2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Ki nyeri a "tradicionális" bakui városi nagydíjat?

1. Sebastian Vettel
3
33%
2. Lewis Hamilton
2
22%
3. Valtteri Bottas
2
22%
4. Kimi Räikkönen
0
0 szavazat
5. Daniel Ricciardo
1
11%
6. Max Verstappen
1
11%
7. Sergio Perez
0
0 szavazat
8. más pilóta..
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 9

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.06.27. 16:54

Sorry, Indy:) A baj nem is ez, hanem egy állandó gárda kéne

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2017.06.27. 17:49

Phoebe írta:Azért viccesek vagyunk. :) Eddig az volt a baj, hogy mindenért büntetnek, most, hogy engedékenyebbek, meg itt sírunk a büntikért.
Nem az engedékenységgel van a baj, hanem a következetlenséggel. Oké, nem büntetnek. De akkor ne látszatbüntit adjanak. Vagy büntessenek. De akkor mindenkit.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2017.06.27. 17:49

Phoebe írta:
Bandee írta:Felesleges büntetést most sem akar senki. De mások megtorpedózása szerintem büntetést érdemel.

Vagy akkor töröljék a szabályokat és mindenki csináljon amit akar. Ebben az esetben nem szóltam.
Főleg, ha Kimi az a mások? :) (vicc ;) )

Na lelőttem magam, mindenki full komolyban tolja. Hova tűnt a jó hangulat?
Elvitte a cica!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.06.27. 19:24

mudd írta:
Bandee írta:Ja, egyébként az is baj, hogy folyton mások ítélkeznek. Most valami régi nascar bajnok, 83- as F1 induló volt a döntnök
engem erdekelne pl. sir jackie velemenye vettelrol
(tartok tole, hogy felpofozna az oreg)
Meg is kaptad a választ.
Helmut Marko úgy vélte, valójában Hamilton provokálta ki Vettelből a sportszerűtlen megnyilvánulást. És így látja ezt a háromszoros világbajnok Sir Jackie Stewart is. „A baleset annak köszönhető, hogy Lewis előtte olyan gyorsan lassított egy nagyon lehetetlen helyen. Ezt is számításba kell venni. Ez egyfajta sokk volt Sebastian számára, és ezért ment aztán Lewis mellé, hogy megkérdezze: »Mi a fenét csinálsz?!« Meg kell mondjam, még sosem láttam olyat, hogy valaki ilyen hirtelen lelépjen a gázról. Csinálnak ilyet, hogy meglepjék a másikat, de ez túlzás volt.”

A skót azt ugyanakkor hangsúlyozta, az ellenfél sportszerűtlensége még nem teszi kevésbé sportszerűtlenné Vettel manőverét. „Amit csinált, annak nincs helye itt, nincs rá mentség, és helytelen volt. Elfogadhatatlan viselkedés. A megítélésének biztosan nem tett jót. De egyszerű lenne egy emberre hárítani a felelősséget, a kiváltó okot mégis az a helytelen viselkedés jelentette, ami azt megelőzően történt” – utalt vissza még egyszer Hamilton lassúságára.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.06.28. 00:06

A telemetriai adatok nem kerülnek képernyőre. Magyarul, amennyiben a pi,óta leveszi a lábát a gázról a piktogram fékezést mutat. Ettől függetlenül fogadjuk el, hogy Hami nem fékezett, sőt az Sc-k alatt konstans sebességel haladt abban a kanyarban.
Vettel nem akart újra Perezzel csatázni az újraindításkor és egy picit hamarabb gyorsított. Ráfutott Hamira, begőzölt és suttyó módon meg kívánta fedni az angolt.
Álláspontom szerint:
- a versenyigazgatóság körültekintően járt el,
- Vettelt nem csak a futamról de akár az egész versenyévadból eltilthatták volna,
- innen indul az igazi küzdelem a 2017-es VB címért.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.06.28. 07:13

Redbull írta:A telemetriai adatok nem kerülnek képernyőre. Magyarul, amennyiben a pi,óta leveszi a lábát a gázról a piktogram fékezést mutat. Ettől függetlenül fogadjuk el, hogy Hami nem fékezett, sőt az Sc-k alatt konstans sebességel haladt abban a kanyarban.
Vettel nem akart újra Perezzel csatázni az újraindításkor és egy picit hamarabb gyorsított. Ráfutott Hamira, begőzölt és suttyó módon meg kívánta fedni az angolt.
Álláspontom szerint:
- a versenyigazgatóság körültekintően járt el,
- Vettelt nem csak a futamról de akár az egész versenyévadból eltilthatták volna,
- innen indul az igazi küzdelem a 2017-es VB címért.
Egész évadra? Akkor a Ferrari bajban lenne, vakarhatná a fejét, hogy veszi rá Räikkönent a VB küzdelemre.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2017.06.28. 08:22

Redbull írta: - Vettelt nem csak a futamról de akár az egész versenyévadból eltilthatták volna,
Hát persze...meg még 2 címet vissza is vesznek tőle és odaadják Haminak! (:u

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.06.28. 10:03

Redbull írta:A telemetriai adatok nem kerülnek képernyőre. Magyarul, amennyiben a pi,óta leveszi a lábát a gázról a piktogram fékezést mutat. Ettől függetlenül fogadjuk el, hogy Hami nem fékezett, sőt az Sc-k alatt konstans sebességel haladt abban a kanyarban.
Vettel nem akart újra Perezzel csatázni az újraindításkor és egy picit hamarabb gyorsított. Ráfutott Hamira, begőzölt és suttyó módon meg kívánta fedni az angolt.
Álláspontom szerint:
- a versenyigazgatóság körültekintően járt el,
- Vettelt nem csak a futamról de akár az egész versenyévadból eltilthatták volna,
- innen indul az igazi küzdelem a 2017-es VB címért.
Lécci, a kiemelt részre figyelemmel, magyarázd el tudatlan fejemnek, hogy akkor az alábbi képet miként kell értelmezni!

Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.06.28. 13:18

nikotin írta: Lécci, a kiemelt részre figyelemmel, magyarázd el tudatlan fejemnek, hogy akkor az alábbi képet miként kell értelmezni!

Kép
a kép címe: Martalócok

kicsit hosszabban: a képen erős szél fúj, ami az élen haladó pozitív hőst nem tölti el eléggé félelemmel, mert úgy érzi, hogy a fejtámlája stabilan a helyén van és mindentől megvédi. Vagyis dacol az elemekkel. A többiek - elsősorban a negatív hős - már mind tudják, hogy a fejtámla nem játék, továbbá érzik, hogy nagyon erős a szél, ezért igyekeznek a fal mellett szélárnyékba húzódni. Vagyis szakszóval: osonnak.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.06.28. 15:32

nikotin írta:
Redbull írta:A telemetriai adatok nem kerülnek képernyőre. Magyarul, amennyiben a pi,óta leveszi a lábát a gázról a piktogram fékezést mutat. Ettől függetlenül fogadjuk el, hogy Hami nem fékezett, sőt az Sc-k alatt konstans sebességel haladt abban a kanyarban.
Vettel nem akart újra Perezzel csatázni az újraindításkor és egy picit hamarabb gyorsított. Ráfutott Hamira, begőzölt és suttyó módon meg kívánta fedni az angolt.
Álláspontom szerint:
- a versenyigazgatóság körültekintően járt el,
- Vettelt nem csak a futamról de akár az egész versenyévadból eltilthatták volna,
- innen indul az igazi küzdelem a 2017-es VB címért.
Lécci, a kiemelt részre figyelemmel, magyarázd el tudatlan fejemnek, hogy akkor az alábbi képet miként kell értelmezni!

Kép
A gáz és fék piktogram állítólag nem az FIA telemetriából származik. Én ezt olvastam róla egy másik fórumon. De kíváncsian várom a te verziódat.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.06.28. 16:37

Nekem nincs verzióm. Te állítottál valamit, amit az én képkockám egyértelműen cáfol. Hamilton nem ad gázt, mégsem vöröslik teliben a fék felirat. Sőt, Vettelnél az is látszik, hogy épp csak lehelgeti a fékpedált.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.06.28. 21:05

nikotin írta:Nekem nincs verzióm. Te állítottál valamit, amit az én képkockám egyértelműen cáfol. Hamilton nem ad gázt, mégsem vöröslik teliben a fék felirat. Sőt, Vettelnél az is látszik, hogy épp csak lehelgeti a fékpedált.

Valamely fórumon olvastam erről. Belinkeltek képet ahol Hami és mögötte Vettel kanyarodik rá az egyenesre az SC mögött és Hami piktogramján a fék világít. A versenyirányítás telemetriája szerint pedig nem fékezett.
Ezt szerinted mivel lehet magyarázni?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.06.28. 21:15

Phoebe írta:Azért viccesek vagyunk. :) Eddig az volt a baj, hogy mindenért büntetnek, most, hogy engedékenyebbek, meg itt sírunk a büntikért.
Disztingválni tudni kell! Van a versenybaleset, amiért természetesen alapvetően nem kell büntetni. Ám egy törlesztéses tahó manővert, amelyik a másik kiesését eredményezhette volna, igen. Ha Hamilton csinálta volna ezt, már menne itt a kemény mocskolása. Bár látom sokan nem tudnak most sem különbséget tenni, és csak úgy az igazság kedvéért neki is fekete zászlót adtak volna. Szóval az itteni "felállások" mit sem változnak az idők folyamán. Borítékolni lehet mindenki megítélését egy-egy eset kapcsán, elkötelezettségétől függetlenül.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.06.28. 21:19

Nem tudom ki hogy van vele, de szerintem VÉGRE. Nagyon gáz volt az utóbbi időben, hogy nyilvánosság előtt mindenki szeret mindenkit, haverság van meg jó hangulat, amikor egyértelmű, hogy ezen a szinten szó sincs erről, pusztán színjáték. Kellenek az ilyen "botrányok" az F1-be, itt is rögtön megélénkült a fórum. Nem azt mondom, hogy üssék ki egymást, de végre hagyni kellene a pr-kedést, le is lehet építeni az egészet, sokkal többet hoz szerintem az őszintébb megnyilvánulás.
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.06.28. 21:34

Lancelot írta:
Phoebe írta:Azért viccesek vagyunk. :) Eddig az volt a baj, hogy mindenért büntetnek, most, hogy engedékenyebbek, meg itt sírunk a büntikért.
Disztingválni tudni kell! Van a versenybaleset, amiért természetesen alapvetően nem kell büntetni. Ám egy törlesztéses tahó manővert, amelyik a másik kiesését eredményezhette volna, igen. Ha Hamilton csinálta volna ezt, már menne itt a kemény mocskolása. Bár látom sokan nem tudnak most sem különbséget tenni, és csak úgy az igazság kedvéért neki is fekete zászlót adtak volna. Szóval az itteni "felállások" mit sem változnak az idők folyamán. Borítékolni lehet mindenki megítélését egy-egy eset kapcsán, elkötelezettségétől függetlenül.
SC mögött versenybaleset? MIVAN?

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2017.06.28. 21:41

Alghar írta:
Redbull írta: - Vettelt nem csak a futamról de akár az egész versenyévadból eltilthatták volna,
Hát persze...meg még 2 címet vissza is vesznek tőle és odaadják Haminak! (:u
Nana, ha 2-t visszavesznek tőle, akkor az Alonsonak jár :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.06.28. 21:53

A Nemzetközi Autós szövetség (FIA) ismét megvizsgálja azt esetet, ami Sebastian Vettel és Lewis Hamilton között történt a vasárnapi Forma-1-es Azeri Nagydíjon. A világbajnoki pontversenyben vezető német Vettel (Ferrari) negyedik, legnagyobb riválisa, Lewis Hamilton (Mercedes) pedig ötödik lett a futamon.
zsindex

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.06.28. 22:10

míg Todt FIA góré, addig nem lesz Ferrari vb. Annál fényesebben ragyog majd az ő érája
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.06.28. 22:18

Lancelot írta: Disztingválni tudni kell! Van a versenybaleset, amiért természetesen alapvetően nem kell büntetni. Ám egy törlesztéses tahó manővert, amelyik a másik kiesését eredményezhette volna, igen. Ha Hamilton csinálta volna ezt, már menne itt a kemény mocskolása. Bár látom sokan nem tudnak most sem különbséget tenni, és csak úgy az igazság kedvéért neki is fekete zászlót adtak volna. Szóval az itteni "felállások" mit sem változnak az idők folyamán. Borítékolni lehet mindenki megítélését egy-egy eset kapcsán, elkötelezettségétől függetlenül.
...elkötelezettségétől függően. Szememben egyforma pszichopata mind a kettő. Korábban fekete zászlót kértem Vettel-re, de pár nap alatt lehiggadtam. A körülményekhez képest jó döntést hoztak. Hamilton balszerencséjére kilazult a fejtámla. :mosoly:
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2017.06.28. 23:59

Emlékeztek még erre?
"Here's the message for Charlie: Fuck off! Honestly, Fuck off!"
Now, Charlie has the answer for Vettel... ;-)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.06.29. 00:21

Krisztián írta:

SC mögött versenybaleset? MIVAN?
Próbáld meg értelmezni, amit írtam, AZ VAN!!!!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.29. 06:56

Gocpont írta: ...elkötelezettségétől függően. Szememben egyforma pszichopata mind a kettő. Korábban fekete zászlót kértem Vettel-re, de pár nap alatt lehiggadtam. A körülményekhez képest jó döntést hoztak. Hamilton balszerencséjére kilazult a fejtámla. :mosoly:
Kilazult fejtámla - Vettel büntetés... Szerintem van itt némi ok - okozat összefüggés is...

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.29. 06:56

del...

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.06.29. 09:23

Amilyen apátia közepette indult ez a fórum téma olyan jól fölpörgött. Nem örülök a bokszmeccsnek meg a végeredménynek, de végre történt valami váratlan, voltak akciók előzések és végre végre McLaren kettős célba érés és Alo révén két apró pontocska.
Szánalom ami most a McLaren helyzetét illeti, de én hiszek benne, hogy kilábalnak.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2017 FORMULA 1 AZERBAIJAN GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.06.29. 09:24

Cirkusz az egész.
Ez is pont hasonló szitu volt anno:

http://index.hu/sport/forma1/2006/08/05/hungidomer08/

Lezárt