Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Mi lesz a domináns történés?

A Ferrarik visszavágnak Monzáért keményen.
4
29%
A Mercedesek mégis találnak valamit erre a pályára is, és fel tudják venni a kesztyűt a Ferrarikkal.
1
7%
A Red Bullok a monzai büntetéseikből itt profitálnak, és mindenkinél jobb eredményt érnek el.
3
21%
A McLarenek először villantanak egy igazán jó eredményt a szezonban.
2
14%
A Force India kénytelen lesz büntetéssel sújtani egyik (vagy mindkettő) pilótáját kakaskodásárét.
1
7%
A Safety Car uralni fogja a futamot.
0
0 szavazat
Valamelyik (vagy több) pilótának drámai versenye lesz technikai meghibásodás miatt.
0
0 szavazat
Vettel kiemelkedő teljesítménnyel visszaszerzi a vezetést a bajnokságban.
1
7%
Hamilton növelni tudja előnyét a bajnokságban.
1
7%
Olyan győztese lesz a futamnak, akire senki sem számít.
1
7%
Meglepetés dobogó lesz a futam végén.
0
0 szavazat
A nagy riválisok valamennyien betliznek.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 14

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 11:49

Hála istennek a harminchármas megint nem csinált semmit lehet fényezni tovább hollandiát..

És a leggusztustalanabb ezekben, amikor ezekkel két tized alatt kellett dönteni maszlaggal jönnek...

Ember! ezek erre tették fel az életüket 3 éves koruktól, ehhez értenek, ezt tudják csinálni, máshoz közük nincs és nem évente 4-szer ülnek meg egy kasztnis 250 lóerős seatot... hagyjuk már...

Továbbra sem értem, hogy verstappenen miért nem volt fék! Pontosan tudhatta, hogy összezárnak, annyi mindenkinek, miért nem vette el? Őneki látnia kellett vettelt és rai-t is, nincs mese a holland látta az egész szituációt

Vettel nem láthatta rait, rai meg nem csinált, semmit, dehát a finn már olyan szinten van, hogy ha csak megjelenik a paddockban, már akkor rá lehet húzni bármit...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 11:51

Kívácsni lennék, ha rai helyén a harminchármas van, akkor mi lett volna?
Mint ahogy szujón hallatszik, amikor szívja a fogát, ha valami nem jön neki össze...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.09.18. 12:27

Én már írtam neki!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 12:40

Amúgy van egy cikk az indexen most, amin fent van két belső kamera is egyszerre, pontossan látszik, hogy a hamrinchármas elkerülhette volna, mert amikor rai kerekei közé tette a sajátját, még akkor is volt annyi helye vettel felé (másfél keréknyi), hogy egy kis gázelvétel és jobbra húzás és nincs baj.... mire vettel teljesen ráhúzott, addigra már a holland első szárna is befért volna vettel mögé. remélem az emtévé szagértő gárdái is megnézik, de úgysem fogják beismerni hogy a holland a hibás ez borítékolható...

a mezőny vb tagjai ezt megoldották volna... :mosoly:

ezt megnézve senki nem meséli be nekem, hogy ez nem a holland sara, bár ezt eddig is tudtam.

Az hogy nem tudta megoldani az persze más dolog, de ezért ne a ferka legyen már kompletten a hibás... eszem megáll

http://index.hu/sport/forma1/2017/09/18 ... _estem_ki/

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.18. 12:40

Bandee írta:Én már írtam neki!
Hajrá, kíváncsi vagyok a fejleményekre!! :mosoly:

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2017.09.18. 13:45

9_46_20 írta:Amúgy van egy cikk az indexen most, amin fent van két belső kamera is egyszerre, pontossan látszik, hogy a hamrinchármas elkerülhette volna, mert amikor rai kerekei közé tette a sajátját, még akkor is volt annyi helye vettel felé (másfél keréknyi), hogy egy kis gázelvétel és jobbra húzás és nincs baj.... mire vettel teljesen ráhúzott, addigra már a holland első szárna is befért volna vettel mögé. remélem az emtévé szagértő gárdái is megnézik, de úgysem fogják beismerni hogy a holland a hibás ez borítékolható...

a mezőny vb tagjai ezt megoldották volna... :mosoly:

ezt megnézve senki nem meséli be nekem, hogy ez nem a holland sara, bár ezt eddig is tudtam.

Az hogy nem tudta megoldani az persze más dolog, de ezért ne a ferka legyen már kompletten a hibás... eszem megáll

http://index.hu/sport/forma1/2017/09/18 ... _estem_ki/
Szemét alak.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.09.18. 14:02

Gratulálok Hamiltonnak a győzelemhez és ezzel a VB címhez is. Amit neki meg kellett csinálni, azt megcsinálta és jól csinálta. (Például sikeresen elcsaklizta Alonso szerencse-malacát. :mosoly: )

Nemrég nagyon akartuk, hogy Ecclestone húzzon már el a csába. CW-t igazán vihette volna magával!
CW az utóbbi időkben egyre több szar döntést hozott, így tegnap is. Félreértés ne essék, a rajtbaleset önmagában nem emiatt történt! De úgy elindítani egy futamot, hogy a versenyzőknek NULLA tapasztalatuk van a vizes pályáról, ráadásul éjszaka, az nálam kimeríti a szándékos károkozás fogalmát. És örülhetünk, hogy "csak" a rajtbaleset történt meg! Érzésem szerint, ha az nincs, akkor az következőkben, az első vagy második körben akár nagyobb baleset is bekövetkezhetett volna. Így, hogy azonnal pályára ment a SC, az pótolta a hiányzó pár kör tapasztalatát, amit a rajt ELŐTT kellett volna a pilótáknak megkapniuk.
De ez semmiben nem befolyásolta a rajtbalesetet!

Készítettem egy szuper lassítást a rajtról, felülnézetben.

Felső nézet:

[media]https://youtu.be/vj6xiHj73ug[/media]

És készítettem egy szintén végtelenségig lelassított felvételt Räikkönen és Verstappen belső kamerás felvételéből, egymásra illesztve (eredendően a lámpák kialvása volt az illesztési pont).

Osztott képernyőn Kimi és minimax:

[media]https://youtu.be/GttvHale9Ow[/media]

No, akkor, ahogy ÉN látom. A képeket szándékosan, a jobb kontraszt miatt kicsit alakítottam.

Kép

Megnéztem az "osztott" felvétel elejét. Kimi és mini szinte teljesen egyformán rajtolt. Ugyan azon a képkockán mozdult be mindkét autó az induláskor, Kimi a 2. 3 ás 4-es fokozatot minden esetben kb 6 SZÁZAD mp-cel később kapcsolta, mégis, a Ferrari sokkal jobban gyorsult. Az ütközéskor kb 15 km/óra volt a sebességelőnye Kiminek.

Kép

Vettel és Kimi egyelőre még nem változtatott irányt, mini azonban kezd Vettel felé húzni.

Kép

Vettel itt kezd befelé húzódni, talán egy negyed-harmad autónyival van beljebb, mint az eredeti helyzete. Kimi meg egy kicsivel még kevesebbel ment balra. Mini viszont már egy jó autónyival beljebb.

Kép

Vettel még mindig csak kb fél autónyit jött befelé. Ahogy Kimi meg kifelé. Mini egyenesbe áll, vélhetően ekkor vette észre, hogy Kimi veszélyes rá nézve. Az árnyékokból jól kivehető, hogy Vettel simán mini előtt van, de még Kimi sem ért mini mellé. SV-mini távolság itt kb 2,8 m, mini-KR távolság kb 0,75 m, KR a fehér vonaltól kb 1,64 míg mini 4,59 m-re van.

Kép

Mini elindul Kimi felé, Vettel továbbra is tart balra, Kimi meg kicsit kifelé. A Vettel-mini távolság 2,6 m-re csökken, a mini-Kimi távolság meg 0,86-ra nő, miután Kimi a vonaltól már csak 1,53-ra van. Mini a vonaltól még továbbra is 4,59-re (mindig a hátsó kerekeknél mértem!). Kimi ekkor már mini mellé ért, mini hátsó és Kimi első kereke kb egyvonalban van.

Kép

A Vettel-mini távolság már csak 2 méter, a mini-Kimi távolság 0,76 m. Kimi már csak 1,29 méterre van a vonaltól, mini meg 4,17-re. Kimi ekkor már szinte teljesen egészében mini mellett van, de azért valamivel még hátrébb. Mini továbbra is Kimi felé tart.

Kép

Mini továbbra is Kimi felé tart - azt gondolom, azt felfogta, hogy Vettelt nem tudja megelőzni, így inkább arra koncentrál, hogy Kimit kiszorítsa. Kimi a vonaltól kb 1,18 méterre van, tehát továbbra is kifelé tart. Mini és Kimi hátsó kereke kb 0,26 méterre van egymástól. Vettel és mini hátsó kereke kb 1,3 méterre vannak, azonban Vettel drasztikusan tart mini felé.

Kép

Kimi tartaja a vonaltól való távolságot, talán néhány centivel még közelebb kerül. Mini első kereke már Kim autójának két jobboldali kereke közé került. Ez volt az utolsó pillanat, ahol még elkerülhető lett volna az ütközés, de igazán csak elméletben, mivel ekkor már csak 2-3 tizedre voltak az ütközéstől. Kimi azonban itt már nem tudott volna semmit sem tenni. A hátsó kerék "lomhán" követi az elsőt, így ő hiába kormányoz kicsit balra, a hátsó kereke már nem ér ki a vonalból. Ellenben mini, amennyiben itt jobbra húz egy kicsit, akkor az ő első kereke kiért volna a tűzvonalból. Mivel Vettel továbbra is szorítja kifelé minit, elképzelhető, hogy az ő hátsó kereke találkozik mini első kerekével, ez azonban oldalsó találkozás lett volna, ami nem olyan drasztikus, mint az utolérés.

Kép

Az ütközés pillanata. Kimi hátsó szárnya fölött már látszik egy leszakadó darab, ahogy ott repül. Bár úgy tűnik, Kimi elindult mini felé, a hátsó kereke továbbra is tartja a korábbi 1,15 m körüli távolságot a vonaltól. Vettel hátsó kereke még mindig kb 0,35 méterre van minitől.

Kép

Az ütközéstől Kimi autója már kezd befordulni. Ezt láthatták szujóék annak, hogy Kimi jobbra húzta az autóját.

Kép

Kimi hátsó kereke a levegőben ahogy leszakadt. Szujó szerint ezzel még tovább lehetett volna menni. Vettelnek szerintem fingja nem volt, mi történik mellette-mögötte. Lehet, hogy amennyiben mini és Kimi nem ütköznek, akkor akár Kimit is letolta volna, de ez már csak lehetőség, soha nem tudjuk meg. Egy biztos, az ütközéskor már mini előtt volt, hiszen az ütközés minit is beforgatta, de a Red Bull a Ferrari mögött fordult el.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.09.18. 14:08

Sánta Gepárd írta:
Szemét alak.
"Örülök, hogy nem csak én estem ki, hanem mindhárman, így mindnyájunknak fáj kicsit." :pf02

Igazi takony.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.09.18. 14:09

nikotin írta:Gratulálok Hamiltonnak a győzelemhez és ezzel a VB címhez is. Amit neki meg kellett csinálni, azt megcsinálta és jól csinálta.
Köszi. :D És mi a véleményed?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.09.18. 14:12

Phoebe írta:
nikotin írta:Gratulálok Hamiltonnak a győzelemhez és ezzel a VB címhez is. Amit neki meg kellett csinálni, azt megcsinálta és jól csinálta.
Köszi. :D És mi a véleményed?
Szerintem a képek közötti leírásban ott van. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.09.18. 14:15

nikotin írta:
Sánta Gepárd írta:
Szemét alak.
"Örülök, hogy nem csak én estem ki, hanem mindhárman, így mindnyájunknak fáj kicsit." :pf02

Igazi takony.
Jol prezentalja a mindenkori hozzaallasat az ilyen helyzetekben. Nincs is mit hozzafuzni. Igazi faszszopo, az ilyennek nincs keresnivaloja a sportban.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.09.18. 14:27

na, mindegylofasz... versenyre mar nem erdemes sort bontani, azzal mar nem feltetlenul erkezik az ember. legfeljebb egy stampedli palinkaba lehet belefogni, de azt is biztosabb, ha betermeli az ember, mikorra a piros lampak kialszanak.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.09.18. 14:56

nikotin írta:Nemrég nagyon akartuk, hogy Ecclestone húzzon már el a csába. CW-t igazán vihette volna magával!
CW az utóbbi időkben egyre több szar döntést hozott, így tegnap is. Félreértés ne essék, a rajtbaleset önmagában nem emiatt történt! De úgy elindítani egy futamot, hogy a versenyzőknek NULLA tapasztalatuk van a vizes pályáról, ráadásul éjszaka, az nálam kimeríti a szándékos károkozás fogalmát.
Hát nem tudom...
Én megesküdtem volna, hogy nem engedi el a mezőnyt, vagy csak SC mögött. Gondolom kompenzálni akart a múltkori időhúzás miatt.
Én se örülök (finoman szólva) a rajtbalesetnek, pláne hogy Vettel kiesett, de sajnos ez is része a versenynek. A szituációt elnézve ez száraz pályán is megtörténhetett volna. A mazőny nagy része gond nélkül eljött.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.09.18. 15:53

Phoebe írta: Tudom, hogy egy hp vagyok, de nekem azzal kapcsolatban is vannak kétségeim és kérdéseim, hogy mennyire éri meg kiutaztatni őket pl. Belgiumba, vagy Bobákot Szingapúrba. Azért, hogy ugyanazt a fél órás konzervert adják le, időmérő és futam előtt is, vagy olyan infókat halljak adott versenyzők szájából, amit elmondanak még 50 riporternek rajtuk kívül? Örülök, hogy jól érzik magukat és Wéber megnézi az autókat az első szabadedzésen a pálya széléről, de semmi olyat nem mond utána, amit ne lehetne itthonról is.

Ja és még valami, aztán lelövöm magam a fröcsögéssel. Az szép még, amikor Hungaroringes közvetítések alatt, magukat fényezik, hogy ők aztán hú de mindent leadnak, és hú de mindenhol ott vannak. Ez a dolgotok. Buksisimi nem kellene?
Nem vagy. Semennyi, azon kívül, hogy jól érezzék magukat. A magyar stáb két fővel képviselteti magát, egy kamerával. Az RTL vagy a Sky, esetleg a BBC 10-20, de Monacoban egyszer 25 kamerával volt ott a Sky. Ahol az elemzők Davidson, vagy Coulthard nem a Wéber Gábor a Leon kupából.. Egyből van nagy képernyő, szuper lassítás, elemzés és magyarázat. De soha nem rosszindulatból vagy elfogultságtól vezérelve..
Visszatérve a helyszínekre azért nincsen értelme, hogy kimenjenek mert értelmes plusz anyagot nem rögzítenek. Senki nem áll külön szóba velük. Amiket bejátszanak, hogy nyilatkoztak Bobáknak, azt kb. 30 másik mikrofon előtt mondták el és ez hallatszik is. :) Egyszer erősítettek Bende Adriennel aki köszönni se volt képes, de ő kb. azért volt ott, hogy legyen ki térdeljen Frank előtt a futamok közben is:) Szakácsokkal, pr. csajokkal, kamionsofőrökkel tudnak külön interjút készítenek, de azok szóba állnak Veled is ha ott lennél. Senki aki számít külön interjút nem ad a magyar stábnak és félek nem is keresik ennek lehetőségét. Wéber teljesen mindegy mit néz az autókon mert bár nálam sokkal többet ért a dolgokhoz, a tartalmas tájékoztatáshoz, véleményformáláshoz ő is édeskevés bár utóbbit sajnos nem tudja önmagáról. Ill. nem az a baj, hogy keveset tud a dolgokról hanem az, hogy azt gondolja kurva okos. Ő az autóversenyző, most látom milyen nagy arccal tolja a FB- on kb. 1000. lehet a versenyzői világranglistán ha egyáltalán jegyzik valahol

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.09.18. 17:43

Jó volt Hamilton, behúzta a 25-öt, ha már hagyták neki. Türelmes volt, bejött neki. A balesetet Verstappen okozta, főképpen a rajtjával és az elkésett oldalazó manőverével Räikkönen irányába. Vettelnek meg kár volt behúzódni, pozícióját csak Kimi remek rajtja fenyegette, ha véletlenül megelőzi később úgyis cseréltek volna a megszokott Ferrari-csapatutasítás :( keretében. Megijesztette Maxit feleslegesen. Az ő 18 éves központi idegrendszere még túl érzékeny. (:h Maguknak csinálták, nem tudom sajnálni őket. Csak Kimi-t. Mert csak vele bánnak úgy, mintha ott sem lenne.
Szerintem Vettelnek ciki, ha a csapattárs pozícióit is mindig megkapja, mégsem lesz VB. Ugye? Mikor is láttam legutóbb ilyet a Ferrarinál? Nemisolyanrég. Az se hozott nagyobb sikert.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.09.18. 17:46

Ja, és bónuszként magukkal rántották még Alonso-t is, ha már lúd - legyen kövér alapon.
Szorítottam Sainznak és amellett Hülkenbergnek is nagyon, de valamiért kiesett? Tisztázatlan...
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2017.09.18. 18:24

Phoebe írta:
9_46_20 írta:
Szerinten hiaba irsz max kirohognek. Szujot tenyleg nem engednem kozvetiteni mert a verstappen imadata/egyeb pilotak szamara unszimpatikussaga miatt szerintem erkolcsileg kerdeses a munkassaga mar ha van ilyen a mediaban persze...

Weber kicsit kezd disztingvalni az utobbi honapokban
Ha elfogultság miatt írsz neki besértődnek és támadnak. Ha azt kritizálod, hogy pontatlan infókat közölnek a műsormenetről, képesek törölni a bejegyzést, vagy utólag belejavítani (mindegyik saját tapasztalat), ahelyett, hogy elnézést kérnének.

Legutóbb pl. már 5 perce ment az adott Formula 2-es vagy GP3-as futam az M4sporton, amikor kirakták, hogy 5 perc múlva kezdődik a közvetítés. Ezt szóvátettem én is, Gaborc is, erre egy elnézést helyett inkább eltűntették a nyomokat. Többször volt olyan is, hogy nem kaptak állítólag jelet, de arra nem voltak képesek a 21. században, hogy kipakolják a képernyő alsó sávjába, hogy ugyan miért nézed a szinkronúszókat mondjuk a Formula 2 helyett, vagy miért az előző heti WTCC-t adják, konzervként.

Számomra ez a legbicskanyitogatobb egyébként, oké, lehet tévedni, hibázni (bár minden futamhétvégén azért elég gáz), de akkor legyen bennük annyi, hogy tájékoztatnak és felvállalják a tévedést, ez a sunnyogás, csak azt erősíti az emberben, hogy szarnak a fejére.

Tudom, hogy egy hp vagyok, de nekem azzal kapcsolatban is vannak kétségeim és kérdéseim, hogy mennyire éri meg kiutaztatni őket pl. Belgiumba, vagy Bobákot Szingapúrba. Azért, hogy ugyanazt a fél órás konzervert adják le, időmérő és futam előtt is, vagy olyan infókat halljak adott versenyzők szájából, amit elmondanak még 50 riporternek rajtuk kívül? Örülök, hogy jól érzik magukat és Wéber megnézi az autókat az első szabadedzésen a pálya széléről, de semmi olyat nem mond utána, amit ne lehetne itthonról is.

Ja és még valami, aztán lelövöm magam a fröcsögéssel. Az szép még, amikor Hungaroringes közvetítések alatt, magukat fényezik, hogy ők aztán hú de mindent leadnak, és hú de mindenhol ott vannak. Ez a dolgotok. Buksisimi nem kellene?

Én nem is értem mit vársz egy fidesz TV től.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.09.18. 18:30

Mert anno az RTL-en kibaszott színvonalasak voltak)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.09.18. 18:33

Bandee írta:Mert anno az RTL-en kibaszott színvonalasak voltak)
Sok szempontbol feludules megtanulni angolul. Az egyik ezek kozul az, hogy megszabadulhatsz ezektol a faszfejektol. Az elodeik is szarok voltak, de ez a Szujo...ez a csavo valami hihetetlen ostoba es irritalo.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.09.18. 18:41

Én nézném akárhol máshol de se Rai, se Sky vagy BBC (nem tudom hol adják) se RTL nincs nálunk. Bármit néznék ezek helyett
Mindegy, lenyugodtam, megírtam Wébernek ami a véleményem a ténykedésükről és ez jó érzés akkor is ha nyilván leszarja/ák. Ritka egy nagyképű faszkalap ahogyan ott írogat, én nem FB- zok csak kölcsönkértem a kollégám profilját (véleményemet saját aláírással fejtettem ki nehogy gyávasággal vádoljanak) és most láttam csak milyen stílusban tolja.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.09.18. 18:45

Bandee írta:Én nézném akárhol máshol de se Rai, se Sky vagy BBC (nem tudom hol adják) se RTL nincs nálunk. Bármit néznék ezek helyett
Mindegy, lenyugodtam, megírtam Wébernek ami a véleményem a ténykedésükről és ez jó érzés akkor is ha nyilván leszarja/ák. Ritka egy nagyképű faszkalap ahogyan ott írogat, én nem FB- zok csak kölcsönkértem a kollégám profilját (véleményemet saját aláírással fejtettem ki nehogy gyávasággal vádoljanak) és most láttam csak milyen stílusban tolja.
Megertem, en stream-en neztem tavaly, meg elotte, de az nem olyan. Bar azt is ki lehet kotni tv-re stb. De szarakodas.
Jol tetted, hogy leirtad.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.09.18. 18:59

Bandee írta:Én nézném akárhol máshol de se Rai, se Sky vagy BBC (nem tudom hol adják) se RTL nincs nálunk. Bármit néznék ezek helyett
Mindegy, lenyugodtam, megírtam Wébernek ami a véleményem a ténykedésükről és ez jó érzés akkor is ha nyilván leszarja/ák. Ritka egy nagyképű faszkalap ahogyan ott írogat, én nem FB- zok csak kölcsönkértem a kollégám profilját (véleményemet saját aláírással fejtettem ki nehogy gyávasággal vádoljanak) és most láttam csak milyen stílusban tolja.
Hova írtál, Bandi? Boxutca, vagy WG saját oldala?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2017.09.18. 19:07

Bandee írta:
Nem vagy. Semennyi, azon kívül, hogy jól érezzék magukat. A magyar stáb két fővel képviselteti magát, egy kamerával. Az RTL vagy a Sky, esetleg a BBC 10-20, de Monacoban egyszer 25 kamerával volt ott a Sky. Ahol az elemzők Davidson, vagy Coulthard nem a Wéber Gábor a Leon kupából.. Egyből van nagy képernyő, szuper lassítás, elemzés és magyarázat. De soha nem rosszindulatból vagy elfogultságtól vezérelve..
Visszatérve a helyszínekre azért nincsen értelme, hogy kimenjenek mert értelmes plusz anyagot nem rögzítenek. Senki nem áll külön szóba velük. Amiket bejátszanak, hogy nyilatkoztak Bobáknak, azt kb. 30 másik mikrofon előtt mondták el és ez hallatszik is. :) Egyszer erősítettek Bende Adriennel aki köszönni se volt képes, de ő kb. azért volt ott, hogy legyen ki térdeljen Frank előtt a futamok közben is:) Szakácsokkal, pr. csajokkal, kamionsofőrökkel tudnak külön interjút készítenek, de azok szóba állnak Veled is ha ott lennél. Senki aki számít külön interjút nem ad a magyar stábnak és félek nem is keresik ennek lehetőségét. Wéber teljesen mindegy mit néz az autókon mert bár nálam sokkal többet ért a dolgokhoz, a tartalmas tájékoztatáshoz, véleményformáláshoz ő is édeskevés bár utóbbit sajnos nem tudja önmagáról. Ill. nem az a baj, hogy keveset tud a dolgokról hanem az, hogy azt gondolja kurva okos. Ő az autóversenyző, most látom milyen nagy arccal tolja a FB- on kb. 1000. lehet a versenyzői világranglistán ha egyáltalán jegyzik valahol
Azért a SKY meg a BBC....
Nos a BBC már semmilyen F1-et nem közvetít, mert "költségcsökkebntés" címszaván már az évi 10 futam is sok volt nekik. Az Ő tíz futamukat vette át (a többi csak összefoglaló) Coulthard és Jordan saját tőkét bedobva összeálltak a Channel 4-al. Nincsenek kint 25 kamerával, de a BBC szívonalát hozzák. DC és Webber pedig remek párost alkotnak pláne ha velük van EJ is . Háttér szakértőnek meg ott van Chandok, aki bár nem a legnagyobb név de egy Wébernél 100x jobb és érti a dolgát, ért a technikához nem tippelget stb.
A SKY meg... nost a SKY a világ egyik legnagyobb előfizetői bázisával rendelkező csatorna. Az F1-es csatornájuk előfizetőinek a száma milliós nagyságrendű és 35 millió fontért vett az FOM-től magának extra jogokat (pl UHD kép anyag, live timing iodőjárás tulajdonképpen minden amit a csapatoknak megadnak) szóval abból konnyű. De ennek ellenére (meg annak hogy Ott van Hill-Herbert-Brundle, Davidson, di Resta) a Channel 4 műsorát szakmailag értékesebbnek és jobbnak tartom.
A magyar helyzet meg.... 3 éve szerintem nagy lehetőséget kaptak de nem éltek vele. Nem éltek mert nem kerestek igazi tehetséges kommetátorokat, lekles hozzáértő fiatalokat. A jó örek balfasz bútordarabokhoz nyúltak mint ez a Szujó aki halál gáz volt már 10 éve is, most meg már ultra gáz, na meg a Bobek meg a díszribi. Nem igazán tűnt soha úgy hogy a felületes informálódáson kívül bármi közük legyen a forma 1-hez. Hogy is várható akkor el tőlük, hogy egy értelmes interjút készítsenek, amikor NEM TUDNAK ANGOLUL BESZÉLNI! Az M4 foci (nemzetközi) és F1 közvetítése is a béka segge alatt van, pláne 21. századi mércével. Volt szerencsém idén látni 1-1 ilyen közvetítést. A belem kiröhögtem rajta.
Sajnos otthon nem, igazán találok semmi olyan szakmai médiumot F1 téren amiből normálisan lehetne informálódni. (Kivétel sztem Farkas Péter cikkei) Ott van pl az ex f1lájv két majma, akik jó magazin műsort csinálhatnának (Igény is lenne rá), de a tinédzserekre építve úgy is viselkednek mint 2 fogyatékos tinédzser, csak hogy imponáljanak a 15 éveseknek. És ezeket felvásárolta a motorspot.com?! Ezeknek ezért pénzt, támogatást meg teszautót meg mi a francot nem adnak?
Az a helyzet hogy magsabb szinten nincsenek elvárások, mert "csak legyen kész" meg mert "ezeknek jó az is" :(
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2017.09.18. 19:15

Bandee írta:Mert anno az RTL-en kibaszott színvonalasak voltak)
Nem voltak színvonalasabbak.
De az nem közpénzből ment.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.09.18. 19:35

mudd írta:
t-oom írta:Nem tudjuk meg soha, hogy a Ferrari mire lett volna kepes, de tegnap Hamilton kulon ligat kepviselt.
bevallom, hogy az elso kanyarig neztem a futamot.
ki ellen kepviselt kulon ligat? akitol tartott, az az elso kanyarban kiesett, o meg egy olyan palyan folyatta az elrol, ahol elegge nehez elozni
nem emlekszem pontosan, talan 2-3x nullaztak hamilton elonyet, koronkent 1 mp-vel tavolodott minden ujra inditaskor. Szerintem ez a teny eleg jol tukrozi, amit irtam.

Lezárt