2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Kinek lesz ismét problémás rajtja (lásd mellékelt cikket)?

Hamiltonnak
4
33%
Rosbergnek
2
17%
Mindkettőjüknek
1
8%
Ezt most megússzák probléma nélkül
5
42%
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.10.02. 14:10

Magic írta:Vettelt megbüntették!!
Pofám leszakad...
Kisköcsögöt ugyanezért megdicsérték, hogy milyen tökös, meg bátor, hogy beszúrt oda. Akkor Kimi versenyét tette tönkre. Szerencsére akkor fel sem merült a büntetés...
:pf03 :pf03 (:d

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.10.02. 14:13

Magic írta:Vettelt megbüntették!!
Pofám leszakad...
Mindenki szív, mindenkit büntetnek, csak a minimax áldozat és tökös csávó egyszerre.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.10.02. 14:16

Nigel Hill írta:
Alghar írta:Hamiltont nagyon sajnálom...tudom, messze még a vége, de szerintem itt ment el a vb...egy idióta motorhibával.
Első kanyar: Vettel pont ugyanolyan optimistán szúrt be, mint anno Verstappen. Ehhez képest a kisköcsög: "az első kanyarban akarta megnyerni a versenyt, ami szerintem nevetséges." Jó lenne, ha a tükörbe nézne, kispajtás...amikor pont ugyanezt csinálta, akkor is Vettelnek és Kiminek kellett szégyellnie magát. A csávónak már kijár egy jókora pofon az élettől. Hátha az helyrebillenti. Szóval Vettel hibázott, Rosberg meg megszívta vétlenül (mint Kimi abban a bizonyos esetben). Ezután Rosberg óriásit versenyzett. A Mercedes lehengerlő...fogalmam sincs, hogyan került a végéről Kimi elé, de jelzi, hogy a Ferrari 3. erővé csúszott le. Kimi megtette, amit lehetett, erre futotta.
Ricciardo a Verstappen "nem elengedéssel" megnyerte a futamot (bár akkor ezt még nem tudhatta).
Alonso óriási volt, bár nem értem, miképp sikerült Buttont a McLarennek "hátrasorolni"...
Ebben profik. Idén ez volt a 3. agy 4. alkalom amikor olyan stratégiát választottak, amit épeszű ember nem igazán ért meg. (körönként 3-4mp-el lasabb gumikkal kintmaradni 5+körön át)
Kerdes, hogy ebbe a strategia kivalasztasba, mennyi szerepe van a pilotanak. Alonso siman lehulyezi a mernoket, mikor nincs realitasa a dolognak...

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.10.02. 14:17

Sánta Gepárd írta:
Magic írta:Vettelt megbüntették!!
Pofám leszakad...
Mindenki szív, mindenkit büntetnek, csak a minimax áldozat és tökös csávó egyszerre.
A kettős mércét ideje lenne Kiscsávóról elnevezni...ez lenne a Verstappen-szabály: amit szabad Jupiternek...

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.10.02. 14:18

t-oom írta: Kerdes, hogy ebbe a strategia kivalasztasba, mennyi szerepe van a pilotanak. Alonso siman lehulyezi a mernoket, mikor nincs realitasa a dolognak...
Bírtam ma is a "NO WAY" beszólását (:v

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.10.02. 14:22

Szegény Hamilton! Ezt most olvastam tőle (tegnapi hír, eddig nem olvastam):

"Nem hinném, hogy bármi is megállíthat minket"

A motorhibával nem számolt...

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.10.02. 14:34

Egy negyszeres vilagbajnokot a sokadik rajtbaleset okozasa utan ugyan azzal a mercevel kell merni, mint wgy viszonylag kezdot az elso utan?
De Verstappentol fuggetlenul Vettelnek kijart mar ez.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2016.10.02. 14:39

t-oom írta: Kerdes, hogy ebbe a strategia kivalasztasba, mennyi szerepe van a pilotanak. Alonso siman lehulyezi a mernoket, mikor nincs realitasa a dolognak...
Alonso teljesen más stratégián volt. Eleve így is tervezték. És a "No way" ellenére végigvitte amit terveztek. De ha az első 2 kör nem sikerül olyan parádésra Alonsonak, tartok tőle hogy nem sokra ment volna a friss lágy szettekkel. Ebben bíztak, be is jött. Buttonak adott stratégia Baromi rossz volt. Lást mennyivel végzett Bottas előtte, pláne úgy hogy az első kiállásnál mennyivel volt Button mögött. Amúgy persze hogy Aonso is rendszeresen lehülyézi őket. Dilettáns banda. Évek óta mondom. Itt csak akkor volt valaki egy jó stratégiai csavarral nyerő, ha saját szakállára vállalta be.
A másik a virtual SC. Az hogy a francba van, hogy Alonso 3mp-el van Rosberg előtt, az újraindításnál meg Alonso seggébe? Vicc. Vicc. Vicc.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nigel Hill 2016.10.02. 14:41-kor.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.10.02. 14:39

Jadrina írta:Egy negyszeres vilagbajnokot a sokadik rajtbaleset okozasa utan ugyan azzal a mercevel kell merni, mint wgy viszonylag kezdot az elso utan?
De Verstappentol fuggetlenul Vettelnek kijart mar ez.
A szabály most vagy vonatkozzon mindenkire vagy senkire se. Minden egyéb verzió a Nem Fair Play, kategória.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.10.02. 14:40

Jadrina írta:Egy negyszeres vilagbajnokot a sokadik rajtbaleset okozasa utan ugyan azzal a mercevel kell merni, mint wgy viszonylag kezdot az elso utan?
De Verstappentol fuggetlenul Vettelnek kijart mar ez.
Vettelnek kijár. Csakhogy kijár az iciri-picirinek is. Vagy legalábbis kijárt volna. És igen, ugyanazzal mérünk. Ha felnőtt annyira, hogy ő a legjobb, legtehetségesebb, legakármibb a mezőnyben, akkor felnőtt annyira, hogy megbüntessék, ha balesetet okoz.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.10.02. 14:43

Jadrina írta:Egy negyszeres vilagbajnokot a sokadik rajtbaleset okozasa utan ugyan azzal a mercevel kell merni, mint wgy viszonylag kezdot az elso utan?
De Verstappentol fuggetlenul Vettelnek kijart mar ez.
Te most azt mondod, hogy ne ugyanaz a szabály vonatkozzon X-re, mint Y-ra? Szép gondolat, megvalósulni látszik. :pf03

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2016.10.02. 14:44

Most tényleg megbüntették Vettelt? :D Ez akkor nem vicc. Komédia. F0.
Rosberg büntetése is az volt. DC-is csak röhögött rajta. Elmehet Mr Dereck senkiházi lószar rugdosó "semmitsohalenemtettemazf1benazasztalra" Warwick Vietnámba kapálni. Nem szól ez a sport már másról mind arról hogy valakit toljanak ezerrel, a másikat meg szopassák. Csak hogy "izgalmas" legyen.
Lajost nem akarják megbüntetni, mert olajat folyatott a pályára?
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.10.02. 14:55

Alghar írta:
Jadrina írta:Egy negyszeres vilagbajnokot a sokadik rajtbaleset okozasa utan ugyan azzal a mercevel kell merni, mint wgy viszonylag kezdot az elso utan?
De Verstappentol fuggetlenul Vettelnek kijart mar ez.
Te most azt mondod, hogy ne ugyanaz a szabály vonatkozzon X-re, mint Y-ra? Szép gondolat, megvalósulni látszik. :pf03
Igy latszik elkerulte a figyelmed a sokadik es az elso szo. Azert az nem mindegy.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.10.02. 14:59

Jadrina írta:Egy negyszeres vilagbajnokot a sokadik rajtbaleset okozasa utan ugyan azzal a mercevel kell merni, mint wgy viszonylag kezdot az elso utan?
De Verstappentol fuggetlenul Vettelnek kijart mar ez.
Egyetertek! Nem tudom mire buntettek oszinten felesleges is volt, de sokat sunyitott mar a nemet a rajtoknal

Verstappen spaban optimista volt de nem a fo fasz. Sajnos az ott is Seb volt. A hollandnak masert ill. Mas dolgokert kellett volna szopni. Maskulonben az utobbi futamokon nem volt kulonosebb ugye, de sztem ez csak atmeneti

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.10.02. 15:01

Bandee írta:
Jadrina írta:Egy negyszeres vilagbajnokot a sokadik rajtbaleset okozasa utan ugyan azzal a mercevel kell merni, mint wgy viszonylag kezdot az elso utan?
De Verstappentol fuggetlenul Vettelnek kijart mar ez.
Egyetertek! Nem tudom mire buntettek oszinten felesleges is volt, de sokat sunyitott mar a nemet a rajtoknal

Verstappen spaban optimista volt de nem a fo fasz. Sajnos az ott is Seb volt.
Ez most ugye nem komoly??

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.10.02. 15:09

Jadrina írta: Igy latszik elkerulte a figyelmed a sokadik es az elso szo. Azert az nem mindegy.
Nem, nem kerülte el. A szabály az szabály: a négyszeresre ugyanúgy vonatkozik, mint az újonc, első futamát teljesítő pilótára. Nem mellesleg: Vettel hány futamon indult és ebből hány olyan eset volt, amiben hibázott? És Verstappen? Amióta RB-t vezet, Dunát lehet rekeszteni az incidenseivel, nem beszélve a nagyképű nyilatkozatairól. Olyan nincs, hogy egyeseknél megengedett a kettős mérce, másoknál meg nem. Grosjeannal ki volt elnéző a spai incidense után? Úgy eltiltották, mint a sicc.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.10.02. 15:12

Alghar írta:
Jadrina írta: Igy latszik elkerulte a figyelmed a sokadik es az elso szo. Azert az nem mindegy.
Nem, nem kerülte el. A szabály az szabály: a négyszeresre ugyanúgy vonatkozik, mint az újonc, első futamát teljesítő pilótára. Nem mellesleg: Vettel hány futamon indult és ebből hány olyan eset volt, amiben hibázott? És Verstappen? Amióta RB-t vezet, Dunát lehet rekeszteni az incidenseivel, nem beszélve a nagyképű nyilatkozatairól. Olyan nincs, hogy egyeseknél megengedett a kettős mérce, másoknál meg nem. Grosjeannal ki volt elnéző a spai incidense után? Úgy eltiltották, mint a sicc.
Most is lenyilatkozta a magáét. Ahelyett hogy lapítana mint szar a fűben.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.10.02. 15:13

Bandee írta: Verstappen spaban optimista volt de nem a fo fasz. Sajnos az ott is Seb volt. A hollandnak masert ill. Mas dolgokert kellett volna szopni. Maskulonben az utobbi futamokon nem volt kulonosebb ugye, de sztem ez csak atmeneti
Verstappen Spaban éppen ugyanúgy szúrt be, mint most Vettel. Csontra nem tudott volna elfordulni, ahogy Vettel sem tudott. Spaban Kimi volt a vétlen, aki megszívta (de ugye a kisköcsög szerint szégyellje magát), itt meg Rosberg. Spaban Vettel nem látta Kimit, ahogy itt Rosberg sem látta Vettelt (különben egyik sem húz befele, kockáztatva a kiesést.
Tehát én nem értek egyet. Ahogy Spaban Verstappen, úgy itt Vettel volt a "fő fasz". A különbség csak annyi, hogy Vettelt büntették érte.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.10.02. 15:27

Alghar írta:
Jadrina írta: Igy latszik elkerulte a figyelmed a sokadik es az elso szo. Azert az nem mindegy.
Nem, nem kerülte el. A szabály az szabály: a négyszeresre ugyanúgy vonatkozik, mint az újonc, első futamát teljesítő pilótára. Nem mellesleg: Vettel hány futamon indult és ebből hány olyan eset volt, amiben hibázott? És Verstappen? Amióta RB-t vezet, Dunát lehet rekeszteni az incidenseivel, nem beszélve a nagyképű nyilatkozatairól. Olyan nincs, hogy egyeseknél megengedett a kettős mérce, másoknál meg nem. Grosjeannal ki volt elnéző a spai incidense után? Úgy eltiltották, mint a sicc.
Del. (nincs ertelme)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.10.02. 15:54

Szőlőt szemeztem éppen a préselés előtt, a futam 41. körében, így csak fél szemmel láttam a TV-t. Aztán meghallottam Szujó visítását, hogy Hamilton autója füstöl. Komolyan mondom megremegett a kezem, és éreztem, ahogy az adrenalin szint nyomul egyre feljebb bennem.... Hihetetlen! .. Igen, tegnap Schumixal szinte evidenciának vettük, hogy a rajtnál ismét lesz problematikája a technikával, mint Monzában. Most nem volt. De lett helyette egy sokkal "jobb". Most már a futamot sem tudta befejezni. Aha, igen: a vb-nek ebben a szakaszában, amikor már egy pont is rohadt sokat számít nem, 25 elvesztése!

Azt gondolom, hogy valóban nem akarják az istenek sem, hogy idén ő legyen a vb. Hihetetlen módon egyengetik Rosberg útját. (Bár Lewis, ahogy látom,már a csapatra gyanakszik. Én nem gondolom, hogy a csapat akadályozza. Annál magasabb helyen döntöttek a sorsáról!) Hogy miért? Nem értem. Hiszen a német egyáltalán nem tehetségesebb Lewis-nál. De ez van. Majd ha lesz időm a szezon után kielemezem, hogy mennyit bukott önhibáján kivül idén Hamilton - alapvetően technikau hibák miatt! - és mennyit Rosberg. Úgy gondolom azt már most, a részletek ismerete nélkül mindenki elismeri, hogy úgy szív idén, mint a torkosborz. (Talán utolsó McLarenes évében volt így utoljára!) Csapattársa ellenben fáklyásmenetként kapta ezt az évet. (Még ha Phoebe élcelődött is ezen a futam alatt, ahogy látom, akkor is így van! Hiszen, ha az egyetlen nyerésre esélyes másik autóban versenyző csapattársat sorozatosan műszaki hibák akadályozzák, a többiek meg labdába sem rúgnak, azt ugyan mi másnak lehet nevezni?)

Nézzük csak a nyári szünet utáni helyzetet!: Spa: három új motor, utolsó hely, és mégis feljött harmadiknak! Szép teljesítmény, de első is lehetett volna, ha a szezon elején nem az ő motorjai mennek tönkre és nincs szüksége erre az extra motorcserére. Spa-t is simám hozhatta volna. Monza: fantasztikus időmérős eredmény, erre a rajtnál a szokásos Mercedes betegség utolérte az autóját, és állva maradt, míg a többiek elmentek. Újabb győzelem a kukába! Szingapúr: elismerem, ott Rosberg fantasztikus hétvégét fogott ki, tehát verhetetlen lett volna. Ám azért ott is jutott Hamiltonnak a jóból: a fülkéje az időmérőn úgy átforrósodott, hogy alig lehetett kibírni benne. Aztán akkor itt a mostani hétvége: ismét brilliáns időmérő, ...vezeti a futamot, ...és érdekes módon ismét csak az ő motorja megy tönkre a sok Mercedes motor közül egyedül. Azt hiszem ezt nem kell különösebben kommentálnom.

Nyilván az is az egyenlőség érdekében történet az istenek asztalánál, hogy annak a Rosbergnek, akinek nekimentek a rajtnál, és szembefordult az egész mezőnnyel semmi baja sem lett, vidáman feljött a harmadik helyre, az autóján egy karcolás sem lett, míg annak a Hamiltonnak, aki az élen profi módon tette, amit tennie kell, azaz kiautózta az esetleges kerékcseréhez szükséges plusz időt, elfüstölt a motorja. Nyilván így igazságos! Értem én. Persze, tudom, széthajtotta. Igen, a mérnökök meg közben rejszoltak a W.C-ben és a világért sem szóltak neki, ha látták, hogy baj lesz az egyébként erre a futamra kapott, vadonatúja motorral. Nyilván egy lúzer ez a Lewis!

Szóval, aki az idei szezont valóban hozzáértően, és nem elfogultan nézi, az nagyon jól tudja, miképpen is sikerült a mezőny egyik legtehetségesebb pilótáját megvernie Rosbergnek, és miképpen is lett világbajnok a német. Mert azt hiszem most már kijelenthetjük: Rosberg azzal az autóval világbajnok. (Ha ennyi sors adta előny után nem lenne az, az a világ szégyene lenne!) Nincs, aki utolérje. Neki nem lesz eldobott futama, ... neki nem lesz pechje már (Bizony Bandeem ezt kijelentem biztosan, hiszen az eddigiekből kiindulva ez egyértelmű!) . Idén azt akarták az Istenek, hogy ő legyen a vb. Hát akkor legyen! És ha így is örül neki - meg a szurkolói is - hát örüljenek! Azt azért senki se várja tőlem, hogy ehhez még gratuláljak is. Persze hogyan is érdekelné a Rosberg imádókat - akarom mondani anti-Hamiltonosokat! - az én nyomorult véleményem!? De azért leírtam. Jöhet a fikaneger! A Hamiltonnal történtek után, ma az érdekel immár a legkevésbé!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.10.02. 15:57

nyáu
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2016.10.02. 15:59

nikotin írta:Én majd még felételről sokszor meg fogom nézni a rajtot, mert nekem úgy tűnt, mielőtt megütötte volna Vettel Rosberget, mintha ő kapott volna a BH kerekére egyet minimaxtól.
A versenybírák tényleg bekaphatják, jó lenne már végre egy valóban egységes bíráskodás.

Hamilton nem érdemelt ilyet, ahogy persze Rosberg sem.
Nem találtam meg a felvételt jó kameraállásból (mondjuk Verstappen belső), de a helikopter képből nekem is úgy tűnt, hogy először Verstappen ért hozzá Vettel hátsó kerekéhez, majd aztán "lökte" meg Vettel Rosberget.

Ezért nem kellett volna rajthelyes büntetést kiróni szerintem, de ha már Vettel kapott, Verstappennek is kijárt volna.
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.10.02. 16:02

Magic írta:Vettelt megbüntették!!
Pofám leszakad...
Egyetértek. :pf02
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.10.02. 16:06

Bönde Attila írta:
nikotin írta:Én majd még felételről sokszor meg fogom nézni a rajtot, mert nekem úgy tűnt, mielőtt megütötte volna Vettel Rosberget, mintha ő kapott volna a BH kerekére egyet minimaxtól.
A versenybírák tényleg bekaphatják, jó lenne már végre egy valóban egységes bíráskodás.

Hamilton nem érdemelt ilyet, ahogy persze Rosberg sem.
Nem találtam meg a felvételt jó kameraállásból (mondjuk Verstappen belső), de a helikopter képből nekem is úgy tűnt, hogy először Verstappen ért hozzá Vettel hátsó kerekéhez, majd aztán "lökte" meg Vettel Rosberget.

Ezért nem kellett volna rajthelyes büntetést kiróni szerintem, de ha már Vettel kapott, Verstappennek is kijárt volna.
https://www.youtube.com/watch?v=wWfSqIR ... e=youtu.be

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: 2016 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.10.02. 16:12

Hamilton többet szív idén, de rontott önerőből is, volt mázlija is sc-vel amikor mentenie kellett. Rosbergnek is jutott ez is az is. Én erre nem tudom azt mondani, hogy fáklyásmenet. Akkor lenne az ha egyszer sem szívott volna. Ha Hamilton az sc-nek köszönhetően dobogós az zseniális, ha Rosberget kiforgatják és előzésekkel felzárkózik az mázli mert bezzeg még az autója sem sérült?
Ennyire ne legyünk már szemellenzősek. Sajnáltam ma Hamiltont és elismerem, hogy többször szívott idén, de ennyire nem kellene torzítani. Az ő balszerencséje felnagyítva, szerencséje elbagatelizálva és ugyanez fordítva Rosberg esetében. Ez minden csak nem objektív.

Lezárt