*Szavazás: Rosberg top pilóta

HAM, ROS, BUT, ALO, VES, RIC, VET, RAI, SAI, PER - Rosberg ezek között..

A szavazás 2016.12.20. 14:49-kor befejeződött.

Top 3
3
15%
Top 5
10
50%
Nem fér be a legjobb ötbe nálam
7
35%
 
Szavazatok száma: 20

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

*Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.12.17. 14:49

HAM, ROS, BUT, ALO, VES, RIC, VET, RAI, SAI, PER - Rosberg ezek között..
--> Top 3
--->Top 5
----> Nem fér be a legjobb ötbe nálam


Pár nap után törlöm a témát, addig jöhetnek a szavazatok.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.12.17. 14:58

Szerintem az utolso ev alapjan a top 3 Hamilton Rosberg Ricci, sorrend nelkul. Alonsoval nem tudok mit kezdeni jelenleg, Tul szar az autoja mar 2 eve, ezert nehez flemerni, viszont szokatlanul sok volt a hiba tole, es mar oregszik azert szepen, tehat vele nem nagyon tudok mit kezdeni. Fasztappen meg egyelore nem, tobbi szerintem nem is kerdes. Legalabbis szamomra. Kivancsi vagyok en is a vegeredmenyre.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.12.17. 15:04

Nálam nem titok: aki a csapatába elsőszámú pilótaként hamarabb vinné el Rosberget, mint Verstappent, Ricsit, Hamit, Vettelt, (és akkor Buttont, Kimit, Alonsot kihagytam) amellett szívesen lennék másik csapatvezető, valamelyik lepattanóért :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.12.17. 15:05

Vettelt??? Ezt te mondtad???? :D

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.12.17. 15:15

Nem mondtam hogy őt választanám :D
De azt már többször írtam, hogy az egyen-német pilóták közül (Vet, Ros, Hülk) becsukott szemmel is tudnék választani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára carlos78 2016.12.17. 15:17-kor.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.17. 15:17

Alonso szerintem már kiöregedett, Button csak levezetett, Sainz simán tökutolsó ebben a listában, Perez hozott 2 dobogót, de azért annyira nem tartom jónak. Räikkönent csak azért hagyom benne, mert verte Vettelt.
Marad Hamilton, Rosberg, Verstappen, Ricciardo, Vettel, Räikkönen. Ebből a 6-ból Hamilton és Ricciardo simán jobb Rosbergnél, a többi nehéz kérdés... Vettel tavaly nagyot ment, idén csalódás volt, de azért tavaly vb 2. helyért harcolt, idén meg úgy kezdte, hogy akár 1. is lehetett volna a szezon harmadánál, ha a Ferrari képes normális stratégiát csinálni... utána viszont kikapott a csapattársától is. De szerintem jobb Rosbergnél ő is. Räikkönen oké, hogy idén verte Vettelt, de azért benne már nem érzem azt, hogy annyira jó lenne, hogy képes lenne még vb címért harcolni, szóval nála viszont jobb Rosberg. Marad Verstappen, akit 17 élmezőnyben töltött verseny alapján nehéz lenne hova tenni (elég pl. Villeneuve-re gondolni, aki hasonlóan mutatkozott be, aztán most már a leggyengébb vb-k közé szokás sorolni), de mivel 3-ról azt mondtam, hogy jobb Rosbergnél, 1-ről pedig, hogy rosszabb, így mindenképpen a TOP5-be kerül nálam.

Ha pontos sorrend kéne: HAM RIC VET ROS VES RAI ALO BUT PER SAI

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.12.17. 15:40

Faszcelotnak csinalhattal volan egy "15-be sem fer bele buruhuhuh nyaff nyaff nyaff buddos niggerek buzik trianon " opciot is

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.12.17. 17:31

Krisztián írta:Sainz simán tökutolsó ebben a listában
szubjektív, de nálam bőven nem. nem volt ő alárendelt Verstappen mellett, főleg amikor beért. nekem tetszik.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.12.17. 17:36

carlos78 írta:
Krisztián írta:Sainz simán tökutolsó ebben a listában
szubjektív, de nálam bőven nem. nem volt ő alárendelt Verstappen mellett, főleg amikor beért. nekem tetszik.
En Vergnevel vagyok igy. Ricciardot latva igen felertekelodik, hogy egyenrangu ellenfele volt. Ez meg akkor is komoly fegyverteny, ha beleszamolunk egy olyan esetleges tenyezot, hogy mondjuk Ricciardo javult a kovetkezo evre, mikor Vettel melle kerult.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rocco 2016.12.17. 17:52-kor.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.12.17. 17:50

carlos78 írta:
Krisztián írta:Sainz simán tökutolsó ebben a listában
szubjektív, de nálam bőven nem. nem volt ő alárendelt Verstappen mellett, főleg amikor beért. nekem tetszik.
Partiban volt a csodagyerekkel. Nekem ennyi pont elég...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.12.17. 19:16

Nálam a "top 5" és a "nem fér be a legjobb ötbe" határán billeg....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.12.17. 20:57

Azért ha annyira érdekelne a téma, most szívesen bemásolnám azokat a videókat, amin például Alonso idei rajtjai vannak, és utána ismét megkérdezném, hogy na, ki akkor ki is öregedett ki? :D Ezzel a fos McLarennel ilyen eredményeket hozni... Nem is értem mit vártak tőle azok, akik szerint már nyugdíjban a helye. Amit néztem az évből, abban kb végig őt követtem, hol áll éppen meg milyen köröket hoz, és egyáltalán nem gondolom azt, hogy kicsit is alá lett volna rendelve bárkinek is a mezőnyben. Voltak hibái, ezt elismerem, de másnak is ugyanúgy voltak, Maxi is botlott eleget, Hamiltonnak is voltak hibái, csak hát ez a darálóban jobban látszódik mit az élen fél perc előnyben. Adná az ég, hogy kapjon jövőre egy normális autót, tuti megmutatná utolsó évében hogy korai volt őt nyugdíjba küldeni.
Kép

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.12.17. 21:16

Igazság szerint Alonso, Hamilton, Rosberg, Räikkönen és Vettel fér az ötbe.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.17. 21:17

Már múltkor leírtam, ezzel a McLarennel teljesen reális eredményeket hozott Alonso. A Toro Rossónál már simán jobbak voltak, az meg a 11-12. hely. A bajnokságban 10. lett, de ha hozzávesszük, hogy Massa egy brutálisan fogalmatlan szezont futott, akkor ebben sincs túl nagy extra...
Ha megelőzi valamelyik Force Indiát, vagy Bottast na az lett volna erőn felüli teljesítmény.

Hogy mit vártam tőle? Pont ezt. Hozza a kötelezőket. Csak azt kéne már észrevenni, hogy ez nem a tavalyi McLaren, ami max. a Manorral volt partiban...

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.12.18. 10:45

Krisztián írta:Már múltkor leírtam, ezzel a McLarennel teljesen reális eredményeket hozott Alonso. A Toro Rossónál már simán jobbak voltak, az meg a 11-12. hely. A bajnokságban 10. lett, de ha hozzávesszük, hogy Massa egy brutálisan fogalmatlan szezont futott, akkor ebben sincs túl nagy extra...
Ha megelőzi valamelyik Force Indiát, vagy Bottast na az lett volna erőn felüli teljesítmény.

Hogy mit vártam tőle? Pont ezt. Hozza a kötelezőket. Csak azt kéne már észrevenni, hogy ez nem a tavalyi McLaren, ami max. a Manorral volt partiban...
Attól még szar, hogy nem a Manorral versenyeznek. Nehogy már jó legyen az az autó, amivel a top10 is nehézkesen jön össze. Ráadásul ha ezt vesszük alapnak, akkor azzal Buttont is minősítjük, szóval akkor ő alulteljesített? Nem hiszem... Számoljuk még bele a műszaki hibákat, a +40-50 helyes rajtbüntetéseket, ezek mind nehezítették a dolgukat. Nem egyszer jött idén a semmiből egy erős pontszerzés, szóval az, hogy a McLaren nem égett be annyira idén, leginkább a pilótáknak köszönhető.

Nálam a Top5 jelenleg (nem sorrendben): Alonso - Hamilton - Ricciardo - Verstappen - Vettel
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.12.18. 10:59

Szerintem inkább topless. :D

Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.18. 16:15

maTTeus írta:
Krisztián írta:Már múltkor leírtam, ezzel a McLarennel teljesen reális eredményeket hozott Alonso. A Toro Rossónál már simán jobbak voltak, az meg a 11-12. hely. A bajnokságban 10. lett, de ha hozzávesszük, hogy Massa egy brutálisan fogalmatlan szezont futott, akkor ebben sincs túl nagy extra...
Ha megelőzi valamelyik Force Indiát, vagy Bottast na az lett volna erőn felüli teljesítmény.

Hogy mit vártam tőle? Pont ezt. Hozza a kötelezőket. Csak azt kéne már észrevenni, hogy ez nem a tavalyi McLaren, ami max. a Manorral volt partiban...
Attól még szar, hogy nem a Manorral versenyeznek. Nehogy már jó legyen az az autó, amivel a top10 is nehézkesen jön össze. Ráadásul ha ezt vesszük alapnak, akkor azzal Buttont is minősítjük, szóval akkor ő alulteljesített? Nem hiszem... Számoljuk még bele a műszaki hibákat, a +40-50 helyes rajtbüntetéseket, ezek mind nehezítették a dolgukat. Nem egyszer jött idén a semmiből egy erős pontszerzés, szóval az, hogy a McLaren nem égett be annyira idén, leginkább a pilótáknak köszönhető.

Nálam a Top5 jelenleg (nem sorrendben): Alonso - Hamilton - Ricciardo - Verstappen - Vettel
Button nagyon durván alulteljesített idén, főleg ősszel.

Nyilván nem jó még ez az autó, de minimum 6. erő volt, ami a 11-12. helyet jelenti, szóval a pontszerzés kapujában álltak alapból. Ehhez jött egy über gyenge Massa, de az év 2. felében már a Williams inkább volt a McLaren, mint a Force India szintjén... szóval elég gyakran 9-10. volt az a 11-12. hely. De most magamat ismétlem csak, mert láthatóan nem érted...

De akkor nézzük meg a pontszerzéseit.
Oroszország 6. hely, mögötte Magnussen, Grosjean... oké Perez 9., de a Force India akkor még a McLaren mögött volt, kb. nyár elejére jöttek fel a Williams elé. A Mercedes-Red Bull-Ferrari-Williams négyesből a brutálisan fogalmatlan versenyt futó Red Bull, és Vettel volt mögötte, aki kiesett, szóval ezek nélkül ez egy 9. hely... megelőzött mindenkit, akinek gyengébb a kocsija, hű! :D
Monaco 5. hely, itt már a Force India kicsivel előttük volt, de a Williams hozta a szokásos itteni formáját, szóval Mercedes-Red Bull-Ferrari-Force India, ebből megelőzte Hülkenberget és Rosberget, de Rosbergnek technikai gondja volt, szóval ez 1 erősebb autó, ami itt még nem is annyira volt erősebb...
Magyarország 7. hely, Massa tökhátul végzett, nem emlékszem mi volt itt vele, Bottas 2 hellyel Alonso mögött, aztán a két Force India. Itt mondjuk 4 erősebb autót is megelőzött.
Belgium 7. hely, megelőzte mindkét Williamset, Räikkönent, és Verstappent, de utóbbi kettő a mezőny végéről jött fel, erőből ez csak 2 autó.
Szingapúr 7. hely, megelőzte Perezt és Massát, Bottas és Hülkenberg kiesett... ez is csak 2 autó, de Perez hátulról jött fel, szóval 1.
Malajzia 7. hely, megelőzte Hülkenberget és Massát, Vettel és Hamilton kiesett... megint 2 autó, de Massa az első körben visszaesett, amit most csak azért nem veszek figyelembe, mert Alonso az utolsóról rajtolt, és 1 kör után már 12. volt.
USA 5. hely, mögötte Sainz.. megelőzte Perezt, Massát és Bottast, de Perez és Bottas a mezőny végéről jött fel, ez csak 1 autó.
Brazília 10. hely, de ebben a káoszban sztem semmit se lehet mondani :D Bottas mögötte, de Nasr, Sainz előtte...
Abu Dhabi 10. hely, kiesett Bottas, szóval senkit se előzött meg, akinek jobb autója lenne.

Én ebből azt látom, hogy összesen egyszer volt, hogy 2-nél több gyorsabb autót is erőből lenyomott volna - persze már a 2 is szép teljesítmény, de szerintem a Williams és a Force India nem mindig volt annyival a McLaren előtt.
Monacótól kezdve a Williams és a McLaren között csak 9 pont volt... szóval szerintem a Williams és a McLaren simán egy szint volt már év végére, a Force India meg meglépett tőlük. Az hogy a két balfasz kommentátor végig Williams-Force India csatáról beszélt... szerintem tök egyértelmű volt, hogy ebből az FI kerül ki győztesen, annyival jobbak voltak... nyári szünet után több mint 2x annyi pontot szereztek, mint a Williams.

Szerintem ha megnéznénk akár Bottast, akár Hülkenberget, ugyanúgy találnánk ennyi versenyt, ahol megelőztek néhány gyorsabb autót. Szóval értem én hogy jól ment, ezt nem is vitatja senki, de nálam már nem fér a TOP5-be.

De mondom másképp, ha úgy jobban tetszik: szerintem van a mezőnyben legalább 5 versenyző, aki azonos technikában, azonos feltétlelek mellett el tudná verni. Hamilton, Ricciardo, Vettel, Verstappen biztosan, de szerintem Perez is képes lenne rá. Räikkönent 2014 miatt nem mondom, de szerintem ott messze nem voltak azonos feltételek, meg ő sem lesz már fiatalabb...

Viszont ha az a kérdés, hogy kit igazolnék Hamilton mellé, akkor nem csak 5 nevet tudnék felsorolni, hanem legalább 10-et, akit előbb választanék Alonsónál. Viszont itt már bejön az, hogy ki hány éves, Hamiltonnak is max. 5 jó éve van, szóval olyan kéne melléje, aki még sokáig a mezőnyben lesz.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.12.18. 18:40

El lehet veszni a statisztikában, pont azt nem mondja meg amire kíváncsiak vagyunk a technikai különbségek miatt. Plusz ennyi feltételezés mellett azt is simán be lehetne bizonyítani, hogy valójában a Red Bull volt űrautó. (:u Komolyan nem értem, mit lehetett tőle (tőlük) várni ebben az autóban. Az lenne a jó teljesítmény, ha megelőzi a lényegesen gyorsabb autókat? Nevetséges. Pont az látszik a felsoroltakból, hogy számtalanszor hozta azt az eredményt ami benne lehetett az autóban, sőt, még sokszor többet is. Amúgy Rosberg is nagyon szar évet hozott ezek alapján, hiszen egyszer sem előzött meg erősebb autót. Ja, mert nem volt? (:h Kit kellett volna megelőznie? A Red Bullt? Nem azt állítom én sem hogy egy Isten, mert kb akkor lett volna rá esélye, fél-egy mp-t senki sem hoz be akármilyen übertehetség.

A másik amit meg kell nézni azok a verseny közbeni momentumok. Nem egy olyan rajt volt, ahol kb állvahagyta a körülötte lévőket, elég csak csak azt megnézni, amikor az utolsóról 1 kör alatt feljött a 12-re. Ez szerinted mi ha nem klasszis teljesítmény? Amibe bele lehet kötni valóban, az az, hogy idén már több hibája volt, mert azért az előzések sem voltak mindig tűpontosak pl Mexikóban, de attól még szerintem bőven túlteljesítette azt, amit várni lehetett tőle, és ne gyere ötödjére is a ponttáblával, hogy hát csak egy helyet javított, mert marhára nem erről van szó.

Komolyan azon vitatkozunk kb, hogy szerinted már mehetne nyugdíjba, mert 150% helyett csak 125%-ot hozott. (:v

De tény, hogy minden akkor dőlne el, ha jövőre kapna egy versenyképes technikát, akkor aztán tényleg kiderül, mennyire is öregedett ki. Addig meg nálam továbbra is Top5, sokkal inkább mint Rosberg.
Kép

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.12.18. 19:18

maTTeus írta:El lehet veszni a statisztikában, pont azt nem mondja meg amire kíváncsiak vagyunk a technikai különbségek miatt. Plusz ennyi feltételezés mellett azt is simán be lehetne bizonyítani, hogy valójában a Red Bull volt űrautó. (:u Komolyan nem értem, mit lehetett tőle (tőlük) várni ebben az autóban. Az lenne a jó teljesítmény, ha megelőzi a lényegesen gyorsabb autókat? Nevetséges. Pont az látszik a felsoroltakból, hogy számtalanszor hozta azt az eredményt ami benne lehetett az autóban, sőt, még sokszor többet is. Amúgy Rosberg is nagyon szar évet hozott ezek alapján, hiszen egyszer sem előzött meg erősebb autót. Ja, mert nem volt? (:h Kit kellett volna megelőznie? A Red Bullt? Nem azt állítom én sem hogy egy Isten, mert kb akkor lett volna rá esélye, fél-egy mp-t senki sem hoz be akármilyen übertehetség.

A másik amit meg kell nézni azok a verseny közbeni momentumok. Nem egy olyan rajt volt, ahol kb állvahagyta a körülötte lévőket, elég csak csak azt megnézni, amikor az utolsóról 1 kör alatt feljött a 12-re. Ez szerinted mi ha nem klasszis teljesítmény? Amibe bele lehet kötni valóban, az az, hogy idén már több hibája volt, mert azért az előzések sem voltak mindig tűpontosak pl Mexikóban, de attól még szerintem bőven túlteljesítette azt, amit várni lehetett tőle, és ne gyere ötödjére is a ponttáblával, hogy hát csak egy helyet javított, mert marhára nem erről van szó.

Komolyan azon vitatkozunk kb, hogy szerinted már mehetne nyugdíjba, mert 150% helyett csak 125%-ot hozott. (:v

De tény, hogy minden akkor dőlne el, ha jövőre kapna egy versenyképes technikát, akkor aztán tényleg kiderül, mennyire is öregedett ki. Addig meg nálam továbbra is Top5, sokkal inkább mint Rosberg.
Sok hulye hibaja volt, es volt egy eleg hosszu idoszak, mikor Button csunyan verdeste, csak eleg peches volt. De Alonso el volt tunve teljesen. Nem vagom en sem, mitol vagy igy elajulva tole iden.

Ezt a 150%-os hulyeseget meg remelem csak poennak szantad, es nem bolondultal meg, mint a kedvenced. :)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.18. 20:06

Te vagy nem tudsz szöveget értelmezni, vagy csak nem akarod érteni, amit mondok.

Alonso jó teljesítményt nyújtott idén, de sok más versenyző hozta ugyanezt. Perez és Bottas dobogón is állt, holott legalább 6 gyorsabb autó volt a mezőnyben az övékénél, de Hülkenberg is hozott 4. helyet, akkor most ők is TOP5 versenyzők? Ugyanazt hozták, mint Alonso. Ugyanígy Ricciardóról, Verstappenről, Vettelről, Räikkönenről, Sainzról meg a fél mezőnyről el lehet mondani, hogy időnként többet kihozott az autóból, mint ami benne van.

Nem fogok visszamenőleges elemzéseket csinálni, de szerintem a bajnokságban 6. helyen végzett csapatban mindig volt egy versenyző, aki a futamok kb. felén pontot szerzett, és a legjobb eredménye az 5. hely volt. Semmi extrát nem csinált, hozta azt, amit az elmúlt években mindenki egy 6. erőnek számító autóban.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.12.18. 20:14

Azert vicces, hogy Massahoz merjuk a teljesitmenyt... Mikor azonos technikaval mentek, nem sok kozuk volt egymashoz... Iden meg az a fo erv, hogy epphogy megverte Alonso.

Mindig az elorebb vegzo pilota teljesitmenye kozeliti meg leginkabb, a technika valos kepessegeit. Ez alapjan, a williams es a mclaren nem emlitheto egy lapon.

Ettol fuggetlenul tarthatjatok nyugdijasnak Alonsot, de ne tereljunk mar ennyire... Hogy top 6 konstrukcio volt iden a mclaren.

Kb. A torro szintjen volt a mclaren, csak meg a tavalyi ferrari hajtaslanc is erosebb volt, mint az idei honda.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.18. 20:28

Ki mérte Massához? Én biztos nem. Pont arról beszélek végig, hogy Massa ultragyenge volt idén (is), így kb. az volt az alap, hogy elveri, hiába volt a Williams a versenyek többségén a McLaren előtt.

Szerintem a Toro Rosso azért gyengébb volt a McLarennél... legalábbis azokon a versenyeken, amiket megnéztem, se Sainzot se Kvyatot nem láttam Alonso közelében.

A Williams meg az egész éves teljesítményéhez képest szürreálisan sok pontot szerzett a szezon első harmadában. Bottas Kanadában szerzett egy dobogót, utána viszont csak 5-tel több pontot szerzett, mint Alonso. Alonso pedig 8-cal többet, mint Sainz. Szóval ha ebből indulunk ki, akkor a szezon 2/3-ában a McLaren közelebb volt a Williamshez, mint a Toro Rosso a McLarenhez, bár nagy különbség nincs. De épp ezért mondom, hogy én nem látom azt a nagyon kiemelkedő teljesítményt, mert akikkel egész szezonban harcolt a pontokért, azok nagyjából azonos erősségű technikában ültek.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.12.18. 22:24

Ha jol emlekszem, austinban kiserte Sainzot hosszu korokon at, es csak az eltolt taktikanak, es a vakmero elozesnek koszonhetoen tudtak csak megelozni, az utolso korben.

Emlekszem azon bosszankodtam, hogy meg a tavalyi ferrari is erosebb a hondanal...

Ha igaz lenne, amit irtal, Button sem 21 ponttal zart volna.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.18. 22:41

Button szerintem eleinte balszerencsés volt, utána meg szimplán csak beleszart a dolgokba, levezetett. Nem reális neki az a 21 pont, sokkal több is lehetett volna. Meg épp te mondtad az előbb, hogy az előrébb végző pilóta eredményei mutatják jobban az autó teljesítményét, akkor mit számít, hogy mit csinált Button?

Austinban nagyon hosszú volt az egyenes, és Sainz előtt még ott volt Massa asszem, így ő is nyithatta a DRS-t. Motorerőben nyilván jobb volt a Toro Rosso, de összességében én a McLarent láttam jobbnak.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.12.18. 22:52

nem is nezem Button teljesitmenyet, mert ossze sem szabad vetni... Viszont tartom, hogy Alo a hataron ment a mclarennel. Ennel tobb nem volt ebben az autoban.

Bar mar nem emlekszem pontosan, de ugy remlik, hogy elobb massat, majd sainzot elozte. Eltolt gumitaktikaval sem birt egyikkel sem a drs zonaban. Nem is ott elozte oket.

Lezárt