2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Mi történik a futamon?

Hamilton simán győz
3
18%
Hamilton bár nem nyer, tovább növeli előnyét
1
6%
Vettel visszavág és nyer
2
12%
Vettel bár nem nyer, csökkenti hátrányát
0
0 szavazat
Bottas beint mindenkinek és megnyeri a futamot
0
0 szavazat
Ricciardo ismétel
2
12%
Räikkönen megszerzi idei első győzelmét
0
0 szavazat
Verstappen nyerni tud
0
0 szavazat
Räikkönent ismét kiütik/megkotlik alatta a Ferrari
1
6%
Verstappen ismét kiesik
2
12%
Verstappen kiüt valakit
3
18%
Bottas kiüt valakit
0
0 szavazat
Pérez és Ocon ismét összeakaszkodnak
1
6%
Alonso pontot szerez
0
0 szavazat
Pontot szerez a Sauber
0
0 szavazat
Alonso ismét kiesik
2
12%
Vettel kiesik
0
0 szavazat
Hamilton kiesik
0
0 szavazat
Vettel ÉS Hamilton is kiesik
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 17

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.10.01. 20:40

rdaneelolivaw írta:Kaptál 2 GS-győzelmet idén, legyen elég. ;)
Hagyjuk is, a Us Opennel elment a kedvem az egesztol. Sikerult alaposan beleronditani.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.10.01. 20:49

Rocco írta:
9_46_20 írta:
Nyilvánvalóan leszarod, satöbbi, nem is értem miért vesztegettél időt erre a válaszra, de ha már így alakult, csak a teljesen tiszta kép miatt: én voltam az első aki leszedte a keresztvizet a szerződéshosszabbítás miatt a topikjában... Nem feltétlenül őt ekézve, mert ő csak él a lehetőséggel, hogy 38 évesen megkerülhetetlen ebben a sorozatban, hanem a ferkát, de a jelen állás szerint az egy és ugyanaz... :mosoly:
Vannak is dolgaid amikkel egyet szoktam erteni.
De amire reagaltam, szamomra ertelmezhetetlen, es merfoldekre all tolem. Szerintem semmilyen mertekben sem elfogadhato az, hogy egy dollarmilliomos, akit egykoron a leggyorsabb pilotanak tartottak, felelmetes versenyzonek, az mara a megelhetesert csinaljon magabol bohocot milliok szeme lattara. Ja, es a rajongoi szeme lattara, akiket persze o vilageleteben lefosott. De itt sem masokra, sem magara nezve nincs szegyenerzete semmi miatt, semmi sme megalazo, sot, mint lathatjuk sokszor, kezesbarany modjara teszi a dolgat. Szamomra, mint egykori Kimi drukkernek, ez egy remalommal felero forgatokonyv. A Lotus utan itt venni kellett volna a kalapot, kabatot, es csokolom. De ez szerencsere egybeesett a forma1 teljes romlasaval, ugyhogy Rosberg kivalasaval abszolut meg tudtam szabadulni ettol a bohockodastol.
Ezt írtam, 38 éves vagy, halálbiztos hogy semmiféle babér nem fog teremni már, mert egy hétköznapi ember is, ők meg pláne tudják, hogy 38 év és akár csak 28 között is mocskos nagy a teljesítébeli különbség. Viszont itt a ferka, aki foglalkoztatja, mert az éves bérét kb kitermeli az eladott mez és sapka, meg az az 5 fasz, aki miatta vesz ferkát, vagy fizet be, valami ferka VIP buzulásba...

Azért itt, nem arról van szó, hogy haló, visszautasítok 3 millió forintot, vagy 30-at, itt arról van szó, hogy aludjanak jól a szurkolók és lemondok 5 milliárdról vagy jól alszom én, hiszen a rajongók eltűnnek. 3 év múlva már senki sem lesz kíváncsi rá, mint ahogy pl hakkinenre sem kíváncsi már senki sem.
Persze azt, hogy az f1 megmutatja egy egy hétvégén a régieket, meg nagy felhajtásként 50 riporter megkérdezi őket, hogy hogy érzik magukat ez marketingbullshit.

És ez az egész egyben a f1 kritikája is, hogy nem termel ki értelmes versenyzőt, immár 10 éve...
De nem akarok túlreagálni ezt az egészet..

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.10.01. 21:14

Looonso degeci volt. Rendben, hogy versenyben több körön át tartotta a Ferrarit, de lekörözéskor? Nem mintha Sebastian eredménye foglalkoztatna, de törlesztésnek tűnt az elmúltnyócév miatt.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2017.10.01. 22:38

Tudom, utólag mindenki nagyon okos... de tegnap az időmérő után elfelejtettem beírni, hogy a Ferrari valahogy behozza Vettelt Räikkönen elé. :roll:
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.10.01. 22:58

Jó jó, de azért ez a vakszerencse rovására írható.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: zola » 2017.10.01. 23:03

carlos78 írta:
haha, az a te dolgod ha nem látod meg a tehetségeket, sem a küzdeni akarást, és jópofaság alapján választasz kedvencet. :D
egy csomó jópofa sportolót ismerek, akikbe kódolva van a bukás kritikus helyzetekben, mert meg sem próbálják kikaparni a gesztenyét. nyilván vannak kivételek, de elég szűk a kör.
Kedvencet nem választ az ember... szerintem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.10.02. 09:38

Bönde Attila írta:Tudom, utólag mindenki nagyon okos... de tegnap az időmérő után elfelejtettem beírni, hogy a Ferrari valahogy behozza Vettelt Räikkönen elé. :roll:
szeptember 30-án háromnegyed tíz előtt (muhaha) írtam ide, ebbe a topikba...

(:u (:u (:u

Valamit kezdeni kéne már az éles meglátásaimmal, ez, előző futamon az, hogy Hamilton leveri a mezőnyt... és a fontos, hogy midnegyik a bődületes nagy mákon múlt, már csak azt nem értem, hogy 90 számból 5-öt, hogy a picsába nem tudok eltalálni... :szom01 (:u

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: High-End » 2017.10.02. 09:42

Willy írta:Összességében Verstappennek is örülök; ennyi pech után ráfért.
Ez az ember még Alonso-nál is ezerszer ellenszebvesebb. (:e

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: High-End » 2017.10.02. 09:44

zola írta: Kedvencet nem választ az ember... szerintem.
(:i :mosoly:

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.10.02. 10:31

zola írta:
carlos78 írta:
haha, az a te dolgod ha nem látod meg a tehetségeket, sem a küzdeni akarást, és jópofaság alapján választasz kedvencet. :D
egy csomó jópofa sportolót ismerek, akikbe kódolva van a bukás kritikus helyzetekben, mert meg sem próbálják kikaparni a gesztenyét. nyilván vannak kivételek, de elég szűk a kör.
Kedvencet nem választ az ember... szerintem.
Vannak, akik igen. Megmérik pl. a geciség-faktorát, s ha az elég nagy, megtörténik a kiválasztás.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.10.02. 10:32

High-End írta:
Willy írta:Összességében Verstappennek is örülök; ennyi pech után ráfért.
Ez az ember még Alonso-nál is ezerszer ellenszebvesebb. (:e
(:k
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.10.02. 11:21

Mégiscsak van a karakterológia tudományában valami.. Nem is emlékszem, hogy mikor volt ennyire antipatikus pilóta utoljára az F1 mezőnyében. Egyszerűen ránézel a fejére és abból tudni, hogy csak geci szar fej lehet. És az is:) De ott van Helmuth Marko is, vagy Lauda, Sutil, a kis piké és bizony Fisichella is. Mindannyian ékes bizonyítékai ennek az elméletnek. Tudnék még példát mondani de a béke kedvéért inkább nem mondok (nem a hispánra gondolok szerintem ő ránézésre nem unszimpi).

Egyébként az is érdekes, hogy valóban igaza van Carlosnak, ezek az emberek általában azért sikeresek, Fisichella és kispiké csak erősítik a szabályt.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2017.10.02. 11:23

Bandee írta:Mégiscsak van a karakterológia tudományában valami.. Nem is emlékszem, hogy mikor volt ennyire antipatikus pilóta utoljára az F1 mezőnyében. Egyszerűen ránézel a fejére és abból tudni, hogy csak geci szar fej lehet. És az is:) De ott van Helmuth Marko is, vagy Lauda, Sutil, a kis piké és bizony Fisichella is. Mindannyian ékes bizonyítékai ennek az elméletnek. Tudnék még példát mondani de a béke kedvéért inkább nem mondok (nem a hispánra gondolok szerintem ő ránézésre nem unszimpi).

Egyébként az is érdekes, hogy valóban igaza van Carlosnak, ezek az emberek általában azért sikeresek, Fisichella és kispiké csak erősítik a szabályt.
SZUBJEKTÍV!!!!
Ettől kezdve meg minden tudomány amit erre építenek hülyeség!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.10.02. 11:26

Bandee írta:
Phoebe írta: Beszélhetünk a témáról trollkodás nélkül is. Egyébként igen, neked szólt első sorban, meg úgy általában azoknak akik a kifogást keresik kritika helyett és összeesküvés elméleteket gyártanak. Kimi témában Rocco álláspontja áll az enyémhez legközelebb.

Végtelenül unalmas és egyoldalú azt olvasni, hogy ő az áldozat, ő az akit megszivatnak, ő az akit elnyomnak. Ha van esélye begyűjteni a lepattanót és elszúrja, igenis járjon neki a kritika, és nem a mentegetés. Aki a lepattanókat nem képes begyűjteni, az ne is csodálkozzon, hogy nem számítanak rá 1. számúként és hoznak mellé egy Vettelt. A mai miatt lehet sajnálni, sok minden miatt lehet, de olyan miatt ne mentegessük már, amit ő szúrt el. Ennyi objektivitás egy szurkolótól is elvárható.

Legutóbb írtam, hogy komolyan olyan mintha élveznétek, hogy tapicskoltok az áldozat szerepben. Olyankor is Kimi bántását látjátok, érzitek ki, amikor szó sincs róla. Elhiszem, hogy egyszerűbb, biztonságosabb, mint szembenézni azzal, ami van.

Az a mondatod is sántít, hogy "Vettel kiesett az időmérőn, erre hopp feljavult Kimi". Az összes szabadedzésen hasonló tempót mentek, volt amelyiken Kimi volt a jobb emlékeim szerint. Illetve még egy érv, amit leírt Lance is. A Ferrarinak is az az érdeke, hogy a VB esélyes versenyző csapattársa pontokat raboljon az ellenféltől. A pontok után elég kemény pénzek járnak. Sok gyökérséget kinézek a Ferrariból, de azt nem hogy a saját maguk ellenségei. Nekik is az az érdekük, hogy bejöjjön szorosan Vettel mögött, vagy az ellenfél előtt. Ezért sem hiszek benne, hogy szándékosan szivatják.

És igen, egyetértek Roccoval. Kimi egy nagyon jó versenyző, volt benne tűz és lehetőség több VB címre is. Ez az idő már elmúlt, önként és dalolva írja alá, hogy Vettel fegyverhordozója legyen. Szomorú, hogy ennyi ambíció van, illetve nincs benne és ez neki így elég. Mert igen, ez le volt osztva, már abban a pillanatban, amikor odavitték Vettelt, de érdemes azon is elgondolkodni, hogy miért kellett nekik Vettel, ha annyira látták Kimiben a potenciális VB esélyest. Nem látták benne, ennyi.

Tudom, hogy kb. ebből is annyi fog lejönni, hogy szegény Kimit megint bántják, hiába írtam le, hogy jó versenyző, hogy több vb is volt benne, hogy sok minden miatt lehet sajnálni és, hogy egyértelmű, hogy nem első számú. El kell fogadni, hogy már nincs rá nyomos érv, hogy ő első számú legyen és, ha nem leosztottak a szerepek, akkor is ugyanez lenne az állás a Ferrarinál.
Nem az jon le, igazad van sok dologban. Tegnap falunapok voltak be vltam nyomva el kell nezzed nekem:) majd este bovebben is reagalok
Elnézem. Meg amúgy is ki vagyok én, hogy ne nézzem el.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.10.02. 11:35

Phoebe írta: Beszélhetünk a témáról trollkodás nélkül is. Egyébként igen, neked szólt első sorban, meg úgy általában azoknak akik a kifogást keresik kritika helyett és összeesküvés elméleteket gyártanak. Kimi témában Rocco álláspontja áll az enyémhez legközelebb.

Végtelenül unalmas és egyoldalú azt olvasni, hogy ő az áldozat, ő az akit megszivatnak, ő az akit elnyomnak. Ha van esélye begyűjteni a lepattanót és elszúrja, igenis járjon neki a kritika, és nem a mentegetés. Aki a lepattanókat nem képes begyűjteni, az ne is csodálkozzon, hogy nem számítanak rá 1. számúként és hoznak mellé egy Vettelt. A mai miatt lehet sajnálni, sok minden miatt lehet, de olyan miatt ne mentegessük már, amit ő szúrt el. Ennyi objektivitás egy szurkolótól is elvárható.

Legutóbb írtam, hogy komolyan olyan mintha élveznétek, hogy tapicskoltok az áldozat szerepben. Olyankor is Kimi bántását látjátok, érzitek ki, amikor szó sincs róla. Elhiszem, hogy egyszerűbb, biztonságosabb, mint szembenézni azzal, ami van.

Az a mondatod is sántít, hogy "Vettel kiesett az időmérőn, erre hopp feljavult Kimi". Az összes szabadedzésen hasonló tempót mentek, volt amelyiken Kimi volt a jobb emlékeim szerint. Illetve még egy érv, amit leírt Lance is. A Ferrarinak is az az érdeke, hogy a VB esélyes versenyző csapattársa pontokat raboljon az ellenféltől. A pontok után elég kemény pénzek járnak. Sok gyökérséget kinézek a Ferrariból, de azt nem hogy a saját maguk ellenségei. Nekik is az az érdekük, hogy bejöjjön szorosan Vettel mögött, vagy az ellenfél előtt. Ezért sem hiszek benne, hogy szándékosan szivatják.

És igen, egyetértek Roccoval. Kimi egy nagyon jó versenyző, volt benne tűz és lehetőség több VB címre is. Ez az idő már elmúlt, önként és dalolva írja alá, hogy Vettel fegyverhordozója legyen. Szomorú, hogy ennyi ambíció van, illetve nincs benne és ez neki így elég. Mert igen, ez le volt osztva, már abban a pillanatban, amikor odavitték Vettelt, de érdemes azon is elgondolkodni, hogy miért kellett nekik Vettel, ha annyira látták Kimiben a potenciális VB esélyest. Nem látták benne, ennyi.

Tudom, hogy kb. ebből is annyi fog lejönni, hogy szegény Kimit megint bántják, hiába írtam le, hogy jó versenyző, hogy több vb is volt benne, hogy sok minden miatt lehet sajnálni és, hogy egyértelmű, hogy nem első számú. El kell fogadni, hogy már nincs rá nyomos érv, hogy ő első számú legyen és, ha nem leosztottak a szerepek, akkor is ugyanez lenne az állás a Ferrarinál.
Visszatérve a témára én azt gondolom, hogy kellő odafigyeléssel és kiszolgálással sokkal jobb teljesítményt tudna nyújtani. Ilyesmire gondolok amikor azt írom, nincsenek egyenlő feltételek. Anno a McLarennél is volt év amikor öt különféle első felfüggesztést csináltak az autójának, hogy gyors tudjon lenni és az is lett. Ugyanez a Lotus színeiben is megvolt és szerintem megfelelően is teljesített emiatt. Én azt gondolom a Ferrari színeiben csak Todt bácsi tudta kezelni őt és tudta, ha megfelelő autót ad neki akkor VB lesz. Az is lett és szerintem ha nem a köcsög kukker van akkor 2008- at is vitte volna. Azóta ALonso/Vettel éra volt, ALonso egy teljesen más építésű autót használ úgy általában aztán pedig nyilvánvalóan Vettelre építenek.
Aztán a Ferrarinál ott van az is, hogy nem tudnak két pilótára koncentrálni általánosságban sem, pl. szerintem képtelenek két külön taktikával előállni. EGy pilótás csapat, ő megkap mindent amit kér, rá figyelnek és a másik akkor kerül igazán előtérbe ha a No1 bajba kerül. Nem hinném, hogy ez szándékos tőlük, olasz tulajdonság lehet és nagy hagyományokkal rendelkeznek ebben. Szombaton erre gondoltam amikor hirtelen Kimi ott termett a pole közelében, persze lehet, hogy amúgy is ez lett volna nem tudom.
Ha nekem csapatom lenne valószínűleg én is ezt csinálnám, Vettel sokkal fiatalabb és jobb is valószínűleg..

Nem volt sohasem jellemző rád, hogy utálkozzál bárki iránt, ilyen meg sem fordult a fejemben. Ilyen szempontból szerintem az egyik legkorrektebb tag vagy itt, általában objektív és elfogulatlan vagy. Az azonban látszik, nehezen viseled ha valami nem úgy van vagy történik, ahogyan elképzelted:)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.10.02. 11:38

Jadrina írta:
Bandee írta:Mégiscsak van a karakterológia tudományában valami.. Nem is emlékszem, hogy mikor volt ennyire antipatikus pilóta utoljára az F1 mezőnyében. Egyszerűen ránézel a fejére és abból tudni, hogy csak geci szar fej lehet. És az is:) De ott van Helmuth Marko is, vagy Lauda, Sutil, a kis piké és bizony Fisichella is. Mindannyian ékes bizonyítékai ennek az elméletnek. Tudnék még példát mondani de a béke kedvéért inkább nem mondok (nem a hispánra gondolok szerintem ő ránézésre nem unszimpi).

Egyébként az is érdekes, hogy valóban igaza van Carlosnak, ezek az emberek általában azért sikeresek, Fisichella és kispiké csak erősítik a szabályt.
SZUBJEKTÍV!!!!
Ettől kezdve meg minden tudomány amit erre építenek hülyeség!
Lehetséges, én amúgy nem igazán hiszek semmi ilyenben.. Mégis nagyon sokszor bejön, pl. ha megyek az utcán és szemben jön egy nyilvánvalóan bűnöző forma (piti vagy komolyabb, mindegy) vannak olyan tipikus vonásaik amik alapján azonosíthatóak. Mindig eszembe is jut, hogy csak van ebben valami..

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2017.10.02. 11:49

Bandee írta:
Jadrina írta: SZUBJEKTÍV!!!!
Ettől kezdve meg minden tudomány amit erre építenek hülyeség!
Lehetséges, én amúgy nem igazán hiszek semmi ilyenben.. Mégis nagyon sokszor bejön, pl. ha megyek az utcán és szemben jön egy nyilvánvalóan bűnöző forma (piti vagy komolyabb, mindegy) vannak olyan tipikus vonásaik amik alapján azonosíthatóak. Mindig eszembe is jut, hogy csak van ebben valami..
Első látásra ítélkezni szerintem sohasem szerencsés dolog. Utána már történjen akármi rá fogod húzni az első benyomásod. De ez pozitív értelemben is így van.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.10.02. 11:54

Bandee írta:
Phoebe írta: Beszélhetünk a témáról trollkodás nélkül is. Egyébként igen, neked szólt első sorban, meg úgy általában azoknak akik a kifogást keresik kritika helyett és összeesküvés elméleteket gyártanak. Kimi témában Rocco álláspontja áll az enyémhez legközelebb.

Végtelenül unalmas és egyoldalú azt olvasni, hogy ő az áldozat, ő az akit megszivatnak, ő az akit elnyomnak. Ha van esélye begyűjteni a lepattanót és elszúrja, igenis járjon neki a kritika, és nem a mentegetés. Aki a lepattanókat nem képes begyűjteni, az ne is csodálkozzon, hogy nem számítanak rá 1. számúként és hoznak mellé egy Vettelt. A mai miatt lehet sajnálni, sok minden miatt lehet, de olyan miatt ne mentegessük már, amit ő szúrt el. Ennyi objektivitás egy szurkolótól is elvárható.

Legutóbb írtam, hogy komolyan olyan mintha élveznétek, hogy tapicskoltok az áldozat szerepben. Olyankor is Kimi bántását látjátok, érzitek ki, amikor szó sincs róla. Elhiszem, hogy egyszerűbb, biztonságosabb, mint szembenézni azzal, ami van.

Az a mondatod is sántít, hogy "Vettel kiesett az időmérőn, erre hopp feljavult Kimi". Az összes szabadedzésen hasonló tempót mentek, volt amelyiken Kimi volt a jobb emlékeim szerint. Illetve még egy érv, amit leírt Lance is. A Ferrarinak is az az érdeke, hogy a VB esélyes versenyző csapattársa pontokat raboljon az ellenféltől. A pontok után elég kemény pénzek járnak. Sok gyökérséget kinézek a Ferrariból, de azt nem hogy a saját maguk ellenségei. Nekik is az az érdekük, hogy bejöjjön szorosan Vettel mögött, vagy az ellenfél előtt. Ezért sem hiszek benne, hogy szándékosan szivatják.

És igen, egyetértek Roccoval. Kimi egy nagyon jó versenyző, volt benne tűz és lehetőség több VB címre is. Ez az idő már elmúlt, önként és dalolva írja alá, hogy Vettel fegyverhordozója legyen. Szomorú, hogy ennyi ambíció van, illetve nincs benne és ez neki így elég. Mert igen, ez le volt osztva, már abban a pillanatban, amikor odavitték Vettelt, de érdemes azon is elgondolkodni, hogy miért kellett nekik Vettel, ha annyira látták Kimiben a potenciális VB esélyest. Nem látták benne, ennyi.

Tudom, hogy kb. ebből is annyi fog lejönni, hogy szegény Kimit megint bántják, hiába írtam le, hogy jó versenyző, hogy több vb is volt benne, hogy sok minden miatt lehet sajnálni és, hogy egyértelmű, hogy nem első számú. El kell fogadni, hogy már nincs rá nyomos érv, hogy ő első számú legyen és, ha nem leosztottak a szerepek, akkor is ugyanez lenne az állás a Ferrarinál.
Visszatérve a témára én azt gondolom, hogy kellő odafigyeléssel és kiszolgálással sokkal jobb teljesítményt tudna nyújtani. Ilyesmire gondolok amikor azt írom, nincsenek egyenlő feltételek. Anno a McLarennél is volt év amikor öt különféle első felfüggesztést csináltak az autójának, hogy gyors tudjon lenni és az is lett. Ugyanez a Lotus színeiben is megvolt és szerintem megfelelően is teljesített emiatt. Én azt gondolom a Ferrari színeiben csak Todt bácsi tudta kezelni őt és tudta, ha megfelelő autót ad neki akkor VB lesz. Az is lett és szerintem ha nem a köcsög kukker van akkor 2008- at is vitte volna. Azóta ALonso/Vettel éra volt, ALonso egy teljesen más építésű autót használ úgy általában aztán pedig nyilvánvalóan Vettelre építenek.
Aztán a Ferrarinál ott van az is, hogy nem tudnak két pilótára koncentrálni általánosságban sem, pl. szerintem képtelenek két külön taktikával előállni. EGy pilótás csapat, ő megkap mindent amit kér, rá figyelnek és a másik akkor kerül igazán előtérbe ha a No1 bajba kerül. Nem hinném, hogy ez szándékos tőlük, olasz tulajdonság lehet és nagy hagyományokkal rendelkeznek ebben. Szombaton erre gondoltam amikor hirtelen Kimi ott termett a pole közelében, persze lehet, hogy amúgy is ez lett volna nem tudom.
Ha nekem csapatom lenne valószínűleg én is ezt csinálnám, Vettel sokkal fiatalabb és jobb is valószínűleg..

Nem volt sohasem jellemző rád, hogy utálkozzál bárki iránt, ilyen meg sem fordult a fejemben. Ilyen szempontból szerintem az egyik legkorrektebb tag vagy itt, általában objektív és elfogulatlan vagy. Az azonban látszik, nehezen viseled ha valami nem úgy van vagy történik, ahogyan elképzelted:)
Sajnos így van. Nem jó tulajdonság, dolgozni kell rajta. ;)

Hogy on legyek, egy másik kamerából a Vettel/Stroll eset. Vettelnek valószínű befigyel egy váltócsere.

[media]https://video.twimg.com/tweet_video/DLCnpIJXUAADmtR.mp4[/media]

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.10.02. 13:08

Erről én lemaradtam mert a felétől már nem néztem.. Nem is tudtam erről :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.10.02. 13:08

Phoebe írta:
Hogy on legyek, egy másik kamerából a Vettel/Stroll eset. Vettelnek valószínű befigyel egy váltócsere.

[media]https://video.twimg.com/tweet_video/DLCnpIJXUAADmtR.mp4[/media]
Innét nekem egyértelmű, hogy Stroll volt a balfasz.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.10.02. 13:49

És megint baleset. Nade most se Kimi, se Maxi. Az előző futamon és az itt történt esetben ki a közös résztvevő? Naugye. Meg Azerbajdzsánban is. :-D
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.10.02. 15:55

nikotin írta:
Phoebe írta:
Hogy on legyek, egy másik kamerából a Vettel/Stroll eset. Vettelnek valószínű befigyel egy váltócsere.

[media]https://video.twimg.com/tweet_video/DLCnpIJXUAADmtR.mp4[/media]
Innét nekem egyértelmű, hogy Stroll volt a balfasz.
Szerintem meg inkább Vettel. Stroll megy egy konstans sebességet és ívet. Vettel akart kivülről előzni. Vajon miért jött be jobbról Stroll elé?
A felvétel egy mögöttük érkező pilóta szemszögéből azért csalóka, mert Ő a kívülálló balra húzódik és ezért tünik úgy mintha Stroll jobbra sodródna. Vettelnek kellett volna jobban figyelni (nagyobb oldaltávolságot hagyva) mert hely az volt bőven.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.10.02. 15:58

zola írta:

Kedvencet nem választ az ember... szerintem.
(:q Hanem?!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.10.02. 16:03

Lancelot írta:
zola írta:

Kedvencet nem választ az ember... szerintem.
(:q Hanem?!
jon magatol. nem gondolkodik, nem merlegel az ember. azzal a tiszteletet, elismerest lehet kivivni, a rajongast nem.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.10.02. 16:09

mudd írta:

Kedvencet nem választ az ember... szerintem.
(:q Hanem?![/quote]
jon magatol. nem gondolkodik, nem merlegel az ember. azzal a tiszteletet, elismerest lehet kivivni, a rajongast nem.[/quote]

Már elnézést! Hogy a fenébe ne lenne választás?! A kedvenc is választás alapján dől el. Éspedig az adott személy tulajdonságai alapján. Ha számomra minden (vagy legalábbis sok) szempontból (leg9megfelelő(bb), szívemhez, eszemhez (leg)közel(ebb) álló, akkor választom. Igen választom, mert attól a pillanattól kezdve én "kiemelem" őt a többiek közül és ő a kedvencem. Ez pedig a szó nyelvtani és logikai értelmében is VÁLASZTÁS! Egy valamit elkülöníteni a többitől bármely szempont alapján, az választás.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt