Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hogy folytatódik a nagy szünet után a küzdelem?

1. Hamilton átmenti a legutóbbi négy futamon mutatott formáját, és ott is dominálni fog.
8
80%
2. Rosberg megnyitja 2015-ben tapasztalt "kis világbajnoki" szakaszát, és újra az élre tör.
2
20%
 
Szavazatok száma: 10

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.30. 22:17

Jo, de ok nem tudnak versenyezni. Nem versen allatok meg mifaszom jelzokkel szoktak tele aggatni a kivaltsagosokat.

Meddo a vita. Adott szaz ember aki szerint ez gaz es akad egy valaki aki szerint nem. Most ezzel mit lehet csinalni? Semmit. Jo meg akadna itt egy ket tars de ok mist ne irnak. Ot szazalekot nem tennenek ki.

Masrol beszelnek ok es mi. Ez a vita addig tart majd amig a forum van es ez a patkany geci versenyzik. Az meg husz vagy huszonot ev ha megeli.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.30. 22:19

Most hetvegen el fog szallni egyebkent. Vagy kibaxak a csaba. Nem er celba szerintem

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.30. 22:28

:D ne kapjátok fel a vizet, nem tudom miért baj ha nem egyet gondol mindenki. nekem kicsit tetszik, hogy van valami esemény. már annak is örülök, hogy újra van kit utálni, legutóbb alonso volt ilyen státuszban, legalább él a fórum :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.08.30. 22:31

carlos78 írta::D ne kapjátok fel a vizet, nem tudom miért baj ha nem egyet gondol mindenki. nekem kicsit tetszik, hogy van valami esemény. már annak is örülök, hogy újra van kit utálni, legutóbb alonso volt ilyen státuszban, legalább él a fórum :)
Nem baj, ha más a véleményed, a baj az hogy a kiscsávó életveszélyes. MaxiKing meg csak szeretne Alonso lenni...

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.30. 22:36

Rocco írta:
Kurva sokszor lattam mar.
nem láttál benne semmi veszélyeset? pl. kerék kerék, fűre pakolás, stb?
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.08.30. 22:43

carlos78 írta::D ne kapjátok fel a vizet, nem tudom miért baj ha nem egyet gondol mindenki. nekem kicsit tetszik, hogy van valami esemény. már annak is örülök, hogy újra van kit utálni, legutóbb alonso volt ilyen státuszban, legalább él a fórum :)
Ugyan! A vita feltétele az eltérő álláspont... és fontos, hogy a vitázók ugyanarra a dologra/jelenségre vonatkozóan érveljenek. A többi gusztus kérdése :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.08.30. 22:44

Gocpont írta: Ugyan! A vita feltétele az eltérő álláspont... . A többi gusztus kérdése :-)
szerk.: elneztem, carlosnak akartam valaszolni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mudd 2016.08.30. 22:56-kor.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.30. 22:45

carlos78 írta:
Rocco írta:
Kurva sokszor lattam mar.
nem láttál benne semmi veszélyeset? pl. kerék kerék, fűre pakolás, stb?
Figyelj. Ugy latszik annyit ertettel meg a forma1-bol, illetve az azon beluli versenyzeserol, es annyi kozod van hozza, mint elefantnak a gitarozashoz. Vitazzon veled errol az, aki jobban unatkozik nalam. En nem birom tovabb, szar az idegrendszerem.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.30. 22:53

jól van papa :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.31. 05:03

Én úgy tudom, hogy van az F1-ben egy íratlan szabály, amit valahogy úgy neveznek "bizalmi elv". Ez azt jelenti, hogy senki nem csinál olyan kiszámíthatatlan dolgot a pályán, ami a másikat veszélyezteti. Ezt anno Alonso eseténél sokat tárgyaltuk, mikor D.C. előtt satuzott a német nagydíjon. Ez nem azt jelenti, hogy nem tesznek meg mindent a kiszámíthatóság határán belül, hanem azt, hogy olyat nem tesznek, ami ilyen sebesség, és ilyen járművek mellett abszolúte nem várható. Ennek egyik szabályban megjelenő aspektusa a többszöri irányváltoztatás tilalma, ám vannak nem rögzített szabályai is. Ugyanis ezeknek a srácoknak meg kell bízniuk is egymásban, hogy a másik nem tesz olyat, ami őket veszélyezteti (az alap kockázaton túlmenően természetesen). Verstappen ezt az elvet szegte meg immár többszörösen. A többiek nyilván ezt nem fogják hagyni, és meggyőződésem igen hamar móresre tanítják. Egy dolog az elszántság, és más dolog az arrogancia ugyanis.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.31. 07:19

amúgy sokszor pont nem az a baj vele, hogy többször vált irányt, hanem hogy későn. vagy nem?
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.31. 09:29

Amikor vezetni tanultam, az elméleti oktatás első mondata a következő volt:

"Ha a szabályokat mindenkor betartom akkor bízhatom abban, hogy a szabályokat mások is betartják. Ez a bizalmi elv.. " Mai napig emlékszem rá pedig sajna kurva régen volt. Nem 100%-ig így volt, de valami ilyesmi. És valóban, ez lényeg mert ha olyan elmebeteg állatok lennének kint mint a kis fasszopó, akkor ugye úgy kéne menni, hogy mindenki veszélyes és nem haladnánk előre. Persze nyilván lenne, aki ezt is élvezné. Nem működne a dolog, az tuti. Amúgy az elsőbbségről való lemondás nem is működne az elv nélkül. Hozzáteszem így is elég hülye van, de azért sokan meg is kapják érte jutalmukat, ld. a nemrégiben M7-en önkéntes rendőrt játszó polgárőr barmot.

Az a baj, hogy a kiskancsó alá még rakják is a lovat nála értelmesebb, idősebb és tapasztaltabb emberek. Ezzel fognak előidézni egy vagy több komoly balesetet, mert még el is hitetik vele, hogy amit csinál az sima ügy. Sajnos nem tudom miért csinálják, de nagyon kíváncsi lennék az okára..

Grozsán kevesebbért kapott eltiltást, pedig nem is igazán tehetett mindenről 100%-ig. Egyébként ilyeneket Maldonado se csinált, csak ő nem volt sztárolva. Nem vagyok benne biztos, hogy ha nem Kimivel akad össze itt Spa- ban ennyiszer vagy akár korábban többször, akkor is célba érnek, de abban sem vagyok biztos, hogy akkor is hagyják

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.31. 09:31

carlos78 írta:amúgy sokszor pont nem az a baj vele, hogy többször vált irányt, hanem hogy későn. vagy nem?
Nem. Mindkettőt csinálja. Eleinte nem csinálta, pl. Barcelonában de ott azért nem mert Kimi eleve esélytelen volt. Itt tudta, hogy mindenképpen bukik ezért lehetetlenítette el és lökte ki a pályáról, egyébként ott olyan tempóval be se tudott volna fordulni, mint ahogyan nem is fordult ő maga sem.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.08.31. 09:47

Bandee írta:Amikor vezetni tanultam, az elméleti oktatás első mondata a következő volt:

"Ha a szabályokat mindenkor betartom akkor bízhatom abban, hogy a szabályokat mások is betartják. Ez a bizalmi elv.. " Mai napig emlékszem rá pedig sajna kurva régen volt. Nem 100%-ig így volt, de valami ilyesmi. És valóban, ez lényeg mert ha olyan elmebeteg állatok lennének kint mint a kis fasszopó, akkor ugye úgy kéne menni, hogy mindenki veszélyes és nem haladnánk előre.
Ez kicsit off de nálam elő is jött amikor már a forgalomban tanultam vezetni. Nagy kereszteződésnél mentem át a zöldön az oktatóval és igazából én se tudom miért de elnéztem mindkét irányba előtte és lassítottam.
Az oktató el is magyarázta, hogy ezt így nem lehet, és hogy a kresznél miért felejtettem el ezt a bizalmi elvet. Minden zöldnél nem lehetsz résen hogy na vajon melyik irányból fog valaki 100-al átmenni a neki piroson.
Ja és szintén nem most volt hanem 16 éve.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.08.31. 09:56

Bandee írta:
Az a baj, hogy a kiskancsó alá még rakják is a lovat nála értelmesebb, idősebb és tapasztaltabb emberek. Ezzel fognak előidézni egy vagy több komoly balesetet, mert még el is hitetik vele, hogy amit csinál az sima ügy. Sajnos nem tudom miért csinálják, de nagyon kíváncsi lennék az okára..

Grozsán kevesebbért kapott eltiltást, pedig nem is igazán tehetett mindenről 100%-ig. Egyébként ilyeneket Maldonado se csinált, csak ő nem volt sztárolva. Nem vagyok benne biztos, hogy ha nem Kimivel akad össze itt Spa- ban ennyiszer vagy akár korábban többször, akkor is célba érnek, de abban sem vagyok biztos, hogy akkor is hagyják
Sztárcsinálás, ennyi. Kell egy új eladható, sztárolható figura, akivel a fiatalabbakat is meg lehet szólítani, a gyerek pedig tehetsége és kora alapján ehhez jó alapanyag, ezért elnézőek vele, mert húúú de jót tett a forma1-nek.
Maldonado esetében szerintem már az örök eltiltás és verbális felnégyelés lenne terítéken, pedig ő esélyes, hogy nem rosszindulatú volt, csak szimplán hülyén kezelte a helyzeteket. Később már azt is a nyakába varrták, amiről nem tehetett.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.08.31. 09:56

Bandee írta:
Az a baj, hogy a kiskancsó alá még rakják is a lovat nála értelmesebb, idősebb és tapasztaltabb emberek. Ezzel fognak előidézni egy vagy több komoly balesetet, mert még el is hitetik vele, hogy amit csinál az sima ügy. Sajnos nem tudom miért csinálják, de nagyon kíváncsi lennék az okára..

Grozsán kevesebbért kapott eltiltást, pedig nem is igazán tehetett mindenről 100%-ig. Egyébként ilyeneket Maldonado se csinált, csak ő nem volt sztárolva. Nem vagyok benne biztos, hogy ha nem Kimivel akad össze itt Spa- ban ennyiszer vagy akár korábban többször, akkor is célba érnek, de abban sem vagyok biztos, hogy akkor is hagyják
Sztárcsinálás, ennyi. Kell egy új eladható, sztárolható figura, akivel a fiatalabbakat is meg lehet szólítani, a gyerek pedig tehetsége és kora alapján ehhez jó alapanyag, ezért elnézőek vele, mert húúú de jót tett a forma1-nek.
Maldonado esetében szerintem már az örök eltiltás és verbális felnégyelés lenne terítéken, pedig ő esélyes, hogy nem rosszindulatú volt, csak szimplán hülyén kezelte a helyzeteket. Később már azt is a nyakába varrták, amiről nem tehetett.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.31. 10:30

Bandee írta:
carlos78 írta:amúgy sokszor pont nem az a baj vele, hogy többször vált irányt, hanem hogy későn. vagy nem?
Nem. Mindkettőt csinálja. Eleinte nem csinálta, pl. Barcelonában de ott azért nem mert Kimi eleve esélytelen volt. Itt tudta, hogy mindenképpen bukik ezért lehetetlenítette el és lökte ki a pályáról, egyébként ott olyan tempóval be se tudott volna fordulni, mint ahogyan nem is fordult ő maga sem.
1-2 esetre emlékszem, ami gyanús volt, a többi legyezés.

amugy Bandee, a hétköznapi forgalomnak nem az a célja, hogy elsőnek érjünk oda valahová, hanem hogy biztonságban. nem hasonlítanám a versenyhez. nézd meg a kisgyerekeket, mikor versenyeznek a kis lábbalhajtós motorral, egyszerűen nem engedik a másiknak hogy megelőzze. ez ösztönös, és ennek kellene az f1-ben is kidomborodnia, így lenne szórakoztató. engem nem nagyon érdekel ez a "itt voltam belül hamarabb" meg "engedjél már el, mert gyorsabb vagyok", stb. kék zászlót is eltörölném.

kiscsávót nem bírom, de a jelenséget, hogy valaki végre ösztönösen cselekszik, nem mint egy idomított majom, azt igen. most eljutottunk oda az elmúlt 8 évben, hogy akinek a legjobb autója van, annak csak a csapattársával kell megküzdenie, a többitől követeli hogy engedjék el, álljanak félre, drs, stb.

ez nektek tetszik? nem hiszem.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.08.31. 11:39

Nem láttam a futamot, vissza sem nézem, mert annyira nem érdekel.
Olvasva itt a hsz-eket... A kisköcsög kiütötte Kimit? (:v
Gondolom továbbra is minden lett csak szűz kislány nem. (:v

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.08.31. 12:03

carlos78 írta:
1-2 esetre emlékszem, ami gyanús volt, a többi legyezés.

amugy Bandee, a hétköznapi forgalomnak nem az a célja, hogy elsőnek érjünk oda valahová, hanem hogy biztonságban. nem hasonlítanám a versenyhez. nézd meg a kisgyerekeket, mikor versenyeznek a kis lábbalhajtós motorral, egyszerűen nem engedik a másiknak hogy megelőzze. ez ösztönös, és ennek kellene az f1-ben is kidomborodnia, így lenne szórakoztató. engem nem nagyon érdekel ez a "itt voltam belül hamarabb" meg "engedjél már el, mert gyorsabb vagyok", stb. kék zászlót is eltörölném.

kiscsávót nem bírom, de a jelenséget, hogy valaki végre ösztönösen cselekszik, nem mint egy idomított majom, azt igen. most eljutottunk oda az elmúlt 8 évben, hogy akinek a legjobb autója van, annak csak a csapattársával kell megküzdenie, a többitől követeli hogy engedjék el, álljanak félre, drs, stb.

ez nektek tetszik? nem hiszem.
még ha egyet is értenék - de persze nem - a nyakló nélküli küzdelemhez sokkal masszívabb versenyautók kellenének, lényegesen kevesebb törékeny aero elemmel, nem szabadna korlátozni a motorok, váltók, stb számát. Ezek a gépek nem arra készültek, az open-wheel annyira nem is alkalmas a test-test elleni küzdelemre, a kocsik már nagyon drágák. Pl. 25 éve a gépek pilóta nélkül majdnem 200 kilóval könnyebbek voltak.

Kék zászló szerintem kellő. A Hungaroringre vetítve amikor pl. Hamilton utoléri Alonso-t, akkor igazság szerint valójában kb. 4 380 méterrel előtte jár, így nem volna igazságos újból "küzdelemre" kényszeríteni, csak mert az Ő mérnökei sokkal jobb kocsit terveztek mint a McLaren. (:v
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.08.31. 15:33

Michelisz Norbi vs. Wéber Gábor

Miért érzem azt, hogy WG próbál objektív lenni, de mégsem megy neki, de ez a világért sem ismerné el (válaszolgatott pár ellenvéleményre kommentben)?

MN:
Lauda kijelentése azért erős, Verstappen tökéletesen felmérte a helyzeteket. Szerintem inkább az okozhat további bonyodalmakat, ha a versenybírák továbbra is ilyen következetlenek. A rajt utáni beszúrásért nem, de a Raikkönen elleni védekezésért és az ő, illetve Perez leszorításáért a Les combes-ban járt volna legalább egy kisebb időbüntetés. Mit gondoltok?

WG:
Spa, Verstappen-Raikkönen újratöltve: 3 napja szakadatlanul jönnek a kérdések a témában, ezért kicsit részletesebben is leírom, melyik megmozdulásról mit gondolok.

Rajtbaleset: ahogy a közvetítésben is, teljes mértékben Vettel volt a hibás a hármas koccért, Raikkönen és Verstappen csak azt tette, amit adott helyzetben kell és Vettel nélkül be is fordultak volna gond nélkül, vagy minimális érintéssel. A kívül érkezőnek ebben a szituációban, ismerve a La Source sajátosságait tudnia, éreznie kell, hogy a belső íven egy autó orra biztos ott lesz. Így becsukni az ajtót meggondolatlan manőver, és nem is valami udvariassági formula, hanem a saját túlélése érdekében, ugyanis a kívül érkező mindig megpördül ilyen esetben. Verstappen joggal dugta vissza az orrát a belső ívre, nem csúszott bele Raikkönenbe, ahogy a finn se kormányzott rá, egyszerűen csak próbálták a meglévő pozíciójukat nem feladva végigvinni a kanyart, amihez mindkettőjüknek joga volt abban a helyzetben. Ezúttal Vettel csúnyán benézte és nem igazán vállalta magára a dolgot, Verstappen utólag túlreagálta az én voltam az áldozat szöveggel, miközben Raikkönen csöndben volt és nem is tehetett az egészről.
Verstappen-Raikkönen első előzési kísérlet: szélárnyék, DRS, Verstappen védi a belső ívet, Kimi balra húzódva elmegy mellette és egy pillanatra, pont a féktáv előtt teljesen elé is kerül, azaz megelőzi. Verstappen belül azonban mélyet fékez és visszajön a Ferrari mellé, azonban kicsit elméri a féktávot és teljesen átcsúszik a Le Combes bal oldalára, sőt, egy pillanatra a pályát is elhagyja mind a négy kerékkel. Raikkönen az ütközést elkerülendő átvág a bukótéren, Max elé kerül, majd kis hezitálás és rádiózás után visszaadja a pozíciót.

Ez volt a fölösleges manőver, ugyanis azzal, hogy a Red Bull elé került az egyenesben egy új akció kezdődött, amiben Verstappen volt a (vissza)támadó, és az elmért féktávval kivezette a Ferrarit a pályáról, és ő maga sem tudott rajta maradni. Nem volt tehát tiszta előzés, ha elöl marad neki kellett volna visszaadni a helyet, azonban hátrébb jött ki, így a stewardoknak nem volt mit vizsgálni az ügyben. A hibát a Ferrari követte el Raikkönennel, amikor visszaadatták vele a pozíciót a hollandnak, ahogy azt pl. Perez nem is tette meg a verseny későbbi szakaszában, amikor ugyanígy járt ugyanitt a 33-as Red Bullal.

Verstappen-Raikkönen második előzési kísérlet: újra szélárnyék+DRS, Verstappen ezúttal baloldalt marad, majd amikor a Kimi elég közel kerül és jobbra kezd kormányozni ő is jobbra húzza az autót, Raikkönennek pedig egy pillanatra el kell vennie a gázt, hogy ne ütközzenek össze. A pillanat veszélyes volt, ugyanakkor Verstappen egyetlen irányváltoztatást csinált, ám azt éppen akkor, amikor Raikkönen is jobbra indult. A szabálykönyv betűjének tehát megfelelt, ezért nem büntették érte, más kérdés, hogy nálam ez a versenyzői etikett pengeélén táncolt, amit viszont csak saját maguk egymás közt tudnak kezelni.

Verstappen agresszivitását lassan kiismerhetné a mezőny, ahogy annak idején Senna, vagy Schumacher sem lopta be magát mindenki szívébe, ő sem a kölcsönös szülinapi meghívókért versenyez. Rendszeresen az utolsó pillanatig vár a védekező reakcióival, hogy ezzel is meglephesse, kényszerhelyzetbe hozhassa a támadót, ami elég pimaszsággal és tökéletes ütemérzékkel párosulva rendszerint nagyon hatékonyan működik. Egyértelműen a határokat feszegetve, de kétség kívül teljes kontroll alatt végzi ezeket a manővereket.
Raikkönen hátránya ebben a párharcban a kora volt, mégpedig abból a szempontból, hogy tökéletes úriemberként vív a pályán, a lehető legtisztább fegyverekkel, amiben csak Button lehetne párja a mezőnyben. A 10-12 évvel ezelőtti énje talán máshogy kezelte volna ezt a helyzetet, de a visszatérés óta egyértelműen a lovagias irányba indult a karaktere. Vasárnap ebben a párharcban tehát épp az utcagyerek és a gentleman találkozott egymással, így egyértelműbb volt a kimenetele, de a rádiós üzenetekből érezhető volt az is, hogy Raikkönent felpiszkált a dolog, egyszerűen sértette a versenyzői egóját.

Hogy mi az ellenszer Verstappen ellen? Természetesen a saját fegyvere, persze csak akkor, ha azt jól csinálják. Megpróbálni eladni neki valami mást, mint ami következik és végigcsinálni ugyanolyan könyörtelenséggel, ahogy ő teszi. Rosberg megpróbálta Hockenheimben, de nem volt elég közel hozzá, hogy hibátlanul végigvigye, rá is fázott. Ez most hatalmi harc is egyben, ahol a falkába bekerült újabb domináns egyed vív meg a helyéért az erősorrendben, ezzel fel is rázva az amúgy részben alvó mezőnyt.

Vannak versenyzők, akikkel még nem hozta össze a sors a hollandot komolyabb csatában, így nem kérdés, hogy lesznek még keményebb jelenetek a továbbiakban. Akkor sem járok messze a valóságtól, ha jelen pillanatban Hamiltont tippelném a legjobb partnernek egy ilyen ki-ki meccsre, hiszen az autója és az önbizalma is megvan hozzá, az intuitív döntéshozatalban pedig talán a legjobb.
Ne felejtsük, hogy Verstappen még mindig csak 19 éves lesz, így rengeteg változik majd, azonban a karaktere kísértetiesen emlékeztet Sennáéra a pályán, és néha a pályán kívül is. Tulajdonképpen minden benne van, amiért Sennát szerettem és amiért utáltam is anno.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.31. 15:55

Jadrina írta:Nem láttam a futamot, vissza sem nézem, mert annyira nem érdekel.
Olvasva itt a hsz-eket... A kisköcsög kiütötte Kimit? (:v
Gondolom továbbra is minden lett csak szűz kislány nem. (:v
Ne örülj, nem. :mosoly:

Minősíthetetlenül viselkedett. Általában mindenki szerint.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.31. 16:11

carlos78 írta:
1-2 esetre emlékszem, ami gyanús volt, a többi legyezés.

amugy Bandee, a hétköznapi forgalomnak nem az a célja, hogy elsőnek érjünk oda valahová, hanem hogy biztonságban. nem hasonlítanám a versenyhez. nézd meg a kisgyerekeket, mikor versenyeznek a kis lábbalhajtós motorral, egyszerűen nem engedik a másiknak hogy megelőzze. ez ösztönös, és ennek kellene az f1-ben is kidomborodnia, így lenne szórakoztató. engem nem nagyon érdekel ez a "itt voltam belül hamarabb" meg "engedjél már el, mert gyorsabb vagyok", stb. kék zászlót is eltörölném.

kiscsávót nem bírom, de a jelenséget, hogy valaki végre ösztönösen cselekszik, nem mint egy idomított majom, azt igen. most eljutottunk oda az elmúlt 8 évben, hogy akinek a legjobb autója van, annak csak a csapattársával kell megküzdenie, a többitől követeli hogy engedjék el, álljanak félre, drs, stb.

ez nektek tetszik? nem hiszem.
Számítottam erre a válaszra. Ugyanakkor mégiscsak kell egy kölcsönös bizalom, mert életveszélyes amit csinálnak bár azért nagyjából már mindent túl lehet élni F1-ben is. Például tudod, ha előtted megy valaki 300- al akkor az nem fog satuzni előtted, vagy pl. nem megy neked ha mellette vagy, nem cikázik előtted stb-stb. Ez olyan, hogy pl. boxban nem számítasz rá, hogy valaki alád rúg.

Már korábban is jeleztem, hogy értem amiről beszélsz és nem hiszem, hogy 5% eltérés lenne köztünk elvárásban a sport iránt. Ami van az egy szar. Ennek sok oka van, elsősorban a formulára vonatkozó szabályok és a látszat spórolás, ez bassza szét a sportot. Pl. ezt a DRS buziságot ki kéne venni, ebben is egyetértünk, aztán előzzenek ahogyan tudnak. Vagy legalább vennék ki ilyen helyen mint SPA, Kimi is DRS nélkül érte be ezt a faszkalapot, egyszerűen mert különlegesen érzi ezt a pályát és rouge kanyart. Itt lehet így előzni, de az nem fér bele, hogy egy irányváltás helyett eléd rántsák a kormányt és a lendület elvesztése után kényelmesen vissza húzódjanak az ideális ívre is. Ennek módja, hogy kiválasztja az oldalt, ahol meg akar küzdeni - jelen esetben a jobb oldalt - és megpróbál rövidebb féktávot venni vagy ilyesmi. Ha ez nem így van, hanem 360- nál elérántják a másiknak a kormányt, akkor az fékez és az előzés soha nem fog bekövetkezni. Ha ez így van, akkor fele ilyen tehetséges arcok is beülhetnek mert ezt a hülye is tudja csinálni.

Szóval egyetértek én veled, de akkor sem lehet, hogy valakit a többiek fölé emeljenek és még a lovat is adják alá.. Nagyon vékony a határvonal a tökös csávó és a paraszt csávó között. A kis gyökér régen átesett utóbbi oldalra és szerintem bajt is fog csinálni, mert szent meggyőzödése van, küldetése van és még vissza is igazolják őt. Sőt henceg is vele. Én ezt nem látom helyesnek és emiatt nem jó, hogy egy ilyen kiforratlan személyiségű begőzölt kamasz gyereket beengednek a sportba. Az már csak hab a tortán, hogy elsőre is rühelltem mert olyan feje van, hogy belebasznék kettőt szívem szerint. Egy igazi tuskó picsaszájú gyerek, egy elkényeztetett fajankó. Még az apja egy nagy gyökér csak rá kell nézni. Tehát én nagyon elfogult vagyok negatív irányba, ezt elismerem. Azt hiszem amíg versenyezni fog, addig az fog motiválni F1 nézés kapcsán, hogy ahol és amivel csak lehet ott szopjon. És ha így történik az örömet fog okozni. Pedig ez nem igazán jellemző rám..:)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.31. 16:37

:D érthető a válasz, néhol pedig nagyon röhögtem :D

viszont WG leírta helyettem, amit én nem tudok megfogalmazni úgy, szal egyetértek vele.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.31. 17:01

Vannak igazságai, de én se nem kedvelem Wébert, se nem tartom a véleményét általában semmire se. Így nem lenne fair, ha elkezdeném most hirtelen a véleményét felhozni, mintegy alátámasztva a sajátomat.

Kiemelném a Hamiltonos részt, én is nagyon várom az összecsapást ami nemsokára be is fog következni. Nagyon szurkolok Hamiltonnak természetesen. (:v Még Alonso lenne jó, de szerintem belőle is kihalt már valami

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Belga Nagydíj 2016.08.26-28. Spa Francorchamps

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.08.31. 18:48

Bandee írta: Még Alonso lenne jó, de szerintem belőle is kihalt már valami
Biztos ez Bandi? :)

[media]https://m.youtube.com/watch?v=58BOXjMfvFE[/media]

Lezárt