Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hogy kerül a pont az "i"-re a Rosberg - Hamilton csatában?

Rosberg nyer, így ő a világbajnok.
1
8%
Bár nem Rosberg nyer, de Hamilton előtt végez, így világbajnok.
0
0 szavazat
Hamilton kiesik, Rosberget már nem is érdekli, hol végez, mert világbajnok.
1
8%
Hamilton nyer, de hiába, Rosberg bejön a 2-3. helyen, így világbajnok.
7
54%
Egyikük sem nyer, de Rosberg megtartja a pont előnyét, így ő a világbajnok.
0
0 szavazat
Mindketten kiesnek, Rosberg világbajnok.
0
0 szavazat
Rosberg kiesik, Hamilton nyer, így ő a világbajnok.
4
31%
Hamilton nyer, miközben Rosberg valahol a vert mezőnyben, így Hamilton a világbajnok.
0
0 szavazat
Hamilton nyer, Rosbergnél csak 4., így pont egyenlőség alakul ki és Hamilton a több győzelmével világbajnok.
0
0 szavazat
Hamilton nem nyer, de 12 ponttal szerez többet Rosbergnél, így a több jobb helyezésével ő a világbajnok.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 13

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.11.27. 17:18

Nigel Hill írta:
Én a Mercedes helyében még elcsípném Alonsot, hogy nem e jön át a Mercibe Hamilton helyére.
:hajra01
Csípném!!

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2016.11.27. 18:01

Rosberg idei stabilabb teljesítményének köszönhetően megnyerte.
Megérdemelten.
Végül is Keke vére. :)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.11.27. 18:03

Ecet írta:
Hamilton újoncként elverte Alonsot, ha jól emlékszem egy Merciben. (:n Nem is értem ilyen kérdés egyáltalán hogyan merülhet fel? :mosoly:
Valóban illuzóriukus a "terv". Hiszen Hamilton nem megy sehová. Máshol nincs esélye. Pedig most vissza akar vágni.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.11.27. 18:15

Hamilton zseniálisan csinálta, amit csinált...ez volt az egyetlen esélye. Nem is lenne ezzel semmi baj, ha - ahogy előttem többen írták - nem kürtöli tele a sajtót azzal, hogy ő ilyet nem tesz. Így viszont már kicsit gáz.
Egyébként a vb-"izgalmaktól" eltekintve halovány futam volt ez is. A Ferrari ismét sikeresen kivette Vettel elől Kimit "zseniális" taktikával...olyan ügyesen csinálták, hogy még a pörgö-forgó miniSenna is befért elé (:d Mondjuk sejtettem, hogy ez lesz, meg is tippeltem 6. helyre Kimit...erre Vettel elszúrja az 50 pontomat Kiscsávó megelőzésével (:u
Rosberg tette, amit kellett...egész évben kiegyensúlyozott volt, megérdemelten nyert. Hiába jobb/gyorsabb Hamilton, a pontok döntenek.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.11.27. 18:22

A Mercedes szerintem pont leszarja, hogy melyik pilótája lesz a bajnok, de az 1-2-t szerették volna bebiztosítani a futamon. Ehhez Hamilton tempója kevés volt. Nem Rosberg vb címét féltették annyira, hanem a kettős győzelmet. Igaz, így is meglett, de nagyon necces volt, és inkább múlott Vettelen, aki szerintem nem is akart beleszólni a bajnoki küzdelembe.

Hamilton oldaláról nézve persze teljesen érthető amit csinált, és sportszerűtlennek se mondanám. A probléma ott van, hogy akkor ne mondja azt, hogy nem fog ilyet csinálni.

Rosbergnél ugyanez, ne nyilatkozgasson már olyanokat, hogy ő győzelemmel akar vb lenni, ha egyszer láthatóan nem érdekli a győzelem.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.11.27. 18:58

Alghar írta:Hamilton zseniálisan csinálta, amit csinált...ez volt az egyetlen esélye. Nem is lenne ezzel semmi baj, ha - ahogy előttem többen írták - nem kürtöli tele a sajtót azzal, hogy ő ilyet nem tesz. Így viszont már kicsit gáz.
Egyébként a vb-"izgalmaktól" eltekintve halovány futam volt ez is. A Ferrari ismét sikeresen kivette Vettel elől Kimit "zseniális" taktikával...olyan ügyesen csinálták, hogy még a pörgö-forgó miniSenna is befért elé (:d Mondjuk sejtettem, hogy ez lesz, meg is tippeltem 6. helyre Kimit...erre Vettel elszúrja az 50 pontomat Kiscsávó megelőzésével (:u
Rosberg tette, amit kellett...egész évben kiegyensúlyozott volt, megérdemelten nyert. Hiába jobb/gyorsabb Hamilton, a pontok döntenek.
Nem gyorsabb Hamiltonnál, de - olykor - jobb. Hidegebb fejű, azt csinálja, amit kell. Hami meg azt, amihez kedve van.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.11.27. 19:07

Izgalmas volt. :mosoly:
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.11.27. 19:14

Phoebe írta: Viccet félretéve azt érzem, hogy jövőre betalál az RB és ők meccselik le házon belül. Tényleg látok esélyt arra amit írtam.
Én is úgy érzem hogy vb esélyes lesz a RB jövőre. De kiscsávónak ahhoz nagyon össze kell kapnia magát fejben. Mert ha ilyeneket csinál mint ma a rajtnál vagy az idén még ezt-azt amit láttunk, akkor Ricsi hamar felzabálja. Akivel nem tom mi lett a futam felétől, addig jól ment aztán eltünt.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.11.27. 19:35

Nigel Hill írta: Hamilton egész hétvégén erre készült, hogy a pálya karakterisztikáját kihasználva feltartsa a mezőnyt és ráhúzza Rosberge. Mivel a Mercedes annyira a mezőny felett van, hogy ezt meg lehet tenni vele. Az egyenesekben hibrid, motor maxon, a kanyarokban meg tetű lassan menni. Rosbergnek esélye sem volt előzni, hacsak nem ugorja át Lajost a lassú szakaszon. Ugrani persze nem tud. Ez még talán rendben is lenne, hogy ha nem szarja a le a kenyéradóját egyenes élő adába mellé. Ez minden csak nem verseny. Rosberg végig okos volt, nem tudta lajos lóvá tenni. Én a Mercedes helyében még elcsípném Alonsot, hogy nem e jön át a Mercibe Hamilton helyére.
Aloval jól járnának, ő még kis is lökné Rozit :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.27. 19:41

Jadrina írta:
Inkább azt nem értem, hogy lehet, hogy Rosbergnek egyáltalán van szurkolója.....
Nincs. Csak anti-Hamiltonos van. Tehát még az antikat is igazándiból Hamilton jegyzi. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.11.27. 19:41

carlos78 írta:
Nigel Hill írta: Hamilton egész hétvégén erre készült, hogy a pálya karakterisztikáját kihasználva feltartsa a mezőnyt és ráhúzza Rosberge. Mivel a Mercedes annyira a mezőny felett van, hogy ezt meg lehet tenni vele. Az egyenesekben hibrid, motor maxon, a kanyarokban meg tetű lassan menni. Rosbergnek esélye sem volt előzni, hacsak nem ugorja át Lajost a lassú szakaszon. Ugrani persze nem tud. Ez még talán rendben is lenne, hogy ha nem szarja a le a kenyéradóját egyenes élő adába mellé. Ez minden csak nem verseny. Rosberg végig okos volt, nem tudta lajos lóvá tenni. Én a Mercedes helyében még elcsípném Alonsot, hogy nem e jön át a Mercibe Hamilton helyére.
Aloval jól járnának, ő még kis is lökné Rozit :D
Komolyan nem tudom, te mit nezel? :D
Kettejuk kozul pont Hamilton az, akitol ez barmikor kitelik. Alonsonak is voltak huzos incidensei, de azert o iylen szempontbol siman vallalhato, Hamiltonnal biztosan joval sportszerubb a palyan.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.27. 19:42

Nigel Hill írta:
Hamilton egész hétvégén erre készült, hogy a pálya karakterisztikáját kihasználva feltartsa a mezőnyt és ráhúzza Rosberge. Mivel a Mercedes annyira a mezőny felett van, hogy ezt meg lehet tenni vele. Az egyenesekben hibrid, motor maxon, a kanyarokban meg tetű lassan menni. Rosbergnek esélye sem volt előzni, hacsak nem ugorja át Lajost a lassú szakaszon. Ugrani persze nem tud. Ez még talán rendben is lenne, hogy ha nem szarja a le a kenyéradóját egyenes élő adába mellé. Ez minden csak nem verseny. Rosberg végig okos volt, nem tudta lajos lóvá tenni. Én a Mercedes helyében még elcsípném Alonsot, hogy nem e jön át a Mercibe Hamilton helyére.
(:u (:u (:u
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.11.27. 19:45

Ritka randa felesége van Rosbergnek. (Eddig még nem láttam.) A visítós hangja meg egyenesen hátborzongató. Szép egy pár mint ne mondjak! (:v (:v Gyerekeket lehet riogatni vele. (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2016.11.27. 20:39

Micsoda meccs lesz itt köztük jövőre kérem szépen.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.11.27. 20:49

Lancelot írta:Ritka randa felesége van Rosbergnek. (Eddig még nem láttam.) A visítós hangja meg egyenesen hátborzongató. Szép egy pár mint ne mondjak! (:v (:v Gyerekeket lehet riogatni vele. (:v
Látom másba már nem tudsz belekötni.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.11.27. 21:03

Lancelot írta:Ritka randa felesége van Rosbergnek. (Eddig még nem láttam.) A visítós hangja meg egyenesen hátborzongató. Szép egy pár mint ne mondjak! (:v (:v Gyerekeket lehet riogatni vele. (:v
Elég, ha Rosbergnek tetszik.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2016.11.27. 21:16

Én Rosbergnek szurkoltam, tehát a végeredmény tetszik. :)
HAmilton viselkedése a pályán? Próbálta kihozni a maximálisat a lehetőségeiből. Ezzel semmi gond, csak avval, hogy előtte miket nyilatkozott és evvel szemben mit cselekedett. Hallgatni arany! A futam közbeni rádiózás is számomra fura volt. Nem igazán hittem el, hogy a csapat nem akar segíteni Hamiltonnak a vb cím megszerzésében. Szerintem nekik most fontosabb volt, hogy Hamilton legyen a vb, mint, hogy merci 1-2 legyen. Igen mondták, hogy menjen gyorsabban, de nekem ez egy fal dumának tűnt. Vettel szerintem nem előzte volna meg Rosberget, jobban tetszett neki Rosberg vb címe, mint az ő esetleges második helye.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.11.27. 21:19

Lancelot írta:Ritka randa felesége van Rosbergnek. (Eddig még nem láttam.) A visítós hangja meg egyenesen hátborzongató. Szép egy pár mint ne mondjak! (:v (:v Gyerekeket lehet riogatni vele. (:v
Mondjuk ez éppen pont kritikán aluli megjegyzés volt...
...de hadd reagáljak rá egy kérdéssel: mit tett Rosberg Hamilton ellen, ami miatt ennyire kell utálni? (Mármint azon kívül, hogy behúzta előtte a vb-t). Kilökte? Csúnyákat mondott rá? Megdugta Palvin Barbarát? Vagy mégis mit?
Mert emlékeim szerint:
- Hamilton szokta "becsmérelni" Rosberget
- a kettejük csörtéiből általában Rosberg húzta a rövidebbet
- Palvint meg szerintem nem dugta Rosberg

Akkor mi a problémád vele?

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.11.27. 21:29

Nekem még annyi jutott eszembe, hogy fordított esetben Rosberg aljas lenne aki mással akarja kikapartatni magának a gesztenyét, de ennek ellenére is, a piszkos taktika ellenére is győzött Hamilton az őstehetség.
Nekem egyébként továbbra sincs bajon azzal, hogy próbálkozott, azzal viszont igen, hogy előzetesen még ő várt korrekt küzdelmet Rosbergtől és hevesen tiltakozott ellene, hogy taktikázni akarna.
Vagy rendkívül okos és taktikus, vagy hihetetlenül érzelem vezérelt, következetlen és buta. Én az utóbbira tippelek.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.11.27. 21:29

Unalmas futam, volt már itt érdekesebb pl. mikor ALonso majdnem VB lett. Meg sok jobb futam volt itt. Hamilton taktikája szerintem vállalható volt, maximum nem elegáns de az elegancia egyébként is távol van tőle. :)
Legalább a negyedik olyan alkalom amikor Kimi a rosszabb taktikán fut, nem örültem ennek pedig kellően agresszíven is ment Ricsivel is. Na mindegy, nem oszt vagy szoroz már. Legalább a kerekek fent maradtak.
Sajnáltam Buttont, méltóbb is lehetett volna az utolsó futam, bár láthatóan leszarta. Nagyon szép gesztus a Williamstől, hogy Massának adta a brazil autóját.

Nekem mindegy volt ki nyer, de mindenképpen az érdekesebb végeredmény született. Itt is gratulálok az új világbajnoknak!

Nem is tudok erről az egészről többet elmondani csak annyit még, hogy jó amiért vége ennek az évnek. :) Remélem az új széria érdekesebb lesz és lesz kihívója a Mercedesnek.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.11.27. 21:32

Alghar írta:]

Mondjuk ez éppen pont kritikán aluli megjegyzés volt...
...de hadd reagáljak rá egy kérdéssel: mit tett Rosberg Hamilton ellen, ami miatt ennyire kell utálni? (Mármint azon kívül, hogy behúzta előtte a vb-t). Kilökte? Csúnyákat mondott rá? Megdugta Palvin Barbarát? Vagy mégis mit?
Mert emlékeim szerint:
- Hamilton szokta "becsmérelni" Rosberget
- a kettejük csörtéiből általában Rosberg húzta a rövidebbet
- Palvint meg szerintem nem dugta Rosberg

Akkor mi a problémád vele?
Csúnya az asszony. :) Márpedig csak szép csajjal lehetsz VB. Ma ez is kiderült (:v

Tényleg nem szép a csaj, ugyanakkor nagyon kedvesnek és őszintének tűnik, ellentétben például a Palvinnal. Ha hozzátesszük, hogy valószínűleg egy homoszexuálissal él együtt, le a kalappal előtte...

Rozi biztosan nem dugta a kis polírozónkat, bár nem tűnik hülyeségnek a dolog:):)

Berkut
gokartos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2014.11.23. 18:25
Mi vagy?: f1 rajongó

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Berkut » 2016.11.27. 22:50

Lancelot írta:Ritka randa felesége van Rosbergnek. (Eddig még nem láttam.) A visítós hangja meg egyenesen hátborzongató. Szép egy pár mint ne mondjak! (:v (:v Gyerekeket lehet riogatni vele. (:v
Hát szerintem még mindig jobb nő mint Shercinger vagy Palvin Barbi :D

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.11.28. 07:06

Először is gratulálok Rosbergnek, hogy sikerült kitörnie Hamilton árnyékából és világbajnok lett!

Pár gondolat a tegnapi futamról, illetve az itt már elhangzottakról.
Igen, Rosberg bepróbálkozhatott volna egy előzéssel azonban azzal két kockázatott vett volna a nyakába. Az első és egyben valószínűbb, hogy Hamilton kinyomja a pályáról, amire van bőven példa és mivel az egész futam alatt szoros volt az eleje, egy ilyennel simán 3-4 helyet bukik és annyi a vb-nek. És ahogy tegnap Lewis "versenyzett", szerintem a brit erre játszott és örülök, hogy Nico nem ment bele.
A másik, hogy úgy ütköznek, hogy mindketten kiesnek, vagy csak Hamilton, s ez talán egy még rosszabb forgatókönyv lett volna a számára, mert a brit és szurkolói biztos telefröcskölték volna a sajtót, hogy Nico szándékosan csinálta, még akkor is, ha ez nem igaz. Látható volt, hogy amikor fel kellett vállalni a kockázatot, hajlandó volt még minimax megelőzésére is, pedig az sem életbiztosítás, de kellett, mert ha maga előtt hagyja, az már nagyon necces lett volna, hisz abban a stádiumban még ott voltak hárman mögötte, akik szívhatták volna a vérét.
Szóval gratula Rosbergnek, és örülök, hogy már abba is sikerült belekötni, hogy miként néz ki a felesége.

Ferrari. Én nem lepődtem meg. Kimi 14 pontos hátrányból kezdte minimax mögött. Gyakorlatilag esélytelen volt, hogy előrébb kerüljön, Vettelnek viszont meg kellett tartani a helyét, tehát igen, ezen a futamon neki járt a jobb taktika. Hogy persze ez mennyire volt tudatos, vagy csak így adta ki, azt nem tudom.

Red Bull. Hasonló helyzet, mint előbb. Ricciardot már senki nem veszélyeztette, viszont minimaxnak még volt esélye megszerezni a negyedik helyet. Horner helyében én is a hollandot preferáltam volna tegnap.

És végül pár szó az utolsó körökről. Azt biztosan mindegyik versenyző pontosan tudta, hogy Lewis mire játszik. Vettel is. Ahogy abban is biztos vagyok, hogy minimax tette is volna a dolgát, ha alkalma nyílik rá, s Vettel szerintem ezt is tudta. Ahogy abban is biztos vagyok, hogy Vettelnek Nico két okból is "jobb" vb, mint Lewis. 1. Hamilton nem lett négyszeres /mint ő/, 2. mindketten németek, s ha már valakit segíteni kell, ne gondolja senki, hogy a német nem a németet segíti. Szerintem Vettel tudatosan előzte meg minimaxot, hogy aztán "védje" Rosberget a holland támadásaitól. Piszkos trükk? Lehet. De semmivel nem piszkosabb, mint Hamiltoné.

És végül Hamilton. Az már a rajtnál eldőlt, hogy megnyerheti a versenyt, ám ez kevés. Neki az kellett, hogy Nicot legalább ketten megelőzzék. Erre játszott, s bár ez valóban nem éppen sportszerű, de az vesse rá az első követ, aki tényleg mást csinált volna. Hogy előtte az ellenkezőjét állította? Igen. De azért az nem úgy volt, hogy kiállt a porondra és elmondta, hanem KÉRDEZTÉK!
És, ha azt kérdezték volna tőle, hogy ha úgy alakul, kitolja-e a pályáról riválisát, biztos arra is azt mondja, hogy ő aztán nem tesz ilyet. Pedig tudjuk, hogy de. És nem, nem tudom, mi lett volna a jó válasz a részéről, de nekem sokkal kevésbé volt szimpi az, amikor kérdezés nélkül pedzegette, hogy ha Nico kiüti őt /ez még pár futammal korábban volt/, azzal vb, de reméli, nem tesz ilyet. Na, ez valóban undorító volt. A mostani inkább csak égő.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.11.28. 08:28

Számomra a merci volt égő ahogy most ezért nekiment Hamiltonnak és Horner kezdte már el védeni(Az is hogy Paddy-t is előrángatták Lewis rádiójába). (:v
Képmutató szövegek, "Szörnyű lenne, ha technikai hiba dönete" (Már rég döntött)
Mindkét pilótánknak megbízható technikát akarunk adni és győzzön a jobb, (ezt az utolsó furam elött) de azért akarjuk hogy 1-2-ben fussanak be. (Hamiltonosként kösz bazdmeg :mosoly: )

Nem összesküvés elmélet, ha Hamilton vezetett volna fordított esetben is ezt csinálták volna mert ők MINDEN futamot akarnak 1-2-ben akkor is ha már féltávnál konstruktőri vb.-k. Érthető ez a maximalizmus csapatszinten de a pilóta érdekeivel meg ütközik, így egy ilyen béna cirkusz sül ki az egészből.

Azt gondoltam aki szerint Hamilton sportszerűtlen volt tegnap annak nemkéne f1-et nézni, de mivel maga Vettel is elmondta hogy szerinte Hamilton az volt, így valószinű nincs igazam, nekik kell ezt már nézni és nekem meg nem.

http://www.motorsportal.hu/forma1/wolff ... 69063.html
Toto még fokozza is. (:u

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: Pont az "i"-re - 2016 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2016.11.28. 09:38

Lancelot írta:Ritka randa felesége van Rosbergnek. (Eddig még nem láttam.) A visítós hangja meg egyenesen hátborzongató. Szép egy pár mint ne mondjak! (:v (:v Gyerekeket lehet riogatni vele. (:v
Bizonyos szint alá nem megyünk, legalábbis többségünk, neked sikerült visszamenned az óvodába. Gratulálok.

Lezárt