mezony felett. Kerdezem egykibaszott szukitot nem lehetne igy ev kozben rarakni, mert ennek mar lassan tenyleg semmi ertelme. Ha lenne konkurens sorozat ezt a szutykot kr senki sem nezne...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.07.31. 22:15

Az tul egyszeru lenne... Es akkor biztos kivonulna a mercedesz!

De mas sorozatban is van megoldas a kompenzalasra... Valamiert megsem teszik. Helyette szabalyokat modositnak, majd visszavonnak... Mint egy igazi toketlen vezetes, akiknek halvany lila fingjuk sincs, hogy mit tegyenek... Kozben azon sopankodnak, hogy szar az egesz.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.07.31. 22:24

t-oom írta:Az tul egyszeru lenne... Es akkor biztos kivonulna a mercedesz!

De mas sorozatban is van megoldas a kompenzalasra... Valamiert megsem teszik. Helyette szabalyokat modositnak, majd visszavonnak... Mint egy igazi toketlen vezetes, akiknek halvany lila fingjuk sincs, hogy mit tegyenek... Kozben azon sopankodnak, hogy szar az egesz.
Azért nem teszik, mert kifejezetten csak a pénz számít, abból meg a svábok tettek/tesznek be gondolom bőven a zsebekbe. Ennyi. Te, mint néző ki a faszt érdekelsz? Senkit

Nevetséges az egész, de már az autók is olyan ergya szarok, hogy az borzalom. Röhejes a hangjuk, a formájuk, a tempójuk. A GP2 már nagyobb terhelés fizikailag, éppen a Silevertone teszt után mondták az onnan tesztelő fiatalok.. Nem véletlen a felkerülő fiatalok fáklyásmenete.. A Vettel érában legalább hangjuk volt (:v

Az tuti, hogy ha lenne egy sorozat amit vasárnap ugyanakkor adnak, ekkora hírveréssel mint az F1 de normális szabályokkal és autókkal, akkor ennek vége lenne nagyon hamar.

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: FORMULA 1 GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2016

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2016.08.01. 06:44

Nem tudom miert akarja ennyira hamiltont vb nek a fia, de ez mar elkepeszto. Hamilton a nyilvanvaloert nem kap, rosberg meg a semmiert buntetve vem, ugy hogy ez a kis gecisszaju verstappen megint bemozdult. Ha en lennek nico mar a gyengelkedon lenne az osszes.

Lezárt