Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Lezárt

Hogy folytatódik a nagy szünet után a küzdelem?

1. Hamilton átmenti a legutóbbi négy futamon mutatott formáját, és ott is dominálni fog.
8
80%
2. Rosberg megnyitja 2015-ben tapasztalt "kis világbajnoki" szakaszát, és újra az élre tör.
2
20%
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.08.31. 19:19

carlos78 írta: hogy akinek a legjobb autója van, annak csak a csapattársával kell megküzdenie,
Ez ugy kb 1950 ota van igy az esetek 5 %ban elofordulo kiveteleket nem szamitva...

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2016.08.31. 20:27

carlos78 írta::D érthető a válasz, néhol pedig nagyon röhögtem :D

viszont WG leírta helyettem, amit én nem tudok megfogalmazni úgy, szal egyetértek vele.
Megértem azokat, akiket felbosszantott Verstappen mutatványa, de Wéber alábbi sora fedi az én véleményemet is: "Egyértelműen a határokat feszegetve, de kétség kívül teljes kontroll alatt végzi ezeket a manővereket."

Márpedig aki nem feszegeti a határokat, nem viszi sokra. Felmerült itt, hogy olyan baleset lesz ebből, amiben talán meg is fog sérülni valaki... elvégre erről is szól ez a sport. 300 km/h-nál 5-10 cm-re autózni egymástól mindig ott rejti magában a kockázatot...

Én is felhördültem, mikor ráhúzta Räikkönenre, gondoltam, hogy kap érte valamit büntetést, de nem kapott.

El vagyunk szokva a kemény megmozdulásoktól.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.08.31. 20:54

Lehet keménynek lenni, de akkor lehessen mindenkinek. Rosberget ennél kevesebbért megbüntették, versenyállat Max pedig úgy sírt a rádióban mint a fürdőskurva. Ugyanolyan mint Motogp-ben Lorenzo, ha ellene kemények sír a szája, ha ő csinálja rendben van. A keménység egyébként nem azonos a törlesztés gyanánt művelt szemétkedéssel, amit Max el is ismert. A motivációja még talán nagyobb probléma, mint amit tesz.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.08.31. 22:11

Bönde Attila írta:
carlos78 írta::D érthető a válasz, néhol pedig nagyon röhögtem :D

viszont WG leírta helyettem, amit én nem tudok megfogalmazni úgy, szal egyetértek vele.
Megértem azokat, akiket felbosszantott Verstappen mutatványa, de Wéber alábbi sora fedi az én véleményemet is: "Egyértelműen a határokat feszegetve, de kétség kívül teljes kontroll alatt végzi ezeket a manővereket."

Márpedig aki nem feszegeti a határokat, nem viszi sokra. Felmerült itt, hogy olyan baleset lesz ebből, amiben talán meg is fog sérülni valaki... elvégre erről is szól ez a sport. 300 km/h-nál 5-10 cm-re autózni egymástól mindig ott rejti magában a kockázatot...

Én is felhördültem, mikor ráhúzta Räikkönenre, gondoltam, hogy kap érte valamit büntetést, de nem kapott.

El vagyunk szokva a kemény megmozdulásoktól.
Aki dühből tesz dolgokat az szerinted kontroll alatt tart mindent??

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.08.31. 22:17

Magic írta:
Bönde Attila írta: Megértem azokat, akiket felbosszantott Verstappen mutatványa, de Wéber alábbi sora fedi az én véleményemet is: "Egyértelműen a határokat feszegetve, de kétség kívül teljes kontroll alatt végzi ezeket a manővereket."

Márpedig aki nem feszegeti a határokat, nem viszi sokra. Felmerült itt, hogy olyan baleset lesz ebből, amiben talán meg is fog sérülni valaki... elvégre erről is szól ez a sport. 300 km/h-nál 5-10 cm-re autózni egymástól mindig ott rejti magában a kockázatot...

Én is felhördültem, mikor ráhúzta Räikkönenre, gondoltam, hogy kap érte valamit büntetést, de nem kapott.

El vagyunk szokva a kemény megmozdulásoktól.
Aki dühből tesz dolgokat az szerinted kontroll alatt tart mindent??
A "kontroll alatt" itt kb. azt jelenti, hogy szándékosan. Vagyis direkt volt barátságtalan.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.08.31. 22:21

Bönde Attila írta:
carlos78 írta::D érthető a válasz, néhol pedig nagyon röhögtem :D

viszont WG leírta helyettem, amit én nem tudok megfogalmazni úgy, szal egyetértek vele.
Megértem azokat, akiket felbosszantott Verstappen mutatványa, de Wéber alábbi sora fedi az én véleményemet is: "Egyértelműen a határokat feszegetve, de kétség kívül teljes kontroll alatt végzi ezeket a manővereket."

Márpedig aki nem feszegeti a határokat, nem viszi sokra. Felmerült itt, hogy olyan baleset lesz ebből, amiben talán meg is fog sérülni valaki... elvégre erről is szól ez a sport. 300 km/h-nál 5-10 cm-re autózni egymástól mindig ott rejti magában a kockázatot...

Én is felhördültem, mikor ráhúzta Räikkönenre, gondoltam, hogy kap érte valamit büntetést, de nem kapott.

El vagyunk szokva a kemény megmozdulásoktól.
Saját magát sem tudja kontrollálni, mint az a verseny utáni nyilatkozataiból kitűnik...a mögötte 350-nel haladó pilótát meg semennyire nem tudja kontrollálni...ergo csak a rohadt mázlijának és Kiminek köszönheti, hogy nem lett óriási baleset a dologból, nem a kurva nagy kontrolljának. Ekkora baromságot...

Amikor Rosberget megbüntették kisköcsög leszorításáért, akkor Rosberg bevette a kanyart, kiskancsó meg ment a bukótérbe. Most a baromarcú kikényszerítette Kimit úgy, hogy még maga sem tudta bevenni a kanyart...rohadt nagy kontrollja van, tényleg.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.08.31. 23:32

Jogos.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.09.01. 19:52

Phoebe írta:
Raikkönen hátránya ebben a párharcban a kora volt, mégpedig abból a szempontból, hogy tökéletes úriemberként vív a pályán, a lehető legtisztább fegyverekkel, amiben csak Button lehetne párja a mezőnyben.
...................
Vannak versenyzők, akikkel még nem hozta össze a sors a hollandot komolyabb csatában, így nem kérdés, hogy lesznek még keményebb jelenetek a továbbiakban. Akkor sem járok messze a valóságtól, ha jelen pillanatban Hamiltont tippelném a legjobb partnernek egy ilyen ki-ki meccsre, hiszen az autója és az önbizalma is megvan hozzá, az intuitív döntéshozatalban pedig talán a legjobb.
Számomra az első idézet volt a legszívmelengetőbb. Valóban Kimi úriember itt a farkasok között.

A második kiemelt részhez pedig annyit: várom is, hogy Hamiltonnal összeakadjanak, és tartok is tőle. Várom, mert tudom, hogy Hamilton képes felvenni a kesztyűt, de tartok is tőle, mert tudom, hogy a bajnokság állása szerint ő veszíthet többet. És sajnos ő ezt nem fogja nézni, bele fog vágni a pofájába a hollandnak akkor is, ha ő fázik rá.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.09.02. 10:46

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.09.02. 10:49

Maximálisan egyetértek a cikkben írtakkal, de Verstappent ez nem hatja meg. Rá éssz érvekkel a média útján nem lehet hatni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2016.09.02. 12:04

Alghar írta:a mögötte 350-nel haladó pilótát meg semennyire nem tudja kontrollálni...ergo csak a rohadt mázlijának és Kiminek köszönheti, hogy nem lett óriási baleset a dologból, nem a kurva nagy kontrolljának. Ekkora baromságot...
Nem is Kimit kell kontrollálnia, hanem magát. Én is úgy vélem, hogy az a manővert kvázi így is akarta kivitelezni (a jobbra húzódós esetnél), amire lehet mondani, hogy kontroll alatt tartotta, és nem pusztán mázli volt. Mázlija Kimi szempontjából volt. Lehet, hogy ha más lett volna ott mögötte, akkor belerongyol - nem tudni, mi járhatott a fejében Verstapennek, de valószínűleg az, hogy úgy is fékezni fog a mögötte jövő.
Alghar írta:Amikor Rosberget megbüntették kisköcsög leszorításáért, akkor Rosberg bevette a kanyart, kiskancsó meg ment a bukótérbe. Most a baromarcú kikényszerítette Kimit úgy, hogy még maga sem tudta bevenni a kanyart...rohadt nagy kontrollja van, tényleg.
Mindent ne húzzunk azért rá egy gondolatfoszlányra.

Phoebe felvetése is jogos, Rosberget akkor megbüntették, most Verstappent kellett volna, ha következetesek, de ahogy olvastam, megmagyarázta a versenyigazgatóság, hogy még "határon belül volt."
Kép

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2016.09.02. 12:06

Gocpont írta:A "kontroll alatt" itt kb. azt jelenti, hogy szándékosan. Vagyis direkt volt barátságtalan.
Így is lehet fogalmazni.

Amint írtam az előbb, mikor úgy érezte, hogy Kimi jobbról akarja megelőzni, akkor lépett.
Kép

Lezárt