*Szavazás: Rosberg top pilóta

HAM, ROS, BUT, ALO, VES, RIC, VET, RAI, SAI, PER - Rosberg ezek között..

A szavazás 2016.12.20. 14:49-kor befejeződött.

Top 3
3
15%
Top 5
10
50%
Nem fér be a legjobb ötbe nálam
7
35%
 
Szavazatok száma: 20

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.12.19. 20:02

Nigel Hill írta:
Top 3 3 15%
Top 5 10 50%
Nem fér be a legjobb ötbe nálam 7 35%

Nálam ez azt mutatja, hogy 2/3ad azt mondja top pilóta :) Egy harmad savanykodó meg mindig normális arány :D
85% szerint nem fér be az elit 15%-ba. akik szerint igen, azok a drukkerek.
sebaj :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.12.19. 20:56

carlos78 írta:
Nigel Hill írta:
Top 3 3 15%
Top 5 10 50%
Nem fér be a legjobb ötbe nálam 7 35%

Nálam ez azt mutatja, hogy 2/3ad azt mondja top pilóta :) Egy harmad savanykodó meg mindig normális arány :D
85% szerint nem fér be az elit 15%-ba. akik szerint igen, azok a drukkerek.
sebaj :D
A top 5 az az elit. Foleg, hogy ilyen apro kulonbsegek vannak pilotak kozt, ami egyebkent evrol evre valtozhat is. Szoval a java szerint top pilota, a maradek meg csak a fanyalgo ellenszurker. Sebaj. :mosoly:

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.12.19. 21:13

Gocpont írta:Úgy vettem észre, hogy a 2009-es szabályváltozások óta a Vettel-Alonso-Massa sorminta az egyik markánsan állandó versenyzői sorrend. Csak 2015 volt kivétel. Szegény Alonso-t is mindig sújtotta a balfasz csapata. Kimenekült a Ferrari-tól, de azt hiszem most cseberből-vederbe került. Az optimizmusa kincstári...
Nagy valoszinuseggel,az lesz vele is, mint Schumival a mercedeszben. Mire beerik a munka gyumolcse, o mar nyugdijas lesz.

Ettol fuggetlenl, renduletlenul szoritok neki, hisz miatta nezem ezt a sorozatot!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.12.19. 21:18

trutya írta:
Lancelot írta:Hogy mennyire tekinti Rosberget top-pilótának úgy általában az emberek többsége, talán az is mutatja, hogy ez a topik bár róla lett nyitva, ehhez képest róla esett eddig benn a legkevesebb szó.... Lehet tehát konteókat gyártani, de a tények makacs dolgok. Ez kb. ugyanaz, mint a fityiszes duma, hogy "Magyarország jobban teljesít!", aztán, ha a többséget megkérdezzük ugyanerről, tudjuk jól, mi a válasz.... (Persze a kissebbségnek az is tetszik nyilvánvalóan, ami ma Magyarországon megy!) (:n (:i
és ez a kutyaütő szerzett nagyságrendileg annyi pole-t, győzelmet és pontot együtt töltött idejük alatt mint az überzseniális Hamilton királyunk.
biztos, hogy jó nektek, ha ilyen bénának állítjátok be Rosberget? ez eléggé minősíti Hamit is nem?:)
Ezt a kepet azert erosen rosberg iranyaba ferditi az a teny hogy lenyegeben az elmult 3 ev mercedes hazi bajnoksag volt es a tobbieknek a lapattano csak szelsoseges esetben jatszott.

Ha a redbull urauto volt, a mercedesz legalabb urkamion.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.12.19. 21:42

Rocco írta: A top 5 az az elit. Foleg, hogy ilyen apro kulonbsegek vannak pilotak kozt, ami egyebkent evrol evre valtozhat is. Szoval a java szerint top pilota, a maradek meg csak a fanyalgo ellenszurker. Sebaj. :mosoly:
Azért ne általánosítsunk, idén én is neki szurkoltam inkább hogy megnyerje a címet, ennek ellenére nálam sem fér be a top5-be. Nem ő miatta, hanem mert van öt olyan pilóta, akit azonos technikával tehetségesebbnek tartok, ettől még kikaphatnak ők is, sok tényezőn múlik a dolog, Rosberg munkája pedig abszolút becsülendő. A címet meg természetesen nem kell megmagyarázni.
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.19. 21:56

carlos78 írta:
Krisztián írta:Ez csak akkor igaz, ha minden csapat különbséget akar tenni a versenyzői között. .
melyik az a vb címért futó csapat?
Most velem van a baj, hogy nem értem a kérdést?

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.12.19. 22:03

A top 3 és a top 5 között mi a különbség? Mi van, ha úgy gondolom, hogy van kb. 5 nagyjából azonos szintű pilóta?

Különben meg ebben a társaságban lehet, hogy van 10 egyforma is. Autóból viszont van hat különböző.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.12.19. 22:10

maTTeus írta:
Rocco írta: A top 5 az az elit. Foleg, hogy ilyen apro kulonbsegek vannak pilotak kozt, ami egyebkent evrol evre valtozhat is. Szoval a java szerint top pilota, a maradek meg csak a fanyalgo ellenszurker. Sebaj. :mosoly:
Azért ne általánosítsunk, idén én is neki szurkoltam inkább hogy megnyerje a címet, ennek ellenére nálam sem fér be a top5-be. Nem ő miatta, hanem mert van öt olyan pilóta, akit azonos technikával tehetségesebbnek tartok, ettől még kikaphatnak ők is, sok tényezőn múlik a dolog, Rosberg munkája pedig abszolút becsülendő. A címet meg természetesen nem kell megmagyarázni.
Ha figyelsz, latod, hogy Carlos logikajara volt reakcio. Algharra sem igaz amit mondtam pl.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.12.20. 01:03

Krisztián írta:
Most velem van a baj, hogy nem értem a kérdést?
létezik olyan csapat, amelyik a konstruktőri és az egyéni címért tud menni, és hagyja versenyezni a pilótáit?
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.12.20. 07:43

Általánossagban elmondható, hogy a versenyeken arany, ezüst és bronz érmeket osztanak. Szóval szerintem itt is a Top 3 az értelmezhető.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.12.20. 08:18

Felőlem. Hát akkor... öten-hatan beférnek a top 3-ba.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.12.20. 12:00

t-oom írta:
Ezt a kepet azert erosen rosberg iranyaba ferditi az a teny hogy lenyegeben az elmult 3 ev mercedes hazi bajnoksag volt es a tobbieknek a lapattano csak szelsoseges esetben jatszott.

Ha a redbull urauto volt, a mercedesz legalabb urkamion.

Áthozom Néked az általános topikból.. Szerintem ilyen dominancia három évig folyamatosan nem volt.


2014-2015-2016 Mercedes éra eredmények (évekre nincs kedvem bontani)

59 futam, 56 pole és 51 győzelem.

95% pole eredményesség
86% futam eredményesség

Összesen 5 különböző győztes három év alatt (Hamilton, Rosberg, Vettel, Ricciardo, F.Ftappen), a VB arcon és annak csapattársán kívül tudtak nyerni hárman 8 futamot


2010-2013 RB éra eredmények

2010 19 futam, 9 RB győzelem. 5 különböző győztes
2011 19 futam, 12 RB győzelem, 5 különböző győztes
2012 20 futam, 7 RB győzelem, 8 különböző győztes (első 7 futamon 7 különböző arc)
2013 19 futam, 13 RB győzelem, 5 különböző győztes

Ez összesen 77 futam, 41 futamgyőzelem. Polet nincs kedvem kikeresni.

53% futam eredményesség.

Összesen 8 különböző győztes négy év alatt (Vettel, Webber, Alonso, Rosberg, Hamilton, Button, Maldonado, Kimi). A VB arcon és annak csapattársán kívül tudtak nyerni hatan 36 futamot.


Szerintem nem csoda, hogy az elmúlt három évben nyolc hsz illette az aktuális VB győztest. Egyéb következtetések is levonhatóak, de ezt az örömöt (bánatot) meghagyom mindenkinek :)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.12.20. 12:05

Nem akarom magamra haragítani Gepárdot, de a lenti eredménysor azért valamennyire Webbert is minősíti, nem feledve persze, hogy egy csomót szívott technikai hibák miatt is. Ettől függetlenül én is dominánsabbnak érzem a Merci elmúlt pár évét, mint az RB-s időszakot, de azt gondolom, hogyha Webber mondjuk, hogy egy Rosberg szintet azért nem ekkora a kontraszt a két időszak között.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.12.20. 15:02

Phoebe írta:azt gondolom, hogyha Webber mondjuk, hogy egy Rosberg szintet azért nem ekkora a kontraszt a két időszak között.
Dehogynem. Csak a 2014-es évet néztem meg, ahol Ricciardon kívül csak Mercedes-pilóta nyert. Ricciardo 3x végzett az élen. Ebből tudod mennyi volt erőből? Egy...a Hungaroring. A másik kettő esetében: egyszer a két Mercedes-es nyírta ki egymás futamát, másodszor pedig műszaki hibák voltak mindkettőjüknél. A többi évet megnézve kb. hasonló adatot kapnánk, gyanítom. Ez meg számomra azt bizonyítja, hogy a Mercedes szezononként kb. egy (!) futamot bukott erőből, a többit a pilótáik hülyesége vagy műszaki hiba okozta. Egyébként még sokkal durvább lenne a Bandi által összerakott statisztika. Ergo: az RB-dominancia a közelében sem volt a mostani Mercedesének.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.20. 15:22

carlos78 írta:
Krisztián írta:
Most velem van a baj, hogy nem értem a kérdést?
létezik olyan csapat, amelyik a konstruktőri és az egyéni címért tud menni, és hagyja versenyezni a pilótáit?
Ferrari 2007, 2008
Csak akkor lett csapatsorrend, amikor az egyik versenyzőről kiderült, hogy biztosan nem lesz vb.
Mondjuk 2007-ben a McLaren szerzett több pontot, csak ugye kizárták őket, 2008-ban meg az egyéni nem lett meg a Ferrarinak, de mindkét évben az utolsó futamig harcban voltak mindkét címért.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2016.12.20. 15:48

Ha Hamilton kb. Vettel szint, a Mercedes pedig kb. Red Bull szint, és csak azért van ekkora kontraszt a két korszak között, mert Webber sokkal gyengébb Rosbergnél, akkor szerintem jogos lenne a feltételezés, hogy ha Rosberg helyére Webbert tesszük, akkor az összes Rosberg-Hamilton 1-2 Hamiltoné lett volna (vagy legalábbis a többsége igen), mivel a két Red Bull-fölény évben (2011, 2013) Webber egyetlen futamot nyert, azt is ajándékba kapta, amikor Vettel már bajnok volt.
Eszerint 2014-ben, ha kivesszük Rosberget a játékból, Hamiltonnak +3 győzelme lett volna, összesen 14 futam, 16 célba érésből (a maradék 2-nél pedig a mezőny végéről jött fel Hamilton). 2015-ben +5 győzelmet jelente ez, összesen 15-öt, 18 célba érésből, a maradék 3 pedig Vettel első 2 győzelme, és az eltaktikázott Monacói nagydíj.

Vettelnek 2013-ban összesen 13 győzelme volt 18 célba érésből, Webbernek egy sem. 2011-ben Vettel 11, Webber pedig 1 futamot nyert, az utolsót, amit kb. ajándékba kapott, mivel már eldőlt a vb cím sorsa, szóval ez 12 győzelem 18 célba érésből.
Tehát a Red Bull-fölény mindkét évében reálisan az összes győzelmet Vettel szerezte, de ez egyszer sem volt annyi, mint amennyit Hamilton kellett volna megszerezzen, ha a fenti feltételezés szerint Webber-szintű csapattársa van, aki - hasonlóan magához Webberhez - nem nyer egy darab versenyt sem.

Szóval vagy Hamilton jobb ennyivel Vettelnél, vagy a Mercedes jobb ennyivel a Red Bullnál.

Érdemes megnézni 2014-15-öt úgy, hogy Hamiltont vesszük ki a játékból:
2014-ben Rosberg 5 futamot nyert, ehhez jönne még 8, ami 13 győzelem 16 célba érésből. 2015-ben 6 győzelemhez jön még 7, ami 13 győzelem ismét, 17 célba érésből.
Tehát - továbbra is feltételezve, hogy a Mercedes nem jobb a Red Bullnál - ez alapján Rosberg is jobb lenne Vettelnél.

Én azért maradnék annál, hogy a Mercedes van még nagyobb fölényben, mint abban a két évben a Red Bull.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.12.20. 16:27

Phoebe írta:Nem akarom magamra haragítani Gepárdot, de a lenti eredménysor azért valamennyire Webbert is minősíti, nem feledve persze, hogy egy csomót szívott technikai hibák miatt is. Ettől függetlenül én is dominánsabbnak érzem a Merci elmúlt pár évét, mint az RB-s időszakot, de azt gondolom, hogyha Webber mondjuk, hogy egy Rosberg szintet azért nem ekkora a kontraszt a két időszak között.
Ezen gondolom sikerült átsiklani. Kínaiul írok?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.12.20. 19:19

Alghar írta:
Phoebe írta:azt gondolom, hogyha Webber mondjuk, hogy egy Rosberg szintet azért nem ekkora a kontraszt a két időszak között.
Dehogynem. Csak a 2014-es évet néztem meg, ahol Ricciardon kívül csak Mercedes-pilóta nyert. Ricciardo 3x végzett az élen. Ebből tudod mennyi volt erőből? Egy...a Hungaroring. A másik kettő esetében: egyszer a két Mercedes-es nyírta ki egymás futamát, másodszor pedig műszaki hibák voltak mindkettőjüknél. A többi évet megnézve kb. hasonló adatot kapnánk, gyanítom. Ez meg számomra azt bizonyítja, hogy a Mercedes szezononként kb. egy (!) futamot bukott erőből, a többit a pilótáik hülyesége vagy műszaki hiba okozta. Egyébként még sokkal durvább lenne a Bandi által összerakott statisztika. Ergo: az RB-dominancia a közelében sem volt a mostani Mercedesének.
És akkor még azt hittem, hogy ennél rosszabb mar nem lehet... És beköszöntött a merci korszak... Elso évben meg hittem, hogy csak atmeneti ez aföleny... Es csak durvult...

Most mi jön? Meg nagyobb dominancia egy másik csapattol...?!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.12.20. 23:57

Phoebe írta:

Ezen gondolom sikerült átsiklani. Kínaiul írok?
Ja! Sokszor igen... :mosoly: (:v (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.12.21. 06:58

Phoebe írta:
Phoebe írta:Nem akarom magamra haragítani Gepárdot, de a lenti eredménysor azért valamennyire Webbert is minősíti, nem feledve persze, hogy egy csomót szívott technikai hibák miatt is. Ettől függetlenül én is dominánsabbnak érzem a Merci elmúlt pár évét, mint az RB-s időszakot, de azt gondolom, hogyha Webber mondjuk, hogy egy Rosberg szintet azért nem ekkora a kontraszt a két időszak között.
Ezen gondolom sikerült átsiklani. Kínaiul írok?
Nem siklottam át felette. A reakció annak szólt, hogy az RB-t Vettelestől/Webberestől időnként meg lehetett verni erőből. A Mercit meg tulajdonképpen nem. Vagyis a Webberes részre reagáltam inkább.
Mondjuk úgy, hogy Te dominánsabbnak érzed a Mercedes-érát, én meg extrém dominánsnak érzem azt (:n

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.12.21. 08:39

Gocpont írta:Felőlem. Hát akkor... öten-hatan beférnek a top 3-ba.
Teljesen logikus, nem kell ezen kiakadni. (:v

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2016.12.21. 19:40

carlos78 írta:
Nigel Hill írta:
Top 3 3 15%
Top 5 10 50%
Nem fér be a legjobb ötbe nálam 7 35%

Nálam ez azt mutatja, hogy 2/3ad azt mondja top pilóta :) Egy harmad savanykodó meg mindig normális arány :D
85% szerint nem fér be az elit 15%-ba. akik szerint igen, azok a drukkerek.
sebaj :D
És mióta csak akkor lehet szurkolni valakinek teljes szívből ha nem top 3-as pilóta? :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.12.21. 21:25

igazad van, lehet több az a 85 :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2016.12.21. 21:44

Na, eldolt mar ez a kinzo kerdes ? :/ :/

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: *Szavazás: Rosberg top pilóta

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.12.21. 22:30

9_46_20 írta:Na, eldolt mar ez a kinzo kerdes ? :/ :/
Igen. Akik Top 3-nak hiszik Rosberget, azok fogalmatlan divatszurkolók, akik nem, ők szívből drukkolhatnának neki, de különböző zavaros okokból nem teszik. Egyik csoport sem alkot közös halmazt FreHeiGloRosRen fan-nal, Nico egyetlen ősi igaz szurkolójával.

:mosoly:
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Lezárt