FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Alkot-e valaki olyat, ami megmarad az emlékezetünkben?

Hamilton lemossa a mezőnyt és megszerzi 4. vb címét
5
45%
Bár nem győz, de Hamilton 4x vb
1
9%
Hamilton és Vettel is kiesik, de ezzel már vb Hamilton
0
0 szavazat
Hamilton kiesik, Vettel győz, így van még reménye a németnek
2
18%
Räikkönen megszerzi 2013 óta első győzelmét
1
9%
Verstappen senkinek tesz keresztbe
0
0 szavazat
Magnussent senki nem bunkózza le
0
0 szavazat
Ricciardo nem mosolyog
0
0 szavazat
Grosjean nem picsog a rádióba
0
0 szavazat
Alonso nem szidja a Honda motort
0
0 szavazat
Verstappen kiüti Hamiltont és/vagy Vettelt
1
9%
Pérez és Ocon megszegi a csapatutasítást és egymásnak mennek
1
9%
 
Szavazatok száma: 11

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.10.29. 21:45

Ezentúl a nécceres helyett új okosságot kell kitalálni

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.10.29. 21:59

Tudom "apróság" és talán csak nekem tűnt fel, de...

... Bottas és Kimi is gratulált Hamiltonnak a VB-címéhez, Verstappen viszont ezt meg sem említette a riport alatt. Tudom, ez intelligencia függő.... :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2017.10.29. 21:59

Grat Hamiltonnak, megérdemelte!
Egy olyan mondat tőlem, amiben 10 éve még biztos voltam, hogy sose ejtem ki a számon. :)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2017.10.29. 23:09

Hammer Time 4.0 (:taps

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.10.30. 07:27

Lancelot írta:Tudom "apróság" és talán csak nekem tűnt fel, de...

... Bottas és Kimi is gratulált Hamiltonnak a VB-címéhez, Verstappen viszont ezt meg sem említette a riport alatt. Tudom, ez intelligencia függő.... :mosoly:
me', kijaza hamilton? en nyertem, en vagyok a vilag pocse!

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2017.10.30. 08:57

Grat Hamiltonnak, megnyerte. Sokat elárul a lelkéről, hogy azt feltételezte, Vettel direkt lökte ki...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.10.30. 09:02

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A% ... AvYZRxOG4A
„Ennek a versenynek utáltam minden pillanatát! Nagyon rossz volt, túl hosszú” – nyilatkozta Toto Wolff sportigazgató. „Az első pillanattól idegeskedtünk az ütközés miatt. Az autóban nem tudhatod, mi történik, hogy Sebastian még versenyben van-e, hogy pontokat szerezhet-e. Egy idő után elmagyaráztuk neki a helyzetet, és arra összpontosítottunk, hogy a legjobbat hozzuk ki a helyzetből.”

Hamilton a baleset után megkérdezte a rádión, Vettel szándékosan ment-e neki. Csapata nyugtatni próbálta. Versenyzőjük a futam után is azt mondta, hagyott elég helyet a ferrarisnak, és nem érti, mi történt vele. Az FIA nem vizsgálódott, Wolff szerint azonban ez most a helyzetnek is köszönhető. „Jó lenne újra megnézni, mivel itt a bajnoki cím volt a tét. Normál körülmények között szerintem ebből büntetés lett volna. De ez volt a döntő futam” – vélekedett. Majd miután visszanézte a jelenetet, már azt mondta: „Sebastian autója alulkormányzottá vált, ezért belecsúszott Lewis autójába, ez pedig defekthez vezetett.”

„A megelégedés hatalmas” – tette hozzá Wolff. „A verseny során keserédes érzések kavarogtak bennünk, hiszen nem úgy alakult, ahogy kellett volna, és eltolódik az egész Sao Paulóig. Amikor ekkora a pontkülönbség, hajlamos vagy azt mondani, hogy ez már eldőlt. De nincs így. Itt volt ez a balesete, Sebastian nyerhetett volna, nekünk lehetett volna egy kiesésünk, és akkor mi van?”

„Max pontosan tudta, hogy mekkora a tét a másik kettő számára. Lewisnak és Sebastiannak pedig nagyon nehéz volt, mivel meg kellett nyerniük a versenyt, agresszívnek kellett maradniuk, és nem tartalékolhattak mindennel, mert nem azért vannak itt” – érezte át a két négyszeres világbajnok helyzetét.
Niki Lauda szerint nem kérdés, kit terhelt felelősség a balesetben. „Csak egy dolgot nem értek, Vettel agresszív manőverét az első kanyarban, ami sokba került Lewisnak. Ez nem Lewis hibája volt. És ilyen drámával kezdeni… De végül sikerült, és ez fantasztikus.”

Az öröm most persze felülírta a bosszúságot a csillagosoknál. Még úgy is, hogy szokatlanra sikeredett a bajnokavatás. „Szokatlan? Ha világbajnokká válsz, akkor világbajnok vagy, ez ilyen egyszerű! Senkit sem érdekel, hogy történt” – pontosított Lauda.

Lauda eközben versenyzőjük idei fejlődését dicsérte. „Lewis különleges volt idén, nagyon sokat fejlődött. Ahhoz, hogy négyszeres világbajnokká válj, mindig jobbá és jobbá kell válnod. Tavalyról idénre sokkal jobb lett. Hihetetlen előrelépést tett. Ezt az autót nagyon nehéz vezetni, nem olyan gyors, mint a tavalyi, nem olyan egyszerű, és az, hogy ezt megcsinálta, az ő teljesítményét dicséri.”
Komment helyett kiemeltem a számomra lényegeseket. Azokban van a véleményem.

Egyébként azon túl, hogy egyetértek az írtakkal azért azt megjegyzem: ha a Verstappennel való ütközésnél nem sérül meg Vettel első légterelője, akkor talán nem vágta volna ki Lewis gumiját. A kakaskodásban Lewis nem vett részt egyedül, mégis ő szívta meg a legjobban. Ez általában így szokott lenni sajnos.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.10.30. 09:49

A legtrágyább pálya a modernkori f1-ben, pedig erre a címre nem kevés helyszín pályázhatna...

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2017.10.30. 10:46

Jadrina írta:Grat Hamiltonnak, megnyerte. Sokat elárul a lelkéről, hogy azt feltételezte, Vettel direkt lökte ki...
Szerintem meg annyit árul el, hogy nem látta az előzményt (Max vs Vettel) és mindössze annyit érzett, hogy miután elment Vettel mellett, az hátulról nekiment.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2017.10.30. 10:52

Jadrina írta:Grat Hamiltonnak, megnyerte. Sokat elárul a lelkéről, hogy azt feltételezte, Vettel direkt lökte ki...
Ezt már tavaly tuduk. "At the moment I'm losing the championship so I don't care."
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.10.30. 10:54

gaborc írta:
Jadrina írta:Grat Hamiltonnak, megnyerte. Sokat elárul a lelkéről, hogy azt feltételezte, Vettel direkt lökte ki...
Szerintem meg annyit árul el, hogy nem látta az előzményt (Max vs Vettel) és mindössze annyit érzett, hogy miután elment Vettel mellett, az hátulról nekiment.
Jól látod, én is erre gondoltam amikor bejátszották Lewis rádiózását.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.10.30. 13:05

Laudával nem értek egyet. Ott, abban a helyzetben inkább Hamilton volt túl agresszív. Látja, hogy a két balfasz pofozza egymást, ott van a 3. helyen, neki ez vb cím, Vetteltől függetlenül, akkor minek megy bele még ő is? Meggondolatlan volt és forrófejű. Persze tök fasza győzelemmel bajnoknak lenni, de futamot nem csak az első kanyarban lehet nyerni, meg utána a felzárkózás alatt már nem úgy tűnt, mint akit különösebben érdekelne, hogy hány ponttal lesz bajnok... mintha csak akkor kapcsolt volna rá, amikor rájött, hogy Vettel bizony fel fog érni az élmezőnybe.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.10.30. 13:43

Krisztián írta:Laudával nem értek egyet. Ott, abban a helyzetben inkább Hamilton volt túl agresszív. Látja, hogy a két balfasz pofozza egymást, ott van a 3. helyen, neki ez vb cím, Vetteltől függetlenül, akkor minek megy bele még ő is? Meggondolatlan volt és forrófejű. Persze tök fasza győzelemmel bajnoknak lenni, de futamot nem csak az első kanyarban lehet nyerni, meg utána a felzárkózás alatt már nem úgy tűnt, mint akit különösebben érdekelne, hogy hány ponttal lesz bajnok... mintha csak akkor kapcsolt volna rá, amikor rájött, hogy Vettel bizony fel fog érni az élmezőnybe.
(:k
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: trutya » 2017.10.30. 14:12

Krisztián írta:Laudával nem értek egyet. Ott, abban a helyzetben inkább Hamilton volt túl agresszív. Látja, hogy a két balfasz pofozza egymást, ott van a 3. helyen, neki ez vb cím, Vetteltől függetlenül, akkor minek megy bele még ő is? Meggondolatlan volt és forrófejű. Persze tök fasza győzelemmel bajnoknak lenni, de futamot nem csak az első kanyarban lehet nyerni, meg utána a felzárkózás alatt már nem úgy tűnt, mint akit különösebben érdekelne, hogy hány ponttal lesz bajnok... mintha csak akkor kapcsolt volna rá, amikor rájött, hogy Vettel bizony fel fog érni az élmezőnybe.
a mondás valahogy így szól: az első kanyarban nem tudod megnyerni a versenyt, de el tudod veszíteni.
egyébként egyetértek. lehet mára már Hami is belátta :D
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.10.30. 19:27

Krisztián írta:Laudával nem értek egyet. Ott, abban a helyzetben inkább Hamilton volt túl agresszív. Látja, hogy a két balfasz pofozza egymást, ott van a 3. helyen, neki ez vb cím, Vetteltől függetlenül, akkor minek megy bele még ő is? Meggondolatlan volt és forrófejű. Persze tök fasza győzelemmel bajnoknak lenni, de futamot nem csak az első kanyarban lehet nyerni, meg utána a felzárkózás alatt már nem úgy tűnt, mint akit különösebben érdekelne, hogy hány ponttal lesz bajnok... mintha csak akkor kapcsolt volna rá, amikor rájött, hogy Vettel bizony fel fog érni az élmezőnybe.
Még akár egyet is értenék veled de van néhány bökkenő az okfejtésedben.
Az első, hogy VB cím kapujában nem jó taktika a védekezés. Míért? Nézd vissza a 2007-es idényzárót és megkapod a választ.
A második, hogy Vettel nem a jobb első kerekét, vagy oldal dobozt zúzta le hanem a jobb hátsó kerekét és a diffúzort. Vagyis Vettel már verve volt és én cseppet sem hiszem, hogy nem kerülhette volna el az ütközést.

A harmadik, hogy nem az első kanyarbsn történt az incidens. (:v
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.10.30. 19:56

Látom régen volt az a 2016 :D

Persze, az igaz, hogy Vettel már Hamilton mögött volt, amikor ütköztek, de a másik kettőhöz képest akkora elánnal vetődött be a kanyarba, hogy azon pislogtam, hogy egyáltalán be tudott ott fordulni. A 2. kanyarban még tisztán Vettel mögött volt, minden további nélkül maradhatott is volna ott.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.10.30. 20:44

Krisztián írta:Látom régen volt az a 2016 :D

Persze, az igaz, hogy Vettel már Hamilton mögött volt, amikor ütköztek, de a másik kettőhöz képest akkora elánnal vetődött be a kanyarba, hogy azon pislogtam, hogy egyáltalán be tudott ott fordulni. A 2. kanyarban még tisztán Vettel mögött volt, minden további nélkül maradhatott is volna ott.
Mi a gond? Látott egy lehetőséget és megpróbálta. A másik kettő pofozta egymást, joggal hihette, hogy elfér mellettük. Ahogy Toto is mondta: "Ezért vannak a pályán." Visza lehet nyugodtan többször is nézni, Vettel volt az aki ütött-vert, akit csak látott ott.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.10.30. 21:32

Nem mondtam, hogy Hamilton a hibás az ütközésért, ezt megint csak te látod bele.

De megint egy olyan szituációba ment bele, aminek sokkal nagyobb volt a kockázata, mint amennyit nyerhetett vele. Nem mindegy neki most, hogy 3. vagy 2.? Mögötte a 4. meg le volt maradva annyira, hogy bőven befért volna Vettel mögé. Ott biztosan volt hely, ahova befurakodott, ott nem volt biztos hogy lesz helye... nem is lett.

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2017.10.30. 21:51

Krisztián írta:Nem mondtam, hogy Hamilton a hibás az ütközésért, ezt megint csak te látod bele.

De megint egy olyan szituációba ment bele, aminek sokkal nagyobb volt a kockázata, mint amennyit nyerhetett vele. Nem mindegy neki most, hogy 3. vagy 2.? Mögötte a 4. meg le volt maradva annyira, hogy bőven befért volna Vettel mögé. Ott biztosan volt hely, ahova befurakodott, ott nem volt biztos hogy lesz helye... nem is lett.
Akinek egy rajt után mindegy, az adja át az ülését egy olyannak, akinek nem az. Legalábbis szerintem.
A vb mindenképpen megvolt neki, már 2 futammal ezelőtt, szóval csak amiatt nem kellett ezt túlóvatoskodnia.
Volt egy lehetősége, megpróbálta és a nehezét megcsinálta. Azzal nem számolt, hogy Vettel autója sérült és nem tud normálisan elkanyarodni és hátulról kiüti.
Én sokkal inkább nézek ilyeneket, meg a futamvégihez hasonló Alo-Ham csatákat, mint unott vonatozást és drs-es kikerülést. Igazából nekem ezen két momentumon kívül erről a futamról se maradt meg semmi más.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.10.30. 22:17

Az Alonso-Hamilton csata nagyon szép fair küzdelem volt, az nekem is tetszett

Rajt után szerintem főleg mindegy, hogy hányadik... van vissza 71 kör bakker, miért kell a 3. kanyarban keménykedni, amikor nem neked kell teperni az eredményért? Ez nem túlóvatoskodás, csak józan paraszti ész, szerintem. A versenyt később is megnyerhette volna, így sansza se volt rá.

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2017.10.31. 08:50

Krisztián írta:Az Alonso-Hamilton csata nagyon szép fair küzdelem volt, az nekem is tetszett

Rajt után szerintem főleg mindegy, hogy hányadik... van vissza 71 kör bakker, miért kell a 3. kanyarban keménykedni, amikor nem neked kell teperni az eredményért? Ez nem túlóvatoskodás, csak józan paraszti ész, szerintem. A versenyt később is megnyerhette volna, így sansza se volt rá.
Nyilván mindegy rajt után, hiszen a mai F1 arról szól, hogy az első helyeken oda-vissza előzgetik egymást minden futamon.
Nem tudok hibáztatni/kritizálni egy versenyzőt azért, mert versenyezni próbál.
Nem éreztem keménykedésnek, a hely ott volt.
De mindegy is, én örülök hogy megpróbálta és remélem legközelebb is megteszi.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.10.31. 11:34

gaborc írta:
Nyilván mindegy rajt után, hiszen a mai F1 arról szól, hogy az első helyeken oda-vissza előzgetik egymást minden futamon.
Nem tudok hibáztatni/kritizálni egy versenyzőt azért, mert versenyezni próbál.
Nem éreztem keménykedésnek, a hely ott volt.
De mindegy is, én örülök hogy megpróbálta és remélem legközelebb is megteszi.
(:taps
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.10.31. 14:00

Hartley-nek nagyon kellett :D
Kép
(Giedo VDG szúrta ki)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.10.31. 14:31

Hát én azt mondom a Hamilton-Vettel üggyel kapcsolatban, hogy amennyiben ott nem ment volna be Hamilton, akkor most nem ő lenne a VB. Nekem ez a véleményem.

(Persze ok-okozati sorrendben ez fordítva igaz).
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.10.31. 16:59

maTTeus írta:Hát én azt mondom a Hamilton-Vettel üggyel kapcsolatban, hogy amennyiben ott nem ment volna be Hamilton, akkor most nem ő lenne a VB. Nekem ez a véleményem.

(Persze ok-okozati sorrendben ez fordítva igaz).
Nekem is ez a véleményem, jó volt az. Sőt meg is csinálta a manővert, Vettel szerencsétlenkedett. Igazi gokartos, versenyzős megoldás volt, Verstappen manővere is.

Alonso és Hamilton csatája volt még szép. A többi történés - retyó

Lezárt