FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Folytatódik-e Hamilton felzárkózása?

Naná!
5
36%
Ugyanmá' !
2
14%
Nem mindegy? minimax a menoftedéj
7
50%
 
Szavazatok száma: 14

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.10.31. 10:52

Nigel Hill írta:Formula 0
(:taps

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.10.31. 11:36

carlos78 írta:Bandee, az első kanyaron padlógázzal átmenni 1 sec előnyért Haminak szabályos, féktávon irányt váltani viszont nem, de Vettelnek majdnem mégis, közben Charliet elküldi a kurva anyjába, és még mindig Verstappennel van itt a baj? .. :D
Lattad irtam, a vetteles ugyben en nem lattam semmi rosszat, ugy volt vele hatha megussza. Az elso kanyarban volt most paraszt, azert lehet, hogy kellett volna egy boxutcai ot sec. Vettel ugyanigy nem engedte volna vissza ebben biztos vagyok.



Nincs vitank, teljesen osszevissza itelkeznek. Hamiltont pl. Azert nem buntettek mert akkor eselytelen lett volna a hatralevo futamokon.
Vettel egyertelmuen szabalytalan volt, oszinten kar, hogy nem esett ki

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.10.31. 12:17

Gocpont írta:Az aszfaltozott, műfüvezett, füvezett pályaszegélyeket, bukótereket elkezdhetnék kivonni a forgalomból. Helyette sóderágyat, őszi mélyszántást és bontási vasbetontörmeléket volna célszerű elhelyezni. Nagyságrenddel csökkenne a pályaelhagyások, kihágások, véleményes esetek és utólagos viták száma.
Így van. Nem a pályabíráknak kellene dönteni, hanem a pályának. És aki olyan ügyes, hogy onnan visszajön, az meg is érdemli.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.10.31. 12:20

Bönde Attila írta:
Alghar írta:Ha Vettel ezt nem ebben a szituációban követi el, akkor azt mondanám, hogy oké a büntetés. De még egyszer hangsúlyozom: a helyzet elő sem fordult volna, ha a töketlen versenybírók teszik a dolgukat és azonnal visszazavarják Vettel mögé Verstappent. Ehhez képest Verstappen kb. nem is kapott büntetést (Ricciardo Vettel megelőzése után mindenképpen lenyomta volna), ellenben Vettel bukott két helyet. Gratulálok az igazságos döntéshez (:d :pf03
Szerintem csak magyarázzák a büntetést a fékezés alatti "bemozdulással", valójában azért kapta, mert szidta a versenyigazgatóságot.
Azért ott egy kisebb kocc is volt. És a feriss szabályt be kell tartani. De a büntetés mértéke valóban a sértés miatt lehet ekkora. (Viszont én is visszaütöttem volna...)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: zola » 2016.10.31. 13:14

Én csak azt nem értem, ha már kihozták Kimit Vettel elől, akkor mért nem lágyat kapott, mint Ricsi? Végül is Vettel a lágyon elment 30 kört tele tankkal...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.10.31. 13:21

zola írta:Én csak azt nem értem, ha már kihozták Kimit Vettel elől, akkor mért nem lágyat kapott, mint Ricsi? Végül is Vettel a lágyon elment 30 kört tele tankkal...
Mert akkor elobbre vegzett volna.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.10.31. 13:43

Vettel kellett volna az 5 mp-t kapja, és Verstappen a 10 mp-t, vagy bánom is én melyikük mennyit, csak úgy, hogy Vettel Verstappen előtt legyen... Ricciardo meg mindkettejük előtt, persze.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.10.31. 13:44

A kis kedvenc nem kaphat o a reformer:)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.10.31. 13:57

Kép
Hami az élen fékproblémával küzdött és átvágta a kanyart, Rosberg csatázott Verstapennel és szintén átvágta a kanyart. Hami milyen előnyt szerzett? Na mindegy. Mindez a rajtot követően történt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.10.31. 14:21

[media]https://m.youtube.com/watch?v=g27599QD3NU[/media]

Jol tippeltem 3-4 mp elonyt szerzett. Rozi sokkal rovidebb uton visszatert F. Tappen ele

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.10.31. 16:37

Videó a Max-Vettel-Ricsi esetről... Azért az a kanyarvétel nekem akkor is érdekes Maxtól, amikor Ricsi előzni próbálja Vettelt. Utóbbi mellesleg már akkor füstölőset fékez, amikor Vettel még hozzá sem ér. Kiváncsi vagyok, hogy akart elfordulni.

Arrivebene egy tanulmány. Le sem tagadhatná, hogy olasz. :D

http://www.formula1.com/en/video/2016/1 ... inish.html

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.10.31. 17:04

Phoebe írta:Videó a Max-Vettel-Ricsi esetről... Azért az a kanyarvétel nekem akkor is érdekes Maxtól, amikor Ricsi előzni próbálja Vettelt. Utóbbi mellesleg már akkor füstölőset fékez, amikor Vettel még hozzá sem ér. Kiváncsi vagyok, hogy akart elfordulni.

Arrivebene egy tanulmány. Le sem tagadhatná, hogy olasz. :D

http://www.formula1.com/en/video/2016/1 ... inish.html
Gépen kikockázom majd. Akkor blokkolt Ricc autója mikor Vettel elindult féktávon befelé. Gondolom nem akart belerongyolni. Onnan meg már csak utas volt.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.10.31. 17:20

Magic írta:
Phoebe írta:Videó a Max-Vettel-Ricsi esetről... Azért az a kanyarvétel nekem akkor is érdekes Maxtól, amikor Ricsi előzni próbálja Vettelt. Utóbbi mellesleg már akkor füstölőset fékez, amikor Vettel még hozzá sem ér. Kiváncsi vagyok, hogy akart elfordulni.

Arrivebene egy tanulmány. Le sem tagadhatná, hogy olasz. :D

http://www.formula1.com/en/video/2016/1 ... inish.html
Gépen kikockázom majd. Akkor blokkolt Ricc autója mikor Vettel elindult féktávon befelé. Gondolom nem akart belerongyolni. Onnan meg már csak utas volt.
Én így látom a videón.
Az már más kérdés, hogy ezzel a tempóvel bevette volna-e a kanyart. Szerintem nem, de ez nem is lényeges, mivel előtte Vettel szabálytalan volt.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.10.31. 17:27

Magic írta:
Phoebe írta:Videó a Max-Vettel-Ricsi esetről... Azért az a kanyarvétel nekem akkor is érdekes Maxtól, amikor Ricsi előzni próbálja Vettelt. Utóbbi mellesleg már akkor füstölőset fékez, amikor Vettel még hozzá sem ér. Kiváncsi vagyok, hogy akart elfordulni.

Arrivebene egy tanulmány. Le sem tagadhatná, hogy olasz. :D

http://www.formula1.com/en/video/2016/1 ... inish.html
Gépen kikockázom majd. Akkor blokkolt Ricc autója mikor Vettel elindult féktávon befelé. Gondolom nem akart belerongyolni. Onnan meg már csak utas volt.
Ne fáradj vele. Hiszek neked. :D

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.10.31. 22:23

Alghar írta:
Én így látom a videón.
Az már más kérdés, hogy ezzel a tempóvel bevette volna-e a kanyart. Szerintem nem, de ez nem is lényeges, mivel előtte Vettel szabálytalan volt.
Tudja franc, ezt már nem tudjuk meg soha. ;)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.10.31. 22:49

zola írta:Én csak azt nem értem, ha már kihozták Kimit Vettel elől, akkor mért nem lágyat kapott, mint Ricsi? Végül is Vettel a lágyon elment 30 kört tele tankkal...
Nem vagyok benne biztos, de csak egy lágy garnitúrája volt. Azon rajtolt. Csak használt szuperlágy állt a rendelkezésére a keményen kívül.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.10.31. 22:56

zola írta:Én csak azt nem értem, ha már kihozták Kimit Vettel elől, akkor mért nem lágyat kapott, mint Ricsi? Végül is Vettel a lágyon elment 30 kört tele tankkal...
esetleg mar nem volt lagy abroncsa...?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.01. 06:24

Phoebe írta:Arc az van... Meg kellett volna büntetni Rosberget mer őnagysága kitette a pályáról... (:taps http://www.m4sport.hu/2016/10/30/versta ... -iskolaba/
A leintés után a két Mercedes hasonló pályalevágását hozta fel példának saját védelmében. „Ez pont olyan volt, mint ami az első kör első kanyarjában történt. Lewis levágta a kanyart, hatalmas előnyre tett szert. Nico is levágta a kanyart, ütköztünk, ő is előnyre tett szert. Én nem tettem szert előnyre. Amikor visszatértem a pályára, pont annyival voltam előtte, mint korábban. Szerintem ez nevetséges!” – nyilatkozta a holland a Sky Sportsnak.
Azon túlmenően, ami az idézett írásban is van - miszerint igenis előnyre tett szert, mert nem az első adandó alkalommal tért vissza a pályára, hanem ideális ívet kialakítva azon kívül magának - még azt is halkan megjegyezném, hogy logikailag is sántít a hivatkozása. Miért? Csak azért, mert Hamilton is "pont annyival volt" Rosberg előtt a visszatérése után, mint amennyivel előtte volt.

Nyilatkozatait elnézve, szerintem hamarosan komoly leckéztetéseket kap azoktól a pilótáktól, akibe rendszeresen belemar. Nem emlékszem, hogy eredmények nélkül bármelyik általam ismert pilótának ekkora arca lett volna ezidáig.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.01. 06:33

Bandee írta: .... Hamilton ugy ment at mintha ott se lett volna ket kanyar. Nem is akart elkanyarodni. Most majd jon az, hogy szegenyt mennyi minden sujtotta de annak ehhez semmi koze. Tizennyolc masik bekanyarodott ugy, hogy meg csatazott is. O nem csatazott talan egYedul a mezonyben. ....
Nem hát! Ő direkt azt tervezte a futamra, hogy kanyarok nélkül megy végig, a pálya mellett. Hiszen ott nyilván gyorsabban lehet haladni! Hogyne! Komolyra fordítva! Mi az, hogy senkivel nem küzdött az első kanyar előtt? A nyakán volt Rosberg és Verstappen is. Elmérte eközben a féktávot. Én biztos voltam benne, hogy defektesre fékezte a jobb elsőjét. Gondolod, hogy ilyen kockázatot direkt bevállalt ebben a vb- állásban? Hogy rögtön az elején egy nem tervezett kerékcserére kiálljon? Ha Rosberget Verstappen nem teszik ki, akkor simán elment volna Hamilton mellett ott, azonnal. Tehát Hamilton csak a kivételes szerencséjének köszönhette, hogy az élen maradt. Nem a levágásnak köszönhette az előnyét. Ha nem vágja le a kanyart, nagyobb előnnyel maradt volna az élen.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.01. 06:37

Alghar írta: Hamilton is átvágta - előnyt szerzett - nem büntették.
Ahogy az imént voltam bátor említeni: nem szerzett előnyt, ellenkezőleg! Nem ismétlem meg miért.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.01. 06:45

Bandee írta:
Jol tippeltem 3-4 mp elonyt szerzett. Rozi sokkal rovidebb uton visszatert F. Tappen ele
Jól tippeltél? 3-4 mp előnyt szerzett? Ne nevettess Bandeem! Az a levágott kanyar talán 30 m összesen. Ha kiegyenesíti valaki, akkor legfeljebb 5 m-t hoz a távon. De közben nem aszfalton, hanem füvön kell huppognia. Miközben a többiek jönnek utána az aszfalton. Szerinted F1-es gépek esetén ebből hogyan jön ki 3-4 mp.? Ááááá! Ezt nem hiszem el! Semekkora előnyt nem szerzett. Megismétlem: ha Rosbergnek nem okozott volna gondot Verstappan, ott, azonnal elment volna Hamilton mellett! Ennyi.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.11.01. 06:51

Lancelot írta: ... A nyakán volt Rosberg és Verstappen is.... Ha nem vágja le a kanyart, nagyobb előnnyel maradt volna az élen.
Csak én érzek a 2 mondatban némi ellentmondást?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.01. 06:53

Phoebe írta:Videó a Max-Vettel-Ricsi esetről... Azért az a kanyarvétel nekem akkor is érdekes Maxtól, amikor Ricsi előzni próbálja Vettelt. Utóbbi mellesleg már akkor füstölőset fékez, amikor Vettel még hozzá sem ér. Kiváncsi vagyok, hogy akart elfordulni.

Arrivebene egy tanulmány. Le sem tagadhatná, hogy olasz. :D

http://www.formula1.com/en/video/2016/1 ... inish.html
Csodálom, hogy Bernie még nem vette le ezt a videót! De valóban jó, így többször visszanézni. Vagy hússzor visszanéztem, az egyes mozzanatok miatt.

Az a rohadt érzésem van, hogy Vettel ebben nem volt hibás. Nem igazán láttam olyan szándékos rámozdulást Ricsire, amiért büntetném. Igyekezett védeni a pozícióját, miközben valahogy be is kellett kanyarodnia. Abban a helyzetben, a pillanatok tört része alatt szerintem csak arra "játszott", hogy valahogy megússza a kanyart. Szándékosságot nem vélek felfedezni a mozdulataiban. (Ugye mindenki tudja, hogy nem vagyok Vettel rajongó?)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.01. 06:59

Magic írta:
Lancelot írta: ... A nyakán volt Rosberg és Verstappen is.... Ha nem vágja le a kanyart, nagyobb előnnyel maradt volna az élen.
Csak én érzek a 2 mondatban némi ellentmondást?
Nincs itt semmiféle ellentmondás! Hamilton a kicsúszása előtt is élen volt. A pályán kívül elvesztette volna az előnyét, ha Rosbergnek nem akad gondja Maxi miatt. Csakis ezért tudott az élen maradni Hamilton. Ha nem kényszerül pályán kívülre, az aszfalton Rosberg problémáját tekintve nyilván nagyobb előnyre tehetett volna szert. Tehát lényegében a mindkettőjük által pályán kívül eltöltött időnek köszönhető csupán, hogy maradt a sorrend. Abban nincs vitánk, hogy Rosberget egy másik pilóta kényszerítette ki, míg Hamiltont az elmért féktáv.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.11.01. 07:31

Lancelot írta:
Az a rohadt érzésem van, hogy Vettel ebben nem volt hibás. Nem igazán láttam olyan szándékos rámozdulást Ricsire, amiért büntetném. Igyekezett védeni a pozícióját, miközben valahogy be is kellett kanyarodnia. Abban a helyzetben, a pillanatok tört része alatt szerintem csak arra "játszott", hogy valahogy megússza a kanyart. Szándékosságot nem vélek felfedezni a mozdulataiban. (Ugye mindenki tudja, hogy nem vagyok Vettel rajongó?)
Féktáv kezdete:

Kép


Féktáv közepe:

Kép

Azt hiszem ez teljes mértékben kimeríti a 'Verstappenezés" fogalmát...

Lezárt