Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Kit ültet a Mercedes Hamilton mellé?

1. Daniel Ricciardo
0
0 szavazat
2. Sebastian Vettel
0
0 szavazat
3. Max Verstappen
0
0 szavazat
4. Kimi Raikkonen
1
5%
5. Sergio Perez
0
0 szavazat
6. Valtteri Bottas
1
5%
7. Nico Hulkenberg
2
10%
8. Fernando Alonso
5
25%
9. Carlos Sainz
0
0 szavazat
10. Daniil Kvyat
0
0 szavazat
11. Pascal Wehrlein
7
35%
12. valaki más
4
20%
 
Szavazatok száma: 20

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2017.01.17. 21:09

eniksz írta:Massa visszacsalogatása kicsit fura, vagy is az, hogy ő ebbe belement.
Nagyon úgy nézett ki, hogy tényleg be akarja fejezni. Talán lehet nem is tudott volna más csapathoz menni és ez is befolyásolta a döntését. Nem tudom. Azt sem gondolom, hogy anyagig motiválták. Én lehet a helyében nem jöttem volna vissza.
Massa visszajövetele egy vicc. Mert Mr sosem vagyok hibás semmiért csak azért jöhetett vissza, mert egyszerűen a Williams nem talált olyan tapasztalt pilótát, akit leigazolhattak volna. Button benyögte a nagy nem-et rögtön az elején, és rajta kívül már nem is igazán volt más opciója. Annyira nem tökös a Williams, hogy 19-re lapot húzzon és mondjuk egy régebbi F1-es pilótát, aki már megjárt ezt azt hozzon ide, mint pl di Resta. Ezzeé nálam a Williams kiesett a pixisből. Kiváncsi leszek Stroll mit hoz majd össze, Massa sirálmaira nem vagyok kiváncsi.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2017.01.17. 21:14

Jadrina írta: (Szeretek ide jönni, mert mindig megmondják mit gondoljak vagy ha simán csak arra vágyom, hogy lehülyėzzenek) (:v
Szóval én Bottasban semmiféle lehetőséget nem látok. Volt jó autója nem mutatott semmit. Egy viszonylag újonc pilóta akiben legalább van akarás jobb válasz lett volna szerintem . Massanak pedig a sírós búcsúja után extra gáz a visszatérése, de ő ilyen, ezt tudjuk.
Teljesen igazad van!
Bottas akkor lehetne értékelhető, ha mondjuk 2014-ben, amikor a Williams 2. erő volt folyamat a dobogóról ingetegett volna és esetleg behúz egy lepattanót. Ennek nyomát sem láttam. Massát elverte jó-jó. De mennyivel? Minimális különbséggel. Szürke mecénás. Talán Heidfeld kaliber.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2017.01.17. 21:16

9_46_20 írta:Mondjuk azért most nem egyszerű Hamilton dolga sem, mert ha olyan peches lesz technikailag mint 2016-ban, akkor mág véletlenül elveri Bottas és megint oda a legenda, amit én is fújok, hogy igazából ő jelenleg utolérhetetlen, még úgy is, hogy szeirntem pálya mellett szerintem kb azt csinálhatja amit Raikkonen 2004-2008 között...
Hány DNF is volt a technika miatt? 1? A mennyiből? 21?
De kibaszott peches volt!
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.01.17. 21:38

Nigel Hill írta: Hány DNF is volt a technika miatt? 1? A mennyiből? 21?
De kibaszott peches volt!
Hamilton fóbiában szenvedsz? :)
Amúgy engem csak az érdekel ami a pilótákat is: A vb. cím sorsa.
Ki nyert vb. címet a másik technikai hibájából? Kimatekozhatod Hamilton egyiket se Rózsi több kiesése miatt nyerte 2014-2015-ben.
Rozi ezt azzal, de ez már történelem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.01.17. 22:21

Schumixx írta:
Nigel Hill írta: Hány DNF is volt a technika miatt? 1? A mennyiből? 21?
De kibaszott peches volt!
Hamilton fóbiában szenvedsz? :)
Amúgy engem csak az érdekel ami a pilótákat is: A vb. cím sorsa.
Ki nyert vb. címet a másik technikai hibájából? Kimatekozhatod Hamilton egyiket se Rózsi több kiesése miatt nyerte 2014-2015-ben.
Rozi ezt azzal, de ez már történelem.
Nincs értelme matekozni. Ahogy az utolsó mondatodnak sincs. Nico az utolsó 4 futamon 28 pontot bukott Hamiltonnal szemben. És EZT nem tudjuk, mennyi lett volna, ha nem úgy áll oda Rosberg, hogy neki ennyi is elég.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.01.17. 22:23

Schumixx írta:
Nigel Hill írta: Hány DNF is volt a technika miatt? 1? A mennyiből? 21?
De kibaszott peches volt!
Hamilton fóbiában szenvedsz? :)
Amúgy engem csak az érdekel ami a pilótákat is: A vb. cím sorsa.
Ki nyert vb. címet a másik technikai hibájából? Kimatekozhatod Hamilton egyiket se Rózsi több kiesése miatt nyerte 2014-2015-ben.
Rozi ezt azzal, de ez már történelem.
Azzal, igen. (:u

Ki lett szamolva jo parszor, mennyire nem igaz hogy hamilton sokkal tobb pontot bukott. Csak akik ostobak, azoknak fekhiba miatt gyozelmet ahandekozni az nem pech, vagy ha folyamat mezony vegete basszak a rajtnal a masikat. Tobbek kozott a tetves csapattarsa. De akkor lehetek en is szigoru. Spanyolban Rosberg hibazott a rajtnal, de ez lenyegtelen, mert szabalyos manoverrel levedte a tamadast, mikozben Hamilton rossz oldalt valasztva a fuvon korcsolyazva kiesett. Onhibabol, o dontese volt, Rosberg pedig szabalyosan vedte a poziciojat. Tehat Hamilton kibaszta ot es emiatt vesztett 25 pontot Rosberg onhiban kivul, mert o szabalyos volt. Maris kinullazodott malajzia.Na pofa be. (:l

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.01.17. 23:41

Nah akkor még egyszer utoljára.
Nekem az jött ki, hogy Rosberg 426, Hamilton 412 pontot szerezhetett volna pechek nélkül + ha Rosberg nem mond le önként a győzelemről az utolsó 4 versenyen. Viszont ez azt jelenti, hogy 1:1 arányban osztottam el az összes vitatható pontot (ahol bármelyikük nyerhetett volna) a két versenyző között (ez azt jelenti, hogy mindketten 21,5 pontot kaptak), viszont az elmúlt évek alapján inkább 2:1 arány lenne reális Hamilton javára (21:11 győzelem 2014-15-ben). Ez alapján neki lenne 426 pontja, és Rosbergnek 412. Viszont az összes tavalyi versenyből, amit egyértelműnek vettem, Rosberg 5-öt nyert (vagy nyerhetett volna), Hamilton viszont csak 3-at. Szóval Rosberg sokkal jobb volt 2016-ban, mint az előző két évben, így azokból nem igazán lehet most kiindulni.

Tehát, mit is jelent ez: Hamilton 32 pontot bukott tavaly (1:1 arányt feltételezve a kérdéses pontoknál), Rosberg 27-et + 14-et az utolsó 4 futamon. Illetve, Rosbergnek elég lett volna egyet nyerni az utolsó 4 futamból, hogy egálra jöjjenek ki (most a több győzelemnek nem számoltam utána).

A további következtetéseket meghagyom nektek.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.01.18. 10:18

Rocco írta: Azzal, igen. (:u

Ki lett szamolva jo parszor, mennyire nem igaz hogy hamilton sokkal tobb pontot bukott. Csak akik ostobak, azoknak fekhiba miatt gyozelmet ahandekozni az nem pech, vagy ha folyamat mezony vegete basszak a rajtnal a masikat. Tobbek kozott a tetves csapattarsa. De akkor lehetek en is szigoru. Spanyolban Rosberg hibazott a rajtnal, de ez lenyegtelen, mert szabalyos manoverrel levedte a tamadast, mikozben Hamilton rossz oldalt valasztva a fuvon korcsolyazva kiesett. Onhibabol, o dontese volt, Rosberg pedig szabalyosan vedte a poziciojat. Tehat Hamilton kibaszta ot es emiatt vesztett 25 pontot Rosberg onhiban kivul, mert o szabalyos volt. Maris kinullazodott malajzia.Na pofa be. (:l
Azzal. És szerintem aki néz f1-et 80%-ban így látja, csapatfőnökök - tototwolf-on át, de tényleg szarok bele ne győzködjük egymást, csak egy picit pontosítok, Malajzia nem 25 pont ha a kettő közti pont csatát nézed hanem 28. Hamilton 25, Rosberg 4.->3. lett +3 pont

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.01.18. 13:40

Malajzia nem 25 pont, hanem 22. Rosberg nem önszántából került a Red Bullok mögé...

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.01.18. 14:27

Krisztián írta:Malajzia nem 25 pont, hanem 22. Rosberg nem önszántából került a Red Bullok mögé...
Én a tiszta technikai kiesésből eredő pontokat számoltam. Hamiltonnak -25 Rosbergnek +3

Ha meg Vettelre gondolsz akkor nem értem hogy jött ki a 22?

Hamilton se önszántából zuzatta le magát az egyik sauberrel amikor újfent hátulról kellett rajtolnia.
Ha ilyenekbe belemegyünk akkor jöhetne Hamilton mennyit vesztett Bahrein-ben vagy kínában a sérült autó miatt stb, vagy melyik a rosszabb ha nem segít a csapat és elmegy a fél versenyed vagy ha segít és büntiből kapsz 1 hely hátrasorolást, mennyit ér ha dupla sárgával pole-t szerezhetsz, vagy rosberg hogyan jött voln ki egy fordított helyzetből ha neki kell 2szer 10+-ról rajtolni egyszer meg a legvégéről, ennek így se eleje se vége.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.01.18. 15:24

Schumixx írta:
Krisztián írta:Malajzia nem 25 pont, hanem 22. Rosberg nem önszántából került a Red Bullok mögé...
Én a tiszta technikai kiesésből eredő pontokat számoltam. Hamiltonnak -25 Rosbergnek +3

Ha meg Vettelre gondolsz akkor nem értem hogy jött ki a 22?

Hamilton se önszántából zuzatta le magát az egyik sauberrel amikor újfent hátulról kellett rajtolnia.
Ha ilyenekbe belemegyünk akkor jöhetne Hamilton mennyit vesztett Bahrein-ben vagy kínában a sérült autó miatt stb, vagy melyik a rosszabb ha nem segít a csapat és elmegy a fél versenyed vagy ha segít és büntiből kapsz 1 hely hátrasorolást, mennyit ér ha dupla sárgával pole-t szerezhetsz, vagy rosberg hogyan jött voln ki egy fordított helyzetből ha neki kell 2szer 10+-ról rajtolni egyszer meg a legvégéről, ennek így se eleje se vége.
Hamilton bukott 25 pontot, Rosberg 3-at, mivel 2. lehetett volna legrosszabb esetben Vettel akciója nélkül.

Szerintem a fenti számolásban minden benne van, Malajzia után már kitárgyaltuk egyszer, akkor egyikőtök se jött reklamálni, hogy Hamiltonnál elfelejtettem valamit. Szóval gondolom a fenti mind benne van, de ha írsz hozzá futamot is, akkor megnézem.

Rosberg technikai gondjai meg megint el vannak felejtve, Monacóban valami megkotlott a kocsiban az tuti, különben sima 3. hely minimum (9 pont), Ausztriában biztos győzelem ment el fékhiba miatt (13 pont), ez már 22 pont, amit elbukott. Malajzia ki is van nullázva. Utána meg ugye önként lemondott 28 pontról, abból simán kijön a többi Hamilton-pech is egálra.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.01.18. 15:49

Schumixx írta:
Rocco írta: Azzal, igen. (:u

Ki lett szamolva jo parszor, mennyire nem igaz hogy hamilton sokkal tobb pontot bukott. Csak akik ostobak, azoknak fekhiba miatt gyozelmet ahandekozni az nem pech, vagy ha folyamat mezony vegete basszak a rajtnal a masikat. Tobbek kozott a tetves csapattarsa. De akkor lehetek en is szigoru. Spanyolban Rosberg hibazott a rajtnal, de ez lenyegtelen, mert szabalyos manoverrel levedte a tamadast, mikozben Hamilton rossz oldalt valasztva a fuvon korcsolyazva kiesett. Onhibabol, o dontese volt, Rosberg pedig szabalyosan vedte a poziciojat. Tehat Hamilton kibaszta ot es emiatt vesztett 25 pontot Rosberg onhiban kivul, mert o szabalyos volt. Maris kinullazodott malajzia.Na pofa be. (:l
Azzal. És szerintem aki néz f1-et 80%-ban így látja, csapatfőnökök - tototwolf-on át, de tényleg szarok bele ne győzködjük egymást, csak egy picit pontosítok, Malajzia nem 25 pont ha a kettő közti pont csatát nézed hanem 28. Hamilton 25, Rosberg 4.->3. lett +3 pont

Tok mindegy, spanyolorszag miatt fenyevekkel Rosberg vezet, ha azt ugy szamolom.
Ja, es ha tovabb szigorodunk, monacot minek vegyem? To Rosberggel szemben. Amugy hol vegez Hamilton gyozelem helyett, ha nincs To? Az a 80% az nagyon pontos adat lehet. :D De ja, pont ezt mondtam. A tudatlan nezok szerint mult azon, akik szerint csak a fustolo motor jar pontvesztesegekkel. meg a Hamiltonosok, akik nehezen dolgozzak fel, hogy egyszer a kedvencuk le lett nyomva. Ez lehet, hogy kitesz 80-at. :D De nincs ezzel gond, voltam igy en is, meg mindenki. Sokaig fogunk meg errol vitazni. :D

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.01.18. 15:57

Krisztián írta:
Hamilton bukott 25 pontot, Rosberg 3-at, mivel 2. lehetett volna legrosszabb esetben Vettel akciója nélkül.
Ha Vettel nem löki ki akkor 3. helyett 1. lett volna Hamilton kiesésével majdnem biztos. +10 pont neki Ham-nak -25

Szerintem a fenti számolásban minden benne van, Malajzia után már kitárgyaltuk egyszer, akkor egyikőtök se jött reklamálni, hogy Hamiltonnál elfelejtettem valamit. Szóval gondolom a fenti mind benne van, de ha írsz hozzá futamot is, akkor megnézem.
A kihagyott qvalis futamokat nincs értelme számolgatni teljesen borul miatta a verseny képe.

Rosberg technikai gondjai meg megint el vannak felejtve, Monacóban valami megkotlott a kocsiban az tuti, különben sima 3. hely minimum (9 pont),
Saját bevallása szerint nem érezte a kocsit, megkotlásról nemtudok.
Ausztriában biztos győzelem ment el fékhiba miatt (13 pont), ez már 22 pont, amit elbukott. Malajzia ki is van nullázva. Utána meg ugye önként lemondott 28 pontról, abból simán kijön a többi Hamilton-pech is egálra.
Mi ez az önként lemondott 28 pontról dolog?

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.01.18. 16:06

Rocco írta: Tok mindegy, spanyolorszag miatt fenyevekkel Rosberg vezet, ha azt ugy szamolom.
Ja, es ha tovabb szigorodunk, monacot minek vegyem? To Rosberggel szemben. Amugy hol vegez Hamilton gyozelem helyett, ha nincs To? Az a 80% az nagyon pontos adat lehet. :D De ja, pont ezt mondtam. A tudatlan nezok szerint mult azon, akik szerint csak a fustolo motor jar pontvesztesegekkel. meg a Hamiltonosok, akik nehezen dolgozzak fel, hogy egyszer a kedvencuk le lett nyomva. Ez lehet, hogy kitesz 80-at. :D De nincs ezzel gond, voltam igy en is, meg mindenki. Sokaig fogunk meg errol vitazni. :D
Spanyolországban szerinted ha magától kimegy fűre és ledózerolja rosberget hamilton akkor nem büntetik meg? Simán megkapta volna szerintem.
Azért nem kapta meg mert elég veszélyes volt a védekezés, ami épp határon lehetett, legyen necces. Azért lett versenybaleset mert mindkettőt vétkesnek találták. (talán jogosan)
Ja a 80-at csak hasraütésre mondtam nincs mögötte reprezentatív felmérés, ezzel megfogtál. :mosoly:

Nem kell egyetértenünk de szerintem több volt a Hamilton pech Rozi előny meg csak 5 pont a végére.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.01.18. 16:12

1. Igen, Hamilton kiesésével biztosan 1. Anélkül meg alighanem 2. Ehhez képest 3. lett --> BUKOTT 3 PONTOT. Mit nem lehet ezen érteni?

2. Ezért vettem az ilyeneket mindkettőnél 21,5 pontnak. Technikai gondok nélkül képtelenség, hogy ne jöttek volna be 1-2-be ezzel az autóval.

3. Nemtom, szerintem nyilvánvaló hogy ott valami nem stimmelt az autóval. A "nem érezte", az lehet technikai gond miatt is.

4. Miért, mit csinált az utolsó 4 futamon? Jó, nyilván nem nyerte volna meg mindegyiket, de nem is akarta, és ezen van a lényeg. Szóval itt sem tudhatjuk az eredményt, ezért vettem ezeket is 21,5 pontnak. Jó, ez így csak 14 és nem 28 pont, de ezzel együtt (14-gyel számolva) 9-cel TÖBB (!!) pontot bukott Rosberg, mint Hamilton.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.01.18. 16:22

Schumixx írta:
Rocco írta: Tok mindegy, spanyolorszag miatt fenyevekkel Rosberg vezet, ha azt ugy szamolom.
Ja, es ha tovabb szigorodunk, monacot minek vegyem? To Rosberggel szemben. Amugy hol vegez Hamilton gyozelem helyett, ha nincs To? Az a 80% az nagyon pontos adat lehet. :D De ja, pont ezt mondtam. A tudatlan nezok szerint mult azon, akik szerint csak a fustolo motor jar pontvesztesegekkel. meg a Hamiltonosok, akik nehezen dolgozzak fel, hogy egyszer a kedvencuk le lett nyomva. Ez lehet, hogy kitesz 80-at. :D De nincs ezzel gond, voltam igy en is, meg mindenki. Sokaig fogunk meg errol vitazni. :D
Spanyolországban szerinted ha magától kimegy fűre és ledózerolja rosberget hamilton akkor nem büntetik meg? Simán megkapta volna szerintem.
Azért nem kapta meg mert elég veszélyes volt a védekezés, ami épp határon lehetett, legyen necces. Azért lett versenybaleset mert mindkettőt vétkesnek találták. (talán jogosan)
Ja a 80-at csak hasraütésre mondtam nincs mögötte reprezentatív felmérés, ezzel megfogtál. :mosoly:

Nem kell egyetértenünk de szerintem több volt a Hamilton pech Rozi előny meg csak 5 pont a végére.
Mindegy, a vegeredmeny az, hogy Rosberg nem tett a szabaly ellen, egyszer valtott iranyt, amit boven akkor kezdett, amikor Hamilton meg mogotte volt. Agressziv volt, ez teny. De onhibiajan kivul kiloktek az elso helyrol. Eddig nem szamoltunk ezzel, mert en is ugy voltma vele, hogy hagyjuk, de ha mas is koti az ebet, akkor elkezdem en is. Egyebkent, a teljesitmenybol probalunk kovetkeztetni arra vajon miylen lenne az igazsagos eredmeny. Akkor alaphangon +7 Rosbergnek, mert o vezette a versenyt Hamilton elott, mikor kiestek.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.01.18. 16:28

Azt a futamot lenulláztam mindkettőnek, mert együtt balfaszkodták össze.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.01.18. 16:51

Krisztián írta:Azt a futamot lenulláztam mindkettőnek, mert együtt balfaszkodták össze.
Emlekszem, es en is igy voltam vele, de innentol nem igy leszek.
Es valahol jogosan. A manovernel Rosberg semmi unfar vagy szabalytalan dolgot nem kovetett el, az meg hogy o mit allitott el a rajtnal, kit erdekel? Kivedekezte, aztan kiloktek. Akkor is, ha egyutt hoztak ossze, Rosberg votl elorebb, alaphangon jar a plusz, mert tobb, mitn valoszinu, hogy nincs a baleset, azt a futamot is lehozza gyozelemmel.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.01.18. 17:06

Krisztián írta:1. Igen, Hamilton kiesésével biztosan 1. Anélkül meg alighanem 2. Ehhez képest 3. lett --> BUKOTT 3 PONTOT. Mit nem lehet ezen érteni?
OK. te azt a lehetőséget veszed, hogy Hamilton nem esik ki de Rosberget se lökik ki: ham +25 Ros +3 stimt.

2. Ezért vettem az ilyeneket mindkettőnél 21,5 pontnak. Technikai gondok nélkül képtelenség, hogy ne jöttek volna be 1-2-be ezzel az autóval.
Nem képtelenség több pályán is nehéz volt nekik is turbulens levegőben egyenesekben gyors autókat előzni pl. Williams vagy bármi megtörténhet a rajtoknál

3. Nemtom, szerintem nyilvánvaló hogy ott valami nem stimmelt az autóval. A "nem érezte", az lehet technikai gond miatt is.
Ha Rosbergnél a homály Monaco után azonnal ilyet feltételezel akkor hamiltonnál 0 szerepe lehet az elrontott rajtoknál a technikának? Tisztán pilóta balfaszság. Tetszik ez a pártatlanság. :)

4. Miért, mit csinált az utolsó 4 futamon? Jó, nyilván nem nyerte volna meg mindegyiket, de nem is akarta, és ezen van a lényeg. Szóval itt sem tudhatjuk az eredményt, ezért vettem ezeket is 21,5 pontnak. Jó, ez így csak 14 és nem 28 pont, de ezzel együtt (14-gyel számolva) 9-cel TÖBB (!!) pontot bukott Rosberg, mint Hamilton.
Na ezt így ne számold, ha legalább az időmérőn megverte volta, ott senki se akadályozta meg megverje Hamiltont, és hagyta volna megelőzni magát akkor azt mondom ok, de ahogy történt az azt jelenti hogy simán hamilton behúzta ezeket. A rajtokat se rontotta el itt, Rosberg-nek pályán kellett volna előzni, azonos gumikopáson, nem is tudom volt-e erre precedens.
Amúgy biztos más helyeket is megihletett a szezon és kicsit matekoztak ezzel kiváncsi lennék hol jött még ki hogy tulajdonképpen Rosberg volt a pechesebb. :)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.01.18. 17:12

Rocco írta:
Krisztián írta:Azt a futamot lenulláztam mindkettőnek, mert együtt balfaszkodták össze.
Emlekszem, es en is igy voltam vele, de innentol nem igy leszek.
Es valahol jogosan. A manovernel Rosberg semmi unfar vagy szabalytalan dolgot nem kovetett el, az meg hogy o mit allitott el a rajtnal, kit erdekel? Kivedekezte, aztan kiloktek. Akkor is, ha egyutt hoztak ossze, Rosberg votl elorebb, alaphangon jar a plusz, mert tobb, mitn valoszinu, hogy nincs a baleset, azt a futamot is lehozza gyozelemmel.
Ja mert anno főleg Hamilton motorproblémái miatt megszerzett negyvenakárhány pont előnyben könnyebb volt nagyvonalúnak lenni, legyen versenybaleset de azért hamilton volt megint a hibás. :mosoly:

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.01.18. 17:30

Egeszen maig nagyvonalu voltam, mirol beszelsz? Es tessek ennyit ernek az ervek, a szamitgatasok, hogy megitn le van tudva ennyivel. "motorhibak miatti elony" Azt csa. falra hanyt borso. Szarok en ra, megnyerte, jogosan, titeket meg egyen a fene.

Nem hibas. Akkor legyen csak +7 rosbergnek, megis csak o nyerte volna a futamot, ha a teljestimennyel vagyunk elfoglalva ugyis. Hol van mar itt az a nagy Hamilton hatrany? Monacohoz mit szolsz?

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.01.18. 17:49

Rocco írta:Egeszen maig nagyvonalu voltam, mirol beszelsz? Es tessek ennyit ernek az ervek, a szamitgatasok, hogy megitn le van tudva ennyivel. "motorhibak miatti elony" Azt csa. falra hanyt borso. Szarok en ra, megnyerte, jogosan, titeket meg egyen a fene.

Nem hibas. Akkor legyen csak +7 rosbergnek, megis csak o nyerte volna a futamot, ha a teljestimennyel vagyunk elfoglalva ugyis. Hol van mar itt az a nagy Hamilton hatrany? Monacohoz mit szolsz?
Esz is a fene baszki, tudod milyen szar ez? (:v

Monaco-ról azt gondolom hogy kár volt a TO-ért a Merci lehet törleszteni akart a motorok miatt, biztos Hamilton győzelmébe került volna de szép lett volna egy pályán előzést látni. Hülkenbergnek is sikerült. (:x

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.01.18. 18:22

Schumixx írta:
Rocco írta:Egeszen maig nagyvonalu voltam, mirol beszelsz? Es tessek ennyit ernek az ervek, a szamitgatasok, hogy megitn le van tudva ennyivel. "motorhibak miatti elony" Azt csa. falra hanyt borso. Szarok en ra, megnyerte, jogosan, titeket meg egyen a fene.

Nem hibas. Akkor legyen csak +7 rosbergnek, megis csak o nyerte volna a futamot, ha a teljestimennyel vagyunk elfoglalva ugyis. Hol van mar itt az a nagy Hamilton hatrany? Monacohoz mit szolsz?
Esz is a fene baszki, tudod milyen szar ez? (:v

Monaco-ról azt gondolom hogy kár volt a TO-ért a Merci lehet törleszteni akart a motorok miatt, biztos Hamilton győzelmébe került volna de szép lett volna egy pályán előzést látni. Hülkenbergnek is sikerült. (:x
Azert Hamiltonoskent nem lehet okod panaszra osszessegeben. ;)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.01.18. 18:26

Rocco írta:
Azert Hamiltonoskent nem lehet okod panaszra osszessegeben. ;)
Persze. Písz. (:o
Legalább pörög valami F1 téma is itt az uborkaszezonban. :mosoly:

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Ki lesz Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél?

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.01.22. 21:40

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt