Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Mi lesz a domináns történés?

A Ferrarik visszavágnak Monzáért keményen.
4
29%
A Mercedesek mégis találnak valamit erre a pályára is, és fel tudják venni a kesztyűt a Ferrarikkal.
1
7%
A Red Bullok a monzai büntetéseikből itt profitálnak, és mindenkinél jobb eredményt érnek el.
3
21%
A McLarenek először villantanak egy igazán jó eredményt a szezonban.
2
14%
A Force India kénytelen lesz büntetéssel sújtani egyik (vagy mindkettő) pilótáját kakaskodásárét.
1
7%
A Safety Car uralni fogja a futamot.
0
0 szavazat
Valamelyik (vagy több) pilótának drámai versenye lesz technikai meghibásodás miatt.
0
0 szavazat
Vettel kiemelkedő teljesítménnyel visszaszerzi a vezetést a bajnokságban.
1
7%
Hamilton növelni tudja előnyét a bajnokságban.
1
7%
Olyan győztese lesz a futamnak, akire senki sem számít.
1
7%
Meglepetés dobogó lesz a futam végén.
0
0 szavazat
A nagy riválisok valamennyien betliznek.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 14

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.17. 22:18

Lancelot írta:Szerintem ebből a képből nagyon jól látszik, hogy egyértelműen Vettel a hunyó!

Kép
Ezt a kepet nem ertem. Vettel itt meg meterekre van fersztaptll akinek a kereke meg mar rai kerekei kozott van azaz utobbi ketto biztos utkozott volna

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.09.17. 22:25

9_46_20 írta:
Ezt a kepet nem ertem. Vettel itt meg meterekre van fersztaptll akinek a kereke meg mar rai kerekei kozott van azaz utobbi ketto biztos utkozott volna
Pedig elég egyértelmű! Vettel húzódott feléjük, nehogy valamelyik előnyösebb helyzetben legyen a kanyarnál. Vesstappen, aki Vettel mögött volt, ezt látta és menekült Kimi felé. A többit meg már tudjuk.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2017.09.17. 22:43

Nem láttam a futamot, csak most egy videó összefoglalót (gondolom mindenkinek megvolt a véleménye a rajtról...), csak egy momentumot emelnék ki... Alonso szerint dobogós helyen végezhetett volna :) :) :)
Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.09.17. 22:48

Gondoltam, hogy ez lesz.
„A versenybírók arra jutottak, hogy egyik versenyző sem hibáztatható teljes mértékben, vagy túlnyomó részben a balesetért, ezért nincs szükség további intézkedésre.”
http://f1vilag.hu/hirek/dontott-verseny ... pcsolatban
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.09.17. 22:54

Van, aki ma menetiránnyal szemben közlekedett.

Kép

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.09.17. 23:02

Én sem láttam a futamot, sajna. Debrecenbe kellett érnem 16.00-ra és a futam rajtját sem tudtam megpillantani. Egyébként az én futamom (utam) is vizes körülmények között zajlott. Visszafelé már félig száraz pályán jöttem :).
Meg kellene néznem a futamot felvételről, ha jól tudom az M4 holnap későn ismétli.
A videókból nekem is Vettel tűnik a vétkesnek.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.09.17. 23:24

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.09.18. 01:08

Nem en irtam, zsindexes cikkbol van:

Sokszor visszanézve versenybalesetnek minősíthetjük a történteket, bár Verstappennek volt egy olyan minimális kormánymozdulata balra, amit ha nem tesz, talán elkerülhető lett volna a végzetes koccanás. Räikkönen nem csinált semmit, Vettel szerepe kérdés, elég erősen húzott balra, de Verstappen akkor mozdult balra, amikor a német még távolabb volt tőle, vagyis a holland nem miatta mozdult.

Ez az amit a mi ket zsenink ugy latott, hogy Kimi jobbra ment:) borzalmas gyengek ill. Teljesen elfogultak.
Lehet ezeknek valahol irni?

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2017.09.18. 07:44

Bandee írta:Ez az amit a mi ket zsenink ugy latott, hogy Kimi jobbra ment:) borzalmas gyengek ill. Teljesen elfogultak.
Lehet ezeknek valahol irni?
Ja hogy a tévében Räikkönenre húzták rá a vizes lepedőt?
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.09.18. 08:00

Nem tudjuk meg soha, hogy a Ferrari mire lett volna kepes, de tegnap Hamilton kulon ligat kepviselt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.09.18. 08:42

t-oom írta:Nem tudjuk meg soha, hogy a Ferrari mire lett volna kepes, de tegnap Hamilton kulon ligat kepviselt.
Várható volt, hogy ha az élen egyedül elszabadul akkor ez lesz. De ha beragadt volna hátra szerintem nem tudott volna előzni és tök más eredmény születik.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.09.18. 08:53

t-oom írta:Nem tudjuk meg soha, hogy a Ferrari mire lett volna kepes, de tegnap Hamilton kulon ligat kepviselt.
bevallom, hogy az elso kanyarig neztem a futamot.
ki ellen kepviselt kulon ligat? akitol tartott, az az elso kanyarban kiesett, o meg egy olyan palyan folyatta az elrol, ahol elegge nehez elozni

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 08:57

mudd írta:
t-oom írta:Nem tudjuk meg soha, hogy a Ferrari mire lett volna kepes, de tegnap Hamilton kulon ligat kepviselt.
bevallom, hogy az elso kanyarig neztem a futamot.
ki ellen kepviselt kulon ligat? akitol tartott, az az elso kanyarban kiesett, o meg egy olyan palyan folyatta az elrol, ahol elegge nehez elozni
Sc nelkul kiosztott volna 1 percet annak a redbullnak aki az eletet ratette arra hogy itt nyernek...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 09:00

Bandee írta:Nem en irtam, zsindexes cikkbol van:

Sokszor visszanézve versenybalesetnek minősíthetjük a történteket, bár Verstappennek volt egy olyan minimális kormánymozdulata balra, amit ha nem tesz, talán elkerülhető lett volna a végzetes koccanás. Räikkönen nem csinált semmit, Vettel szerepe kérdés, elég erősen húzott balra, de Verstappen akkor mozdult balra, amikor a német még távolabb volt tőle, vagyis a holland nem miatta mozdult.

Ez az amit a mi ket zsenink ugy latott, hogy Kimi jobbra ment:) borzalmas gyengek ill. Teljesen elfogultak.
Lehet ezeknek valahol irni?
Szerinten hiaba irsz max kirohognek. Szujot tenyleg nem engednem kozvetiteni mert a verstappen imadata/egyeb pilotak szamara unszimpatikussaga miatt szerintem erkolcsileg kerdeses a munkassaga mar ha van ilyen a mediaban persze...

Weber kicsit kezd disztingvalni az utobbi honapokban

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: High-End » 2017.09.18. 09:19

Lapaj véleménye:

Kedves Fiúk! Véletlenül én is láttam mi történt. Annyiszor, ahányszor csak bemutatták. (Nem az MTV-ben) Eszerint, főleg Kedves Zsolt: Hogyan rajtolhatott Max és Kimi remekül, amikor Kimi szinte állva hagyta a gyereket?! KIMI valóban nagyszerűen rajtolt, és VÉGIG TARTOTTA AZ EGYENES IRÁNYÁT A PALÁNKHOZ VISZONYÍTVA! És nem mellesleg jóval Max előtt volt már, amikor Vettel balra húzott, hogy lezárja a mögötte jövők utját. Erre Max ösztönösen szintén balra indult, BELE KIMIBE! Én is elfogadom, hogy versenybaleset volt, csakhogy a verseny balesethez is kell mindig legalább egy BALFASZ, aki elköveti. És ez ebben az esetben a kis Max volt, hatodszor, vagy hanyadszor az idén...Majd mondjátok meg, hány versenyen nem tudott végigmenni az idén. Világi tehetség, de, hogy valaki legyen is belőle, ahhoz előbb végig kellene mennie a versenyeken. Eddig viszont még nem kapta meg azt a bizonyos Makarenkói pofont, amitől az ifjú Titánok föl szoktak ébredni. Ő azonban egyelőre az új Grosjean, rosszabb kiadásban. Egyébként szerintem vizsgálták az esetet, az én közvetítésem azzal ért véget, hogy a delikvensek Kimi kivételével, civilben indultak rapportra. Nyilán baráti elbeszélgetésre. Különben pedig megköszönhetjük Nekik, hogy végre van miről beszélni egy futam után. Még, ha a végét tudtuk is előre.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.09.18. 09:30

egyebkent kimi beismerte, hogy rosszul kellett volna rajtolnia es akkor nincs baleset.

en kerek elnezest a tobbi kimis neveben is, tenyleg nem kellett volna osszezavarni az ifjutitant.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.09.18. 09:35

9_46_20 írta:
Szerinten hiaba irsz max kirohognek. Szujot tenyleg nem engednem kozvetiteni mert a verstappen imadata/egyeb pilotak szamara unszimpatikussaga miatt szerintem erkolcsileg kerdeses a munkassaga mar ha van ilyen a mediaban persze...

Weber kicsit kezd disztingvalni az utobbi honapokban
De legalabb leirnam es nem bosszantana. Kozpenzen, tehat az en penzemen is csinaljak ezt a semmit, gondolom milliokert. Az rendben van, hogy utalnak egy vagy ket versenyzot es imadnak masokat (ok is emberek), de ezt meg kene tartaniuk maguknak. Ellenben sut a kozvetitesekbol, hogy az amugy is csekely hozzaertesuket befolyasoljak az erzelmeik. Mindezt 1x ev utan. Botrany
Az autokat nem ismerik fol, a versenyzoket otven szazalekban talaljak el. Elragadja oket a legkisebb friss szenzacio mint egy tinilanyt majd mikor koppannak akkor kuss. Nem ertenek a muszaki reszehez az egesznek. Nyiltan ellenszurkolnak vagy szurkolnak egyes pilotaknak. Olyan dolgokat firtatnak amiben rangon aluliak, amihez semmi kozuk es amire semmi ralatasuk. Versenyszitukat tobbnyire rosszul ertekelnek es befolyasoljak oket az erzelmeik. Hatterinformacioik nincsenek

Ez otthon es itt a forumon elmegy. Kozpenzen nem de egyaltalan ciki a szakmaban.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: trutya » 2017.09.18. 10:01

azért a Palik-Czollner kettősnél még így is fényévekkel jobbak.. de tény, hogy Szujó stílusa kezd egyre tenyérbemászóbb lenni.

a rajtbalesethez: ha valaki, akkor érzésem szerint Vettel volt a hunyó ebben, ő szorította Verstappent szendvicsbe.
engem egyébként ez a tavalyi spa-i balesetre emlékeztetett kicsit, ott se vette észre/figyelembe, hogy nem egy, hanem két autó van a belső oldalán.
[media]https://www.youtube.com/watch?v=LQ0D79bt0dQ[/media]
Verstappen is elvehette volna persze, mikor látta hogy összeszorítják, de ezt bárki is komolyan elvárja tőle? :D meg ennyi erővel Ocon is elvehette volna, mikor Perez nyomta neki őt a falnak, ott mégsem őt hibáztatták.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.09.18. 10:10

9_46_20 írta:
Szerinten hiaba irsz max kirohognek. Szujot tenyleg nem engednem kozvetiteni mert a verstappen imadata/egyeb pilotak szamara unszimpatikussaga miatt szerintem erkolcsileg kerdeses a munkassaga mar ha van ilyen a mediaban persze...

Weber kicsit kezd disztingvalni az utobbi honapokban
Ha elfogultság miatt írsz neki besértődnek és támadnak. Ha azt kritizálod, hogy pontatlan infókat közölnek a műsormenetről, képesek törölni a bejegyzést, vagy utólag belejavítani (mindegyik saját tapasztalat), ahelyett, hogy elnézést kérnének.

Legutóbb pl. már 5 perce ment az adott Formula 2-es vagy GP3-as futam az M4sporton, amikor kirakták, hogy 5 perc múlva kezdődik a közvetítés. Ezt szóvátettem én is, Gaborc is, erre egy elnézést helyett inkább eltűntették a nyomokat. Többször volt olyan is, hogy nem kaptak állítólag jelet, de arra nem voltak képesek a 21. században, hogy kipakolják a képernyő alsó sávjába, hogy ugyan miért nézed a szinkronúszókat mondjuk a Formula 2 helyett, vagy miért az előző heti WTCC-t adják, konzervként.

Számomra ez a legbicskanyitogatobb egyébként, oké, lehet tévedni, hibázni (bár minden futamhétvégén azért elég gáz), de akkor legyen bennük annyi, hogy tájékoztatnak és felvállalják a tévedést, ez a sunnyogás, csak azt erősíti az emberben, hogy szarnak a fejére.

Tudom, hogy egy hp vagyok, de nekem azzal kapcsolatban is vannak kétségeim és kérdéseim, hogy mennyire éri meg kiutaztatni őket pl. Belgiumba, vagy Bobákot Szingapúrba. Azért, hogy ugyanazt a fél órás konzervert adják le, időmérő és futam előtt is, vagy olyan infókat halljak adott versenyzők szájából, amit elmondanak még 50 riporternek rajtuk kívül? Örülök, hogy jól érzik magukat és Wéber megnézi az autókat az első szabadedzésen a pálya széléről, de semmi olyat nem mond utána, amit ne lehetne itthonról is.

Ja és még valami, aztán lelövöm magam a fröcsögéssel. Az szép még, amikor Hungaroringes közvetítések alatt, magukat fényezik, hogy ők aztán hú de mindent leadnak, és hú de mindenhol ott vannak. Ez a dolgotok. Buksisimi nem kellene?

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.09.18. 10:19

Egyik sem hibás szerintem, Vettelnek is max azt lehetne felróni, hogy tudta hogy Kimi is ott van, csak leszarta, ilyet meg ugy sem ismer el utólag senki.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 10:28

High-End írta:Lapaj véleménye:

Kedves Fiúk! Véletlenül én is láttam mi történt. Annyiszor, ahányszor csak bemutatták. (Nem az MTV-ben) Eszerint, főleg Kedves Zsolt: Hogyan rajtolhatott Max és Kimi remekül, amikor Kimi szinte állva hagyta a gyereket?! KIMI valóban nagyszerűen rajtolt, és VÉGIG TARTOTTA AZ EGYENES IRÁNYÁT A PALÁNKHOZ VISZONYÍTVA! És nem mellesleg jóval Max előtt volt már, amikor Vettel balra húzott, hogy lezárja a mögötte jövők utját. Erre Max ösztönösen szintén balra indult, BELE KIMIBE! Én is elfogadom, hogy versenybaleset volt, csakhogy a verseny balesethez is kell mindig legalább egy BALFASZ, aki elköveti. És ez ebben az esetben a kis Max volt, hatodszor, vagy hanyadszor az idén...Majd mondjátok meg, hány versenyen nem tudott végigmenni az idén. Világi tehetség, de, hogy valaki legyen is belőle, ahhoz előbb végig kellene mennie a versenyeken. Eddig viszont még nem kapta meg azt a bizonyos Makarenkói pofont, amitől az ifjú Titánok föl szoktak ébredni. Ő azonban egyelőre az új Grosjean, rosszabb kiadásban. Egyébként szerintem vizsgálták az esetet, az én közvetítésem azzal ért véget, hogy a delikvensek Kimi kivételével, civilben indultak rapportra. Nyilán baráti elbeszélgetésre. Különben pedig megköszönhetjük Nekik, hogy végre van miről beszélni egy futam után. Még, ha a végét tudtuk is előre.
ez most komoly, hogy ezt az öreg írta??

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 10:34

Phoebe írta:
Tudom, hogy egy hp vagyok, de nekem azzal kapcsolatban is vannak kétségeim és kérdéseim, hogy mennyire éri meg kiutaztatni őket pl. Belgiumba, vagy Bobákot Szingapúrba. Azért, hogy ugyanazt a fél órás konzervert adják le, időmérő és futam előtt is, vagy olyan infókat halljak adott versenyzők szájából, amit elmondanak még 50 riporternek rajtuk kívül? Örülök, hogy jól érzik magukat és Wéber megnézi az autókat az első szabadedzésen a pálya széléről, de semmi olyat nem mond utána, amit ne lehetne itthonról is.
Igen ez a legszánalmasabb, hogy mennek ki az összes futamra, az őszhajú gyerek meg kérdezi ugyan azt a sallangot, amit kb 150 tv-csatorna végigkérdez
nulla hozzáadott érték.
F1-ben amúgy is nehéz bármi újat mutatni, annyira a média központjában van

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 10:35

Bandee írta:
9_46_20 írta:
Szerinten hiaba irsz max kirohognek. Szujot tenyleg nem engednem kozvetiteni mert a verstappen imadata/egyeb pilotak szamara unszimpatikussaga miatt szerintem erkolcsileg kerdeses a munkassaga mar ha van ilyen a mediaban persze...

Weber kicsit kezd disztingvalni az utobbi honapokban
De legalabb leirnam es nem bosszantana. Kozpenzen, tehat az en penzemen is csinaljak ezt a semmit, gondolom milliokert. Az rendben van, hogy utalnak egy vagy ket versenyzot es imadnak masokat (ok is emberek), de ezt meg kene tartaniuk maguknak. Ellenben sut a kozvetitesekbol, hogy az amugy is csekely hozzaertesuket befolyasoljak az erzelmeik. Mindezt 1x ev utan. Botrany
Az autokat nem ismerik fol, a versenyzoket otven szazalekban talaljak el. Elragadja oket a legkisebb friss szenzacio mint egy tinilanyt majd mikor koppannak akkor kuss. Nem ertenek a muszaki reszehez az egesznek. Nyiltan ellenszurkolnak vagy szurkolnak egyes pilotaknak. Olyan dolgokat firtatnak amiben rangon aluliak, amihez semmi kozuk es amire semmi ralatasuk. Versenyszitukat tobbnyire rosszul ertekelnek es befolyasoljak oket az erzelmeik. Hatterinformacioik nincsenek

Ez otthon es itt a forumon elmegy. Kozpenzen nem de egyaltalan ciki a szakmaban.
szujónak van twittere, írj arra, ha alapállításban van fent a telóján, akkor azonnal kapja az üzenetet, hogy írtak neki... :mosoly:

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 10:39

Lancelot írta:Kép
Ebbő llátszik, hogy festappen és rai mindeképpen ütköztek volna, ha elérnek a sikánok akkor ott, mert a kis holland úgysem vette volna el, mert ő most a versenyzőállat...
elég paréj dolog volt régen a verekedés, de sajnálom, hogy most nincs senki aki felpofozná ezt a kis csicskát... még talán rai lett volna, amikor lökdöste a gyerekeket meg a kisfiúkar, de azóta apa lett, megnormálisodott...

Még talán hamiltont tudnám elképzelni, de az meg amíg 4 másodpercet ad neki körönként, nem is találkoznak...

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.09.18. 11:41

High-End írta:Lapaj véleménye:

Kedves Fiúk! Véletlenül én is láttam mi történt. Annyiszor, ahányszor csak bemutatták. (Nem az MTV-ben) Eszerint, főleg Kedves Zsolt: Hogyan rajtolhatott Max és Kimi remekül, amikor Kimi szinte állva hagyta a gyereket?! KIMI valóban nagyszerűen rajtolt, és VÉGIG TARTOTTA AZ EGYENES IRÁNYÁT A PALÁNKHOZ VISZONYÍTVA! És nem mellesleg jóval Max előtt volt már, amikor Vettel balra húzott, hogy lezárja a mögötte jövők utját. Erre Max ösztönösen szintén balra indult, BELE KIMIBE! Én is elfogadom, hogy versenybaleset volt, csakhogy a verseny balesethez is kell mindig legalább egy BALFASZ, aki elköveti. És ez ebben az esetben a kis Max volt, hatodszor, vagy hanyadszor az idén...Majd mondjátok meg, hány versenyen nem tudott végigmenni az idén. Világi tehetség, de, hogy valaki legyen is belőle, ahhoz előbb végig kellene mennie a versenyeken. Eddig viszont még nem kapta meg azt a bizonyos Makarenkói pofont, amitől az ifjú Titánok föl szoktak ébredni. Ő azonban egyelőre az új Grosjean, rosszabb kiadásban. Egyébként szerintem vizsgálták az esetet, az én közvetítésem azzal ért véget, hogy a delikvensek Kimi kivételével, civilben indultak rapportra. Nyilán baráti elbeszélgetésre. Különben pedig megköszönhetjük Nekik, hogy végre van miről beszélni egy futam után. Még, ha a végét tudtuk is előre.
Ez meg WG. :D

Gábor Wéber
15 perce ·
A tegnapi rajtbaleset akár a vb cím sorsáról is dönthetett, így ennél jobb felvételt nem is találhattam volna a történések elemzésére. A véleményem ugyanaz, mint tegnap élőben, azaz a Ferrarik maguknak köszönhetik a kiesést, de a sírjukat nagyrészt Vettel ásta, Raikkönen csak beverte az utolsó szöget a koporsóba. Ha már most hőzöngeni kezdenél, inkább olvass tovább. Használati utasítás: a pillanat tört része alatt lejátszódó dolgokról beszélünk, 200 feletti tempónál, esős pályán, vízpára függönnyel maguk körül.
A rajtnál Vettel jött el a legrosszabbul, Verstappen kicsit jobban és szokás szerint egymás irányába indultak el, hogy minél előbb pozíciót fogjanak a másikon. Vettel leterelni, Verstappen a leterelést megelőzni szerette volna, de ez minden rajtnál hasonlóan történik, itt semmi újdonság nincs. Ebben a szituációban mindkettő minden idegszálával a másikra, azaz előre meg persze a gázpedál pontos adagolására figyel (0:09-0:15 között).
A változás 0:15-től jön, amikor a megnőtt leszorítóerő miatt az autók nem ficánkolnak többet, így teljes erővel a helyezkedésre lehet koncentrálni. Vettel ekkor jóval nagyobb szögben kezd befelé zárni, amire Verstappen is reagál és enyhén a pálya belső fele irányába indul. Ebben a pillanatban még egyikőjük sem látja a bomba rajtot vett Raikkönent, aki legbelül maradva már pozíciót szerzett a hollandon, és mindhárman tökéletesen ugyanabban a fedésben vannak: a Red Bull első szárnya Vettel hátsó tengelyével egyvonalban, Raikkönené pedig Verstappenével (0:16). A szabályok szerint ez pozíció szerzés a hátul jövő számára, azaz egy autó szélességnyi helyhez joguk van.
0:18-0:19-nél jön az egyik kulcsmomentum, amikor Vettel egyre jobban befelé húzva átlépi a pályafelezőt, amire Verstappen egy nagyobb befelé mozdulattal reagál, és csak ebben a pillanatban veszi észre a másik Ferrarit, ami ekkor pont egyvonalba kerül vele, így reflexből rögtön nyit a kormányon (majdnem egyenesbe), miközben Vettel továbbra is folytatja a keresztirányú mozgást, változatlan elszántsággal. Ez az a pillanat, amikor már majdnem visszafordíthatatlan a helyzet, Verstappen és Raikkönen első kerekei között maximum 30 cm lehet, Vettel pedig úgy másfél méterre a hollandtól keresztben szűkíti a szöget.
És szerencsétlenségükre Kimi éppen ebben a pillanatban, (ahogy a hátsó kereke elhagyja Verstappen hátsóját) enyhén befelé kormányoz, amit a közvetítésben is kiemeltem. 0:20-nál érdemes megnézni az egymáshoz képesti pozíciójukat: itt már ők is V-alakban vannak, azaz egymás felé tartanak a párhuzamoshoz képest. Egy szempillantással később Verstappen ismét befelé kormányoz, de nem Raikkönen miatt, hanem Vettel elöl menekülendő, aki az ütközés pillanatáig abból a kb. másfél méterből 30-40 centire csökkentette a közte és a Red Bull közti távolságot, olyan vehemensen vágott befelé. Verstappen belső kamerás felvételéből látszik is a hirtelen tanácstalanság, egyszerűen összezárt az olló előtte.
Az ütközés előtti legutolsó képkocka teljesen egyértelmű abból a szempontból, hogy mindkét Ferrari V-alakban zár a Red Bull előtt, akinek nem maradt egy autó szélességnyi helye közöttük, miközben technikailag joga lenne hozzá, hiszen pozícióban van. Raikkönennek több mint egy autó szélességnyi helye maradt a pálya belső széléig, Vettelnek meg a teljes félpálya a bal oldalon. Önmagában egyikük sem tett olyat, amit nem tehetett volna meg és ne kellett volna megtennie rámenős versenyzőként egy ilyen helyzetben, azonban a körülmények miatt egyikük sem látta át a szituációt teljes egészében, azaz mindenki eggyel kevesebb résztvevővel számolt a csatában.
Az FIA döntése tehát nem is lehetett más, mint versenybaleset, ugyanakkor a Ferrarik szempontjából ez felesleges kockáztatás volt a rajt utáni 1-2 megszerzéséért. Vettel agresszivitása egy pontig védhető lenne, azonban ebben a csörtében épp nála volt egy szatyor tojás, amit sértetlenül kellett volna hazavinni, miközben Verstappen üres cvekkerrel érkezett. Önmagában tehát senki nem hibáztatható, a vb cím szempontjából azonban a Vettel és Raikkönen rámenőssége felesleges kockázatvállalás volt, amiért lehet, hogy nagy árat fizetnek majd a végelszámolásnál.

Lezárt