2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Lezárt

Ki nyeri a "tradicionális" bakui városi nagydíjat?

1. Sebastian Vettel
3
33%
2. Lewis Hamilton
2
22%
3. Valtteri Bottas
2
22%
4. Kimi Räikkönen
0
0 szavazat
5. Daniel Ricciardo
1
11%
6. Max Verstappen
1
11%
7. Sergio Perez
0
0 szavazat
8. más pilóta..
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.06.29. 11:02

Magic írta:
Gocpont írta: ...elkötelezettségétől függően. Szememben egyforma pszichopata mind a kettő. Korábban fekete zászlót kértem Vettel-re, de pár nap alatt lehiggadtam. A körülményekhez képest jó döntést hoztak. Hamilton balszerencséjére kilazult a fejtámla. :mosoly:
Kilazult fejtámla - Vettel büntetés... Szerintem van itt némi ok - okozat összefüggés is...
Ha úgy érted azért büntették meg Vettel-t, mert látták hogy Lajosnak is jönnie kell a matrac miatt, akkor remélem nincs igazad. Végtelen inkompetenciáról tanúskodna. Jóhiszemű vagyok, úgy hiszem, hogy nehéz volt dönteni és a vajúdás meg a lazulás időben egymásra csúszott.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.29. 11:10

Gocpont írta: Ha úgy érted azért büntették meg Vettel-t, mert látták hogy Lajosnak is jönnie kell a matrac miatt, akkor remélem nincs igazad. Végtelen inkompetenciáról tanúskodna. Jóhiszemű vagyok, úgy hiszem, hogy nehéz volt dönteni és a vajúdás meg a lazulás időben egymásra csúszott.
Pedig amint megláttam a büntetés feliratot ez volt az első gondolatom...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.06.29. 13:54

Az élet túl nagy forgatókönyvíró, de a forma1-ben nagyon sokszor az az érzése az embernek, hogy direkt szorosabbá akarják tenni a végjátékot.
Szándékos bírói belenyúlások, megmagyarázhatatlan hibák, kiesések. :)

A fenti eset is ilyen, két teljesen különböző szitu és épp a két bajnokaspiránst sújtotta a bünti. (2-2 sec a köridőhöz hozzáadva)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.06.29. 15:32

Lancelot írta:
Krisztián írta:

SC mögött versenybaleset? MIVAN?
Próbáld meg értelmezni, amit írtam, AZ VAN!!!!
Ha nem Hamiltonról beszéltél, akkor most ismerted el, hogy NEM versenybaleset volt. :mosoly:

Remélem nem azt akarod kihozni belőle, hogy még Vettel a hibás az első ütközésért...

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.06.29. 15:40

https://www.youtube.com/watch?v=Vat6qXAMUlQ

Itt is úgy egyébként mi a lóf*szt csinált Hamilton?? Neki sem ez az első eset, ráadásul két másik versenyző szívta meg...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.06.29. 22:52

Krisztián írta:
Ha nem Hamiltonról beszéltél, akkor most ismerted el, hogy NEM versenybaleset volt. :mosoly:

Remélem nem azt akarod kihozni belőle, hogy még Vettel a hibás az első ütközésért...
Tényleg olvasd el még egyszer, mit írt Lance. A "versenybaleset" nem a konkrét ütközés, hanem csak úgy, általánosságban, hogy azokért valóban nem kell büntetés.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.06.29. 23:19

Tovább spilázódik a dolog. http://f1vilag.hu/hirek/nem-ussza-meg-e ... het-vettel Bár ezzel kapcsolatban több észrevételem is lenne már:

1./ Igazat adok Daninak, hogy a döntnökök mindent megtesznek azért, hogy szorosabbá tegyék az állást. Most Vettel vezet, így kicsit visszább akarják fogni. Ha Hamilton vezetne, már napirendre tértek volna az ügy fölött. Úgy gondolom, amit kapott megkapta, most már lapozni kellene, még ha kevestellem én magam is Vettel büntijét. A büntetőjogban is van egy olyan követelmény - még ha Magyarországon sem lehet azt betartani - amit úgy nevezünk, hogy aktualitás. Azaz a büntetésnek aktuálisan közel kellene követnie a bűncselekményt. Nem jó az, ha sokkal később kap valamit a delikvens. Annak már nem igazán van preventív hatása, az már inkább megtorló jellegű. Arra meg semmi szükség.

2./ Hamilton szempontjából sem tartanám jó ötletnek, ha Vettelt tovább büntetnék. Hamar átfordul ugyanis a közhangulat, és az agresszorból áldozat lesz. Nem lenne jó, ha Hamiltonnak amiatt kellene magyarázkodnia, hogy "Igen, igen, de a helyezése nagyban köszönhető Vettel büntetésének is!" Emlékszem még, amikor Spanyolországban kifütyülték, mert Alonsoval kapcsolatban voltak "villongások". Nekem nem hiányzik, hogy német nyelvterületen (pl. legközelebb Ausztiában) ugyanezt megkapja.

3./ Felesleges indulatokat gerjeszt, ill. tart fenn ez a helyzet a két pilóta és tábora között. Bár tudom, az a lényeg, hogy két futam között is írjanak valamit az F1-ről, de én leszarom ezt a hozzáállást! Jó lenne, ha lenyugodnának a kedélyek.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.07.03. 09:49

5 éve nem volt olyan, hogy két csapat két versenyzőjhe küzdjön, így nem fognak beleszólni, ha igen, kap egy 100 ezer eurós büntit, amit majd a pénztárcájából elővesz a következő futam csütörtökjén...

Amúgy rém egyszerű lenne a szabály, SC mögött újraindításnál, x km/h-.val kell menni, mondjuk minimum 80-90-el, mint ahogy sc után meg van határozva, mennyi autónyi hely lehet max, amiért vettel amúgy kapott is büntit a hungaroringen valamikor még...

Amúgy ennek a lelassítunk 30-ra, amjd váratlan időpontban padlógáz, semmi értelme, a mögöttes úgysem tudja elkapni azt a pontot, hiába ők a legjobb reflexszel rendelkező egyének....

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: trutya » 2017.07.03. 10:40

9_46_20 írta:5 éve nem volt olyan, hogy két csapat két versenyzőjhe küzdjön, így nem fognak beleszólni, ha igen, kap egy 100 ezer eurós büntit, amit majd a pénztárcájából elővesz a következő futam csütörtökjén...

Amúgy rém egyszerű lenne a szabály, SC mögött újraindításnál, x km/h-.val kell menni, mondjuk minimum 80-90-el, mint ahogy sc után meg van határozva, mennyi autónyi hely lehet max, amiért vettel amúgy kapott is büntit a hungaroringen valamikor még...

Amúgy ennek a lelassítunk 30-ra, amjd váratlan időpontban padlógáz, semmi értelme, a mögöttes úgysem tudja elkapni azt a pontot, hiába ők a legjobb reflexszel rendelkező egyének....
a minimum sebesség azért döcögős... megnézném őket 90-el a Loewsben pl ;)
az a gond, hogy nagyjából lehetetlen ezt leszabályozni... de őszintén, én nem is tenném. majd legközelebb jobban figyelnek. igazából korrekt és következetes büntetési tételeket kellene kiszabni.
érdemes elolvasni FP cikkét a gphireken...
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.07.03. 14:56

trutya írta:
9_46_20 írta:5 éve nem volt olyan, hogy két csapat két versenyzőjhe küzdjön, így nem fognak beleszólni, ha igen, kap egy 100 ezer eurós büntit, amit majd a pénztárcájából elővesz a következő futam csütörtökjén...

Amúgy rém egyszerű lenne a szabály, SC mögött újraindításnál, x km/h-.val kell menni, mondjuk minimum 80-90-el, mint ahogy sc után meg van határozva, mennyi autónyi hely lehet max, amiért vettel amúgy kapott is büntit a hungaroringen valamikor még...

Amúgy ennek a lelassítunk 30-ra, amjd váratlan időpontban padlógáz, semmi értelme, a mögöttes úgysem tudja elkapni azt a pontot, hiába ők a legjobb reflexszel rendelkező egyének....
a minimum sebesség azért döcögős... megnézném őket 90-el a Loewsben pl ;)
az a gond, hogy nagyjából lehetetlen ezt leszabályozni... de őszintén, én nem is tenném. majd legközelebb jobban figyelnek. igazából korrekt és következetes büntetési tételeket kellene kiszabni.
érdemes elolvasni FP cikkét a gphireken...
monacoban lehet más szabály, ott a boxban is más a limit, ha jól tudom, de mondjuk a loews az pont a pálya eleje/közepe, az a lényeg, hogy az újrainditásnál legyen sebesség.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.07.03. 15:58

Állórajt és kész. Minden valódi SC után. A kuplungok vagy bírják majd vagy nem:)

Körök törlődnek, mindenki rajthelyének megfelelő helyről indul újra. Autó babrálás nincs, bár ez utóbbi meggondolandó.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.07.03. 16:01

Akkor minek az SC? Mehetne egyből a piros zászló, és akkor a körök sem fogynak.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.07.03. 16:14

pl. ha olyan helyen van a baj ami akadályozza a rajtpozíció elfoglalását akkor köröznek. Vagy felállnak a pitlanen

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: zola » 2017.07.09. 14:00

faszom, nem jön be az m4

Lezárt