FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Kinek hoz szerencsét 13-a?

Rosberg nyer és ezzel világbajnok
5
42%
Hamilton nyer, de Rosberg ismét második
2
17%
Hamilton nyer és Rosberg olyan kevés pontot szerez, hogy Hamilton átveszi a vezetést az összetettben
1
8%
Természetesen manofthedaynek, minden más érdektelen
4
33%
 
Szavazatok száma: 12

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.11.13. 20:29

trutya írta: a parc fermé szabályokat ne felejtsd el.
inkább az a gáz, hogy a többiek mintha elfelejtették volna, hogy (volt) szokás esőben vezetni!
ja jogosan lett menofdödéj, de a Vettel elleni manővere azért eléggé necces volt.
Szerintem már az időmérőn is úgy ment. Így az valóban megsüvegelendő.
De kiderűlni úgy se fog soha hogy mi volt...

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.11.13. 20:29

Rocco írta:
ezt akartam mondani, csak lehet, hogy szarul fogalmaztam
Akkor pacsi!

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.11.13. 20:30

Krisztián írta:Spanyolország óta is 42 ponttal többet szerzett Ricciardo.
Nyilvan jobban ismeri az autot de szerint nem rossz a tendencia amit latok.
Pl mostanaban mar nem latom Magic idomeros tudositasatit a topicban, a novekvo fusztraciojat viszont igen. (:v

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.11.13. 20:30

[quote="Phoebe"
Bírlak Gepárd. :) Köszönöm a RedBull remek stratégiájának és Maxinak, hogy mégis 40 pontom lett. :D[/quote]
(:v

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.11.13. 20:33

Jadrina írta:
Krisztián írta:Spanyolország óta is 42 ponttal többet szerzett Ricciardo.
Nyilvan jobban ismeri az autot de szerint nem rossz a tendencia amit latok.
Pl mostanaban mar nem latom Magic idomeros tudositasatit a topicban, a novekvo fusztraciojat viszont igen. (:v
Hát nem tudom, megnéztem az egymás elleni eredményeiket pusztán a helyezések alapján, amikor mindketten célba értek. 8:6 Ricciardonak, de ezt úgy, hogy 4:1-re vezetett Maxi. A tendencia szerintem fordított.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.11.13. 20:37

Senna2. Nem orulok de hosszu verstappen idoszak lesz sok vebevel. Jadrina es Karoly evei jonnek. En meg nem nezem

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.11.13. 20:42

Jadrina írta:
Krisztián írta:Spanyolország óta is 42 ponttal többet szerzett Ricciardo.
Nyilvan jobban ismeri az autot de szerint nem rossz a tendencia amit latok.
Pl mostanaban mar nem latom Magic idomeros tudositasatit a topicban, a novekvo fusztraciojat viszont igen. (:v
Meg a nap is a szemébe sütött néha. :D
10:6 az időmérő is. Kérdés van még?
És akkor monacoval még elő se hozakodtam.:D
Tőlem aztán pöröghet foroghat, amíg Ricsi itt lesz addig simázza.
Engem csak a kommentátor hájp zavar semmi egyéb.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.11.13. 20:43

Krisztián írta:
Jadrina írta: Nyilvan jobban ismeri az autot de szerint nem rossz a tendencia amit latok.
Pl mostanaban mar nem latom Magic idomeros tudositasatit a topicban, a novekvo fusztraciojat viszont igen. (:v
Hát nem tudom, megnéztem az egymás elleni eredményeiket pusztán a helyezések alapján, amikor mindketten célba értek. 8:6 Ricciardonak, de ezt úgy, hogy 4:1-re vezetett Maxi. A tendencia szerintem fordított.
Oke. Legyen igy. Ugyis csak jovore kapunk pontos kepet. Addig csak nevetni tudok itt a pontok lobogtatasakor.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.11.13. 20:43

Bandee írta:Senna2. Nem orulok de hosszu verstappen idoszak lesz sok vebevel. Jadrina es Karoly evei jonnek. En meg nem nezem
Bandi úgy elhajítottad azt a sulykot hogy nem találjuk. :D

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.11.13. 20:48

gaborc írta:Tegyék meg a 25%-ot és intsék le. Alo 2 pont, aztán jöhet a Tennessee-Green Bay NFL-meccs, az picit jobban érdekel, mint ez a szánalmas sétakocsikázás.
Bar nem tudlm kinek szurkolsz a GB valami eleg komoly melyrepjlesban van...
Sajnos a panthersnek is megy igy latom ma megint elovettek a nagy arcot...

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.11.13. 20:48

Magic írta: Engem csak a kommentátor hájp zavar semmi egyéb.
Ahha. (:v

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.11.13. 20:54

Jadrina írta:
Magic írta: Engem csak a kommentátor hájp zavar semmi egyéb.
Ahha. (:v
Meg a Senna2 Meg az a nagy arrogáns harcsaszája. Az eredményei a legkevésbé se.
Még Ocon is verte miől beszélgetünk...:D

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.11.13. 20:58

Nincs mit tenni: ma Kisköcsög - Hamilton kivételével - leiskolázta az egész mezőnyt. Piszok nagyot versenyzett ma. Világbajnokok hajigálták az autóikat jobbra-balra, ez meg úgy ment át bárkin, mint kés a vajon. Én kegyetlenül rühellem, de ha olyan autója lesz, ami nincs 1 sec-es hátrányban, akkor bárkit megszorongat. Rohadt nagy tehetség (mondjuk ezt eddig sem vitattam)...ettől persze még ki nem állhatom.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.11.13. 21:02

Bandee írta:Senna2. Nem orulok de hosszu verstappen idoszak lesz sok vebevel. Jadrina es Karoly evei jonnek. En meg nem nezem
nem fogok neki szurkolni, csak megértettem hogy tehetséges.
év elején még nagyon ellene voltam, emlékszel, a kis hugyos :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.11.13. 21:13

Bandee írta:Azert nehez tagadni hogy a Verstappen gyerek a legjobb a mezonyben
Nem értek a genetikához, de tuti létezik valami kódolt örökletesség. :D
Tök mindegy milyen volt JOS (the Boss), de amikor Max született akkor a fater éppen aktív éveit taposta.

Tuti, hogy számít.
Számítania kell. :mrgreen:

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.11.13. 21:17

carlos78 írta:
Bandee írta:Senna2. Nem orulok de hosszu verstappen idoszak lesz sok vebevel. Jadrina es Karoly evei jonnek. En meg nem nezem
csak megértettem hogy tehetséges.
Ezt pl. soha nem vitattam, pedig osztom, mint állat (:v

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.11.13. 21:24

Vitathatatlanul Senna ota a legnagyobb tehetseg. Tole lattunk ilyeneket.

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2016.11.13. 23:05

9_46_20 írta:
Bar nem tudlm kinek szurkolsz a GB valami eleg komoly melyrepjlesban van...
Sajnos a panthersnek is megy igy latom ma megint elovettek a nagy arcot...
GB...idén szopóágon vagyok.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.11.14. 06:59

gaborc írta:
9_46_20 írta:
Bar nem tudlm kinek szurkolsz a GB valami eleg komoly melyrepjlesban van...
Sajnos a panthersnek is megy igy latom ma megint elovettek a nagy arcot...
GB...idén szopóágon vagyok.
Egesz este a redzonet neztem ez azert forro kor volt. Kikapott az atlanta minnesota new england carolina gb. Dallas ott lesz a dontoben?!

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2016.11.14. 09:26

9_46_20 írta: Egesz este a redzonet neztem ez azert forro kor volt. Kikapott az atlanta minnesota new england carolina gb. Dallas ott lesz a dontoben?!
Én úgy érzem, hogy nem. Újonc QB, újonc RB, lesz egy gyengébb meccsük és valaki megüti őket a playoffban.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.11.14. 11:42

1. A tegnapi "verseny" megmutatta a mai F1 összes gyermekbetegségét. Inkompetencia, határozatlanság, átláthatatlan - és néhol alkalmazhatatlan - szabálytömeg, bulvárcirkusz. Még ha valami 2011-es kanadai vagy egynémely maláj futamon előforduló felhőszakadás lett volna. De nem. Csak csendes eső volt, még csak változó körülményekre sem lehetett számítani (most eltekintek az extreme eső - intermedier váltásoktól). Több mint 30 kör SC mögött több mint szánalmas.

2. Szerintem, ha esik az eső, akkor ne rendezzenek versenyt. Ha pedig mégis, akkor versenyezzenek. Ha felúszik az autó, akkor ne sírjon, hanem ott menjen lassabban, így persze gyorsabb lesz, aki bátrabb és/vagy ügyesebb és/vagy jobban eltalálták a beállításait. stb...stb. Vagy töröljék ilyen esetben az autó alapvető beállításai változtatásának tilalmát. :mosoly:

3. Mondjuk Massa otthoni búcsúja - a körülményekhez képest - így lett a leghatásosabb. Egy pillanatra bevillant, hogy direkt csapta ott a korlátnak...

4. Räikkönen nem kimondottan esőmenő. :pf01

5. A RedBull Verstappenen alkalmazott gumistratégiája végül jól sült el. Az utolsó döntés nagyon bejött (az lehet éppen Verstappen érdeme volt) és így látványosra sikerült a futam vége. Hozzáteszem, hogy a srác ügyesen kereste és találta a tapadást meg minden (ezek a magyar kommentátorok szavai), de szerintem az összes pilótának ugyanígy kellett volna tennie.

6. majd ha leülepedik bennem az "élmény", még kifejezem csalódottságomat a beígért állórajt elmaradása (a nagy francia pilóta balesete... gondolom.) miatt.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.11.14. 13:16

Bandee írta:Vitathatatlanul Senna ota a legnagyobb tehetseg. Tole lattunk ilyeneket.
Alonso 2006 hungaroring. ;)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.11.14. 14:02

Gocpont írta:1. A tegnapi "verseny" megmutatta a mai F1 összes gyermekbetegségét. Inkompetencia, határozatlanság, átláthatatlan - és néhol alkalmazhatatlan - szabálytömeg, bulvárcirkusz. Még ha valami 2011-es kanadai vagy egynémely maláj futamon előforduló felhőszakadás lett volna. De nem. Csak csendes eső volt, még csak változó körülményekre sem lehetett számítani (most eltekintek az extreme eső - intermedier váltásoktól). Több mint 30 kör SC mögött több mint szánalmas.

2. Szerintem, ha esik az eső, akkor ne rendezzenek versenyt. Ha pedig mégis, akkor versenyezzenek. Ha felúszik az autó, akkor ne sírjon, hanem ott menjen lassabban, így persze gyorsabb lesz, aki bátrabb és/vagy ügyesebb és/vagy jobban eltalálták a beállításait. stb...stb. Vagy töröljék ilyen esetben az autó alapvető beállításai változtatásának tilalmát. :mosoly:

3. Mondjuk Massa otthoni búcsúja - a körülményekhez képest - így lett a leghatásosabb. Egy pillanatra bevillant, hogy direkt csapta ott a korlátnak...

4. Räikkönen nem kimondottan esőmenő. :pf01

5. A RedBull Verstappenen alkalmazott gumistratégiája végül jól sült el. Az utolsó döntés nagyon bejött (az lehet éppen Verstappen érdeme volt) és így látványosra sikerült a futam vége. Hozzáteszem, hogy a srác ügyesen kereste és találta a tapadást meg minden (ezek a magyar kommentátorok szavai), de szerintem az összes pilótának ugyanígy kellett volna tennie.

6. majd ha leülepedik bennem az "élmény", még kifejezem csalódottságomat a beígért állórajt elmaradása (a nagy francia pilóta balesete... gondolom.) miatt.
Azért az is az igazsághoz tartozik, hogy anno mikor még mentek ilyen körülmények között akkor sokkal nagyobb volt a mechanikai tapadás, most pedig egyes csapatoknak még szárazon sincsen. Túl sok az aero szerepe és a gumik is sokkal gyengébbek, nem szorítanak ki elegendő vizet. Kimi most nem ment kifejezetten szarul, rosszabra számítottam, annyi, hogy pechje volt. Megforogtak mások is, csak mákjuk volt mert nem fogtak falat. Igazából egyenesen ment és felúszott az autó a legnagyobb tempójú szakaszon, nem igazán tehetett róla.
Verstappen rendkívüli tehetség de azt is figyelembe kell venni, hogy a legjobb és legnagyobb leszorítóerőt termelő autóval ment. Jó, Ricsi is.. De ezt az előzéseknél és az ilyen esős körülmények közötti teljesítménynél figyelembe kell venni. Grozsán pl. felvezető tempónál is leesett a pályáról egy szarabb autóval, nem gondolnám olyan bénának.

Kicsit szerintem lutri is egy ilyen futam, ahogy olvastam többen is imádkoztak, hogy ne ússzanak fel.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.11.14. 14:52

Bandee írta: Azért az is az igazsághoz tartozik, hogy anno mikor még mentek ilyen körülmények között akkor sokkal nagyobb volt a mechanikai tapadás, most pedig egyes csapatoknak még szárazon sincsen. Túl sok az aero szerepe és a gumik is sokkal gyengébbek, nem szorítanak ki elegendő vizet. Kimi most nem ment kifejezetten szarul, rosszabra számítottam, annyi, hogy pechje volt. Megforogtak mások is, csak mákjuk volt mert nem fogtak falat. Igazából egyenesen ment és felúszott az autó a legnagyobb tempójú szakaszon, nem igazán tehetett róla.
Verstappen rendkívüli tehetség de azt is figyelembe kell venni, hogy a legjobb és legnagyobb leszorítóerőt termelő autóval ment. Jó, Ricsi is.. De ezt az előzéseknél és az ilyen esős körülmények közötti teljesítménynél figyelembe kell venni. Grozsán pl. felvezető tempónál is leesett a pályáról egy szarabb autóval, nem gondolnám olyan bénának.

Kicsit szerintem lutri is egy ilyen futam, ahogy olvastam többen is imádkoztak, hogy ne ússzanak fel.
Ezzel semmi baj. Csak ne nevezzék autóversenynek. Mert nem az, hanem egy átverés. Főleg, hogy a végén lehetett versenyezni (a szegény közönség miatt, mert hát megvették a jegyeket és olyan hűségesen és annyira kitartóan várták - és persze fújoltak közben szaporán) akkor ugye lehetett volna az elején is nyugodtan. Legfeljebb kissé alacsonyabb sebességgel. A pálya állapota az egész futamon ugyanolyan volt.

Gyártassanak olyan gumikat, amelyek elegendő vizet szorítanak ki. Vagy esőben ne rendezzenek versenyeket. Tudod: "Vasárnap buli lesz, ha eső lesz nem lesz."


Mi az a mechanikai tapadás? Sosem tudtam. :oops:
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2016

Hozzászólás Szerző: trutya » 2016.11.14. 17:37

mondjuk Raikkonen szerintem nem a sok víz miatt pördült meg, hanem ráhajtott a rajtrács felfestésére. ha megnézitek, pont azon a részen bicsaklott meg először...
meg volt még valaki aki így járt pórul de most nem emlékszem ki.
Kép

Lezárt